info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به کشور چین از طریق کار

مهاجرت به کشور چین از طریق کار

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مهاجرت به کشور چین از طریق کار- مهاجرت کاری به چین یکی از گزینه هایی است که برخی افراد انتخاب می کنند. در این مقاله در مورد شرایط کاری در کشور چین برای افراد خارج از کشور می پردازیم.

کشور چین جزء کشور هایی است که به خاطر جمعیت بالایی که دارد، در دنیا شناخته شده است. این کشور جزء قدیمی ترین منطقه پهناور در دنیا است. در کشور چین به خاطر تولید نا خالص داخلی زیادی که دارد  جزء دومین اقتصاد بزرگ جهان ارزانی شده است.

در کشور چین صادرات نقش کلیدی در بین کشور های دیگر دارد. این کشور جزء اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری های شانگهای و گروه ۲۰ است. بزرگترین ارتش دنیا در کشور چین قرار گرفته است. دولت چین به خاطر ارتش بزرگی که دارد توانسته است در مقابل حملات کشورهای دیگر دنیا از محافظت کند.

دانشگاه های خوبی که در کشور چین هستند باعث شده است تا افراد زیادی به تحصیل در چین علاقه مند شوند. به همین خاطر هر ساله افراد زیادی از طریق مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی چین به این کشور برای تحصیل و سرمایه گذاری می آیند.

آب و هوای کشور چین

افراد بایستی قبل از مهاجرت به هر کشوری مخصوصا کشور چین فرد در موراد مختلف آگاهی یابند تا بتواند سفری راحت را برای خود و خانواده  خود به ارمغان آورند. یکی از مواردی که قبل از مهاجرت به کشور چین از طریق کار باید به آن توجه کرد آگاهی یافتن از شرایط کنونی آب و هوا است.

کشور چین منطقه ای بسیار وسیعی در قاره آسیا  است.این کشور جالب و پیچیده‌ای است. این کشور دارای آب و هوایی است که از منطقه‌ای به منطقه دیگر با همدیگر متفاوت است.به عنوان مثال در جنوب شرقی در زیر کوه‌های نانلینگ، در تمام سال گرم و مرطوب است. شهر یانگتزه مرکزی در ۴فصل سال با زمستان‌های فوق العاده سرد و تابستان‌های به شدت گرم در دنیا شناخته شده اند.

کشور چین در تمام سال با بارش باران مواجه است. آب و هوای آن بسیار شرجی است. مناطق شمالی این کشوردارای آب و هوای خشک هست . سرمایه‌های ملی کشور چین طبیعت چهارفصل و زیبای آن است. به  خاطر آب و هوای خوب و متنوعی که در مناطق مختلف وجود دارد افراد بسیاری به وسیله مهاجرت به کشور چین از طریق کار و تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.

آب و هوای کشور چین

اقتصاد در کشور چین

پول کشور چین یوان می باشد و اشتغال در این کشور به بخش های متفاوتی تقسیم شده است که عبارتند از:

حوزه کشاورزی که ۴۸ درصد در کشور چین انجام می شود.

حوزه صنعت حدود ۲۱ درصد

 و حدود ۲۸ درصد که خدمات دیگری دارد

درست است که اقتصاد خوب در این کشور سبب شده افراد مایل شوند که مهاجرت به کشور چین از طریق کار را انتخاب کنند. اما به موجب قانون اجازه تحصیل و کار به صورت همزمان در کشور چین داده نمی شود و اگر یکی از مقامات بداند ممکن است شخص از ادامه تحصیل باز بماند.

یادگیری زبان در مهاجرت کاری به چین

در کشور چین زبان انگلیسی جایگاه مناسبی ندارد. مردم این کشور از زبان بومی خود استفاده می کنند. باور آن ها در استفاده نکردن زبان انگلیسی این است،اگر زبانی زیاد در میان مردم بکار گرفته شود. آهسته آهسته در فرهنگ ریشه باز می کند.می خواهد مهاجرت به کشور چین از طریق کار را انتخاب کند بایستی زبان چینی را یاد بگیرد

شرایط مهاجرت به چین از طریق کار

افرادی که قصد دارند با اخذ مجوز رسمی در کشور چین استخدام شوند. باید پس از انجام اقدامات معین شده، در ۹۰ روز وارد کشور چین شوند. حداکثر تا ۳۰ روز بعد از سکونت به دفتر اداری امنیت عمومی چین مراجعه کنند. و مراحل ثبت نام را به انجام دهند.

افراد می تواند به مدت سه سال مجوز اقامت در چین را دریافت کند. آنها می توانند تا حداکثر پنج سال در چین مستقر شوند و از امکانات زندگی در آن استفاده کنند. نکته قابل توجهی که باید به آن توجه شود، الزاماتی است که کارفرما باید به آنها توجه کند.

کارفرما باید مجوز رسمی استخدام افراد خارجی برای کار در کشور چین را همراه داشته باشد. با توجه به شرایط و امتیازات  شخص که آنها را به دست آورده. دعوت نامه رسمی برای کار و پس از تأیید رسمی آن، صادر نماید.

امتیازاتی مثل بهره مندی از سابقه کار طولانی، مدارک فنی و حرفه ‏ای، همکاری با یک شرکت بین المللی، مهارت عالی در زمینه های کامپیوتر و ……همچنین مدرک زبان انگلیسی یا آشنایی به زبان چینی در اخذ ویزای کار در کشور چین نقش دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر