...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در فنلاند

کار در فنلاند

شرایط کار در فنلاند

متقاضیان مهاجرت به فنلاند می توانند از طریق ویزای کار در فنلاند به این مهم دست پیدا کنند. از همین رو سالانه افراد زیادی برای کار در این کشور اقدام می نمایند تا شانس خود را برای کسب اقامت افزایش دهند. بازار کار فنلاند به طور سنتی توسط تولید با صادرات اصلی خود از جمله ماشین آلات، کاغذ و محصولات چوب، تجهیزات الکتریکی، تجهیزات نوری و وسایل نقلیه تحت سلطه قرار گرفته است.

آشنایی با فنلاند

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی و در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت آن هلسینکی نام دارد و واحد پول این کشور یورو است. در کشور فنلاند دو زبان رایج است. زبان فنلاندی که ۹۰ درصد از مردم کشور به این زبان صحبت می کنند و دیگری زبان سوئدی می باشد. واژه فنلاند که در فارسی به‌کار می‌رود از نام فرانسوی آن کشور گرفته شده است. فنلاند هشتمین کشور اروپا از نظر بزرگی مساحت است و کم تراکم ترین کشور از نظر جمعیت در اتحادیه اروپا به شمار می‌آید. فنلاند هرساله به عنوان یکی از کشورها در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار دارد.

قوانین کار در فنلاند چگونه است؟

شرایط کار در فنلاند معمولا در قرارداد استخدام هنگام شروع کار شما مشخص می شود. شرایط، ساعت و تعطیلات توسط (TES (työehtosopimus  تعیین می شود. کارگران از ۱۳ روز تعطیلات سالانه، ۲۵ روز حداقل سالیانه و یک هفته کاری ۳۸-۴۰ ساعته، معمولا از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر روز دوشنبه تا جمعه با یک شام، ناهار یک تا دو ساعته استفاده می کنند.

قوانین کار در فنلاند

همکاران در تمام سطوح در تصمیم گیری شرکت دخیل می باشند. در حالی که کارکنان تشویق می شوند که به طور مستقل کار خود را مدیریت کنند، اولویت بندی دقیق در تکمیل کار به لحاظ مهلت، آنها نیز تشویق می شوند تا با هر مشکلی برای پشتیبانی و بحث، به مدیریت برسند. در صورت بیش از شش ماه کار در کشور فنلاند، موظف به پرداخت مالیات می باشید، در این صورت باید برای کارت مالیاتی در اداره مالیات محلی درخواست دهید.

اتحادیه های کارگری برای کار در فنلاند بسیار مهم هستند. آنها شرایط کاری و حقوق را تنظیم و نظارت می کنند. اتحادیه های کارگری نیز در صورتی که کارمند با اختلافات غیر قابل حل با کارفرمای خود مواجه شوند، کمک قانونی می کنند.

مشاغل آموزشی

فرصت های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در فنلاند وجود دارد. این به طور سنتی یک مقصد آموزشی کم اهمیت ESL است، بنابراین تعداد زیادی از فرصت های شغلی در مناطق شهری کشور مانند تامپیر، تورکو و پایتخت هلسینکی وجود دارد. به احتمال زیاد به فرصت های موجود در مدارس خصوصی و بین المللی خواهید رسید.لازم به ذکر دانش طبان سوئدی و فنلاندی ضرورتی ندارد.

به عنوان یک قاعده کلی، حداقل شرایط ورود برای تدریس زبان انگلیسی در فنلاند یک مدرک لیسانس و گواهی انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TEFL) است. مدارس ممکن است الزامات خاص خود را داشته باشند، بنابراین بهتر است قبل از درخواست تمام شرایط را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهید.

کارآموزی

کارفرمایان فنلاند انتظار دارند فارغ التحصیلان قبل از اینکه استخدام شوند، دارای تجربه مناسب باشند. استقرار و تعطیلات تابستانی ممکن است یک دروازه برای اشتغال را فراهم کند. از همین رو دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت های زیر برای کارآموزی و کسب مهارت اقدام نمایند.

 • AIESEC UK: برای دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر
 • IAESTE UK: برای دانش آموزان علوم، مهندسی، تکنولوژی و هنرهای کاربردی

چه روش هایی برای کار در فنلاند وجود دارد؟

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته تا ۳ ماه آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

افراد برای جستجو کار در فنلاند می توانند از روش های زیر اقدام نمایند.

 • خدمات مشاوره استخدامی فنلاند برای کارگران بین المللی، TE-palvelut، خدمات جستجوی آنلاین را فراهم می کند.
 • کمیسیون اروپا EURES
 • رسانه های اجتماعی بخش بزرگی از استخدام در کشور فنلاند را به خود اختصاص داده است.
 • سایت های کاریابی:
 1. Jobs in Helsinki
 2. Oikotie
 3. Reed
 4. Uranus
 5. Monster
 6. EuroJobs

برای دریافت ویزای کار فنلاند چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای کار در فنلاند را می توان به دو گروه کلی تقسیم بندی کرد.

 1. مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوت نامه کاری
 2. مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت

برای دریافت دعوت نامه، متقاضیان سوابق تحصیلی، سوابق کاری، مهارت های ویژه و دانش زبان خود را در قالب یک رزومه آماده می کنند. با توجه به صلاحدید خود برای کارفرمایان ارسال می کنند. برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر دعوت نامه کاری، تمکن مالی، محل سکونت و برنامه سفر حائز می باشد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کار فنلاند

افراد قبل از ورود به کشور فنلاند برای اجازه اقامت درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می کنند. پس از ثبت درخواست به صورت معمول بعد از بازه زمانی ۳ ماه برای مصاحبه به سفارت مراجعه می کنند. فرم TEM054 توسط کارفرما پر و امضا می شود و به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه می شود. لازم به ذکر است که اجازه اقامت از طرف کارفرما درخواست داده نمی شود.

شرایط دریافت اقامت فنلاند چگونه است؟

کد هویت فنلاند ( henkilötunnus ) یک کد ۱۱ رقمی منحصر به فرد است که شما را در سیستم اطلاعات جمعیت ملی فنلاند شناسایی می کند. با استفاده از این کد، مقامات دولتی و برخی از شرکت های خصوصی می توانند به اطلاعات شخصی شما مانند تاریخ و محل تولد، ملیت و وضعیت تاهل شما دسترسی پیدا کنند. این کد همچنین به چندین سیستم عمومی متصل است، بنابراین مقامات همچنین می توانند از طریق کد اطلاعات مربوط به سلامت ، اطلاعات آموزشی، جریمه های پلیس و مجازات ها و غیره را مشاهده کنند.

بسیاری از شرکت های خصوصی (به عنوان مثال اپراتورهای تلفن و اینترنت، بانک ها) از این کد برای شناسایی شما استفاده می کنند. به طور قانونی، اگر شما در بیش از یک سال در فنلاند اقامت دارید، باید کد هویت را بدست آورید. اگر در کمتر از یک سال اقامت دارید، می توانید کد را در موارد خاصی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید درخواست کنید.

افراد برای کسب اقامت فنلاند باید مواردی را رعایت کنند.

 1. درخواست کسب اقامت
 2. برنامه وضعیت فرد
 3. سپری کردن مدت زمان مشخص بین ۳ تا ۴ سال
 4. پرداخت مالیات بر درآمد
 5. عدم سابقه کیفری

ویزای کار فنلاند چه مزایا و معایبی دارد؟

به صورت کلی کار در فنلاند دارای مزایا و معایبی می باشد که می توان به برخی از این موارد اشاره کرد.


 • مزایا


به صورت کلی کسب ویزای کاری دارای مزایای فراوانی می باشد.

 1. کم هزینه بودن روش
 2. همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از ابتدا
 3. ارائه تمکن مالی منطقی نسبت به سایر روش های مهاجرتی
 4. کسب اقامت در عرض ۳ تا ۴ سال

 • معایب


با توجه به قوانین اتحادیه اروپا، شانس افراد برای ورود به بازار کار فنلاند بسیار پایین می باشد. از همین رو افراد به واسطه شرایط مناسب کار در این کشور به تحصیل در فنلاند پرداخته تا پس از اتمام تحصیل با شانس بالاتری برای کار اقدامات لازم را صورت دهند.

بهترین مشاغل برای کار در فنلاند کدامند؟

افراد برای بررسی کار در فنلاند می توانند با محبوب ترین مشاغل این کشور آشنا شوند.

بهترین مشاغل برای کار در فنلاند

۱- آموزش

سیستم آموزش عالی فنلاند در سراسر جهان بسیار محبوب است. از همین رو فنلاند به یک محل جذاب برای مربیان تبدیل شده است، زیرا آنها فرصتی برای تجربه تحصیلات با کیفیت بالا دارند. معلمان در فنلاند از وضعیت اجتماعی بالاتری برخوردار هستند و می توانند به طور متوسط ​​به میزان ۳،۲۵۰ یورو در هر ماه درآمد کسب کنند. تعداد روزافزون مدارس خصوصی زبان تقاضا برای TEFL (آموزش انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) در فنلاند افزایش یافته است. بنابراین، معلمان با پیشینه های بین المللی شانس بیشتری در این زمینه دارند.

۲- پرستاری

بهداشت و درمان یک بخش است که تقاضا بیشتر از عرضه است. پرستاران در فنلاند به طور متوسط ​​به مبلغ ۳۰۰۰ یورو در ماه دریافت می کنند.

۳- برنامه نویسی و توسعه وب

فنلاند افتخار صنعت فناوری اطلاعات خود را از نوکیا با شکوه در ارتباطات مخابراتی تا پرندگان عصبانی  در زمینه بازی به دست آورده است. بی تردید یک کشور عالی برای افرادی است که علاقمند به فناوری اطلاعات برای مطالعه و کار هستند.

۴- آموزش مهد کودک

فنلاند همچنین در نظام آموزش ابتدایی جهان را هدایت می کند. کودکان در مراکز مهد کودک فنلاند باید در مقایسه با سایر کشورها شادتر باشند. با توجه به میزان بین المللی شدن در فنلاند، تقاضا برای معلمان مهد کودک به ویژه برای معلمان انگلیسی زبان افزایش یافته است.

۵- حسابداری

نیاز به حسابداران حرفه ای وجود دارد زیرا تعدادی از شرکت های استارت آپ در فنلاند رو به افزایش است. متوسط ​​حقوق ماهانه حسابداران در فنلاند می تواند بیش از ۴۰۰۰ یورو باشد.

مشاورین موسسه آریاناپارس آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کشور فنلاند و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران است و با دریافت راهنمایی های درست از این موسسه می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

۸ دیدگاه در “کار در فنلاند

 1. جلیل گفت:

  سلام من شغلم تولید خوراک دام هست آیا امکانش هست بتونم تو فنلاند این کسب و کار رو راه اندازی کنم

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای این اقدام می بایست از طریق ثبت شرکت در کشور فنلاند اقدام نمایید. بازه زمانی سه ساله ای برای شما در نظر گرفته می شود تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید و در صورت سود آور بودن اقامت به شما تعلق می گیرد.

 2. یعقوب گفت:

  من شغلم نجاری هست و تو این زمینه تخصص دارم
  شما میتونسد برام تو فنلاند کار پیدا کنید؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   به صورت معمول برای کار در کشور فنلاند، باید در ابتدای کار از یک کارفرمای فنلاندی دعوت نامه کاری دریافت کنید. برای شانس بیشتر می توانید در سایت های کاریابی ثبت نام کرده و رزومه خود را ارسال کنید.

 3. صبا گفت:

  سلام خسته نباشد. می خواستم بدونم غیر از کاری فنلاند راهی راحت تر برای مهاجرت به این کشور نیست؟ من ۳۰ فوق معماری دارم ولی برای دکتری نمی خوام اقدام کنم.

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید جهت تحصیل در فنلاند برای فوق مجدد اقدام نمایید و سپس در آن کشور با پیدا کردن کار ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق اقامت دریافت نمایید.

 4. صادق گفت:

  برای گرفتن مدرک زبان فنلاندی میشه تو ایران اقدام کرد؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   متاسفانه هیچ موسسه ایی که بتواند مدرک معتبر زبان فنلاندی به شما بدهد در ایران وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر