...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت هلند

اقامت هلند
آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

شرایط اقامت هلند

در این مقاله قصد داریم در رابطه با شرایط اقامت هلند صحبت کنیم. کشور هلند را می توان یکی از زیباترین کشورهای جهان دانست. هلند این زیبایی را مدیون آب و هوای اقلیمی و گونه های بسیار گل در کشور خود می داند، همچنین هلند را با نام کشور گل می شناسند.

این کشور در شمال غربی قاره اروپا قرار دارد. این کشور در سال های اخیر، به دلیل شرایط مناسب کار و تحصیل مهاجران زیادی را به سوی خود جذب کرده است. البته باید بدانید که برای ورود به این کشور چه از طریق کار و یا تحصیل باید آگاهی کامل نسبت به انجام روش مورد نظر داشته باشید که در این مقاله بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.

شرایط زندگی در کشور هلند چگونه است؟

هلند دارای آب و هوای اقلیمی و طبیعتی بکر است. افراد برای تحصیل و کار وارد این کشور می شوند و می توانند پس از چند سال کار و تحصیل اقامت خود را تمدید کنند و در نهایت اقامت دائم هلند را دریافت کنند البته برای کار کردن در این کشور احتیاج به پیشنهاد شغلی می باشد.

اقامت هلند

مهاجران در هلند از امنیت بالایی برخوردارند و شرایط شغلی نیز برای نیروی متخصص در این کشور مساعد می باشد، از اینرو بسیاری از افراد برای دریافت اقامت هلند اقدام می کنند.

چه روش هایی برای اقامت در کشور هلند وجود دارد؟

متقاضیان می توانند از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری اقامت موقت این کشور را بدست آورند که پس از چند سال می توانند آن را به اقامت دائم تبدیل کنند. را هایی نیز وجود دارد که افراد می توانند اقامت دائم هلند را از ابتدا دریافت کنند مثل ازدواج و تولد. در پاراگراف های آتی در رابطه با شرایط اقامت هلند از این روش ها صحبت خواهیم کرد.

اقامت هلند از طریق تحصیل

کشور هلند از دانشگاه های معتبری برخوردار است که از نظر علمی در جایگاه ویژه ای قرار دارند و هرساله افراد بسیاری از کشورهای مختلف جهت تحصیل در هلند وارد این کشور می شوند.

آموزش در دانشگاه های کشور هلند به ۲ زبان انگلیسی و آلمانی می باشد .شما می توانید برای آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد از مدرسین مجرب موسسه آریاناپارس کمک بگیرید تا شما را برای رسیدن به سطح آیلتس مناسب برای تحصیل در کشور هلند یاری نمایند.

تحصیل لیسانس ۴ ساله و فوق لیسانس ۲ ساله است. دانشگاه های هلند مشمول هزینه ای معادل ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال در مقاطع مختلف تحصیلی می باشند.

اقامت از طریق کار

متقاضیان اقامت هلند برای اینکه بتوانند از طریق کار وارد این کشور شوند باید ویزای کار هلند را دریافت کنند. کارفرمایی که در این کشور حضور دارد باید به صورت قانونی و با کسب مجوز اداره کار نسبت به استخدام متقاضیان کار اقدام نموده و تمام حقوق و بیمه آنها را در زمان مقرر پرداخت نماید. درواقع متقاضی اقامت در هلند از طریق کار باید اسپانسری را در این کشور پیدا کند تا ویزای کار هلند برای وی صادر شود.

اقامت هلند

متقاضیان اقامت در هلند از طریق کار می توانند با دریافت دعوت نامه کاری از فردی که شرکت معتبری در هلند دارد ویزای کار کشور هلند را نیز دریافت کنند. البته متقاضیان باید تمام شرایط در نظر گرفته شده را دارا باشند تا بتوانند ویزای کاری هلند را دریافت کنند.

شرایط کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به یک شکل بوده و کارفرما باید آگهی استخدام را ابتدا به مدت سه ماه در کشور هلند منتشر کند و چنانچه نیروی موردنیاز خود را پیدا نکرد باید سه ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی را انتشار دهد. اگر بازهم نیروی لازم جهت استخدام پیدا نشد فرد متقاضی می تواند دعوت نامه کاری را دریافت کرده و نسبت به اخذ ویزای کاری هلند نیز اقدام نماید.

سرمایه گذاری در هلند

افراد بسیاری تمایل دارند از طریق سرمایه گذاری اقامت هلند را دریافت کنند اما هیچ اطلاعی در این خصوص ندارند. اگر قصد اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری را دارید بهتر است پیش از هر اقدامی میزان سرمایه خود را در نظر داشته باشید چرا که کمترین مبلغ برای سرمایه گذاری در این کشور ۱٫۲۵ میلیون یورو است.

متقاضیان اقامت هلند اگر قصد داشته باشند از طریق سرمایه گذاری اقامت این کشور را دریافت کنند باید مبلغ مذکور را آماده کرده و در یکی از کمپانی های هلندی سرمایه گذاری نمایند.

اقامت هلند

اقامت هلند با خرید ملک و مستغلات در این کشور به عنوان سرمایه گذاری محسوب نشده و منجر به اقامت متقاضیان نخواهد شد. شما باید مبلغ تعیین شده را به یکی از بانک های این کشور و یا یکی از بانک های اتحادیه اروپا که شعبه آن در هلند است واریز نمایند. اشخاصی که قصد دریافت اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری را دارند چنانچه روند سرمایه گذاری را ادامه داده و به سودآوری برسند می توانند پس از ۵ سال اقامت دائم هلند را دریافت کنند.

اقامت از طریق ثبت شرکت

علاقه مندان اقامت هلند چنانچه قصد داشته باشند از طریق ثبت شرکت در این کشور اقامت کنند باید روش های انجام این کار را در نظر داشته باشند. در روش نخست فرد متقاضی طرح و بیزینس اقتصادی خود را ارائه داده و از این طریق شرکت جدیدی را در هلند به ثبت می رساند.

اقامت هلند

 در روش دوم متقاضیان می توانند شرکتی را که پیش تر در هلند فعالیت داشته خریداری نموده و آن را به نام خود ثبت کنند. متقاضیان اقامت هلند از طریق ثبت شرکت می توانند پس از دریافت اقامت این کشور به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن بدون نیاز به ویزای مجدد سفر کنند.

اقامت با تولد فرزند

اخذ تابعیت در بعضی از کشورها مثل کانادا، آمریکا و برزیل از قانون خاک تبعیت می کند یعنی اگر کودکی در این کشورها متولد شود تابعیت آن کشور را به سبب تولد بدست می آورد.

هلند و بسیاری از کشورهای اروپایی از قانون خون تبعیت می کنند و این بدان معناست که اگر فرزندی در خاک هلند متولد شود باید از قوانین خون پیروی کند یعنی پدر یا مادرش باید تابعیت این کشور را داشته باشند تا کودک نیز تبعه ی هلند گردد.

اقامت هلند

والدین به واسطه ی تولد فرزندشان صرفا، نمی توانند اقامت دائم این کشور را بگیرند بلکه پس از ۵ سال زندگی کردن با فرزندشان در این کشور، حال به واسطه ی کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری می توانند درخواست اقامت دائم دهند.

اقامت هلند از طریق ازدواج

ازدواج با یک هلندی منجر به اقامت دائم شما خواهد شد. اسپانسر شما در کشور هلند که همان همسر شما می باشد باید تعهد نامه ای را امضا کند و در آن حمایت مالی خود را نسبت به شما ثابت کند. همچنین باید نشان دهید که با این شخص در هلند زندگی می کنید. این روش را می توان یکی از روش های مطمئن برای افراد دانست که البته شرایط خاص خود را نیز دارد.

پناهندگی

افرادی که به عنوان پناهجو وارد کشور هلند می شوند ابتدا باید به پلیس مراجعه کرده و خود را به عنوان پناهجو معرفی کنند. پلیس هلند از آنها سوالاتی را در خصوص نحوه ی ورودشان به خاک هلند می پرسد و سپس آنها را به کمپ مختص پناهجویان می فرستد تا مابقی کار انجام شود. پس از بررسی پرونده پناهجو و موافقت با کیس پناهندگی وی، شخص می تواند تا ۵ سال اقامت موقت هلند را دریافت کند و از حقوق و مزایای ویژه ی پناهندگان نیز استفاده کند.

افراد می توانند به دلایل مختلف عضویت در قومیت های خاص که مورد تایید کشور مبدا اشان نیست و یا دلایل سیاسی و مذهبی اذعان کنند که در کشور خود امنیت ندارند و از دولت درخواست پناهندگی دارند و این دولت است که تشخیص می دهد به چه کسی پناهندگی بدهد.

با وجود اینکه اخیرا روش پناهندگی بسیار پر طرفدار شده است ولی به هیچ عنوان نمی توان آن را راهی امن و مطمئن دانست. موسسه مهاجرتی آریاناپارس پیشنهاد دیگر روش ها را به دوستان عزیز داده و خود فعالیتی در این زمینه ندارد.

اقامت در هلند چه مزایا و معایبی دارد؟

هلند از شرایط اجتماعی عالی برخوردار است و تنوع محل اقامت نیز در آن بسیار است. نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است و مهاجران در این کشور احساس امنیت دارند. کیفیت نظام بهداشت و درمان هلند را نیز می توان جزو مزایای این کشور دانست.

از مزایای دیگر اقامت هلند نرخ بیکاری و مالیات پایین در این کشور است که هلند را به یکی از قطب های کاری اروپا تبدیل کرده است. این کشور به تمام اعضای خانواده پس از چند سال زندگی در هلند به دلایل تحصیلی و کاری اقامت دائم می دهد.

اقامت هلند

اقامت دائم هلند می تواند پس از ۳ سال کار کردن در این کشور و پرداخت مالیات به دولت آن، اتفاق بیفتد. بنابراین فرایند اخذ اقامت هلند می تواند ۳ تا ۵ سال به طول بیانجامد.

از معایب اقامت هلند می توان به هزینه های بالای زندگی و مسکن در این کشور اشاره کرد. سالانه دانشجویان زیادی قصد ادامه ی تحصیل در این کشور را دارند که با توجه به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در این کشور مقصد مهاجرتی خود را عوض می کنند.

اقامت از طریق پناهندگی نیز یکی از راه های خطرناک مهاجرت به این کشور است. پناهجویان با موانع و مشکلات زیادی در این راه برخورد می کنند که گاها منجر به بازگشت آنها به کشور مبدا می شود.

راه های تمدید اقامت در هلند چیست؟

در هر کدام از روش های مهاجرتی به هلند می توانید پس از چند سال اقامت خود را تمدید کنید. در روش تحصیلی، پس از پایان تحصیل می توانید به دنبال کار باشید و پس از پیدا کردن کار مناسب و عقد قرارداد با کارفرمای خود و پس از ۳ سال کار کردن و پرداخت مالیات اقامت خود را تمدید کنید.

در روش کاری نیز می توانید با تمدید قراردادتان اقامت هلند را تمدید کنید. همچنین در روش های سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز با توجه به شرایط مورد تایید دولت می توانید هر ۲ سال یکبار اقامت خود را تمدید کنید.

چگونه پاسپورت هلند را دریافت کنیم؟

اعتبار پاسپورت یک کشور می تواند قدرت آن کشور را نشان دهد. افراد برای دریافت پاسپورت کشورهای مختلف به مزایای دریافت آن و امکاناتی که دولت پس از آن در اختیارشان قرار می دهد توجه می کنند.

پاسپورت هلند رتبه ی سوم را در کنار ۸ کشور دیگر به صورت مشترک و رتبه ی دهم را به صورت انفرادی دارد. افراد با دارا بودن پاسپورت هلند می توانند بدون اخذ ویزا به ۱۲۵ کشور جهان سفر کنند.

اقامت هلند

تمامی روش های اخذ اقامت هلند که در بالا به آنها اشاره شد می توانند منجر به در یافت پاسپورت این کشور شوند. دریافت پاسپورت کشورهای اروپایی مانند هلند ملزم به اقامت بیش از ۵ سال در این کشورها، نداشتن جرائم کیفری و  تسلط به زبان و تاریخ آن کشور می باشد.

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد با سالها تجربه در امر مهاجرت و همکاری با وکلای مجرب می تواند شما را در رسیدن به هدفتان و انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت یاری کند.

برای مشاوره ی بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور هلند می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس تماس حاصل فرمایید. مشاوره رایگان مشاورین آریاناپارس می تواند راهنمای مناسبی برای مهاجرت شما به هلند و دیگر کشورهای اروپایی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر