...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

بورسیه استانی ایتالیا و سایر بورسیه های دانشگاههای ایتالیا

پادکست مقاله بورسیه ایتالیا

شرایط اخذ بورسیه استانی ایتالیا و سایر بورسیه های دانشگاههای ایتالیا

با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های معتبر دارای رنکینگ بالا در سطح جهان، کشور ایتالیا هرساله میزبان دانشجویان فراوانی از سرتاسر جهان است. یکی از دغدغه های تمام دانشجویان که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. اخذ بورسیه جهت تحصیل برای دانشجویان امری بسیار مهم محسوب می گردد، بورسیه تحصیل در ایتالیا در انواع متنوع و اشکال گوناگون ارائه می گردد.

دریافت بورسیه تحصیلی ارتباط مستقیم با رزومه تحصیلی افراد دارد، در حال حاضر دریافت بورسیه ایتالیا شرایط بسیار مناسب تر و راحت تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد، ایتالیا در انواع مختلف و با شرایط متنوع به دانشجویان بورسیه ارائه می دهد، از این رو دانشجویان بسیاری هرساله برای ادامه تحصیل با شرایط مناسب به این کشور سفر می نمایند.

دلایل ارائه بورسیه ایتالیا

در حال حاضر بورسیه ایتالیا به روش های مختلفی ارائه می گردد، دولت ایتالیا دلایل و اهداف گوناگونی جهت حمایت از دانشجویان دارد. بدون شک یکی از مهم ترین دلایل ارائه بورسیه به دانشجویان از سوی دولت ایتالیا تحقق سیاست های دولت این کشور جهت حمایت مالی و تحصیلی از دانشجویان مستعد در راستای پرورش و گسترش نیروی کار جوان و تحصیل کرده و به کار گیری فارغ تحصیلان دانشگاهی در بازار کار ایتالیا می باشد.

البته اهداف دیگری نیز برای ارائه بورسیه ایتالیا به دانشجویان وجود دارد، به طور مثال هدف از اعطای بورسیه استانی ایتالیا صرفاً تسهیل در امر زندگی دانشجویی دانشجویان کم درآمد و کمک مالی به دانشجویانی است که در تامین هزینه های تحصیلی و زندگی خود با مشکلات مالی روبرو هستند. متقاضیان این نوع بورسیه را عمدتا دانشجویان کشورهای جهان سوم یا کشورهایی با درآمد اقتصادی پایین تشکیل می دهند.

انواع بورسیه ایتالیا

به طور معمول بورسیه ایتالیا به ۳ روش ارائه می گردد، بورسیه استانی، بورسیه دولتی و بورسیه دانشگاهی که با توجه به وضعیت مالی و رزومه تحصیلی افراد امکان ارائه بورسیه به دانشجویان متقاضی فراهم می باشد. در ادامه به معرفی بورسیه های ایتالیا خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

بورسیه استانی ایتالیا (DSU) بخش عمده‌ای از هزینه‌های تحصیل در ایتالیا را تأمین می‌کند. این بورسیه به دانشجویانی تعلق دارد که مشکل مالی دارند و پرداخت هزینه‌های دانشگاه برایشان دشوار است. میزان این کمک هزینه و قوانین و مقررات مربوط به آن، در همه استان‌ها تقریباً یکسان است.

در سال مبلغی حدود ۵۰۰۰ یورو به دانشجویان پرداخت می‌شود که دریافت آن مستلزم ارائه و تأیید مدارکی است که وضعیت مالی فرد دانشجو و خانواده‌اش را مشخص می‌کند. میزان درآمد (فیش حقوقی) سرپرست دانشجو و اجاره‌نامه از جمله این مدارک هستند. ضمن اینکه دانشجویانی که از مزایای این بورسیه بهره مند می شوند متعهد می‌ گردند تعداد مشخصی واحد درسی (حداقل ۲۰ واحد) را در سال پاس کند.

معمولاً بورسیه‌ی استانی در دو قسط پرداخت می‌شود که پرداخت قسط دوم، زمانی صورت می پذیرد که دانشجو واحدهای مشخص‌شده را پاس کرده باشد، این تنها تعهدی است که دانشجو در قبال دریافت این بورسیه می‌پذیرد. اگر دانشجو واحدهای مشخص‌شده را پاس نکند، باید قسط اول را پس دهد.

بورسیه دولتی ایتالیا

بورسیه دولتی ایتالیا از سوی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایتالیا و شهروندان ایتالیایی که در خارج از این کشور مشغول به تحصیل هستند ارائه می گردد. مزایایی این بورسیه شامل شهریه‌ی دانشگاه، بیمه‌ی سلامت و خرج زندگی ماهانه است. این رقم برای سال ۲۰۱۸، ماهی ۹۰۰ یورو بوده است.

معمولاً ابن بورسیه به رشته ها و مقاطع مشخص شده تعلق می گیرد که شامل آیتم های زیر می باشد:

 • کارشناسی ارشد
 • رشته‌های دانشگاهی هنری، موسیقی و رقص (AFAM)
 • دکتری (PhD)
 • پژوهش تحت نظر استاد راهنما (Progetti in co-tutela)
 • رشته‌‌ های زبان و فرهنگ ایتالیایی

جهت ثبت نام برای دریافت این نوع بورسیه دوره های زمانی ۳، ۶ و ۹ ماهه وجود دارد، شرایط سنی جهت استفاده از این بورسیه برای رشته‌ های کارشناسی ارشد، AFAM و زبان و فرهنگ ایتالیا، تا سقف ۲۸ سال، رشته‌ های دکتری ۳۰ سال و رشته‌ های پژوهشی ۴۰ سال است.

بورسیه دانشگاهی ایتالیا

بورسیه دانشگاهی ایتالیا از سوی دانشگاه های این کشور به دانشجویان متقاضی ارائه می گردد، قوانین و مقررات جهت ارائه این بورسیه ها برای هر دانشگاه متفاوت می باشد. در حال حاضر اکثر دانشگاه های ایتالیا به دانشجویان واجد شرایط بورسیه ارائه می نمایند از مشهورترین دانشگاه های این کشور که بورسیه های متنوعی ارائه می نمایند به دانشگاه های پلی تکنیک میلان، بوکونی، بولونیا، پلی تکنیک تورین، کاتولیکا و … می توان اشاره نمود.

دانشگاه های ایتالیا با توجه به شرایط و رزومه تحصیلی دانشجویان بورسیه ارائه می دهند، این بورسیه ها مزایا و شرایط متفاوتی دارند به طور مثال در بعضی از موارد فقط تحصیل دانشجو رایگان خواهد بود و در بعضی از موارد جدا از هزینه تحصیل هزینه زندگی دانشجو نیز پرداخت خواهد شد.

شانس اخذ بورسیه

با توجه به سیاست های اجرا شده توسط دولت ایتالیا در حال حاضر شانس اخذ بورسیه در کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورها بیشتر است، از این رو سالانه دانشجویان بسیاری برای دریافت بورسیه ایتالیا اقدام می نمایند. روش های متنوع جهت ارائه بورسیه به دانشجویان باعث گردیده افرادی که از رزومه تحصیلی بسیار درخشانی برخوردار نیستند هم قادر به اخذ بورسیه گردند.

زمان اقدام جهت اخذ بورسیه

برای دریافت بورسیه ایتالیا ملزم به ثبت نام در زمان تعین شده هستید. با توجه به تنوع روش های ارائه بورسیه از سوی ایتالیا زمان ثبت نام برای هر یک از این بورسیه ها متفاوت خواهد بود.

رای ثبت نام جهت اخذ بورسیه استانی ایتالیا دانشجویان از اوایل مرداد ماه تا اواخر شهریور ماه فرصت خواهند داشت، برای بورسیه های دیگر نیز با توجه به ددلاین دانشگاه ها متقاضیان می توانند جهت ثبت نام اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه ایتالیا

برای دریافت بورسیه ایتالیا روش های گوناگونی وجود دارد، با توجه به بورسیه مورد نظر دانشجویان ملزم به ارائه مدارک مختلفی می باشند.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه رقابتی دانشگاه های ایتالیا

 • ریز نمرات و مدرک پایین تحصیلات مقاطع قبلی متقاضی
 • مدرک زبان: آیلتس یا b2 ایتالیایی
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

همانطور که اشاره شد معدل بالا، مقالات معتبر، توصیه نامه از اساتید برجسته، انگیزه نامه قوی و مدرک زبان با نمره بالا تاثیر بسیار بالایی در اخذ بورس رقابتی دانشگاه های ایتالیا را دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورس استانی ایتالیا به شرح ذیل می باشد

 • شناسنامه سرپرست خانواده
 • فیش حقوقی به نام سرپرست خانواده
 • مدرک زبان: آیلتس یا b2 ایتالیایی
 • اجاره نامه به نام سرپرست خانواده
 • اقرارنامه : سندی که در آن تعداد افراد تحت سرپرستی سرپرست خانواده ذکر شده است.

برای دریافت بورسیه استانی ارائه مدارکی که اثبات کند شما برای پرداخت هزینه های تحصیل مشکل دارید شانس شما را افزایش خواهد داد.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

۱۱۲ دیدگاه در “بورسیه استانی ایتالیا و سایر بورسیه های دانشگاههای ایتالیا

 1. الهام گفت:

  چگونه میتونیم برای بورسیه استانی از دانشگاه پذیرش بگیریم ؟ توسایت نوشته اول از همه باید از یکی از دانشگاه های ایتالیا پذیرش بگیرید اون روند به چه شکلی است ؟

  1. آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه استانی باید اثبات نمایید درامد سالیانه شما کمتر از ۱۰هزار یورو می باشد
   شروط دیگر، معدل بالای ۱۴ و مدرک زبان ایلتس ۶ یا ۶٫۵ می باشد

 2. مهران حیدری گفت:

  سلام،من لیسانس مهندسی شیمی دارم،و چهار سال هم گپ تحصیلی،خواستم بدونم گپ تحصیلی مشکلی برای اخذ بورسیه استانی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ایجاد می‌کنه یا خیر؟؟؟؟

  1. author15 گفت:

   سلام
   معمولا برای توجیه گپ تحصیلی می توانید از طریق ارائه گواهی اشتغال به تحصیل یا کار آن را بر طرف کنید و گپ تحصیلی عموما برای اخذ پذیرش در دانشگاه موثر می باشد در زمینه اخذ بورسیه تاثیر زیادی ندارد.

 3. علی گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران هستم و ۳۶ سالم هست. دارای ۸ سابقه کار در یک شرکت معتبر ایرانی هستم و در این مدت پروژه های صنعتی زیادی انجام دادم. مدرک آیلتس ۶٫۵ دارم. میخواهم برای کارشناسی ارشد مدیریت پروژه اقدام کنم در کشور ایتالیا و همچنین برای من اهمیت داره که بورسیه بشم.
  میخواستم بپرسم آیا امکان گرفتن بورسیه دارم؟
  معدل لیسانس ۱۵٫۵ و معدل ارشد ۱۷٫۵ است. دو مقاله معتبر بین المللی نیز دارم.

  1. author15 گفت:

   سلام
   معمولا برای تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس تا سن ۳۵ سالگی می توان اقدام کرد و با افزایش سن این شانس کاهش پیدا خواهد کرد. بهترین گزینه ادامه تحصیل برای شما کانادا و انگلیس می باشد زیرا در این دو کشور تا سن ۴۰ سالگی می توان برای فوق لیسانس اقدام نمود.

  2. consultant گفت:

   سلام بله میشه بورسیه بشید شرایطون تقریبا اوکی

  3. consultant گفت:

   سلام بله

 4. هليا گفت:

  سلام
  چگونه وقتى تمکن مالى به سفارت براى أخذ ویزا ارائه میدهیم
  سپس براى گرفتن بورس استانى اقدام کنیم
  ایا با هم مغایرت ندارند؟
  ممنون

  1. author15 گفت:

   سلام
   معمولا برای درخواست بورسیه استانی باید از داخل این کشور اقدام کرد به همین دلیل با توجه به وضعیت شما تو اون زمان بورسیه شما بررسی میشه.

 5. Hofel گفت:

  یعنی اگه کسی ۳۲ یا ۳۳ سالش باشه برای دکترا نمی تونه اقدام کنه؟!

  1. author15 گفت:

   سلام
   معمولا برای تحصیل تو مقطع دکتری محدودیت سنی ندارید و باید دارای رزومه علمی قوی، مقاله ISI ، توصیه نامه از استید دانشگاه مبدا و مدرک زبان انگلیسی داشته باشین تا بتونید برای دوره دکتری به صورت فول فاند اقدام کنید.

 6. ملیکا حسین زاده گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان دانشجوی کارشناسی معماری هستم و برای کارشناسی ارشد میخوام بورسیه ایتالیا رو بگیرم
  مدرک زبان ندارم و ایتالیایی هم بلد نیستم اما تو ۲ سالی که وقت دارم میتونم اقدام کنم برای یادگیری
  سوال من اینه که برای بورسیه حتما باید تمکن مالی داشت؟ اگر تمکن مالی پایین باشه بورسیه تعلق نمیگیره بهم؟ و چند درصد امکان قبولی رو دارم؟ در ضمن معدلم هم بالا بوده
  میتونم با ارائه یک پروژه شانس قبولیم رو بیشتر کنم؟

  1. author14 گفت:

   با سلام و احترام
   برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا ارائه تمکن مالی الزامی می باشد. برای در یافت بورسیه باید فیش حقوقی مبنی بر درآمد پایین را همراه سایر مدارک به سفارت ارائه نمایید و همچنین برای تحصیل در ایتالیا ارائه مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ و یا B2 ایتالیایی الزامی است.

 7. افکاری گفت:

  با سلام
  برای تمکن مالی که فرمودین ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو به یورو دولتی حساب کنیم؟ و یه سوال دیگه اینکه من پدرم شغلشون آزاده از چه طریق می تونم در آمد سالانشون رو بگیرم؟

  1. author14 گفت:

   باسلام و احترام
   یورو آزاد حساب می شود.. از طریق بانک

 8. امیر گفت:

  سلام.
  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی چقدر هست؟
  ایکه میگین گردش مالی
  شاید داخل حساب اون مقدار وجه وجود داره
  اما خب منتقل نشده
  راهی هست؟

  1. author14 گفت:

   با سلام و احترام
   تمکن مالی برای در یافت ویزای تحصیلی ایتالیا بین ۸۰۰۰-۱۰۰۰۰ یورو می باشد.

 9. Hassan jahani گفت:

  سلام عرض میکنم
  آیا با توجه به بورس استانی و تعلق گرفتن آن
  باز هم نیاز به اثبات تمکن مالی داریم؟
  اگر کسی کم درامده چطور باید تمکن مالیشو اثبات کنه وقتی پولی نداره؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی به تمکن مالی نیاز هست. در صورت عدم نامه بانکی به سفارت شانس بسیار پایینی برای دریافت ویزا خواهید داشت.

 10. مرضیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من بشدت علاقه دارم که بورسیه تحصیلی ایتالیا رو دریافت کنم
  معدل کل بالای نوزده دارم و درحال حاضر دانشجوی مامایی آزاد هستم. مدرسه استعدادهای درخشان بودم و توی انواع جشنواره و مسابقات هم دستی داشتم.
  آیلتس ندارم ولی.
  چجوری باید اقدام کنم نسبت به گرفتن پذیرش.
  شرایط اقتصادی خیلی مناسبیم ندارم که به طور آزاد وارد دانشگاه بشم برای همین گرفتن بورسیه خیلی مهمه
  ممنون

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت سوابق آموزشی به همراه مدرک زبان می توانید برای ادامه تحصیل در ایتالیا اقدام نمایید و از بورسیه های این کشور بهره مند شوید

 11. مریم گفت:

  ممنون از جوابتون .
  باید شخصا تو خاک ایتالیا اقدام کنیم ؟ امکانش نیست کسی اونجا به نمایندگی از ما اقدام کنه؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   پس از اخذ پذیرش و ویزا می توانید برای بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. در صورت اقدام از جانب موسسه آریاناپارس این خدمات صورت می پذیرد.

 12. مریم گفت:

  سلام . مرسی از مطالب جامع و خوبتون .
  برای دریافت بورسیه ی DSUباید حتما آیلتس داشته باشیم ؟ اگر مقاله به زبان انگلیسی داشته باشیم کافی نیست ؟
  و اینکه سایت مشخصی برای درخواست این بورسیه وجود داره یا باید با خود دانشگاه ها مکاتبه کرد ؟
  سوال آخر هم در مورد تمکن مالی دارم که باید حتما مقدار قابل توجه چند صد میلیونی توش پول باشه تا قبول کنند ؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای اخذ بورسیه ایتالیا باید از طریق اداره بورس در کشور ایتالیا اقدام کنید یعنی بورس شما زمانی حتمی خواهد شد و یا رد خواهد شد که در خاک ایتالیا باشید.
   نزدیک به ۱۰۰۰۰ یورو گردش مالی احتیاج دارید به مدت ۳ ماه. مانده حساب برای ایتالیا آنقدر مهم نیست که گردش مهم است. برای اخذ بورسیه نیازی به مدرک زبان ندارید ولی برای پذیرش دانشگاه احتیاج دارید.

 13. نسیم گفت:

  با سلام من ۳۹ سالمه و برای لیسانس بورسیه میشم ؟ مدرکم لیسانس اموزش ابتدایی هست . میتونم برای ارشد معماری و طراحی داخلی شرکت کنم ؟در حال یادگیری ایلتس و ایتالیایی هستم

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تغییر رشته شانس بسیار پایینی خواهید داشت و در صورت اقدام برای رشته های مرتبط از شانس بهتری برخوردار می باشید. امکان بورسیه در دانشگاه های ایتالیا میسر می باشد.

 14. maryamamiri گفت:

  سلام
  در صورت گرفتن دیپلم و داشتن مدرک ایتلتس ۶/۵ب بالا
  میتونیم با مدرک دیپلم اقدام کنیم؟یا باید حتما مدرک کاردانی داشته باشیم؟
  یه سوال دیگه
  باید کنکور بدیم تو ایران؟منظورم اینه تاثیری داره تو اخذ بورسیه؟

  خیلی ممنونم که پاسخگو هستین دوست عزیز

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله با مدرک دیپلم و داشتن دانش زبان ایتالیایی می توانید برای مقطع لیسانس اقدام نمائید و بورسیه اخذ کنید. کنکور ایران تاثیری در تحصیل در ایتالیا ندارد.

 15. عسل گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من میخواستم بدونم اگر من بخوام سند خونه ترجمه بکنم برای بورسیه استانی امکانش هست قرارداد یک خونه ای که به اسم پدرم و مادربزرگمه رو ترجمه بکنم چون سند هنوز اماده نیست و متراژ خونه ای که توش ساکن هستیم هم خیلی زیاده…ایا
  چون سند به اسم دو نفر هست که عضو خونواده هم نیست مشکلی برای تایید وزارت و دادگستری پیش میاد؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام دوست عزیز
   تا به حال به همیچین موردی برخورد نشده. اگر منظور شما این هست که ملک مورد نظر به نام دو نفر هست. مشکل پیش خواهد آمد چرا که پدر شما سرپرست خانواده هستن نه مادربزرگ و ملک باید به نام ایشان باشد.

 16. Hana گفت:

  سلام خسته نباشید اگر فردی از خانواده قبلا بورسیه DSU رو گرفته باشه و الان در حال تحصیل در ایتالیا باشه مشکلی برای فرد دیگر خانواده به وجود نمیاد برای دریافت بورسیه DSU؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای دریافت بورسیه DSU افراد مختلف خانواده می توانند اقدام کنند فقط باید مدارک مجدد ارسال شود.

 17. مریم گفت:

  سلام.ممنونم از اطلاعات مفیدی ک به اشتراک گذاشتید.
  من مرداد۹۹کنکور دارم.معماری میخونم.میخوام بدونم غیر از گرفتن ایلتس با نمره ۶/۵به بالا ایا کاره دیگه هست که بتونم انجام بدم تا راحت تر بورسیهdsuبشم ؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام دوست عزیز
   نه احتیاج به مدرک دیگری نیست. برای دریافت بورسیه هم که مدارک لازم در مطلبی که مطالعه نمودید ذکر شده است. احتیاج به انجام کار دیگری ندارید فقط معدل شما مهم است.

 18. سروش افشین گفت:

  سلام ببخشید میخاستم بپرسم محدودیت سنی داره برای اخذ بورسیهDSU
  من ۱۷ سالمه کلاس یازدهم رشته تجربی معدلم هم بالاست دارم دوره های ایلتس میگذرونم
  شانس گرفتن بورسیه دارم
  سال دوازدهمم اینجا بخونم برا دانشگاه اونجا اقدام کنم؟!

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   محدودیت سنی برای بورسیه DSU تعیین نشده است و در صورت احراز شرایط قید شده، قادر خواهید بود برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا اقدام نمایید.

 19. Hamid گفت:

  سلام خسته نباشید..ببخشید من میخواستم بدونم میشه دررشته پرستاری درمقطع لیسانس وبورسیه استانیه ایتالیا استفاده کرد .۲۱ سالمه معدل دیپلم تجربی هم ۱۸ و پیش دانشگاهی ۱۶٫شغل پدرم آزاد .

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت ارائه مدرک زبان ایتالیایی می توانید برای دوره های کارشناسی رشته پرستاری در کشور ایتالیا اقدام نمایید. امکان اخذ بورسیه برای شما مقدور می باشد.

 20. Amir گفت:

  سلام برای تحصیل در مقطع ارشد درایتالیا و گرفتن بورسیهdsuدر ایتالیا آیا امکان کار کردن هم هست
  باتوجه به اینکه پدرم درآمد ماهانش۳تومن هست و یک نظامی هستن
  ومن دارم زبان میخونم

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته در حین تحصیل، مشغول به کار شوند.

 21. مهدیه گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم برای مقطع لیسانس اقدام.کنم برای بورسیه dsuو کاردانی تموم شده اما میخام از مدرک هنرستانم اقدام کنم ایلس ۶٫۳۰ دارم برای رشته معماری میخاستم بدونم.امکانش هست معدل کل دیپلمم ۱۶٫۷۸

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   تحصیل در مقطع لیسانس در اغلب کشورهای دیگر به زبان همان کشور می باشد و عموما مدرک کاردانی ایران را به رسمیت نمی شناسند.

 22. منفرد گفت:

  سلام ببخشید من لیسانس ریاضی کاربردی دارم که البته ۹ سال پیش بوده در این مدت فوق لیسانس ریاضی محض خوندم و سابقه کاری هم دارم والان مدرس دانشگاه ازاد هستم و در عین حال از دوسال پیش course های انلاین و غیر انلاین زیادی و summer school در زمینه علوم کامپیوتر گذرانده و پروژه هایی نیز انجام داده ام دو مقاله ارسالی به ژورنال ( اللبته در رشته ریاضی) هم دارم . ۳۱ سال سن دارم . می خواستم بپرسم چقدر شانس دارم در رشته علوم کامپیوتر پذیرش و بورس بگیرم بخصوص بورس دانشگاه های پلی تکنیک میلان و تورین

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت ارائه مدرک زبان می توانید برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا اقدام نمایید. با توجه به شرایط عنوان شدهف در صورت اخذ پذیرش به شما بورسیه DSU تعلق می گیرد

 23. Hassan گفت:

  سلام. من درحال حاضر ۲۵ سالمه و دیپلم دارم و آیلتس ۷ آکادمیک. آیا میتونم برای dus ایتالیا اقدام کنم؟ ممنون

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا با توجه به شرایط عنوان شده می توانید برای بورسیه های ایتالیا اقدام نمایید.

 24. حمید گفت:

  سلام
  در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر بورس حق کارکردن در خارج از دانشگاه رو داری؟ و اینکه چندساعت در هفته میشه کار کرد

  1. author12 گفت:

   در مقطع ارشد شما حق کار ۲۰ ساعت در هفته را دارید.

 25. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما ببخشید من یک سوال داشتم بنده دیپلم انسانی با معدل ۱۸ رو دارم و دارای مدرک آیتلس با نمره ۷ رو دارم خواستم ببینم برای امکان پذیرش بورسیه در مقطع کارشناسی وجود داره؟ با تشکر

  1. author14 گفت:

   با سلام و احترام
   در کشورهایی که تحصیل به صورت رایگان یا ناچیز است امکان اخذ بورسیه خیلی کم می باشد.

 26. دریا گفت:

  سلام . من کارشناسی معدلم ۱۵/۹۸ بود و الان میخوام ارشد تورین پذیرش بگیرم . میخوام ببینم اول اینکه gre میخواد یا نه؟ و بعد اینکه من چقدر همراه خودم یورو بیارم؟ و اینکه ما خونمون اجاره نیست و درامد پدرم ببشتر از دو میلیونه . بورس بهم تعلق نمیگیره؟؟

  1. author14 گفت:

   با سلام و احترام
   اخذ پذیرش از دانشگاه تورین کشور ایتالیا مستلزم ارائه مدرک gre نمی باشد. تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره با کارشناسان مجرب آریاناپارس بهره مند شوید.

 27. امیرحسین گفت:

  سلام
  من معدل کارشناسیم ۱۶.۶۰ رشته نرم افزار دانشگاه آزاده و در امد پدرم هم پایینه بورسیه dsu به من تعلق میگیره؟و اینکه امکانش هست که بورسیه دولت یا خود دانشگاه رو هم علاوه بر dsu بهم بدن؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت اثبات درآمد پایین و ارائه مدارک لازم شما قادر به اخذ بورسیه dsu میگردید. و علاوه بر این بورسیه در صورت پیدا کردن سوپروایزری که شرایط شما مورد تایید ایشان باشد میتوانید از بورسیه دانشگاهی هم استفاده کنید.

 28. شبیر گفت:

  میزان پولی که در صورت بورسیه به ما میدن چقدره ؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت احراز تمامی شرایط، مبلغ ۵ هزار یورو به دانشجویان تعلق می گیرد.

 29. امیر احسان گفت:

  بورسیه DSU کل هزینه های دانشجو را تکمیل میکند ؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا، امکان دریافت بورسیه ۵۰۰۰ یورویی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی میسر می باشد. با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا، بیشتر هزینه های دانشجو در ایتالیا، تامین می شود.

 30. حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید…من بهمن ماه پارسال از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم ، می خواستم بدونم که برای دریافت بورسیه استانی ، گپ تحصیلی مطرح هست یا خیر ؟ و اینکه اگر بخوام تغییر رشته بدم و دوباره از کارشناسی بخونم ، باز هم امکان گرفتن بورس استانی وجود داره؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   بورسیه استانی ایتالیا dsu به تمامی مقاطع تحصیلی داده می شود . سن شما برای گرفتن پذیرش مجدد در مقطع کارشناسی و همچنین ویزا بسیار تاثیرگذار است.گپ تحصیلی بالای ۲ سال را باید بتوانید توجیه کنید که دلیل این وقفه چه بوده است.

 31. Ali گفت:

  با سلام

  پدر بنده دارای شغل آزاد است . و حقوق بگیر دولت نیست . متاسفانه یکی از موارد مورد نیاز برای بورس استانی ایتالیا فیش حقوقی و ترجمه آن است . در اصل باید از صنف مربوط یه برگه رسمی مبنی بر درآمد پدرم بگیریم ولی مشکلی که وجود داره اینه که پروانه کسب پدرم در زمینه صنایع چوبیه که دیگه تو اون صنف فعالیت نداره و مغازه خودمون رو به اجاره واگذار کردیم . پدرم هم تو ی صنف دیگه مشغول به کاره با یکی از آشناها ولی پروانه نداره توی اون صنف و از پروانه اون آشنا استفاده میکنه . حال سوالی که دارم اینه آیا میشه بعنوان مدرک برای اخذ بورس اجاره نامه مغازمون رو ارسال کنیم و بگیم که درآمد اصلی ما از این ملک اجاره ای هستش ؟ یا حتما باید پروانه کسب اخذ و مقدار در آمد شغل کنونی گفته شه ؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای دریافت بورسیه dsu مدارک کسب و کارشان را مثل جواز کسب و قراردادها و مواردی که مربوط به شغلشان می باشد را باید ارائه کنند.

 32. فاطمه گفت:

  با سلام
  با لیسانس صنایع غذایی برای ارشد علوم تغذیه کدام دانشگاه ها پذیرش دارند؟کلا شرط سنی برای بورس استانی در مقطع ارشد چند سال؟
  با تشکر

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   لیست دانشگاه های مورد تایید را شما می توانید در سایت وزارت علوم مشاهده کنید و با مراجعه به سایت هر یک از دانشگاه ها تمامی اطلاعات لازم را کسب نمایید.بورسیه استانی به تمامی مقاطع تحصیلی داده می شود.

 33. Hanie گفت:

  سلام خسته نباشید،من برای بورسیه DSU می خواهم اقدام کنم،مدرک تافل زبان انگلیسی دارم اما می خواستم بدونم که با مدرک زبان ایتالیایی‌ هم می شود این بورسه را کسب کرد یا خیر؟
  آزمونی وجود دارد که به جای آیلس،برای زبان ایتالیایی اقدام کرد؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن مدرک هر زبانی چه ایتالیایی و چه انگلیسی که معمولا آیلتس بالای ۶٫۵ از شما می خواهند می توانید بعد از اقدام برای تحصیل در ایتالیا برای بورس dsu اقدام نمایید.برای اقدام در مورد دوره های زبان ایتالیایی نیزمی توانید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

  2. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن مدرک هر زبانی چه ایتالیایی و چه انگلیسی که معمولا آیلتس بالای ۶٫۵ از شما می خواهند می توانید بعد از اقدام برای تحصیل در ایتالیا برای بورس dsu اقدام نمایید.برای اقدام در مورد دوره های زبان ایتالیایی نیزمی توانید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

 34. سارا گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  شرایط سنی برای پذیرش در مقطع کارشناسی به چه صورت هست؟
  تا کارشناسی تحصیل کردم اما قصد دارم در کارشناسی رشته ی دیگری ادامه تحصیل بدم.
  همچنین درآمد زیر دو ملیون تومان داریم اما منزل برای خودمون هست آیا بازم امکان استفاده از بورسیه استانی ایتالیا برای من هست ؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مقطع کارشناسی بهتر است شما تا قبل از ۲۶ سالگی برای کشور ایتالیا اقدام نمایید. امکان دریافت بورس dsu می باشد.

 35. فردیس گفت:

  سلام
  تشکر میکنم از اطلاعات مفیدی که تو وبسایت گذاشتید.
  من الان سال یازدهم رشته انسانی هستم و میخوام سعی کنم تو دانشگاه های ایتالیا برای رشته روانشناسی بورسیه بشم.چه کارایی لازمه؟
  و اینکه من عاشق زبان ایتالیایی هستم و از انگلیسی خوشم نمیاد.
  آیا میتونم با مدرک زبان ایتالیایی بورسیه ی یه دانشگاه خوب بشم؟
  خوابگاه های دانشجویی و خرج خورد و خوراک اونجا چقدر هزینه نیاز داره؟
  خیلی ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین!

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک ۶.۵ آیلتس رو داشته باشید میتونید برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانی این کشور استفاده کنید.

 36. امین گفت:

  سلام برای رشته معماری دوره ارشد حداقل معدل برای بورسیه علمی چقدر در نظر گرفته شده ؟ ایا میتوان با معدل متوسط ولی رزومه مناسب دوره کارشناسی و گرفتن توصیه نامه از اساتید معتبر بورسیه علمی از ایتالیا گرفت یا اینکه شرط اول معدله؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک ۶.۵ آیلتس رو داشته باشید میتونید برای ارشد برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانیش استفاده کنید.

 37. سپهر گفت:

  سلام تشکر میکنم از ارائه اطلاعاتتون، من در رشته مهندسی صنایع با معدل کارشناسی ۱۲.۷ از صنعتی اصفهان و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد صنعتی شریف تهران هستم، برای اپلای و فاند از ایتالیا شانسی وجود داره؟ ممنون

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله می‌توانید برای اخذ فاند اقدام کنید و شانس ان وجود دارد ایتالیا کشوریست که تقریبا با تمامی افراد کشورهای جهان سومی کمک هزینه ایی را می دهد.

 38. سحر گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه ،دانشجوی کارشناسی مهندسی معماریم و مدرک کاردانی معماری با معدل ۱۹ دارم چندین رزومه هم دارم میخواستم برای مقطع ارشد تو دانشگاه میلان بورسیه بگیرم تازه زبان شروع کردم
  از کجا باید بدونم چه منابعی باید بخونم و اینکه هنوز ۴ ترم دیگه تا تموم شدن لیسانس دارم ،ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز/
   کشور ایتالیا از لحاظ گرفتن فاند بهترین گزینه است و در تمامی مقاطع تحصیلی فند ۵۰۰۰ یورویی DSU را میدهد . نسبت به شرایط شما نیز شانس بالایی برای اخذ این بورسیه وجود دارد.

 39. سمیرا گفت:

  سلام ،،دختر من دوره پیش دانشگاهی رشته ریاضی هست.همیشه هم معدل بالای ۱۹ داشته ،یک ترم دیگه هم مدرک زبانش رو میگیره ،آیا برای بورس Dsuمیتونه شرکت کنه ،ویک بورس Cafe هست آون به چه صورته.ممنون

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   با بررسی شرایط مقطع phd و گاهی اوقات ارشد شامل بورسیه dsu میباشند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر باشماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 40. Ali گفت:

  سلام کی باید اقدام کنیم و کی میتونیم پذیرش بگیریم منظورم اینه که چه ماهی باید از کشور خارج بشیم و بعد این که اگه ۵۰۰۰ یورو میدن ینی فقط ۱۰۰۰ یورو باید از ایران تامین کنیم? و بعد این که ۱۲۰ واحد برای ارشد خیلی زیاده !?

  1. آریانا پارس گفت:

   شما ابتدا تمام هزینه را میبرید و بعد از بورسیه استفاده مینمایید

 41. Ali گفت:

  سلام. کی باید اقدام کنیم و برای چه ماهی میتونیم پذیرش بگیریم و مدرک زبانمون کی باید ارائه بکنیم. منظورتون چیه از این که اکثرا توی هزینه هاشون مشکل دارن و علاوه بر پنج هزار یورویی که بهمون میدن برای زندگی تقریبا چقد اضافه تر باید خودمون تامین بکنیم.
  یه چیز دیگه ۱۲۰ واحد برای ارشد به نظرم خیلی زیاده و توی دو سال که نشدنیه
  این که بخوایم توی سال اول هم ۳۵ واحد پاس کنیم خیلی زیاده

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دانشجویان ایرانی که درامدشان نسبت به متوسط درامد اروپا کمتر است بورسیه dsu تعلق میگیرد . معمولا برای یک زندگی دانشجویی ۵ هزار یورو کفاف هزینه هارا میدهد . شما هم در ازای اخذ بورسیه متعهد به پاس کردن هر میزان دروس که از طرف دانشگاه تعیین میگردد هستید

 42. الهام گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۶ رشته زبان ایتالیایی هستم میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه دانشگاه ایتالیا باتوجه به اینکه به زبان ایتالی مسلط هستم این کار برام راحته

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام.چنانچه بخواهید در همین رشته تحصیل کنید نیازمند مدرک زبان ایتالیایی نیز می باشید. برای گرفتن بورسیه نیاز به مکاتبه می باشد که ببینیم بورسیه شامل این رشته می شود یا خیر.

 43. فاطمه گفت:

  سلام، ببخشید این بورسیه برای مقطع کارشناسی هم هست یا فقط برای فوق لیسانس هست؟در مقطع لیسانس رشته معماری یا گرافیک یا طراحی کدوم دانشگاه این بورس رو دارن؟ و زبانش انگلیسی هست یا ایتالیایی؟
  ممنون از سایت خوبتون

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه dsu برای دانشجویان کشورهای جهان سوم میباشد و در تمام از این بورسیه میتوان استفاده کرد ولی تدریس در لیسانس به زبان ایتالیایی میباشد

 44. پ گفت:

  سلام با معدل ۱۳.۷۰ دوره لیسانس برای فوق میتونم از این بورسیه لستفاده کنم؟؟(رشته نرم افزار)اگه نه روش دیگری میشه این پایین بودن معدل رو جبران کرد؟؟

  1. amin239365 گفت:

   سلام
   بله بورسیه dsu شامل حال شما خواهد شد و یتوانید با دشتن مدرک آیلتس اقدام نمایید

 45. پیمان گفت:

  ایا با معدل ارشد ۱۴.۷۰ معدل کارشناسی ۱۶.۵۰ ۱ مقاله isi یک مقاله سمینار داخلی ۱ مقاله سمینار خارجی ۲ توصیه نامه از اساتید مربوطه انگیزه نامه و ایلتس ۶.۵ امکان گرفتن بورس هست برای ایتالیا تو مقطع دکترا؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله امکان گرفتن بورسیه هست . چه dsu و چه بورسیه بر اساس مقالات شما و میزان آن بسته به نظر سوپروایزر میباشد

 46. kian گفت:

  سلام.میخواستم بدونم که این بورسیه تا ۲ سال دیگر هم هست و یا ممکنه که حذف بشه؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   قوانین مهاجرتی به سرع ت تغییر میکنند

 47. منیره گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالمه و ارشد ژنتیک پزشکی، میخواستم بدونم امکان تحصیل در پزشکی یا دندون پزشکی در ایتالیا وجود داره واسم؟یعنی محدودیت سنی نداره؟ و اینکه امکان دریافت کمک هزینه زندگی و تحصیلی برای پزشکی و دندون پزشکی ایتالیا وجود داره؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط سنی شما برای گرفتن پذیرش و ویزا در رشته های مرتبط با پزشکی در ایتالیا مناسب نیست. به صورت کلی افرادی که از کشورهای جهان سوم برای تحصیل در ایتالیا اقدام می کنند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند.

 48. محمدرضا طیبی گفت:

  سلام میخواستم ببینم اگه معدل زیر ۱۴ باشه راهی برای استفاده از بورس DSU هست؟؟ اگه نیس چجوری میتونم از بورسیه دیگه استفاده کنم؟؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کشور ایتالیا به صورت dsu مستلزم این است که فرد احراز کند درامد پایینی در ایران دارد (یا پدر خانواده)به دانشجو کمک هزینه سالانه ۵۰۰۰ یورو و تحصیل رایگان داده میشود . از محدودت های آن عدم امکان کار کردن است که مابقی هزینه ها تماما باید از ایران تامین گردد . معدل زیر ۱۴ شانس پایینتری دارند. مدرک زبان انگلیسی هم الزامیست حداقل آیلتس۶

 49. فاطمه گفت:

  سلام من در مدارس سمپاد تحصیل میکنم در رشته ریاضی میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته معماری برای مقطع لیسانس هم بورسیه ای مجود داره؟
  و اینکه چه مدارکی برای تحصیل در این مقطع و رشته رو باید ارائه بدم؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما می توانید از بورسیه DSU استفاده کنید و باید آیلتس ۶ هم داشته باشید و باید نشان دهید که پدر شما درآمد زیر ۲ میلیون داره و منزل اجاره ای دارید تا این بورسیه به شما تعلق بگیرد.

 50. baran گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  من رشتم انسانیه.معدلم ۱۳۰۹۹ هست. مستونم از فاند dsu استفاده کنم؟
  الا این بآرس استانی به رشته های علوم انسانی تعلق مثه علوم سیاسی،فلسفه، جامعه شناسی تعلق میگیره ؟
  اگه بله، کدوم دانشگاهها.
  خیلی ممنون.

  1. آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بله به شما هم تعلق میگیرد.
   شرایط DSU برای دانشگاههای مختلف، متفاوت می باشد.
   در حال حاضر بندو دانشگاه های ساپینزا و جنوا اعلام شده است.

 51. حانیه گفت:

  سلام من دانشجوی کاردانی معماری هستم برای مقطع ارشد معماری میشه بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان رو گرفت؟و زبان تحصیل در این دانشگاه ایتالیایه یا انگلیسی؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ارشد میتوانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید بعلاوه اینکه از بورسیه dsu نیز میتوان استفاده نمود

 52. حنانه گفت:

  سلام بورسیه ی رشته ی طراحی مد و لباس چی،چطوره؟
  با مدرک علمی کاربردی و چطور؟
  اصلا با مدرک کاردانی میشه بورسیه ایتالیا گرفت؟
  ممنون پاسخ بدین

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   دادن بورسیه در این مقطع شانس پایینی دارد و لیتالیا بورسیه تحصیلی در مقاطع زیر فوق لیسانس را برای رشته های فنی قرار داده و شما و شما برای تحصیل در لیسانس نیاز به زبان ایتالیایی دارید

 53. احمدی گفت:

  سلام برای رشته کامپیوتر و مهندسی پزشکی بورس برای مقطع دکترا در ایتالیا وجود دارده؟؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

 54. اسماعیل گفت:

  ببخشید میخواستم ببینم بورسیه مشابهی برای مقطع دکترا هم در کشور ایتالیا وجود داره ؟!

  1. منیژه گفت:

   سلام برای دکتری ژنتیک پزشکی ایتالیا میشه بورسی شد .

   1. آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر