چند سالی است که کشور کانادا جزء یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا تبدیل شده است و باعث شده است که متقاضیان زیادی به این کشور مهاجرت کنند

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت کاری کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا و در عین حال دشوارترین راه برای اخذ ویزا به شمار می رود. افراد متقاضی در این روش می توانند از طریق برنامه های اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی اقامت کشور کانادا را  بدست آورند. مطمعنا در این روش، شرایط هایی مانند سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن متقاضیان مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. علاوه بر موارد گفته شده نیاز به ارائه مدارکی مانند گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، نداشتن سوء پیشینه، دعوتنامه و تکمیل فرم های مشخص شده لازم است. همراه داشتن درخواست کاری از طرف یک کارفرما در کشور کانادا می تواند یک نوع امتیاز مثبت برای مهاجرت کاری کانادا گردد که منجر به دریافت اقامت در کانادا می شود هزینه اخذ ویزای کاری در سال ۲۰۲۱ شامل هزینه های مربوط به سفارت کانادا می باشد که افراد متقاضی بایستی با توجه به نوع ویزای خود، آن را پرداخت نمایند. این هزینه برای هر شخص تقریبا ۴۰۰ دلار کانادا است. شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

شرایط مهاجرت کاری کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزای سرمایه گذاری از روش های دیگر جهت مهاجرت به کشور کانادا می باشد که عموما نیاز به مدت زمان زیادتری  نسبت به سایر روش ها  می باشد. همان طور که از نام سرمایه گذاری پیداست جزء پرهزینه ترین راه های اخذ اقامت دائم در کشور کانادا است. در این روش مهاجرت کاری پس از انتخاب کردن نوع سرمایه گذاری که شامل سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی می باشند عواملی مانند تمکن مالی، اندازه سرمایه و رزومه فرد متقاضی، مورد ارزیابی  و سنجش قرار می گیرد. برای کاهش ریسک مهاجرت کاری کانادا می توانید از همکاران ما در مجموعه آریانا ابرود کمک بگیرید تا با راهنمایی کارشناسان مجرب ما  مراحل مهاجرت کاری کانادا را با موفقیت به اتمام برسانید نکته:  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کشور کانادا، نیاز به رعایت شرایط مخصوص به همان شهر می باشد. قوانین و میزان سرمایه برای هر شهر با دیگری کاملا متفاوت است.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

ویزا استارتاپ کانادا بر پایه ایده نوینی که در ذهن شماست و قصد به انجام رساندن آن را دارید تعریف می گردد. این ایده نوین می بایست در ابتدا مورد قبول دولت کانادا واقع شود. برای واجد شرایط بودن در برنامه ویزای استارت آپ ، شما باید ۴ شرط اساسی و لازم را برای ورود به کانادا داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

 1. یک کسب و کار واجد شرایط
 2. نامه حمایت از یک سازمان تعیین شده
 3. ارائه مدرک زبان
 4. تمکن مالی

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

یکی از بزرگترین مزایای ویزای استارتاپ کانادا این است که که فرد متقاضی پس از ارائه ایده جدید و خلاقانه و تائیدیه شرکت های سرمایه گذار، نیازی به سرمایه گذاری روی پروژه خود ندارد و به اصطلاح می توان گفت که برای فرد متقاضی هزینه ای نخواهد داشت. تنها موردی که فرد متقاضی می بایست هنگام اقدام برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا رعایت نماید، ارائه تمکن مالی کافی به ازای خود و هر یک از اعضای خانواده اش می باشد تا بتواند به دولت کانادا اثبات کند که تا زمان رسیدن آن طرح به مرحله سود دهی، می تواند از پس هزینه های زندگی در کانادا بر آید.

هزینه استارتاپ کانادا

 • میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی استارت آپ در کانادا- صفر
 • میزان تمکن مالی مورد نیاز- به ازای متقاضی اصلی و هر یک از اعضای خانواده اش می باشد تا بتواند به دولت کانادا اثبات کند که تا زمان رسیدن طرح استارتاپی به مرحله سود دهی، می تواند از پس هزینه های زندگی در کانادا بر آید.
 • هزینه درخواست ویزای استارت آپ برای نفر اصلی- ۱۰۵۰ دلار کانادا + ۴۹۰ دلار هزینه اقامت دائم
 • هزینه درخواست ویزای استارت آپ برای همسر- ۵۵۰ دلار کانادا + ۴۹۰ دلار هزینه اقامت دائم
 • هزینه درخواست برای هر کدام از فرزندان- ۱۵۰ دلار

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

ویزای خود اشتغالی، یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار به شمار می رود که به متقاضیان این امکان را می دهد تا با توجه به مهارت و تجربه شغلی خود، در کشور کانادا  اشتغال یابند. در سال های اخیر به خاطر درخواست های مکرر برای این نوع مهاجرت، کشور کانادا محدودیت ها و شرایط ویژه ای در نظر گرفته که موجب شده است افراد کمتری به این کشور از طریق خوداشتغالی مهاجرت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

 • بهره مندی از تجربه و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و نداشتن سوء پیشینه
 • داشتن تمکن مالی
 • برخورداری از مدارک لازم برای پذیرش

چه افرادی واجد شرایط ویزای خوداشتغالی کانادا هستند؟

افراد در صورت کسب حداقل ۳۵ امتیاز قادر خواهند بود تا از روش خوداشتغالی برای کشور کانادا اقدام نمایند. تجربه کاری، سن، تحصیلات، دانش زبان و سازگاری در امتیازات برنامه خوداشتغالی کانادا تاثیرگذار می باشد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا هم به نوبه ی خود یکی دیگر از روش های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور کانادا  می باشد که متقاضیان زیادی مخصوصا در بین جوانان به وجود آورده است. افراد برای تحصیل در مقاطع مختلف به این کشور مهاجرت می کنند و در رشته ی تحصیلی دلخواه خود در بهترین دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل می دهند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی به کانادا

 • داشتن مدرک زبان و مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
 • داشتن مدرک تحصیلی
 • ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از طرف دانشگاه های کانادا
 • داشتن تمکن مالی
 • ارائه گواهی  مبنی بر سلامت پزشکی
 • ارائه فرم های تکمیل شده مربوط به پذیرش

شرایط مهندسان معماری در کانادا

یک مهندس معمار در کانادا می تواند به صورت خاص در حیطۀ الکترونیک و نور پردازی و یا سیستم های صوتی ورود کند . رشتۀ مهندسی معماری در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب ۴، ۲ و ۳ یا ۵ سال می باشد و برای ورود به مقاطع تحصیلی و یا کار نیازمند به داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشید .

همۀ دانشجویان معماری برای ورود به سیستم کار کشور می بایست عضو نظام مهندسی به نام CACB شوند . افراد می بایست وارد یکی از نظام های معماری استان های زیر شوند از جملۀ انها نظام معماری کبک ، نظام معماری أنتاریو ، ساسکا چوان ، جزیره پرنس ادوارد و … می باشد . به غیر از این موسسه سلطنتی معماری RAIC نیز مدارک آموزش حرفه ای معماری را ارائه می دهد که اعتباری برابر با دانشگاه دارد .

چگونگی ارزیابی پرستاران و مراحل اخذ مجوز کارارزیابی پرستاران

اگر شما پرستارید و یا مشغول به تحصیل دریکی از رشته های پرستاری میباشید و همچنین به کار در کانادا با تقاضای شغلی بالا و حقوق و مزایای عالی علاقمندید، شانس دریافت اقامت در این کشور را از دست ندهید. سازمان پرستاری کانادا Canadian Nurse Association  پیش بینی نموده که بازار کار کانادا خواستار حدود ۶۰۰۰۰ پرستار تا سال  ۲۰۲۲ می باشد. حال اینکه ارزیابی مدارک پرستاران برای مهاجرت به کانادا روند مشخصی را به همراه دارد. پرستاران با مدرک ثبت شده در کانادا، میتوانند در رشته های متفاوتی در هر یک از استانهای این کشور مشفول به کار شوند.

شرایط مورد نیاز برای ارزیابی مدارک و حایز اهمیت شدن برای مهاجرت به کانادا

در اینجا ۷ شرط لازم آورده شده که  برای کار پرستاری در کانادا باید در نظر گرفته شود،:

۱- مدرک معتبر کارشناسی پرستاری یا practice Nursing خوشبختانه در کانادا مدارک دانشگاه های ایران معمولا پذیرفته می شود، بخصوص دانشگاه های معتبر و معروف کشور،و اگر پذیرفته نشود گذراندن دوره ای بنام Refresh Course  الزامی می باشد.

۲- سابقه کار در رشته پرستاری  پرستار متقاضی کار در کانادا می بایست در پنج سال گذشته حداقل ۱،۱۲۵ ساعت کار کرده باشد. در غیر اینصورت باید در پنج سال گذشته مشغول به تحصیل در یکی از رشته های پرستاری بوده و دوره طرح را نیز گذرانده باشد.

۳- قبولی در امتحان اخذ مجوز ( رجیستری (RN))

۴- اثبات دانش قابل قبول نوشتن و مکالمه زبان انگلیسی یا فرانسه

برای زبان انگلیسی، پرستاران به نمره  آیلتس ۶٫۵ نیاز دارند، که نمرات هر سه بخش listening، writing وreading ، ۶٫۵ و برای اثبات دانش گفتاری زبان نمره ۷ در بخش speaking  آیلتس مورد قبول است.برای زبان فرانسه هم امتحان de français international (TFI) را با حداقل ۷۵۰ الزامی ست.

۵- مورد تایید بودن در کشوری که تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند، یا داشتن قابلیت لازم برای تایید شدن در آنجا

۶- داشتن مدارک برای اثبات شهروندی یا اقامت دائم کانادا و یا پناهندگی

۷- دارا بودن شرایط مناسب شخصی از جهت سلامتی روحی و جسمی و داشتن عدم هر نوع سوء پیشینه که باعث متوقف کردن کار حرفه ای شده باشد.

مهاجرت کارگران به کانادا

کشور کانادا همواره به دنبال پیشرفت در زمینه های مختلف و همچنین بزرگ تر کردن اقتصاد خود است، همان طور که می دانید علاوه بر نیروی های تحصیل کرده و متخصص، نیرو های انسانی ساده نیز برای ادامه کار و پیشرفت صنایع مختلف و به دنبال آن اقتصاد کشور نیاز است ، مشکل اساسی کانادا نیز همین موضوع می باشد، زیرا کانادا کشور بسیار وسیعی است اما در برابر این وسعت، جمعیت کمی دارد و در همین جمعیت کم هم  تعداد افراد تحصیل کرده و ماهر بسیار بالا است، به همین دلیل است که با کمبود نیروی کار ساده مواجه می باشد و در تلاش است که اعزام نیروی کار ساده به کانادا افزایش یابد. یکی از استراتژی هایی که این کشور استفاده می کند، دادن اقامت به کارگران خارجی است، زیرا این گونه نیروی کار پیدا می کند و صنعت و اقتصاد آن با سرعت بیشتری رشد می کند. همچنین این راه برای افرادی که علاقه به مهاجرت به کانادا را دارند نیز بسیار مفید است، زیرا در صورتی که استخدام کارگر ساده در کانادا شوند به عنوان نیروی کار ساده اقامت کانادا را دریافت می‌کنند و دیگر نیاز به تخصص و یا مدرک تحصیلی نخواهند داشت. شما می توانید با کمی تحقیق، موقعیت های شغلی مختلفی که در این کشور وجود دارد را بررسی کنید و در صورت علاقه برای دریافت یکی از آنها اقدام کنید.

(LMIA) چیست؟

طبق قوانینی که دولت کانادا دارد، کارفرماها برای اینکه بتوانند به افراد خارجی پیشنهاد کار بدهند باید که مجوز LMIA را دریافت کنند . LMIA در واقع یک نوع تاییدیه از سوی دولت کانادا است که به کارفرما ها این اجازه را می دهد که نیروی کار خارجی جذب کنند .

شاید از خود بپرسید دلیل استقبال زیاد افراد از ویزا های مختلف کانادا چرا تا به این اندازه بالا است، مهم ترین دلایل این امر عبارت است از :

۱ ) وجود موقعیت های شغلی زیاد و متناسب با رشته های مختلف

۲ ) وضعیت اقتصادی مطلوب کانادا که روزانه نیز در حال پیشرفت می باشد .

۳ ) کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد .

۴ ) امنیت بالا و وجود پشتیبانی زیاد در مسائل مختلف در این کشور .

نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

به متقاضی پیشنهاد می‌شود که همیشه از قانون پیروی کند و مشخصات واضحی داشته باشد. با توجه به شرایط ویزای توریستی، فرد از جستجوی هرگونه پیشنهاد شغلی با دریافت حقوق در کانادا منع می‌شود.
“اگر کاندیدایی ویزای توریستی داشته باشد، تنها راه تغییر آن، درخواست مجدد برای ویزای کانادا با مجوز کار است.”
اما با شرایط خاصی که اخیراً برای ایرانیان در نظر گرفته شده، شما میتوانید با داشتن ویزای توریستی در داخل کانادا هم درخواست ویزای کار داده و اگر واجد شرایط مد نظر باشید، ویزای کاری کانادا با شما داده میشود.
اگر فرد واجد شرایط لازم برای استخدام باشد و تمام مدارک معتبر را داشته باشد، اداره مهاجرت ممکن است مشخصات وی را برای ویزای کار تأیید کند.
در صورت مجرم شناخته شدن، فرد ممکن است هرگز نتواند تا پایان عمر خود در کانادا مستقر شود. هر متقاضی همچنین باید کانادا را در تاریخ سررسید انقضای ویزای توریستی خود ترک کند. فراموش نکنید که گفتیم کار در کانادا با ویزای توریستی جرم است.
تأخیر یا عدم انجام این کار، اداره مهاجرت را مجبور می‌کند تا آنها را به پلیس گزارش دهد و مشخصات آنها ممکن است به کشورهای دیگر نیز گزارش شود. این امر مانع از برنامه‌های سفر آینده به کانادا و حتی سایر نقاط جهان می‌شود. البته این شرایط برای ایرانیان صدق نمی کند و شما امکان درخواست ویزای کاری کانادا را دارید.

امیدواریم که مطالب این مقاله به شما در جهت تصمیم گیری صحیح به شما جهت مهاجرت کاری کانادا کمک کرده باشد.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار مهاجرت به کانادا از طریق کار

شبکه های اجتماعی

arrow up