...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

مهاجرت پزشکان

مهاجرت پزشکان
آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

مهاجرت پزشکان

پزشکی یکی از رشته‌ها‌ی تخصصی است که در تمام کشورهای جهان طرفداران خودش را دارد. تعداد زیادی از افرادی که در رشته پزشکی درس خود را به اتمام رسانده‌اند شانس این را دارند که به یک کشور دیگر مهاجرت کنند و درآمد خود را به دلار تغییر دهند. اما بسیاری از پزشکان نمی‌دانند که باید به کدام کشور مهاجرت کنند و ممکن است کشوری که موقعیت کاری بهتری را دارد از دست بدهند. با ما در آریاناپارس همراه باشید تا بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان را بشناسید.

اقدام اولیه برای مهاجرت پزشکان

یکی از اولین کارهایی که پزشکان در این زمینه باید انجام دهند شناخت بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان است. با توجه به اینکه درآمد بسیاری از پزشکان در سراسر دنیا عالی است، اما باز هم برخی از کشورها هستند که مزایای ویژه و خاصی را برای پزشکان خود در نظر می‌گیرند. به همین دلیل بهتر است که بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان را بشناسید و درباره شرایط سنی و هزینه‌ها‌ی پذیرش و مهاجرت از طرف آن کشورها بیشتر بدانید.

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

در مورد اینکه پزشکان و فارغ‌التحصیلان پزشکی، می‌توانند موقعیت‌ها‌ی خوبی برای کار و مهاجرت پیدا کنند، هیچ شکی نیست، اما در بین کشورهایی که مهاجر می‌پذیرند، بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان کدام است؟

با توجه به آنکه شرایط بازار کار و درآمد پزشکان در برخی کشورها بسیار بالاتر است و همچنین این کشورها برای پذیرش پزشکان نسبت به دیگر رشته‌ها‌ علاقه بیشتری نشان می‌دهند، می‌توان با شرایط مطلوب‌تر به این کشورها مهاجرت کرد. در ادامه چند مورد از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکانرا آورده‌ایم.

  • استرالیا
  • کانادا
  • هلند
  • دانمارک
  • قطر
  • آمریکا
  • امارات
  • دانمارک

 

با توجه به تحصیلات و تجربه‌ها‌ی پزشکان درآمد آن‌ها‌ در کشورهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. در کشورهای پیشرفته و صنعتی امکانات زیادی برای پیشرفت کاری وجود دارد و میزان افزایش حقوق و اضافه کاری‌ها‌ معمولا رقم قابل توجهی خواهد بود. به همین دلیل پزشکان با توجه به شرایط سنی و کاری خود می‌توانند هر کدام از این کشورها را برای مهاجرت انتخاب کنند. در سال ۲۰۲۲ تعداد زیادی از این کشورها برای کادر درمانی خود با کمبود نیرو مواجه بودند و هر کدام از آن‌ها‌ می‌تواند راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان به شمار آیند.

اگر بخواهیم به طور تیتروار و خلاصه مواردیرا برای بهترین کشور جهت مهاجرت پزشکان متخصص عنوان نماییم، باید موارد را به صورت زیر خلاصه برای شما بگوییم.

مهاجرت پزشکان متخصص

مهاجرت پزشکان متخصص

اگر پزشکان متخصص قصد دارند به کشور دیگری مهاجرت کنند چند نکته وجود دارد که برای انتخاب بهترین کشور برای اقامت و مهاجرت باید در نظر بگیرند.

اولین نکته‌ای که اهمیت بسزایی در این قضیه دارد موضوع معادل‌سازی مدارک پزشکی برای استفاده در کشورهای مختلف است. این مسئله را می‌توانید بر اساس اطلاعات پزشکی در سایت‌ها‌ی مختلف پیگیری کرده و نتیجه‌ای که مد نظرتان هست را به دست آورید. اگر هم می‌خواهید مشاوره بیشتری در این زمینه برای مهاجرت داشته باشید می‌توانید از کارشناسان آریاناپارس کمک بخواهید.

به صورت موردی مهم‌ترین نکاتی که برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص وجود دارد را بررسی می‌کنیم:

۱-  رشته تخصصی ایرانیان در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارند مورد قبول قرار گیرد.

۲-  به رشته تخصصیاخذ شده در کشور مورد نظر احتیاج داشته باشند.

۳-  کشور مقصد مجوزهای لازم را برای کار شما در آنجا فراهم کرده باشد.

۴-  مدت زمانی که برای معادل سازی مدرک در نظر گرفته‌اید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

۵-  پزشکان متخصص بتوانند همسر و فرزندان خود را هم با خود به کشور مورد نظر ببرند و از این جهت مشکلی وجود نداشته باشد.

۶-  تسهیلاتی که کشور مورد نظر برای مهاجران در نظر می‌گیرد مناسب باشد؛ مواردی مانند رایگان بودن هزینه تحصیل فرزندان یا بیمه. همه این‌ها‌ مواردی هستند که بعدها در مدیریت شرایط زندگی در خارج از ایران به کار می‌آید و مهم است.

۷-  با توجه به نوع شخصیت خود و خانواده‌تان اقلیمی که برای زندگی انتخاب می‌کنید هم باید با شرایط شما سازگار باشد. شرایط آب و هوایی و نوع زندگی اجتماعی افراد دیگر کشورها اهمیت زیادی دارد.

مهاجرت پزشکان به آمریکا

این موارد نکاتی بود که به صورت کلیدی برای مهاجرت پزشکان متخصص به کار می‌آید و باید آن را در نظر داشته باشید. دیگر شرایط که به موارد جزئی‌تر اشاره می‌کند شاید در حوصله این بحث نگنجد.

مهاجرت پزشکان به آمریکا

در حال حاضرچیزی در حدود ۲۰۰ هزار پزشک از دیگر کشورهای جهان در آمریکا کار می‌کنند و برای تمام کسانی که در این شغل مشغول هستند درآمدهای خیلی خوبی وجود دارد. در این کشور به کسانی که از رشته پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند IMG می‌گویند. پزشکانی که قصد دارند در آمریکا طبابت کنند، برای گرفتن مجوز کار در همان ایالتی که می‌خواهند بمانند باید درخواست دهند. برای گرفتن این مجوز باید در آزمون USMLE شرکت کنند. پزشکان برای آنکه به آمریکا مهاجرت کنند باید ویزای H-1B بگیرند تا بتوانند در این شغل سالانه چیزی در حدود ۱۷۵ هزار دلار درآمد به دست آورند.

شرایط مهاجرت پزشکان به آمریکا

بعد از آنکه در آزمون USMLE شرکت کردید و مجوز کار و طبابت در آمریکا را به دست آوردید، با توجه به قوانینی که هر ایالت برای پزشکان در نظر می‌گیرد، باید بین ۱ تا ۳ سال دوره رزیدنتی در نظر بگیرند یا چند سال در خارج از ایالات متحده طبابت کنند. برای آنکه در دوره رزیدنتی یا دوره تخصصی پزشکی در آمریکا قبول شوند، باید پیش از آن در آزمون USMLE حتما پذیرفته شوند.

هزینه مهاجرت پزشکان به کشورهای دیگر

هزینه مهاجرت پزشکان به کشورهای دیگر تا حد زیادی به شرایط کشور مقصد بستگی دارد. پزشکانی که می‌خواهند به کشور دیگری مهاجرت کنند به غیر از هزینه‌ها‌ی اولیه مانند ترجمه مدارک پزشکی، صحبت و گرفتن مشاوره از وکیل مهاجرت، هزینه گرفتن پاسپورت و ویزا و دیگر موارد، هزینه‌ها‌ی تخصصی دیگری هم در ادامه وجود دارد که برای رفتن باید یک حدودی از آن را برآورد کنند.

مهاجرت پزشکان

مرحله بعد، هزینه ترجمه و معادل سازی مدارک است که باید در نظر بگیرید. زمانی که درخواست ویزا می‌دهید سفارت کشور مورد نظر برای بررسی مدارکتان از شما هزینه‌ای دریافت می‌کند تا در نهایت پاسخی به شما بدهد. هزینه‌ای که سفارت هر کشوریدریافت می‌کند با یکدیگر متفاوت است. از طرف دیگر اگر برای کشورهای کانادا و آمریکا اقدام می‌کنید باید هزینه مصاحبه با سفارت را در کنار رفتن به یکی از کشورهای همسایه در نظر بگیرید؛ چون در کشور ما این امکان وجود ندارد. به طور تقریبی هزینه بررسی مدارک چیزی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار خواهد شد. اگر تعداد همراهان و اعضای خانواده شما بیشتر باشد این هزینه افزایش خواهد یافت.

نتیجه‌گیری

با توجه به آنکه پزشکان متخصص و عمومی زیادی در کشور وجود دارند که مهاجرت به کشور دیگر از گزینه‌ها‌ی ادامه زندگی‌شان به شمار می‌رود، باید این نکته را به خوبی بدانند که برای ادامه زندگی و مهاجرت راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان کدام کشور است. کشورهای زیادی هستند که مایل‌اند نیروی متخصص در زمینه پزشکی را بپذیرند، اما شرایط هر کشوری برای پذیرش ممکن است خیلی مناسب نباشد. به همین دلیل پزشکانی که قصد مهاجرت دارند باید با توجه به شرایط خود و خانواده‌شان بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان را بیابند و سپس برای رفتن به آنجا اقدام کنند. بسیاری از سوالات خود را در این زمینه می‌توانید از کارشناسان ما در آریاناپارس بپرسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر