امروزه مهاجرت کاری به کانادا متقاضیان زیادی پیدا کرده است زیرا این کشور به عنوان یکی از اقتصاد های برجسته و پیشرو در جهان ، مقصدی عالی برای افرادی است که قصد کار در آن را دارند. ویزای اجازه کار کانادا به تجار ، کارگران دائمی ، کارگران موقت ، دانشجویان و دیگران اجازه کار در کانادا را می دهد.

به طور معمول برای مهاجرت کاری به کانادا ، کارگران ماهر و متخصصین خارجی باید پیشنهاد کاری موقت خود را از کارفرمای کانادایی دریافت کنند. سپس از طرف منابع انسانی و توسعه مهارت های کانادا ، اجازه کار موقت برای افراد خارجی را در این کشور دریافت کنند.

افراد فقط پس از گرفتن پیشنهاد کار یا قرارداد کار از کارفرمای کانادایی ، می توانند برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنند. در این مقاله به بررسی روند اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری به کانادا می پردازیم. با ما همراه باشید.

مزایای مهاجرت کاری به کانادا

هر ساله به بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر اجازه کار برای مهاجرت کاری به کانادا داده می شود. این یک فرصت عظیم برای کارگران خارجی است که به دنبال ایجاد زندگی بهتر هستند. اگر بتوانید ویزای اجازه کار در کانادا را دریافت کنید از مزایای زی بهره مند خواهید شد :

۱ – در کانادا زیر نظر کارفرمایی که در درخواست اجازه کار خود ذکر کرده اید ، کار کنید.

۲ – می توانید برای افراد تحت تکفل خود درخواست ویزا کنید.

۳ – از درآمد دلاری مناسب و خوبی برخوردار خواهید شد.

۴ – می توانید در سراسر کانادا سفر کنید.

۵ – در آینده می توانید برای اخد اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

انواع مختلف اجازه کار در کانادا

دو نوع اجازه کار توسط کانادا صادر می شود که عبارتند از اجازه کار آزاد و اجازه کار مخصوص کارفرما. اجازه کار آزاد اساساً به شما اجازه می دهد تا بتوانید برای هر کارفرمایی که دوست دارید کار کنید. این ویزا مختص شغل نیست ، بنابراین متقاضیان نیازی به ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) یا دریافت پیشنهاد از کارفرمایی در کانادا را ندارید.

با داشتن مجوز کار آزاد این امکان را دارید تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید ، به جز شرکت هایی که شرایط و مقررات کار در کانادا را رعایت نمی کنند یا در در ارائه خدمات جنسی مشارکت دارند.

اجازه کار مخصوص کارفرما ، همانطور که از نامش پیداست ، مجوزی است که به شما اجازه می دهد تا فقط بتوانید برای یک کارفرمای خاص کار کنید. در این نوع اجازه کار ، نوع کار ، مکانی که در آن مشغول به کار می شوید و مدت زمان کار باید ذکر شود.

مراحل اخذ ویزا کاری کانادا

برای دریافت ویزای کار موقت کانادا سه مرحله اساسی وجود دارد :

۱ – کارفرما پیشنهاد کار موقت را به کارگران خارجی ارائه می دهد.

۲ – کارگر ماهر خارجی برای دریافت کار درخواست خود را ارائه می دهند.

۳ – در صورت تایید صلاحیت ، اجازه کار صادر می شود.

الزامات و مدارک مورد نیاز بری اثبات واجد شرایط بودن اخذ ویزای کاری

در ابتدا باید ثابت کنید که با انقضای اجازه کار خود از کانادا خارج خواهید شد. همچنین باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد شما از بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی خود و خانواده در طول اقامت در کانادا برخوردار هستید.

نباید هیچگونه سابقه فعالیت مجرمانه و کیفری در کشور خود داشته باشید. از این رو گواهی پلیس کشورتان را برای اثبات عدم سو پیشینه ، باید به عنوان مدرک ارائه دهید که نشان دهد خطری برای امنیت کانادا ندارید.

باید از سلامتی جسمانی و روانی خوبی برخوردار باشد و در صورت لزوم در معاینات پزشکی شرکت کند تا سلامت شما برای کانادا به اثبات برسد.

از این رو مدارک زیر را برای اخذ ویزای کاری باید به سفارت کانادا ارائه دهید:

۱ – گذرنامه معتبر که بیش از ۶ ماه از تاریخ برنامه ریزی شده برای ورود به کانادا ، اعتبار داشته باشد.

۲ –  دو قطعه عکس به اندازه گذرنامه که به تازگی گرفته شده باشد.

۳ – گواهینامه ها و مدارکی که صلاحیت ، مهارت و تخصص شما را تایید کند.

۴ – اثبات صلاحیت های حرفه ای ، از جمله داشتن سابقه کار در زمینه مرتبط.

۵ – ارائه مدارکی برای اثبات داشتن منابع مالی کافی برای تأمین هزینه های زندکی در طول اقامت در کانادا.

۶ – انجام معاینه های پزشکی که لازم است در بیمارستان های مورد تایید سفارت کانادا صورت گیرد.

۷ – پرداخت هزینه درخواست که بسته به نوع ویزا متفاوت خواهد بود.

همچنین باید آماده ارائه هرگونه اسناد و مدارکی باشید که ثابت کند برای ورود به کانادا واجد شرایط هستند. برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است به وب سایت سفارت کانادا مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به کانادا

شبکه های اجتماعی

arrow up