info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

روش های مختلف برای اقامت در کشور آلمان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

روش های مختلف برای اقامت در کشور آلمان- روش های مختلفی برای اقامت در کشور آلمان  وجود دارد. کشور آلمان هر سال میزبان افراد زیادی از خارج از کشور مخصوصا ایران هست. ایرانیان برای مهاجرت به آلمان می توانند از راه های مختلفی استفاده کنند.

کشور آلمان

کشور آلمان در در قاره اروپا قرار دارد. این کشور با اسم جمهوری فدرال آلمان معروف شده است. کشور آلمان جزء ثروتمندترین و صنعتی ترین کشوری است که در دنیا وجود دارد.

دانست. کشور آلمان دارای۱۶ایالت است. کشور آلمان به خاطر نیازی که به نیروی کار دارد توانسته است هرساله افراد زیادی را به خود جذب کند. افراد علاوه بر اینکه می توانند برای اقامت دائم به این کشور اقدام کنند. می توانند از طریق مهاجرت سرمایه گذاری در این کشور اقدام به سرمایه گذاری کند

 زبان کشور آلمان آلمانی است. ولی بیشتر افراد به زبان انگلیسی می توانند با همدیگر صحبت کنند.

هر ساله مهاجران زیادی از هر سوی جهان  به خصوص از ایران به کشور آلمان مهاجرت می کنند. روش های گوناگونی برای اقامت در آلمان وجود دارد که هر فردی بایستی با توجه به شرایط خودش روش مناسبی را انتخاب می کند.

اقامت در المان

روش های اقامت در کشور آلمان

از طریق تحصیل

روش های مختلفی برای اقامت در آلمان وجود دارد. یکی از این روش ها تحصیل است.موسسات و دانشگاه های کشور آلمان در دنیا دارای رتبه علمی  عالی است. افراد می توانند از طریق مهاجرت تحصیلی آلمان اقدام به اخذ اقامت در آلمان کنند.

در دانشگاه های آلمان تحصیلات به صورت رایگان صورت می گیرد. تحصیلات رایگان موججب شده است هر ساله دانشجویان زیادی از نقاط مختلف جهان به کشور آلمان مهاجرت تحصیلی کنند.

آمار بیکاری در این کشور بسیار پایین است. به همین خاطر موقیعت های شغلی فراوان برای فارغ التحصیلان در این کشور وجود دارد.

نکته قابل توجه این است که فقط با تحصیل کردن در دانشگاه های آلمان نمی توان اقامت دائم را اخذ کرد و تابعیت این کشور را گرفت. روش های اخذ اقامت دائم در به وسیله تحصیل در آلمان تا حدودی فرق دارد.

شخص بایستی نوع اقامت خود را به کار یا سرمایه گذاری مبدل کند. یا با شخصی که در آلمان زندگی می کند ازدواج کند تا بتواند در آلمان اقامت کند.

دانشجویان بعد از تمام کردن تحصیلات دانشگاهی در کشور آلمان می توانند به دنبال کار بگردند، مهلت پیدا کردن کار ا ۱۸ ماه است

از طریق کار

علاوه بر تحصیل روش هایی دیگری برای اقامت در کشور آلمان وجود دارد. یکی دیگر از روش ها کار در آلمان است. کشور آلمان کشوری صنعتی است و نیاز زیادی به نیروی کار  مخصوصا نیروی متخصص دارد. میزان سن در کشور آلمان بسیار بالا رفته است و بیشتر جمعیت این کشور قشر پیر است و افراد جوان با کمبود مواجه هستند.

بنابراین کشور آلمان برای به دست آوردن نیروی کار جوان اقدام به جذب کردن نیروی کار از طریق نیروهای خارجی کرده است.بدین صورت افراد متخصص علاقه مند به کار که علاقه به زندگی در کشور آلمان دارند می توانند به وسیله ویزای جستجوی کار به این کشور مهاجرت کنند.  

بنابراین یکی از روش هایی که برای اقامت در کشور آلمان وجود دارد کار است. افراد خارج از کشور آلمان برای اینکه بتوانند به کشور آلمان مهاجرت کنند و کار مورد علاقه خود را شروع کنن می توانند از دو طریق اقدام کنند. این دو روش عبارتند از:

گرفتن ویزا به وسیله پیشنهاد کاری

فرد بایستی قبل از اینکه برای گرفتن ویزای آلمان به سفارت مراجعه کند دارای یک پیشنهاد کاری از کارفرما در کشور آلمان داشته باشد. شخص رزومه خود را برای کارفرما می فرستد و وقتی مورد تایید قرار گرفت به این کشور مهاجرت می کند و شروع به کار می کند.

در گذشته افراد باید برای کاری پیشنهاد کاری بدهند که فرد مناسبی برای آن شغل وجود نداشته باشد. اما این قانون تغییر کرد و الان افراد برای هر شغلی می توانند تقاضای کاری داشته باشند

 اگر فرد خودش دارای تخصص در کشور خود باشد راحت تر می توان تقاضای کار داد و زودتر با تقاضای او موافقت می کنند.

از طریق ویزای جستجوی کار

یکی دیگر از روش های مختلف برای اقامت در کشور آلمان پیدا کردن کار از طریق ویزای جستجوی کار است. برای اینکه بتوان نیروی کار به راحتی پیدا کرد کشور آلمان به افراد متخصص ویزای جستجوی کار دادند. ویزای جستجوی کار برای ۶ ماه اعتبار دارد.

افراد در این مدت می توانند خودشان در کشور آلمان به جستجوی کار بپردازد. اگر در این زمان فرد با موفقیت استخدام گردد قادر خواهد بود اقامت کاری آلمان را کسب کند وگرنه در صورتی که کاری پیدا نکرد باید از کشور آلمان  برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر