مهاجرت به کانادا از طریق کار


چند سالی است که کشور کانادا جزء یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا تبدیل شده است و باعث شده است که متقاضیان زیادی به این کشور مهاجرت کنند

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت کاری کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا و در عین حال دشوارترین راه برای اخذ ویزا به شمار می رود.

افراد متقاضی در این روش می توانند از طریق برنامه های اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی اقامت کشور کانادا را  بدست آورند. مطمعنا در این روش، شرایط هایی مانند سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن متقاضیان مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. علاوه بر موارد گفته شده نیاز به ارائه مدارکی مانند گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، نداشتن سوء پیشینه، دعوتنامه و تکمیل فرم های مشخص شده لازم است.

همراه داشتن درخواست کاری از طرف یک کارفرما در کشور کانادا می تواند یک نوع امتیاز مثبت برای مهاجرت کاری کانادا گردد که منجر به دریافت اقامت در کانادا می شود

هزینه اخذ ویزای کاری در سال ۲۰۲۱ شامل هزینه های مربوط به سفارت کانادا می باشد که افراد متقاضی بایستی با توجه به نوع ویزای خود، آن را پرداخت نمایند. این هزینه برای هر شخص تقریبا ۴۰۰ دلار کانادا است.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

شرایط مهاجرت کاری کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزای سرمایه گذاری از روش های دیگر جهت مهاجرت به کشور کانادا می باشد که عموما نیاز به مدت زمان زیادتری  نسبت به سایر روش ها  می باشد. همان طور که از نام سرمایه گذاری پیداست جزء پرهزینه ترین راه های اخذ اقامت دائم در کشور کانادا است.

در این روش مهاجرت کاری پس از انتخاب کردن نوع سرمایه گذاری که شامل سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی می باشند عواملی مانند تمکن مالی، اندازه سرمایه و رزومه فرد متقاضی، مورد ارزیابی  و سنجش قرار می گیرد. برای کاهش ریسک مهاجرت کاری کانادا می توانید از همکاران ما در مجموعه آریانا ابرود کمک بگیرید تا با راهنمایی کارشناسان مجرب ما  مراحل مهاجرت کاری کانادا را با موفقیت به اتمام برسانید

نکته:  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کشور کانادا، نیاز به رعایت شرایط مخصوص به همان شهر می باشد. قوانین و میزان سرمایه برای هر شهر با دیگری کاملا متفاوت است.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

ویزای خود اشتغالی، یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار به شمار می رود که به متقاضیان این امکان را می دهد تا با توجه به مهارت و تجربه شغلی خود، در کشور کانادا  اشتغال یابند. در سال های اخیر به خاطر درخواست های مکرر برای این نوع مهاجرت، کشور کانادا محدودیت ها و شرایط ویژه ای در نظر گرفته که موجب شده است افراد کمتری به این کشور از طریق خوداشتغالی مهاجرت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

  • بهره مندی از تجربه و مهارت کافی
  • ارائه گواهی سلامت و نداشتن سوء پیشینه
  • داشتن تمکن مالی
  • برخورداری از مدارک لازم برای پذیرش

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا هم به نوبه ی خود یکی دیگر از روش های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور کانادا  می باشد که متقاضیان زیادی مخصوصا در بین جوانان به وجود آورده است. افراد برای تحصیل در مقاطع مختلف به این کشور مهاجرت می کنند و در رشته ی تحصیلی دلخواه خود در بهترین دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل می دهند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی به کانادا

  • داشتن مدرک زبان و مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
  • داشتن مدرک تحصیلی
  • ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از طرف دانشگاه های کانادا
  • داشتن تمکن مالی
  • ارائه گواهی  مبنی بر سلامت پزشکی
  • ارائه فرم های تکمیل شده مربوط به پذیرش

امیدواریم که مطالب این مقاله به شما در جهت تصمیم گیری صحیح به شما جهت مهاجرت کاری کانادا کمک کرده باشد.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار

شبکه های اجتماعی

arrow up