info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در مالتا

کار در مالتا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اتباع خارجی جهت کار در مالتا در سال آتی همچنان مشابه با شرایط سابق نیاز به مجوز کار خواهند داشت که باید جهت اخذ آن اقدام نمایند. ملیت شما برای ورود به مالتا و به داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای مالتایی و مجوز کاری بسیار تعیین کننده خواهد بود. مهاجرت به کشور مالتا از طریق ویزای کار یکی از راه های ورود به کشور مالتا و اخذ اقامت این کشور است.

بسیاری از بهترین مشاغل موجود برای مهاجران، در شرکت های تازه تاسیس تکنولوژی و شرکت های بین المللی هستند. این شهر به شدت در بازی، امور مالی و فن آوری سرمایه گذاری کرده است و حاوی برخی از بهترین شرکت ها برای کار در دنیای دیجیتال است. در مالتا به طور جدی کمبود مهارتهای دیجیتال وجود دارد. اگر شما قادر به نشان دادن مهارتهای فنی ، دانش، ایده و تجربه خود هستید میتوانید به سرعت در بخش های تجارت الکترونیک، سرگرمی و شرکت های فناوری کار پیدا کنید.

شرایط کار در مالتا

متقاضیان کار در مالتا با توجه به قوانین این کشور برای هرگونه فعالیتی، نیازمند اخذ مجوز استخدام که توسط شرکت اشتغال و آموزش صادر می شود، می باشند. روند اجرایی اخذ مجوز به صورت اتوماتیک از جانب کارفرما در کشور مالتا صورت می گیرد. مالتا دارای اقتصاد در حال توسعه است که توانسته در برابر بحران های اقتصادی مقاومت کند و نرخ بیکاری نسبتاً پایین را در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا حفظ کند.

پیدا کردن کار در مالتا کاملاً امکان پذیر است، اما درک بازار و نیازهای کار برای اطمینان از مهارت ها بسیار مهم است تا امکان پیدا کردن شغل مورد نظر افزایش دهد. لازم به ذکر است که کشور مالتا، پلی مناسب برای شروع یک زندگی جدید و ساختن رزومه کاری مناسب می باشد. از همین رو متقاضیان می توانند با کار در مالتا، شانس خود را برای حضور در سایر کشورهای انگلیسی زبان افزایش دهند.

آشنایی با مالتا

مالتا به دلیل داشتن سواحل کارت پستالی و مناظر زیبا بسیار مشهور است. در واقع، این کشور جزیره ای کوچک در طی سالیان متمادی برای مهاجران بدل شده است و با آب و هوا و توپوگرافی جذاب خود افراد تازه وارد را به خود جلب می کند. اما فراتر از زیبایی طبیعی، مالتا همچنین چشم اندازهای شغلی متنوعی را ارائه می دهد که بسیاری از خارجی ها در سالهای اخیر از آن لذت می برند.

مالتا کشوریست در جنوب کشور ایتالیا که از مجمع الجزایر کوچک تشکیل شده است. این جزیره مناظر و مناطق بسیار زیبایی را در خود جای داده است. به همین واسطه متقاضیان در صورت اخذ ویزای توریستی شینگن، قادر خواهند بود از این کشور دیدن فرمایند. از همین رو مهاجران با آشنایی از این کشور به تحصیل و یا کار در مالتا پرداخته تا به واسطه ای این امور، موفق به کسب اقامت مالتا شوند.

قوانین کار در مالتا چگونه است؟

قراردادهای کار عبارتند از قراردادهای تمام وقت یا نیمه وقت برای مدت نامحدود، که بعضاً به عنوان قرارداد دائمی یا مدت معین، قراردادهای کاری موقت خوانده می شوند. آخرین روند در بازار اشتغال نشان می دهد که قراردادهای کوتاه مدت در هر دو درجه بالاتر مدیریتی و در نیروی کار ماهر، برای قراردادهای پروژه رایج می باشند.

این امکان وجود دارد که یک کارفرما چندین قرارداد کوتاه مدت را به صورت پی در پی ارائه دهد اما باید توضیحی قابل قبول برای این امر ارائه شود. تصویب کامل دستورالعمل های اروپایی حاکی از آن است که پس از مدت معینی از سال (طبق قانون مالت ، نباید از چهار سال تجاوز کند) باید یک قرارداد کار موقت به یک قرارداد کاری ثابت تبدیل شود و بنابراین کارمند پس از آن مشغول به کار می شود.

کار در مالتا

به صورت معمول یک دوره آزمایشی در ابتدای کار در مالتا وجود دارد. دوره آزمایشی حداکثر شش ماه به طول می انجامد که می تواند برای مشاغل خاص تا یک سال نیز افزایش یابد. در طول ماه اول دوره آزمایشی، هر یک از طرفین می توانند بدون اعلام اخطار، قرارداد کار را فسخ نمایند. متعاقباً باید یک هفته اخطار داده شود تا قرارداد کار در طول دوره آزمایشی فسخ شود.

 • ساعت کار

با توجه به قوانین کار در مالتا، هفته کاری از ۴۰ ساعت کار تشکیل شده است. به صورت معمول میزان کارکرد افراد در توافق نامه ای بین نیروی کار و کارفرما تنظیم می شود. اضافه کاری که به عنوان ساعت کار بیش از زمان کار عادی تعریف شده است، نباید به طور متوسط ​​از حداکثر زمان کاری که توسط قانون اشتغال تعیین شده است، بطور متوسط ​​۴۸ ساعت در هفته بگذراند، مگر اینکه کارمند داوطلبانه موافقت خود را برای کار برای دوره های طولانی تر اعلام کند.

 • حقوق و دستمزد

دستمزدها در مالتا نسبت به برخی از کشورهای غربی پایین تر است (اگرچه استثنائات شامل صنایع بازی ، مالی و بیمه). متقاضیان کار باید انتظارات حقوق و دستمزد را با هزینه نسبتاً ارزان قیمت زندگی مقایسه کنند. متوسط ​​دستمزد سالانه در کشور مالتا ۲۰۰۰۰ یورو تعیین گشته است، در حالی که مدیران به طور متوسط ​​۳۴۲۹۱ یورو درآمد و یک مدیر مالی بیش از ۵۰،۰۰۰ یورو در سال درآمد دارد.

چه روش هایی برای کار در مالتا وجود دارد؟

راه های مختلفی برای جستجوی شغل در مالت وجود دارد: شما می توانید از خدمات اشتغال عمومی ETC استفاده کرده و از طریق پایگاه داده آنلاین جستجو کنید. همچنین می توانید در لیست پستی ثبت نام کنید، جایی که فرصت های اشتغال را مستقیماً در آدرس ایمیل خود دریافت خواهید کرد.

کار در مالتا

روزنامه ها همچنین راهی مؤثر برای یافتن شغل هستند. ساندی تایمز، به ویژه، دارای بخش طبقه بندی شده گسترده ای است که فرصت های شغلی زیادی را ارائه می دهند. در غیر این صورت می توانید به چندین آژانس کاریابی خصوصی مراجعه کنید یا CV خود را برای وب سایت کاریابی ارسال نمایید و آنها توانایی های شما را با مهارت های لازم در بازار کار مطابقت داده و در صورت کا در مالتا بدنبال همکاری با شما می باشند.

برترین سایت های کاریابی در مالتا

 1. Times of Malta
 2. Maltajobs
 3. Careerjet
 4. Jobsinmalta
 5. Maltajobport
 6. Maltapark
 7. Jobsplus
 8. Keepmeposted

برای دریافت ویزای کار مالتا چه مدارکی لازم است؟

به صورت معمول تمام متقاضیان برای کار در مالتا ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشند.
 • پاسپورت
 • عکس
 • مدارک هویتی که شامل شناسنامه یا کارت ملی
 • رزومه کاری و تحصیلی متقاضی
 • دلایل سفر و مهاجرت به مالتا
 • سوابق آموزشی همانند مدرک تحصیلی
 • دانش زبان انگلیسی
 • اسناد شغلی و مالکیت
 • قرارداد رسمی کار
 • گواهی کار که توسط کارفرما تکمیل می شود
 • گردش مالی
 • تمکن مالی برای ۳ ماه حضور در کشور مالتا
 • مدارک بیمه

شرایط دریافت اقامت مالتا چگونه است؟

دولت مالتا به متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای کار شده باشند، اقامت یک ساله اعطا می نماید. به صورت کلی اقامت ها در مالتا سالانه تمدید می شود. متقاضیان در صورت پرداخت مالیات و حضور در این کشور به مدت ۳ تا ۵ سال قادر خواهند بود برای اقامت دائم اقدام نمایند. لازم بذکر است عدم سوابق کیفری از دیگر موارد حائز اهمیت برای اخذ اقامت می باشد.

ویزای کار مالتا چه مزایا و معایبی دارد؟

از مهم ترین مزایای اخذ ویزای کار در مالتا:

 1. امکان دستیابی به اقامت دائم و درخواست تابعیت مالتا
 2. سفر در ۲۶ کشور
 3. اقامت دائم مالتا در سریع ترین زمان ممکن
 4. کار در یک سیستم مالیاتی کارآمد
 5. همراهی افراد خانواده در صورت متاهل بودن

به صورت کلی یکی از مهم ترین معایب ویزای کاری، بازه های طولانی برای پیدا کردن کارفرما در این کشور می باشد. از همین رو علاقه مندان به مهاجرت به مالتا باید زمان مورد نظر را در نظر بگیرند. از دیگر نکات می توان به این نکته اشاره کرد که با توجه به قوانین اتحادیه اروپا و سیستم جاب آفر، شانس افراد برای دریافت دعوت نامه کاری بسیار پایین می باشد.

بهترین مشاغل برای کار در مالتا کدامند؟

بهترین مشاغل برای کار در مالتا با توجه به میزان درآمد سالانه به شرح زیر می باشد. از همین رو علاقه مندان و متخصصین در زمینه های زیر می توانند با شانس بالاتری در این کشور مشغول به کار شوند.

لیست بهترین مشاغل مالتا

 در مالتا به طور جدی کمبود مهارتهای دیجیتال وجود دارد. اگر شما قادر به نشان دادن مهارتهای فنی ، دانش، ایده و تجربه خود هستید میتوانید به سرعت در بخش های تجارت الکترونیک، سرگرمی و شرکت های فناوری کار پیدا کنید. در جدول ذیل به برخی از بهترین مشاغل در این کشور اشاره شده است.

شغل حقوق دریافتی
Administrative Assistant €۱۹۰۰۰ – €۲۲۰۰۰
Part qualified accountant €۱۹۰۰۰ – €۲۲۰۰۰
Accounts Clerk €۱۸۰۰۰ – €۲۲۰۰۰
Compliance Support Officer €۲۷۰۰۰ – €۳۰۰۰۰
Technical Machine Operator €۱۴۵۰۰ – €۱۵۵۰۰
Event Rigger – Team Leader  €۱۷۰۰۰ – €۱۹۰۰۰
(Junior Web Developer (.Net/ C# €۲۰۰۰۰ – €۲۵۰۰۰
Senior Technical Designer €۲۴۰۰۰ – €۲۶۰۰۰
Head of Quality Management €۵۰۰۰۰ – €۶۰۰۰۰
IT Support Executive €۲۲۰۰۰ – €۲۴۰۰۰

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت کاری به کشورهای مختلف را فراهم آورده است.

نتیجه گیری

بازار کار مالتا در حال رشد است و هزاران فرصت شغلی در حال حاضر وجود دارد. نرخ بیکاری در بیکاری در این کشور در بین پایین ترین سطح اتحادیه اروپا به میزان ۳٫۷ % تا ژانویه ۲۰۱۸ است. این مکان جایگاه خوبی برای کسانی است که می خواهند شغل خود را آغاز کنند، تجربه صنعت را کسب کنند و یا تعادل بانک را افزایش دهند.

متقاضیان خارجی عضو کشورهای غیر اتحادیه اروپا، می‏ توانند برای کسب اقامت این کشور، از طریق یک کارفرمای معتبر در مرکز یا شرکتی در این کشور برای اخذ مجوز کار اقدام نمایند.

در فرایند اخذ ویزای کار در ابتدا کارفرمایی معتبر در این کشور بایستی شغل مورد نظر را آگهی داده و برای آن داوطلبی از کشور مالتا یا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد تا بتواند مجوز استخدام ETC را برای استخدام متقاضی خارجی به دست آورد.

در مرحله بعد، در صورت موافقت با درخواست مربوطه، شخص متقاضی خارجی بایستی متعهد شود که برای مدت یک ماه مبلغ پنج هزار یورو را به عنوان مالیات سال اول به اداره مالیات کشور مالتا پرداخت کند و اگر به دلایلی نتوانست به این کشور وارد شود، پس سه هزار یورو از آن مبلغ به وی ارجاع داده می شود. در طی مدت یک ماه پس از پرداخت مالیات توسط شخص متقاضی، اجازه ورود و اقامت یکساله به وی داده می شود و او بایستی بعد از ۱۲ روز از زمان ورود به خاک کشور مالتا، محل اقامت خود را اعلام کند

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر