info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت بلغارستان

اقامت بلغارستان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان امروزه مورد توجه طیف عظیمی از افراد بخصوص از کشورهای خاور میانه گشته است. دریافت اقامت و پاسپورت کشوری عضو اتحادیه اروپا و شنگن مزایای زیادی دارد که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

کشور بلغارستان در شبه جزیره بالکان محصور شده است که دارای تمدن شگفت انگیزی می باشد. فرهنگ کشور بلغارستان ترکیبی از فرهنگ کرد و اروپایی است. رشد مهاجر پذیری در کشور بلغارستان ۲۳ در صد و یکی از کشورهای پر طرفدار اروپایی برای درخواست ویزای توریستی می باشد. در مقاله پیش رو تیم تحریریه آریاناپارس قصد دارد تا شما دوستان عزیز را با مقوله اقامت در بلغارستان بیشتر آشنا نماید.

شرایط زندگی در بلغارستان چگونه است؟

کشور بلغارستان یکی از ارزانترین کشورهای اروپایی می باشد، هزینه های تحصیل و زندگی در کشور بلغارستان به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر پایین تر است. بلغارستان از وضعیت بهداشت و درمان مطلوبی برخوردار می باشد، البته ضعف هایی در این بخش وجود دارد ولی در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی از وضعیت بهداشت و درمان بهتری برخوردار است.

اقامت بلغارستان

فضای کار در کشور بلغارستان به نسبت گذشته بسیار بهبود یافته است و به دنبال جذب نیروی خارجی می باشد بنابراین فرصت مناسبی برای نیروهای کار بین المللی فراهم آورده است. بیشترین میزان درآمد در بلغارستان به رشته های معماری تعلق دارد و رشته های همچون مدیریت پروژه نیز از شرایط درآمدی مناسبی برخوردار می باشند و این بخش با کمبود نیروی ماهر مواجه است.

چه روش هایی برای اخذ اقامت کشور بلغارستان وجود دارد؟

روش های مختلفی برای اخذ اقامت کشور بلغارستان وجود دارد. مشاورین آریاناپارس با بررسی ویژگی های سنی، تحصیلی و کاری هر فرد روش اقامتی مناسب را به شما دوستان عزیز معرفی خواهند نمود. با دریافت مشاوره رایگان در ساعات مختلف روز قادر خواهید بود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب نمایید.

اقامت از طریق تحصیل

یکی از رایج ترین روش ها برای طیف گسترده ای از متقاضیان دریافت اقامت کشور بلغارستان، تحصیل در این کشور می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در کشور بلغارستان به گونه ای است که بسیاری از افراد از قشرهای مختلف قادر به اقدام از طریق تحصیل می باشند.

اقامت بلغارستان

دانشگاه های بلغارستان از اعتبار بالایی در سطح آموزش جهانی برخوردار می باشند. تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را در بر می گیرد. دارا بودن مدرک آیلتس یکی از پیش نیازهای اصلی تحصیل در کشورهای اروپایی می باشد ولی چنانچه مدرک زبان ندارید نگران نباشید چرا که می توانید با دریافت پذیرش مشروط از دانشگاه مورد نظر، دوره زبان را در بلغارستان بگذرانید. برای آشنایی با دوره های بین المللی آزمون آیلتس به وبسایت موسسه آموزش زبان انگلیسی آریاناپارس مراجعه نمائید.

پس از اتمام تحصیل در کشور بلغارستان، دولت این کشور مدتی را به شما فرصت خواهد داد تا به جستجوی کار در این کشور بپردازید و چنانچه شغل مورد نظر را یافتید پس از ۳ سال کار کردن در بلغارستان اقامت دائم این کشور را بدست آورید.

اقامت از طریق کار

نرخ بیکاری در کشور بلغارستان در سال های اخیر کاهش یافته است و در بسیاری از زمینه ها با کمبود نیروی کار مواجه است، بنابر این کار در کشور بلغارستان یکی از گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم این کشور می باشد.

متقاضیان به منظور کار در بلغارستان می بایست یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای مورد نظر دریافت نمایند. شغل مورد نظر می بایست ۶ ماه در کشور مورد نظر و سپس در اتحادیه اروپا آگهی گردد و چنانچه متقاضی مورد نظر کارفرما برای شغل مورد نظر پیدا نشد، کارفرما می تواند به نیروی بین المللی پیشنهاد شغلی دهد.

افراد پس از عقد قرارداد با کارفرمای مورد نظر و ۳ سال کار کردن در بلغارستان می توانند درخواست اقامت دائم به دولت دهند. پس از ۵ تا ۸ سال نیز متقاضی می تواند درخواست پاسپورت به دولت دهد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور بلغارستان یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم بلغارستان می باشد. در این روش متقاضیان مبلغی معادل ۵۲۱۰۰۰ یورو را به صورت اوراق قرضه دولتی خریداری می نمایند. پس از ۵ سال کل مبلغ بدون هیچ کسر پولی برگردانده می شود. نوع دیگری از سرمایه گذاری وجود دارد که در آن مبلغی معادل ۱۸۰۰۰۰ یورو را بدون بازگشت به دولت بلغارستان پرداخت می نمایید و اقامت دائم این کشور را به همراه خانواده دریافت خواهید کرد.

با سرمایه گذاری در بلغارستان می توانید اقامت دائم این کشور را از ابتدا بدست آورید و اعضای خانواده به راحتی مشغول کار و تحصیل در این کشور گردند. سرمایه گذاری در کشور بلغارستن نیازی به مدرک زبان ندارد و متقاضی پس از ۵ سال موفق به اخذ اقامت دائم خواهد گردید.

روش بعدی سرمایه گذاری در کشور بلغارستان خرید ملک می باشد. افراد با خرید ملکی تجاری و مسکونی اقامت ۱ ساله این کشور را بدست خواهند آورد که پس از گذشت ۵ سال منجر به دریافت اقامت دائم خواهد شد.

ثبت شرکت در بلغارستان

با توجه به رشد اقتصادی کشور بلغارستان در ۵ سال گذشته که نشان از پیشرفت در سیاست های مالی این کشور دارد، سرمایه گذاران زیادی را از سراسر دنیا به منظور ثبت شرکت به سمت بلغارستان ترغیب نموده است.

به منظور ثبت شرکت در این کشور می بایست ابتدا نقشه تجاری بیزینس مورد نظر را به اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهید و در صورت موافقت و یا ثبت شرکت در این کشور بیزینس مورد نظر را راه اندازی نمایید و پس از ۵ سال اقامت دائم بلغارستان را اخذ نمایید.

یکی از موارد مهم در ثبت شرکت بلغارستان پرداخت مالیات ها می باشد. مالیات در بلغارستان کمتر از سایر کشورها و به میزان ۱۰ درصد می باشد که با توجه به این میزان، این کشور به مکانی امن جهت سرمایه گذاری تبدیل شده است. به خاطر داشته باشید که دانش زبان بلغاری جهت ثبت شرکت در این کشور یکی از نکات لازم می باشد، بنابراین قبل از ثبت شرکت در این کشور زبان بلغاری را بیاموزید.

اقامت از طریق تولد فرزند

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در بلغارستان تولد فرزند در خاک این کشور می باشد. سیستم تابعیت در بلغارستان بر اساس خون می باشد بنابراین شهروندی والدین از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. چنانچه فرزندی در خاک بلغارستان متولد گردد باید از پدر و مادری بلغاری باشد چرا که تولد فرزند در خاک بلغارستان خود به تنهایی باعث اخذ اقامت این کشور نمی گردد، مگر اینکه پدر یا مادر او تابعیت بلغارستان را داشته باشند.

تولد فرزندان در خاک کشورهای مختلف ارتباطی به اخذ اقامت والدین ندارد بنابراین صرفا به واسطه تولد فرزند در خاک این کشور، فرزند و والدین اقامت دائم بلغارستان را اخذ نخواهند نمودو والدین می بایست به صورت جداگانه ای برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

اقامت از طریق ازدواج

اخذ اقامت بلغارستان از این طریق تنها با ازدواج با یک شهروند بلغاری امکان پذیر می باشد، بنابراین اگر شخصی با یک تبعه بلغاری ازدواج نماید و همسر وی نیز تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های همسر خود را اثبات نماید قادر به دریافت اقامت موقت بلغارستان خواهد بود.

اقامت بلغارستان

ازدواج فرد باید در یک وضعیت مشخصی باشد بدین معنی که نحوه آشنایی شما مشخص و ازدواج شخص واقعی باشد. همسر شخص می بایست مسکنی به اندازه ۲ نفر داشته باشد و نحوه آشنایی شما با شهروند بلغاری نیز کاملا مشخص باشد. مدارک لازم باید ارائه گردد و در مرحله مصاحبه به نتایج مطلوبی برسید. پس از گذشتن از این موارد به شخص اقامت ۲ ساله اعطا خواهد شد که در صورت عدم بروز مشکلی به اقامت دائم منجر خواهد شد.

اقامت از طریق پناهندگی

اقامت از این طریق مناسب افرادی می باشد که در کشور خود امنیت ندارند و یا مورد تهدید قرار گرفته اند. این دسته از افراد از طریق پناهندگی وارد کشور بلغارستان می گردند. این روش دارای پیچیدگی ها و دردسرهای خاص خود است.

پناهندگان ممکن است با مشکلات مسکن و خورد و خوراک در بلغارستان مواجه گردند. در صورت فراهم بودن همه شرایط هم تا ۶ ماه اول اجازه کار نخواهند داشت. در صورت پناهنده شدن در بلغارستان و موافقت با آن قادر به زندگی در بلغارستان خواهید بود و هم چنین خانواده شما نیز می توانند در این کشور کار و تحصیل نمایند.

آریاناپارس به عنوان تنها برند در ایران که به صورت هم زمان دارای دو مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقها و فناوری و اعزام نیروی کار از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد به شما دوستان عزیز توصیه می کند که روش های غیر قانونی هم چون پناهندگی را امتحان نگرده و از روش های قانونی همانند کار یا تحصیل برای مهاجرت استفاده نمائید.

اقامت از طریق توریستی

ویزای توریستی به دلایل مختلفی به افراد جهت ورود به حوزه شنگن اعطا می گردد. برای دریافت ویزای توریستی کشور بلغارستان باید آفیسر پرونده را قانع نمائید که به ایران بازخواهید گشت و هدف شما از سفر بازدید از اعضای خانواده و یا انجام امور تجاری، بازدید از نمایشگاه و یا هر نوع بازدید کوتاه مدت و باز گشت به کشور مبدا پس از آن می باشد.

وابستگی های شخص به کشور مبدا همچون خانواده، کار، سند ملکی و تمکن مالی می تواند از دلایل بازگشت شخص به کشور مبدا باشد. مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی شامل این موارد می باشد

 • اصل گذرنامه با اعتبار ۷ ماه از تاریخ سفر
 • یک قطعه عکس ۴*۳ بدون عینک
 • کپی از تمم صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • کپی از صفحه اول و دوم پاسپورت
 • گواهی بانکی حداقل ۶ ماهه
 • سند ملکی
 • تمکن مالی

یکی دیگر از مدارک مهم جهت دریافت ویزای توریستی در دست داشتن دعوت نامه معتبر از دوستان یا اقوام می باشد که در دریافت ویزای توریستی تاثیر مثبتب خواهد داشت.

اقامت به عنوان همراه

اقامت بلغارستان از طریق همراه بدین معنی می باشد که چنانچه فردی از طریق تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری وارد بلغارستان گردد قادر خواهد بود پس از مدت کوتاهی همراهان خود را که اعضای خانواده وی می باشند به خود ملحق کند.

مهاجرت به بلغارستان از طریق همراه وابسته به فرد اصلی می باشد و چنانچه این شخص مشکلی را در مسیر ایجاد نماید همراهان نیز قادر به دریافت ویزا نخواهند بود.

یکی دیگر از انواع ویزاهای همراه بدین صورت می باشد که یکی از خویشاوندانی که شهروندی بلغارستان را دارا می باشد با نشان دادن تمکن مالی لازم درخواست همراه نماید. شخص مورد نظر با مراجعه به سفارت درخواست ویزای همراه خواهد داد.

مزایا و معایب اقامت بلغارستان چیست؟

دریافت اقامت کشورهای اروپایی می تواند مزایا و معایبی را به همراه داشته باشد. در این بخش از مقاله در رابطه با مشکلات و مزایای اقامت در بلغارستان بیشتر توضیح داده خواهد شد تا با آگاهی از این موارد مقصد درستی را انتخاب نمائید.

قرار گرفتن در اتحادیه اروپا

یکی از ویژگی های برتر کشور بلغارستان نسبت به برخی دیگر از کشورهای اروپایی قرار گرفتن آن در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد. با داشتن اقامت بلغارستان قادر خواهید بود به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید. در این کشورها تحصیل و کار کنید. اگر در بلغارستان شغل مناسبی نیافتید با در دست داشتن اقامت این کشور قادر به جستجوی کار در سایر کشورهای عضو اتحادیه خواهید بود.

با اقامت بلغارستان قادر به افتتاح حساب بانکی در همه کشورهای عضو اتحادیه خواهید بود، می توانید از تسهیلات بانکی و تسهیلات درمانی در کل اتحادیه اروپا استفاده نمائید. ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس در سایر کشورهای اروپایی نیز با داشتن اقامت دتئم ممکن خواهد بود.

ارزان و با کیفیت

یکی دریگر از مزایای بلغارستان ارزان بودن تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. حتی اگر اقامت بلغارستان را نداشته باشید تحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است. دانشگاه های بلغارستان از اعتبار بالای علمی برخورارند. تحصیل در بلغارستان و پس از آن کار کردن در این کشور منجر به دریافت اقامت دائم خواهد شد.

درصد پائین مالیات

یکی از مواردی که بلغارستان را به یکی از مقاصد سرمایه گذاری مجبوب تبدیل نموده است درصد پائین مالیات ها می باشد. بخصوص افرادی که قصد ثبت شرکت در بلغارستان را دارند درصد کمی از مالیات سالانه را پرداخت می نمایند. همین امر موجب شده است بسیاری از افراد بلغارستان را برای ثبت شرکت انتخاب نمایند.

زبان بلغاری

قطعا یادگیری زبان بلغاری یکی از ملزومات کار و زندگی در بلغارستان می باشد که یادگیری آن برای بسیاری از افراد مشکل است. شاید شما قادر باشید با یادگیری زبان انگلیسی وارد بلغارستان شوید و تحصیل در این کشور را آغاز نمایید ولی به خاطر داشته باشید که برای زندگی و کار در هر کشور اروپایی باید زبان آن کشور را بیاموزید.

اقتصاد ضعیف

قطعا بلغارستان را نمی توان با برخی از کشورهای صنعتی اروپا مانند آلمان مقایسه نمود. اقتصاد کشورهای پیشرفته اروپایی به نسبت بلغارستان قوی تر است و به نسبت بازار کار در این کشورها نیز در مقایسه با بلغارستان از شرایط بهتری برخوردار است.

اقامت بلغارستان

دانشجویان پس از اتمام تحضیل در بلغارستان به جستجوی کار می پردازند ولی باید این نکته را در نظر داشت باشند که اولا دانش زبان بلغاری دارای اهمیت است و دوم اینکه شرایط اقتصادی بلغارستان به گونه ای نمی باشد که همه دانشجویان شغل مناسبی بیابند و اقامت دائم را بدست آورند.

تمدید اقامت در بلغارستان چگونه است؟

در تمامی پروسه های مهاجرتی که توضیحاتی راجع به آن ها داده د، ابتدا به شخص اقامت موقت داده می شود که این اقامت قابل تمدید می باشد.

در پروسه های تحصیلی پس از اتمام تحصیل متقاضی مورد نظر اجازه اقامت در بلغارستان و جستجوی کار را دارد بنابراین می تواند ویزای اقامت موقت خود را تمدید نماید و به جستجوی کار بپردازد. پس از یافتن شغلی مناسب قادر به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری خواهد بود و اقامت تمدید می گردد.

تمدید اقامت کاری و سرمایه گذاری

چنانچه به عنوان یک نیروی کاری وارد کشور بلغارستان شوید و اقامت موقت کاری دریافت نمائید، در صورت تمدید قرارداد کاری قادر خواهید بود ویزای خود را تمدید نمائید و پس از ۳ سال اقامت موقت کاری به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

در برنامه های سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت که متقاضیان از ابتدا اقامت موقت دریافت می نمایند در صورت سودآوری بیزینس مورد نظر و پرداخت به موقع مالیات ها، دولت اقامت شخص را تمدید خواهد نمود.

چگونه می توان پاسپورت بلغارستان را دریافت نمود؟

برای دریافت پاسپورت کشور بلغارستان می بایست حداقل بیشتر از ۵ سال در این کشور زندگی کنید و زبان آن را بیاموزید. با داشتن پاسپورت بلغارستان به بسیاری از کشورهای دنیا بدون ویزا سفر خواهید نمود. در ضمن امکان کار، تحصیل و زندگی در سایر کشورهای اروپایی را به صورت نا محدود خواهید داشت.

دریافت ویزای کشورهایی مانند کانادا و آمریکا با داشتن پاسپورت بلغارستان ساده تر خواهد بود و حق مالکیت زمین در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهید داشت. در برخی از برنامه های سرمایه گذاری در بلغارستان فرد با پرداخت هزینه بیشتری قادر به دریافت سریع شهروندی بلغارستان خواهد بود.

[download link=”https://arianaabroad.com/downloadpdf/bulgaria/ebook-BULGARIA.pdf” title=”لینک دانلود pdf مقاله اقامت بلغارستان”]

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  ۲ دیدگاه در “اقامت بلغارستان

  1. نصرالله رحمتی گفت:

   سلام دوستان عزیزم مطالب بسیارجامع ومفید بودفقط برای سرمایه گذاری
   درخصوص دامداری چ مبلغی نیازه
   ۰۹۱۲۳۳۸۹۷۱۶

   1. آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تشکیل یک بیزینس نوع بیزینس و حجم آن مشخص کننده میزان سرمایه اولیه آن است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر