info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

ویزای توریستی ایتالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط دریافت ویزای توریستی ایتالیا

کشور ایتالیا با مساحت  ۳۰۱/۳۳۳ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۶/۵ میلیون نفر پنجمین کشور پر جمعیت در قاره اروپا به شمار می آید که در جنوب این قاره واقع گردیده است. شباهت نقشه این کشور به چکمه باعث گردیده ایتالیا به کشور چکمه ای شهرت یابد. جاذبه های گردشگری متعدد ایتالیا باعث گردیده افراد بسیاری با اخذ ویزای توریستی ایتالیا به منظور گردشگری به این کشور سفر نمایند، به طوری که سالیانه بیش از ۶۰ میلیون گردشگر به ایتالیا سفر می کنند.

ایتالیا کشوری صنعتی و توسعه یافته می باشد که دارای زیرساخت های مناسب جهت فعالیت در تمام زمینه ها نظیر اقتصاد، فرهنگ، ورزش و … است. ایتالیا جزو ۸ کشور برتر جهان در زمینه صنعت است که به گروه جی ۸ شهرت دارد.

ایتالیا از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن و اتحادیه اروپا است، از این رو با دریافت ویزای توریستی ایتالیا می توانید از تمامی کشورهای حوزه شینگن به راحتی بازدید نمایید. توجه داشته باشید مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا ۹۰ روز می باشد که صرفاً اجازه اقامت کوتاه مدت در این کشور را به شما می دهد. لازم به ذکر است که به واسطه اخذ این نوع ویزا اجازه کار یا تحصیل در ایتالیا را نخواهید داشت.

انواع ویزای توریستی ایتالیا

سالانه افراد بسیاری با اهداف گوناگون به ایتالیا سفر می نمایند. از این رو ویزا توریستی ایتالیا با عناوین مختلفی صادر می گردد و شما با توجه به قصد خود از سفر به این کشور ملزم به ارائه مدارک مختلفی هستید.

انواع ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

 • گردشگری
 • بازدید از خانواده
 • شرکت در همایش یا سمینار
 • تجاری
 • درمانی

گردشگری

بیش از نیمی از مکان های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در ایتالیا واقع گردیده. بدون شک شهرهای هنری و تاریخی رم، ونیز و فلورانس شهرت جهانی دارند و قرن هاست مقصد محبوبی برای گردشگران از سرتاسر جهان می باشند.

علاوه بر گنجینه های تاریخی، هنری و فرهنگی ایتالیا دارای سواحل حیرت انگیز، دریاچه های خیره کننده و کوه های باشکوه بسیاری است، از این رو به ایتالیا لقب کشور زیبا (Bel Paese) داده اند. با توجه به این ویژگی ها سالانه افراد بسیاری با اخذ ویزای توریستی ایتالیا به منظور گردشگری به این کشور سفر می نمایند.

بازدید از افراد خانواده

در صورتی که افراد خانواده شما مقیم کشور ایتالیا هستند و شما قصد بازدید از این عزیزان را دارید می توانید با دریافت دعوتنامه و تهیه مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت مقدمات اخذ ویزای توریستی ایتالیا و سفر به این کشور به منظور بازدید از افراد خانواده را فراهم نمایید.

شرکت در همایش یا سمینار

ایتالیا کشوری پیشرفته و پیشرو در حوزه های مختلف و صنایع گوناگون است. از این رو سالانه سمینارهای متعددی در این کشور برگزار می گردد و افراد بسیاری خواهان شرکت در اینگونه مراسم به منظور ارتقاء سطح علمی و تخصصی خود می باشند. برای شرکت در همایش یا سمینار مورد نظر می توانید با دریافت دعوتنامه از ارگان برگزار کننده جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا و سفر به این کشور اقدام نمایید.

تجاری

ایتالیا چهارمین اقتصاد اروپا و از لحاظ تولید ناخالص داخلی هشتمین کشور جهان به شمار می آید. صنایع و تولیدات اصلی این کشور شامل خودرو سازی، محصولات کشاورزی، مد و لباس، ماشین آلات و … می باشند.

قابل ذکر است که طی سال های اخیر سایه سنگین رکود بر بازار و صادرات ایتالیا باعث گردیده این کشور رشد اقتصادی منفی ۰٫۱ درصدی را تجربه کند، با این وجود به واسطه زیرساخت های مناسب جهت فعالیت های اقتصادی و ارتباط گسترده ایتالیا با بازارهای جهانی هر ساله افراد بسیاری جهت ارزیابی شرایط برای راه اندازی کسب و کار در ایتالیا و یافتن موقعیت های شغلی مناسب با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر می نمایند.

درمانی

ایتالیا از جمله کشورهای پیشرو در ارائه خدمات پزشکی و درمانی در زمینه امراضی نظیر سرطان، دیابت، بیماری های کلیوی و … می باشد. از این رو سالانه افراد بسیاری جهت انجام مراحل درمان خود با ارائه مدارک پزشکی و تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های درمان برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا و سفر به این کشور اقدام می نمایند.

مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

قدم نخست برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا دریافت وقت سفارت این کشور است، برای انجام این امر با تکمیل نمودن فرم تقاضای ویزا در سایت رسمی سفارت ایتالیا و پرداخت هزینه مربوطه به صورت آنلاین می توانید وقت سفارت را رزرو نمایید.

پس از دریافت وقت سفارت شما موظف به تهیه و ترجمه کلیه مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت در زمان تعیین شده و انجام بیومتریک هستید. توجه داشته باشید زمان تعیین شده برای شما از سوی سفارت به هیچ عنوان قابل تغییر نمی باشد.

آدرس سفارت ایتالیا در ایران: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۸/۷۹

آدرس سایت رسمی سفارت ایتالیا: www.ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa

مدارک ویزای توریستی ایتالیا

برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا ملزم به ارائه مدارکی هستید که ثابت کند شما پس از سفر به ایتالیا و اقامت کوتاه مدت در این کشور قصد بازگشت به کشور مبداء را دارید. با توجه به هدف شما از سفر به ایتالیا موظف به ارائه مدارک مختلفی هستید، به طور مثال برای شرکت در همایش یا مراسم خاصی با ارائه دعوتنامه و مدارک مورد نیاز می توانید اقدام به اخذ این نوع ویزا نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

 • مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه)
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی
 • ۲ قطعه عکس ۴٫۳ رنگی با زمینه سفید
 • گواهی شغلی یا تحصیلی
 • گردش حساب بانکی
 • سند مالکیت (به نام فرد متقاضی)
 • وضعیت تاهل
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • ارائه مدارک اقامتی (واچر هتل)

هزینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا

بدون شک از پیش نیازهای تجربه سفری خاطره انگیز و در عین حال اقتصادی برنامه ریزی دقیق مالی و پیش بینی هزینه های احتمالی قبل از سفر است. جهت کاهش هزینه های سفر به نکات مختلفی نظیر زمان سفر، مقصد و … می بایست توجه داشت.

هزینه سفر هوایی

تعیین نرخ تیکت های هوایی از سوی ایرلاین ها ارتباط مستقیم با کلاس پروازی، زمان سفر و مقصد دارد. معمولاً در فصل های بهار و تابستان سفرهای توریستی به طور فزاینده ای افزایش می یابد، این موضوع تاثیر به سزایی در افزایش نرخ تیکت از سوی ایرلاین ها دارد. در حال حاضر ارزانترین تیکت رفت و برگشت به ایتالیا ۵۵۰ یورو و گرانترین تیکت حدود ۲۰۰۰ یورو می باشد.

هزینه اقامت

جاذبه های متعدد گردشگری به همراه گنجینه های تاریخی، هنری و فرهنگی ایتالیا شهرت جهانی دارد. از این رو سالانه افراد بسیاری به منظور گردشگری به ایتالیا سفر می کنند، این امر باعث گردیده هاستل ها و هتل های این کشور برای جذب هرچه بیشتر گردشگران با ارائه خدمات متنوع با یکدیگر به رقابت بپردازند. توجه داشته باشید هزینه اقامت ایتالیا در شهرهای مختلف تفاوت بسیار دارد، به طور میانگین هزینه اقامت برای یک شب در هتل های ایتالیا به شرح ذیل می باشد:

 • هتل ۳ ستاره از ۵۰ یورو
 • هتل ۴ ستاره از ۸۰ یورو
 • هتل ۵ ستاره از ۱۲۰ یورو

هزینه وعده غذایی

تقریباً همه افراد در جهان با شنیدن نام ایتالیا ناخودآگاه درون ذهن خود غذاهای فوق العاده و لذیذ این کشور نظیر پیتزا، پاستا، لازانیا و … را تجسم می نمایند. بدون شک یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا برای گردشگران جدا از تاریخ، فرهنگ و هنر در این کشور غذاهای متنوع و بی نظیر ایتالیا می باشد. هزینه صرف یک وعده غذا در شهرهای مختلف ایتالیا با یکدیگر تفاوت دارد. به طور میانگین صرف یک وعده غذایی در یک رستوران معمولی بین ۱۲ تا ۱۰۰ یورو هزینه در پی خواهد داشت.

بهترین شهر برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

شهرهای کشور ایتالیا از لحاظ سیاسی، تاریخی، هنری، فرهنگی و صنعتی تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. هر یک از شهرهای ایتالیا دارای جاذبه های منحصر به فرد و مختص به خود هستند. از مشهورترین شهرهای این کشور می توان به رم، ونیز و فلورانس اشاره کرد.

رم

رم پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر ایتالیا و همچنین پایتخت این کشور به شمار می آید. به واسطه وجود بناهای متعدد تاریخی در رم نظیر کولوسئوم که در گذشته محل رویارویی گلادیاتورها بوده و اکنون یکی از با ارزش ترین آثار ثبت شده در یونسکو می باشد این شهر را مرکز تاریخی ایتالیا می نامند.

جدا از همه این ویژگی ها رم چهارمین پایتخت مد در جهان پس از میلان، نیویورک و پاریس محسوب می شود و برندهای لوکس و مشهوری نظیر بولگاری، فندی، شنل، دولچه اند گابانا، ورساچه و … در رم فعالیت دارند.

ونیز

بدون شک ونیز یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا است. تلفیق حیرت انگیز هنر، تاریخ و طبیعت باعث گردیده این شهر به یکی از زیباترین و فاخرترین آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو تبدیل گردد.

ونیز به شکل جزیره و بر روی کانال های متعدد آبی بنا گردیده به صورتی که حمل و نقل در این شهر با قایق صورت می گیرد و خودرویی وجود ندارد. ونیز در حقیقت شباهت بسیاری به یک موزه لوکس و مسحور کننده دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید. از این رو سالانه حدود ۲۰ میلیون گردشگر از سرتاسر جهان به منظور بازدید از ونیز به ایتالیا سفر می نمایند.

فلورانس

فلورانس پرجمعیت ترین شهر در منطقه توسکانی است. روح رنسانس و هنر در این شهر دمیده شده، به صورتی که با دقت در ساختار فلورانس قدمت و معماری فوق العاده این شهر را می توان حس کرد. بیش از ۴۰ نگارخانه و موزه حیرت انگیز و لوکس در فلورانس وجود دارد، از این رو فلورانس را پایتخت هنری کشور ایتالیا و حتی اروپا می نامند.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر