آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

شرایط مهاجرت کاری

در حال حاضر به واسطه هزینه های بالای روش های سرمایه گذاری و تحصیل، علاقه مندان به دنبال مهاجرت کاری می باشند تا در ابتدای کار بدنبال کسب درآمد در کشور مقصد باشند. این نکته بعنوان خواسته اولیه تعداد زیادی از متقاضیان برای مهاجرت می باشد و بعنوان برترین روش ممکن در نظر گرفته می شود.

از همین مشاورین آریاناپارس به تحلیل انواع روش های مهاجرت کاری پرداخته اند تا متقاضیان با آگاهی از شرایط موجود، انتخاب های بهتری را داشته باشند. بصورت کلی مهاجرت کاری را به سه دسته کلی تقسیم بندی می کنیم.

 

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

شرایط کلی برای مهاجرت کاری

در مورد این تجربه جدید باید بگوییم که برخلاف تصور برخی از افراد که با مهاجرت به یک کشور تصور می کنند مهاجرت به کشور دیگر تفاوت چندانی ندارد بلکه فقط در محیطی دیگر با زبان و محلی متفاوت مشغول به کار می شوند، اما واقعیت این است که مهاجرت و یا حتی اقامت در کشور دیگر، جوانب بسیاری از زندگی شما را در بر می گیرد.

و شما باید قبل از اقدام به مهاجرت حتما در مورد هزینه ها، شرایط زندگی و سایر فاکتورهای مهم حتما آگاهی کامل داشته باشید زیرا بسیار در تصمیم گیری نهایی شما حائز اهمیت است، در ادامه به به شرایط کلی برای مهاجرت کاری می پردازیم.

شرایط و قوانین حاکم بر هر کشوری متفاوت است پس بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت کاری آگاهی کامل برای هر کشور را جهت اخذ ویزای کاری داشته باشید اما یک سری شرایط کلی یکسان برای مهاجرت کاری در تمام کشورها وجود دارد.

مهارت محور

یکی از شرایط کلی برای اخذ مجوز مهاجرت کاری امتیاز بندی بر اساس مهارت ها می باشد که اصطلاحا به آن Skilled Worker می گویند که این نوع روش مهاجرتی برای کار معمولا برای کشور کانادا می باشد و تحت داوری دولت و کارفرمایان کانادا امتیاز بندی انجام می شود.

در واقع متقاضیان با ارائه مهارت های خود امتیازهای مربوطه را دریافت می کنند و طبیعتا هرچه امتیاز و شرایط بهتری داشته باشید شانس شما برای پذیرش مهاجرت کاری بیشتر است.

جاب آفر

روش دیگری که برای مهاجرت کاری برای سایر کشور ها انجام می شود جاب آفر یا اصطلاحا Job Offer گفته می شود و تقریبا بهترین و مطمئن ترین روش مهاجرت کاری است.

در این روش شما با فرستادن رزومه و مهارت های خود برای کارفرمای کشور مقصد در صورت داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرما می توانید جاب آفر دریافت کنید.

جویای کار

نوعی ویزای کار که به افراد جویای کار تعلق می گیرد که اصطلاحا به آن جاب سیکر (Job Seeker) می گویند.

فرد متقاضی به مدت ۶تا۹ماه با هزینه خود اجازه دارد در کشور مربوطه جایگاه شغلی مناسب مهارت خود را پیدا کند و یا قرار داد کاری را ببندد و ویزای خود را به ویزای مجوز مهاجرت کاری تغییر دهد، وگرنه باید به کشور خود بازگردد.

*تفاوت بین جاب سیکر و جاب آفر در موقتی و دائمی بودن شرایط می باشد که در واقع جاب سیکر زمینه ی دریافت موقعیتی برای جاب آفر می باشد.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

امکان مهاجرت کاری به کدام کشورها وجود دارد؟

برای مهاجرین کاری مثل ایران یک سری معیارهای مهم وجود دارد که شامل مواردی همچون حداقل درآمد، امنیت شغلی، نرخ بیکاری، رضایت از شرایط زندگی می باشد.

براساس معیارها بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان شامل آلمان، کانادا، استرالیا، امارات، انگلیس، ژاپن، بلژیک، دانمارک، ایسلند، عمان، قطر، آمریکا و لوکزامبورگ می باشد.

که کانادا بهترین و البته اولین کشور برای اخذ مهاجرت کاری می باشد.

نیروی متخصص Skilled Worker

در حال حاضر روش های مهاجرت کاری به کشورهای استرالیا و کانادا با اقامت همراه است. این نکته بدین معناست که افراد در صورت احراز شرایط مورد نظر می توانند اقامت این کشورها را دریافت کنند.

الف- مهاجرت کاری به کانادا

علاقه مندان به کشور کانادا می توانند از چندین روش برای اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمایند. هر کدام از گزینه ها دارای شرایط به خصوصی هستند که در صورت امتیاز مورد نظر را کسب کردن به خواسته خود می رسند. در این متن به سه روش از معمول ترین حالت های مهاجرت کاری به کشور کانادا پرداخته می شود.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

اکسپرس اینتری

معمول ترین روش برای ورود به کشور کانادا در حال حاضر روش مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال می باشد که متقاضیان در صورت کسب امتیازات لازم می توانند برای این روش اقدام نمایند. در مهاجرت کاری از روش اکسپرس اینتری چهار فاکتور بعنوان اصلی ترین رکن های امتیاز گیری شناخته می شود.

ردیف فاکتور ها شرایط ایده آل
۱ سن معمولاً زیر ۳۰ سال
۲ تحصیلات کارشناسی ارشد
۳ سابقه کار ۴ سال مرتبط و قابل استناد
۴ مدرک زبان نمره ۷ در هر مهارت و نمره ۸ در مهارت شنیدن
فاکتور های اقدام برای اکسپرس اینتری:

مهم ترین فاکتور برای موفقیت در برنامه اکسپرس اینتری، مدرک زبان می باشد که متقاضیان برای کسب امتیازات مناسب باید در آزمون آیلتس شرکت کنند و حداقل نمرات خواسته شده را بدست آورند. لازم بذکر است، آزمون مورد نیاز برای دولت کانادا آیلتس جنرال می باشد که در ایران بصورت ماهیانه برگزار می شود.

موسسه زبان آریاناپارس با برگزاری دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی این تضمین را می دهد که زبان آموزان با سپری کردن دوره های فشرده موسسه می توانند به بهترین نتایج در آزمون آیلتس دست پیدا کنند.

در سیستم اکسپرس اینتری که در حال حاضر اجرایی می باشد، متقاضیان در دو بخش وارد رقابت می شوند، این نکته بدین معناست که افراد با فاکتورهای حائز اهمیت خود می توانند ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مرحله اول را کسب کنند تا وارد پول یا استخر و یا لیست انتظار دولت کانادا شوند. در مرحله دوم امتیازات از ۱۲۰۰ امتیاز محسوب می شود که حداقل ورود برای اکسپرس اینتری در حال حاضر حدود ۴۷۰ امتیاز می باشد.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

علاقه مندان به روش اکسپرس اینتری کانادا

علاقه مندان به روش اکسپرس اینتری می توانند به صفحه رسمی وب سایت موسسه آریاناپارس رفته و شرایط دقیق مهاجرت کاری به کانادا را مورد بررسی قرار دهند. مژده به متقاضیان روش اکسپرس اینتری که می توانند امتیازات خود را با ورود به صفحه امتیاز بندی که توسط موسسه مهاجرتی آریاناپارس طراحی شده است، محاسبه کنند.

لازم بذکر است که افراد در صورت تحصیل و یا کار در کشور کانادا امتیازات خود را افزایش می دهند. از همین رو در صورت به حداقل نرسیدن امتیازات می توانید برای دوره های تحصیلی این کشور اقدام کنید تا امتیازات خود را افزایش دهید. افراد در صورت کسب امتیازات مورد نظر می توانند در سریع ترین زمان ممکن اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. بازه های زمانی معمول برای روش اکسپرس اینتری زیر یکسال می باشد.

لازم بذکر است در صورتی که فرد متاهل باشد، امتیازات همسر هم مورد بررسی قرار می گیرد و حائز اهمیت می باشد. سیستم ورود به کشور کانادا به صورت همزمان می باشد و تمامی اعضای خانواده در صورت قبولی در پرونده های مورد نظر می توانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به همراه داشته باشند. تمامی اعضای خانواده از امتیازات اقامت دائم بهره مند می شوند.

ایالت کبک کانادا

ایالت کبک بعنوان یکی از ایالت های شناخته شده کشور کانادا، برنامه مهاجرتی به خصوصی را برای متقاضیان ورود به این ایالت در نظر گرفته است که در صورت کسب حداقل ۵۹ امتیاز از امتیازات مورد نظر می توانند برای این روش اقدام نمایند. مهمترین فاکتور برای روش نیروی متخصص کبک، آشنایی به زبان فرانسوی می باشد که متقاضیان باید مدرکی دال به تسلط زبان فرانسوی را به سفارت ارائه دهند.

لازم بذکر است، برنامه مهاجرتی استان کبک دستخوش تغییر شده است و نمی توان نمره به خصوصی برای ورود به این استان در نظر گرفت و فقط حداقل آن در دسترس می باشد.

نیروی استانی کانادا

بصورت کلی هر یک از استان های کشور کانادا، برنامه های به خصوصی را برای ورود متقاضیان در نظر می گیرد. برنامه های استانی بدین گونه می باشد که در ابتدای کار لیستی به عنوان لیست مشاغل خود اعلام می کنند. متقاضیان در صورت وجود رشته تحصیلی خود در لیست مشاغل می توانند برای استان مورد نظر اقدام نمایند.

در برنامه های استانی مهمترین فاکتور، سابقه کار مرتبط و بالای ۶ الی ۸ سال می باشد که کمک شایانی به افزایش امتیاز افراد می کند. بصورت معمول استان ها، امتیازات خود را از ۱۰۰ امتیاز در نظر می گیرند و حداقل امتیاز ورودی را ۶۰ امتیاز اعلام می کنند. بصورت معمول نیروی کار ساسکاچوان بدین صورت است که افراد در حال حاضر باید در حدود ۶۳ امتیاز برای قبولی دریافت کنند.

لازم بذکر است که امتیازات هر استان دارای تفاوت های کوچکی می باشد که می توانید برای اطلاع از لیست استان ها و لیست مشاغل به وب سایت رسمی سفارت کشور کانادا مراجعه کنید تا از شرایط مطلع شوید.

بصورت معمول مدت زمان پروسه مهاجرت کاری به استان ها بین ۶ الی ۱۶ ماه به طول می انجامد. ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که متقاضیان تعهد اخلاقی به حضور در استان مورد نظر را دارند و باید ۲ سال اول را در خاک همان استان سپری کنند. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات مفید با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشند.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

ب- مهاجرت کاری به استرالیا

شرایط مهاجرت کاری در کشور استرالیا همانند شرایط در کشور کانادا می باشد. بدین ترتیب که اگر متقاضیان شرایط خواسته شده را فراهم کنند می توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند. بصورت کلی افراد از طریق ۲ روش معمول می توانند برای مهاجرت کاری در استرالیا اقدام نمایند.

ویزای ۱۸۹ استرالیا

نیروهای متخصص می توانند با کسب حداقل امتیازات شرایط ورود به کشور استرالیا را دریافت کنند. در حال حاضر حداقل امتیاز لازم برای ورود به لیست کشور استرالیا ۶۵ امتیاز می باشد. متقاضیان حداقل ۶۵ امتیاز را کسب کنند تا شانس خود را برای کسب اقامت امتحان کنند.

این دسته از متقاضیان اخذ اقامت استرالیا، افرادی هستند که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت می شوند و به صورت کاملاً مجزا و مستقل اقدام به شروع پروسه های مهاجرتی خود می نمایند.

بصورت معمول شرایط خواسته شده برای ویزای ۱۸۹ شامل:

ردیف فاکتور ها شرایط ایده آل
۱ سن معمولاً زیر ۳۲ سال
۲ تحصیلات حداقل کارشناسی
۳ سابقه کار حداقل ۸ سال
۴ مدرک زبان آیلتس ۷ در همه مهارت ها

ویزای ۱۹۰ استرالیا

این ویزا برای افرادی صادر می شود که توسط استانی از کشور استرالیا برگزیده شده باشند. جهت اقدام برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا، افراد همانند ویزاهای استانی کانادا اقدامات لازمه را انجام می دهند. این بدین معناست که در ابتدا باید رشته تحصیلی خود را با لیست مشاغل منطبق کنید و سپس بدنبال کسب امتیازات لازم باشید.

متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند. لازم بذکر است که در روش های استرالیا سرعت عمل برای ورود به این کشور بیشتر است و افراد در سریعترین زمان ممکن می توانند از روش مهاجرت کاری وارد استرالیا شوند.

متقاضیان مهاجرت کاری به کشور استرالیا می توانند با مراجعه به صفحه امتیازبندی وب سایت موسسه مهاجرتی آریاناپارس با جواب دهی به سوالات طراحی شده امتیازات خود را محاسبه کنند و در صورت کسب حداقل ۶۵ امتیاز برای مشاوره با مشاورین این موسسه در ارتباط باشند.

لازم بذکر است که شرایط امتیازبندی هر رشته بصورت مجزا می باشد و همه رشته ها با یک امتیاز مشخص نمی توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند. بعنوان مثال اکثر رشته ها در حال حاضر حداقل ۷۰ امتیاز را می خواهند و رشته هایی همچون حسابداری حداقل ۸۰ امتیاز برای تائید نیاز دارند.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

جستجوی کار یا Job Search

روش جستجوی کار یکی از حالت های متداول مهاجرت کاری می باشد که متقاضیان می توانند ویزای کار دریافت کنند و در صورت پیدا کردن کار برای اقامت خود اقدام نمایند. در حال حاضر سه کشور نیوزلند، آلمان و آفریقای جنوبی بعنوان برترین کشورهای ممکن برای جستجوی کار شناخته می شوند.

تحلیل مختصری از هر یک از کشورها خواهیم داشت تا متقاضیان در صورت صلاح دید برای هر یک از آنها اقدام نمایند. توصیه مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس با متقاضیان مهاجرت کاری، مشورت با افراد متخصص می باشد. فلذا پس از مطالعه مطلب گردآوری شده برای مشاوره با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید.

الف- مهاجرت کاری به نیوزیلند

از دیگر کشورهای انگلیسی زبان می باشد که سیستم امتیازبندی به خصوصی را برای متقاضیان مهاجرت کاری در نظر گرفته است. افرادی که بالای ۱۶۰ امتیاز را کسب کنند می توانند بصورت مستقیم وارد کشور نیوزلند شوند و در صورت کسب امتیاز کمتر در لیست انتظار قرار می گیرند.

موارد مورد بررسی برای اخذ ویزای جستجوی کار در کشور نیوزیلند شامل موارد زیر می باشد:

ردیف فاکتورها شرایط ایده آل
۱ سن زیر ۴۰ سال
۲ مدرک تحصیلی معمولاً کارشناسی
۳ سابقه کار معمولاً بالای ۸ سال
۴ زبان آیلتس ۶٫۵

مهم ترین فاکتور برای سیستم امتیاز بندی نیوزیلند، سابقه کار می باشد، بدین صورت که سابقه کار اعلام شده حتماً تمام وقت و قابل ترجمه و تایید رسمی باشد. بصورت معمول قرارداد کاری، فیش حقوقی و یا سابقه بیمه احتیاج است.

افراد در صورت اخذ ویزای کار می توانند یکسال در کشور نیوزلند حضور داشته باشند و قرارداد کاری دریافت کنند، در این صورت می توانند برای اقامت دائم خود اقدام نمایند. از همین رو در صورت متاهل بودن، بصورت تنها به این کشور سفر می کنید و پس از ثبت قرارداد درخواست ویزای همراه را ارسال می کنید.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

ب- مهاجرت کاری به آلمان

آلمان بعنوان تنها نماینده کشورهای اروپایی شناخته می شود که سیستم جستجوی کار را به صورت منظم همچنان ادامه می دهد. افرادی که تخصص و تحصیلات لازم که توسط قوانین مهاجرت کاری کشور آلمان ذکر شده است را داشته باشند و شغل مورد نظر را با حداقل حقوق تعیین شده بیایند، می توانند برای ویزای جاب سیکر اقدام نمایند.

مهم ترین فاکتورها برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شامل موارد زیر می باشد:

ردیف فاکتورها

شرایط ایده آل

۱ سن زیر۴۰ سال
۲ مدرک تحصیلی حداقل ۲ سال دوره تخصصی
۳ سابقه کار ۳ سال سابقه کار مرتبط
۴ زبان مدرک B1 زبان آلمانی

افراد در صورت اخذ ویزای جاب سیکر وارد کشور آلمان می شوند و در صورت اخذ قرارداد کاری می توانند بلوکارت آلمان را دریافت کنند که پس از آن به اقامت دائم منجر می شود.

مدت زمان ویزای جاب سیکر بصورت معمول ۶ ماه می باشد و متقاضیان در بازه زمانی ذکر شده باید کار مورد نظر خود را پیدا کنند. با توجه به شرایط به وجود آمده، در حال حاضر پروسه زمانی اخذ بلوکارت در کشور آلمان بین ۲۱ تا ۲۶ ماه در نظر گرفته می شود.

لازم بذکر است، در صورت متاهل بودن فرد متقاضی، نفر اصلی به تنهایی مجوز ورود به کشور آلمان را دریافت می کند و پس از ثبت قرارداد درخواست ویزای الحاق به همسر را می دهد.

برند آریاناپارس، علاقه مندان به اخذ ویزای کار کشور آلمان را در راستای نیل به اهدافشان یاری می نماید. برای اطلاع بیشتر از نحوه انجام کار و مدارک مورد نیاز این پروسه با مشاورین آریاناپارس در ارتباط باشید.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

ج- مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

بصورت معمول افرادی که بدنبال مهاجرت کاری می باشند و با اسم آفریقای جنوبی روبرو می شوند، شامل دو دسته کلی می گردند:

 1. افرادی که شناخت کافی از این کشور دارند.
 2. افرادی که باورهای غلط از آفریقای جنوبی برای خود ساخته اند.

از همین رو شرایط موجود و مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی را مورد بررسی قرار می دهیم و اطلاعات تکمیلی را می توانید در صفحه اختصاصی کشور آفریقای جنوبی در وب سایت موسسه مهاجرتی آریاناپارس مطالعه بفرمایید.

کشور آفریقای جنوبی، انگلیسی زبان می باشد. مردم در این کشور به ۹ زبان دیگر صحبت می کنند ولی با توجه به این نکته که قبلاً مستعمره انگلستان بوده، زبان انگلیسی بعنوان زبان رسمی کشور شناخته می شود.

بیش از نیمی از مردم سه شهر ژوهانسبورگ، کیپ‌تاون و پریتوریا سفید پوست می باشند و این بعنوان نکته حائز اهمیت شناخته می شود که برای بسیاری از افراد مهم است. در حال حاضر افراد می توانند برای ویزای یکساله جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی اقدام نمایند. ملزومات برای دریافت ویزا شامل موارد زیر می باشد.

 • مدرک تحصیلی: حداقل کاردانی
 • سابقه کار: بالای ۳ سال سابقه کار مرتبط
 • مدرک زبان: دانش زبان انگلیسی
 • سن: محدودیتی اعلام نشده

نکات ویژه

 • متاهلین می توانند به همراه همسر و فرزندان خود وارد این کشور شوند.
 • ویزای یکساله برای افراد صادر می شود.
 • شانس افراد برای کار پیدا کردن بسیار بالاست.
 • اقتصاد این کشور در میان ۱۰ کشور برتر جهان است.
 • شرایط زندگی مناسب در شهر کیپ تاون

پیشنهاد شغلی Job Offer

بهترین و ساده ترین روش مهاجرت کاری از طریق پیشنهاد شغلی است. متقاضیان می توانند از ایران شغل مورد نظر خود را بررسی کنند و به صورت مستقیم از روز اول وارد بازار کار شوند. دید اشتباهی که در میان همه متقاضیان مهاجرت کاری وجود دارد، این حالت می باشد که از ابتدای کار می توانند شغل مورد نظر خود را در کشور مورد نظر داشته باشند. این روش بعنوان کم شانس ترین حالت مهاجرت کاری شناخته می شود، زیرا باید اثبات شود که هیچ فردی توانایی انجام دادن کار را در کشور مورد نظر نداشته باشد.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

مهاجرت کاری آسان از طریق مهاجرت تحصیلی

با توجه به شرایطی که کشورهای توسعه یافته پذیرش مهاجرت را کاهش داده اند و سیاست های خود را  محدود تر کرده اند باز چاره ای برای این موضوع هست و برای مهاجرت کاری باید تخصص لازم و سابقه کاری ارزشمندی داشته باشید.

منظور از مهاجرت کاری آسان با مهاجرت تحصیلی این است که شخصی که قصد مهاجرت کاری به کشور دیگری را دارد یا جهت اقامت دائم بنابر دلایلی برای مهاجرت کاری به برخی از کشورها همچون کانادا، آمریکا، انگلیس، آلمان بهتر است از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام کند تا مسیر برای شما راحت تر شود و مهاجرت تحصیلی هم یکی از دو روش محبوب مهاجرتی به خصوص برای جوانان می باشد.

ولی خب بهتر است بدانید که شرایط مهاجرت کاری یا تحصیلی  بسته به کشور مقصد متفاوت است. مهاجرت کاری آسان با مهاجرت تحصیلی طرفدار و محبوبیت خاص خودش را دارد و توصیه می شود اگر قصد مهاجرت دارید روش تحصیلی را به جای کاری مستقیم انتخاب کنید.

 • اخذ راحت تر ویزای تحصیلی : ارزشمندی مدرک تحصیلی، سطح علمی معتبرتر، رزومه ای قوی تر برای مهاجرت کاری خواهد بود که اخذ ویزای کاری را آسان تر می کند.

 • هزینه ی تحصیلی سریعا با یافتن کار بسته به مقطع تحصیلی و کاری که یافته اید قابل جبران است.
 • زمان اشتغال به کار شما کمتر خواهد بود، اگر شما بخواهید به صورت مستقیم بر روی مهاجرت کاری تمرکز کنید برای اقامت دائم به ۳ الی ۴ سال مشغول بودن نیاز است اما با مهاجرت تحصیلی بعد یکسال یا حدود ۱۸ ماه کار می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • برای مهاجرت کاری مستقیم مسیر برای شما دشوارتر خواهد بود.
 • میزان سختی برای مهاجرت تحصیلی آسان و برای مهاجرت کاری متوسط می باشد.
 • مدت زمان پذیرش مهاجرت کاری طولانی و گاهی نامشخص است ولی برای تحصیل پروسه استانداردی دارد.

*نکته مهمی که راجع به مهاجرت تحصیلی وجود دارد این است که در صورت بازگشت به کشور خود فرصت های ویژه کاری بسیاری وجود خواهد داشت که بسیار حائز اهمیت است.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان ۲۰۲۳

کشورهای بسیاری برای کار وجود دارد اما در بین آن ها برخی دارای شرایط بهتری برای ایرانی ها هستند و به همین دلیل ایرانی های زیادی در این کشورها مشغول به کار هستند و بودن هم زبانان در این کشورها باعث کم تر مشکلات زندگی در کشوری دیگر شده است. معمولا کشورهایی مانند آلمان، کانادا، ترکیه ، استرالیا و… گزینه های مناسبی برای مهاجرت کاری ایرانی ها محسوب می شوند. در ادامه به توضیح شرایط هر یک از این کشورها خواهیم پرداخت :

مهاجرت کاری به آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین کشورهای پذیرش مهاجرت می باشد و باتوجه به اینکه تقریبا حدود نیمی از کشور آمریکا را مهاجران تشکیل می دهند کشوری چند ملیتی می نامند، و علاوه بر رشد و توسعه فردی وکاری و یا حتی تحصیلی از کلیه مزایای شهروندی هم برخوردار می شوند.

آمریکا جز یکی از سه کشور پر جمعیت جهان می باشد که دارای منابع اقتصادی کلان، دانشگاه های برتر دنیا، اقتصاد کاری برتر است که زمینه را برای رشد همه جانبه فراهم کرده است و همه ساله مهاجران بسیاری را از جمله ایران و سایر کشورها می پذیرد.

برای دریافت ویزای کار آمریکا بعد از دریافت پیشنهاد کاری شما باید مدارک لازم را به سفارت ارئه دهید.

 • مدارک تشخیص هویت
 • عکس جدید پاسپورتی
 • معرفی نامه یا پیشنهاد کار
 • مدارک زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی
 • فرم تکمیلی ویزای کار درخواستی
 • رزومه کاری یا cv
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری

نکته قابل توجه که رزومه کاری حتما موارد مشخصات کلی، اهداف شغلی، مهرت ها و تخصص ها، سوابق کاری و تحصیلات را شامل شود.

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان با نرخ بیکاری ۳ درصد قوی ترین اقتصاد اروپا را دارد، علاوه بر اینکه اقتصاد بزرگی دارد در زمینه آموزشی هم در اروپا بسیار قوی عمل می کند. حتی شما می توانید با داشتن مدرک زبان آلمانی به راحتی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید و با مدرک زبان انگلیسی با هزینه کمتری نسبت به سایر کشور ها به تحصیل ادامه دهید.

و برای گرفتن ویزای کاری لازم نیست حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشید می توانید از شرکت های انگلیسی زبان ویزای مهاجرت کاری جاب آفر دریافت کنید و دومین کشور بعد از کانادا برای مهاجرت کاری ایرانیان می باشد.

دو روش کلی برای مهاجرت کاری آلمان وجود دارد که روش بلو کارت (Blue Card) و روش عادی می باشد.

نکته قابل توجه این است که اگر می خواهید ویزای بلوکارت آلمان را دریافت کنید مبلغ حقوق ناخالص سالانه قرارداد شما با شرکت آلمان باید حداقل ۵۶.۴۰۰ یورو و برای برخی رشته های مورد نیاز آلمان باید ۴۳.۹۹۲ باشد و اگر قرارداد شما زیر مبالغ گفته شده باشد ویزای عادی محسوب می شود.

آلمان کشوری صنعتی و پیشرفته می باشد که به نیروی متخصص در زمینه فنی و مهندسی احتیاج دارد و بازارکاری مناسبی برای ایرانی ها دارد. البته یکی از شرایط اصلی برای کار در کشور آلمان تسلط به زبان آلمانی می باشد و به سایر زبان ها مانند انگلیسی معمولا نمی توان در این کشور مشغول به کار شد، پس پیشنهاد می کنیم افرادی برای کار در کشور آلمان اقدام کنند که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. مشاغل مربوط به صنابع خودرو سازی، فولاد، الکترونیک، کامپیوتر، پزشکی و… معمولا به نیرو احتیاج دارند و افرادی که در این رشته ها تخصص و مهارت دارند در صورت تسلط به زبان آلمانی می توانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

مشاغل مورد نیاز آلمان در سال ۲۰۲۳

 • پزشکان، دندان پزشکان
 • پرستاران
 • مهندسی عمران و سازه
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی برق
 • مخابرات
 • الکترونیک

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا یکی از گزینه های اصلی بسیاری برای اشتغال می باشد. شرایط مناسب کاری در رشته های مختلف، درآمد بالا و امنیت کاری باعث جذب کارجویان زیادی از سراسر دنیا به این کشور شده است. در این کشور به دو زبان فرانسوی و انگلیسی می توان صحبت کرد و طبیعتا برای مشغول به کار شدن در کانادا به یکی از این دو زبان باید مسلط بود. بازار کاری این کشور معمولا برای رشته های فنی مهندسی، پزشکی و مشاغل مدیریتی بسیار مناسب است. در سایر مشاغل هم معمولا نیاز به نیروی کار وجود دارد و می توان گفت در صورت مهارت در کاری احتمال پیدا نکردن شغل در این کشور بسیار کم است.

کانادا به عنوان کشور توسعه یافته و امن و از لحاظ تحصیلی هم در دانشگاه از کیفیت بالایی برخوردار می باشد که متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور جذب کرده است.

دومین کشور بزرگ از نظر مساحت می باشد در ادامه به معرفی روش های رایج مهاجرت کاری به کانادا می پردازیم:

 • مهاجرت فدرال (Federal)
 • مهاجرت استانی (PNP) کار، سرمایه گذاری، تحصیلی و غیره طبق سیستم امتیاز بندی
 • جاب آفر کانادا (Job Offer)
 • ویزای کار بعد از تحصیل  PGWP (Post Graduate Work Permit)
 • خود اشتغالی (حوزه های فرهنگی، هنری، ورزشی)
 • انتقال درون شرکتی (ICT)

رایج ترین روش مهاجرت کاری کانادا روش فدرال می باشد و متقاضیان خارجی باید از دو طریق اسکیل ورکر (Skilled Worker) و اسکیل ترید(Skilled Trade) برای اخذ مهاجرت کاری اقدام کنند.

شرایط دریافت ویزای مهاجرت کاری بعد از تحصیل :

 • سن بالای ۱۸ سال
 • ویزای تحصیلی معتبر
 • گذراندن دوره تحصیلی بالای ۸ ماه در کانادا
 • نامه فارغ التحصیلی به همراه ریز نمرات
 • تحصیل به صورت مداوم
 • عدم استفاده از گواهی  PGWP در برنامه های تحصیل قبلی

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۳

 • پزشکان متخصص و عمومی
 • پرستاران
 • متخصصان علوم آزمایشگاهی
 • رادیوتراپ
 • مهندس برق
 • مهندس کامپیوتر
 • مهندس عمران
 • مدیر مالی

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به ترکیه

کشور ترکیه  هجدهمین رتبه اقتصاد جهان را دارد، در برخی از کسب و کارها و سرمایه گذاری ها بازار تقریبا مناسبی دارد به همین دلیل مهاجران زیادی را  جذب کرده است.

کشور ترکیه به دلیل رونق صنعت توریسم، معمولا برای افرادی که در این زمینه و رشته های مرتبط دارای مهارت و تخصص هستند مناسب می باشد. زبان رایج در این کشور زبان ترکی می باشد و از آن جایی که ایرانی ها نسبتا با این زبان آشنا هستند گزینه مناسبی برای کار خواهد بود همچنین به دلیل نزدیکی به ایران و هزینه های پایین زندگی مورد مطلوبی برای کار ایرانی ها محسوب می شود. البته میزان حقوق دریافتی طبیعتا کم تر از کشورهای دیگر می باشد ولی می توان با کار کردن در ترکیه داشتن زندگی متوسط را در نظر داشت.

انواع اقامت کاری در ترکیه:

اجازه کار در مدت زمان محدود و نا محدود

در این نوع ویزای کاری ترکیه معیارها بر اساس مدت زمان مشخص صورت می گیرد که به مدت اقامت، توافق نامه کار، وضعیت اقتصادی بستگی دارد.

اما  در نوع اجازه کار نا محدود اتباعی که حداقل ۸سال در ترکیه بی وقفه اقامت داشته باشند یا  حداقل دوره ۶ ساله را گذرانده باشند و کار شما تاثیر اقتصادی مثبتی برای کشور داشته باشد.

اجازه کار مستقل در ترکیه

کسانی که از طریق خود اشتغالی اقدام می کنند باید حداقل ۵ سال در ترکیه بدون وقفه اقامت داشته باشند و از لحاظ اقتصادی تاثیر مثبت برای کشور داشته باشند.

مورد استثناء ویزای کار ترکیه

افرادی که با شهروند ترکیه ازدواج کرده اند و با همسر خود در آن جا اقامت دارند می توانند از وزارتخانه برای ویزای کار اقدام کنند.

مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال ۲۰۲۳

 • مدیریت هتل داری
 • مترجم زبان انگلیسی
 • تور لیدر
 • مهندس نساجی
 • خیاط
 • طراح لباس
 • جوشکار
 • آشپز

مهاجرت کاری به نروژ

نروژ یکی از صادرکنندگان نفت، گاز و برق می باشد. این کشور دارای ذخایر نفت و گاز است و از این منابع درآمد کسب می کند. همچنین در زمینه انرژی های تجدید پذیر و گردشگری نیز فعالیت گسترده ای انجام می دهد. برای کار در نروژ باید یا به زبان نروژی یا انگلیسی تسلط داشت. مشاغل مربوط به صنایع دریایی مانند کشتیرانی، ماهیگیری، و تفریحات آبی بازار کاری مطلوبی را دارا می باشد.میزان درامد و سطح زندگی در این کشور نسبتا خوب بوده و می توان آینده کاری مناسبی برای شاغلان در این کشور در نظر داشت.

مشاغل مورد نیاز نروژ در سال ۲۰۲۳

 • مهندس نفت
 • مهندس برق
 • مدیریت گردشگری
 • تور لیدر
 • راننده

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به استرالیا

استرالیا مقصد بسیاری برای کار علی الخصوص ایرانی ها می باشد. بازار کاری مناسب در کنار دستمزد بالا باعث شده است اشتغال در استرالیا یکی از گزینه های اصلی برای جویندگان کار باشد. مشاغل مورد نیاز در این کشور مانند رشته های مهندسی، رشته های پزشکی و امور مالی و حسابداری بازار کاری مطلوبی دارند و معمولا درآمد بالایی هم دریافت می کنند. زبان رسمی استرالیا، انگلیسی می باشد و برای اشتغال باید به این زبان تسلط داشت.

مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال ۲۰۲۳

 • مهندس نفت
 • مهندس معدن
 • پزشکان عمومی و متخصص
 • پرستار
 • دارو ساز
 • دندان پزشک
 • حسابدار
 • مدیر مالی

مهاجرت کاری به مالزی

شرایط پذیرش کاری مالزی کمی دشوار است اما غیر ممکن نیست. در کشور مالزی اخذ ویزای توریستی برای کار میسر نیست اما می توان از طریق ویزای تحصیلی مالزی در یکی از دانشگاه های مالزی پذیرش شد و مشغول به تحصیل شد و اقامت موقت مالزی را دریافت کرد.

شرایط معمول اخذ ویزای مالزی:

 • داشتن رزومه تحصلی و کاری cv کامل
 • پیشنهاد کاری از کارفرما با حداقل دستمزد ۵ هزار رینگیت
 • داشتن سرمایه کافی و تمکن مالی در مالزی
 • سن ۲۳ سال به بالا
 • گذرنامه یا پاسپورت
 • گواهی سلامت و عدم سابقه کیفری

مهاجرت کاری به روسیه

برخی شرایط لازم برای معافیت از ویزای کاری روسیه :

 • نیروهای دیپلماتیک
 • نیروهای موقت شرکت های خارجی
 • افراد خارجی که در روسیه اقامت دائم دارند.
 • نیروهای تعمیرات و نگهداری تجهیزات در روسیه
 • دانشجویان تحصیلات آکادمیک در کشور روسیه

در برخی از رشته ها همچون مدیریت و مهندسی شانس استخدام شما در صورت داشتن تخصص و مهارت بالا بیشتر است.

مشاغل مورد نیاز روسیه در سال ۲۰۲۳

 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت فروش
 • مدیریت مالی
 • مدیریت تجاری
 • مهندس عمران
 • مهندس نفت و گاز
 • حسابداری
 • مهندس IT

از صنایع مهم کشور سوئد می توان به خودرو سازی، الکترونیک، پوشاک و مبلمان اشاره کرد. افرادی که در زمینه های ذکر شده دارای مهارت یا تخصص دارند می توانند برای ورود به بازار کاری این کشور اقدام کنند البته اشتغال در این کشور باید از یک کارفرما پیشنهاد کاری یا جاب آفر داشت. شرایط زندگی و حقوق و دستمزد در سوئد معمولا مناسب می باشد.

مشاغل مورد نیاز سوئد در سال ۲۰۲۳

 • مهندس مکانیک
 • مهندس الکترونیک
 • مهندس برق
 • طراح
 • نجار
 • خیاط
 • حسابدار
 • مدیر مالی

مهاجرت کاری به ایتالیا

این کشور از نظر اقتصادی هشتمین اقتصاد برتر جهان را دارا می باشد و همین موضوع باعث می شود که یافتن کار برای مهاجرین سخت تر باشد توصیه می شود قبل از اقدام به مهاجرت کاری ایتالیا حتما با مشاور صحبت کنید. در ایتالیا بازار کار برخی از مشاغل از جمله روانشناسی، تخصص قلب و عروق، دندانپزشکی و موارد مشابه می باشد. پس اگر در مشاغل بالا تخصص دارید می توانید برای مهاجرت کاری ایتالیا اقدام کنید.

مهاجرت کاری,مهاجرت کاری,مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به فرانسه

کشوری که در آن به راحتی می توان تعادل بین کار و زندگی برقرار کرد و برای مهاجرت کاری فرانسه به معرفی برخی از انواع ویزای مهاجرتی فرانسه می پردازیم.

ویزای کاری اگر کارمند هستید، مدارک مورد نیاز:

 • قرارداد کاری
 • تراکنش های بانکی ۶ ماه اخیر
 • تاییدیه کارفرما جهت تعهد بازگشت به کشور بعد از اتمام دوره
 • فرم مالیات درآمدی یا گواهی کسر از حقوق

اقامت خود اشتغالی برای ویزای فرانسه، مدارک مورد نیاز:

 • کپی مجوز کاری
 • تراکنش بانکی ۶ ماه گذشته
 • کپی مجوز کاری یکی از مدارک جهت اخذ ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای فرانسه بدون هزینه:

 • بچه های کمتر از ۶ سال
 • دانش آموزانی که برای یک دوره آموزشی تحصیلی به فرانسه سفر می کنند.
 • محققین خارجی
 • نیروهای فصلی خارجی
 • اتباع خارجی که پاسپورت دیپلماتیک دارند.
 • اتباع خارجی که مدرس زبان فرانسوی هستند.

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوز های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، برای تسهیل روند کار متقاضیان جستجوی کار، گروه تلگرامی را افتتاح کرده است و روزانه ۲ عنوان شغلی را معرفی می کند که افراد می توانند در صورت هماهنگی رزومه با کار مشخص شده، اقدامات لازمه را انجام دهند.

لینک منبع: Working Migration Terms

سوال های متداول شما

اگر بخواهید به عنوان نیروی کار در دیگر کشور های دنیا اقدام کنید حتما نیاز دارید که سطح زبان خوبی داشته باشید اما با توجه به قوانین برخی از کشورها و برخی شرکت ها (کارفرماها) برای دریافت درخواست شغلی و ویزای کاری و ورود به کشور مورد نظر نیاز است که مدرک زبان متناسب ارائه کنید.
هر کدام از کشورهای دنیا قوانین متفاوتی دارند اما با اینکه سابقه ی کار شما اهمیت زیادی برای دریافت ویزای کار دارد اغلب کشورهای دنیا الزام و حساسیت چندانی برای داشتن سابقه بیمه ندارند.
بله. طبیعتا برای دریافت موقعیت شغلی یا ویزای کار در صورتی که از شما سابقه کار طلب شود منظور همان سابقه ی کار مرتبط با زمینه ی تحصیل و تخصص شماست.
در اغلب کشور های پیشرفته دنیا برای دریافت ویزای کاری نیاز به داشتن درخواست شغلی هستید اما دسته ای از کشورها که نیروی متخصص جذب می کنند و سیستم امتیاز بندی دارند می توان در برخی مواقع بدون داشتن درخواست شغلی برای این منظور اقدام کرد. همچنین کشورهای آلمان و آفریقای جنوبی از جمله کشورهای پیشرفته ای هستند که به متقاضیان واجد شرایط اجازه می دهند تا در خاک هکان کشور و پس از ورود شخص متقاضی جویای کار باشد و امکانات و امتیازات ویزای کاری این کشور استفاده کند.
خیر. درحال حاضر کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند نیروی متخصص جذب می کنند و از طریق سیستم امتیازبندی مهاجر می پذیرند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۴۲ پاسخ به “مهاجرت کاری”

  1. هاله گفت:

   سلام
   کانال تلگرامی که پیشنهاد های job offer رو میزارین میشه لینکشو بزارید لطفا؟
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای دسترسی به لینک کانال ها می توانید به صفحه اصلی سایت مجموعه مراجعه نمایید.

  2. bhrgl گفت:

   برای کسانی که مدرک زبان ندارن چه روشی برای مهاجرت تحصیلی مناسبه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام و احترام
    برای اخذ ویزای تحصیلی ارایه مدرک زبان انگلیسی در اکثریت کشورها امری الزامیست. در صورت نداشتن مدرک زبان شما میتوانید با اخذ پذیرش از کالج های زبان به عنوان مثال کشور مالتا شانس اخذ ویزای تحصیلی خو را افزایش دهید.

  3. ساحل گفت:

   سلام برای سیستم امتیازبندی مدرک زبان میخواد. این دوره زبان رو میشه توو همون کشور گذروند؟ تاثیری داره رو امتیاز؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام و احترام
    در سیستم امتیاز بندی داشتن مدرک زبان امری الزامیست که در صورت نداشتن،امتیاز زیادی را از دست خواهید داد. گذراندن دوره های زبان در کشور مقصد امکان پذیر نمی باشد چرا که اخذ مدرک زبان قبل از محاسبه امتیاز حائز اهمیت می باشد.

  4. سحر گفت:

   برای کار در سوئد شرایط خاصی می خواد ؟
   ارشد مدیریت ۲۸ ساله

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام و احترام
    اخذ ویزای کاری در کشور سوئد از طریق پیشنهاد کاری امکان پذیر میباشد که کارفرمای مورد نظر باید دعوتنامه مربوطه را ارسال نماید.

  5. Sara گفت:

   سلام از چه روش های میشه دعوت نامه کاری برای کشور استرالیا گرفت؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای این منظور میتوانید از طریق سیستم های مهاجرتی استرالیا مانند ویزای ۱۹۰ اقدام کنید و برای دریافت سریعتر دعوتنامه کاری علاوه بر رزومه و رشته تحصیلی شما، مذاکرات و توافقات شما با کارفرماهای استرالیایی میتواند به دریافت ویزای کار شما کمک کند

  6. هادی گفت:

   با مدرک فنی حرفه ای و تجربه کاری بالا در زمینه تاسیسات کدوم کشور درآمد بیشتری میتونم داشته باشم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام و احترام
    در حال حاضر کشوری همچون آفریقای جنوبی افرادی را که دارای مدرک فنی و حرفه ای می باشند را به عنوان نیروی کار پذیرش میکند.

  7. Saina گفت:

   برای گرفتن ویزای کار مدرک زبان نیاز داریم؟ جنرال باید باشه یا آکادمیک؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای ویزای کار دانش زبان الزامی می باشد ولی تعداد محدودی از کشورها از جمله کانادا، استرالیا و نیوزیلند برای اعطای ویزای کار از فرد متقاضی مدرک زبان را طلب می کند.

  8. mohammad گفت:

   شرایط مهاجرت برای تحصیل تو کشور کانادا چطوریه؟؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام و احترام
    مقاطع تحصیلی در کشور کانادا به زبان انگلیسی می باشد. در نتیجه ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ یا ۶/۵ الزامی است. برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا میتوانید به مقاله تحصیل در کانادا مراجعه فرمایید.

  9. شیدا گفت:

   سلام.
   برای برنامه نویسی کدوم کشور مناسبه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    برای اخذ ویزای کار در هر کشوری باید شرایط مورد نیاز آن کشور را احراز نمود. در حال حاضر اخذ ویزای کاری برای کشورهایی همچون آلمان، آفریقای جنوبی و کانادا امکان پذیر می باشد.

  10. محمد گفت:

   برای خود اشتغالی باید مدرک خاصی داشت؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    در صورت نداشتن مدرک در رشته یا حرفه ای خاص اخذ ویزای کاری از طریق خود اشتغالی امکان پذیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله خود اشتغالی در کانادا مراجعه نمایید.

  11. سارينا گفت:

   برنامه نویس هستم کدوم کشور برا کار برام مناسبتره؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در میان کشور های آسیایی می توان به کشور های ژاپن ، کره جنوبی ، چین و هند اشاره کرد. کشور های اتریش ، کانادا ،استرالیا ، هلند ، آلمان ، آمریکا و انگلیس نیز از پیشرفته ترین کشورها در این زمینه هستند.

  12. Saba گفت:

   برای کسانی که مدرک زبان ندارن چه روشی برای مهاجرت کاری مناسبه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    ویزای <کار آفریقای جنوبی و ویزای جستجوی کار آلمان در ابتدای راه به مدرک زبان نیاز ندارند و شما با دانش زبان قادر خواهید بود برای کشورهای ذکر شده، اقدام نمایید.

  13. یاسر نصیرپور گفت:

   شرایط ویزای ۴۸۲ استرالیا برای کار چیه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    ویزای ۴۸۲ به ویزای ۴۹۱ تغییر کرده است. طبق این روش اگر یکی از ایالات یا اقوام شما در این کشور اسپانسر شما شوند به شما ویزای ۵ ساله داده می شود به شرطی که حداقل ۲ سال از ۵ سال را در مناطق کم جمعیت و کم تر توسعه یافته زندگی کنید.

  14. farhad گفت:

   پرتغال چی؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت کاری به پرتغال شما باید از کشور مقصد دعوتنامه شغلی( جاب آفر )داشته باشید که عملا گرفتن دعوتنامه از کشور های اروپایی کار مشکلی است و ما به شما ویزای تحصیلی را با توجه به شرایطتان پیشنهاد می کنیم.

  15. سوسن گفت:

   اگر به عنوان متخصص جراحی کودکان بخواهم برای کار به استرالیا اقدام کنم چه کاری باید انجام بدم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا مدارک پزشکی شما باید مورد ارزیابی کشور مقصد قرار بگیره تا بتونید در این کشور کار کنید. مدرک زبان ۷ آیلتس رو هم باید داشته باشید.

  16. شبیر گفت:

   سلام
   برای کار در سوئد شرایط به خصوصی را می خواد ؟
   من لیسانس عمران هستم و ۲۹ ساله

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت به سوئد شما باید از کشور مقصد دعوتنامه شغلی ( جاب آفر) داشته باشید. که عملا گرفتن دعوتنامه کار مشکلی است. ما به شما ویزای تحصیلی را پیشنهاد می کنیم که سریع تر و راحت تر است.

  17. ali گفت:

   پزشکی تو کدوم کشور بهتره؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت پزشکان از طریق ویزای کاری در حال حاضر کشور دانمارک شرایط بهتری نسبت به کشورهای دیگر دارد.

  18. Saeid گفت:

   سلام
   برای دریافت بلو کارت آلمان آیا باید شرایط خاصی رو رعایت کرد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای اقدام جهت دریافتبلوکارت آلمان در ابتدا باید مدارک شما مورد تایید قرار گیرد تا شما بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید.بدون داشتن مدرک زبان آلمانی شانس پیدا کردن کار در کشور آلمان بسیار بسیار کم می باشد.

  19. دلارا محمدپور گفت:

   با سلام.لطفا در مورد ویزای اکسپرس انتری کانادا اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید.آیا با مدرک فوق دیپلم فنی شانسی وجود دارد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا به صورتی می باشد که شما در صورت بدست آوردن حداقل امتیاز لازم می توانید برای این پروسه اقدام نمایید. لطفا جهت بررسی امتیاز خود وارد صفحه های محاسبه امتیاز شوید.

  20. مبین گفت:

   شرایط مهاجرت کاری به کشور استرالیا رو توضیح بدین لطفا؟ اکر همراه داشته باشم شرایط تحصیل همراه چگونه است؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا از طریق سیستم امتیازبندی می توانید اقدام کنید که مستلزم داشتن شرایطی خاص برای افراد است که شرایط سنی و مدرک تحصیلی و مدرک زبان و سابقه کار بسیار حائز اهمییت می باشد.

  21. علی گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من در ایران دانشجوی پرستاری دانشگاه ملی هستم و قصد دارم بعد از فارغ‌التحصیل شدن برای کار به خارج از ایران مهاجرت کنم .
   حالا با وجود قوانین و محدودیت های دولت آقای ترامپ ، آیا میتونم به مهاجرت به آمریکا فکر کنم یا باید به فکر کشور دیگه ای باشم ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    به دلیل بن ویزایی که از جانب دولت آمریکا برای ایران وجود دارد شما می توانید در حال حاضر برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

  شبکه های اجتماعی

  arrow up