info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

تمکن مالی فرانسه آپدیت ۲۰۲۳ (شرایط و هزینه ها ویزای خودحمایتی فرانسه)

تمکن مالی فرانسه

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بعضی از کشور های اروپایی نظیر فرانسه، پرتقال، اسپانیا از ویزای تمکن مالی حمایت می کنند و از این طریق می توانید اقامت این کشور ها را به دست آورید. به ویزای تمکن مالی فرانسه ویزای بازنشستگی نیز می گویند، در این روش باید شرایط خاصی را داشته باشید از جمله می توان به شرایط مالی شما اشاره کرد، به طوری که باید مقدار سرمایه مورد نظر آن کشور را داشته باشید و اطمینان دهید که از پس مخارج خود بر می آیید.

یعنی با داشتن درآمد ثابت ماهانه خارجی بدون کارکردن در آن کشور می توانید هزینه های خود و خانواده تان را بدهید. فرانسه از جمله کشورهایی است که اقتصاد بسیار قوی دارد، به طوری که جزء ۸ قدرت برتر اقتصادی در جهان است و همچنین جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که از شرایط درمانی و آموزشی خوبی برخوردار است.

همین امر باعث شده  توجه مهاجران را برای دریافت اقامت این کشور جلب کند، تقریبا حدود ۱۳ در صد جمعیت این کشور مهاجر هستند. دریافت اقامت این کشور از راهایی نظیر دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه، ثبت شرکت، از طریق کار،  طریق خرید ملک، ازدواج وغیره می توان اقدام کرد.

سه نوع ویزای اقامتی در کشور فرانسه وجود دارد که باتوجه به شرایط موجود باید یکی از آنها را انتخاب کنید، نوع اول ویزای کوتاه مدت است که حداکثر تا سه ماه دارای اعتبار بوده و بیشتر برای گردشگری و ملاقات کوتاه است.

نوع دوم ویزای طولانی مدت موقت، که حداکثر تا یک سال اعتبار دارد و برای کاره های کوتاه مدت مانند دوره های علمی کوتاه مدت کاربرد دارد. نوع سوم ویزای بیشتر از یک سال است که برای کار و تحصیل بیشتر کاربرد دارد، پس از گذشت ۵ سال از اقامت این کشور می توان برای تابعیت یا حق شهروندی فرانسه اقدام کرد.

دریافت ویزای نوع سوم طرفداران خیلی بیشتری نسبت به دو نوع قبل دارد، افراد می توانید از طریق تمکن مالی ویزای نوع سوم را دریافت کنند.

شرایط تمکن مالی فرانسه

شاید فکر کنید اقامت تمکن مالی همان اقامت سرمایه گزاری است، اما این دو باهم فرق می کنند شما برای دریافت اقامت سرمایه گذاری به سرمایه زیادی نیاز دارید و می توانید در انجا فعالیت تجاری و کسب و کار داشته باشید و نیاز به منبع درآمد خارجی ندارید.

ولی اقامت از طریق تمکن مالی کاملا با آن متفاوت است و شرایط خاص خود را دارد، از شرایط تمکن مالی فرانسه برای دریافت اقامت باید به موارد زیر توجه کنید یکی از شرایط مهم برای تمکن مالی فرانسه این استکه شما و اعضای خانواده تان سوء سابقه جنایی و کیفری نداشته باشید.

همچنین گردش حساب ۳ ماهه اخیر تان باید بیشتر از ۵۰۰ میلیون تومان باشد، باید حداقل دوسال سابقه کار به عنوان کار فرما را داشته باشید، یکی دیگر از شرایط مهاجرت تمکن مالی فرانسه این استکه در این نوع اقامت دیگر شما اجازه کار در این کشور را ندارید.

از آنجا که در هنگام دریافت اقامت این کشور موقعیت اقتصادی خوبی را برای مسئولان آن کشور ارائه داده اید حق کار کردن یه عنوان کارمند را ندارید، ولی با استفاده از سر مایه تان می توانید به صورت کارفرما در این کشور کار کنید، به عنوان مثال با ثبت شرکت مشغول به کار شوید.

باید تا زمان دریافت اقامت دائم  فرانسه هر سال تمکن مالی و درآمد ثابت خود را با ارائه مدارک به دولت اثبات کنید، همچنین باید حتما یک خانه برای خود و خانواده تان خریده یا اجاره کنید، که این خانه باید طبق استاندارد ها و متراژ مورد نظر این کشور باشد.

شرایط تمکن مالی فرانسه

مراحل دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

مراحل دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی به این صورت است که برای اخذ ویزای یک ساله فرانسه و سفر به این کشور پس از ورود به فرانسه حد اکثر سه ماه یا به عبارتی نود روز فرصت دارید که به اداره مهاجرت فرانسه مراجعه کنید و فرم مربوط به اقامت تمکن مالی این کشور را پر کنید و مدارک خود را تکمیل کنید.

بعد از این مراحل دعوت نامه و کارت اقامت یک ساله خود و خانواده تان را از اداره مهاجرت دریافت می کنید، امکان دارد این فرایند سه ماه طول بکشد، در این مدت شما اجازه خروج از فرانسه را ندارید، پس از دریافت اقامت یک ساله باید آن را هر سال تمدید کنید.

پس از گذشت ۵ سال اقامت ۵ ساله فرانسه به شما داده می شود و پس از گذشت ده سال این اقامت دائم می شود و شما می توانید ملیت و پاسپورت فرانسه را دریافت کنید.

مدت زمان پردازش درخواست اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی

برای اقامت تمکن مالی فرانسه مدت زمان کوتاهی لازم است، همین مدت کوتاه باعث شده است که توجه مهاجران را به این روش برای مهاجرت جمع کند، به طوری که مدت زمان پردازش درخواست اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی یا همان اقامت تمکن مالی حدود سه ماه است، یعنی شما می توانید طی مدت سه ماه اقامت یک ساله خود و اعضاء خانواده تان را دریافت کنید.

همان طور که می بینید یکی از بی درد سر ترین راه های دریافت اقامت این کشور است که طی مدت کوتاهی به شما اقامت می دهد، البته شرایط شما هم بر روی مدت زمان دریافت اقامت تاثیر دارد و می تواند این روند را کند تر یا سریع تر کند.

به عنوان مثال، سابقه سفر به کشورهای شینگن از سمت فرد متقاضی می تواند به شما کمک‌ کند و این مدت زمان را کاهش دهد، همچنین درست است که برای دریافت این نوع اقامت سن مهم نیست ولی افراد بالای ۴۰ سال شانس بیشتری دارند، و معمولا مدت زمان پردازش اقامت آنها کوتاه تر است.

مدارک لازم برای اقامت خود حمایتی فرانسه

مدارک لازم برای اقامت خود حمایتی فرانسه شامل شرایط زیر می باشد، که این مدارک باید به صورت کامل و ترجمه شده در اختیار سفارت فرانسه قرار گیرد. ابتدا برای اینکه اثبات کنید که شرایط مالی مناسب را برای دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه را دارید،باید یک حساب بین المللی باز کنید و باتوجه به کشور مقصد تان یک سپرده با میزانی که آنها تعیین می کنند باز کنید.

این حساب به عنوان تضمین تا هنگام حضور فرد و خانواده اش در آن کشور ثابت باقی می ماند. داشتن، درآمد ثابت داشتن، پاسپورت معتبر با یک سال اعتبار داشتن، اجاره نامه معتبر داشتن، سند ملکی و ارائه آن برای اثبات تمکن مالی کشور فرانسه نیاز است.

همچنین به مدارکی از قبیل: داشتن سپرده بانکی، ارائه سهام شرکت، ارائه سند ملکی، حقوق بازنشستگی یا درآمد ثابت ماهانه، اجاره ملک،اگر متاهل هستید ارائه سند ازدواج، شناسنامه، عکس رنگی، پاسپورت، فیش هزینه های واریزی وغیره نیاز دارید. همچنین نباید سابقه ریجکتی از حوزه شنگن را داشته داشته باشید، اگر سابقه سفر به کشورهای شنگن از سمت فرد متقاضی هست مدارک آن را ارائه دهد.

برای تمکن مالی فرانسه ارائه کپی سند های ملکی، پرینت شش ماهه حساب و همچنین لیست درآمد های خود لازم است، که این درآمد ثابت و ماهانه می تواند از طریق اجاره ملک، سود سپرده، حقوق بازنشستگی، سهام، یک تجارت یا هر درآمد ثابت دیگری باشد.

هزینه ی تمکن مالی فرانسه

برای دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه باید این دو شرط را داشته باشید، یکی درآمد ثابت ماهانه و دیگری خرید یا اجاره یک خانه در این کشور که برای خرید و اجاره این خانه قیمت آن خانه مهم نیست، ولی متراژ آن مهم است، به طوری به ازای هر نفر از اعضای خانواده باید ۱۵ متر مربع زیر بنا داشته باشد. مثلا برای یک خانواده ۴نفره یک خانه با ۶۰ مترمربع زیر بنا کافی است‌، تا زمانی که شخص اقامت دائم فرانسه را دریافت نکرده است نمی تواند این خانه را اجاره دهد.

حداقل سرمایه برای زندگی در فرانسه برای فرد متقاضی ۴۰۰۰۰یورو وبرای همسر او ۲۰۰۰۰یورو و مبلغ ۱۰۰۰۰یورو برای هر فرزند می باشد و درآمد ماهانه برای زندگی در این کشور ۱۳۰۰ یورو برای فرد متقاضی و ۱۴۰۰یورو برای همسر شخص وبه ازای هر فرزند ۷۵۰یورو باید درآمد ماهانه و ثابت داشته باشد، تا بتواند ویزای تمکن مالی فرانسه را دریافت کند.

علاوه بر این ها هزینه بیمه ام باید پرداخت بشود، که تقریبا بین ۸۵۰ تا ۹۵۰ در سال است. وهر ساله باید با ارائه مدارک معتبر دارا بودن این سرمایه ها را تایید کند. صدور کارت اقامت فرانسه در سال اول تقریبا برابر ۱۸۰ یورو به ازای هر فرد است، که این مبلغ در سال دوم بیشتر می شود وبه ازای هر فرد ۲۶۶یورو می شود.

هزینه تمکن مالی فرانسه

تمدید اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

در صورتی که درخواست شما برای اقامت تمکن مالی فرانسه پذیرفته شود، برای شما و همسرتان کارت اقامت فرانسه ۱ ساله صادر می شود و در صورتی که فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشید کارت اقامت ۵ ساله برای آنها صادر می شود که اقامت سالانه خود را هر ساله باید تا ۵ سال تمدید کرد.

اگر بعد از ۵ سال شرایط قابل قبول و ثابت داشته باشد، اقامت فرد به صورت ۱۰ ساله تمدید خواهد شد وبعد از آن به صورت دائم می شود و دیگر نیازی به تمدید نیست و می توانید درخواست برای شهروندی فرانسه بدهید و به عنوان شهروند این کشور شناخته شوید.

مزیت های اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

کشور فرانسه جزء اتحادیه اروپا و شنگن است، که شما با داشتن اقامت تمکن مالی این کشور می توانید، بدون داشتن ویزا به ۲۶ کشور جزء اتحادیه و حوزه شنگن سفر کنید، که اگر کارت اقامتی شما از موقت به دائم تبدیل شود ارزش دو چندانی پیدا می کند، که این یکی از مزایای مهم داشتن اقامت این کشور محسوب می شود.

داشتن اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی به شما اجازه باز کردن حساب بانکی مستر کارت و ویزا کارت را می دهد. کشور فرانسه از لحاظ خدمات درمانی و همچنین بیمه سلامت و برنامه های درمانی دارای رتبه خوبی در جهان است، که شما با داشتن اقامت تمکن مالی این کشور از همه اینها برخوردار می شوید.

این کشور دارای مراکز آموزشی و موسسات آموزشی معتبری در سطح جهان است، ادامه تحصیل رایگان برای فرزندان شما با داشتن اقامت تمکن مالی فراهم می شود، امکان دریافت انواع ویزا از جمله ویزای کشور انگلیس و آمریکا برای شما فراهم می شود.

می توانید کارت اقامت تمکن مالی فرانسه را حق شهروندی و پاسپورت این کشور تبدیل کنید‌، از جمله مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه می توان گفت که نیازی به سرمایه گذاری در بانک های فرانسه و ثبت شرکت نیست.

یکی از ویژگی های مهم که جزء مزیت های این اقامت محسوب می شود این است که می توان در این نوع ویزا با خانواده مهاجرت کرد. یکی دیگر از مزیت های این ویزا این است که نیازی به ارائه مدرک زبان فرانسه نیست، علاوه بر آن به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز نیست بر خلاف دیگر راه های اقامت که حتما باید مدرک زبان داشته باشید تا بتوان اقامت آن کشور را گرفت.

با گرفتن اقامت فرانسه به شما حق رای و حق پاسپورت این کشور داده می شود. در صورت داشتن اقامت تمکن مالی فرانسه نیازی به حضور دائم در این کشور نیست شما و خانواده تان می توانید آزادانه به سایر کشور های اروپایی رفت و آمد کنید، همین که دوبار در سال در این کشور باشید کافی است.

از مهم ترین مزیت های این نوع اقامت می توان به این مورد اشاره کرد که شما لازم نیست سرمایتان را در اختیار دولت این کشور بگذارید، همین که مدارک معتبر از این سرمایه به دولت فرانسه ارائه دهید کافی است، حساب شما می تواند در ایران یا هر کشور دیگری باشد هیچ مشکلی ندارد.

نتیجه گیری

کشور فرانسه یکی از زیبا ترین کشور های اروپایی است، که باتوجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی اش افراد زیادی خواهان اقامت این کشور هستند، یکی از راه های اقامت فرانسه که راحت ولی درد سر است و برخلاف دیگر روش های در یافت اقامت مدت زمان کمی لازم دارد، دریافت اقامت از طریق تمکن مالی است.

اگر بخواهیم یک جمع بندی مختصر داشته باشیم، می توانیم به این نکته اشاره کنیم که برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه شما باید با ارائه مدارک ثابت کنید، که سرمایه کافی برای زندگی در این کشور را دارید.

همچنین درآمد ماهانه ثابتی دارید و می توانید از پس مخارج خود و خانواده تان بر بیایید. همچنین باید یک خانه متناسب به تعداد اعضای خانواده یتان بخرید یا اجاره کنید،‌تا ۵ سال هر ساله باید ویزای خود را تمدید کنید تا دولت مطمئن شود درآمد و سرمایه شما ثبات دارد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر