info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت دائم در فرانسه

اقامت دائم در فرانسه

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دلایل زیادی برای زندگی در فرانسه وجود دارد. فرهنگ، اقتصاد، چشم انداز و دلایل دیگر. فرانسه، مردم را در سراسر جهان جذب می کند. بسیاری از آنها آرزو دارند که در اسرع وقت شهروند فرانسه شوند. یکی از اولین مراحل برای اخذ اقامت دائم از طریق اخذ تابعیت در فرانسه، اخذ مجوز اقامت دائم است. اگر در این زمینه تازه کار هستید، ما شما را در این مورد راهنمایی می کنیم. علاوه بر این، زندگی در فرانسه به عنوان یک مهاجرت می تواند یک سفر عالی باشد. شما می توانید از طرق مختلف مانند مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت استارتاپی و….. به این کشور مهاجرت نمایید.

اخذ اقامت دائم فرانسه

مجوز اقامت دائم که با نام Carte de résident نیز شناخته می شود، سند خاصی است که به شما اجازه می دهد به طور دائم در فرانسه زندگی کنید. اجازه اقامت دائم  تا ۱۰ سال معتبر است. و در صورت تمایل ذینفع قابل تمدید است.

اتباع خارجی که کشورهای بومی آنها عضو اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس هستند. بدون ویزا به فرانسه دسترسی دارند . با این حال اگر قصد دارند بیش از ۶ ماه در فرانسه اقامت داشته باشند، باید مجوز اقامت دائم را ثبت کنند.

هر شهروند اتحادیه اروپا که بیش از ۵ سال در فرانسه اقامت داشته باشد، حق دریافت مجوز اقامت دائم را دارد. دارنده ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر درآمد یا اشتغال خود نیست، اما باید بتواند ثابت کند که بیش از ۵ سال در فرانسه اقامت داشته است تا اجازه اقامت دائم را معتبر نگه دارد.

همین امر در مورد شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیز صدق می کند. هنگامی که درخواست ویزای شما پذیرفته شد، شما و هر یک از اعضای خانواده شما بالای ۲۱ سال باید قبل از اجازه زندگی و کار در فرانسه، برای دریافت کارت مهاجرت اقدام کنید.

همه اتباع غیر اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا که قصد دارند بیش از ۳ ماه در فرانسه اقامت داشته باشند، باید از ویزای اقامت طولانی مدت استفاده کنند که در تمام مدت اقامت آنها در فرانسه معتبر خواهد بود. تمام درخواست های اقامت باید ۲ ماه قبل از تاریخ انقضای ویزای آنها تکمیل شود.

مدارک مورد نیاز اقامت افرانسه

اگر شما یک مهاجری هستید که مایل به اقامت در فرانسه از طرق مختلف مانند مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و…. هستید، باید مجوز اقامت خود را دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای این برنامه در زیر فهرست شده است:

  • گذرنامه با کپی صفحات اصلی.
  • دو نسخه از برنامه تکمیل شده.
  • چهار عکس گذرنامه.
  • گواهی تولد.
  • گواهی ازدواج.
  • تایید سکونت.
  • اثبات بیمه درمانی.
  • قرارداد استخدام.
  • اثبات ثبات مالی کافی.

اقامت دائم در فرانسه

نحوه درخواست اقامت دائم فرانسه

همه درخواست های اقامت دائم در هر تالار شهر محلی فرانسه انجام می شود. باید مدارک ذکر شده در بالا را همراه داشته باشید. پردازش حدود ۶ تا ۸ هفته طول می کشد و پس از آماده شدن، به شما اطلاع داده می شود.

هزینه درخواست اقامت دائم متفاوت است. بستگی به دلیل درخواست شما دارد.در صورت اخذ اقامت برای پیوند مجدد خانواده، باید ۲۶۹ یورو بپردازید. برای پناهجویان و جانبازان، هزینه مجوز اقامت دائم فقط ۱۹ یورو است.

اگر کارت اقامت یک ساله دارید اما در زمان درخواست خود از اعلام آن امتناع می کنید، مجازات خواهید شد.

موارد استثنا

اگر می خواهید به طور دائم در فرانسه اقامت داشته باشید ، قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست مجوز دائم، باید ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید. این حالت معمول است مگر اینکه:

شما با یک شهروند فرانسوی ازدواج کرده اید. اگر با یک شهروند فرانسوی ازدواج کرده اید، می توانید درخواست اجازه اقامت دائم کمتر از ۳ سال از اقامت خود در فرانسه را بدهید. اگر والدین یا فرزند یک تبعه فرانسوی هستید. این مزایا را دریافت می کنید.

برخی از ملیت ها فقط می توانند با ویزای خود وارد فرانسه شوند. این به آنها اجازه می دهد تا ۱۲۰ روز بدون داشتن مجوز دائم، در این کشور زندگی و کار کنند.

اگر دارای یک یا دو مدرک از هر دانشگاه فرانسوی هستید، می توانید بدون داشتن مجوز در فرانسه زندگی و کار کنید.

دولت فرانسه و ایالات متحده یک توافق دو جانبه دارند. این  به شهروندان ایالات متحده اجازه می دهد تا ۹۰ روز دیگر نه تنها در فرانسه بلکه در سایر مناطق شنگن بدون داشتن اقامت دائم یا ویزا بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر