...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در پرتغال

کار در پرتغال

شرایط کار در پرتغال

در مقاله شرایط کار در پرتغال ابتدا باید کمی با این کشور آشنا شوید. کشور پرتغال سرزمین دریا، شن، ماسه و آفتاب است. نرخ بیکاری در این کشور ۶٫۸ درصد می باشد.نرخ اشتغال در پرتغال ۶۸٫۵ درصد و نرخ فعالیت ۷۳٫۴ درصد می باشد. کشور پرتغال در منطقه اروپا دارای آمار بالاتر از متوسط می باشد. پیدا کردن مشاغل حقوقی در پرتغال آسان نمی باشد. اقتصاد این کشور به شدت به گردشگری وابسته است. گردشگری در پرتغال از بخش های مهم کار در این کشور می باشد. بخش هتل ها در این کشور قسمتی از چرخه اقتصاد این کشور به حساب می آید.

به وضوح باید اشاره کرد که گردشگری نیروی محرکه اقتصاد در کشور پرتغال می باشد و هنوز بخش اعظمی از نیروی کار در این کشور در بخش گردشگری آن مشغول به کار می باشند. گردشگری در طبیعت پرتغال، گردشگری فرهنگی، گردشگری روستایی و نیز ازدحام توریست ها در آبگرم پرتغال که سالانه همچنان ورود توریست ها را به این کشور بیشتر می کند از دیگر بخش های مهم گردشگری در پرتغال می باشد. به دلیل همین موضوع یافتن شغل های فصلی در پرتغال بسیار بهتر می باشد چرا که در هر فصل توریست های مربوط به همان فصل در پرتغال باعث ایجاد مشاغل جدید می شوند.

آشنایی با پرتغال

این کشور در جنوب غربی اروپا واقع شده است و پایتخت آن لیسبون می باشد. زبان مردم این کشور پرتغالی است که از شاخه زبان های رومی تبار می باشد. جمعیت کشور پرتغال ۱۰٫۵ میلیون نفر، واحد پول این کشور یورو می باشد. این کشور جزو اتحادیه اروپا و ناتو می باشد. پرتغال جزو کشورهای توسعه یافته می باشد و دین مردم این کشور کاتولیک می باشد.

کار در پرتغال

این کشور یکی از گزینه های خوب برای افرادی است که قصد اخذ ویزای کار در پرتغال را دارند. برای یافتن شغل در پرتغال باید شهرهای لیسبون، پورتو بروید. در این شهرها شانس پیدا کردن کار برایتان بیشتر می باشد. شهرهای بزرگ پرتغال دارای نمایندگی شرکت های بین المللی مثل نوکیا، سامسونگ و نستله می باشند و شرایط یافتن شغل در یک همچنین محیط هایی قطعا بیشتر خواهد بود.

قوانین کار در پرتغال چگونه است؟

برای کار در پرتغال به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، شما همچنین باید یک اجازه کار ( Autorização de Trabalho) داشته باشید که مراحل قانونی توسط کارفرما طی می شود. برای تکمیل فرایند مجوز اقامت ، باید در دفتر اداری Servicos de Estrangeiros e Fronteiras) SEF) یک قرار ملاقات داشته باشید. پس از تأیید SEF، کارت Titulo به آدرس پرتغالی متقاضی می رسد یا یک دفترچه پست الکترونیکی دریافت خواهید کرد تا آن را انتخاب کنید. مجوز اقامت شما یک ساله صادر می شود. در صورت تمایل به اقامت در پرتغال ، می توانید مجوز خود را برای دو سال دیگر تمدید کنید.

ساعات کاری در این کشور از ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر می باشد که البته ۲ ساعت آن اختصاص داده می شود به میل کردن صبحانه و ناهار. روزهای کاری در این کشور نیز از دوشنبه تا جمعه می باشد. ساعات کاری مجاز برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته به ترتیب در مقطع فوق لیسانس و دکتری می باشد و برای افرادی که به صورت فول تایم اجازه کار در این کشور دارند ۴۰ ساعت در هفته می باشد.

کار داوطلبانه

از دیگر گزینه های  کار در کشور پرتغال، کار داوطلبانه می باشد. این گزینه نیز از موارد بسیار خوب در این کشور می باشد که می توانید آن را امتحان کنید و راه ورود شما به پرتغال باشد. هم مهارت های زبانی شما تقویت می شود و هم اینکه روابط جدیدی را می سازید که می تواند به آینده شغلی شما در این کشور نیز کمک شایانی کند. این فرصت های داوطلبانه در کشور های اروپایی شرایط کار برای شما را آسانتر می کنند.

این برنامه های داوطلبانه در اروپا برای بازه های سنی ۱۷ سال تا ۳۰ سال می باشند، این برنامه ها یارانه هایی را از سمت کمیسیون اروپا ماهانه دارد و نیز کمک هزینه هایی را نیز برای داوطلبان دارد که می تواند به هزینه هایشان کمک کند. این کارهای داوطلبانه می تواند در بخش محیط زیست و یا بخش های فرهنگی و ورزشی باشد. می تواند فعالیت های اجتماعی را نیز در بر گیرد. بنابراین باید گفت که کار داوطلبانه از گزینه های مناسب کاریابی در اروپا و پرتغال می تواند باشد.

کار در تابستان

قابل توجه دانشجویانی که در پرتغال تحصیل می کنند و پس از ۹ ماه تحصیلی، تابستان آزادی را دارند باید گفت که تابستان یکی از بهترین فصل ها برای کار نیمه وقت در پرتغال می باشد. از آنجا که صنعت گردشگر پرتغال همانند اسپانیا می باشد پس شروع کار در این صنعت برایتان مفید است و همچنین به بهبود مهارت های زبانتان کمک می کند. کار در رستوران ها و هتل ها و کارهای فصلی به وفور در رستوران ها و کافه ها یافت می شوند.

چه روش هایی برای کار در پرتغال وجود دارد؟

شرایط کار در کشور پرتغال کمی جنبه رقابتی دارد. اگر شما در اتحادیه اروپا زندگی نمی کنید باید برای ورود به این کشور از یک کارفرمای پرتغالی پیشنهاد کار بگیرید و این کارفرما با یک صلاحیت حقوقی به شما اصطلاحا یک آفر کاری بدهد.

روش های برای کار در پرتغال

اگر هم می خواهید راحت تر در پرتغال کار پیدا کنید پیشنهاد اول ما به شما تحصیل در این کشور است چرا که در هر جای دنیا که تحصیل کنید بهتر می توانید در آنجا کار نیز پیدا کنید. پس از تحصیل یک بازه زمانی را فرصت دارید تا در این کشور بمانید و به جستجوی کار بپردازید پس از پیدا کردن شغل در این کشور می توانید ۳ سال کار کنید و درخواست اقامت دائم خود را بدهید.

راه دیگر پیدا کردن شغل در پرتغال مراجعه به سایت های کاریابی مثل Indeed می باشد. با که مراجعه به این وب سایت ها می توانید به جستجوی کار بپردازید و با کارفرماهای مختلف مکاتبه داشته باشید و شغل مناسبتان را بیابید، یک رزومه مناسب از خود تهیه کنید و برای پرزنت کردن خود از آن استفاده کنید. البته که شرایط کار در پرتغال در زمانی که در این کشور حضور دارید تا زمانی که حضوری در این کشور نداشته باشید متفاوت است.

سایت های کاریابی در کشور پرتغال کمک شایانی به افراد برای کار در این کشور می کند.

  • Empregos Online
  • EURES (for European Union (EU), European Economic Area (EEA) or Swiss nationals)
  • Indeed (in Portuguese)
  • Portuguese Employment Service (in Portuguese)
  • SAPO Emprego (in Portuguese)

روش های دیگر

یکی از روش های کسب اقامت در پرتغال و ورود به بازار کار، ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند برای کسب اقامت می توانند با تحصیل در پرتغال شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. از همین رو شانس دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از تحصیل بالا تر می رود.

از دیگر روش های پیدا کردن کار می توان به ویزای توریستی پرتغال اشاره کرد. افراد توانمند می توانند با اخذ ویزای توریستی این کشور، برای مدت مشخصی در این کشور حضور داشته باشند و پس از بررسی شرایط کاری به کشور مبدا بازگشته و مجددا برای ویزای کار در پرتغال اقدام نمایند.

برای دریافت ویزای کار پرتغال چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری پرتغال را می توان به دو گروه کلی تقسیم بندی کرد.

  1. مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوت نامه کاری
  2. مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت کشور پرتغال

برای دریافت دعوت نامه، متقاضیان رزومه، سوابق تحصیلی، سوابق کاری، مهارت های ویژه و دانش زبان خود را در قالب یک رزومه آماده می کنند. با توجه به صلاحدید خود برای کارفرمایان ارسال می کنند. برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر دعوت نامه کاری، تمکن مالی، محل سکونت و برنامه سفر حائز می باشد.

شرایط دریافت اقامت پرتغال چگونه است؟

افراد در صورت کار در پرتغال می توانند برای کسب اقامت از این کشور اقدام نمایند. قوانین کشور پرتغال و سایر کشورهای اتحادیه اروپا به این شکل می باشد که برای کسب اقامت پرتغال باید در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال در پرتغال مشغول به فعالیت باشند و مالیات خود را پرداخت کنند.

مشاورین موسسه آریاناپارس آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کشور پرتغال و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

ویزای کار پرتغال چه مزایا و معایبی دارد؟

نرخ بیکاری در پرتغال به عنوان یکی از مهم ترین معایب کار در این کشور به شمار می رود. در همین راستا افراد در صورت اقدام از خارج اتحادیه اروپا، شانس کمتری برای کار در این کشور را دارا می باشند.

ویزای کار پرتغال

افراد در صورت اخذ ویزای کاری می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال همراه خود داشته باشند. این نکته به عنوان مزایای کار در این کشور عنوان می شود.

بهترین مشاغل برای کار در پرتغال کدامند؟

اگر قصد دارید بعد از ادامه تحصیل در کشور پرتغال بمانید و به کار در این کشور ادامه دهید باید طیف خاصی از این رشته ها را انتخاب کنید مثل بیوتکنولوژی، آی تی، داروسازی و رشته های مرتبط با آن. اگر چه که به صورت کلی سطح بیکاری در پرتغال افزایش یافته است ولی هنوز هم نیاز به یکسری مشاغل در این کشور وجود دارد که همانطور که گفته شد بسیاری از آنها فصلی هستند. از شرایط کار در پرتغال کار در بخش کشاورزی این کشور است که خود از مشاغل فصلی است به خصوص چیدن میوه و سبزی.

در بخش بهداشت و درمان به خصوص پزشکان و کسانی که در این بخش تخصص دارند. در بخش فنی و مهندسی بخصوص کسانی که به صورت حرفه ای در بخش IT و کامپیوتر مهارت خاصی دارند. رشته های علوم مهندسی و فنی در این کشور نسبت به سایر رشته ها مناسب تر می باشد. شرایط کار در پرتغال در رشته های IT و حسابداری نسبت به برخی دیگر از رشته های گروه علوم انسانی و مهندسی بهتر است.

بهترین مشاغل برای کار در پرتغال

شرایط کار کردن در کشور پرتغال به خصوص در رشته هایی که به مهارت های زبانی خاص مربوط می شود کمی سخت است. مثلا کار در بخش منابع انسانی و یا کارهای اداری خاصی که احتیاج هم به دانش زبان پرتغالی دارد و هم احتیاج به مهارت های زبانی خاص دارد.

از دیگر مشاغل پر طرفدار در پرتغال کار در بخش مخابرات، هوا و فضا و بخش های ساختمانی است. بیوتکنولوژی و رشته های مرتبط با علوم کامپیوتر نیز از دیگر رشته های پر طرفدار در این کشور می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر