موسسه مهاجرتی آریانا پارس https://arianaabroad.com Tue, 17 Oct 2017 08:44:04 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 رشته ی داروسازی در استرالیا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/#respond Tue, 17 Oct 2017 08:44:04 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11193 رشته ی داروسازی در استرالیا از دیگر رشته های پر طرفدار بین دانشجویان ، رشته ی داروسازی می باشد . دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند ، مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند . از این رو رشته ی داروسازی در استرالیا توانسته است طرفداران

مطلب رشته ی داروسازی در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی داروسازی در استرالیا

از دیگر رشته های پر طرفدار بین دانشجویان ، رشته ی داروسازی می باشد . دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند ، مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند . از این رو رشته ی داروسازی در استرالیا توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند .

داروسازی از دسته حرفه هایی می باشد که همواره دارای بازار کاری دائم و روبه رشد است و در زمینه ی دارو و درمانی برای مداوای یک بیمار به عنوان متداول ترین شیوه در دنیا محسوب می گردد . رشته ی داروسازی از زیر مجموعه و گرایش های رشته ی علوم پزشکی می باشد که در رابطه با تولید و ساخت دارو تخصص دارد و فرد متقاضی در این رشته واحدهای مربوطی در رابطه با نحوه ی داروسازی و بهداشت های مربوطه می گذرانند .

افرادی که در دانشگاه های کشور استرالیا تحصیل می کنند ، در پایان دوره ی تحصیلی و فارغ التحصیلی می توانند برای اقامت کشور استرالیا اقدام کنند و پس از گذراندن دوره های اداری از شهروندان کشور استرالیا محسوب می شود.
چشم انداز شغلی برای داروسازان در کشور استرالیا در رتبه ی خوبی قرار دارد و افرادی که تمایل به کار در این زمینه را دارند می توانند با داشتن حداقل مدرک لیسانس جایگاهی مناسب در بازار کاری پیدا کند . نکته ی قابل ذکر ، متقاضیان رشته ی داروسازی هنگام ورود به بازار کار باید امتحانی تحت عنوان APEC را بدهند که توسط این آزمون میزان بار علمی هر فرد سنجیده می شود .

کشور استرالیا با دارا بودن دانشگاه های متعددی توانسته دانشجویان بسیاری را جذب خود کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر کشور استرالیا عبارتند از :

1. University Of Tasmania

از دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد که دارای جایگاه 201 جهانی می باشد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه و مجموعه های ورزشی را برای دانشجویان خود قرار می دهد میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی متفاوت از دانشجویان غیر بومی می باشد . به عبارت دیگر دانشجویان بومی هزینه ی کمتری به نسبت دیگر دانشجویان غیر بومی پرداخت خواهند کرد .

2. La Trobe University

از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا می باشد که جایگاه 351 جهانی را بخود اختصاص داده است . طول دوره ی تحصیلی به مدت 2 ساله و 4 ساله برگزار می شود و دانشجویان باید بصورت تمام وقت در کلاس ها حضور پیدا کنند ، تدریس دروس به زبان انگلیسی صورت می گیرد و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، سالن نمایش و مجموعه های ورزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر 000/500/33 دلار الی 000/400/36 دلار در سال می شود که افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل پرداخت خواهند کرد .

3. Griffith University

از دیگر دانشگاه ها در زمینه ی داروسازی می باشد که توانسته است رتبه ی 251 جهانی را بخود اختصاص دهد . طول دوره 3 ساله می باشد و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند . دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه بهره مند شوند . میزان هزینه تحصیلی در این دانشگاه مبلغی بالغ بر 000/000/31 دلار در سال می باشد .

4. The University Of Queens Land

از دانشگاه های برتر در کشور استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی 60 جهانی را به خود اختصاص دهد . در دانشگاه Queens Land رشته ی داروسازی در 6 دوره ی مجزا برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند وابسته به شرایط خود دوره ای مناسب را انتخاب کنند . طول دوره های تحصیلی از 1 سال الی 6 سال می باشد و در طی تحصیل دانشجویان می توانند از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . میزان هزینه ی تحصیلی در هر سال ، مبلغی بالغ بر 000/264/21 الی 000/520/45 دلار می باشد .

5. James Cook University

دانشگاهی است که رتبه ی 251 جهانی را بخود اختصاص داده اس . طول دوره ی تحصیلی به مدت 4 سال می باشد و دانشجویان هزینه ای بالغ بر 000/000/33 دلار در سال برای تحصیل می پردازند دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی چون خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی بهره مند شوند ، قابل ذکر است میزان هزینه تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت می باشد

6. Monash University

از برترین دانشگاه های کشور استرالیا می باشد و رتبه ی 74 جهانی را به خود اختصاص داده است . رشته ی داروسازی در 2 دوره ی مجزا در این دانشگاه برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند با توجه به شرایط خود در یکی از دوره ها شرکت کنند . طول دوره ها 3 الی 4 ساله می باشد و متقاضیان باید هزینه ای بالغ بر 000/500/41 دلار در سال بپردازند و دانشگاه Monash امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و سالن نمایش را به دانشجویان خود ارائه می دهد .

7. University Of Sydney

بهترین و برترین دانشگاه استرالیا محسوب می شود و رشته ی داروسازی را در پنج دوره ی مجزا ارائه می دهد . دانشجویان در این دانشگاه از بهترین امکانات ممکن برخوردار می شوند . طول دوره ی تحصیلی از 1 سال تا 4 سال می باشد که دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در دوره های متفاوت شرکت کنند . دانشجویان هزینه ی تحصیلی بالغ بر 000/500/44 دلار الی 000/000/49 دلار در سال می باشد که دانشجویان بومی هزینه ی کمتری می پردازند .

تمام دانشگاه ها به اینجا ختم نمی شود و دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه های استرالیا و برخاً جهان می باشد از دیگر نکات قابل ذکر ، داشتن مدرک های زبان است . افراد متقاضی غیر بومی باید دارای مدارک IELTS و یا TOFEL باشند و هنگام اقدام برای دانشگاه های کشور استرالیا مدارک زبان خود را همراه با دیگر مدارک خود ارائه دهند .

افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند . می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی جهت انتخابی بهتر از جانب مشاورین دریافت نمایند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

مطلب رشته ی داروسازی در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/feed/ 0
رشته ی دندان پزشکی در کانادا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/#respond Mon, 16 Oct 2017 10:14:32 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11190 رشته ی دندان پزشکی در کانادا در مقاله فوق اطلاعاتی درباره ی رشته ی دندانپزشکی در کانادا در اختیار متقاضیان و دانشجویان قرار گرفته است و افراد با در اختیار داشتن اطلاعات فوق می توانند انتخابی بهتر داشته باشند . امروزه بسیاری از دانشجویان تمایل مهاجرت به کشور کانادا را دارند و یکی از روش

مطلب رشته ی دندان پزشکی در کانادا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی دندان پزشکی در کانادا

در مقاله فوق اطلاعاتی درباره ی رشته ی دندانپزشکی در کانادا در اختیار متقاضیان و دانشجویان قرار گرفته است و افراد با در اختیار داشتن اطلاعات فوق می توانند انتخابی بهتر داشته باشند .

امروزه بسیاری از دانشجویان تمایل مهاجرت به کشور کانادا را دارند و یکی از روش هایی که می توان اقامت کشور کانادا را گرفت ، تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد . کشور کانادا دارای دانشگاه های بسیاری می باشد و دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود که البته دانشجویان خارجی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند .

قبل از درست داشتن اطلاعات درباره ی دانشگاه های کشور کانادا ، اطلاعاتی درباره رشته ی دندانپزشکی در مقاله است ، که می تواند به عنوان منبع اطلاعاتی برای افرادی باشد که قصد انتخاب و یا تغییر رشته را دارند .

رشته ی دندان پزشکی در حیطه و محور ، سلامت دهان و دندان به دانشجویان اطلاعاتی می دهد و از وظیفه دندان پزشکان تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با دهان و دندان است البته قابل ذکر می باشد که رشته ی دندانپزشکی به هیچ وجه با فرد دندان سازی برابر نمی باشد.

متقاضیان به اشتباه ، هر 2 رشته را با یک چشم و دید نگاه نکنند ، زیرا فرد فارغ التحصیل شده از رشته ی دندانپزشکی علاوه بر مهارت ها و کارهای تکنیکی دارای علوم متعدد پزشکی در زمینه ی دهان و دندان نیز می باشد .

افراد متقاضی در رشته ی دندان پزشکی باید دروسی را تحت عنوان دروس عمومی و دروس تخصصی بگذرانند ، دروس عمومی شامل : جنین شناسی ، بافت شناسی ، بیوشیمی ، اسیب شناسی و … است و دروس تخصصی در این رشته شامل : کالبد شناسی ، مرفولوژی دندان ، جنین و بافت شناسی فک و دهان ، آسیب شناسی دهان ، ارتودنسی ، انزودنتیکی ، تشخیص بیماری های دهان ، بیولوژی دهان ، دندان پزشکی ترمیمی ، جراحی دهان و فک و صورت دندان پزشکی کودکان ، رادیولوژی دهان ، گوش ،. حلق . بینی ، بهداشت دهان و … می باشد .

فردی که در رشته ی دندان پزشکی شروع به کار می کند ، علاوه بر داشتن علم مورد نیاز ، باید هنرهای لازم برای انجام اموری چون ترمیم و زیبایی دهان را داشته باشد . البته شایان ذکر است که رشته ی دندانپزشکی ، شغلی بسیار دشوار می باشد و افراد دندانپزشک چون همواره به صورت استاده و یا خم هستند . با مشکلاتی از قبیل کمر درد ، گردن درد و دردهای مفاصلی برخورد می کنند .

فرد دندان پزشک وظایفی را برعهده دارد که به عبارت زیر می باشد .
_ ویزیت های اولیه و دادن مشاوره به بیماران
_ دور کردن استرس قبل از شروع به کار ، بخصوص برای کودکان که ترس بیشتری دارند
_ استفاده از روش های مناسب برای کنترل و کاهش درد بیمار
_ عکسبرداری در صورت لزوم
_ انجام امور مربوط به دندان از قبیل ؛ جرم گیری ، پر کردن ، روکش کردن ، گذاشتن دندان های مصنوعی و دیگر امور از این قبیل
علاوه بر وظایف ذکر شده هر دندان پزشک مجرب باید از مهارت های خاصی برخوردار باشد ، چند نمونه از مهارت های مورد نیاز در ادامه مقاله درج شده است .
_ هماهنگی خوب چشم و دست
_ توانایی تمرکز طولانی مدت
_ توانایی بدنی مناسب
_ مهارت ارتباط خوب در مقابل بیماران
_ صبر و تحمل
_ توانایی دور کردن استرس های جانبی هنگام کار ، از فرد بیمار
_ آشنایی با زبان انگلیسی
_ همگام بودن با اخبار روز دنیا و تکنولوژی های مطرح در این زمینه

تا به این قسمت از مقاله اطلاعات جزئی درباره ی رشته ی دندان پزشکی داده شد . در ادامه مقاله با برخی از دانشگاه های برتر در کشور کانادا در زمینه دندانپزشکی آشناهی پیدا خواهید کرد .

1. International Medical University

از دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که دوره ی دندانپزشکی را در یک دوره ی 5 ساله برگزار می کند . افراد متقاضی برای دانشگاه ( IMU ) باید دارای مدرک زبان معتبری در جهت اثبات مهارت های خود در زبان انگلیسی باشند و همراه با دیگر مدارک به دانشگاه ارائه دهند . افرادی که هزینه ای جدا برای خوابگاه می پردازند . می توانند از امکاناتی چون مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، سالن های نمایش ، مراکز خرید و … بهره مند شوند . قابل ذکر است ، میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است ، افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل می پردازند .

2. The University Of British Columbia

برترین دانشگاه کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی 36 جهانی را به خود اختصاص دهد . دروس تدریسی در این دانشگاه به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند و افراد خارجی و غیر بومی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند ، طول دوره تحصیلی 4 سال می باشد افراد در حین تحصیل می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر از دیگر امکانات دانشگاه استفاده کنند . امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد عبارتند از : خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایشی . البته هزینه ی استفاده از امکانات ذکر شده برخلاف هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی یکسان می باشد . افراد متقاضی همراه با دیگر مدارک خود باید مدارک زبان را به دانشگاه ارائه دهند مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه British Columbia ، IELTS _ 7 است .

3. University Of Lethbridge

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند . رشته ی دندان پزشکی در یک دوره 4 ساله در 2 زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می شود که میزان هزینه تحصیلی در نظر گرفته شده برای یکسال 037/14 دلار می باشد و افراد بومی نسبت به افراد غیر بومی هزینه کمتری را پرداخت می کنند .دانشجویان خارجی هنگام ارائه مدارک خود به دانشگاه باید مدارک زبان را نیز ارائه دهند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Lethbridge ، IELTS _ 6.5 می باشد . دانشگاه امکاناتی از قبیل ؛ خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید و … را به دانشجویان خود ارائه دهند . اما برای بهره مندی از امکانات ذکر شده ، دانشجویان باید هزینه های بیشتری جدا از هزینه های تحصیل بپردازند .

4. The University Of Winnipeg

از دیگر دانشگاه ها می باشد که رشته ی دندان پزشکی را در دو دوره ی متفاوت برگزار می کند ، از همین رو دانشجویان بسیاری متقاضی برای تحصیل در دانشگاه Winnipeg هستند این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه ها هزینه های جداگانه ای برای امکاناتی که ارائه می دهد می گیرد و هزینه تحصیلی برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی می باشد . دروس در این دانشگاه به زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود و افراد متقاضی می توانند در هر دوره ای وابسته به شرایط خود شرکت کنند .

5. University Of Alberta

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که توانسته است در بین دیگر دانشگاه های جهان رتبه ی 107 را به خود اختصاص دهد . بسیاری از افراد متقاضی در رشته ی دندان پزشکی دانشگاه Alberta را در الویت برای ادامه تحصیل قرار می دهند . دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند که متقاضیان غیر بومی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند طول دوره ی 4 ساله خواهد بود و میزان هزینه ی تقریبی برای هر سال تحصیلی مبلغی بالغ بر 859/25 دلار است ، که مانند دیگر دانشگاه ها افراد بومی هزینه کمتری نسبت به افراد غیر بومی پرداخت می کنند اما هزینه ی امکانات ارائه شده توسط دانشگاه برای دانشجویان بومی و غیر بومی یکسان خواهد بود .

6. Dalhousie University

از دیگر دانشگاه های معتبر و پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که رشته ی دندان پزشکی در 2 دوره ی متفاوت برگزار می کند . قابل ذکر است میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است . طول دوره ها 1 ساله و 2 ساله است که افراد در طول دوره ی یکساله میزان هزینه ی 895/6 دلار در سال پرداخت می کند ، اما در طول دوره ی 2 ساله هزینه ای بالغ بر 871/6 دلار در سال پرداخت خواهند کرد . دوره ها بصورت تمام وقت و به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می شود افراد متقاضی باید دارای مدرک زبان IELTS با نمره ی 7 باشند و قابل ذکر است که دانشگاه Dalhousie دارای رتبه ی 251 جهانی می باشد .

تمام دانشگاه های فعال در رشته ی دندان پزشکی به اینجا ختم نمی شود و تعداد بسیاری دانشگاه دیگر در کشور کانادا در زمینه ی دندان پزشکی پذیرای بسیاری از دانشجویان بومی و غیر بومی هستند . افرادی که نیازمند به دریافت اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین برای انتخابی بهتر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

مطلب رشته ی دندان پزشکی در کانادا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/feed/ 0
رشته ی ریاضی در استرالیا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/#respond Sun, 15 Oct 2017 11:28:02 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11186 رشته ی ریاضی در استرالیا رشته ی ریاضی دارای طرفداران بیشماری است و میزان چشم گیری از دانشجویان قصد تحصیل در رشته ی ریاضی در استرالیا را دارند . البته قابل ذکر می باشد که کشور استرالیا ، با دارا بودن تعداد بسیار زیادی دانشگاه در زمینه ی ریاضیات ، توانسته امکانات تحصیلی بسیاری را

مطلب رشته ی ریاضی در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی ریاضی در استرالیا

رشته ی ریاضی دارای طرفداران بیشماری است و میزان چشم گیری از دانشجویان قصد تحصیل در رشته ی ریاضی در استرالیا را دارند . البته قابل ذکر می باشد که کشور استرالیا ، با دارا بودن تعداد بسیار زیادی دانشگاه در زمینه ی ریاضیات ، توانسته امکانات تحصیلی بسیاری را به دانشجویان بومی و غیر بومی ارائه دهد .

قابل ذکر است ، دانشجویان در رشته ی ریاضی ، دارای فرصت های شغلی بسیاری هستند به عبارت دیگر رشته ی ریاضی مادر دیگر رشته ها محسوب می شود ، که این امر باعث شده است ، در رشته ی ریاضی فرصت های شغلی متعددی ایجاد شود .

در اصل رشته ی ریاضی در باب موضوعاتی مانند مقدار ، ساختار ، فضا و تغییر می باشد و در بین ریاضی دانان و فیلسوفان ، طیف وسیعی از دیدگاه ها را در برمی گیرد . و اصولا ریاضیدانان الگوهایی را دنبال می کنند و از آنها برای تدوین حواس های جدید استفاده می کنند و قابل ذکر است که ریاضیدانان با حل ریاضی ، حقیقت یا دروغین یک حقیقت را حل می کنند .

با توجه به اطلاعات داده شده در قسمت های قبلی ، متقاضیان و دانشجویان رشته ی ریاضی دارای آینده شغلی بسیار روشنی هستند و در زمینه های مختلف می توانند فعالیت و کسب درآمد کنند و مطالب آموزش داده شده در رشته ی ریاضی همگام با بسیاری از رشته ها می باشد به صورتی پایه اکثریت رشته های تحصیلی ، ریاضی می باشد .

چند نمونه از این رشته ها عبارتند از : نرم افزار ، مکانیک خودرو ، برق ، معماری ، فیزیک ،حسابداری و … رشته ی ریاضی دارای مهارت های بسیار بالایی می باشد و دست یابی به این مهارت ها ، کار هر یک از متقاضیان نمی باشد و نیازمند به تلاش های بسیاری است و به همین دلیل فردی که بتواند به مهارت های لازم در رشته ی ریاضیات دست یابد دارای بازار کاری بسیار بهتری نسبت به دیگر متقاضیان می باشد .

کشور استرالیا با دارا بودن تعداد بسیار زیادی دانشگاه در رشته ریاضیات توانسته است نظر بسیاری از دانشجویان غیر بومی را جلب کنند البته قابل ذکر می باشد که میزان هزینه های تحصیل در هر دانشگاه وابسته به موقعیت جغرافیایی و امکانات دانشگاه متفاوت می باشد

دانشگاه های برتر در کشور استرالیا عبارتند از :

1. University of Wollongong

, RMIT University , University of new seoul wales Curtin University of Technology ، Astrid nadiond university و بسیاری از دانشگاه های دیگر البته قابل می باشد که هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است .
برای اطلاعات دقیق تر چند نمونه از دانشگاه های ذکر شده را مورد بررسی قرار می دهیم .

2. University of Wollongong

از دانشگاه های پرطرفدار در استرالیا می باشد که دارای رنگ جهانی 251 است به عبارت دیگر با همراه داشتن امکانات متفاوت و کیفیت بالا توانسته که جایگاه 251 را بخود اختصاص دهد . از مدارک زبان مورد نیاز ، مدرک بین المللی IELTS می باشد که متقاضیان هنگام مراجعه باید با دیگر مدارک خود به همراه ببرند . طول دوره ی 2 ساله ، تمام وقت باعث شده است افراد زیادی را جذب کند .

البته یک دوره ی نیمه وقت نیز می باشد ، که افراد و متقاضیان می توانند مدرک فارغ التحصیلی را در یک دوره 6 ساله دریافت کنند و همانطور که ذکر شد میزان هزینه ها برای دانشجویان بومی با دانشجویان بین المللی متفاوت است . دانشجویان بومی هزینه ای بالغ بر 813/35 € باید پرداخت کنند در صورتی که دانشجویان بین المللی هزینه ای بالغ بر 893/37 € باید بپردازند ، البته هزینه های خوابگاه و مخارج زندگی جدا می باشد .

3. Astrid nadiond university

از دیگر دانشگاه ها در کشور استرالیا که توانسته است طرفداران بسیاری را جذب کند ، دانشگاه Astrid nadiond university می باشد دارای جایگاه 47 در بین برترین دانشگاه های جهان می باشد طول دوره در کلاس های تمام وقت دانشگاه نام برده شده مدت 2 سال می باشد و مدرک زبان مدنظر با IELTS ، TOFEL می باشد که حداقل نمره ای IELTSمد نظر 6 می باشد .

هزینه تحصیلی از دیگر موارد مثبت برای جذب دانشجو محسوب می شود و این دانشگاه نیز ، مانند دیگر دانشگاه ها دارای هزینه ی متفاوتی برای داشجویان بومی و دانشجویان غیر بومی می باشد یک متقاضی بومی سالانه باید مبلغی بر حدود 849/18 € بپردازند . در صورتی که دانشجویان بین المللی هزینه ای بالغ بر 121/25 € در سال پرداخت کنند .

به همین ترتیب ، دیگر دانشگاه ها نیز دارای هزینه های متفاوتی هستند که وابسته به شرایطشان مشخص می شود لذا افرادی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری دارند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاوران ارشد موسسه آریانا پارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در صحبت انتخابی بهتر از جانب مشاورین داشته باشند ، موسسه آریانا پارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

 

مطلب رشته ی ریاضی در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/feed/ 0
رشته ی ریاضی در آمریکا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/#respond Sat, 14 Oct 2017 15:37:37 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11183 رشته ی ریاضی در آمریکا رشته ی ریاضی در آمریکا به یکی از زمینه های تحصیلی بسیار مشهور تبدیل شده است و دانشجویان غیر بومی که علاقه بسیاری به رشته ریاضی دارند می توانند در دانشگاه های بسیار عالی در کشور آمریکا مشغول به تحصیل شوند قابل ذکر است که دانشجویان رشته ی ریاضیات همراه

مطلب رشته ی ریاضی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی ریاضی در آمریکا

رشته ی ریاضی در آمریکا به یکی از زمینه های تحصیلی بسیار مشهور تبدیل شده است و دانشجویان غیر بومی که علاقه بسیاری به رشته ریاضی دارند می توانند در دانشگاه های بسیار عالی در کشور آمریکا مشغول به تحصیل شوند قابل ذکر است که دانشجویان رشته ی ریاضیات همراه با تحصیل در یک رشته ی جانب موقعیت شغلی های متعددی نیز در آینده خواهند داشت.

ریاضیات یک رشته ی در حال پیشرفت در ایالات متحده می باشد و در واقع این محدوده مطالعاتی می تواند افرادی که دارای منافع نظری و یا کاربردی هستند را جذب کند .

دانشجویان غیربومی و بین المللی علاقمند به حرفه ای که شامل ریاضیات می شوند ، می توانند از تحصیل در رشته ی ریاضی در ایالات متحده سود ببرند اما ریاضی نتنها برای ریاضیدانان و معلمان ریاضی است بلکه برای بسیاری از رشته های مختلف مزیت های هایی را به همراه دارد.

همچنین از دیگر کاربردهای ریاضیات می توان به فعالیت هایی روزمره در خارج از محل کار اشاره داشت . در ادامه مطلب اطلاعاتی برای افرادی که قصد تحصیل در رشته ریاضیات در آمریکا را دارند گردآوری شده است که با مطالعات دقیق می توانند از اطلاعات کاملی بهره مند شوند .

رشته ی ریاضیات چیست ؟

کار ساده ای نمی باشد که تعریفی جامع و عمومی برای رشته ی ریاضیات ارائه شود و با عنوانی کلی می توان گفت که ریاضیات مطالعات روابط انتزاعی بین مقادیر عددی ، مجموعه ها و اشکال هندسی است . دوره های ریاضی شامل اشکال مختلف حسابداری ، جبر ، هندسه ، مشتقات و مجموعه نظریات در دیگر موضوعات می باشد .

ریاضیات بصورت قیاسی واحد می یابد ، و ریاضیدانان سعی می کنند نتایج خود را با اطمینان ثابت کنند در حالی که در کلاس هایی با سطوح پایین ، به دانشجویان قوانین مکانیکی برای رسیدن به نتایج درست در محاسبات خود آموزش داده می شود . پس از گذر زمان و با همراه آموزش های بیشتر انتظار می رود که اثبات ها و مشتقات توسط دانشجویان به مرحله ی ثبت و نتیجه گیری تکمیلی برسد . افرادی بیشتر به رشته ی ریاضیات علاقمند می شوند که علاقه ای به حل و تکمیل پازل داشته باشند .

موقعیت های شغلی در رشته ی ریاضیات

تحصیل در رشته ی ریاضیات در ایالات متحده می تواند منجر به ایجاد مشاغل زیادی در آینده شود و دانشگاه بین المللی و غیر بومی با دارا بودن مدرک ریاضی می توانند در بسیاری از زمینه های مختلف ، تخفیف و حرفه ای را دارا باشند و مطالبی که در رشته ی ریاضی آموزش داده می شود با طیف وسیعی از دیگر زمینه های کاری هم گام است .

برای مثال : رشته های مهندسی از قبیل : معماری ، نرم افزار ، مکانیک ، برق ، آمار ، فیزیک ، حسابداری ، منطق و حتی کارهای ساختمانی از لحاظ حرفه و شغل نیازمند و وابسته به رشته ی ریاضیات هستند و این تنها نمونه کوچکی از مثال ها در این زمینه می باشد که فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی می توانند در آن مشغول شوند.

در رشته ی ریاضیات می توان به مهارت های فوق العاده با کیفیتی بسیار عالی رسید اما قابل ذکر است که دستیابی به این دسته از مهارت ها در توان همه ی متقاضیان سپرده و این امر باعث می شود افرادی که تلاش های فراوانی برای دستیابی کرده اند دارای شرایط شغلی بهتری باشند .

کشور آمریکا با دارا بودن دانشگاه های متعددی در رشته ی ریاضیات توانسته است سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان باشند ، البته قابل ذکر است میزان هزینه های تحصیل وابسته به دانشگاه و محل و موقعیت و امکانات متفاوت است
دانشگاه های برتر در کشور آمریکا عبارتند از : University of California ، Harvard University ، princeton University ، University of Texas ، University of Chicago ، Brown University ، Cornell University ، yale University

البته تمام دانشگاه ها به این بخش ختم نمی شود و دانشگاه های بسیاری در زمینه ریاضیات وجود دارد لذا افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند ، می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و از راهنمایی های صحیح و دقیق ، مشاورین دارای انتخابی درست باشند . همواره موسسه آریاناپارس در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

مطلب رشته ی ریاضی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/feed/ 0
چگونه به سوئد مهاجرت کنیم؟ https://arianaabroad.com/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%a6%d8%af-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f/ https://arianaabroad.com/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%a6%d8%af-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f/#respond Thu, 12 Oct 2017 12:09:51 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11180 چگونه به سوئد مهاجرت کنیم؟ در طول سال افراد گوناگونی به دلایل مختلفی تصمیم می گیرند که دیار و سرزمین خود را ترک و مهاجرت کنند. هر کشوری شرایط خاص خود را برای پذیرفتن مهاجران دارند. حقیقتی که وجود دارد این که برای مهاجرت به هر کشوری راهش آسان و راحت نیست. ولی هرکس طبق

مطلب چگونه به سوئد مهاجرت کنیم؟ برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
چگونه به سوئد مهاجرت کنیم؟

در طول سال افراد گوناگونی به دلایل مختلفی تصمیم می گیرند که دیار و سرزمین خود را ترک و مهاجرت کنند. هر کشوری شرایط خاص خود را برای پذیرفتن مهاجران دارند. حقیقتی که وجود دارد این که برای مهاجرت به هر کشوری راهش آسان و راحت نیست. ولی هرکس طبق شرایط و سلیقه ای که دارد می تواند مراحل مهاجرت را برای خود آسان و یا سخت کند.

در حال حاضر برخی از کشورهایی وجود دارند که برای مهاجرت ایرانیان گزینه مناسبی می باشند که این کشورها عبارتند از: کانادا، استرالیا، آذربایجان، آلمان، سوئد، ترکیه و… . اگر شما به این کشورها بروید ایرانی های زیادی را در آن ها پیدا می کنید. ما در این مطلب می خواهیم دید شما را نسبت به مهاجرت به کشورهای گوناگون را بازتر کنیم تا بتوانید برای این کار مهم بهتر تصمیم بگیرید و اقدام کنید. تصمیم پایدار و با استقامت می تواند مهم ترین ویژگی در یک مهاجرت موفق باشد و اگر در اواسط راه پشیمان شدید فقط سرمایه و وقت خود را از دست داده اید.

در این مقاله می خواهیم راه و روش هایی را به شما ارائه دهیم که شرایط زندگی و اقامت در کشور سوئد را یاد بگیرید. این کشور از بهترین و پیشرفته ترین کشورهایی است که در اتحادیه اروپا قرار دارد و از نظر اقتصادی و زندگانی دارای وضعیت خوبی است.

نکات مهم و ضروری برای مهاجرت به سوئد

در ابتدا باید اطلاعاتی در مورد مهاجرت به سوئد را بدانید. ما در ادامه به چند مورد اشاره کرده ایم.
– در این مرحله راه هایی را به شما نشان می دهیم که کاملا قانونی هستند. این روش پناهندگی و اقامت ها را شامل نمی شود.
– به این نکته توجه کنید که شرایط و شیوه ها و روش های مهاجرت به سوئد ممکن است که با گذر زمان و تغییرات سیاسی دارای تحولاتی بشود.
– هر کدام از راه هایی که برای مهاجرت به سوئد وجود دارد دارای جزئیات زیادی هستند و در بعضی مواقع با شرایط هر شخصی بسیار جزئی تر هم می شود. ما قصد داریم که مطالب را تا جایی که امکان دارد به طور کامل در اختیار شما قرار دهیم.
– برای اینکه بتوانید به کشور سوئد سفر کنید باید ویزای شینگتن داشته باشید.

سبک زندگی در سوئد

مهم ترین ویژگی ای که در یک مهاجرت موفق وجود دارد این است که با آداب و رسوم و شرایط زندگی در کشور مقصد سازگاری داشته باشید. به دلیل اینکه اگر نتوانید با محیط جدید خود را وفق بدید با اینکه مراحل مهاجرت را به خوبی طی کرده اید ولی باز هم نمی توانید در آن محیط زندگی کنید و باعث به وجود آمدن مشکل می شود.

زندگی در سوئد چگونه است؟

وضع زندگی و رفاهی که در سوئد وجود دارد فوق العاده است و افراد بسیار کمی در این کشور بیکار هستند و همین موضوع باعث شده است که شرایط خوبی را برای مهاجرت به این کشور به وجود آورد. اکثرا کسانی که در سوئد زندگی می کنند به زبان سوئدی صحبت می کنند و شما برای اینکه بتوانید در کسب و کارتان پیشرفت کنید باید این زبان را به خوبی یاد بگیرید. با اینکه بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاه ها نیازی به زبان سوئدی ندارند و زبان اصلی شان انگلیسی است ولی باز هم به شما پیشنهاد می کنیم که این زبان را بیاموزید.

این را بدانید که سوئد از نظر تقسیمات جغرافیایی دارای 20استان است. مهم ترین شهرهایی که در سوئد وجوددارد عبارتند از: گوتنبورگ، اوپسالا، استکهلم، مالمو و… ولی زندگی در همه ی شهرهای این کشور راحت است به دلیل این که وضعیت همه ی آن ها بسیار مناسب و خوب است.

برای رضایت شما از مهاجرت دین نقش مهمی را دارد. جالب است بدانید که دین بیشتر مردمان سوئد مسیحیت پروتستان لوتری می باشد ولی شما با هر دینی که باشید از نظر جامعه و فضای کاری مورد پذیرش قرار می گیرید. کشور سوئد هر ساله مهاجران زیادی را می پذیرد. فنلاندی ها بیشترین مهاجر را به سوئد دارند و کشور ما ایران در این زمینه در رده ی پنجم قرار گرفته است و تعداد زیادی از ایرانیان هر ساله به این کشور مهاجرت می کنن. حالا که با سوئد آشنا شدید در ادامه شما را با ویزای شینگتن آشنا می کنیم.

ویزای شینگن چیست؟

برای اینکه بتوانید به سوئد مهاجرت کنید باید ویزای شینگن داشته باشید. شینگن قراردادی است که که بر اساس آن 26کشورمختلف می توانند بدون نیاز به پاسپورت به همدیگر سفر کنند. ایران جزو این 26کشور نمی باشد به همین دلیل ایرانی هایی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشور سوئد را دارند باید این ویزا را تهیه کنند. به این نکته توجه کنید که برای سفر به کشور سوئد باید ویزای شینگن داشته باشید و اگر قبلا این ویزا را داشته اید و به یکی از حوزه های این کشورها سفر کرده اید سفر به سوئد برای شما آسان تر و راحت تر خواهد بود. 4نوع شینگن وجود دارد که با توجه به شرایط سفر هر شخصی به او می دهند. این چهار نوع عبارتند از: ویزای ترانزیت، ویزای عبور، ویزای توریستی و ویزای تاجران و بازرگانان.

ایرانیان بیشتر برای ویزای توریستی اقدام می کنند. شما باید برای گرفتن این ویزا از سفارت خانه وقت بگیرید و به طور حضوری و یا با فرستادن ایمیل این کار را انجام دهید. این را بدانید که ممکن است گرفتن ویزای شینگن دو ماه طول بکشد. پس یادتان باشد که دو ماه زودتر از وقت مورد نظرتان برای انجام این کار اقدام کنید.
در بعضی از مواقع که مورد اورژانسی مثل مشکلات پزشکی داشته باشید امکان دارد که سریع تر به شما وقت بدهند. بعد از اینکه وقت گرفتید باید مدارک لازم را به سفارت خانه ارائه دهید تا اگر مشکلی وجود نداشت ویزای شما را بدهند.

این مسئله را بدانید که اگر ویزای شینگن داشته باشید و از همان کشور به محدوده ی شینگن وارد شوید این امکان را دارد که بتوانید به تمام کشورهایی که عضو این محدوده هستند سفر کنید. به طور مثال اگر ویزای شینگن خود را از سفارت خانه ی آلمان گرفتید باید از آلمان هم به محدوده ی شینگن وارد شوید و بعد از آن می توانید از کشور آلمان به هر کشوری که عضو شینگن هستند سفر کنید. به دلیل اینکه مرزهای بین کشورهای شینگن کنترلی ندارند.

مطلب چگونه به سوئد مهاجرت کنیم؟ برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%a6%d8%af-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f/feed/ 0
راهنمایی برای مهاجرت به اتریش https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%b4/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%b4/#respond Thu, 12 Oct 2017 11:38:14 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11178 راهنمایی برای مهاجرت به اتریش افراد بسیاری هستند که به امید دست یابی به یک زندگی بهتر و آینده روشن تر محل زندگی خود را ترک کرده و به خاطر ارتقای کیفیت زندگی خود اقدام به مهاجرت می کنند. به خاطر همین مساله است که اطلاع داشتن از کشورهای دیگر به فرد کمک می کند

مطلب راهنمایی برای مهاجرت به اتریش برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
راهنمایی برای مهاجرت به اتریش

افراد بسیاری هستند که به امید دست یابی به یک زندگی بهتر و آینده روشن تر محل زندگی خود را ترک کرده و به خاطر ارتقای کیفیت زندگی خود اقدام به مهاجرت می کنند. به خاطر همین مساله است که اطلاع داشتن از کشورهای دیگر به فرد کمک می کند دید بهتر و بازتری نسبت به آن داشته و بتواند انتخاب خوبی برای آینده خود داشته باشد.

امروز قصد داریم در مورد یکی از کشورهای اروپایی به نام اتریش صحبت کرده و خصوصیات و ویژگی های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و اقتصادی این کشور را مورد نقدو بررسی قرار داده و یک تصویر روشن تری از آن برای علاقه مندانی که قصد مهاجرت به این کشور اروپایی را دارند ترسیم کنیم. باید بدانید وضعیت زندگی و اقتصادی در این کشور چگونه بوده و چه نظامی بر آن حکومت دارد؟

اطلاعات جغرافیایی و جمعیت اتریش

در ابتدای ژانویه سال 2016 طبق آماری که اعلام شده بود جمعیت اتریش در حدود هشت میلیون و هفتصد هزارو چهارصد و بیست و یک نفر بود که از این تعداد حدود یک میلیون و دویست و شصت و هفت هزار وهفتصد و شصت و چهار نفر را اتباع خارجی شامل می شود.

وین به عنوان پرجمعیت ترین ایالت اتریش شناخته می شود که تراکم 300/4 ساکن در کیلومتر مربع را در بر می گیرد و در مقابل آن ایالت تیرول است که به عنوان کم تراکم ترین ایالت اتریش شناخته شده و57 نفر در کیلومتر مربع را شامل می شود.

کشورهایی که با اتریش هم مرز هستند عبارتند از لیختنشتاین و اسلواکی و مجارستان و جمهوری پک و اسلوونی و ایتالیا و اسلونی و سوئیس. حکومتی که بر اتریش حاکم است فدرال بوده و دارای 9 ایالت است و هر کدام از این ایالت ها برای خود دارای مرکزیت جدا می باشد.

آب و هوای کشور اتریش

اتریش نیز همچون دیگر کشورهای اروپایی دارای یک آب و هوای متعادل بوده و دارای تابستان گرم و زمستان های سرد می باشد که بارش به اندازه ای را در بر میگیرد.
در اتریش علاوه بر آب و هوای متعادل در دو قسمت شرق و مناطق مرکزی دارای دو آب و هوای دیگر نیز هست که در شرق اب و هوای پانونیایی وجود دارد که تابستان بسیار گرم و پرحرارتی را به همراه داشته و در فصل زمستان بسیار کم باران است. در مناطق مرکزی که به نام مناطق آلپی شناخته می شوند بارندگی بیشتری در تابستان داشته و در زمستان هوای بسیار سرد و برفی داشته و طول دوران زمستان آن بسیار زیاد است.

اتریش از لحاظ اقتصادی

رشد اقتصادی ای که اتریش برای سال 2015 میلادی برای خود ثبت کرده 9/0 درصد می باشد و دارای سیصد و سی و هفت میلیون یورو تولید ناخالص ملی بوده و درآمد سرانه ای که داشته معادل 120/39 یورو در مورد هر فرد بوده است. این رقم رشد اقتصادی هم در اتحادیه اروپا و هم در تمام جهان به عنوان بالاترین رقم ها به شمار می رود.

در اتریش کشورهای بسیارکوچک و بزرگی فعالیت می کنند که در اصل ساختار اقتصادی اتریش بر پایه فعالیت آنها برقرار شده است. مهمترین صنایعی که در اتریش در حال فعالیت است عبارتند از : ـ ماشین آلات صنعتی و فولادی که در حال فعالیت بوده و خدمات گسترده ای در این زمینه دارد.

ـ صنایع الکترونیکی و الکتریکی
صنایع خودرو سازی و شیمی
ـ صنایع غذایی
ـ صنایع چوب و کاغذ

اهداف و وظایفی که اتریش در زمینه یکپارچگی سرمایه گذاری دارد

اهدافی که اتریش برای یکپارچه سازی سرمایه گذاری در نظر دارد بر پایه فراهم کردن زبان و اتحاد اجتماعی و تخصصی برای اتباع خارجی که به این کشور روی آورده اند و افرادی که دارای حق پناهندگی سیاسی هستند استوار است.

حمایت ضروری

در اتریش سرمایه گذاران ایده هایی را برای حمایت مالی در زمینه های زبان و استخدام افراد و تحصیل افراد ارائه کرده اند.در این تصمیمات کلیه خدمات آموزشی نیز وجود دارد و تمام خدمات تحصیلی و آموزش های عالی را در بر می گیرد.

انتشار اخبار علمی در اتریش

سرمایه گذاران اتریشی هدف مهمی در زمینه یکپارچگی و اتحاد دارند که به عنوان اجتماع میزبان شناخته می شود. چرا که اتحاد و یکپارچگی تنها هنگامی به دست می آید که اتباع خارجی یا همان مهاجران و بیشترین جمعیت با سهم درستی مشارگت داشته باشند.

مهاجرت به اتریش

علاوه بر تمام مواردی که برشمردیم برای کسب بورسیه تحصیلی در دوره دیپلم و کارشناسی در زمینه یکپارچه سازی و مهاجرت باعث شده که سرمایه گذاران اتریشی پشتیبانی خودشان را در زمینه بورسیه در مورد احترام به این قبیل موارد اجتماعی مهم و کلیدی ارائه داده اند.

سرمایه گذاران اتحاد و یکپارچگی اتریش در سال 2013 میلادی وارد اتحادیه اروپا شده و به مهاجرانی که در این مسائل بین المللی مشارکت داشته اند ضمانت هایی نیز داده است.

سیستم حقوقی اتریش

در اتریش یک سیستم حقوقی جریان دارد که بر مبنای سنت حقوقی سیویل لا بنا شده و سرچشمه آن به قانون روم می رسد و مهمترین ویژگی ای که دارد این است که در قانون و تدوین قوانین کلی نقشی مهم و عمده دارد که به عنوان اصلی ترین منبع آن شناخته میشود.

در نظام حقوقی ای که در اتریش حاکم است می توانید سه زیر شاخ حقوق خصوصی و عمومی و جزایی را مشاهده کنید. در اتریش اگر کسی بخواهد به عنوان تبعه آنجا به شمار رود باید یکی از والدینش تبعیت اتریش را داشته باشند چرا که اصل خون مهمترین عامل تبعیت در اتریش می باشد. اگر فردی در اتریش به دنیا آمده باشد نمی تواند به سادگی به عنوان تبعه این کشور شناخته شود و تنها می توانددر مدت اقامت خود در آنجا تخفیف دریافت کند.

آن دسته از کودکانی که زیر 6 ماه سن داشته و سر راهی می باشند به عنوان یکی از اتباع و شهروندان اتریشی محسوب می شوند.

در اتریش قوانین کسب تبعیت آن کشور می تواند به وسیله یکی از راه های زیر صورت پذیرد:

1ـ به وسیله تبار

ـ آندسته از فرزندانی که حاصل یک ازدواج باشند می توانند تابعیت اتریش را کسب کرده و به عنوان شهروند اتریشی شناخته می شوند که پیش از تاریخ 09/01/1983 میلادی متولد شده باشند و در هنگام به دنیا آمدن کودک پدر یکی از شهروندان اتریشی باشد و یا کودکانی که پس از تاریخ ذکر شده به دنیا آمده باشند و زمان ولادت یکی از والدین آن ها به عنوان شهروند اتریشی بوده باشند.

ـ فرزندی که بیرون از یک ازدواج متولد شده است می تواند تابعیت اتریش را کسب کند در صورتی که مادر او هنگام تولد کودک تابعیت اتریشی داشته باشد. بر اساس قانونی که در اتریش وجود دارد اگر کودک که مادر او تابعیت اتریش را ندارد به هنگام ازدواج مادر با پدری که به عنوان شهروند و تبعه مجارستان شناخته می شود کوچک بوده و کمتر از 14 سال سن داشته و مجرد باشد میتواند تابعیت اتریش را به دست بیاورد.

2ـ کسب تابعیت از طریق ازدواج

زمانی که فردی ازدواج می کند و همسر یا شوهر او بیگانه و تابعیت یک کشور دیگر است به خودی خود به عنوان تبعه اتریش محسوب می شود و این درحالی است که شش سال در اتریش زندگی کرده و اقامت داشته باشد. این شش سال برای زمانی است که در یک خانه زندگی نکنند ولی اگر در یک خانه و در کنار هم زندگی کنند این زمان به پنج سال تنزل می باد.

اگر فردی نتواندبه وسیله راه هایی که گفته شد تابعیت اتریش را به دست بیاورد باید مدت 10 سال را در اتریش و تحت شرایط خاصی به صورت دائمی اقامت داشته باشد تا بتواند به عنوان شهروند اتریشی شناخته شود.
افرادی که تمایل دارند تابعیت اتریش را داشته و به آنجا مهاجرت کنند بایداز زبان آلمانی سر رشته داشته و تاریخ اتریش را بدانند و از وقایعی که در سالهای اخیر در اتریش اتفاق افتاده اطلاع کاملی داشته باشند.

3ـ کسب تابعیت از طریق درخواست دادن

افراد غریبه می توانند از طریق درخواست اقامت در کشور اتریش اقامت داشته باشند در صورتی که :
ـ 30 سال را به صورت دائمی در این کشور زندگی کرده باشند و اقامت داشته باشند ویا 15 سال به طور دائمی در این کشور اقامت داشته و در زمینه اتحاد و یکپارچه سازی اتریش موفقیت های چشمگیری داشته باشند.
می توانندبا یک شهروند اتریشی که در خارج از مرزهای این کشورحضور داشته و برای این کشور فعالیت دارد ازدواج کنند که در این صورت به عنوان تبعه اتریش شناخته می شوند.

افراد بیگانه می توانند برای گرفتن تابعیت در کشور اتریش با داستن شرایط زیر اقدام کنند:
حداقل ده سال باید در اتریش زندگی کنند.
باید قدرت مالی و روزی کافی شان را به اثبات برسانند.

عدم سوء پیشینه

باید از زبان آلمانی، تاریخ اتریش و وقایع اخیر اتریش آگاهی کافی داشته باشند.
باید حسن نیت شان را نسبت به جمهوری اتریش برسانند.

مطلب راهنمایی برای مهاجرت به اتریش برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%b4/feed/ 0
رشته ی ریاضی در انگلیس https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%db%8c%d8%b3/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%db%8c%d8%b3/#respond Thu, 12 Oct 2017 10:24:46 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11175 رشته ی ریاضی در انگلیس ریاضی از دروسی می باشد که ردپایی از خود در تمام رشته ها بجای گذاشته است و مردم هر روز بصورت ناخودآگاه و ناخواسته از ریاضیات در زندگی خود استفاده می کنند . البته قابل ذکر است بسیاری از دانشجویان برجسته متقاضی تحصیل در رشته ی ریاضی هستند امروزه بسیاری

مطلب رشته ی ریاضی در انگلیس برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی ریاضی در انگلیس

ریاضی از دروسی می باشد که ردپایی از خود در تمام رشته ها بجای گذاشته است و مردم هر روز بصورت ناخودآگاه و ناخواسته از ریاضیات در زندگی خود استفاده می کنند . البته قابل ذکر است بسیاری از دانشجویان برجسته متقاضی تحصیل در رشته ی ریاضی هستند

امروزه بسیاری از کشور ها در دانشگاه های خود دروس ریاضی را ارائه می دهند و در این بین کشور انگلیس توانسته است با دانشگاه های برتر در یکی از کشورهای پر جذب باشد . سالانه افراد زیادی برای تحصیل در رشته ی ریاضی در انگلیس اقدام می کنند . در این مقاله اطلاعات پایه ای درباره ی رشته ی ریاضی و برخی از دانشگاه های برتر در کشور انگلیس در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد .

افرادی که در رشته ی ریاضی تحصیل می کنند پس از گرفتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی می توانند در هر رشته ای در دوره ی کارشناسی شرکت کنند . به عبارت دیگر رشته ی ریاضی شاه کلیدی برای ورود به دیگر رشته ها می باشد . البته متقاضیان زیادی نیز هستند که رشته ی ریاضی را تا درجات عالی ادامه می دهند . افرادی که در رشته ی ریاضی تحصیل کرده اند دارای آینده کاری خوبی هستند بازار کار مربوط به رشته ی ریاضی بسیار گرم است و افراد می توانند در اکثریت مشاغل حضور پیدا کنند .

افراد متقاضی در این رشته باید حدود 132 واحد بگذرانند که برخی از دروس جامع و مهم در این رشته ، ریاضی آنالیز ، جبر ، مبانی ، ریاضیات ، آمار ، معادلات دیفرانسیل ، جبر خطی ، مبانی هندسه ، توابع مختلط آنالیز عددی ، مبانی کامپیوتر ، گراف ، نظریه معادلات دیفرانسیل ، نظریه ریاضیات ، دروس نام برده شده که افراد باید مهارت پیدا کنند در آنها ، در تمام گرایش های رشته ریاضی مشترک است . البته قابل ذکر است که گرایش های رشته ی ریاضی ، به ریاضی محض و ریاضی کاربردی تقسیم می شود .

دروس تخصصی در ریاضی محض عباتند از :

_ جبر _ آنالیز _ هندسه موضوعی _ توپولوژی _ هندسه دیفرانسیل
و دروس تخصصی در گرایش ریاضی کاربردی نیز به عبارت زیر است :
_ تحقیق در عملیات ، آنالیز عددی ، فرآیندهای تصادفی ، ساختمان داده ها ، سری ها زمانی و زبان برنامه نویسی پیشرفته
فردی که در رشته ی ریاضیات شرکت می کند باید از توانایی تسلط بر مطالب برخوردار باشد یا به عبارت دیگر می توان گفت رشته ی ریاضی نیازمند به تسلط بالایی می باشد و اشخاصی که از رشته ی ریاضی فارغ التحصیل شده اند ، می توانند در بازار کار مشغول شوند و در مراکزی از قبیل مراکز علمی و پژوهشی ، مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها ، صنایع و مراکز آموزش عالی به عنوان عضو هیئت علمی و یا عضو پژوهشی جذب گردند .

تا به این قسمت از مقاله اطلاعاتی درباره ی رشته ی ریاضی مطرح شده در ادامه به مبحث دانشگاه های برتر در کشور انگلیس توجه می شود .

1. University Of Combridge

اولین و برترین دانشگاه کشور انگلیس می باشد و رتبه ی چهارم جهانی را بخود اختصاص داده است دانشگاه Combridge سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می باشد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و متقاضیان باید دارای مدرک IELTS _ 6.5 باشند که هنگام ارائه دیگر مدارک خود ، مدرک زبان را نیز ارائه کنند . میزان هزینه های تحصیل برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است . البته قابل ذکر است که دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه ، هزینه ای جداگانه بپردازند . امکاناتی که دانشگاه Combridge به متقاضیان خود ارائه می دهد . در قالب خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … می باشد .

2. University Of Oxford

دومین دانشگاه برتر در کشور انگلیس می باشد و رتبه ی دوم جهان را بخود اختصاص داده سالانه دانشجویان بسیاری به منظور تحصیل در این دانشگاه امکانات کشور انگلیس را دریافت می کنند و از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه برای اقامت بهتر و تحصیلی راحتتر استفاده می کنند . قابل ذکر است هزینه ی امکانات خارج و جدا از هزینه تحصیل می باشد و متقاضیان برای استفاده از امکانات باید هزینه آنها را پرداخت کنند . از دیگر نکات میزان هزینه ها می باشد ، هزینه های تحصیلی برای افراد بومی کمتر از میزان هزینه های تحصیلی برای افراد غیر بومی است .

3. University Of Stand Rews

سومین دانشگاه برتر و معتبر کشور انگلیس می باشد که موفق به کسب رتبه 86 جهانی شده است . دانشجویان بسیاری در سال از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند . دانشجویان غیر بومی هنگام اقوام برای تحصیل باید مدرک زبانی همراه با دیگر مدارک خود برای دانشگاه ارسال کنند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Standrews ، IELTS _ 6 _ 5.5 می باشد دروس تدریسی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه باشگاه های ورزشی ، مراکز خرید و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . البته قابل ذکر است که دانشجویان برای بهره مندی از امکانات باید هزینه ای خارج از هزینه تحصیل بپردازند . قابل ذکر می باشد که هزینه ی تحصیل نیز برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان خارجی می باشد .

4. Durham University

از چهارمین دانشگاه ، برتر در انگلیس می باشد و رتبه ی 70 در بین دیگر دانشگاه های جهان را کسب کرده است . طرفداران بسیاری را برای خود در رشته ی ریاضی جذب کرده است بصورتی که 17 درصد از دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه افراد غیر بومی هستند . دانشجویان غیر بومی باید هنگام تقاضای تحصیل با دیگر مدارک خود ، مدرک زبان را نیز ارائه دهند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Durham حداقل IELTS _ 6 _ 5.5 می باشد . دانشگاه امکاناتی از قبیل ، خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی و بسیاری دیگر از این قبیل امکانات را برای متقاضیان خود در نظر گرفته است . که افراد متقاضی برای استفاده از امکانات می توانند با هزینه ای جدا از هزینه تحصیل به سادگی از امکانات ارائه شده استفاده کنند .

5. University Of warwick

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که رتبه ی هفتم در انگلستان و رتبه ی 80 در جهان را به خود اختصاص داده است . پذیرای دانشجویان بین المللی بسیاری می باشد و مدرک زبان مدنظر برای این قبیل دانشجویان IELTS 6_ 5.5 می باشد . دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان در این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه ها از امکانات مختص به خود دانشگاه برخوردار می شود البته قابل ذکر است که دانشجویان بومی هزینه تحصیلی کمتری را نسبت به دانشجویان غیر بومی پرداخت می کنند .

6. University Of Dumdee

دانشگاهی می باشد که بسیاری از دانشجویان را جذب خود کرده است . رتبه ی 28 در کشور انگلیس و رتبه ی 185 جهانی را کسب کرده است . دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و سالانه تعداد بسیاری دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند .

قابل ذکر است در حال حاظر 13 درصد از دانشجویان این دانشگاه را افراد غیر بومی تشکیل می دهند . افراد غیر بومی هزینه های بیشتری را برای بهره مندی از امکانات می پردازند و تنها این مبحث به امکانات منتهی نمی شود . بلکه برای تحصیلات نیز میزان تفاوت هزینه ای بین افراد بومی و غیر بومی صدق می کند . مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS _ 5 _ 4.5 می باشد تمام دانشگاه های کشور انگلستان به اینجا ختم نمی شود بلکه افراد متقاضی می توانند در هر گوشه از کشور انگلستان مشغول به تحصیل در رشته ی ریاضی شوند .

افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند ، می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی را از جانب مشاورین برای داشتن انتخابی بهتر و درست تر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

مطلب رشته ی ریاضی در انگلیس برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%db%8c%d8%b3/feed/ 0
رشته ی شیلات در کانادا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/#respond Wed, 11 Oct 2017 12:33:14 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11168 رشته ی شیلات در کانادا مقاله فوق راجب به رشته ی شیلات در کشور کانادا می باشد ، در قسمت های ابتدایی آشنایی هایی با مبحث های مختلف در رشته ی شیلات پیدا خواهید کرد و در ادامه مطلب دانشگاه های معتبر و برتر فعال در رشته ی شیلات ، کشور کانادا معرفی می شود

مطلب رشته ی شیلات در کانادا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی شیلات در کانادا

مقاله فوق راجب به رشته ی شیلات در کشور کانادا می باشد ، در قسمت های ابتدایی آشنایی هایی با مبحث های مختلف در رشته ی شیلات پیدا خواهید کرد و در ادامه مطلب دانشگاه های معتبر و برتر فعال در رشته ی شیلات ، کشور کانادا معرفی می شود . که می تواند کمک به افرادی کند که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارند .

در رشته ی شیلات افراد متقاضی و دانشجو با علوم مختلف بیولوژی جانوری و گیاهی و اکولوژی دریا آشنایی پیدا می کنند و از دیگر منابع که مورد مطالعه قرار می گیرد ، شناخت ابزیانو نحوه ی تکثیر و پرورششان است . امروزه مشکلاتی از قبیل مشکلات زیست محیطی و خط گرمایش زمین ، باعث ایجاد نگرانی های زیادی برای ابزیان شده است و علم شیلات به عنوان یکی از شاخه های اصلی علوم منابع طبیعی نقش مهمی در بر طرف کردن این مشکلات ایفا می کند .

افراد متقاضی و دانشجو در رشته ی شیلات می توانند در گرایش های مختلف تحصیل نمایند ، گرایش های مرتبط با رشته ی شیلات به عبارت زیر است :
_ تکثیر و پرورش آبزیان از قبیل : ماهی ها ، کوسه ها ، خرچنگ ها ، میگو ها ، صدف ها و …
_ بوم شناسی آبزیان
_ فرآوری محصولات شیلاتی
_ صید آبزیان

از دیگر مواردی که قابل ذکر می باشد دروس تدریسی در رشته ی شیلات می باشد ، دانشجویان در رشته ی شیلات باید دروسی را تحت عنوان دروس پایه ای ، دروس تخصصی و دروس اصلی بگذرانند .
دروس پایه در رشته ی شیلات عبارتست از : ریاضیات ، شیمی ، فیزیک ، هواشناسی ، گیاه شناسی ، جانور شناسی ، اکولوژی ، آمار و احتمالات ، بهداشت و ایمنی در کار .

دروس تخصصی که دانش افراد دانشجو را در رشته ی شیلات تکمیل می کند عبارتست از : ماهی شناسی ، لیمنولوژی ، اصول تکثیر ،و پرورش آبزیان ، بیماری ها و انگل های آبزیان ، روش های صید آبزیان ، تغذیه ماهی ، بهداشت و تکنولوژی فرآورده های شیلاتی ، کارورزی .

و دروس اصلی در رشته ی شیلات ، حول محور ، جامعه شناسی روستایی ، شناخت و حمایت محیط زیست ، قوانین و مدیریت محیط زیست و شیلات و آبزیان ، میکربیولوژی عمومی ، آلودگی محیط زیست ، هیدروبیولوژی می باشد
شایان ذکر است ، افرادی که در گرایش های متفاوت تحصیل می کنند ، دارای حیطه کاری متفاوتی خواهند بود و تعریف هر گرایش متفاوت از دیگر گرایش ها می باشد .

در گرایش تکثیر و پرورش آبزیان ، روش های تکثیر آبزیان ( جنسی و غیر جنسی ) آموزش داده می شود و دانشجویان یاد می گیرند که وابسته به نوع هدف تکثیر ، روش های تکثیر نیز متفاوت می شود . برفرض مثال اگر هدف از تکثیر تولید تخم گونه های آبزی در مقیاس کوچک و آزمایشگاهی باشد ، از روش های ساده تر با درصد خطای کمتر می توان استفاده کرد هر چه روش پیشرفته تر باشد ، درصد خطا نیز کمی تغییر می کند .

فارغ التحصیلان رشته ی شیلات به عنوان کارشناس ارشد شیلات می توانند در یکی از مشاغل آموزشی در دانشگاه ها پژوهشی در موسسات تحقیقاتی و اجرایی ، برنامه ریزی و سرپرستی پروژه های شیلاتی و در نهایت صید انجام وظیفه نمایند و البته تمام حیطه های کاری به این بخش ختم نمی شود و افراد فارغ التحصیل با توجه به اهدافشان می توانند شرایط کاری متعددی داشته باشند و یا برای خود استخرهای پرورش ماهی راه انداری کنند .

تا به این قسمت اطلاعات کلی جهت آشنایی با رشته ی شیلات ذکر شده قابل ذکر است افراد در درجات عالی تحصیلی بیشتر تصمیم به مهاجرت می گیرند و نیت ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر را دارند . یکی از کشورهایی که دارای امکانات عالی تحصیلی می باشد ، کشور کانادا است ، دانشگاه های متعددی در کشور کانادا در زمینه ی شیلات فعالیت دارند که در مقاله فوق چند نمونه از دانشگاه ها ذکر شده است .

1. Vancouver University

دانشگاه Vancouver بر پرطرفدارترین دانشگاه کشور کانادا محسوب می شود و با ارائه دادن 2 دوره مختلف در رشته ی شیلات ، حق انتخاب را به پرطرفدارترین خود داده است . طول دوره از 1 سال الی 4 سال می باشد که دانشجویان می توانند وابسته به شرایط خود طول دوره ی متفاوتی را انتخاب کنند ، دانشجویان خارجی هنگام ارائه مدارک های خود باید مدارک زبان خود را نیز ارائه دهند ، مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Vancouver _ IELTS6.5 می باشد . میزان هزینه های تحصیلی برای تمام دوره ها یک مبلغ در نظر گرفته شده است و هزینه ی حدودی تحصیل سالانه 906/12 دلار آمریکا خواهد بود . شایان ذکر است که افراد بومی هزینه ی تحصیل کمتری را نسبت به دانشجویان خارجی پرداخت خواهند کرد . دانشگاه امکاناتی را برای راحتی دانشجویان خود در نظر گرفته است ، اما برای بهره مندی از امکانات ارائه شده باید هزینه ای خارج از هزینه تحصیل پرداخت شود . دروس تدریسی به زبان انگلیسی می باشد و تمام مدت های آموزشی تمام وقت خواهد بود .

2. Memorial University Of New Found Land.

از دیگر دانشگاه های برتر در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی 501 جهانی را بخود اختصاص دهد . بسیاری از دانشجویان قصد تحصیل در دانشگاه Memorial را دارند زیرا دروس تدریسی در این دانشگاه به 2 زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود . میزان هزینه ی تحصیلی در دانشگاه Memorial بالغ بر 8800 الی 2160 دلار کانادایی در سال می باشد که البته افراد بومی هزینه ی کمتری پرداخت می کنند . دانشجویان این دانشگاه می توانند امکانات ارائه شده توسط دانشگاه استفاده هایی در جهت رفاه بهتر داشته باشند ، البته قابل ذکر است ، برای بهره مندی از امکانات باید سالانه هزینه ای بالغ بر 3256 دلار کانادایی بپردازند .

3. Dalhousie university

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی 251 جهانی را بخود اختصاص دهد و در حال حاظر دارای 200/18 دانشجو از سرتاسر جهان می باشد ، البته قابل ذکر است ، دانشجویان خارجی و غیر بومی باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدارک زبان را نیز به دانشگاه ارائه دهند .

مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Dalhousie _IELTS _ 7 می باشد . دانشگاه ، امکانات فراوانی را به دانشجویان خود ارائه می دهد که عبارتست از : کتابخانه ، خوابگاه ، مرکز خرید ، سالن نمایش ، مجموعه ورزشی و … اما برای بهره مندی از امکانات ارائه شده ، باید هزینه ای بالغ بر 7445 دلار کانادایی در سال پرداخت کنند . میزان هزینه ی تحصیل در این دانشگاه نیز بین 9990 الی 14230 دلار کانادایی در سال وابسته به دوره فرد دانشجو می باشد شایان ذکر است ، میزان هزینه ی تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت خواهد بود .

3 دانشگاه نام برده شده تنها دانشگاه های فعال در کشور کانادا در زمینه ی تحصیلی شیلات نمی باشند بلکه تعداد بی شماری دانشگاه هستند که در زمینه ی رشته ی شیلات فعالیت های چشم گیری دارند . و دانشگاه های نام برده شده ، از دانشگاه های برتر در کشور کانادا هستند ، افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی مثبت از جانب مشاورین موسسه آریاناپارس دریافت کنند ، موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

مطلب رشته ی شیلات در کانادا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/feed/ 0
مهاجرت به کشور ترکیه https://arianaabroad.com/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87/ https://arianaabroad.com/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87/#respond Wed, 11 Oct 2017 11:12:52 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11169 مهاجرت به کشور ترکیه مهاجرت به ترکیه مانند مهاجرت به سایرکشورها به دو نوع تقسیم می شود. الف)مهاجرت موقت ب) مهاجرت دائم مهاجرت و اقامت به مدت محدود و با هدف بازدید و گردش که اقامت توریستی نامیده می شود .و یا مهاجرت به قصد انجام کار یا تحصیل که هر دو این موارد از

مطلب مهاجرت به کشور ترکیه برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
مهاجرت به کشور ترکیه

مهاجرت به ترکیه مانند مهاجرت به سایرکشورها به دو نوع تقسیم می شود.
الف)مهاجرت موقت
ب) مهاجرت دائم

مهاجرت و اقامت به مدت محدود و با هدف بازدید و گردش که اقامت توریستی نامیده می شود .و یا مهاجرت به قصد انجام کار یا تحصیل که هر دو این موارد از نوع اقامت موقت محسوب می گردند.مدت زمان مجوز این نوع اقامت ها معمولا 90روزه می باشند که این مجوز برای ایرانییان صادر شده است و بدون نیاز به مجوز یا همان ویزا می توانند به مدت سه ماه در سال را به ترکیه مهاجرت کنند و اقامت داشته باشند ولیکن با توجه به اینکه این مجوز شامل کار یا فعالیت شغلی و تحصیل نمی باشد یعنی فرد مهاجر نمی تواند در طول مدت اقامت موقت خود(سه ماه)فعالیتهای فوق را در آن کشور داشته باشد.اجازه ی اقامت در ترکیه را در برخی موارد می توان پس از تمام شدن مدت زمان برای یک یا چند دوره تمدید کرد و در برخی موارد غیر قابل تمدید می باشد.

مهاجرت و اقامت بیش از سه ماه

اگر قصد اقامت بیس از سه ماه در ترکیه را دارید اخذ مجوز این نوع اقامت حدود 15روز طول می کشد .که این مجوز دفترچه ی اقامت شش ماهه نامیده می شود و برای کسانی که قصد خرید ملک در آن کشور را دارند داشتن این دفترچه الزامی می باشد.

مهاجرت تحصیلی یا دانشجویی به ترکیه

گرفتن مجوز این نوع اقامت مستلزم شرکت در آزمون تومر (مرکزآموزش زبان ترکی)و قبولی و اخذ مدرک آن مرکز و پذیرشو ثبت نام از یک دانشگاه یا موسسه ی آموزشی در ترکیه می باشد که پس از این مراحل شخص اقدام به دریافت ویزای دانشجویی و اخذ دفترچه ی اقامت در ترکیه را می نماید

مهاجرت از طریق کار و استخدام

برای چنین مهاجرتی باید از طرف اداره یا شرکتی در ترکیه دعوت نامه داشته باشید که این شرکت یا اداره باید از وزارت کار کشور درخواست اجازه ی کار برای آن فرد نماید در صورت دریافت اجازه ی کار. به آن فرد مجوز اقامت یک ساله داده خواهد شد که این مجوز هر سال تمدید می شود در صورتی که فرد پنج سال بطور رسمی مشغول به کار در ترکیه باشد اقامت به دائم تبدیل خواهد شد.

مهاجرت به سبب ازدواج

اگر فردی با یک شهروند ترکیه ای ازدواج کند می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید که این امر بعد از گذشت 3سال از 5 سال رخ می دهد .

نکته:

ازدواج نباید صوری باشد و مدارک لازم برای اثبات این امر باید از سوی شخص مهاجر به مسئولین مربوطه ارائه گردد و فردی که با ازدواج کرده است نباید پناهنده ی ترکیه باشد لیکن باید اهل ان کشور باشد .

باتوجه به اینکه با ازدواج کردن در ترکیه به زوجین سند ازدواجی می دهند که بین المللی می باشد حضور مترجم انگلیسی یا عربی در محل عقد الزامی می باشد حال اگر فردی با شخصی ازدواج کند که دارای پاسپورت یا ملیت ترکیه ای است و شهروند ترکیه به حساب می رود می تواند اقامت دائم بگیرد.

شخصی که قصد ازدواج با یک تبعه ی ترکیه را دارد بایستی از کنسول گری کشور خودش در ترکیه برگه ای را دریافت کند که مجرد بودن اورا تایید نماید .همچنین طبعه ی ترکیه باید 18 سال را تمام کرده باشد تا به نا به قانون کشورش بتواند بدون اجازه ی پدر و مادر ازدواج کند و اگر شخص مذکور دختر باشد و مطلقه محسوب شود باسد سیصد روز از زمان طلاقش سپری شده باشد .تشریفات رسمی ازدواج در این کشور در شهرداریها انجام می گیرد و صیغه و مهریه نزد شخصی مذهبی به نام امام نکاحی تعیین و به انجام می رسد . و اگر دو شخص خارجی که هم وطن هستند در ترکیه با هم ازدواج نمایند این امر توسط کنسول گری کشور خودشان انجام می پذیرد.

ترکیه یک شبه جزیره ای است که آب و هوایی مرطوب دارد و با خرید حدود یک و نیم میلیون دلار املاک در ترکیه طبق قانون آن کشور اقامت دائم خانواده و در حدود شش ماه پاسپورت ترکیه را برای هر یک از اعضای خانواده می توانید بگیرید .

بعد از خرید یا اجاره ی ملک و ثبت قرارداد مستاجر به همراه مشاور دفتر املاک به اداره ی نفوس رفته و شماره ای را دریافت می نماید و برای اقامت خانواده اش اقدام می نماید .پس از مراجعه برای اخذ اجازه ی اقامت آن ها برای دریافت مدارک تععین وقت می کنند و در روزی که معین شده اجازه ی اقامت صادر و کارت اقامت به وسیله ی پست و یا حضوری تحویل درخواست کننده یا همان شخص مهاجر می شود .

برای کارهای اداری در ترکیه همواره مدارک زیر مورد نیاز می باشد.
1)اجاره نامه یا قرارداد ملک خریداری شده
2)اخذ کد مالیاتی و کد ملی
3)ترجمه ی رسمی از پاسپورت همه ی اعضای خانواده در دفتر نوتاری
4)برگه ی نفوس
5) ترجمه ی شناسنامه های اعضاء
6)کپی کارت ملی صاحب ملک
7)ترجمه ی رسمی برگه ی اصلی قرارداد
8)عکس رنگی و پشت سفید هر یک از اعضای خانواده برای هر فرد پنج قطعه
9)برگ سکونت
10)کپی سند
11)دارا بودن بیمه نامه یا همان دفترچه بیمه ی یک ساله برای همه ی اعضای خانواده
ترکیه مرکز ازدواج خارجی ها تبدیل شده است به دلایلی که در زیر به آنها اشاره می کنیم

بین الملللی بودن سند ازدواج ترکیه

– آسان بودن سفر به این کشور به خصوص برای ایرانیان بدون ویزا
– جاذبه های گردشگری و تاریخی و هم چنین مراکز خرید متعدد
– نزدیکی های فرهنگی و مذهبی و ذائقه ی غذایی و مراسمات ازدواج و ختم بین مردمان ایران و ترکیه

یکی دیگر از روشها برای مهاجرت و گرفتن اقامت در ترکیه از طریق کار می باشد که برای این روش باید یک شرکت ترکیه ای شما را به عنوان یک پرسنل بپذیرد و شما باید از تخصص ویژه ای برخوردار باشید چون به نا به قانون ترکیه نباید شخصی با ملیت ترکیه و با داشتن تخصص شما بیکار باشد در این صورت الویت استخدام با ان شهروند ترکیه ای است .

با ثبت شرکت و فعال نشان دادن ان به مدت 5 سال می توان اقامت دایم گرفت و کسانی که اقدام به دریافت چنین اقامتی می نمایند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار باشند هم چنین سابقه ی هیچ نوع بیماری خاصی نداشته باشندو از توان مالی خوبی برای تامین خود و خانواده ی خود داشته باشند.

سرمایه گذاران بارقم بالای دو میلیون دلار و سپرده گذاران با رقم سه میلیون دلار در بانک های این کشور و همچنین کارآفرینان با اشتغال زایی حداقل یک صد نفر از شهروندان ترکیه از ضوابط اخذ شهروندی معاف بوده و بلافاصله اقامت گرفته و به شهروندی کشور ترکیه در می آیند .اخیرا کشور ترکیه سعی دارد با جذب سرمایه و ارائه امتیازات به سرمایه گذار و دادن گرین کارت ترکیه به مدت پنج سال به سرمایه گذار و اعضای خانواده اش کشورش را در زمینه ی اقتصادی نیرومند سازد.

آمار مهاجرت

بنابراین کشورهای مهاجر پذیر نیز از نیروهای کار وارد شده سود می برند و برای گردش اقتصادی خود به نیروی کار ارزان که همان مهاجرین هستند نیاز دارد . و بیشتر مهاجران بین المللی در ایالات متحده آمریکا می باشد که حدود سی و نه میلیون نفر است و بالاترین درصد نیروی کار در کشورهای حوزه ی خلیج فارس هستند که 90درصد در امارات متحده عربی 86درصددر قطر و 82درصد در کویت محاسبه شده است . در اروپا در لوکزامبورگ 45درصد نیروی کار مهاجر دارد و در کشور سوئیس 22درصد از نیروی کارشان از مهاجران خارجی تشکیل می شود .

مهاجران بین المللی 3/3درصد کل جمعیت جهان را تشکیل می دهند .و بیش از 4700مهاجر غیر قانونی در سال جاری در حین مهاجرت به اروپا جان خود را از دست داده اند.

در حالی که اکثریت آمار مهاجران به ایران را اهالی افغانستان به خود اختصاصر داده اند . بنا به آمار و تحقیقات از کشورهای ترکمنستان .ارمنستان. ترکیه .پاکستان و افغانستان بیشترین تعداد مهاجر را در ایران داریم که از سال میلادی 2010رو به افزایش بوده است .

زنان نیز مانند مردان به دلایل مختلفی مهاجرت می کنند اما زنان مهاجر از نظر اقتصادی به مردان خود وابسته اند . بر اثر نظر سنجی ها و آمار تخمینی از 260هزار نفر در 130کشور با توجه به نظرات این تعداد حدود 700میلیون نفردر کل جهان تمایل به مهاجرت به کشور دیگر را دارند.

بیشترین افراد مهاجر کننده ی افغان به ایران در شهر تهران ساکن شده اند و ایلام و کردستان کمترین تعداد مهاجران افغانی را به خود اختصاص داده اند. وبیشترین جمعیت مهاجر افغان افراد وگروه های سنی 5 تا 14 ساله می باشند . در اتباع عراقی این آمار گروه های سنی 10تا 19 ساله را نشان می دهد. و در مهاجران پاکستانی جوانان 25تا 29 ساله می باشند.

مطلب مهاجرت به کشور ترکیه برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87/feed/ 0
مهاجرت به چه معناست؟ https://arianaabroad.com/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%da%86%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f/ https://arianaabroad.com/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%da%86%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f/#respond Wed, 11 Oct 2017 08:26:38 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11165 مهاجرت به چه معناست؟ مهاجرت عبارت است از جا به جایی بین دو واحد جغرافیایی با ترک یک سرزمین و سکونت در سرزمین دیگر برخی دانشمندان به کسی مهاجر می گویند که حداقل یک سال در محل جدید خود مستقر باشند مهاجرت برای انسانهایی مطرح می شود که بعد از ترک سرزمین اصلی و مستقر

مطلب مهاجرت به چه معناست؟ برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
مهاجرت به چه معناست؟

مهاجرت عبارت است از جا به جایی بین دو واحد جغرافیایی با ترک یک سرزمین و سکونت در سرزمین دیگر برخی دانشمندان به کسی مهاجر می گویند که حداقل یک سال در محل جدید خود مستقر باشند مهاجرت برای انسانهایی مطرح می شود که بعد از ترک سرزمین اصلی و مستقر شدن در سرزمین جدید خود قصد بازگشت نداشته باشند بنابراین .کوچ نشینان دوره گردان کولی ها و کسانی که برای درمان به سرزمینهای دیگر مسافرت می نمایند مهاجر محسوب نمی شوند .

مهاجرت تنها مختص انسان نیست .چرا که برخی از حیوانات نیز اقدام به مهاجرت می کنند . مهاجرتها همیشه انتخابی نمی باشند و ممکن است بر اثر عوامل یا انگیزه ی اقتصادی یا سیاسی یا اجتماعی فرد مجبور به مهاجرت شود.افرادی که خود تصمیم گیرنده ی مهاجرت نمی باشند و به دنبال مهاجر اصلی مجبور به مهاجرت می شوند (مهاجران تبعی )نامیده می شوند .که تعداد این افراد معمولا بیشتر از مهاجران اصلی می باشد.

در تحلیل حرکات مهاجرتی به سه نکته می توان توجه کرد:

1)دائمی یا طولانی بودن اقامت
2)وجود فاصله بین دو محل ترک شده و سکونت یافته
3)وجود فاصله ی زمانی و زمان انجام مهاجرت

فاصله ی مکانی در مهاجرت با گذشتن از مرز بین کشورها مشخص می شود که عبور از آن به مهاجرت های بین المللی یا خارجی تقسیم می شود .

مهاجرت بین المللی بین دو کشور مستقل و مهاجرت خارجی بین دو سرزمین صورت می گیرد که حداقل یکی از آن کشورها مستقل نیست

مهاجرت داخلی

به مهاجرت فرد از محل اقامت خود در داخل کشور به منطقه یا نقطه ی دیگر همان کشور گفته می شود که به چند قسمت می توان تقسیم کرد:

1)مهاجرت داخل شهرستانی
2)مهاجرت شهر به روستا
3)مهاجرت شهر به شهر
4)مهاجرت روستا به شهر

مهاجرت از روستا به نواحی شهری مهمترین شکل مهاجرت داخلی محسوب می شودکه نقش اساسی در توسعه اقتصادی و افزایش در آمد سرانه را دارد. و پاسخی به محرک های اقتصادی می باشد افزایش سریع فرصتهای شغلی اغلب از عوامل عمده ی جاذبه به شمار می رود که عبارتند از کار در کارخانه ها مغازه ها ادارات ساختمان سازی و خدمات عمومی معمولا شهرها با تسهیلات عامالمنفعه و رفاه و امکانات سرگرم کننده رضایت بیشتری را به افراد می دهند و مشکلات و هزینه های سنگین زندگی دیرتر درک می شوند.

مهاجرت از نواحی روستایی گاهی با متروکه شدن روستاها همراه است که اثرات زیان بار از جمله ساختار سنی و جنسی غیر متعادل .کاهش رشد جمعیت و فعالیتهای اجتماعی را در بردارد.

شناخت نوع مهاجرت ها به آگاهی از حرکات جمعیت در داخل مرزها و یا خارج آن در حل مسائل سیاسی و برنامه ریزی های کلی و ناحیه ای کمک می کند .

از نظر شکلی نیز مهاجرت به دو دسته تقسیم می شود:

1)مهاجرت های فردی: به مهاجرت افراد به صورت انفرادی یا خانواده ای یا تعدادی از اعضای خانواده با هم گفته می شود
2)مهاجرت های توده ای :انبوهی از انسانها که یکجا مهاجرت می کنند که اغلب جنبه ای استعماری داشته است
یکی از ویژه گی های مهم مهاجرت سن است.

در مهاجرتهای داخلی و خارجی معمولا جوانان بیشترین آمار را به خود اختصاص می دهند که معمولا به منظور دستیابی به شغل و درآمد اقدام به مهاجرت می نمایند.

افراد با سن کم(جوانان) معمولا زودتر و راحت تر از بقیه ی افراد خود را با شرایط محیط جدید مطابقت می دهند در کشورهای در حال توسعه اکثریت مهاجران را مردان تشکیل می دهند چه مهاجرت داخلی و چه بین المللی .

اکنون در کشورهای پیشرفته اغلب مهاجرت ها برای دستیابی به مسکن و شرایط شغلی و رفاهی بیشتر و بهتر به صورت خانوادگی انجام می گیرد .

همچنین آن دسته از افراد که دارای تخصص می باشند نسبت به طبقات کارگر گرایش بیشتری به مهاجرت دارند در این میان افراد بیکار نیز به منظور یافتن شغل نسبت به شاغلین تمایل بیشتری به مهاجرت نشان می دهند.

مهاجرت های دوره ای

بسیاری از افراد برای دوره های چندین ساله دور از سرزمین اصلیشان زندگی می کنند و سپس به سرزمین اصلی خود باز می گردند که هدف اکثریت آن ها پس انداز کافی جهت رفاه و پایه ریزی بهتر زندگی برای بازگشت می باشد.

مطلب مهاجرت به چه معناست؟ برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%da%86%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f/feed/ 0
رشته ی شیمی در آمریکا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/#respond Tue, 10 Oct 2017 14:25:59 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11161 رشته ی شیمی در آمریکا اگر شما یک دانشجوی بین المللی و غیر بومی هستید و علاقه بسیاری به تحصیل در ایالات متحده را دارید . می توانید اشاره هایی به رشته ی شیمی داشته باشید . رشته ی شیمی به عنوان علم مرکزی در نظر گرفته می شود و بعنوان علمی از مقیاس های

مطلب رشته ی شیمی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی شیمی در آمریکا

اگر شما یک دانشجوی بین المللی و غیر بومی هستید و علاقه بسیاری به تحصیل در ایالات متحده را دارید . می توانید اشاره هایی به رشته ی شیمی داشته باشید . رشته ی شیمی به عنوان علم مرکزی در نظر گرفته می شود و بعنوان علمی از مقیاس های معکوس مطرح می شود ، و در سطوح معکوله ی به سطوح بسیار پیشرفته از زمینه های پزشکی ، فناوری نانو ، مواد تولیدی جدید و محیط زیست رسیده است . به عبارت دیگر داشتن درکی درست از رشته ی شیمی ، برای شناخت بیشتر دیگر زمینه های علمی ضروری است .

شیمی چیست ؟

شیمی مطالعه ترکیب ، خواص و رفتار ماده است ، و شیمی به عنوان علم مرکزی نامیده می شود ، زیرا با فیزیک ، ریاضیات ، زیست شناسی ، پزشکی، علوم زمین و علوم محیطی همگام شده است . از این جهت ، شناخت ماهیت مواد شیمیایی و فرآیندهای شیمیایی ، بینش ارزشمندی را در زمینه ی مختلف پدیده های فیزیکی و بیولوژیکی ایفا می کند . به عبارت دیگر درک شیمی ، برای درک دنیای فیزیکی که در آن زندگی می کنیم ، مفید است و شیمی از پایه های تشکیل دهنده ی دنیا می باشد و زندگی هر فردی از جنبه های متفاوت ، وابسته به شیمی است . همچنین برای برطرف کردن نیازهای اساسی ، وابسته به شیمی هستیم . مانند : غذا ، لباس ، پناهگاه ، سلامت ، انرژی ، هوای پاک ، آب و خاک ، البته قابل ذکر است که انسان ها از فناوری های شیمیایی برای غنی سازی کیفیت زندگی و همچنین برای یافتن راه حل هایی برای مشکلات بهداشت ، مواد استفاده از انرژی استفاده می کنیم .

پیش بینی ها در رشته ی شیمی

نکته ی قابل ذکر در رشته ی شیمی ، سخت بودن آن می باشد و دانشجویان باید ساعت ها در کلاس ، تحصیل و آزمایشگاه صرف کنند و اگر تصمیم به مطالعه شیمی در ایالات متحده را دارید . موارد زیر را فراخواهید گرفت :
_ یادگیری درباره ی چگونگی ایجاد محصولات روزانه مانند پارچه و پلاستیک
_ یادگیری ، نوشتن گزارشات آزمایشگاهی
_ ایجاد واکنش های شیمیایی در آزمایشگاه
_ یادگیری استفاده از آزمایشات ، آزمایشگاهی برای شناسایی ، ترکیبات ناشناخته
_ گذراندن دوره های ریاضی ، فیزیک و زیست شناسی همراه با دوره های شیمی

دوره های مشترک :

برخی از دوره ها که در رشته ی شیمی با آنها رو به رو و نیازمند خواهید شد ، عبارتند از :
_ شیمی تجزیه
_ بیوشیمی
_ شیمی محیط زیست
_ شیمی معدنی
_ شیمی ارگانیک
_ شیمی فیزیک
_ پلیمر و مواد شیمیایی
_ طیف سنجی و کریستالوگرافی
_ ترمودینامیک
آینده شغلی رشته ی شیمی
_ داروساز
_ محقق در رشته ی کشاورزی
_ محقق مواد غذایی
_ مدرس
_ دانشمند پزشکی قانونی
_ مهندسی مواد
_ متخصص ایمنی و بهداشت حرفه ای

کشور آمریکا با دارا بودن دانشگاه های متعددی توانسته است به عنوان مرکز جاذبه رشته ی شیمی ظاهر شود و بسیاری از متقاضیان را به سمت خود جذب می کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر در رشته ی شیمی در آمریکا ، عبارتند از :

1. University Of north Alabama

از دانشگاه های برتر می باشد و تمام زیر شاخه های رشته ی شیمی ، بصورت تخصصی در Alabama تدریس می شود و افراد متقاضی می توانند وابسته به علایق خود ، در رشته ی مد نظر ادامه تحصیل دهند .

2. TRINE University

از دیگر دانشگاه های برتر در رشته ی شیمی در کشور آمریکا می باشد ، زبان تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد و افراد متقاضی باید توان بالایی در مهارت های شنیداری ، گفتاری و نوشته ی برخوردار باشند ، میزان هزینه ی تحصیلی ذکر شده برای دانشگاه TRINE چیزی در حدود 300/32 دلار آمریکایی است .

3. Westminster College

سومین دانشگاه در زمینه ی شیمی ، در کشور آمریکا می باشد . زبان تدریس در این دانشگاه ، زبان انگلیسی بوده ، دوره ها بصورت تمام وقت برگزار می شود . البته قابل ذکر است که آزمایشگاه هایی با تمام امکانات در اختیار دانشجویان قرار می دهد .

4. International University Alliance

از دیگر دانشگاه های بین المللی در کشور آمریکا می باشد و زبان تدریسی در این دانشگاه زبان انگلیسی است . از دیگر امکانات بسیار مهم ، تمام وقت پاره وقت بودن کلاس ها می باشد به عبارت دیگر کلاس ها بصورت حضوری و نیمه حضوری برگزار می شود و دانشجویان با توجه به شرایط خود می توانند در هر یک از کلاس ها حضور بعمل برسانند .

دانشگاه های دیگری چون : University Of Hawaii ، FresnoPacific University ، The State University Newyork ، Northern Arizona University و … وجود دارند .
البته قابل ذکر است ، میزان هزینه های تحصیل برای افراد بومی با افراد غیر بومی متفاوت است و وابسته به دانشگاه و محل و موقعیت محیطی ، میزان هزینه ها متفاوت خواهد بود .

لذا افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند ، می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در جهت انتخابی بهتر بهره مند شوند .

مطلب رشته ی شیمی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/feed/ 0
رشته ی شیمی در کانادا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/#respond Mon, 09 Oct 2017 13:52:59 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11155 رشته ی شیمی در کانادا رشته ی شیمی به 2 بخش عمده تقسیم می شود ، علم شیمی و صنایع شیمی ، هر یک دارای بخش ها و قسمت های مختلفی هستند در قسمت علوم پایه و علم شیمی مواردی چون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دیگر رشته های متعدد مهندسی را

مطلب رشته ی شیمی در کانادا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی شیمی در کانادا

رشته ی شیمی به 2 بخش عمده تقسیم می شود ، علم شیمی و صنایع شیمی ، هر یک دارای بخش ها و قسمت های مختلفی هستند در قسمت علوم پایه و علم شیمی مواردی چون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دیگر رشته های متعدد مهندسی را در زیر مجموعه خود قرار داده است و صنایع شیمیایی نیز عبارتست از صنایعی که در آن واکنش شیمیایی صورت می گیرد .

با در نظر داشتن تعریف های گفته شده برای علم شیمی و صنایع شیمی ، می توان گفت که صنایع شیمی طیف گسترده ای از دیگر صنایع را در برمی گیرد که از ان جمله می توان به صنایع غذایی داروسازی پتروشیمی ، الیاف مصنوعی ، بهداشتی و آرایشی و صنایع تولید لوازم خانگی اشاره کرد .

افراد متقاضی برای تحصیل در رشته ی شیمی می توانند در گرایش های مختلفی وابسته به علاقه خود شرکت کنند ، که گرایش های رشته ی شیمی محض عبارتست از :

_ شیمی آلی
_ شیمی تجزیه
_ شیمی معدنی
_ شیمی فیزیک

همانطور که ذکر شد ، دانشجویان در رشته ی شیمی محض باید درباره ی چهار گرایش اصلی علم شیمی که در قسمت بالا ذکر شده دروسی را مطالعه نمایند . اما در شیمی کاربردی ، فرد متقاضی یکسری از دروس مربوط مهندسی شیمی مثل اصول صنایع شیمیایی و تصفیه آب و فاضلاب را نیز بگذراند این امر باعث ایجاد تفاوت هایی بین 2 گرایش شده است.

این تفاوت در نحوه ی نگرش آنها به علم شیمی است و چون شیمی کاربردی دارای نگرشی کاربردی در علم شیمی است و دارای هدف استفاده از علم شیمی در صنعت را دارد . البته قابل ذکر است افرادی که در گرایش شیمی کاربردی تحصیل می کنند ، جذب بهتری در بازار کاری دارند اما بر خلاف این موضوع ، شیمی محض هدف در پرورش دانشجویانی دارد که توانایی انجام کارهای تحقیقاتی را داشته باشند .

شایان ذکر است ، برخلاف تصورات اکثریت افراد ، فرصت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان رشته ی شیمی وجود دارد . بصورتی که اکثریت صنایع وابستگی هایی به دانش شیمی دارند و افراد فارغ التحصیل شده در رشته ی شیمی می توانند در بسیاری از صنایع وابسته به گرایششان مشغول شوند .

بیشتر دانشجویان رشته ی شیمی در جات عالی تحصیلی خود را در کشورهای دیگر می گذرانند از کشورهایی که طبق آمار توانسته اند طرفداران بسیاری را در رشته ی شیمی جذب دانشگاه های خود کند ، کشور کانادا می باشد ، کشور کانادا دارای دانشگاه های برتر در رشته ی شیمی است که این امر خود باعث جذب دانشجویان می شود . چند نمونه از برترین دانشگاه های فعال در رشته ی شیمی در کشور کانادا عبارتند از :

1. Bishop ́s university

از پرطرفدارترین دانشگاه کشور کانادا می باشد که همواره 2400 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و سالانه پذیرای تعداد بسیاری از دانشجویان خارجی می باشد ، البته قابل ذکر است که دانشجویان خارجی باید دارای مدرک IELTS 6.5 _ 7 برای اثبات مهارت های زبان انگلیسی خود باشند . دروس تدریسی نیز به زبان های انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند و برگزار کننده ی دوره های حضوری و آنلاین می باشد که افراد متقاضی توسط انتخاب خود می توانند در یکی از دوره ها شرکت کنند . میزان هزینه های تحصیلی وابسته به شرایط هر فرد متفاوت می باشد و افرادی که تمایل استفاده از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه را دارند ، باید هزینه ی بیشتری نسبت به دیگر دانشجویان بپردازند . امکانات ارائه شده در قالب خوابگاه ، مراکز خرید ، مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایشی و … می باشد .

2. University of north british Columbia

از دیگر دانشگاه های برتر در کشور کانادا می باشد که دارای 4020 دانشجو در حال حاظر می باشد . دانشجویان بین المللی باید دارای مدرک IELTS _ 7 باشند . تا بتوانند از طریق این مدرک مهارت های خود را ثابت کند ، در کلاس های انگلیسی زبان شرکت کنند قابل ذکر است که دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود و دانشگاه british Columbia دوره های آنلاین نیز برگزار می کند که افراد متقاضی می توانند وابسته به انتخاب خود ، در یکی از دوره های حضوری و یا آنلاین شرکت کنند . میزان هزینه ی تحصیلی مانند تمام دانشگاه ها برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است . افرادی که قصد استفاده از امکانات دانشگاه را دارند باید هزینه ای خارج از هزینه تحصیل بپردازند . این امکانات اغلب در قالب خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … می باشد

3. University of Windsor

از برترین دانشگاه های کشور کانادا است که توانسته رتبه ی 601 جهانی را بخود اختصاص دهد از این رو تعداد دانشجویان بسیاری قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند و در حال حاظر 500/16 دانشجو در دانشگاه Windsorمشغول به تحصیل هستند امکانات متعددی از جانب دانشگاه ارائه می شود که در قالب خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، سالن نمایش ، سالن غذاخوری و مراکز خرید می باشد و دانشجویانی که قصد بهره مندی از امکانات ارائه شده را دارند باید هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل بپردازند ، دانشگاه Windsor پذیرای دانشجویان بسیاری می باشد از این رو دانشجویان خارجی برای تحصیل باید دارای مدرک IELTS _ 7 باشند تا بتوانند در دوره های که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند شرکت کنند .

4. York University

برترین دانشگاه کشور کانادا می باشد که توانسته رتبه ی 301 جهانی را در بین دیگر دانشگاه های جهان به خود اختصاص دهد . در حال حاظر دارای 52800 دانشجو می باشد و همواره هرساله پذیرای تعداد بسیاری دانشجوی بومی و غیر بومی است . البته دانشجویان غیر بومی برای تحصیل در دانشگاه York باید مدرک زبان IELTS _ 7 و بالاتر را داشته باشند . هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان خارجی بیشتر از دانشجویان بومی خواهد بود . قابل ذکر است که هزینه های امکانات ارائه شده توسط دانشگاه برای افراد بومی و غیر بومی یکسان می باشد و با پرداخت هزینه ای جدا از هزینه ی تحصیل ، افراد متقاضی می توانند از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند .

5. University Of Lethbridg

دیگر دانشگاه که در زمینه ی شیمی توانسته است دانشجویان بسیاری را جذب کند و امکاناتی را مانند دیگر دانشگاه ها به دانشجویان خود ارائه دهد که البته باید هزینه ی بهره مندی از امکانات توسط دانشجویان پرداخت گردد . دانشجویان خارجی باید دارای مدرک زبان باشند و هنگام ارائه دیگر مدارک ، مدارک IELTS خود را نیز ارائه دهند ، حداقل نمره ی قابل قبول در این دانشگاه 6_ 6.5 می باشد .

6. Carleton University

از دیگر دانشگاه های کشور کانادا ، دانشگاه Carleton می باشد که رتبه ی 501 را در جهان کسب کرده است . دانشگاه Carleton دوره ها را بصورت حضوری و آنلاین برگزار می کند که افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در یکی از دوره ها شرکت کنند . البته دانشجویان خارجی و بین المللی باید دارای مدرک زبان IELTS باشند تا توسط آن بارعلمی خود را ثابت کنند و بتوانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند . دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند . البته قابل ذکر است که تاسیس دانشگاه Carleton در سال 1942 می باشد و از همان زمان همواره در تلاش بوده است تا بهترین ها را برای دانشجویان خود گردآوری کند .

تمام دانشگاه های کشور کانادا در زمینه ی شیمی به اینجا ختم نمی شود بلکه تعداد بسیاری از دانشگاه ها هستند که در زمینه های متفاوت از گرایش های شیمی فعالیت می کنند . افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری در زمینه های مهاجرتی و تحصیلی هستند ، می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریانا پارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین دریافت کنند ، موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

مطلب رشته ی شیمی در کانادا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/feed/ 0
رشته ی طراح صنعتی در آمریکا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/#respond Sun, 08 Oct 2017 09:25:27 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11148 رشته ی طراح صنعتی در آمریکا رشته ی طراحی صنعتی در آمریکا ، قطب جذب دانشجویان بین المللی شده است و کشور امریکا با دارا بودن 442 موسسه آموشی ، کالج و دانشگاه علاوه بر پاسخگویی نیازهای دانشجویان توانسته است امکانات و شرایط عالی در رشته ی طراحی صنعتی را فراهم کند . رشته ی

مطلب رشته ی طراح صنعتی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی طراح صنعتی در آمریکا

رشته ی طراحی صنعتی در آمریکا ، قطب جذب دانشجویان بین المللی شده است و کشور امریکا با دارا بودن 442 موسسه آموشی ، کالج و دانشگاه علاوه بر پاسخگویی نیازهای دانشجویان توانسته است امکانات و شرایط عالی در رشته ی طراحی صنعتی را فراهم کند .

رشته ی طراحی صنعتی هم معادل لغت Industrial Design در زبان انگلیسی می شود و متقاضیان رشته ی طراحی صنعتی به عنوان طراحان صنعتی به طراحی محصولات می پردازند که دارای کاربردهای متعدد و گوناگونی هستند ، اجسام طراحی شده توسط طراحان براساس ادغام هنر طراحی اطلاعات تجاری و اصول مهندسی محصولاتی صورت می گیرد . اصولا طراحی ها دارای 2 هدف مهم از قبیل کاربرد و ایمنی با کاربرد می باشند که طراحان باید توجه بسیاری به طور ذکر شده نمایند .

گرایش دیگری از رشته ی طراحی وجود دارد که دانشجویان بسیاری را جذب خود کرده و در زمینه ی طراحی اتومبیل است که معادل آن در انگلیسی Automotive Designer می باشد و افرادی که در این گرایش از رشته ی طراحی صنعتی تحصیل می کنند ، پس از دوره ی فارغ التحصیل در زمینه تخصصی طراحی اتومبیل فعالیت می نمایند .

دیگر رشته هایی که می توان به عنوان رشته های مرتبط با رشته ی طراحی صنعتی نام برد ، رشته ی گرافیک و تاحدودی معماری می باشد ، نکته قابل ذکر ، رشته ی طراحی صنعتی به مانند رشته ی معماری به طراحی ، با توجه به اصول مهندسی و کاربردهای نهایی محصول می پردازد که این ویژگی رشته ی گرافیک باعث تخصصی تر شدن آن نسبت به رشته ی گرافیک شده است .

درباره ی بازار کاری رشته ی طراحی صنعتی در آمریکا نیز باید ذکر شود که ، کشور آمریکا توانسته است بیش از 40 هزار شغل برای طراحان صنعتی فراهم سازد و افراد فارغ التحصیل در رشته ی طراحی صنعتی در زمینه های زیر می توانند فعالیت نمایند

_ تحقیق راجع به کاربرد محصول و روش های استفاده از آن
_ خلق ایده و ایجاد طراحی های اولیه
_ استفاده از نرم افزار های کامپیوتری در طراحی مدل ها
_ بررسی مواد و هزینه های تولید
_ ارزیابی محصول از حیث ایمنی و ظاهر
_ آماده سازی مالک و نمونه های اولیه محصول برای ارائه به مشتری

دو نرم افزار CAD و CAID دارای کاربرد بسیاری برای طراحان می باشد که متقاضیان باید قبل از شروع به کار ، طرز استفاده از این 2 نرم افزار را به خوبی بلد باشند . طبق آخرین تحقیقات میانگین درامد طراحان 330/58 دلار است و طبق پیش بینی های اخیر نرخ رشد اشتغال در رشته ی طراحی صنعتی تا چند سال آینده پیش رفت چشم گیری خواهد کرد .

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد ، کشور آمریکا دارای دانشگاه های متعددی در رشته ی طراحی صنعتی و گرایش های مربوطه به آن می باشد و این امکان را برای متقاضیان بوجود آورده است که بتوانند در محل مد نظر خود تحصیل نمایند . چند نمونه از دانشگاه های برتر در کشور آمریکا عبارت است از :

1. Bemidji state university

از دانشگاه های معتبر در کشور آمریکا می باشد و توانسته است از دانشگاه های جذب کننده ی دانشجو ظاهر شود . دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دوره های تحصیلی بصورت تمام وقت در این دانشگاه تدریس می شوند . میزان هزینه ی تحصیل 00/360/8 دلار امریکایی می باشد این دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، باشگاه های ورزشی ، کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد .

2. University of Illinois At Chicago

از دیگر دانشگاه های معتبر در رشته ی طراحی صنعتی کشور آمریکا می باشد ، دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان باید هزینه ای بالغ بر 00/440/23 دلار آمریکا بابت تحصیل بپردازند . این دانشگاه امکاناتی از قبیل ، خوابگاه ، باشگاه های ورزشی و کتابخانه را به دانشجویان خود ارائه می دهد .

3. University of south Dakota

از دیگر دانشگاه هایی می باشد که توانسته است دانشجویان مقطع دکتری را جذب خود کند . دوره های تحصیلی به صورت تمام وقت می باشد و میزان هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد . دروس ارائه شده در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، باشگاه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد .

4. Indiana University south Bend

این دانشگاه به منظم ترین دانشگاه کشور آمریکا شهرت دارد ، طول دوره 4 سال به صورت تمام وقت می باشد و دروس مد نظر و مربوط به هر رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود . میزان هزینه تحصیل 00/811/18 دلار آمریکایی در هر سال می باشد و دانشگاه امکاناتی از قبیل ف خوابگاه ، کتابخانه باشگاه های ورزشی و سالن نمایش را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

دانشگاه های متعدد دیگری نیز هستند که دارای شهرت بالایی نه تنها در آمریکا ، بلکه در جهان برخوردار هستند و همه ی این عوامل باعث شده است کشور آمریکا به قطبی از رشته ی طراحی صنعتی تبدیل شود . افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند و یا در زمینه ی مهاجرت سوالات متداولی دارند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی متناسب با انتخاب و سوال خود داشته باشند موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

مطلب رشته ی طراح صنعتی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/feed/ 0
رشته ی طراحی صنعتی در استرالیا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/#respond Thu, 05 Oct 2017 14:28:11 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11137 رشته ی طراحی صنعتی در استرالیا یکی از مهم ترین مراحل زندگی انتخاب رشته ی تحصیلی می باشد زیرا زندگی و آینده کاری هر شخصی وابسته به رشته ی تحصیلی او می باشد . از این رو افراد متقاضی برای تحصیل در دانشگاه ، به دنبال بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه ها هستند .

مطلب رشته ی طراحی صنعتی در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی طراحی صنعتی در استرالیا

یکی از مهم ترین مراحل زندگی انتخاب رشته ی تحصیلی می باشد زیرا زندگی و آینده کاری هر شخصی وابسته به رشته ی تحصیلی او می باشد . از این رو افراد متقاضی برای تحصیل در دانشگاه ، به دنبال بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه ها هستند . یکی از رشته های تحصیلی خوب ، طراحی صنعتی می باشد که امروزه افراد زیادی برای تحصیل در رشته ی طراحی صنعتی به کشور استرالیا سفر می کنند . استرالیا کشوری می باشد که دانشگاه های برتری را در خود جای داده است و تعداد دانشگاه های زیادی در کشور استرالیا رشته ی طراحی صنعتی را ارائه می دهند . در ادامه مقاله آشنایی بیشتری با طراحی صنعتی پیدا خواهیم کرد .

طراحی صنعتی چیست ؟

طراحی صنعتی ترکیبی از هنر طراحی و صنعت می باشد یا به عبارت دیگر هنر طراحی در صنعت می باشد همیشه نوآوری در صنعت به عنوان عاملی می باشد که نیازهای جدید را مورد توجه قرار می دهد . از این رو افراد طراح با داشتن اندک دانشی در سایر علوم ، ایده پردازی های مناسب می توانند بصورت چشم گیری در مبحث طراحی صنعتی پیشرفت کنند .
یک فرد به عنوان طراح صنعتی ممکن است علاوه بر دانش هنری طراحی ، باید اطلاعات جامعی در زمینه های ، مکانیک ، برق ، کامپیوتر ، کنترل ، پزشکی و حتی دانش های علوم انسانی نظیر روان شناسی جامعه شناسی و اقتصاد داشته باشند .
زمینه های کاری طراحان صنعتی
فردی که به عنوان طراح صنعتی از دانشگاه فارغ التحصیل می شود ، ممکن است در یک شرکت شخصی و یا شرکت دولتی مشغول به کار باشد و وظیفه ی آن ایده پردازی برای نوآوری خواهد بود . از دیگر مراکزی که طراحان می توانند در آنجا ها فعالیت داشته باشند به عبارت زیر می باشد .
شرکت های طراحی داخلی ، تولیدات وسایل خانگی ، اداری و ورزشی شهرداری ها و سازمان های زیباسازی شرکت های تبلیغاتی ، صنعت خودرو ، کارخانه هایی که نیاز به بسته بندی های متعدد و متنوعی دارند و سایر دیگر شرکت ها و کارخانه ها . البته قابل ذکر است که اکثریت طراحان در زمینه ها و حرفه های نام برده شده در زیر مشغول به فعالیت هستند .
_ طراحی محصول ( طراحی محصول شامل طراحی مواردی از قبیل لوازم خانگی ، مبلمان اداری و خانگی ، وسایل صوتی و تصویری ، موبایل ، ماشین های اداری ، نوشت افزار ، اسباب بازی و … )
_ طراحی دکوراسیون ( طراحی دکوراسیون از دیگر حرفه های وابسته به رشته ی طراحی صنعتی می باشد زمینه ی فعالیت افراد در طراحی دکوراسیون به دکورایسون خانگی ، اداری ، فروشگاه ها ، مراکز تجاری و … تقسیم می شود .
_ طراحی محیطی ( طراحی های شهری و فضاهایی از قبیل پارک ها ، نمایشگاه ها ، مراکز خرید ، ایستگاه اتوبوس و دیگر محیط های عمومی در مبحث طراحی محیطی می گنجند .
_ طراحی خودرو ( در مبحث خودرو ، طراحی بدنه و وسایل داخلی خودرو بر عهده ی فرد طراح می باشد )
_ طراحی بسته بندی ( از دیگر زمینه ها که توجه زیادی به آن می شود ، بسته بندی کالاهای مصرفی و محصولات مختلف می باشد
_ طراحی هویت ( به دلیل توانایی های طراحان صنعتی در ایده پردازی فارغ التحصیلان این رشته بعضاً به عنوان مشاور در شرکت های بزرگ و کوچک ظاهر می شوند . طراحی هویت سازمانی ( برند ) برای مجموعه های صنعتی نیز از دیگر توانایی های فارغ التحصیلان این رشته است .
رشته ی طراحی صنعتی دارای دروسی به عنوان دروس پایه ، دروس تخصصی و دروس اصلی است که در ادامه مقاله اطلاعات بیشتری در این راجب دریافت خواهید کرد .
_ دروس پایه :
دروس پایه شامل مبانی هنرهای تجسمی ، کارگاه های طراحی ، کارگاه عکاسی ، هندسه ، حجم سازی ، مهندسی عوامل انسانی هنر و تمدن در تاریخ ، مدل سازی ، ریاضی و فیزیک می باشد و افراد متقاضی باید در طی دوره ی تحصیل با دروس ذکر شده آشنایی پیدا کنند .
_ دروس تخصصی :
دروس تخصصی شامل مبانی طراحی صنعتی ، فرم و فضا ، مدل سازی ، کارگاه طراحی و پروژه های در زمینه های طراحی صنعتی است اکثریت پروژه های طراحی صنعتی شامل : روند طراحی صنعتی طراحی بسته بندی ، طراحی سریع ، طراحی مبلمان و … می شود .
دروس اصلی :
دروس اصلی در رشته ی طراحی صنعتی شامل استاتیک ، فیزیک نور و الکتریسیته ، نقشه کشی صنعتی تاریخ طراحی صنعتی ، آرگونومی ، ارزیابی تولیدات صنعتی ، اقتصاد و مدیریت تولیدات صنعتی ، مواد و روش ساخت جامعه شناسی صنعتی طراحی با کامپیوتر و طراحی فنی است .
افرادی که تحصیل کرده و فارغ التحصیل از دانشگاه های استرالیا هستند از دو مزیت بزرگ برخوردار می شوند
1. مزیت کاری : رشته ی طراحی صنعتی در کشور استرالیا نسبت به 5 سال گذشته ، با رشد 27 درصدی مواجه شده است و پیش بینی ما بر این مبنا می باشد که روند کاری به پیشرفت خود ادامه دهد . از این رو افراد متقاضی دارای بازار کاری عالی هستند
2. مزیت گرفتن اقامت : از دیگر مزیت های تحصیل در کشور استرالیا ، گرفتن اقامت آن می باشد ، افراد فارغ التحصیل پس از گذراندن دوره های اداری می توانند اقامت کشور استرالیا را دریافت کنند و به عنوان شهروندی قانونی در این کشور زندگی کنند .
همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شده است کشور استرالیا دارای دانشگاه های برتری در جهان می باشد ، چند نمونه از برترین دانشگاه ها که در زمینه ی طراحی صنعتی فعالیت می کنند عبارتند از :
1. MRIT University
از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد و توانسته است جایگاه 401 جهانی را بخود اختصاص دهد . این دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . از مدارک مورد نیاز برای این دانشگاه داشتن مدرک IELTS است و البته قابل ذکر است که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند میزان هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و دانشجویان غیر بومی متفاوت خواهد بود .
2. Monash University
از برترین دانشگاه های استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی 74 جهانی را در اختیار خود قرار دهد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و مدرک زبان مدنظر دانشگاه IELTS می باشد دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد . میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی متفاوت از دانشجویان غیر بومی می باشد . رنکینگ عالی جهانی این دانشگاه باعث شده است تا دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه شوند .
3. University Of Tasmania
از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا می باشد که دروس به زبان انگلیسی در آن تدریس می شود . البته قابل ذکر است که دانشگاه Tasmania جایگاه 201 جهانی را بخود اختصاص داده . از دیگر امکانات دانشگاه می توان به خوابگاه ها ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه ها اشاره داشت .
4. Curtin University Of Technology
از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد که در زمینه ی طراحی صنعتی فعالیت می کند . از مدارک مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS می باشد که فرد متقاضی هنگام درخواست تحصیل باید مدرک زبان خود را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز ارسال کند و قابل ذکر است که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود . دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتاب خانه و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . دروس ارائه شده همگی به زبان انگلیسی تدریس می شود و میزان هزینه های دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان خارجی می باشد .
5. The University Of Western Australia
از بهترین دانشگاه های استرالیا می باشد که توانسته است جایگاه 96 جهانی را کسب کند دروس تدریسی همگی به زبان انگلیسی می باشد و متقاضیان باید دارای مدرک IELTS باشند ، از دیگر نکات بسیار مهم درباره ی دانشگاه Western Australia رتبه ی 1 در کشور استرالیا می باشد و بسیاری از دانشجویان بومی و خارجی تلاش بر ورود به این دانشگاه دارند . امکانات فوق العاده ای را در اختیار دانشجویان قرار داده است و میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت خواهد بود .
دانشگاه های بسیار دیگری نیز در کشور استرالیا وجود دارد که آسودگی تحصیل را برای دانشجویان فراهم آورده است . دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در سرتاسر کشور استرالیا در رشته ی مورد علاقه خود تحصیل کنند . البته قابل ذکر است که وابسته به دانشگاه و شرایط و امکانات دانشجویان باید هزینه ی تحصیلی متفاوتی را بپردازند .
افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی درباره ی سوالات خود از جانب مشاورین دریافت کنند موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

 

مطلب رشته ی طراحی صنعتی در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/feed/ 0
رشته ی عکاسی در آمریکا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/#respond Thu, 05 Oct 2017 10:10:25 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11134 رشته ی عکاسی در آمریکا رشته ی عکاسی از پرطرفدارترین رشته ها محسوب می شود و رشته ی عکاسی در آمریکا متقاضیان زیادی را بخود جذب کرده است . از نکات قابل ذکر ، رشته ی عکاسی از زیر مجموعه ی رشته ی هنر می باشد و افرادی که برای رشته ی هنر متقاضی می

مطلب رشته ی عکاسی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی عکاسی در آمریکا

رشته ی عکاسی از پرطرفدارترین رشته ها محسوب می شود و رشته ی عکاسی در آمریکا متقاضیان زیادی را بخود جذب کرده است . از نکات قابل ذکر ، رشته ی عکاسی از زیر مجموعه ی رشته ی هنر می باشد و افرادی که برای رشته ی هنر متقاضی می شوندمی توانند در یکی از گرایش های ذکر شده در زیر ، ادامه تحصیل دهند .
_ بازیگری _ معماری داخلی و طراحی
_ طراحی گرافیکی _ تبلیغات
_ انیمیشن ، جلوه های بصری _ هنر جواهرات و فلزات
_ معماری _ عکاسی
_ آموزش هنر _ هنر مجسمه سازی
_ هنرهای زیبا _ تولید موسیقی و طراحی صدا
_ طراحی صنعتی _ ارتباطات چند رسانه ای
_ نویسندگی برای فیلم ، تلویزیون و دیگر رسانه ها
البته قابل ذکر است که متقاضیان رشته ی عکاسی باید مهارت های کافی را دارا باشند که در طول دوره بصورت تدریجی آموزش خواهند دید . آموزش ها در زمینه ی عکاسی از قبیل زیر خواهد بود .
_ قرار گرفتن در شرایط ویژه ( پیدا کردن موقعیت مناسب ) _ استودیو
_ تکنیک های تاریک خانه ( اتاق ظاهر عکس ) _ اعمال تغییرات
_ ترکیب گذاری _ تاریخچه عکاسی
_ تئوری رنگ ها _ مستندسازی عکس
افرادی که در رشته ی عکاسی تحصیل می کنند آینده کاری روشنی دارندو می توانند در بسیاری از پروژه ها حضور پیدا کنند البته قابل ذکر است در رشته ی عکاسی ، مهارت بسیار دخیل است و دیگر دارای مهارت های کافی در این زمینه نباشید شانس کمتری برای شرکت در پروژه های بزرگ را دارند .
تحصیل در دانشگاه های کشور امریکا وابسته به موقعیت جغرافیایی و امکانات ارائه شده توسط دانشگاه میزان هزینه های تحصیل متفاوت است و معروف ترین دانشگاه های کشور آمریکا در زمینه عکاسی عبارتند از :
Yale university ، university of California losAngeles ، university of New Mexico ، Arizona state university
البته بسیاری از دانشگاه های دیگر نیز در زمینه رشته ی عکاسی کلاس ها و کارگاه های را برگزار می کنند . اما دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه ها در رشته ی عکاسی هستند و به عبارتی ، قطب رشته ی عکاسی شناخته می شوند . توانسته اند دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان جذب کنند .
از دیگر نکات قابل ذکر نیمه حضوری و حضوری بودن عکاسی ها می باشد و افراد وابسته به شرایط خود می توانند در یکی از دوره های حضوری و یا نیمه حضوری شرکن کنند . در دوره حضوری فرد باید بصورت تمام وقت در کلاس ها شرکت کند که مزیت دوره های حضوری زود تمام شدن دوره تحصیل می باشد .
افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی قید شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی برای داشتن انتخابی بهتر و دقیق تر از جانب مشاورین موسسه آریاناپارس دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

مطلب رشته ی عکاسی در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/feed/ 0
رشته ی ساخت و تولید در آمریکا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/#respond Wed, 04 Oct 2017 08:51:33 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11131 رشته ی ساخت و تولید در آمریکا رشته ی ساخت و تولید یکی از زیر شاخه های رشته ی مهندسی مکانیک است و قابل ذکر می باشد که رشته ی ساخت و تولید نیز به گرایش های قالب سازی ، ماشین ابزار سیستم های تولید صنعتی و شکل دهی فلزات تقسیم می گردد . بنابراین

مطلب رشته ی ساخت و تولید در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی ساخت و تولید در آمریکا

رشته ی ساخت و تولید یکی از زیر شاخه های رشته ی مهندسی مکانیک است و قابل ذکر می باشد که رشته ی ساخت و تولید نیز به گرایش های قالب سازی ، ماشین ابزار سیستم های تولید صنعتی و شکل دهی فلزات تقسیم می گردد .
بنابراین به تعریف انجمن مهندسان ساخت و تولید ، رشته ی ساخت و تولید ، رشته ای از مهندسی است که به تحصیلات و تجربیات متعددی نیازمند است ، تا بتواند به رویه های مهندسی در پروسه های تولید و شنیده های تولید شکل بدهد .

هدف از تحصیل در رشته ی ساخت و تولید ، یادگیری و به کار بردن تکنولوژی مربوط به ابزارسازی ، ریخته گری ، جوشکاری ، فرم دادن فلزات و… می باشد و در پایان دوره ی فارغ التحصیلی متقاضیان و دانشجویان قادر خواهند بود در صنایع و کارخانه هایی مانند ماشین سازی ، ابزار سازی ،خودروسازی ، صنایع کشاورزی ، صنایع هوایی و … به ساخت و تولید ماشین آلات و قطعات ، طراحی کارگاه و یا کارخانه تولیدی بپردازند و وظیفه نظارت و بهره برداری و اجرای صحیح طرح ها را بر عهده بگیرند .
افرادی که در رشته ی ساخت و تولید فعالیت دارند و مشغول هستند ، علاوه بر ساخت قطعه با کیفیت باید از لحاظ سیستمی طوری رفتار کنند که مقرون به صرفه باشد .

چه دوره هایی باید در رشته ی ساخت و تولید گذرانده شود ؟

مهندسین ساخت و تولید مسمولیت تجزیه و تقویت درجه محصولات را بر عهده دارند و هنگامی که اتفاقی برای یک قطعه رخ داد ، باید فرد تحصیل کرده در این رشته بداند که چگونه قطعه معیوب را درست و بازسازی کند از دروس اصلی در این رشته مهندسی صنایع ، طراحی مکانیکی و مدارهای الکتریکی می باشد و در طول افرادباید آموزش هایی در زمینه های نام برده شده در زیر داشته باشند .

_ نظارت برفرآیند تولید
_ تجزیه و تحلیل قدرت فلزکاری و مواد
_ اصول تضمین کیفیت
_ تکنولوژی پلاستیک
_ طراحی ماشین
_ سیستم های تولید پیشرفته
_ مهندسی طراحی محصولات
_ اتوماسیون و رباتیک

رشته ی ساخت و تولید ، رشته ایی می باشد که دارای اهمیت و بازار شغلی بالایی می باشد و تمامی وسایل که امروزه از انها استفاده می کنیم از قبیل : هواپیما ها ، خودرو ها ، رایانه و حتی اسباب بازی و …. وابسته به رشته ی ساخت و تولید ، طراحی و ساخته شده اند . رشته ی ساخت و تولید شامل اجزایی از مهندسی مکانیک ، مهندسی برق ، مهندسی مواد و مهندسی صنایع است .

فردی که به عنوان مهندس ساخت و تولید فارغ التحصیل شده توانسته است تا قابلیت های زیر را بدست آورد
_ یک مهندس ساخت و تولید قادر است از دانش و دانسته های خود در ریاضیات ، علوم پایه و علوم مهندسی برای حل مسائل مهندسی ساخت و تولید به خوبی استفاده کند
_ یک مهندس ساخت و تولید قادر است آزمایشات مورد نظر خود را اجرا کند و نتایج مربوط به آن را تشریح کند
_ یک مهندس ساخت و تولید قادر است سیستمی را طراحی کند که مشخصه های مد نظر را دارا باشد .
_ یک مهندس ساخت و تولید قادر است با استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مربوطه . تحلیل و جمع آوری اطلاعات را به خوبی انجام دهد .

_ و همچنین یک فرد به عنوان مهندس ساخت و تولید می داند که همواره باید اطلاعات خود را به روز کند
تا به اینجا اطلاعات پایه ای درباره ی رشته ی ساخت و تولید به شما داده شد . درباره کشور آمریکا نیز باید گفته شود که این کشور دارای دانشگاه های بسیاری در رشته ی ساخت و تولید می باشد که این امر باعث شده است ، کشور آمریکا به قطبی از رشته ی ساخت و تولید در بین دیگر رشته ها شود و هر ساله پذیرای تعداد بیشماری دانشجوی بین المللی و غیر بومی است . دانشگاه های آمریکا امکاناتی از قبیل : خوابگاه ، کتاب خانه ، باشگاه ورزشی ، سالن نمایش و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند . البته نکته ای که قابل ذکر است ، میزان هزینه های تحصیل می باشد . هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی و دانشجویان غیر بومی متفاوت است و افراد غیر بومی باید هزینه ی بیشتری را بپردازند .
چند نمونه از دانشگاه های برتر در کشور آمریکا به عبارت زیر می باشد .

1. University of Kentucky

از دانشگاه هایی می باشد که تمام گرایش های رشته ی ساخت و تولید را دارد و همین موضوع باعث شده است تا طرفداران این رشته بتوانند جذب این دانشگاه شود . البته قابل ذکر است دانشگاه Kentucky دارای رتبه ی 351 جهانی می باشد و امکانات عالی را به دانشجویان خود ارائه می دهد . تدریس دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و افراد غیر بومی نیازمند به ارائه مدرک های آیلتس و یا تافل هستند حداقل نمره ی آیلتس 5.6 و حداقل نمره ی تافل 105 برای دانشگاه Kentucky مورد نیاز است .

2. University of California _ losAngles

از دیگر دانشگاه های برتر در کشور آمریکا که توانسته است طرفداران رشته ی ساخت و تولید را جذب خود کند از بزرگترین دانشگاه های جهان محسوب می شود و دارای رتبه ی 14 جانی است ، این موضوع باعث شده است تا افراد بیشتری برای شرکت در این دانشگاه در تلاش باشند زبان تدریس دروس به زبان انگلیسی می باشد و مدرک های زبان مورد نیاز آیلتس و تافل است که دانشجویان هنگام ارائه مدارک خود حتماً باید مدارک زبان خود را نیز ارائه دهند .

3. University of Texas Austin

دانشگاه دیگری می باشد که توانسته است رتبه ی 50 جهانی را به خود اختصاص دهد . دارای شرایط پذیرش یکسانی با دیگر دانشگاه ها است و پذیرای دانشجویان غیر بومی بسیاری از سرتاسر دنیاست مدارک زبان مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه آیلتس و تافل است .

4. University of Michigan

چهارمین دانشگاه مطرح در کشور آمریکا می باشد و توانسته است رتبه ی جهانی 21 را به خود اختصاص دهد . متقاضیان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می کنند و مدارک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه آیلتس و تافل است . زبان تدریس دروس در این دانشگاه ، انگلیسی است و سالانه پذیرای دانشجویان بسیار زیادی از سرتاسر دنیاست .

5. Boston University

از دیگر دانشگاه های پر طرفدار در کشور آمریکا می باشد و پذیرای دانشجویان غیر بومی است زبان تدریس دروس در این دانشگاه ، زبان انگلیسی است و دانشگاه Boston دارای رتبه ی جهانی 64 می باشد مدارک زبان مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه ، آیلتس و تافل می باشد
البته تمام دانشگاه های کشور آمریکا به اینجا ختم نمی شود . دانشگاه های بسیاری هستند که در رشته ی ساخت و تولید فعالیت می کنند . افرادی که نیازمند به کسب اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و با مطرح کردن سوالات خود راهنمایی هایی از جانب مشاورین دریافت کنند تا انتخابی بهتر و دقیق تر داشته باشند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

مطلب رشته ی ساخت و تولید در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/feed/ 0
رشته ی عکاسی در انگلستان https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86/#respond Tue, 03 Oct 2017 16:21:11 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11126 رشته ی عکاسی در انگلستان یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی در انگلستان عکاسی می باشد ، که خیلی مورد استقبال دانشجویان خارجی در سالهای اخیر شده است . رشته ی عکاسی از زیر مجموعه و گرایش رشته های هنر می باشد . کشور انگلستان با داشتن دانشگاه برتر خود توانسته علل جذب بسیاری از

مطلب رشته ی عکاسی در انگلستان برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی عکاسی در انگلستان

یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی در انگلستان عکاسی می باشد ، که خیلی مورد استقبال دانشجویان خارجی در سالهای اخیر شده است . رشته ی عکاسی از زیر مجموعه و گرایش رشته های هنر می باشد .
کشور انگلستان با داشتن دانشگاه برتر خود توانسته علل جذب بسیاری از دانشجویان خارجی شود . در این مقاله ، ابتدا آشنایی با عکاسی و رشته ی عکاسی پیدا می کنید و در انتها با دانشگاه های برتر آشنا خواهید شد .

معرفی رشته ی عکاسی

در اوایل عکس ها با دوربین های ساده و مبتدی تولید می شود که قابل مقایسه با تجهیزات امروزی نمی باشد و افرادی که متقاضی برای تحصیل در رشته ی عکاسی می شوند ، با علوم و فنون مختلفی در زمینه ی عکاسی آشنایی پیدا خواهند کرد در زمینه های چون با عکاسی خبری با تبلیغاتی علمی ، طبیعت و … آموزش می بینند و از دیگر مزیت های دانشجو بودن در رشته ی عکاسی کسب کردن علم یک فرد عکاس در طی چندین سال کار ، در یک دوره ی چهار ی ساله می باشد . به عبارت دیگر یک فرد دانشجو در یک دوره 4 ساله می تواند به اندازه ی یک فرد عکاس که علم خود را طی سالها کار بدست آورده است ، علم کسب کند .

از توانایی هایی که یک فرد به عنوان عکاس باید از آن برخوردار باشد می توان هنر دیدن اشاره داشت فرد عکاس باید بتواند زیبایی را در برخی از سوژه ها تشخیص دهد که دیگر افراد از این توانایی عاجز باشند و باید عمق دیدش به موارد معمولی از نظر دیگران ، بیشتر باشد و البته از دیگر نکات توانایی برقراری رابطه خوب می باشد . فرد عکاس باید بتواند رابطه خوب با افراد جامعه برقرار کند و همواره در محیط خارجی به دنبال سوژه های هنری باشد . رشته ی عکاسی به مانند نقاشی نمی باشد که فرد در منزل خود تصوراتش بر روی کاغذ پیاده کند . فرد عکاس باید همواره در محیط های خارجی باشد . زیرا تصاویر ثبت شده ، تصاویر واقعی هستند و هر فصل و زمان زیبایی های خاص خود را دارد . همچنین قابل ذکر است که فرد عکاس باید دارای اطلاعات عمومی بالایی باشد و توانایی تشخیص در موقعیت های جغرافیایی بالا باشد .
افراد متقاضی در این رشته باید یکسری دروس را تحت عنوان دروس اصلی و دروس پایه ای بگذرانند که به ترتیب هر یک از دروس در ادامه مقاله با جزئیات آورده شده اند .

دروس پایه ای ، ازدروسی می باشد که تشکیل دهنده ی قواعد پایه ای در عکاسی هستند و فرد با مهارت یافتن در دروس پایه ای می تواند به دروس تحصیلی و یا اصلی را مورد مطالعه قرار دهد . چند نمونه از دروس پایه ای عبارت است از :
_ مبانی هنر های تجسمی
_ کارگاه طراحی پایه
_ هندسه مناظر
_ آشنایی با رشته های هنری
_ کارگاه های عکاسی رنگی
دروس تخصصی ، افراد متقاضی پس از به پایان رساندن دروس پایه ای باید مهارت های کافی را نیز در دروس تخصصی کسب کنند تا بتوانند به عنوان عکاس با بار علمی بالا از این رشته فارغ التحصیل شوند . دروس اصلی در این رشته عبارتند از :
_ شیمی عمومی و شیمی عکاسی
_ فیزیک و ابزار شناسی
_ تاریخچه عکاسی
_ اشنایی با فیلمبرداری
_ نورپردازی
_ فنون عرضه و نمایش عکس
_ تجربه و تحلیل عکس ( نقد عکس )
_ کارگاه تخصصی عکاسی
_ بازسازی عکس
و البته قابل ذکر است که یکسری از دروس به عنوان دروس عمومی نیز وجود دارد که با دیگر رشته های هنر همپوشانی دارد .
همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شده کشور انگلستان دارای دانشگاه های متعددی در زمینه با رشته ی عکاسی می باشد و به همین علت بسیاری از دانشجویان قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیس را دارند چند نمونه از برترین دانشگاه های کشور انگلستان عبارتند از :

1. University of Beal forshire

از دانشگاه های معتبر در کشور انگلیس می باشد که سالانه پذیرای 000/24 همه دانشجوی خارجی از 100 کشور می باشد . دارای رتبه ی 601 جهانی در بین دیگر دانشگاه های جهان می باشد . میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است و دانشگاه امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایش ، کتابخانه و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد اما قابل ذکر است که دانشجویان برای استفاده از امکانات ارائه شده باید هزینه ای جدا پرداخت کنند . مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه حداقل IELTS _ 6 می باشد .

2. London South Bank University

از دهمین دانشگاه های برتر در کشور انگلیس می باشد که سالانه پذیرای 000/2 دانشجوی بین المللی از 130 کشور می بقاشد و همچنین توانسته است جایگاه 801 جهانی را به خود اختصاص دهد . دانشگاه نام برده شده امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … را به دانشجویان خود ارائه دهد البته قابل ذکر است که هزینه ی امکانات ارائه شده متفاوت و جدا از هرینه ی تحصیلی می باشد و میزان هزینه ی تحصیلی برای افراد بومی جدا از افراد غیر بومی است به عبارت دیگر افراد بومی هزینه ی کمتری نسبت به دانشجویان خارجی پرداخت می کنند .

3. De Montfort University

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور انگلیس می باشد که سالانه پذیرای 700/2 دانشجوی بین المللی است و توانسته است رتبه ی 601 جهانی را کسب کند . از امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد می توان به خوابگاه مجموعه های ورزشی و کتابقخانه اشاره کرد که فرد برای استفاده از این امکانات باید هزینه ای جدا از هزینه ی تحصیل پرداخت کند . حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه نام برده شده IELTS _ 6 می باشد که متقاضیان هنگام ارائه مدارک خود باید مدرک زبان خود را نیز به دانشگاه ارائه دهند از دیگر نکات قابل ذکر متفاوت بودن میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی است .

4. University of South Wales

از دیگر دانشگاه های فعال در زمینه ی عکاسی می باشد که توانسته است دانشجویان زیادی را جذب خود کند . دانشگاه امکاناتی نظیر خوابگاه و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که البته دانشجویان باید هزینه ای جدا را برای استفاده از امکانات پرداخت کنند . مانند دیگر دانشگاه های نام برده شده میزان هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است و دانشجویان غیر بومی باید هزینه ی بیشتری را نسبت به دانشجویان بومی پرداخت کنند . مدرک زبان مورد نیاز برای دوره های لیسانس حداقل IELTS 6 و برای دوره های فوق لیسانس و بالاتر حداقل IELTS 5/6 می باشد که دانشجویان هنگام مراجعه باید با دیگر مدارک خود به دانشگاه ارائه دهند .

5. Bath Spa University

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور انگلیس می باشد که توانسته است دانشجویان بسیاری را جذب خود کند . امکاناتی مانند دیگر دانشگاه ها از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد اما میزان هزینه ی تحصیلی دانشجویان غیر بومی بیشتر از دانشجویان بومی می باشد که این قانون در اکثریت دانشگاه های جهان صدق می کند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه نام برده شده برای دوره های لیسانس IELTS 6 و برای دوره های فوق لیسانس و بالاتر IELTS 5/6 می باشد .

6. University of GreenWich

جزء 10 دانشگاه برتر در کشور انگلیس می باشد و توانسته است جایگاه جهانی 601 را در میان دیگر دانشگاه ها کسب کند . امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه و سالن های نمایشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و اما هزینه آن خارج از هزینه های تحصیلی می باشد . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشجویان خارجی حداقل IELTS 6 می باشد . میزان هزینه های تحصیلی نیز برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد .
تمام دانشگاه های فعال در زمینه عکاسی در کشور انگلیس به اینجا ختم نمی شود بلکه تعداد دانشگاه های بسیاری هستند که دارای شرایطی مشابه با دانشگاه های نام برده شده هستند و قابل ذکر است که هزینه ی امکانات ارائه شده توسط دانشگاه ها جدا از میزان هزینه های تحصیلی می باشد افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند برای کسب اطلاعات از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین برای انتخابی بهتر دربافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

مطلب رشته ی عکاسی در انگلستان برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86/feed/ 0
رشته ی کتابداری در آمریکا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/#respond Tue, 03 Oct 2017 10:07:50 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11124 رشته ی کتابداری در آمریکا از پرطرفدارترین رشته ها در کشور آمریکا ، رشته ی کتابداری می باشد و افرادی که علاقه مند به شغل کتابداری دارند ، باید در رشته ی کتابداری و علوم اطلاعات ، دارای تحصیلات عالی می باشند و پس از به پایان رساندن دوره تحصیلی و فارغ التحصیل شدن از

مطلب رشته ی کتابداری در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی کتابداری در آمریکا

از پرطرفدارترین رشته ها در کشور آمریکا ، رشته ی کتابداری می باشد و افرادی که علاقه مند به شغل کتابداری دارند ، باید در رشته ی کتابداری و علوم اطلاعات ، دارای تحصیلات عالی می باشند و پس از به پایان رساندن دوره تحصیلی و فارغ التحصیل شدن از رشته ی کتابداری و علوم اطلاعات فرد متقاضی می تواند به عنوان کتابدار و یا مشاور اطلاعات ، مشغول به کار شود .
چند نمونه از آموزش هایی که یک فرد باید در رشته کتابداری ببیند ، عبارتند از : روش های کتابداری رسانه ها منابع برای نوجوانان ، داستان گویی ، فهرست نویسی و رده بندی ، توسعه مجموعه البته قابل ذکر است بیشتر موقعیت های شغلی برای افرادی مهیا است که دارای مدرک کارشناسی ارشد ALA معتبر هستند و افرادی که می خواهند به عنوان یک کتابدار حرفه ای مشغول شوند باید قبل از به پایان رساندن دوره ی دانشگاهی خود مدارک دیگری از قبیل MLS ، MLIS ، MSIS ، MSLS ، MA ، MS را کسب کنند که با دارا بودن یکی از مدارک میزان درصد شانس آنها در کار کتابداری در محلی مجلل و مناسب و افزایش می یابد .
البته نکته ای مهم قابل ذکر است ، افرادی که در شغل کتابداری تحصیل کرده اند حتماً نباید به عنوان کتابدار در محلی مشغول به کار شوند بلکه دارای فرصتهای شغلی متفاوتی مانند : بایگانی ، سیستم های کامپیوتری ، تحلیل گران ، موزه داران ، مدرسی مشغول شود
افرادی که برای بایگانی متقاضی می شوند زمینه کاری در حوزه ی بایگانی پرونده ها و اسناد با ارزش که می توانند از قبیل مقالات نامه ها یا خاطرات ، اسناد و مدارک حقوقی ، نقشه ها ، فیلم ها ، ضبط صدا و دیگر مدارک باشد .
تحلیلگران نیز می توانند سیستم های کامپیوتری ، تکنولوژی های موجود و فرآیند کسب و کار را بهبود دهند و سیستم های کامپیوتری جدید ایجاد کنند .
موزه داران مسئولان اجرای آموزش و پژوهش و فعالیت های خدمات مهندسی موزه ها و باغ وحش ها و سایر موسسات دیگر هستند .
معلمان و مدرسان نیز می توانند در مدارس دولتی و خصوصی ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان ها کار کنند و وظیفه آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه و یا جهان کار را بر عهده داشته باشند
از این رو کشور آمریکا توانسته است دانشگاه های متفاوت در رشته ی کتابداری را دارا باشد چند نمونه از دانشگاه های برتر در رشته ی کتابداری در آمریکا به شرح زیر می باشد :
Indiana university / university Indiana polis ,

البته قابل ذکر است که تعداد بیشتری دانشگاه در رشته ی کتابداری وجود دارد و دانشگاه های نام برده شده از معروف ترین ها در رشته کتابداری هستند از دیگر نکات شایان ذکر ، هزینه ی تحصیل می باشد و قابل ذکر است که هزینه ی تحصیل در هر دانشگاه متفاوت می باشد . که میزان نرخ وابسته به امکانات دانشگا ه ها و محل موقعیت دانشگاه می باشد البته نکته مهم ، هزینه ی تحصیل برای دانشجویان برسی و دانشجویان غیر بومی متفاوت است و دانشجویان غیر بومی باید هزینه ی بیشتری را نسبت به متقاضیان بومی پرداخت کنند . میزان هزینه ی حدودی ، سالانه 95000 تا 25000 و حتی ممکن است بیشتر شود که وابسته نوع زندگی و دانشگا انتخابی شما می باشد و هر فرد باید مبلغی بالغ بر 12000 را نیز برای هزینه زندگی خود در نظر بگیرید .
از دیگر نکات مهم دارا بودن مدرک زبان تافل و یا آیلتس می باشد و فرد باید هنگام اقدام این مدارک را دارا باشد و برای دانشگاه مد نظر ارسال نماید و شایان ذکر است که برای تحصیل در اکثریت دانشگاه های آمریکا متقاضیان علاوه بر داشتن مدارک تافل یا آیلتس ، باید مدرک جی آر ایی ( GRE ) به همراه داشته باشند و برخی دیگر از دانشگاه ها نیز نیازمند مدارک LSAT و SAT هستند .
اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارید باید بصورت تقریبی از 6 تا 8 ماه قبل از شروع ترم اقدام نمایید از این رو افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در جهت انتخابی بهتر و دقیق از مشاورین موسسه آریاناپارس دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

 

مطلب رشته ی کتابداری در آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/feed/ 0
رشته ی گرافیک در استرالیا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/#respond Mon, 02 Oct 2017 14:41:44 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11119 رشته ی گرافیک در استرالیا گرافیک از رشته های جذابی می باشد که توانسته است متقاضیان زیادی را جذب خود کند . در این میان کشور استرالیا توانسته متقاضیان زیادی را جذب دانشگاه خود در رشته ی گرافیک کند افرادی که در رشته ی گرافیک شرکت می کنند نیازمند به یکسری از مهارت ها هستند

مطلب رشته ی گرافیک در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی گرافیک در استرالیا

گرافیک از رشته های جذابی می باشد که توانسته است متقاضیان زیادی را جذب خود کند . در این میان کشور استرالیا توانسته متقاضیان زیادی را جذب دانشگاه خود در رشته ی گرافیک کند افرادی که در رشته ی گرافیک شرکت می کنند نیازمند به یکسری از مهارت ها هستند ، برخی از مهارت ها در زیر ذکر شده است :
_ خلاقیت : فردی که به عنوان گرافیست از رشته ی گرافیک فارغ التحصیل می شود باید دارای خلاقیت برای ایده پردازی و انجام کارهای هنری داشته باشد .
_ ذوق هنری ، از دیگر مواردی که می تواند خلاقیت هر فرد را شکوفا کند ، ذوق هنری می باشد ذوق هنری باعث بالا رفتن مهارت در طراحی می شود .
_ مهارت خوب ارتباطی ، از دیگر موارد مورد نیاز برای هر فرد به عنوان گرافیست می باشد ، زیرا فرد گرافیست همواره و پیوسته با افراد زیادی در محیط کاری خود برخورد خواهد کرد و باید بتواند ارتباط خوبی برقرار کند .
از دیگر مهارت هایی که هر فرد گرافیست آن را به عنوان لازمه ی کار خود نیاز دارد ، کار با کامپیوتر و توانایی استفاده از نرم افزار های گرافیکی می باشد .
چند نمونه نرم افزار های گرافیکی یک فرد گرافیست نیازمند آن است ، عبارتند از :
_ Photoshop
_ flash
_ corel
_ premiere
_ Illustrator
_ fire works
_ In Design
_ Visio
_ 3D studio max
بنابراین افرادی که فارغ التحصیل در رشته ی گرافیک می شوند و اگر قصد ورود به بازار کاری را دارند باید حتما مهارت های کافی را در استفاده از نرم افزار های ذکر شد داشته باشند .
البته قابل ذکر است که افراد متقاضی در رشته ی گرافیک در کشور استرالیا دارای شرایط کاری مناسبی هستند و میزان درآمد افراد گرافیست در کشور استرالیا سالیانه مبلغی حدود بر 000/48 دلار می باشد .
افراد متقاضی برای دانشگاه های کشور استرالیا از مزیت گرفتن اقامت کشور استرالیاپس از پایان دوره تحصیلی و فارغ التحصیلی برخوردار هستند
چند نمونه از دانشگاه های برتر در کشور استرالیا که در رشته ی حقوق فعالیت می کنند عبارتند از :
1. Queensland university of Technology
از معتبرترین دانشگاه های کشور استرالیا محسوب می شود ،؟ دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و سالن های نمایشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . میزان هزینه ی تحصیلی برای افراد بومی کمتر از افراد غیربومی است . تعداد دانشجویان این دانشگاه به 2 دسته تقسیم شده است 000/45 دانشجوی بومی و 000/6 دانشجوی غیربومی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و همواره پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشد
2. university of new castle
از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی 201 جهانی را بخود اختصاص دهد . دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود از این رو یکی از مدارک مورد نیاز در این دانشگاه مدرک زبان آیلتس و یا تاقل می باشد . این دانشگاه به دانشجویان خود امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی را ارائه می دهد . میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد و افراد غیر بومی هزینه تحصیلی بیشتری می پردازند .
3. Charles Darwin university
از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا که توانسته است رتبه ی 251جهانی را کسب کند . دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است . مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه مدرک ILETS 6.5 می باشد . میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی کمتر از افراد غیر بومی است .
البته تمام دانشگاه های کشور استرالیا به اینجا ختم نمی شوند و دانشگاه های متعددی در زمینه ی گرافیک فعالیت می کنند ، البته قابل ذکر است هر یک از دانشگاه ها با توجه به شرایط محیطی و امکانات متعدد ، دارای هزینه ی تحصیلی متفاوتی است . از این رو افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی جهت انتخابی بهتر از جانب مشاورین دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

مطلب رشته ی گرافیک در استرالیا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/feed/ 0
رشته ی مدیریت آمریکا https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/ https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/#respond Wed, 27 Sep 2017 13:27:23 +0000 https://arianaabroad.com/?p=11113 رشته ی مدیریت آمریکا از پرطرفدارترین رشته ها در دوره های فوق لیسانس و دکتری ، رشته ی مدیریت آمریکا می باشد و کشور آمریکا با دارا بودن بیش از 1000 کالج و دانشگاه توانسته است به عنوان قطب رشته مدیریت در جهان مطرح شود و باعث شود تا دانشجویان بسیاری قصد ادامه تحصیل در

مطلب رشته ی مدیریت آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
رشته ی مدیریت آمریکا

از پرطرفدارترین رشته ها در دوره های فوق لیسانس و دکتری ، رشته ی مدیریت آمریکا می باشد و کشور آمریکا با دارا بودن بیش از 1000 کالج و دانشگاه توانسته است به عنوان قطب رشته مدیریت در جهان مطرح شود و باعث شود تا دانشجویان بسیاری قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را داشته باشند که با توجه به علایق خود می توانند در یکی از گرایش های رشته مدیریت انتخاب دانشگاه کنند .

رشته ی مدیریت دارای گرایش های متفاوتی است که عبارتند از :
_ مدیریت بازرگانی
_ میریت مالی
_ مدیریت استراتژیک
_ مدیریت منابع انسانی
_ مدیریت اجرایی
_ مدیریت کارآفرینی
_ فناوری اطلاعات
_ مدیریت بیمارستان
_ مدیریت توریست و هتلداری

افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته ی مدیریت را دارند باید دروسی از قبیل : حسابداری ، بازاریابی ، امار بازرگانی ، امور مالی ، سیستم های اطلاعات مدیریت ، علوم مدیریت ، مدیریت منابع انسانی ، مدیریت عملیاتی ، رفتارهای سازمانی ، مدیریت زنجیره ی تامین کالا ، امور حقوقی ، امور بین الملل را فرا بگیرند .

افرادی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور آمریکا را دارند باید شرایطی را داشته باشند برای مثال : وجود مدرک کارشناسی مرتبط با معدل بالای 16 و مدرک زبان آیلتس 6s و یا تافل 100 و جی مَت ( GMAT ) که از ضرورات اصلی و واجب هنگام اقدام می باشد .

افراد فارغ التحصیل در رشته ی مدیریت ، در بازار کار دارای وظایفی از قبیل زیر را بر عهده دارد .

_ تعیین اهداف و روش های رسیدن یه آن
_ نظارت بر روند خارج شدن بودجه
_ مشاوره با کارمندان و هیئت مدیره درباره ی عملیات ها
_ مذاکره و بهبود قرار دادها
_ تعیین مدیران دیگر
_ مشخص نمودن روش های کاهش هزینه و افزایش عملکرد

بنابراین افراد فارغ التحصیل در این رشته دارای بازار کاری بهتری نسبت به دیگر رشته ها هستند از برترین دانشگاه های کشور آمریکا که توانسته اند متقاضیان زیادی را جذب کنند عبارتند از :

1. University of sanFrancisco

این دانشگاه دوره های آموزشی تمام وقت ( حضوری ) و نیمه وقت ( نیمه حضوری ) برگذار می کند و از مزیت های مثبت در این دانشگاه نیاز نداشتن به مدرک GMAT و GRE است و زبان تدریس دروس در این کشور به زبان انگلیسی است ، میزان هزینه تحصیلی در دانشگاه sanFrancisco حدود بر 960 / 39 دلار آمریکایی می باشد .

2. Schiller International University

از دیگر دانشگاه های مطرح در کشور آمریکا می باشد . زبان تدریس دروس در این دانشگاه زبان انگلیسی می باشد و دانشجویان متقاضی باید دارای مدرک GMAT یا GRE همراه با IELTS و یا TOEFL باشند و تمام دوره ها در این دانشگاه بصورت حضوری و تمام وقت می باشد میزان هزینه ی حدودی که دانشجویان باید بپردازند ، مبلغی بالغ بر 144/21 یورو می باشد

3. Webber International University

از سومین دانشگاه های معتبر در رشته ی مدیریت می باشد . زبان تدریس دروس در این دانشگاه ، زبان انگلیسی است و دانشجویان باید همراه با دیگر مدارک خود . مدارک زبانی از قبیل GMAT همراه با IELTS و یا TOEFL به دانشگاه ارائه دهند

4. American University of Beirut

از دیگر دانشگاه های مطرح در رشته ی مدیریت می باشد و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند میزان طول دوره وابسته به هر فرد بین 15 الی 18 ماهه و افراد متقاضی باید دارای مدرک زبان از قبیل GMAT یا GRE همراه با IELTS و یا TOEFL باشند

5. Marconi International University

از دیگر دانشگاه های کشور امریکا می باشد که توانسته است توجه بسیاری از متقاضیان را به خود جذب کند . دروس در این دانشگاه به زبان های انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شود میزان هزینه ی در نظر گرفته شده توسط دانشگاه مبلغی بالغ بر 800/12 دلار آمریکا می باشد البته قابل ذکر است که میزان هزینه های تحصیلی جدا از هزینه ی زندگی می باشد و هزینه ها وابسته به شرایط هر شخص متفاوت است .

تمام دانشگاه های کشور آمریکا به اینجا ختم نمی شود بلکه تعداد بسیاری از دانشگاه های کشور آمریکا ، در زمینه ی مدیریت دوره هایی را برگذار می کنند .

افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در جهت انتخابی دقیق و مناسب داشته باشند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

مطلب رشته ی مدیریت آمریکا برای اولین بار در موسسه مهاجرتی آریانا پارس منتشر شده است.

]]>
https://arianaabroad.com/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/feed/ 0