کشور های انگلیسی زبان برای مهاجرت

Introduction to English speaking countries

خیلی از ما این سوال همیشه در ذهنمان هست که کدام یک از کشور های دنیا انگلیسی زبان هستند. اجازه بدهید قبل از باز کردن این بحث ابتدا کمی به تاریخ باز گردیم و ببینیم اصلا چرا زبان انگلیسی انقدر رایج هست و چرا انقدر زندگی ما با آن گره خورده است.

شاید اولین دلیل منطقی که بتوانیم برای این موضوع را بیان نماییم این است که زبان انگلیسی واقعا یکی از ساده ترین و قابل فهم ترین زبان های دنیا محسوب می شود. یکی دیگر از دلایلی که برای رواج زبان انگلیسی در سطح جهان است شاید استعمارات کشور انگلستان به عنوان یک قدرت در قرن گذشته بوده است.

مهاجرت به انگلستان به عنوان یک قدرت در قرن گذشته بوده است. دولت بریتانیا در هر کشوری که به استعمارش درمی آمد، قوانین آموزشی مدون و مشخصی را ابلاغ و اجرا می کرد. اولین آن ها آموزش زبان انگلیسی بود. همین باعث گردید که این زبان به عنوان زبان اصلی و بین اللمل میان جوامع بشری قرار گیرد.

کشورهای انگلیسی زبان را می توانیم به دو بخش یا به عبارت دیگر دو نوع معنی کنیم. کشورهایی که زبان انگلیسی زبان رایج آن است و دیگری کشورهایی که زبان انگلیسی زبان رسمی آنان است. کشورهایی که زبان رایج (طبعا زبان رسمی) آنان زبان انگلیسی می باشد. در ۵ قاره ی دنیا زیاد هستند. برای فهم بهتر آن در ادامه کشورها را دسته بندی می کنیم.

سایر کشور ها,سایر کشور ها,سایر کشور ها

بهترین کشور های انگلیسی زبان برای مهاجرت

انگلستان (در همه ی قسمت های آن از جمله ولز، اسکاتلندو…) ایرلند شمالی و جنوبی، آمریکا، کانادا (در همه استان ها به غیر از کبک که البته رایج نیست ولی زبان رسمی می باشد) استرالیا و نیوزلند.

کشورها و مناطقی که انگلیسی به عنوان زبان بومی آن می باشد

در قاره ی آفریقا

موریس، لسنیت هلیا، نیجریه، آفریقای جنوبی

قاره آمریکا

تقریبا تمام قاره ی آمریکای شمالی به زبان انگلیسی صحبت می کنند و حتی زبان رسمی آن ها نیز می باشد که مختصرا تعدادی از آن ها را نام می بریم.

به طور مثال: آنتیگواو باربودا مجموعه ایالات آنتیل هلند، آنگوبلا، باربادوس، باهاما، برمودا، بلیسز، تونیداد تو باگو جامائیکا، جزایر تورکس و تایکوس، جزایر فالکلند، دومینیکا، سنت لوسیا، گرنادا، مونتسرات و…

آسیا

هنگ کنگ، سنگاپور، فیلیپین که اکثر مردم با زبان انگلیسی هیچ مشکلی ندارند.

اروپا

مالت، گرنزی، جزیره من، جبل الطارق و…

اقیانوسیه

پالائو، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو

کشور های انگلیسی زبان که ربان رسمی آنها انگلیسی می باشد ولی اکثرا به آن زبان صحبت نمی کنند

آفریقا

بوتسوآنا، کامرون، غنا، اسوتو، لیبریا، مالادی، نامیبیا، رواندا، سیرالئون، سودان، سوازیلند، تانزانیا، اوگاندا، زامبیا، زیمبابوه

آمریکا

پورتوریکو

آسیا

هند، مالزی، پاکستان

اقیانوسیه

فیجی، پاپوآ، گینه نو، جزایر سلیمان

این که بدانیم کدام کشورها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و یا اینکه کدام کشورها زبان رایج انگلیسی دارند به ما کمک می کند تا بدانیم کجا سرمایه گذاری کنیم یا تحصیل و یا اقامت بگیریم. این کار می تواند تصمیم گیری برای مهاجرت کاری و یا مهاجرت تحصیلی را برای ما بسیار ساده تر نماید.

4.5/5 - (4 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up