info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت از آلمان به کانادا آپدیت ۲۰۲۳

مهاجرت از آلمان به کانادا در سال 2023

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

کانادا یکی از کشور های برتر در دنیا است ، اما بنا به هر دلیلی ممکن است که برخی از افراد علاقه مند به زندگی در این کشور نباشد ، مواردی همچون نژاد پرستی ، زبان سخت آلمانی ، عدم تطبیق فرهنگ ها مالیات بالا ، … از مهم ترین آنها می باشد. به همین دلیل از کشور آلمان به کشور های دیگر مهاجرت می کنند ، یکی از کشور هایی افراد ساکت آلمان بیشتر برای مهاجرت انتخاب می کنند کشور کانادا است.

جالب است بدانید از سال ۲۰۰۰ به بعد بالغ بر سه میلیون نفر از آلمان به کشور کانادا مهاجرت کرده اند. کشور کانادا خود از برترین کشور های دنیا است ، همچنین از نظر میزان مهاجر نیز در رتبه اول قرار دارد و به عنوان مهاجر پذیر ترین کشور جهان شناخته می شود.

وجود اقتصادی با ثبات ، سطح کیفیت بالای زندگی ، دانشگاه ها و مدارس معتبر در سطح اول جهانی ، فرهنگ غنی و چند ملیتی ، طبیعتی زیبا و … از مهم ترین دلایلی است که مهاجرت به کشور کانادا را تا این حد زیاد کرده است.

در این مقاله قصد داریم که در رابطه با مهاجرت از آلمان به کانادا صحبت کنیم و برخی از اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را در اخیار شما قرار دهیم ، پس اگر شهروند آلمان هستید و یا دانشجویی و یا فردی هستید که در این کشور کار می کند و قصد مهاجرت به کانادا را دارد ادامه این مقاله را از دست ندهید .

چرا از آلمان به کانادا مهاجرت کنیم؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن افراد پیش بیاید این است که چرا برخی از افراد علاقه مند به مهاجرت از کشور آلمان هستند با اینکه آلمان خود به عنوان یکی از کشوز های بزرگ دنیا شناخته می شود و افراد زیادی خواهان دریافت اقامت آن هستند ؟

با اینکه آلمان یکی از قدرت منت ترین کشور های اروپا. و دنیا است اما نزدیک به ده درصد از کل جمعیت کانادا افرادی هستند که دارای اصلیت آلمانی هستند و از این کشور مهاجرت کرده اند .

سیاست در آلمان به یکی از رکن های اصلی تبدیل شده است و نام این کشور در همواره بین مسائل سیاسی دنیا به چشم می خورد به همین دلیل افرادی که خواهان زندگی آرام به دور از سیاست با امیت بالا هستند ترجیح می دهند که به کشور دیگر مهاجرت کنند در این بین کانادا کشوری است که نسبت به دیگر قدرت های جهان جوی دوستانه تر و آرام تر دارد و بسیار مناسب برای داشتن یک زندگی آرام و بی دغدغه است.

شاید جالب باشد بدانید که از نظر نرخ بیکاری ، موقعیت های شغلی موجود ، میزان تولید ناخالص داخلی کشور آلمان از کانادا برتر است همچنین هزینه های زندگی نیز در این کشور کمتر می باشد ، اما با این حال برخی از افراد چنت ملیتی بودن کانادا ، انگلیسی بودن زبان رسمی ، مالیات کم تر را ترجیح می دهند و از آلمان به کانادا مهاجرت می کنند.

روش های مهاجرت از آلمان به کانادا

کانادا جز کشور هایی است که برای بحث مهاجرت خود دارای برنامه های دقیق می باشد ، تا به امروز بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی مختلف از سوی دولت کانادا برای افراد خارجی ارائه شده است که با استفاده از آن می توانند که اقامت کشور کانادا را دریافت کنند.

خوب است بدانید که شرایط برای دریافت ویزا کانادا برای تمام افراد یک ملیت یکسان است به عنوان مثال تفاوتی بین یک فردی که اژ ایران اقدام به دریافت ویزای کانادا می کند با فردی که ساکن آلمان است و قصد درسافت ویزای کانادا را دارد یکسان می باشد.

به طور کلی برای مهاجرت از آلمان به کانادا روش های مختلفی وجود دارد که برخی از شایع ترین آنها عبارت است از : * از طریق تحصیلی * کاری * سرمایه گذاری * اسپانسرشیپ که در ادامه این مقاله هر یک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هر یک از این روش ها نیازمند دارای بودن مدارک و شرایط خاص می باشد که در صورتی که این مدارک موجود نباشد نمی توانید کار را به سرانجام برسانید.

روش های مهاجرت از آلمان به کانادا

مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق تحصیلی

همان طور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم یکی از راه های مهاجرت از آلمان به کانادا ، روش تحصیلی می باشد . آلمان دارای سیستم آموزشی برتری می باشد که آوازه آن در سراسر دنیا پیچیده است و افراد زیادی سالانه درخواست پذیرش در یکی از دانشگاه های آلمان را می دهند.

از مهم ترین مزیت های تحصیل در کشور آلمان عبارت است از :

 1. امکان تحصیل رایگان
 2. امکان تحصیل به زیان انگلیسی
 3. هزینه کم زندگی در این کشور
 4. اعتبار مدرک بین المللی همچنین کشور کانادا نیز از برترین ها در دنیا است به طوری که دانشگاه های با رتبه بالا در سطح جهانی دارا می باشد.

همچنین زبان رسمی این کشور نیز انگلیسی می باشد که کار را برای افراد بسیار ساده کرده است اما برعکس کشور آلمان تحصیل رایگان نیست و تقریبا می توان گفت که هزینه زندگی نیز در این کشور بالا می باشد.

با این شرایط شاید عاقلانه نباشد که فردی بخواهد تحصیل در آلمان را رها کند و با روش تحصیل در کانادا مهاجرت کند ! خوب است بدانید برعکس این امر سالامه تعداد درخواست های زیادی مبنی به مهاجرت تحصیلی از آلمان به کانادا ثبت می شود که این امر دلایل مختلفی همانند عدم تعلق خوابگاه در برخی از داشنگاه های آلمان ، پذیرش سخت تر در دانشگاه ها ، تدریس به زیان آلمانی در بیشتر دانشگاه ها و … ، همچنین بسیاری نیز به دلایل شخصی ترجیح میدهند که در کانادا تحصلی کنند.

معمولا در صوزتی که داشنجوی داشنکاه های برتر آلمان باشید به راحتی می توانید از داشنگاه های کانادایی نیز پذیرش بگیرید. داشتن تمکن مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه در کانادا و مدرک زبان انگلیسی دو شرط مهم دیگر برای دریافت پذیرش در دانشگاه های کانادا است.

مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق تخصص شغلی

روش دیگر مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق تخصص شغلی یا همان کاری است. در بخش های قبلی اشاره کردیم که دولت کانادا حدود ۱۰۰ برنامه مختلف را برای مهاجرت افراد خارجی به این کشور ارائه کرده است که برنامه های:

۱. برنامه اکسپرس انتری : این برنامه سریع ترین روش برای ورود به کشور کانادا است ، در این برنامه افراد متقاضی بر اساس شرایطی کاری ، تحصیلی ، سنی و … بررسی می شوند.

۲.  برنامه اسکیل ورکر : این برنامه که به عنوان برنامه کارگر ماهر نیز شناخته می شود یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور کانادا از آلمان می باشد این برنامه را می توان در دسته اکسپرس اینتری نیز دانست .

۳. برنامه کاری حوزه آتلانتیک : افرادی که از طریق این برنامه وارد کشور کانادا شوند ، می توانند که فقط در بخش آتلانتیک که شامل نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور می باشد کار کنند.

مهجرت از آلمان به کانادا از طریق تخصص

۴. برنامه نامزدهای استانی : در این برنامه هر بخش و استان بنا به نیازی که به نیروی کاری دارد افراد را جذب می کند و آنها را پذیرش می کند .

۵. برنامه تجربه کانادایی : این برنامه برای افرادی است که در این کشور کار کرده اند و اکنون قصد دریافت اقامت دائم را دارند .

۶. برنامه تجارت ماهر فدرال کانادا : این برنامه نیز برای کارگران ماهری است که می خواهند اقامت کانادا را دریافت کنند .

۷. جریان جهانی استعداد GTS : این برنامه مخصوص کسانی است که در حوزه های برنامه‌نویسی کامپیوتر، تجزیه و تحلیل سیستم ها و … مهارت دارند و قصد زندگی در‌کانادا را داشند.

در بین برنامه هایی برای مهاجرت از طریق تخصص شغلی قرار دارند هر کدام از این برنامه ها نیاز مند به شرایط و مدارک مخصوص خود می باشد که بیان هر یک آنها به صورت جزئی از حوصله این مقاله خارج است اما به طور عمومی هر کدام آنها نیاز مند دارا بودن شرایط زیر می باشند :

 1. فرد متقاضی باید که مدارکی معتبر از دانشگاه های معتبر باشد تا بتوانید در کانادا شغلی را پیدامند.
 2. سابقه کار در زمینه ای که درخواست شغل کرده است.
 3. داشتن مدرک زبان انگلیسی ، در شرایطی مدرک زبان فرانسوی نیز قابل قبول است.
 4. داشتن پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر

مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت از آلمان به کانادا ، سرمایه گزاری است.  امروزه از طریق انجام سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشور کانادا می توان که اقامت این کشور را دریافت کرد.

سالامه سرمایه داران زیادی از کشور آلمان اقدام به این عمل می کنند و در زمینه های مختلف در کشور کانادا سرمایه گذاری می کنند ، زیرا که اقتصاد کشور کانادا از قدرت مند ترین ها در دنیا است و سرمایه گذاری در این کشور می تواند که سود زیادی را به سرمایه کذاران بدهد.

برنامه های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که می توان از آنها برای سرمایه گذاری در این کشور استفاده کرد.  مهم ترین این برنامه ها عبارت است از :

 1. سرمایه گذاری در بخش مربوط به استارت آپ ها : سالانع تعداد زیادی استات آپ در کشور کانادا ایجاد می شوند که همه آنها برای ایده خود نیاز به سرمایه دارند.
 2. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی فدرال
 3. ثبت شرکت از دیگر راه های سرمایه گذاری در کشور کانادا است.
 4. سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی از روش های دیگر است هر یک از این موارد نیازمند شرایط و بودجه حداقلی قابل قبول هستند که فرد متقاضی باید این شرایط را داشته باشد.

مشاغل مناسب برای مهاجرت از آلمان به کانادا

در بخش قبلی در رابطه با مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق تخصص شغلی به صورت خلاصه صحبت کردیم ، در این بخش به بررسی مشاغل مناسب برای مهاجرت از آلمان به کانادا می پردازیم. کشور کانادا از دسته کشور هایی است که افراد را بر اساس قابلیت و توانایی آنها ترتیب بندی می کند نه بر اساس ملیتی که دارند.

به عبارت دیگر شرایط مهاجرت برای تمام افراد یک ملیت کاملا یکسان است و ان چیزی که افراد را از هم متمایز می کند میزان شایستکی و تخصص آنها در زمینه های مختلف می باشد. همچنین از نظر موفعیت های شغلی کانادا کشوری است که نسبت به میزان جمعیتی که دارد موقیعت های شغلی بیشتری دارد.

پس در صورتی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید نگران نباشید زیرا برای هر تخصصی در این کشور شغل مناسب را می توانید پیدا کنید. برای مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق تخصص کاری یا شغلی نیز برای تمام تخصص ها کار وجود دارد اما برخی از موارد همانند مهندس ، شغل های زمینه کامپیتر و ای تی ، پزشک و .. سریع تر می توان که شغل مناسب را یافت.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم که در رابطه با مهاجرت از آلمان به کانادا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم ، در این بخش به صورت خلاصه مطالب را برای شما جمع بندی می کنیم.

به طور کلی هر دو کشور آلمان و کانادا از نام آشنا ترین کشور های جهان هستند ، هر دو این کشور ها از نظر اقتصادی ، تحصیلی و … برتری هایی دارند اما برخی از شهروندان آلمان و یا افرادی که در این کشور اقامت دارند به هر دلیلی ممکن است که بخواهند مهاجرت کنند ، کانادا یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرت به آلمان است به طوری که ۱۰ در صد از کل جمعیت کشور کانادا را افراد آلمانی تشکیل داده اند.

روش های مختلفی برای مهاجرت از آلمان به کانادا وجود دارد که اصلی ترین آنها تحصیلی ، سزمایه گذاری ، کاری ، اسپانیرشیث ، و …. می باشد که به صورت مختصر هر یک را شرح دادیم.

همچنین اشاره کردیم که موقعیت های شغلی زیادی در کشور کانادا وجود دارد و‌نزخ بیکاری در این کشور کم است اما برخی اژ مشاغل امروزی که متقاضی برای آنها زیاد است خیلی سریع دریافت می شوند و در صورتی که شما مهارت کافی را داشته باشید خیلی سریع می توانید که اقامت کانادا را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر