info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در سوئیس

کار در سوئیس

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط کار در سوئیس

 

سوئیس یکی از قوی ترین و رقابتی ترین اقتصادهای جهان است. این کشور در زمینه های مختلف مانند آموزش، تحقیق و نوآوری، و همچنین شرکت های صنعتی و خدماتی مشهور است. تعداد زیادی از شرکت های کوچک و متوسط ​​سوئیس، که بر روی استراتژی های طرز تفکر تمرکز می کنند، به طور مرتب نمرات برجسته ای در نوآوری دارند و به جذابیت کشور به عنوان یک مرکز اقتصادی افزوده می شوند. شرایط اقتصادی و سیاسی پایدار، کارهای بیشتری است که به تجدید نظر بازار کار در سوئیس کمک می کند.

اقتصاد سوئیس تحت تأثیر بخش خدمات است. سوئیس دارای یک صنعت گردشگری پر رونق می باشد و شغل گردشگری در سراسر کشور برای نیروی کار خارجی موجود است. کسانی که علاقه مند به کار در بانکداری و بیمه هستند، احتمالا در زوریخ فرصت های شغلی پیدا خواهند کرد و کسانی که برای کار حرفه ای در مواد شیمیایی یا داروها فرصت های شغلی در بازل پیدا خواهند کرد.

با جمعیتی ۸٫۵ میلیون نفر، سوئیس یک کشور نسبتا کوچک است. با وجود این و چالش های اخیر بحران اقتصادی، این کشور دارای یکی از ثبات ترین اقتصادهای جهان است که میزان بیکاری آن فقط ۲٫۴ درصد است. با کیفیت عالی زندگی، دستمزد بالا و نرخ مالیات پایین، جای تعجب نیست که کشور سوئیس برای فارغ التحصیلان جستجوی کار محبوب باشد.

سوئیس همچنین تعدادی از شرکت های چند ملیتی را شامل می شود:

 • Adecco
 • Credit Suisse
 • Glencore
 • Nestle
 • Novartis
 • Roche Group
 • Zurich Insurance

قوانین کار در سوئیس چگونه است؟

ساعات کاری ( Arbeitsstunden – horaire de travail ) بستگی به کارفرما، شغل و صنعت دارد. آنها معمولا در قرارداد کاری خود ( Arbeitsvertrag – contrat de travail ) بیان می شود. قانون سوئیس حداکثر زمان را تا ۴۵ ساعت در هفته برای کارگران صنعتی، پرسنل اداری، پرسنل فنی و دیگر کارکنان، از جمله پرسنل فروش در خرده فروشی های بزرگ، رفع می کند. برای تمام کارگران دیگر، این حد در ۵۰ ساعت ثابت است. بسیاری از کارفرمایان سوئیس به افراد اجازه می دهند ساعتهای انعطاف پذیر ( Gleitzeit – elaire flexible )، مخصوصا در صنایع تولیدی کار کنند.

تعداد تعطیلات عمومی به جایی که در سوئیس زندگی و کار می کنید، بستگی دارد. پنج روز تعطیل عمومی وجود دارد که شامل روز نیویورک، جمعه خوبی، روز صعود، روز ملی (۱ آگوست) و روز کریسمس است. ۲۱ روز تعطیل عمومی منطقه ای وجود دارد.

چه روش هایی برای کار در سوئیس وجود دارد؟

قوانین حقوقی کار در سوئیس همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا به این صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته تا ۳ ماه آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمانها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند. این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود.

سایت های جستجوی کار در سوئیس:

 • Jobs.ch
 • JobsinGeneva.com
 • JobsinZurich.com
 • The Local
 • Xpat Jobs Switzerland

برای دریافت ویزای کار سوئیس چه مدارکی لازم است؟

مدارک زیر برای درخواست ویزای ورود برای کار در سوئیس به طور کلی مورد نیاز است:

 • مجوز صادر شده توسط مقامات کانتون (اصلی یا کپی)
 • گذرنامه معتبر (اصلی)
 • کپی پاسپورت
 • عکس
 • هزینه ویزا
 • تمکن مالی
 • اسناد و مدارک حاکی از محل اقامت در سوئیس، به عنوان مثال، قرارداد اجاره، تایید آدرس ثبت شده، گواهی (رزرو) هتل

شرایط دریافت اقامت سوئیس چگونه است؟

افراد در صورت کار در سوئیس می توانند برای کسب اقامت از این کشور اقدام نمایند. قوانین در در کشور سوئیس به این شکل می باشد که در صورت پرداخت مالیات به مدت ۳ سال در این کشور، افراد می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند. از همین رو متقاضیان برای کسب اقامت سوئیس باید در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال در خاک سوئیس مشغول به کار باشند.

ویزای کار سوئیس چه مزایا و معایبی دارد؟

به صورت کلی اخذ ویزای کار در سوئیس دارای مزایا و معایبی می باشد.

 • مزایای ویزای کار

یکی از مهم ترین مزایای ویزای کاری سوئیس حق همراه می باشد. این نکته بدین معناست که داوطلبان در صورت اخذ دعوت نامه کاری می توانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. از نکات مثبت کار در سوئیس می توان به این نکته اشاره کرد که با توجه به بازار کار بین المللی در این کشور، افراد با دانش زبان انگلیسی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند و مدرک زبان اجباری نمی باشد.

 • معایب

به واسطه قوانین اتحادیه اروپا شانس افراد برای پیدا کردن کار در سوئیس با شانس پایین همراه است. از همین رو افراد می توانند با تحصیل در سوئیس شانس خود را برای کار در این کشور افزایش دهند.

بهترین مشاغل برای کار در سوئیس کدامند؟

سوئیس یکی از بهترین مکان های زندگی و کار در اروپا است. کشور دارای یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان، نرخ جرم کم، یک سیستم حمل و نقل عمومی شگفت انگیز، تعادل کار و زندگی عالی و برخی از  بالاترین درآمد متوسط  در جهان است.

۱۰- افسر ارتش

میانگین دستمزد برآورد شده: ۸۴ هزار دلار

با وجود سابقه طولانی مدت بی طرفی در درگیری های نظامی، نیروهای مسلح سوئیس همچنان در مأموریت های حفظ صلح در سراسر جهان شرکت می کنند و همچنان یک شبه نظامی دفاعی داخلی را حفظ می کنند. به طور طبیعی، افسران نظامی باید مهارت های رهبری استثنایی، توانایی فکر کردن بر روی پای خود و مهارت های ارتباطی قوی داشته باشند. برای تبدیل شدن به یک افسر نظامی در نیروهای مسلح سوئیس، می توانید در خدمت ارتش آزادانه داوطلب شوید و در صورتی که معیارها و الزامات مورد نیاز را برآورده می کنید، می توانید برای آموزش افسران آماده شوید.

۹- مهندس نرم افزار

میانگین درآمد برآورد شده: ۸۷ هزار دلار

مهندسان نرم افزار طراحی، ساخت، پیاده سازی و نگهداری برنامه های نرم افزاری و برنامه های کاربردی را می توان برای هر تعداد اهداف یا الزامات مورد استفاده قرار داد. به لحاظ فنی، آنها باید به انواع زبان های برنامه نویسی مانند Python، Java و C ++ مسلط باشند، اما آنها همچنین نیاز به مهارت های مختلف نرم افزاری دارند . به عنوان مثال، آنها باید بتوانند منطقی و انتقادی فکر کنند، و همچنین مهارتهای حل مسئله قوی را نشان دهند.

۸- حسابدار

میانگین دستمزد برآورد شده: ۸۹ هزار دلار

اکثر حسابداران برای کار در سوئیس تحصیلات حسابداری، مالی و یا مرتبط با کسب و کار معتبر را مطالعه می کنند. حسابداران مسئول پیگیری و حسابرسی حسابهای شرکت ها و افراد هستند، همچنین ارائه استراتژی متخصص، مشاوره و خدمات مشاوره ای.

۷- خلبان

میانگین حقوق برآورد شده: ۱۰۱ هزار دلار

خلبانان در بسیاری از اشکال و حواس ظاهر می شوند، گرچه بالاترین پرداختی بدون شک خلبانان هواپیمایی تجاری هستند. آنها مسئول ایمن پرواز هواپیماهای مسافری به مقصد و مقصد خود هستند.

۶- کشیش

میانگین دستمزد برآورد شده: ۱۰۹ هزار دلار

اکثر کشیش ها دارای مدرک الهیاتی هستند و قبل از اینکه راه خود را به موقعیت های بلندمدت و مسئولیت بیشتری برسانند، به کلیسای مربوطه خود در سطح مدرسه می پیوندند.

۵- Actuary

میانگین حقوق برآورد شده: ۱۱۲ هزار دلار

Actuaries مدیران ریسک هستند که آمار و مدل های ریاضی را برای قضاوت در مورد پیامدهای مالی یک تصمیم خاص استفاده می کنند. آنها عمدتا توسط شرکت های بیمه و بانک های سرمایه گذاری کار می کنند.

۴- دامپزشک

میانگین دستمزد برآورد شده: ۱۱۴ هزار دلار

برای کار در سوئیس، شما باید یک مدرک معتبر دانشکده دامپزشکی را داشته باشید و یا مدرک خود را با توجه به معیارهای موجود منطبق کنید. دامپزشکان باید بتوانند با صاحبان حیوانات مورد درمان خود مواجه شوند، همچنین باید در مورد کار با حیوانات مشتاق باشید.

۳- Investment Banker

میانگین حقوق برآورد شده: ۱۱۸ هزار دلار

اکثر افراد برای کار در سوئیس دارای مدرک کارشناسی، مالی، اقتصاد و یا چیزی شبیه به هم هستند و از طریق دوره های کارآموزی یا برنامه های فارغ‌التحصیلی، نقش دائمی دارند. بسته به بازار کار در سوئیس، آنها همچنین باید امتحانات اضافی را برای کسب مجوز مربوطه بگذارند.

۲- دکتر

میانگین دستمزد برآورد شده: ۱۳۱ هزار دلار

از لحاظ آموزش و پرورش، همه پزشک ها باید قبل از اینکه بتوانند به طور قانونی مجوز کسب کنند، در مدرسه پزشکی شرکت کنند. آنها پس از آن باید یک تخصص را انتخاب کنند و در این زمینه آموزش بیشتری بگیرند. بعضی از حوزه های پزشکی مانند جراحی ، قلب و عروق، پرداخت حقوق بسیار بالاتر از دیگران است.

۱- IT Systems Architect

میانگین دستمزد برآورد شده: ۱۳۵ هزار دلار

معماران سیستم با مشاوره، طراحی و نظارت بر ساخت کلیه زیرساخت های فناوری اطلاعات از طرف مشتریان کسب و کار و دیگر سازمان ها مشغول به مشورت هستند، که اغلب در مشارکت با مدیر توسعه کسب و کار غیر فنی برای درک نیازهای مشتری مشغول به کار در سوئیس هستند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس را فراهم آورده است.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

۶ دیدگاه در “کار در سوئیس

 1. مهران گفت:

  سلام
  من مهندس معماری هستم
  برای اقامت سوئیس از راه معماری یا شغل تدوین(نرم افزارهای ویرایش فیلم شامل افتر افکت و … ) چه مدارکی نیاز است و چه مدت طو خواهد کشید و سایت پیشنهادی برای پیدا کردن کار در سوئیس محبت بفرمایید
  باتشکر

  1. آریاناپارس گفت:

   سلام
   کاری اگر از طریق جاب آفر بخواهید برید مرحله اول زبانتون باید اوکی باشه ۳سال سابقه کار داشته باشید حدودا۶ماه

 2. بهرام گفت:

  سلام چه شرایطی برای تاسیس شرکت حسابداری و حسابرسی و مشاوره مالی و مالیاتی در سوئیس نیاز هست ؟

  1. author15 گفت:

   سلام
   شما باید یک شریک در کشور سوئیس داشته باشید که حداقل ۵۱ درصد سهام شرکت به نام شریک شما باشد و معمولا باید بیزینس پلن ارائه کنید و حساب بانکی افتتاح کنید تا برای ثبت شرکت بتوانید اقدام کنید.

 3. آرش گفت:

  برای خلبانی در سوئیس باید چه مدرکی ارائه بدم؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام به صورت معمول برای خلبانی در کشورهای اروپایی نیازمند کسب اقامت در این کشور می باشید. از همین رو باید در ابتدای کار از طریق تحصیل در سوئیس اقدام نمایید و به همراه تحصیل دوره های مخصوص خلبانی را سپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر