info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت کاری به ساسکاچوان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یکی از کم هزینه ترین روش های ورود به کشور کانادا، اقدام به واسطه شرایط کاری و دریافت ویزای کار می باشد. بسیاری از افراد با شرایط متفاوت، سالانه به دنبال مهاجرت کاری به کشور کانادا می باشند. با توجه به مهاجر پذیر بودن ایالت ساسکاچوان و شرایط ایده آل مهاجرت کاری به ساسکاچوان، این ایالت به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجران به حساب می آید.

چه روش هایی برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان در دسترس مهاجران ایرانی می باشد؟ آیا بدون نیاز به قبولی در اکسپرس اینتری می توان برای ایالت ساسکاچوان اقدام نمود؟ محدودیت سنی برای ورود به برنامه های امتیاز بندی ساسکاچوان تا چند سال است؟ مشاغل مورد نیاز ایالت ساسکاچوان کدام اند؟ این سوالات فقط بخشی از پرسش های یک فرد برای اقدام از طریق مهاجرت کاری به کانادا و ساسکاچوان می باشد، با ما برای کسب اطلاعات صحیح همراه باشید.

شرایط مهاجرت کاری به ساسکاچوان

مهاجرت کاری به ساسکاچوان به عنوان یکی از برترین روش های مهاجرتی به این ایالت و حتی کانادا می باشد. افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز و کسب حداقل امتیازات خواسته شده، قادر خواهند بود تا شانس خود را برای کسب اقامت کانادا امتحان نمایند. از همین رو افراد با کم ترین هزینه ممکن در این روش موفق به دریافت PR می شوند. به صورت میانگین بازه های زمانی اقدام برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان بین ۶ تا ۱۶ ماه به طول می انجامد. این میزان زمان به منظور پروسه تایید مدارک در برخی از رشته های تحصیلی در ایالت ساسکاچوان می باشد.

افراد علاقه مند به کسب اقامت کشور کانادا قادر خواهند بود از طریق نیروی کار ساسکاچوان موفق به این امر شوند. ایالت ساسکاچوان در اول سپتامبر سال ۱۹۰۵ میلادی به کشور کانادا پیوست. ایالت ساسکاچوان در شرق آلبرتا و غرب مانیتوبا واقع شده است. رمانیا مرکز ایالت، شهری جذاب و مرکز مهم بازرگانی و فرهنگی ساسکاچوان است. افراد می توانند زیر نظر برنامه International Skilled Worker برای اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمایند.

روش های مهاجرت کاری به ساسکاچوان

در حال حاضر افراد به سه روش قادر خواهند بود برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان اقدام نمایند. در این سه روش در ابتدای اقدام می بایست مدت زمانی را در این ایالت سپری نمایند و پس از گذشت ۲ سال مجوز حضور در سایر ایالت های کانادا را دریافت می نمایند. این نکته به عنوان یک تعهد اخلاقی می باشد و اجباری در این خصوص وجود ندارد. در ادامه به سه روش ورود به ایالت ساسکاچوان اشاره شده است.

Employment offer

در این روش فرد متقاضی در صورت دریافت پیشنهاد شغلی از یک فرد یا کارفرمای کانادایی قادر خواهند بود برای اخذ PR کانادا اقدام نمایند. به واسطه محدودیت های موجود برای کارفرمایان که دلیل منطقی برای جذب نیروی کار باید ارائه دهند، راه حل دشواری به حساب می آید.

نکته حائز اهمیت این است که پیشنهاد کاری که متقاضی از کار فرمایی در ایالت ساسکاچوان دریافت می کند، باید در مشاغل و حرفه هایی باشد که به صورت معمول در لیست رشته های مورد نیاز ایالت واقع شده است. نیروهای متخصص و مدیران اگر یک پیشنهاد کاری از یک کار فرمای کانادایی داشته باشند، قادر خواهند بود به ایالت ساسکاچوان وارد شوند و پس از سپری کردن شش ماهه کاری در ساسکاچوان اقامت کشور کانادا را دریافت نمایند.

 Occupations In _ Demand

روش OID ایالت ساسکاچوان در حال حاضر یکی از پر طرفدار ترین حالت های ورود به کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور می باشد. به صورت معمول متخصصین در صورت به حد نصاب نرسیدن در روش Express Entry تصمیم به اقدام از روش OID را می گیرند. در روش OID محدودیت های کمتری برای علاقمندان به کشور کانادا و ایالت ساسکاچوان در نظر گرفته شده است.

ایالت ساسکاچوان در بازه های زمانی مشخص، لیست رشته های مورد نظر را انتشار می دهد که در صورت تطابق رشته می توان برای نیروی کار ساسکاچوان اقدام نمود. در روش OID افراد مورد نظر حتما باید ۲ سال ابتدایی را در ایالت ساسکاچوان زندگی کنند و پس از آن قادر خواهند بود به سایر ایالت های کانادا سفر کنند. در همین راستا باید مدارکی را ارائه دهند که در این استان اقامت خواهند داشت.

ایالت ساسکاچوان، سیستم امتیاز بندی را برای OID در نظر گرفته است که حداکثر امتیاز موجود را ۱۰۰ و حداقل نمره قبولی را ۶۰ می داند. افراد متقاضی برای قبولی در سیستم OID حداقل ۶۰ امتیاز را باید کسب نمایند. ایالت ساسکاچوان با توجه به نیاز خود نیروی متخصص جذب می کند که حدود ۶۰ در صد نیروهای متخصص خود را به افرادی که از روش OID اقدام می کنند، اختصاص می دهد.

در این روش اداره SINP برای افراد متقاضی نامینیشن ارسال می کند و IRCC اول اجازه کار موقت صادر می کند، همانطور که ذکر شد معمولا پس از ۶ ماه به PR کانادا تبدیل می شود. از حیث زمان بندی به صورت معمول فاصله زمانی ۱ تا ۵ ماه زمان برای صادر شدن نامینیشن به طول می انجامد و پس از کسب آن بازه زمانی ۶ الی ۱۶ ماهه برای اخذ ویزا باید در نظر گرفت.

Saskatchewan Express Entry

در این روش افراد متقاضی در ابتدا در اکسپرس اینتری ثبت نام می کنند و با کسب ۶۷ امتیاز لازم در Pool قرار می گیرند. از همین رو به واسطه کسب امتیاز بالاتر، در صورت قرار گیری رشته تحصیلی شان در لیست رشته های مورد نیاز استان ساسکاچوان می توانند از نامینیشن های استانی بهره مند شوند.

مراحل بدین صورت است که فرد متقاضی از روش اکسپرس اینتری ثبت نام می کند و چون در مرحله دوم امتیاز کمتری دریافت می کند، با معرفی استان مورد نظر و به حد نصاب رسیدن امتیاز از ۶۰۰ امتیاز کارفرما استفاده می کند و با امتیاز مناسبی شانس خود را محک می زند.

استان ساسکاچوان معمولاً ۴۰ درصد از نیروی کار استان خود را از همین روش، انتخاب می کند. از همین رو افراد در صورت کسب ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این استان از شانس بالایی برای اخذ PR کانادا برخوردار می باشند. در تمامی روش ذکر شده، فرد اصلی اجازه همراهی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را دارد، در صورتی که فرزندان تحصیلات قبل دانشگاهی داشته باشند، قادر خواهند بود با توجه به موقعیت مکانی خود در ایالت ساسکاچوان از تحصیلات رایگان بهره مند شوند. اداره Saskatchewan Immigrant Nominee Program مسئول صادر کردن نامینیشن است که به اختصار SINP شناخته می شود.

مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان

انتخاب (International Skilled Worker (EOI یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت کاری به ساسکاچوان می باشد. افراد در ابتدای کار باید حرفه خود را در لیست ایالت ساسکاچوان مورد بررسی قرار دهند. در صورت حضور حرفه مورد نظر در لیست ساسکاچوان، می توان برای این روش اقدام نمود. لازم به ذکر است که تطابق سوابق تحصیلی و سابقه کار حائز اهمیت می باشد. در زیر لیست مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان آمده است.

لیست مشاغل

 1. Managers in Social Services and Community Services
 2. Conference and Event Planners
 3. Accounting Technicians
 4. Land Surveyors
 5. Computer Programmers and Interactive Media Developers
 6. Architectural Technologists and Technicians
 7. Technical Occupations in Geomatics and Meteorology
 8. Medical Laboratory Technologists
 9. Medical Radiation Technologists
 10. Medical Sonographers
 11. Paramedics
 12. Psychologists
 13. Social and Community Service Workers
 14. Early Childhood Educators
 15. Instructors of Persons with Disabilities
 16. Program Leaders and Instructors in Recreation, Sport and Fitness
 17. Meat Cutters
 18. Bakers
 19. Tailors, Dressmakers, Furriers and Milliners
 20. Glaziers
 21. Heavy-duty Equipment Mechanics/Technicians
 22. Automotive Service Technicians, Truck and Bus Mechanics and Mechanical Repairers
 23. Motor Vehicle Body Repairers
 24. Appliance Servicers and Repairers

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان متناسب با سیستم امتیاز بندی آن تعیین می گردد. به طور مثال برای کسب امتیازات زبان، می بایست مدرک آیلتس جنرال را ارائه داد. در همین خصوص مدارک شامل مدارک هویتی، سوابق تحصیلی، سوابق کاری و مدرک زبان می شود. نوع ارائه و امتیازات در نظر گرفته شده برای هر مدرک در بخش بعدی این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که افراد برای ورد به ایالت ساسکاچوان می بایست هزینه های زندگی در این ایالت را به مدت یک سال تامین نمایند. از همین رو برای اثبات این قضیه، نامه تمکن مالی از بانک برای مراجعه و ارسال مدارک به سفارت اجباری می باشد. میزان تمکن مالی به ازای هر فرد افزایش می یابد.

 • برای یک نفر ۱۶۴ .۱۲ دلار کانادا
 • برای دو نفر ۱۴۳ .۱۵ دلار کانادا
 • برای سه نفر ۶۱۷ .۱۸ دلار کانادا
 • برای چهار نفر ۶۰۳ .۲۲ دلار کانادا

جدول امتیاز بندی برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان

برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان، افراد می بایست امتیازات مورد نظر را دریافت نمایند که از ۱۰۰ امتیاز موجود در این سیستم امتیاز بندی، کسب بالاترین امتیاز سبب می گردد تا افراد با شانس بالاتری برای این روش اقدام نمایند. فاکتور هایی نظیر تحصیلات، سن، سوابق کاری و مدرک زبان در سیستم مهاجرت کاری به ساسکاچوان تاثیر گذار می باشد.

تحصیلات

با توجه به شرایط امتیاز بندی ایالت ساسکاچوان، مدرک کارشناسی ارشد و دکترا به یک اندازه امتیاز دارد. در ابتدا مدارک باید تایید لازمه را دریافت نمایند تا امتیازات آنها مورد قبول قرار بگیرد. محدودیتی برای دانشگاه تعیین نشده است و افراد با تحصیلات در دانشگاه های مختلف قادر خواهند بود برای کسب امتیاز اقدام نمایند.

ردیف مدرک تحصیلی امتیاز
۱ مدرک کاردانی ۱۵ امتیاز
۲ مدرک کارشناسی ۲۰ امتیاز
۳ مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا ۲۳ امتیاز

مدرک زبان

دومین فاکتور مهم نیروی کار ساسکاچوان، ارائه مدرک زبان می باشد. افراد در این بخش حداکثر ۲۰ امتیاز را می توانند بدست آورند. محاسبه نمره زبان از طریق سیستم CLB در نظر گرفته می شود و هر مهارت (Skill ) به صورت جداگانه امتیاز دارد. افراد قادر خواهند بود مدرک زبان خود را در زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه دهند که برای زبان انگلیسی آیلتس جنرال و برای مدرک زبان فرانسوی TEF مورد قبول می باشد.

موسسه زبان آریاناپارس با برگزاری دوره های فشرده و کوتاه مدت این نوید را به متقاضیان آموزش زبان می دهد که می توانند با برنامه ریزی دقیق و پشتکار بهترین نتایج را بدست آورند و حداکثر امتیاز این قسمت را دریافت نمایند.

برای بدست آوردن حداکثر امتیاز یا همانCLB 8، در مهارت Listening نمره ۷٫۵ و در سایر مهارت های آزمون آیلتس حداقل نمره ۶٫۵ را باید داشته باشید. در صورت داشتن آیلتس نمره ۶ در هر چهار مهارت CLB 7 را دریافت می کنید که ۱۸ امتیاز به همراه دارد.

ردیف سطح دانش زبان امتیاز
۱ CLB 5 14 امتیاز
۲ CLB 6 16 امتیاز
۳ CLB 7 18 امتیاز
۴ CLB 8 20 امتیاز

سابقه کار

در ارتباط با سابقه کار، فقط رشته های مورد قبول دولت ساسکاچوان است که در NOC در سطح صفر، A و یا B قرار گرفته باشند. سوابق کاری مرتبط با تحصیلات مورد قبول و دارای امتیاز می باشد. حداکثر امتیاز در ارتباط با سابقه کار ۱۵ امتیاز است که در صورتی به افراد تعلق می گیرد که ۱۰ سال سابقه کار در ۱۰ سال اخیر داشته باشند.

ردیف سابقه کار امتیاز
۱ ۳ سال سابقه کار ۶ امتیاز
۲ ۵ سال سابقه کار ۱۰ امتیاز
۳ ۶ سال سابقه کار ۱۱ امتیاز
۴ ۷ سال سابقه کار ۱۲ امتیاز
۵ ۸ سال سابقه کار ۱۳ امتیاز
۶ ۹ سال سابقه کار ۱۴ امتیاز
۷ ۱۰ سال سابقه کار ۱۵ امتیاز

در سیستم امتیاز بندی نیروی کار ساسکاچوان فقط در ارتباط با سابقه کار امکان ریجکتی وجود دارد. برای رفع هر گونه اشکالی می توان سابقه کار مورد نظر را از ارگان قابل استعلام و پس از تحصیل دریافت کرد که مورد تایید ایالت ساسکاچوان باشد.

سن

محدودیت سنی در ایالت ساسکاچوان شامل افراد بیشتری می شود و افراد متقاضی تا سن ۵۰ سال قادر خواهند بود از امتیازات ممکن، بهره مند شوند. در این ایالت افراد تا ۴۵ سال قادر خواهند بود برای مهاجرت کاری به ساسکاچوان اقدام نمایند.

ردیف سن امتیاز
۱ زیر ۱۸ سال ۰ امتیاز
۲ بین ۱۸ تا ۲۱ سال ۸ امتیاز
۳ از ۲۲ تا ۳۴ سال ۱۲ امتیاز
۴ بین ۳۵ تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز
۵ از ۴۶ تا ۵۰ سال ۸ امتیاز

تطبیق پذیری

در این بخش امتیازات اضافه تر به متقاضیان مهاجرت کاری به ساسکاچوان تعلق می گیرد. در فاکتور تطبیق پذیری افراد حداکثر ۳۰ امتیاز را دریافت می نمایند. برای اثبات خویشاوند در ایالت ساسکاچوان حتما نیاز به ارائه مدرک از فرد مورد نظر مثل کپی کارت اقامت، استطاعت مالی، کارت سلامت و … می باشد.

ردیف شرایط امتیاز
۱ در صورت داشتن خویشاوند در ایالت ساسکاچوان ۲۰ امتیاز
۲ یک سال سابقه کار در ساسکاچوان ۵ امتیاز
۳ سابقه تحصیل ۵ امتیاز

نتیجه گیری

با توجه به هزینه های بسیار پایین مهاجرت کاری به ساسکاچوان، این روش به عنوان یکی از برترین روش های کسب اقامت کانادا به شمار می رود. افراد با کسب امتیازات مورد نظر قادر خواهند بود تا شانس خود را برای دریافت اقامت امتحان نمایند. به صورت میانگین افرادی با امتیازات بین ۶۷ تا ۷۰ با احتمال بسیار زیادی می توانند برای این روش اقدام نمایند.

یکی از برترین مزایای مهاجرت کاری به ساسکاچوان مختص به متقاضیان متاهل می باشد. این دسته از افراد در صورت تایید و کسب امتیازات مورد نیاز، می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را از ابتدای کار به همراه داشته باشند. تحصیلات فرزندان در کشور کانادا در مدارس دولتی به صورت رایگان می باشد. لازم به ذکر است که همسران در صورت اخذ پیشنهاد کاری، اجازه کار در کشور کانادا را دریافت می نمایند.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر