...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا
آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها
فایل صوتی مقاله اقامت ایتالیا

ایتالیا در عین حال که کشوری صنعتی محسوب می شود، مملو از جاذبه های گردشگری به همراه تاریخچه و فرهنگی بسیار غنی است. دریافت اقامت ایتالیا علاوه بر مزایای بی شماری که دارد نسبت به اغلب کشورهای اروپایی راحت تر و کم هزینه تر می باشد. این موضوع باعث گردیده مهاجران بسیاری برای تجربه زندگی با بالاترین استانداردها در صدد دریافت اقامت دائم ایتالیا باشند.

ایتالیا ترکیبی از تاریخ و مدرنیته اروپایی را در دل خود جای داده است. بیش از نیمی از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در ایتالیا قرار دارد، از این رو سالیانه بیش از میلیون ها نفر به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری بی شمار این کشور راهی ایتالیا می شوند. در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین اخذ اقامت دائم ایتالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط اقامت ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی توسعه یافته، فوق العاده زیبا با امنیت اجتماعی بالا می باشد، از این رو تقاضای اخذ اقامت ایتالیا هر ساله رو به افزایش است. هزینه های پایین زندگی و تحصیل به همراه امکان استفاده از امکانات رفاهی، تفریحی، درمانی و اجتماعی پیشرفته، این کشور را به مقصد مورد علاقه بسیاری از مهاجران از سرتاسر جهان تبدیل نموده است.

اقامت ایتالیا به ۲ دسته تقسیم می گردد، اقامت موقت و اقامت دائم. برای مهاجرت به کشور ایتالیا و اخذ اقامت دائم این کشور روش های مختلفی وجود دارد. دریافت اقامت دائم ایتالیا از روش های مختلفی نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی و حتی ازدواج با یک شهروند ایتالیایی امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید برای انجام کلیه روش های مهاجرتی ذکر شده در ابتدا اجازه اقامت موقت صادر خواهد شد.

شرایط زندگی در ایتالیا چگونه است؟

زندگی در ایتالیا شباهت زیادی به زندگی در یک موزه به وسعت یک کشور دارد. بناهای تاریخی به همراه معماری قرون وسطایی و طبیعت بکر ایتالیا جاذبه های فوق العاده ای است که حتی هر روز دیدن آنها هیچ گاه تکراری نخواهد شد. مردم ایتالیا بسیار خونگرم، مهمان نواز و اهل تملق گویی هستند، به طوری که در این کشور شاهد رفتارهای نژاد پرستانه نخواهید بود. هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور متناسب با درآمد افراد و بسیار معقول می باشد.

اقامت ایتالیا

ایتالیایی ها مردم بسیار خانواده دوست و اجتماعی هستند. رفت و آمد های خانوادگی و رسیدگی به مشکلات یکدیگر از خصوصیات بارز مردم ایتالیا به شمار می آید. بدون شک تنها نکته منفی در مورد ایتالیا شرایط اقتصادی این کشور است. متاسفانه در حال حاضر شرایط زندگی در ایتالیا مانند گذشته خیلی راحت نیست و این کشور دارای پایین‌ترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا و بیشترین نرخ بیکاری پس از اسپانیا است.

هزینه زندگی در ایتالیا

یکی از مهم ترین مزایای زندگی و اقامت در ایتالیا هزینه های بسیار مناسب زندگی در این کشور جذاب می باشد. در واقع هزینه زندگی در ایتالیا نسبت به اغلب کشورهای اروپایی کم تر است. البته هزینه زندگی در شهرهای بزرگ ایتالیا طبیعتاً بیشتر از شهرهای کوچک و مناطق روستایی این کشور می باشد، از سوی دیگر سبک زندگی افراد یکی دیگر از عوامل تعین کننده در هزینه های زندگی می باشد. به طور کهزینه زندگی ماهیانه برای ۱ نفر در ۳ شهر پر آوازه ایتالیا به شرح ذیل می باشد.

نام شهراجاره بهای مسکنخورد و خوراکرفت و آمدهزینه های جانبی
میلان۵۵۰ الی ۱۰۰۰ یورو۲۰۰ الی ۳۵۰ یورو۲۰ الی ۵۰ یورو۱۰۰ الی ۳۰۰ یورو
رم۵۰۰ الی ۸۵۰ یورو۱۵۰ الی ۳۰۰ یورو۲۰ الی ۵۰ یورو۱۰۰ الی ۲۵۰ یورو
ونیز۵۰۰ الی ۸۵۰ یورو۱۵۰ الی ۲۵۰ یورو۲۰ الی ۵۰ یورو۱۰۰ الی ۲۰۰ یورو

چه روش های برای اخذ اقامت کشور ایتالیا وجود دارد؟

همانگونه که پیش تر اشاره شد برای اخذ اقامت دائم ایتالیا روش های مختلفی وجود دارد، از این رو افراد متقاضی با توجه به شرایط و موقعیت خود می توانند از روش مورد نظر اقدام نمایند و در نهایت اقامت دائم ایتالیا را دریافت نمایند. در ادامه مطلب روش های مختلف اخذ اقامت دائم ایتالیا را معرفی خواهیم نمود.

اقامت ایتالیا از طریق تحصیل

کشور ایتالیا از سیستم آموزشی مدرن و دانشگاه های فوق العاده معتبری برخوردار است. هزینه های پایین تحصیل و زندگی در ایتالیا و استفاده از امکانات تحصیلی و رفاهی شرایط را برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در این کشور به شکل بسیار مطلوبی فراهم ساخته است. از این رو ویزای تحصیلی به پرطرفدار ترین روش مهاجرتی ایتالیا تبدیل شده است.

کشور ایتالیا به فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور که قصد دارند اقامت ایتالیا را دریافت نمایند ۶ ماه فرصت می دهد که مشغول به کار شوند. در صورتی که فارغ التحصبلان دانشگاهی در این مدت شغل مورد نظر را به دست آورند بعد از گذشت ۳ الی ۵ سال می توانند اقامت دائم ایتالیا را دریافت نمایند.

اقامت ایتالیا از طریق کار

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای کار و در نهایت اخذ اقامت دائم این کشور به جاب آفر (پیشنهاد کاری) نیاز خواهید داشت. با توجه به قوانین موجود جهت کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال زایی در اکثر کشورهای جهان خصوصاً کشورهای اروپایی جذب نیروی کار مورد نیاز از داخل کشور در الویت قرار دارد. از این رو دریافت جاب آفر در حال حاضر امری دشوار به شمار می آید.

اقامت ایتالیا

افراد متقاضی اخذ ویزای کار ایتالیا در صورت دریافت جاب آفر می توانند وارد این کشور شده و مشغول به کار شوند. در این حالت پس از ۵ سال امکان اخذ اقامت دائم ایتالیا برای این افراد وجود خواهد داشت.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت (سرمایه گذاری)

دولت ایتالیا در راستای مبارزه با شهرت این کشور در ارتباط با وضعیت نا مطلوب اقتصادی گام های موثری جهت بهبود شرایط مالی و تجاری ایتالیا برداشته است و تا حدودی فضای اقتصادی این کشور را برای جذب سرمایه گذاران خارجی بهبود بخشیده است. به واسطه ثبت شرکت در کشور ایتالیا و پرداخت به موقع مالیات فرد متقاضی به همراه خانواده خود پس از گذشت ۳ سال می تواند اقامت دائم ایتالیا را دریافت نماید.

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا:
 • با ثبت شرکت در ایتالیا شما یک شخصیت حقوقی اروپایی محسوب می شوید و می توانید به بازارهای جهانی دسترسی آزادانه داشته باشید.
 • پس از ثبت ثبت شرکت در ایتالیا شما می توانید در بانک های ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی حساب بانکی داشته باشید.
 • مالیات شرکت در ایتالیا ۲۳ درصد می باشد که کمترین میزان مالیات در بین کشورهای اروپایی می باشد.
 • با ثبت شرکت در ایتالیا شما می توانید اقامت ایتالیا را بدست بیاورید.
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایتالیا:
 • مدارک تشخیص هویت شخصی (پاسپورت و ترجمه قبض تلفن یا …)
 • ارائه بیزینس پلان (طرح توجیه اقتصادی)
 • انتخاب نام شرکت و موضوع فعالیت شرکت
 • انتخاب محل فعالیت شرکت
 • افتتاح حساب بانکی و واریز سرمایه اولیه شرکت
 • برای افتتاح حساب بانکی حضور مدیرعامل در ایتالیا الزامی است.

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

طبق قوانین مهاجرتی کشور ایتالیا افرادی که با یک شهروند ایتالیایی یا فردی که دارای تابعیت این کشور است ازدواج نمایند، می توانند از اقامت دائم و تابعیت این کشور بهره مند گردند. در واقع این روش مهاجرتی یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به ایتالیا محسوب می گردد.

افرادی که در ایتالیا زندگی می کنند اگر با یک شهروند ایتالیایی یا فردی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کنند، پس از ۶ ماه می تواند شهروند این کشور شوند و در صورتی که خارج از ایتالیا باشد پس از ۳ سال می تواند حق شهروندی خود را دریافت نماید. اسناد و مدارک ازدواج در یک دفتر رسمی حتماً باید به ثبت برسد. لازم به ذکر است در صورتی که زوجین صاحب فرزند شوند یا کودکی را به فرزند خواندگی قبول نمایند، دریافت حق شهروندی از ۳ سال به نصف کاهش خواهد یافت. اگر فرد در خارج از ایتالیا باشد از طریق کنسولگری محلی باید مدارک ذیل را ارائه دهد:

 • شناسنامه کامل (نام پدر و مادر، تاریخ تولد و محل تولد)
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از مقامات محل (تایید پلیس ایتالیا که ۶ ماه قبل از درخواست مرتکب جرم در ایتالیا نشده)
 • فتوکپی کامل از پاسپورت متقاضی از کلیه صفحات
 • تکمیل فرم مربوطه و پرداخت ۲۰۰ یورو بابت بررسی

اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

با توجه به قیمت مناسب ملک در ایتالیا و رشد قیمت سالیانه املاک در این کشور، خرید ملک در ایتالیا عمدتاً به منظور سرمایه گذاری صورت می پذیرد، با خرید ملک در ایتالیا افراد می توانند مجوز اقامت موقت را دریافت نمایند، ولی امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت ایتالیا از این طریق وجود نخواهد داشت.

برای خرید ملک در ایتالیا افراد به واسطه اخذ دعوتنامه از شرکت های ایتالیایی که در بخش فروش ملک فعالیت دارند، می توانند ویزای تجاری کوتاه مدت که دارای ۳ ماه اجازه اقامت و ۶ ماه اعتبار است را دریافت نمایند. پس از دریافت ویزای مذکور افراد به منظور بازدید از املاک مورد نظر عازم ایتالیا می شوند و پس از خریداری ملک امکان دریافت اقامت ۵ ساله ایتالیا وجود خواهد داشت.

اقامت ایتالیا از طریق پناهندگی

بدون تردید مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی سخت ترین و خطرناک ترین روش مهاجرتی به این کشور محسوب می شود و به هیچ عنوان از سوی مشاورین مجموعه آریاناپارس توصیه نمی گردد.  با توجه به موقعیت جغرافیایی ایتالیا این کشور به همراه یونان ۲ شاه راه اصلی ورود مهاجران به اروپا به شمار می آیند، برخی از پناهجویان به ایتالیا به عنوان مقصد و برخی دیگر به عنوان دروازه ورود به اروپا می نگرند و در هر ۲ حالت، این مسئله فشار اقتصادی و اجتماعی زیادی را بر جامعه ایتالیا وارد می کند.

بروز چنین پدیده ای باعث می گردد که ایتالیا به رغم عضویت در کنوانسیون ژنو در حمایت از پناهجویان و نیز پیروی کلی از قوانین بشر دوستانه اتحادیه اروپا، سیاست های سخت گیرانه ای را در مواجه با این مهاجران غیرقانونی اتخاذ نماید. نتیجه این سیاست های سخت گیرانه، فشار روحی و روانی شدید به پناهجویان و حتی در موارد زیادی، رد درخواست پناهندگی مهاجران از سوی دولت ایتالیا است که اساساً این سفر پر مخاطره پناهجویان را بی نتیجه گذاشته و رویاهای آنان را نقش بر آب می کند.

اقامت ایتالیا

بررسی درخواست پناهجو در ایتالیا معمولا در حدود ۹ ماه به طول می انجامد. نهایتا این درخواست می تواند مورد قبول، رد و یا حالت سومی موسوم به وضعیت حمایتی گردد. در این مدت پناهجویان از سوی دولت ایتالیا مورد حمایت قرار خواهند گرفت و دارای حق و حقوقی خواهند بود که شامل موارد ذیل می باشد:

لیست حقوق ابتدایی پناهجویان در ایتالیا

حق برخورداری از سرپناه مناسب که معمولا به صورت کمپ هایی برای اسکان پناهجویان از سوی دولت اختصاص یافته است
حق برخورداری از غذای مناسب
حق برخورداری از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب
حق برخورداری از مقرری و کمک هزینه
حق داشتن اوراق هویتی موقت، جواز تردد و …

مزایا و معایب اقامت ایتالیا چیست؟

هر ساله افراد بسیاری با دلایل و اهداف مختلف به ایتالیا مهاجرت می نمایند. ایتالیا دارای تاریخچه و فرهنگ بسیار غنی به همراه بناهای تاریخی و جاذبه های فراوان گردشگری است، از این رو سالانه بیش از ۲۰ میلیون گردشگر از این کشور بازدید می نمایند. گذشته از کلیه این امتیازات برای افرادی که قصد دارند ادامه زندگی خود را در ایتالیا بگذرانند مشکلاتی نیز وجود خواهد داشت، که در ادامه به معرفی مهم ترین مزایا و معایب اقامت ایتالیا خواهیم پرداخت.

مزایا اقامت ایتالیا

دلایل متعددی برای تحصیل در ایتالیا و زندگی در این کشور تاریخی، هنری و جذاب وجود دارد. ایتالیا را با نشانه های شاخصی همچون غذاهای خوشمزه، قهوه، بناهای زیبا و باستانی، صنعت مد و پوشاک، موسیقی و … می شناسند. در ادامه به معرفی مهم ترین مزایای اقامت در ایتالیا خواهیم پرداخت.

هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در ایتالیا

بدون شک میزان هزینه های زندگی و تحصیل یکی از مهم ترین عوامل برای اخذ اقامت هر کشوری می باشد. ایتالیا از جمله ارزان ترین کشورهای اروپا و حتی جهان جهت ادامه تحصیل و زندگی است، در حال حاضر دانشگاه های معتبر ایتالیا بیشترین تعداد بورسیه تحصیلی را به دانشجویان ارائه می نمایند.

معمولاً دریافت بورسیه تحصیلی در اغلب کشورهای جهان امری دشوار به نظر می رسد، در حالیکه اخذ بورسیه در ایتالیا به راحتی امکان پذیر می باشد و افراد در کلیه مقاطع تحصیلی امکان اخذ بورسیه را خواهند داشت. این شرایط به همراه هزینه های بسیار مناسب زندگی یکی از مهم ترین مزایای زندگی در ایتالیا برای دانشجویان است.

سهولت در اخذ اقامت دائم ایتالیا

یکی از مزایای اقامت ایتالیا سهولت امور اجرایی برای اخذ این مجوز اقامت است.به عنوان مثال افراد پس دوره تحصیل خود در ایتالیا می توانند به راحتی اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. در واقع  ایتالیا به افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند ۶ ماه فرصت می دهد که مشغول به کار شوند و ویزای کار اخذ کنند ، که در نهایت پس از ۳ الی ۵ سال می توانند اقامت دائم ایتالیا را دریافت نمایند.

تجربه هیجان انگیز زندگی در ایتالیا

همانگونه که اشاره گردید با توجه به جاذبه های گردشگری متعدد در ایتالیا سالانه بیش از ۲۰ میلیون گردشگر از این کشور زیبا و تاریخی بازدید می نمایند. از مناظر حیرت انگیز کانال های آبی ونیز تا بناهای تاریخی و مشهور رم و معماری فوق العاده فلورانس جذابیت خاص و هیجان انگیزی به زندگی روزمره افراد می بخشد. علاوه بر این مردم ایتالیا بسیار خونگرم هستند و به دور از هرگونه رفتارهای نژاد پرستانه پذیرای مهاجران می باشند.

معایب اقامت ایتالیا

بدون تردید اخذ اقامت و زندگی در هر کشوری مزایا و معایب مختص به خود را به همراه دارد، ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. علاوه بر مزایای اقامت در ایتالیا زندگی در این کشور چالش هایی را نیز به همراه خواهد داشت، که در ادامه به مهم ترین معایب اقامت در ایتالیا اشاره خواهیم نمود.

شرایط اقتصادی نا مطلوب

یکی از بزرگترین مشکلات زندگی و اقامت در ایتالیا نبود شرایط مطلوب اقتصادی و بازار کار مناسب می باشد، در واقع به دست آوردن یک موقعیت شغلی ایده آل در ایتالیا امر بسیار دشواری به شمار می آید. از این رو اکثر مهاجران به قصد ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند. دستمزد افراد شاغل در ایتالیا نسبت به اکثر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و این کشور کند ترین رشد اقتصادی در اروپا را از آن خود نموده است.

یادگیری زبان ایتالیایی

یادگیری زبان ایتالیایی از دیگر معایب اقامت در ایتالیا به شمار می آید، اکثر مردم ایتالیا تسلط خوبی به زبان انگلیسی یا زبان های دیگر ندارند، از این رو برای برقراری ارتباط با مردم به یادگیری زبان ایتالیایی نیاز دارید. لذا این امکان وجود دارد که شما با افراد زیادی برخورد کنید که به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارند، این موضوع معمولاً در اکثر شهرهای ایتالیا اتفاق می‌افتد. علاوه براین، علیرغم اینکه ساکنان شهرهای بزرگ به راحتی با توریست‌ها خو می‌گیرند، اما در بعضی دیگر از شهرها اوضاع اینگونه نیست.

سیستم مالیاتی پیچیده

از دیگر مشکلات اقامت و زندگی در ایتالیا اخذ مالیات های سنگین نسبت به درآمد است. مردم ایتالیا حدوداً نیمی از درآمد خود را صرف پرداخت مالیات می نمایند. افراد شاغل در ایتالیا هر ساله متحمل پرداخت ۱۰۰ نوع مالیات مختلف به ارزش جمعاً ۴۷۲ میلیارد یورو می‌شوند. سرانه پرداخت مالیات در این کشور به طور میانگین به ۱۱٫۸۰۰ یورو در طول سال می‌رسد، که رقم قابل توجهی می باشد.

تمدید اقامت در ایتالیا چگونه است؟

افرادی که قصد دریافت اقامت دائم ایتالیا را دارند ابتدا ملزم خواهند بود اقامت موقت این کشور را اخذ نمایند. همانطور که پیش تر در این مطلب اشاره شد، افرادی که جهت تحصیل، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، ازدواج و حتی پناهندگی وارد کشور ایتالیا می شوند امکان تمدید ویزا و در نهایت دریافت اقامت دائم این کشور را پس از گذراندن پروسه های مشخص شده خواهند داشت.

تمدید ویزای ایتالیا بسته به نوع مهاجرت افراد به این کشور متفاوت خواهد بود. به طور مثال برای تمدید ویزای تحصیلی در صورتی که فرد قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را داشته باشد، ویزای وی به اندازه طول دوره تحصیلی مورد نظر قابل تمدید خواهد بود.

کارت اقامت ایتالیا

طبق قوانین مهاجرتی ایتالیا حداکثر تا ۱۵ روز پس از ورود متقاضی به ای کشور، تقاضای اقامت ثبت می شود و برگه قانونی به نام ریچووتا برای متقاضی و هرکدام از اعضای خانواده وی صادر می گردد، که با صدور این برگه اقامت قانونی در ایتالیا آغاز می شود و بلافاصله یک تاریخ برای انگشت نگاری تعیین می گردد. حدودا یک ماه بعد از انگشت نگاری اولین کارت اقامت صادر می شود.

مدت زمان انگشت نگاری و صدور کارت در ماه های مختلف سال و نیز شهرهای مختلف ایتالیا متفاوت است و از ۱-۴ ماه متغیر می باشد. تمدید کارت اقامت در سال های بعدی هم از ۳-۵ ماه زمان خواهد برد. شروع اقامت از روز درخواست و تشکیل پرونده حساب می شود، نه از روز دریافت کارت. و جالب اینکه تاریخ صدور و شروع اعتبار کارت هم دقیقا از روز درخواست می باشد. این رویه برای کارت های سال های بعد هم صادق است.

چگونه می توان پاسپورت ایتالیا را دریافت کرد؟

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق انجام روش هایی که به آنها اشاره گردید امکان پذیر است. لازم به ذکر است که دریافت پاسپورت ایتالیا و تابعیت این کشور به وسیله روش های ذکر شده، به صورت مستقیم و بلافاصله امکان پذیر نمی باشد و باید فرآیند و پروسه لازمه طی شود که بتوان پاسپورت ایتالیا را اخذ نمود.

پاسپورت هر کشور بر حسب تعداد کشورهایی که می توان بدون ویزا به آنها سفر نمود مورد ارزیابی قرار گرفته و اعتبار سنجی می گردند. در آخرین وضعیت بررسی اعتبار پاسپورت های جهان کشور ایتالیا در رده چهارم این دسته بندی در کنار کشور های دانمارک، سوئد و فنلاند قرار گرفته است. دارندگان پاسپورت ایتالیا و کشورهای هم طراز ایتالیا می توانند به ۱۸۷ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر نمایند. می توان گفت که ایتالیا از نظر اعتبار پاسپورت در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

نتیجه گیری

قطعاً ایتالیا به عنوان کشوری توسعه یافته و پیشرفته که از بالاترین استانداردهای زندگی، امکانات اجتماعی و آموزشی برخوردار می باشد، محل بسیار مناسبی برای زندگی، کار و تحصیل خواهد بود. از سوی دیگر هزینه های بسیار مناسب زندگی و تحصیل در ایتالیا به همراه جاذبه های گردشگری فریبنده این کشور، ایتالیا را به یکی از محبوب ترین کشورهای جهان تبدیل نموده است.

ایتالیا به همراه فرانسه و اسپانیا موفق ترین کشورهای اروپایی در جذب گردشگران از سرتاسر جهان می باشد، این موضوع نشانگر قدرت محض صنعت گردشگری در ایتالیا می باشد. به طور کلی با توجه به مطالبی که در این مطلب ذکر گردید، می توان نتیجه گیری نمود ایتالیا کشوری محسوب می شود که امکان استفاده افراد جامعه از بهترین امکانات آموزشی، تفریحی و بالاترین استانداردهای زندگی را با کمترین هزینه ممکن فراهم می نماید. از این رو دریافت اقامت ایتالیا طی سالهای اخیر با رشد چشمگیری مواجه شده است.

جهت دریافت اطلاعات کامل در ارتباط با شرایط اخذ اقامت ایتالیا می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس تماس حاصل کرده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین مسیر را برای دریافت اقامت ایتالیا انتخاب کنید.

۶ دیدگاه در “اقامت ایتالیا

 1. سارينا گفت:

  شرایط کار برای پزشکا تو ایتالیا چطوره؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   جهت تایید مدرک پزشکی ابتدا باید در آزمون های پزشکی آن کشور قبول شوید. رشته پزشکی مانند سایر کشور ها شغلی پر درآمد است.

 2. Saba گفت:

  شرایط تحصیل در دانشگاههای ایتالیا چی هست؟ آیا مدرک زبان ایتالیایی هم نیاز هست

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه می شود. در صورت ارائه مدرک زبان ایتالیایی، شانس افراد برای انتخاب دانشگاه های بیشتر در این کشور افزایش می یباد.

 3. سینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر. از لحاظ شرایط کاری ایتالیا چجوریه؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای کار در کشور ایتالیا باید از یک کارفرمایی ایتالیایی پیشنهاد کاری دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر