شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان

متقاضیان و علاقمندان به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به تمامی فاکتورهای مهم از جمله مبحث هزینه توجه می کنند از همین رو به هزینه های تحصیل در انگلستان رجوع کرده و شرایط موجود را مورد بررسی قرار می دهیم.

بصورت میانگین هزینه یکسال زندگی و تحصیل در کشور انگلستان بین ۲۲ تا ۳۰ هزار پوند می باشد که متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. در حال حاضر نگرانی بسیاری از دانشجویان مبحث هزینه بالای تحصیل و زندگی در کشور انگلستان می باشد که در این متن به تمامی شرایط موجود پرداخته می شود.

ذکر این نکته از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که سال های تحصیلی در کشور انگلستان کوتاه تر بوده و دانشجویان هزینه های کمتری را نسبت به سایر کشورها پرداخت می کنند.

سه سال به طور متوسط برای دوره های کارشناسی به جای ۴ سال و یک سال مدرک کارشناسی ارشد به جای دو سال از ویژگی های دانشگاهی انگلستان نسبت به سایر دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان می باشد.

شرایط هزینه های تحصیل در انگلستان را مورد بررسی قرار دهیم که شامل هزینه های تحصیل و زندگی می باشد.

هزینه های زندگی

در ابتدای کار، دانشجویان برای ورود به کشور انگلستان، باید حساب بانکی خود را برای اخذ ویزا به سفارت ارائه دهند که نشان دهنده هزینه های جاری یکسان فرد متقاضی و در صورت داشتن همراه را تأمین می کند.

شرایط زندگی بصورت کلی به شهر مورد نظر بستگی دارد و این نکته بدین معناست که دانشجویان در شهر لندن هزینه های بیشتری را باید به سفارت ارائه دهند.

در بحث هزینه های تحصیل در انگلستان بطور مثال در شهر لندن حداقل هزینه یکسال زندگی خود که معادل ۱۱۳۸۵ پوند است را باید در حساب خود داشته باشید که در صورت داشتن همراه ۷۶۰۵ پوند به آن اضافه می شود. در صورت قصد زندگی در خارج از لندن معادل ۹۱۳۵ به ازای فرد اصلی و ۶۱۲۰ به ازای همراه را در حساب بانکی خود نشان دهید.

این مبالغ که ذکر شده است برای ارائه به سفارت و تائید آن برای اخذ روادید می باشد و زمانی که دانشجویان وارد کشور انگلستان می شوند. هزینه های کمتری را برای زندگی خود پرداخت می کنند. بطور مثال دانشجویان در شهر لندن می توانند از ۳۰درصد تخفیف در سفرهای داخلی بهره مند شوند.

مسلماً یکی از روش های کاهش هزینه های موجود، انتخاب شهر درست و مناسب برای زندگی و کار دانشجویی می باشد. کاردیف پایتخت ولز، مقرون به صرفه ترین شهر برای دانشجویان در کشور انگلستان شناخته می شود.

بصورت معمول دانشجویان پس از سپری کردن مدت زمان کوتاهی در خاک انگلستان می توانند با آشنایی از شرایط و محیط مدیریت مناسب تری برای هزینه های خود داشته باشند.

هزینه های تحصیل در انگلستان (محل اقامت)

بصورت معمول دانشجویان برای سال اول خوابگاه های دانشجویی را برای محل اقامت انتخاب می کنند تا بتوانند با انتخاب های بیشتری بدنبال محل زندگی خود باشند.

بیشترین تفاوت در هزینه های زندگی در شهر لندن نسبت به سایر شهر های کشور انگلستان مبحث اجاره بهاست که دانشجویان در این شهر، هزینه های بیشتری را پرداخت می کنند.

طبق تخمین های زده شده هزینه های مسکن به ازای یکسال در حدود ۸ هزار پوند می باشد که یکسال تحصیلی مورد محاسبه قرار می گیرد، با این حال می توان محل اقامت ارزان تری نسبت به هزینه های اعلام شده جستجو و اجاره کرد.

نتایج نشان دهنده این موضوع است که دانشجویان در هر هفته بطور میانگین برای اجاره ۱۲۵ پوند پرداخت می کنند که دانشجویان ایرلند شمالی هفته ای ۹۱ پوند و دانشجویان در شهر لندن بطور میانگین هفته ای ۱۸۲ پوند به ازای اجاره بها پرداخت می کنند.

سایر هزینه های زندگی در انگلستان

  • در حدود ماهی ۷۰پوند به ازای مصرف اینترنت
  • متناسب با دوره تحصیلی، به احتمال زیاد حداقل ماهی ۳۰ پوند به ازای کتاب ها و سایر مواد آموزشی خواهید داد.
  • هزینه های جانبی تلفن همراه در حدود ۱۵ پوند است.
  • مواد غذایی هفته ای در حدود ۳۰ تا ۴۲ پوند هزینه به همراه خواهد داشت.
  • عضویت در باشگاه های دانشگاهی هزینه ای حدود ۳۲ تا ۴۰ پوند دارد.
  • بصورت میانگین هزینه البسه ماهیانه حدود ۵۵ پوند می باشد.
  • مجوز پخش تلویزیون ۱۴۷ پوند در سال است.

۲-هزینه تحصیل در انگلستان (دانشجویان اتحادیه اروپا- انگلستان)

بصورت کلی دو سطح هزینه ای برای دانشگاه های بریتانیا در نظر گرفته می شود، دانشجویان خانه که شامل دانشجویان انگلیسی و اتحادیه اروپا است و هزینه ای که برای دانشجویان بین المللی می باشد.

شرایط در بریتانیا تقریباً بصورت یکنواخت پابرجاست. در انگلستان بصورت میانگین تا حداکثر ۹۵۰۰ پوند دانشجویان هزینه می کنند. در ایرلند شمالی در حدود ۴۱۶۰ پوند، در اسکاتلند در حدود ۵۵۰۰ پوند و در ولز در حدود ۳۹۰۰ پوند برای تحصیل پرداخت می کنند.

لازم بذکر است که در منطقه اسکاتلند، فقط دانشجویان اسکاتلندی با هزینه های ذکر شده می توانند تحصیل کنند و در صورتی که از دیگر کشورهای بریتانیا قصد ادامه تحصیل در شهرهای اسکاتلند و دانشگاه های آن را داشته باشند تا سالیانه حدود ۹۲۵۰ پوند ملزم به پرداخت می باشند.

هزینه ذکر شده برای تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های انگلستان می باشد و بصورت معمول دانشجویان در مقاطع تکمیلی همانند کارشناسی ارشد و دکترا از تسهیلاتی که دولت برای آنها در نظر می گیرد، بهره مند می شوند. لازم بذکر است هزینه های تحصیل به عوامل زیادی همچون رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد.

۳-هزینه های تحصیل در انگلستان(دانشجویان بین المللی):

دانشجویان بین المللی هزینه های بیشتری را نسبت به سایر دانشجویان پرداخت می کنند که برای دوره های کارشناسی سالیانه در حدود ۲۰ هزار پوند، برای تحصیلات در دوره های کارشناسی ارشد در حدود ۱۲ تا ۱۷ هزار پوند می باشد.

مسلماً هزینه های دانشگاهی برای دانشجویان متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد و نمی توان هزینه واحدی را برای تمامی دوره ها در نظر گرفت. رشته هایی همچوم پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نسبت به سایر رشته ها، هزینه های بیشتری دارد.

اخذ نمایندگی از بسیاری از دانشگاهها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن خواهد بود.

 

دانشگاه های انگلستان را می توان به بخش تقسیم بندی کرد:

الف- دانشگاه های معمولی:

بصورت معمول هزینه های تحصیل در این دسته بین ۷ تا ۱۰ هزار پوند در سال می باشد که دانشجویان ملزم به پرداخت آن هستند.

ب- دانشگاه های متوسط:

دانشجویان برای ادامه تحصیل در این رشته بین ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند سالیانه پرداخت کرده تا از امکانات دانشگاه بهره مند شوند.

ج-دانشگاه های برتر:

هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر بالای ۱۵ هزار پوند در سال می باشد. لازم بذکر است، هزینه های ذکر شده بطور متوسط برای دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان می باشد.

۳- کمک هزینه های تحصیلی:

دانشجویان در حال تحصیل در کشور انگلستان می توانند از شرایط موجود برای اخذ کمک های مالی و سایر شرایط بهره مند شوند. مسلماً دانشجویان داخلی می توانند از وام های دانشجویی که دولت در نظر می گیرد بهره مند شوند و هزینه های کمتری را برای تحصیل و زندگی پرداخت می کنند.

وام های مختلفی برای این دسته از دانشجویان قابل دسترس است که بیشتر هزینه های دانشجویان را پرداخت می کند که حتی هزینه های زندگی را در بر می گیرد.

طیف گسترده ای از بورس های تحصیلی در کشور انگلستان وجود دارد که به برخی از آنها می پردازیم:

بورس تحصیلی چین:

بورسیه ای است که توسط دولت تأمین می شود که دانشجویان برجسته با پتانسیل بالا برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های برتر انگلستان اقدام می کنند.

بورس تحصیلی مارشال:

بورس تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بریتانیا.

بورس تحصیلی کشورهای مشترک منافع:

دولت انگلستان برای شهروندان کشورهایی که مشترک منافع هستند بورسیه ای در نظر می گیرد که شامل دانشجویان ایرانی نمی شود.

بورسیه های تحصیلی متفاوتی در کشور انگلستان وجود دارد که دانشجویان در صورت ارائه رزومه مناسب برای تحصیلات تکمیلی می توانند شانس خود را مورد امتحان قرار دهند و از خدماتی که این بورس ها برای دانشجویان در نظر می گیرند بهره مند شوند.

نکته حائز اهمیت با توجه به خروج انگلستان از کشورهای اتحادیه اروپا به روش قبل محاسبه می شود و این دسته از دانشجویان هزینه های زیادی را نباید پرداخت کنند.

مهم ترین نکته برای امر مهاجرت مقوله اطمینان خاطر برای هر گونه اقدامی می باشد که موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری این خواسته متقاضیان را برطرف کرده است. برای اطلاع و بررسی از شرایط موجود با مشاورین مؤسسه در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *