...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در دانمارک

کار در دانمارک

شرایط کار در دانمارک

یکی از معمول ترین روش های مهاجرت به دانمارک از طریق اخذ ویزای کار در دانمارک می باشد. علاقه مندان به کسب اقامت می توانند با فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در دانمارک اقدام نمایند. دانمارکی (Danish) زبان رسمی کشور دانمارک است، اما اکثریت جمعیت این کشور (تقریبا ۸۶٪) زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند، بسیاری نیز با زبان آلمانی، فرانسوی و سوئدی آشنا هستند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی دانمارک، نقطه توزیع مهم برای اروپا است. صادرات کشور دانمارک شامل ماشین آلات، داروسازی و محصولات کشاورزی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و پنیر است. مارک های مشهور پاندورا، اکو و لگو همه در دانمارک ریشه دارند.

بر اساس یورو استات، بازار کار در دانمارک یکی از کمترین نرخ بیکاری در اروپا می باشد که در ماه دسامبر ۲۰۱۷ به میزان ۵٫۶٪ اعلام شده است. کارگران نیز از شرایط عالی کار لذت می برند، به لطف همکاری قوی میان اتحادیه ها، کارفرمایان و دولت دانمارک و بازار توسط شرکت های کوچک تا متوسط ​​(SME) تحت سلطه است.

آشنایی با دانمارک

کشور دانمارک بخشی از منطقه اسکاندیناوی می باشد که از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاگراک محدود می شود. بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و بخش اعظم خاک کشور دانمارک را زمین های کشاورزی فراگرفته است.

مهمترین شهرهای دانمارک عبارتند از:

 • کپنهاگ در جزیره شیلند
 • آرهوس
 • آلبورگ
 • اسبرگ در شبه جزیره اوتلند
 • اودنه در جزیره فیون

قوانین کار در کشور دانمارک چگونه است؟

کسانی که از کشورهای اتحادیه اروپا برای پیدا کردن کار به کشور دانمارک رفته اند، باید قوانین حقوقی کار در دانمارک را بدانند که می توانند مطابق با مقررات خاص اتحادیه اروپا در دانمارک به دنبال کار گشته و مشغول به کار شوند. متقاضیان حداکثر تا سه ماه بعد از ورود به کشور، باید در اداره منطقه ای امور دولتی ثبت نام نمایند.

 • دوره کارآموزی

اکثر دوره های کارآموزی دانمارک در شهر کپنهاگ مستقر هستند که خانه بسیاری از شرکت های بزرگ است. برای بررسی دوره های کارآموزی در دانمارک سایت زیر در دسترس می باشند.

 • GoAbroad
 • iAgora

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا می توانند یک اجازه اقامت و کار را برای اخذ دوره کارآموزی تا ۱۸ ماه، با توجه به شرایط خاص و بسته به بخش شغلی که علاقه مند می باشند، دریافت کنند.

 • مشاغل تابستانی

فرصت های زیادی برای کار فصلی در بخش گردشگری دانمارک در بارها، هتل ها و باشگاه های کپنهاگ و دیگر شهرها وجود دارد. هیچ فرایند درخواست رسمی برای این نوع از نقش ها وجود ندارد، بنابراین برای رسیدن به فرصت ها به طور مستقیم به موسسات مراجعه کنید.

سایت مرتبط با مشاغل تابستانی در دانمارک:

 • AIESEC UK  – برای دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر
 • IAESTE UK  – برای دانشجویان علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی
 • JobsInCopenhagen – برای حرفه های انگلیسی زبان

بصورت معمول این دسته از مشاغل برای دانشجویان مفید است تا در بازه زمانی بین کورس های دانشگاهی برای کسب در آمد یا تجربه کاری به این دسته مشاغل رو بیاورند.

چه روش هایی برای کار در دانمارک وجود دارد؟

متقاضیان اخذ ویزای کاری دانمارک می توانند از سه روش به این مهم دست پیدا کنند.


 • روش اول

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کار در دانمارک، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته تا ۳ ماه آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمانها و کارفرمایان می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند. این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود.

کار در دانمارک

در نهایت مهم است که ابزارهای رسانه های اجتماعی، به ویژه LinkedIn در دانمارک در دسترس می باشند. متقاضیان می توانند از آنها برای ایجاد اتصالات استفاده کنند و مهارت های مرتبط خود را نشان دهند. سایت های کاریابی دانمارک:

 • Jobindex
 • JobsInCopenhagen
 • The Local
 • Work in Denmark

 • روش دوم

یکی از روش های کسب اقامت دانمارک، ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند برای کسب اقامت می توانند با تحصیل در دانمارک شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. از همین رو شانس دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از تحصیل بالا تر می رود. از همین، افراد می توانند به واسطه ادامه تحصیل در این کشور شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل در بازه زمانی تعیین شده که بین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد باید کار مورد نظر را پیدا کرده و از قوانین تبدیل ویزا استفاده کنند. این نکته بدین معناست که ویزای تحصیلی را به ویزای کار دانمارک تبدیل می کنند.


 • روش سوم

از دیگر روش های پیدا کردن کار می توان به ویزای توریستی دانمارک اشاره کرد. افراد توانمند می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور دانمارک، برای مدت مشخصی در این کشور حضور داشته باشند و پس از بررسی شرایط کاری به کشور مبدا بازگشته و مجددا برای ویزای کار دانمارک اقدام نمایند. لازم به ذکر بازه زمانی تعیین شده برای این روش بسیار کوتاه می باشد.

برای دریافت ویزای کار دانمارک چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی افراد برای اخذ ویزای کار در دانمارک باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

 1. پاسپورت
 2. ترجمه تمامی صفحات شناسنامه
 3. آدرس محل سکونت و محل کار
 4. گردش بانکی ۶ ماه اخیر
 5. فرم درخواست ویزای ملی
 6. اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار کشور دانمارک
 7. گواهی عدم سابقه کیفری
 8. گواهی پزشکی
 9. سه عکس پاسپورتی
 10. مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد درخواست کنند.

شرایط دریافت اقامت دانمارک چگونه است؟

اگر پیشنهاد کاری با حداقل حقوق سالانه ۴۵۰ هزار کرون دانمارکی (تقریبا ۶۰هزار یورو) دریافت نموده باشند، می توانند جواز کار در دانمارک را کسب نمایند. بعد از دریافت جواز کار و اقامت در کشور دانمارک می توان درخواست ملحق شدن خانواده خود را داد. یکی از مفاد قانون اتباع خارجی دانمارک این است که آنهایی که خواستار جواز کار و اقامت در دانمارک می باشند، بایستی بتوانند زندگی خود را تامین نمایند.

ویزای کار دانمارک و مزایا

بسیاری از مهاجرین باید بدانند که توازن میان زندگی خانوادگی و کاری در کشور دانمارک نسبت به کشورهای دیگر از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور معمول دانمارکی ها اولویت زیادی برای زندگی خانوادگی قائل می شوند. این موضوع ناشی از ساعات کاری نسبتا کم و انعطاف پذیری بالای محیط کاری می باشد.

افراد در صورت اخذ ویزای کار دانمارک می توانند برای کسب اقامت از این کشور اقدام نمایند. قوانین در کشور دانمارک و سایر کشورهای اتحادیه اروپا به این شکل می باشد که برای کسب اقامت باید در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال در دانمارک مشغول به کار باشند و مالیات خود را پرداخت کنند.

ویزای کار دانمارک چه مزایا و معایبی دارد؟

به صورت کلی مزایا و معایب ویزای کار دانمارک متناسب با ویژگی افراد متفاوت می باشد. از همین رو موارد کلی را مورد بررسی قرار داده ایم.


 • مزایا

از مهم ترین مزایای ویزای کار دانمارک می توان به کم هزینه بودن این روش اشاره کرد. افراد در صورت پیدا کردن کار می توانند بدون پرداخت هزینه ای از این روش برای ویزای کار دانمارک اقدام نمایند. بازه زمانی برای کسب اقامت بین ۳ تا ۴ سال می باشد که به نوبه خود بازه زمانی کمتری نسبت به بقیه روش های اقامتی می باشد. در صورت متاهل بودن، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از ابتدای کار به عنوان همراه با فرد متقاضی وارد کشور دانمارک می شود.


 • معایب

تنها نکته ای که می توان به عنوان معایب ویزای کار در کشور دانمارک اذعان کرد، شانس پایین افراد برای پیدا کردن می باشد. با توجه به قوانین این کشور، افراد از شانس پایینی برای دریافت قرارداد کاری برخوردار خواهند بود.

بهترین مشاغل برای کار در دانمارک کدامند؟

نیروی کار دانمارک در حال حاضر با کمبود مهارت در مناطق خاص مانند آموزش و پرورش، مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی و بخش های بهداشت و درمان مواجه است. همچنین کمبود مشاوران، روانشناسان، متخصصان داروسازی و داروسازان وجود دارد. دولت دانمارک لیست رشته های مورد نیاز خود را انتشار داده است.

لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک

 1. Mechanical Engineer
 2. Building Engineer
 3. Environmental Engineer
 4. Energy Engineer
 5. Electrical Engineer
 6. IT Engineer
 7. Medicine
 8. IT and Networking
 9. Education
 10. Pharmacist
 11. Auditor
 12. Business Controller
 13. Financial Controller
 14. Business Analyst
 15. Psychologist

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

۷۴ دیدگاه در “کار در دانمارک

 1. خسرو پرویز گفت:

  سلام
  ۸ سال سابقه زمین شناس مشاور دکل های حفاری نفت و گاز دارم با مدرک کارشناسی ارشد زمین شناسی و دانشجوی کارشناسی ارشد ام بی ای نیز هستم . لطف بفرمایید بگویید چه کشوری و از چه طریقه و شیوه ای برای بنده بهترین است؟
  ضمنا بنده ازدواج کردم و فرزند ندارم و ۴۲ ساله ام.

  1. author15 گفت:

   سلام
   شما می توانید شانس خود را از طریق جاب آفر امتحان کنید ولی معمولا زمان زیادی طول می کشد و به نتیجه رسیدن آن قطعی نیست. بهترین روش برای مهاجرت همزمان شما اقدام برای تحصیل دکتری در کشوری مانند کانادا می باشد.

 2. احسان گفت:

  سلام. آیا برای کشاورزی،راننده کامیون و اتوبوس، آتش نشانی بازار کار هست؟ بنده از طریق خانمم اقامت گرفتم ولی نگرانم برای پیدا کردن کار خودم.
  ممنون از پاسخ شما

  1. author15 گفت:

   سلام
   برای اطلاع دقیق از وضعیت بازار کاری مشاغل مورد نظر می توانید به سایت های مربوطه در این زمینه مراجعه نمایید تا از وضعیت به روز و دقیق آن ها مطلع شوید.

 3. فاطمه گفت:

  باسلام من کارشناسی رشته روانشناسی هستم زبانم درحدمتوسط هست وددیپلم ارایشگری هم دارم میخوام برای ویزای کاروادامه تحصیل به کشوردانمارک یاکانادا مهاجرت کنم ایاشانسی دارم واینکه برای اقدام چیکاربایدبکنم؟ممنون میشم جواب بدین

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط عنوان شده، در صورت ارائه مدرک زبان قادر خواهید بود برای ادامه تحصیل در کشور دانمارک اقدام نمایید. پس از اتمام تحصیل و با پیدا کردن کار می توانید ویزای کار این کشور رادریافت کنید.

 4. حسین گفت:

  سلام ،
  من ارشد مهندسی کامپیوتر نرم افزار و دانشجوی دکتری نرم افزار هستم ،
  متاهلم و خانم لیسانس تربیت بدنی و دارای یک فررند پسر ۴ ساله هستیم ،
  می خواستم بدونم چه روشی و به کدوم کشور رو پیشنهاد می فرمایید .

  1. author13 گفت:

   سلام
   اخذ ویزای کار در اکثر کشورهای دنیا نیاز به پذیرش شغلی دارد شرایط کشور دانمارک هم به همین روال است.برای پیشنهاد کشور مقصد ما بایستی اطلاعات بیشتری از سن ،سطح زبان وبودجه شما داشته باشیم که متاسفانه ذکر نکردیدولی با توجه به شرایط خانوادگی شما مهاجرت بر اساس ویزای تحصیلی را توصیه می نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر