info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

اقامت و مهاجرت

اقامت و مهاجرت
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

می‌دانید مهاجرت یعنی چه و چه مسیری برای اقامت و مهاجرت پیش روی شما قرار دارد؟ چند راه وجود دارد که بتوانیم به سادگی و با کمترین هزینه و ریسک مهاجرت کنیم؟ اصلا راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها کدام کشور است؟ این‌ها مجموعه سوالاتی است که برای هر کسی پیش از مهاجرت ممکن است پیش بیاید. با ما در آریاناپارس همراه باشید تا درباره راه های مهاجرت از ایران و مراحل گوناگون آن بیشتر بدانید.

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

تمام کشورهای جهان برای پذیرش مهاجر قوانین خاص خودشان را دارند. برخی از کشورها هستند که خیلی راحت‌تر از دیگر کشورها مهاجر‌ می‌پذیرند. مثلا کانادا کشوری است که سالانه ۳۰۰ هزار مهاجر از سراسر جهان را جذب‌ می‌کند.

کشورهایی که شرایط اقتصادی مناسب‌تری دارند و وضعیت آن‌ها ثابت مانده است، به سختی مهاجر‌ می‌پذیرند. سوئیس یکی از این کشورهاست که قوانین سختگیرانه‌ای برای پذیرش مهاجر دارد، تا جایی که گرفتن ویزای توریستی سوئیس هم کاری سخت به شمار‌ می‌رود. با ما همراه باشید تا برخی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها و گرفتن اقامت را به شما معرفی کنیم.

ما به خاطر شرایط سیاسی و اجتماعی کل دنیا و خودمان، انتخاب‌های خیلی زیادی برای رفتن به دیگر کشورها نداریم. تنها باید بدانیم در بین کشورهای مهاجرپذیر، راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها کدام است؟ برخی سوالاتی که در این زمینه مهم هستند به شرح زیر است:

 • کشورمورد نظر چه قوانینی برای مهاجرت دارد؟
 • آیامهاجر ایرانی می‌پذیرد؟
 • آیا‌ می‌توانیم هزینه مهاجرت به آن کشور را بپردازیم؟
 • شانس قبولی درخواست مهاجرت به این کشور چه میزان است؟
 • چه مدت طول‌ می‌کشد تا درخواست ویزا و اقامت را صادر کند؟
 • آیاروند مهاجرت و گرفتن اقامت در کشور مقصد آسان است؟

چند مورد از کشورهایی که روند این پروسه در آن‌ها ساده‌تر است به شما معرفی‌ می‌کنیم:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال‌های اخیریکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای مهاجرت ایرانی‌ها بوده است. کانادا شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها ارائه می‌دهد.

مهاجرت کاری به کانادا

به خاطر کمبود نیروی کار در کانادا افراد ماهر و تکنسین‌های زیادی سالانه به کانادا مهاجرت‌ می‌کنند. شما با این روش‌ می‌توانید اقامت کانادا را هم بگیرید.

برخی از روش‌هایی که برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد به قرار زیر است:

 • اسکیل ترید
 • جاب آفر
 • اسکیل ورکر
 • برنامه‌های داستانی
 • خوداشتغالی کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا یکی از روش‌هایمطمئن برای مهاجرت به کانادا است. در این بین می‌توان به ثبت، معرفییا ویزای استارتاپ کانادا (کارآفرینی) یا سرمایه گذاری غیر فعال اشاره کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

اگر شما اقوام درجه اول یا کسی که اقامت شهروندی کانادا را دارد در بین نزدیکان خود داشته باشید‌ می‌توانید از این طریق اقامت تحصیلی یا کاری را در کانادا بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق فرزندآوری

فرزندی که در کانادا متولد شود اقامت دائم این کشور را به دست‌ می‌آورد. این تولد سودی برای پدر و مادر ندارد، اما بعد از ۱۸ سال فرزند‌ می‌تواند والدین خود را به این کشور بیاورد.

مهاجرت به آلمان

در بین کشورهای اروپایی اقامت آلمان خیلی راحت‌تر از دیگر کشورها است و برای همین است که در بین ایرانی‌ها بسیار طرفدار دارد. جمعیت آلمان رو به پیری است و زمینه برای مهاجرت متخصصان جوان کاملا فراهم است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیلات رایگان در آلمان یکی از روش‌هایی است که مهاجرت به این کشور را ساده‌تر‌ می‌کند. درمدارس و دانشگاه‌های این کشور امکان تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی وجود دارد.

۱۸ ماه بعد از پایان تحصیلات خود باید برای گرفتن کار اقدام کنید، وگرنه باید خاک این کشور را ترک نمایید.

مهاجرت کاری به آلمان

با توجه به آنکه آلمان به نیروهای متخصص احتیاج دارد شما به راحتی و از دو طریق زیر‌ می‌توانید اقامت آلمان را به دست آورید.

 • پیشنهاد کار یاJob Offer
 • ویزای جست‌وجوی کار آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از روش‌هایی است که شما‌ می‌توانید به وسیله آن اقامت آلمان را به دست آورید. سرمایه اولیه ثبت شرکت در آلمان چیزی حدود ۲۵ هزار یورو است.

مهاجرت

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

پناهندگی نیزیکی دیگر از روش‌هایی است که برای مهاجرت به آلمان‌ می‌توانید از آن استفاده کنید. در این میانممکن است خطرات زیادی در انتظار شما باشد. با توجه به همه مواردی که گفته شد راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت آلمان است. شما با داشتن اقامت آلمان‌ می‌توانید خانواده خود را هم با خود ببرید و این یکی دیگر از دلایلی است که برای ایرانیان اهمیت زیادی دارد.

مهاجرت بدون پول

آیا مهاجرت بدون پول به بهترین کشورهای خارجیامکان پذیر است؟

باید بگوییم که مهاجرت بدون پول خوابی بیش نیست و تنها در رویا امکان پذیر است. اگر کسی چنین حرفی به شما زد حتما دارد شما را فریب‌ می‌دهد. اما با توجه به راه‌های دیگری که برای مهاجرت و اقامت در یک کشور دیگر وجود دارد بد نیست که برای مهاجرت خود از این روش‌ها استفاده و تا حدود زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و کاری کنید که تقریبا رایگان برای شما دربیاید.

با توجه به آنکه مهاجرت یک راه بسیار تأثیرگذار در آینده شما به شمار‌ می‌آید، بهتر است پیش از آنکه تصمیم خود را بگیرید تمام جوانب را بسنجید و شرایط خود را بررسی کنید.

برخی از شرایطی که باید پیش از مهاجرت در نظر بگیرید شامل موارد زیر است:

 • مسافت با کشور خودتان
 • زمانی که برای گرفتن اقامت لازم دارید
 • زمانی که طول‌ می‌کشد تا ویزا و دیگر کارها را انجام دهید
 • زبانی که باید یاد بگیرید
 • آگاهی از قوانیناجتماعی آن کشور و میزان پذیرش مهاجر در آن کشور
 • تخمین زدن هزینه‌های مهاجرت

راه های مهاجرت از ایران

راه های مهاجرت از ایران به اروپا درباره تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکسان است. این کشورها با هم توافق کرده‌اند که کارهای مهاجرت و دادن ویزا برای همه آن‌ها باید به یک شکل انجام شود.

اما توجه داشته باشید که اگر درخواست اقامت داشته باشید، باید درخواست اجازه اقامت را برای مقامات کشور مورد نظر خود بفرستید.

 چه کسانی شرایط مهاجرت به اروپا را دارند؟

بر اساس قوانین مشترک اتحادیه اروپا مهاجرت و دادن ویزا برای اتباع کشورهای دیگر شرایط یکسانی دارد. گروه‌های واجد شرایط به شرح زیر است:

 • کارگرانجویای کار
 • محققان
 • دانشجویان
 • کارآموزان، دانش آموزان مدارس
 • کارمندان شرکتی
 • کارگران فصلی

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا شهروندانی که اقامت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشند‌ می‌توانند افراد خانواده خود را از همان اول با خود ببرند و اقامت طولانی را دریافت کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت

در بین کشورهایی که برای مهاجرت در نظر دارید برخی از آن‌ها به لحاظ قوانین، تحصیلات، اجازه کار و سرمایه گذاری مناسب‌تر از دیگر کشورها هستند. برخی از این کشورها به قرار زیر است:

 1.  سوئیس
 2.  اسپانیا
 3.  سنگاپور
 4.  فنلاند
 5.  کانادا
 6.  نیوزلند
 7.  استرالیا
 8.  ویتنام

سخن پایانی

یکی از دغدغه‌های اصلی مردم متخصص و معمولی در تمام این سال‌ها یافتن یک شغل ثابت است که از طریق آن بتوانند هزینه‌های زندگی‌شان را تأمین کنند. بیشتر کسانی که به دنبال مهاجرت هستند در پی کشوری‌ می‌گردند که علاوه بر داشتن رونق اقتصاد و بازار کار مناسب، سطح رفاهی و امنیت بالاییهم داشته باشد. هر فردیدر هر جایی هم زندگی کند سطح بالای درآمد دغدغه ذهنی‌اش است. به همین دلیل برنامه‌ریزی و فکر مهاجرت کردن یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هر فردی پیش از مهاجرت باید آن را در نظر داشته باشد. اگر سوالی در زمینه مهاجرت داشتید می‌توانید آن را با کارشناسان ما در آریاناپارس در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر