CAQ


دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در استان کبک کانادا را دارند برای اخذ ویزا باید CAQ را دریافت کنند. لازم بذکر است دانشجویان زمانی که بیشتر از ۶ ماه را قصد تحصیل در کبک داشته باشند ملزم به اخذ CAQ که مخفف Quebec Acceptance Certificate است، می باشند.

دانشجویان پس از اخذ پذیرش خود از دانشگاه های استان کبک برای CAQ اقدام می نمایند که باید مراحل مربوط را سپری کرده تا برای سفارت صادر شود.

افراد برای دریافت CAQ باید در ابتدا در سایت مهاجرت استان کبک پروفایل ایجاد کنند و سپس از طریق fill in a new application مراحل لازمه را به ترتیب پیش بروند.

سوالات معمولا از مشخصات فردی و اطلاعات اولیه فرد متقاضی مطرح می شود و در صورتی که اعضای خانواده شما را در استان کبک اقامت دارند یا قصد همراهی را دارند باید تعهدات آنها مشخص باشد. برای صدور CAQ صلاحیت مالی افراد ورد بررسی قرار نمی گیرد و Bank statement توسط بخش صدور ویزای سفارت کانادا در آنکارا مورد بررسی قرار می گیرد.

لازم بذکر است که در فرآیند کسب CAQ نیازی به ارسال مدارک تحصیلی و ریز نمرات نمی باشد. از دیگر نکات حائز اهمیت می توان به این نکته شاره کرد که اگر دانشجویی پذیرش تحصیلی خود را برای ترم بعدی موکول کند دیگر نیازی به اخذ CAQ نمی باشد.

در مرحله آخر برای صدور CAQ، اسم کاربردی و رمز عبوری انتخاب می شود و سپس هزینه مربوطه برای صدور پرداخت خواهد شد که امکان پرداخت را در زمان بعدی به دانشجویان داده می شود.

برای صدور CAQ مدارک مورد نظر که به آن ها اشاره می شود باید به آدرس سازمان مهاجرت پست شود.

۱- یک قطعه عکس
۲- نامه پذیرش معتبر
۳- کپی از گذرنامه
۴- چک لیست کوجود در اکانت

پس از ارسال مدارک مورد نیاز بصورت معمول ۳۰ ورز برای صدور CAQ زمان نیاز است.

اگر افراد نتوانند CAQ را قبل از روز سفارت دریافت کنند، می توانند فایل pdf را به جای نسخه اصلی ارائه دهند و پس از صدور CAQ آن را برای سفارت ایمیل کنند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریانا پارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

3/5 - (7 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up