info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

پرستاری در فرانسه

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پرستاری در فرانسه

( شغل پرستاری یکی از پرکارترین رشته ها در میان تمام مشاغل دنیا است ، با وجود اینکه این رشته در ایران با بی مهری های فراوانی روبرو می باشد ولی رشته پرستاری خود درآمدهای خوب کشور های اروپایی می باشد برای همین به بررسی مختصری از شرایط پرستاری در فرانسه می پردازیم ) کشور فرانسه ، بزرگترین کشور اتحادیه اروپا و دارای فرصت های شغلی بسیار در زمینه پزشکی و پیراپزشکی می باشد .

این کشور از دید اقتصادی پنجمین کشور دنیا محسوب شده و یکی از تاثیر گذارترین کشورهای دنیا در میان دیگر کشورهای اروپایی محسوب می گردد .امروزه پرستاری شیوۀ متفاوتی در زمینه آموزش در کشور فرانسه دارد و بعد از سال ۲۰۰۹ این روش از حالت فنی و حرفه ای به اموزش عالی و آکادمیک تغییر روش داد .

دانش آموزان بعد از ورود به دانشگاه و گذراندن آزمون RN و کسب تجربه لازم بعد از تحصیل می توانند وارد بازار کار شده و به صورت عملی کار کنند .طبق شرایط آموزش پرستاری در فرانسه افراد می توانند در سطح دوم با کارشناسی ارشد به یکی از زیر شاخه های پرستاری اطاق عمل ، پرستاری کودکان ( مامایی و نوزادان ) ، پرستار بیهوشی ، مدیریت پرستاری و پرستاری بهداشت جامعه ورود کرده و بعد از اتمام تحصیل در این بخش ها مشغول به کار شوید .

این نوع تفکیک در آموزش اقتباس از روش تحصیل پرستاری آمریکا می باشد که به صورت ویژه ای به این رشته نگاه می کنند . برای ورود به حیطۀ کار در پرستاری نیاز به صدور پروانه پرستاری می باشید . در سطوح عالیه و یا همان سطح سوم تحصیلی دانشجو می تواند به یکی از شاخه های زیر وارد شود پرستار متخصص و پرستار متخصص تومورشناسی و سالمندان می باشد .

لیسانس برای رشته های پرستاری ۴ ساله ، ارشد ۲ ساله و دکتری بین ۳ تا ۵ سال می باشد . درامد پرستاری در فرانسه برای شهرهای مختلف فرانسه متفاوت می باشد ولی درآمد میانگین چیزی در حدود سالیانه هزار یورو می باشد و ساعات کاری به صورت قانونی ۳۶ ساعت در هفته می باشد .

تحصیل در فرانسه طبق قوانین اموزشی و وزارت علوم این کشور به صورت رایگان می باشد ظرفیت های رشتۀ پرستاری نیز به صورت محدود در دانشگاه ها ارائه می گردد و درصد کمی را برای دانشجویان حوزۀ اتحادیه اروپا ( تقریباً ۸ درصد ) قرار می دهند . از این رو تحصیل پرستاری در فرانسه به صورت رقابتی می باشد .

از چند دانشگاه برتر پرستاری در کشور فرانسه می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد ۱٫ Ecole Normale Superieure (  ENS Paris ) جزوه رتبه های برتر دانشگاهی در میان دانشگاه های دنیا با رنکینگ ۴۳ و دارای ۱۳ مدال نوبل می باشد .۲٫ Sciences po Paris با رنکینگ ۲۲۰ ام دنیا با ۰۰۰/۱۳ دانشجو ۳٫ University paris_ sud 11 با رتبۀ ۲۴۲ دنیا با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هکتار که البته فاصله ای ۴۲ دقیقه ای با ماشین از پاریس می باشد .

۴٫ University pierre et Marie Curie ( UPMC ) دارای رنکینگ ۱۳۱ بین دانشگاه های دنیا می باشد ، دارای ۱۲۵ لابراتوار و دارای ۰۰۰/۳۴ هزار دانشجو می باشد . ۲۰% دانشجویان اینترنشنال و ۸۰ درصد آنها از خود فرانسه می باشند .برای اطلاع از رشتۀ پرستاری و نحوۀ ورود به این رشته در کشور فرانسه می توانید از طریق تماس با موسسه آریاناپارس از روند پذیرش ها و ویزا مطلع گردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر