info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

پناهندگی آمریکا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط پناهندگی آمریکا

این مطلب صرفاً جهت آگاهی شما عزیزان از شرایط و روش های مربوط به پناهندگی آمریکا گردآوری و ارائه گردیده، لازم به ذکر است مجموعه آریاناپارس در این زمینه هیچگونه فعالیت و خدماتی ارائه نمی دهد.

ایالات متحده آمریکا اقتصاد اول جهان به شمار می آید، بیش از ۳۳ درصد از کل ثروت جهان متعلق به آمریکا می باشد در صورتی که جمعیت این کشور کمتر از ۴۰۰ میلیون نفر است. از حیث درآمد سرانه نیروی کار و برابری قدرت خرید آمریکا یکی از ۲ کشور برتر جهان است.

اجرای سیاست های مالی کارآمد و دقیق باعث گردیده بسترهای مناسبی جهت انجام فعالیت های اقتصادی در این کشور ایجاد گردد از این رو سالانه افراد بسیاری جهت مهاجرت به آمریکا به منظور به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب و آینده بهتر اقدام می نمایند. لازم به ذکر است که طی سال های اخیر به علت افزایش چشم گیر شمار مهاجران قوانین سختگیرانه و دشواری جهت پذیرش مهاجران خصوصاً متقاضیان پناهندگی آمریکا از سوی دولت فدرال و اداره مهاجرت این کشور وضع گردیده.

پناهندگی چیست؟

پناهجو شخصی است که به دلایلی نظیر مشکلات نژادی، مذهبی، ملیتی، وقوع جنگ، عقاید سیاسی و یا عضویت در یک گروه اجتماعی شرایط زندگی در کشور خود را ندارد. طبق قانون کنوانسیون حقوق بشر ۱۹۵۱ و سایر قوانین پناهندگی که در راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشر دوستانه تصویب گردیده، این افراد با ارائه درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت کشور مورد نظر در صورت تائید امکان زندگی و بهره مندی از حقوق پناهندگی را خواهند داشت.

روش های اخذ پناهندگی آمریکا

برای ارائه درخواست پناهندگی به کشور آمریکا روش های مختلفی وجود دارد. پناهجویان می توانند با ورود به خاک ایالات متحده به صورت قانونی یا غیرقانونی درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند، برای ارائه درخواست پناهندگی به کشور آمریکا پناهجویان تا یکسال پس از ورود به این کشور وقت خواهند داشت. ارائه درخواست پناهندگی به آمریکا از خارج از خاک این کشور نیز میسر است، از این رو افراد می توانند با ثبت نام در کمیساریای سازمان ملل برای دریافت پناهندگی آمریکا اقدام نمایند شرط اولیه انجام این کار این است که پناهجویان باید از کشوری اقدام نمایند که در لیست کشورهای امن نباشد.

لازم به ذکر است طی سال های اخیر با توجه به رویکرد دولت جدید آمریکا و در راس آن رئیس جمهور این کشور (ترامپ) پذیرش پناهجویان به شدت کاهش یافته به طوری که در سال اخیر تعداد پناهجویان به کمترین میزان ممکن رسید. در حال حاضر دیدگاه آقای ترامپ و دولت فدرال آمریکا نسبت به پناهجویان تهدید برای امنیت ملی می باشد خصوصاً مسلمانان، این طرز تفکر باعث شده پذیرش پناهجویان مسلمان ۹۰ درصد کاهش یابد. با توجه به کلیه شرایط موجود تنها افرادی که دلایل و مدارک بسیار معتبر در خصوص اثبات ادعای خود نسبت به پناهندگی دارند شانس پذیرش از سوی کشور آمریکا به عنوان پناهجو را خواهند داشت.

لازم به ذکر است مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی در این زمینه به متقاضیان عزیز ارائه نمی دهد. توصیه مشاورین آریاناپارس به افرادی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند روش های قانونی و مطمئن است.

معایب پناهندگی آمریکا

قطعاً مهاجرت از طریق پناهندگی سخت ترین و خطرناک ترین روش مهاجرت محسوب می شود و در واقع بدترین انتخاب و آخرین راه برای مهاجرت است. با توجه به سیاست های جدید دولت ترامپ در ارتباط با پناهجویان و قوانین بسیار سخت و دشوار وضع شده از سوی دولت فدرال در امر پذیرش متقاضیان پناهندگی، افراد بسیاری که با تحمل خطرات و هزینه های فراوان به امید زندگی بهتر به آمریکا پناه آورده اند متاسفانه با پاسخ منفی اداره مهاجرت این کشور روبرو می شوند و سرنوشت نا معلومی در انتظار این افراد خواهد بود.

شخص پناهنده از بسیاری از حقوق شهروندی محروم بوده و همچنین مجبور است تا زمان تعیین تکلیف پرونده خود در کمپ های پناهندگی یا تحت نظر زندگی کند. مکان های که به هیچ عنوان شرایط مناسبی به منظور زندگی نداشته و ممکن است با افرادی از کشور های مختلف و سطح فرهنگی بسیار متفاوتی هم اتاق شود، تا زمانیکه رای اداره مهاجرت دولت فدرال آمریکا در مورد درخواست پناهندگی از سوی پناهجویان اعلام نگردیده ابن افراد اجازه کار نخواهند داشت و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

شرایط دریافت حقوق پناهندگی آمریکا

با توجه به شرایط فعلی قطعاً دریافت پاسخ مثبت از سوی اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا در خصوص درخواست پناهندگی از سوی پناهجویان فوق العاده دشوار و سخت می باشد. جهت اخذ موافقت با درخواست پناهندگی از سوی اداره مهاجرت و دولت فدرال ایالات متحده آمریکا پناهجویان ملزم به ارائه دلایل و مدارک بسیار معتبر و قابل استناد می باشند که ثابت کند امکان زندگی در کشور خود را ندارند و نیاز به حمایت و مراقبت از سوی دولت آمریکا دارند.

از این رو کیس پناهندگی ارائه شده توسط پناهجویان ارتباط مستقیم با آینده این افراد خواهد داشت. توجه داشته باشید در حال حاضر سیاست های اجرای رئیسی جمهور و دولت فدرال آمریکا باعث گردیده به طرز بی سابقه ای آمار پذیرش پناهجو کاهش یابد.

جایگزین نمودن روش های قانونی مهاجرت نسبت به پناهندگی

معمولاً مهاجرت از طریق پناهندگی آخرین راه و بدترین انتخاب برای افرادی می باشد که قصد مهاجرت دارند. بدون شک این روش مهاجرتی توسط افرادی معرفی می شود که از راه های غیر قانونی و قاچاق انسان کسب درآمد نموده و با عوام فریبی از عدم آگاهی افراد سوء استفاده کرده و حتی حق بازگشت به وطن را از آنها می گیرند.

اگرچه در حال حاضر با توجه به روابط بسیار متشنج بین ایران و آمریکا دریافت ویزای آمریکا امری دشوار به نظر می رسد، اما قطعاً برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا روش های بسیار مناسب، مطمئن و منطقی تری نسبت به پناهندگی وجود دارد. روش های نظیر ویزای کار آمریکا، تحصیل در آمریکا یا سرمایه گذاری مطمئناً گزینه های کاملاً قانونی با شرایط فوق العاده ایده آل می باشند که در نهایت به اقامت دائم آمریکا (Green card) تبدیل می شوند.

مهاجرت از طریق پناهندگی روشی خطرناک و نامطمئن به شمار می آید، از این رو مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد. پیشنهاد گروه آریاناپارس به متقاضیان مهاجرت به آمریکا جایگزین نمودن روش های قانونی و مطمئن نسبت به پناهندگی است.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

آمریکا دارای معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد. این کشور با بیش از ۵۸۰۰ دانشگاه و موسسات علمی از متنوع ترین خدمات آموزشی در کلیه رشته های تحصیلی برخوردار است.

آمریکا در ارتباط با جذب دانشجویان بین المللی برترین کشور جهان است، در حال حاضر بیش از ۸۵۰۰۰۰ دانشجو از کشورهای مختلف دنیا در دانشگاه های آمریکا مشغول به تحصیل می باشند، و سالانه دانشجویان فراوانی خواهان استفاده از امکانات تحصیل در آمریکا هستند. در واقع مهاجرت تحصیلی به آمریکا راحت ترین و مطمئن ترین روش مهاجرت به این کشور است.

مهاجرت کاری به آمریکا

آمریکا ثروتمندترین کشور جهان می باشد. این کشور از لحاظ اقتصادی، قدرت نظامی، تولید و صنعت، رفاه اجتماعی و … برترین کشور جهان به شمار می آید. با توجه به قدرت آمریکا در بخش تولید و صنعت سالانه بیش از ۷۵۰ هزار شغل در این کشور ایجاد می گردد. از این رو زمینه به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب در این کشور فراهم می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرت کاری است. برای دریافت ویزای کار در آمریکا به جاب آفر (پیشنهاد کاری) نیاز دارید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر