...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

اقامت آلمان

اقامت آلمان و روش های آن
آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها
فایل صوتی مقاله اقامت آلمان

شرایط اقامت آلمان

در حال حاضر کشور آلمان به عنوان یک کشور پیشرفته اروپایی، مقصد بسیاری از مهاجران خارجی است که تحت عناوین مختلف قصد دارند به این کشور وارد شوند و اقامت آلمان را دریافت نمایند. تمام شهرهای آلمان از رفاه و امکانات کامل زندگی برخوردار است و دولت آلمان جزو حکومت های قانونی با شرایط بسیار سختگیرانه، کشور را اداره می کند.

زبان اصلی مردم این کشور آلمانی می باشد ولی بیشتر جمعیت این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند. واحد پول این کشور یورو است. این کشور از مهم ترین کشورهای صنعتی در کل دنیا می باشد. این کشور صنایع مهمی چون ماشین آلات سنگین، کارخانه های صنایع شیمی، کارخانه های اتومبیل، الکترونیک و کامپیوتر را دارد.

اگر شما در تدارک برنامه ریزی برای مهاجرت به آلمان هستید باید به شما توصیه کنیم که راه دشواری پیش رو دارید؛ اخذ اقامت آلمان به یک سری شرایط و ملزومات نیاز دارد که فرد متقاضی باید از آن ها اطلاعات کاملی داشته باشد.

به استثناء افراد کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین سایر اتباع خارجی برای اقامت بیش از ۹۰ روز در آلمان نیاز به اجازه اقامت دارند. بسیاری از اتباع خارجی باید از کشورهای محل زندگی خود مجوز اقامت آلمان را درخواست کنند یا ویزای شینگن را برای ورود به آلمان به مدت ۹۰ روز دریافت نمایند.

انواع اجازه اقامت

بسته به طول مدت اقامت و شرایط مورد نیاز شما انواع مختلفی از اجازه اقامت آلمان وجود دارد. به طور کلی ، سه اجازه اقامت وجود دارد که به شما امکان می دهد برای مدت زمانی مختلف در آلمان بمانید.

• اجازه اقامت موقت

اجازه اقامت موقت یا محدود (Aufenthaltserlaubnis) برای اقامت کوتاه در آلمان است. هنگامی که این نوع اجازه اقامت را دریافت می نمایید فقط یک سال مجاز به ماندن در آلمان می باشید. در صورت داشتن دلیل خاصی برای اقامت در آلمان، اجازه اقامت موقت به اتباع بیگانه اعطا می گردد. به عنوان مثال اگر متقاضی دریافت اجازه اقامت موقت برای تحصیل می باشید این مجوز بیان می کند که شما فقط می توانید در این کشور به تحصیل بپردازید. اجازه اقامت موقت اولین نوع مجوزی است که بیشتر اتباع خارجی دریافت می کنند. این مجوز بستری برای ماندن دائمی در آلمان ایجاد می نماید.

• اجازه اقامت دائم

برای اقامت طولانی در کشور آلمان، باید مجوز اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایید. به این پروانه، تنظیم مجوز یا به زبان آلمانی Niederlassungserlaubnis نیز گفته می شود . با داشتن اجازه اقامت دائم می توانید در آلمان و یا به خارج از این کشور سفر نمایید و یا مشغول به کار گردید.

این مجوز پس از گذراندن اقامت موقت برای چند سال برای افرادی که دارای کارت آبی اتحادیه هستند اعطا می گردد. افراد باید ثابت نمایند که حداقل ۵ سال در این کشور مشغول به کار بوده اند و مالیات و کمک های لازم را به دولت پرداخت نموده اند.

در صورت داشتن اجازه اقامت دائم، فرزندان و همسرتان مجاز به پیوستن به شما می باشند. آنها ابتدا اجازه اقامت موقت را دریافت می کنند و پس از گذشت چند سال، می توانند مجوز دائم را اخذ نمایند.

الزامات اجازه اقامت آلمان

• سابقه کیفری نداشته باشید
• حداقل در سطح B1 به زبان آلمانی مهارت داشته باشید
• از بیمه درمانی آلمان برخوردار شوید
• یک معاینه پزشکی را تصدیق کنید که ثابت کند شما به اندازه کافی سالم برای کار و / یا تحصیل هستید
• از نظر اقتصادی پایدار باشید و از خود و خانواده خود پشتیبانی کنید
• اگر در آلمان مشغول به کار هستید ، به پیشنهاد کار و توضیحات شغلی به کارفرمای خود نیاز دارید
• اگر در آلمان تحصیل کنید ، به مدرکی مبنی بر پذیرش در دانشگاه نیاز دارید
• اگر با همسر خود در آلمان بپیوندید ، به اثبات ازدواج مانند گواهی ازدواج نیاز دارید

 

اقامت آلمان

اقامت آلمان از طریق کار

اقامت آلمان از طریق کار و اشتغال، یکی از روش های دیگر برای سکونت در این کشور است. اگر در یک حرفه یا شغل، مهارت کامل دارید و به عبارت ساده تر، یک متخصص هستید، کار در آلمان می تواند برای شما یکی از گزینه های انتخابی باشد. قوانین این کشور، کمی سختگیرانه است و برای یافتن فرصت های شغلی آلمان باید از طریق شرکت های کاریابی این کشور اقدام کنید. به طور کلی، کار در آلمان از سه راه امکان پذیر است؛ اشغال در یک بخش عمومی، کارآفرینی، اشتغال و بخش تخصصی.

اقامت آلمان و کار در بخش تخصصی نیازمند حرفه و مهارت کافی فرد متقاضی کار می باشد؛ اشتغال در بخش عمومی این کشور، مطابق با فرصت های شغلی موجود در کشور تنظیم می گردد و کار در قسمت کارآفرینی باید با توجه به نیازها و امکانات قوی برای ایجاد شغل در شهرهای آلمان انجام گیرد. بدیهی است که کارآفرینی در آلمان به سرمایه و پشتوانه مالی قوی نیاز دارد.

اقامت آلمان از طریق کار در یکی از قسمت های مهندسی، تحقیقات علمی، حوزه بهداشت و درمان، ساخت و ساز، مهندسی برق، مکانیک، حوزه آموزش های فنی، تعمیرات و نصب سیستم های لوله کشی، پرستاری و مهندسی الکترونیک و مکاترونیک امکان پذیر می باشد.

اقامت از طریق کار

اقامت آلمان از طریق تحصیل

اجازه اقامت موقت برای دانشجویانی که قصد دریافت مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا سپری کردن حرفه ای را در آلمان دارند اعطا می گردد. مدت زمان اقامت دانشجویان در کشور آلمان به طول دوره آنها بستگی دارد و هم چنین دانشجویان قادر می باشند به مدت ۱۲۰ روز یا به صورت نیمه وقت به مدت ۲۴۰ روز مشغول به کار گردند.

پس از اتمام مدرک تحصیلی، دانشجویان با دلیل یافتن شغل در آلمان می توانند مجوز موقت خود را برای ۱۸ ماه دیگر تمدید نمایند. مقامات آلمانی این اجازه را به دانشجویان خود می دهند زیرا می خواهند افراد تحصیل کرده را در داخل کشور حفظ کنند. اگر دانشجویان شغلی پیدا نمایند، می توانند پس از آن درخواست مجوز اقامت کاری کنندا

اقامت آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند آلمانی یا شخصی که دارای اجازه اقامت دائم در آلمان است اجازه می دهد تا در این کشور اقامت داشته باشید، اما همچنان به اجازه اقامت احتیاج دارید. زوج های همجنس نیز در آلمان پذیرفته می شوند و پس از ازدواج واجد شرایط دریافت اجازه اقامت می باشند.

افراد برای دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج باید مدرک زبان آلمانی در سطح B1 را دارا باشند. اجازه اقامت این افراد به صورت موقت خواهد بود اما معمولا پس از ۲ سال از ازدواج و ۳ سال زندگی در آلمان ، همسر واجد شرایط دریافت اقامت دائم می گردد. در این مدت همسر می تواند برای اهداف شغلی یا تحصیلی مجوز دریافت نماید.

اقامت از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک به عنوان یکی از راه های مطمعن سرمایه گذاری همواره مورد توجه متقاضیان سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی قرار دارد. بالا بودن سطح رفاه اجتماعی، سطح پایین هزینه ها، عدم وجود قوانین و شرایط محدود کننده درآلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی یکی از دلایل انتخاب این کشور از سوی سرمایه گذاران در عرصه ملک می باشد.

اتباع سایر کشورها نیز می توانند از طریق خرید ملک در کشور آلمان سرمایه گذاری کنند. ولی لازم است بدانید اخذ اقامت کشور آلمان از طریق خرید ملک میسر نمی باشد. مگر اینکه خرید ملک در قالب یک طرح تجاری مورد تایید دولت آلمان ارائه گردد. لذا اگر با خرید ملک در آلمان هدف اخذ اقامت در این کشور را دنبال می کنید باید از سایر روش های مهاجرت به آلمان اقدام نمایید. روش هایی مانند جستجوی کار در آلمان که با پرداخت بیمه و مالیات به دولت این کشور پس از پنج سال موفق به اخذ اقامت دائم کشور آلمان خواهید شد.

اقامت آلمان

اقامت آلمان از طریق تولد

طبق اصل قانون jus sanguinis فقط یک کودک متولد شده از یک والدین آلمانی یک شهروند آلمانی است. این کشور تنها به فرزندان غریبه ای که به مدت طولانی در آلمان زندگی می کنند حق شهروندی می دهد

هنگامی که فرزندی از پدر و مادری که خود خارجی هستند متولد می شود تنها در صورتی شهروندی آلمان را دریافت می کند که برای حداقل ۸ سال در آلمان زندگی کرده باشد و یا اجازه نامه اقامت دائمی آلمان داشته باشند که به انها اجازه اقامت در آلمان یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا را داده می شود. افراد خارجی که برای ۸ سال در آلمان مسکن دائم داشته باشند مستحق دریافت اقامت آلمان هستند.

اقامت از طریق پناهندگی

آلمان به عنوان پرطرفدارترین کشور برای پناهجویان به حساب می آید. از همین رو سالیانه تعداد زیادی از علاقه مندان بدنبال روش های مختلف برای مهاجرت به آلمان می باشند. شرایط پناهندگی در کشور آلمان همانند سایر کشورهای اروپایی دارای ضوابط بخصوص می باشد و متقاضیان به راحتی نمی توانند به این مهم دست پیدا کنند.

علاقه مندان باید از روش های قانونی مثل تحصیلی، توریستی و یا کاری وارد کشور آلمان شوند و درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند. در غیر این صورت باید از روش های غیر قانونی و پرخطر دارد کشور آلمان شوند. در این حالت امکان دارد که شامل قانون دابلین شوند.

بهتر است که برای تسریع امور از وکیل های مهاجرتی بهره مند شوید. در صورتی که از کشورهای دیگری وارد آلمان شده، امکان برگشت شما به همان کشور است. در این صورت کشور ثانی برای پرونده شما تصمیم گیری می کند. لازم بذکر است شما پرونده ای را باید به اداره مهاجرت ارائه دهید که قابل اثبات و قبول باشد.

هزینه اقامت آلمان

هزینه اقامت در آلمان

هزینه های زندگی در کشور آلمان نیز از دیگر نکات مهم است که پیش از اقدام جهت اقامت در آلمان باید به آن توجه نمود. آلمان کشوری ارزان نمی باشد اما با توجه به اینکه در قلب اروپا واقع شده است و کشور بسیار صنعتی می باشد و در مقایسه با کشور های هم تراز آن، می توان گفت که هزینه های زندگی در آلمان مناسب می باشد.

مسلماً هزینه زندگی هر شخص ارتباط مستقیم با سبک زندگی وی دارد و نمی توان برای همه یک مقدار یکسان را عنوان کرد، اما می توان هزینه ها را به صورت میانگین بیان کرد. به صورت میانگین اشخاص در گران ترین شهر آلمان که شهر دوسلدورف می باشد، ماهیانه ۲،۵۰۰ یورو پرداخت می کنند. در حالی که در ارزان ترین شهر آلمان که لایپزیک می باشد، اشخاص به صورت میانگین در ماه مبلغ ۱،۹۰۰ یورو هزینه می کنند.

راحت ترین روش دریافت اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان در سال ۲۰۲۱ سوالی است که بسیاری از هموطنان عزیز بدنبال آن هستند. افراد با توجه به شرایط خود می توانند از طریق هریک از روش های ذکر شده اقامت آلمان را دریافت نمایند. در بین روش های متفاوتی که برای دریافت اقامت این کشور وجود دارد راحت ترین و کم هزینه ترین روش دریافت اقامت آلمان که شانس بالایی هم برای دریافت ویزا داشته باشد از طرق تحصیلی و کاری می باشد.

مزایا و معایب اقامت آلمان

اگر مایل به اخذ اقامت آلمان هستید ابتدا بایستی روال قانونی آن را بدانید و سپس آنرا طی نمایید. دانستن مزایا و معایب زندگی در آلمان خالی از لطف نیست و به شما در امر مهاجرت کمک خواهد کرد. در ادامه به معرفی برخی از مزایا و معایب دریافت اقامت آلمان خواهیم پرداخت.

مزایای دریافت اقامت آلمان

 • تحصیل

تحصیلات در کشور آلمان بصورت رایگان ارائه می گردد و دانشجویان بین المللی می توانند با احراز شرایط موجود می توانند برای تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام نمایند. با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته و پویا خود مقصد مناسبی برای متقاضیانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و دانشگاه های برتر می باشند. از دیگر مزیت های کشور آلمان می توان به این نکته اشاره کرد که سیستم آموزشی کشور آلمان بدین صورت است که به دانشجو اجازه می دهد که پس از ۱ سال تحصیل در رشته خود تغییر رشته دهد و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کند و ادامه تحصیل دهد.

 • کار

آلمان با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته و پویا خود که یکی از قطبهای اقتصادی و صنعتی دنیا است مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار می گیرد. از همین علاقه مندان می توانند برای کار، کشور آلمان را انتخاب کنند. متقاضیان می توانند از روش های مختلف برای کشور آلمان اقدام کرده و شرایط خود را مهیا کنند. از همین رو یکی از مهم ترین علل انتخاب کشور آلمان را می توان شرایط کاری مناسب این کشور بیان کرد. متقاضیان می توانند برای بررسی روش های کاری و قوانین حقوقی کار در این کشور به صفحه وب سایت موسسه مهاجرتی آریاناپارس مراجعه و مطالعه بفرمایند.

 • موقعیت کشوری

یکی دیگر از مزایای کشور آلمان موقعیت مکانی این کشور می باشد. این نکته بدین معناست که کشور آلمان جزو اصلی کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن می باشد. از همین رو افراد در صورت اخذ ویزای کشور آلمان می توانند به سایر کشورهای شینگن ورود کنند یا با توجه به فرصت های شغلی در سایر کشورها می توانند برای ویزای کار اقدام کرد.

معایب دریافت اقامت آلمان

 • زبان

با اینکه نسل جدید انگلیسی صحبت می کنند؛ زبان ارتباطی اکثر محل های کاری، در درجه اول آلمانی است. زبان آلمانی برای کارکنان حرفه ای محلی، محدودیت به شمار نمی آید. با این حال این زبان موجب محدودیت توانایی ارائه مهارت های فرد متخصص آلمانی در سطح جهانی می شود. مهارت های متخصصان آلمانی به کل جهان کمک می کند؛ اما مهارت کمتر زبان انگلیسی امکان مشارکت بین المللی را کاهش می دهد. افراد در صورتی که نتوانند زبان آلمانی را فرا گیرند، موجب کاهش رشد شغلی آنها می شود.

 • فرهنگ خشک

کسانی که به مردم خدمات رسانی می‌کنند، هرگز خون گرم و صمیمی نیستند و باید این‌گونه گفت که سرویس خدمات رسانی در کشور آلمان بسیار بد است. یکی از بزرگ‌ترین معایبی که کشور آلمان دارد هوای بسیار سرد این کشور است.

 • زمان محدود

در کشور آلمان زمان‌تان برای خرید بسیار محدود است. زیرا مغازه‌ها در طول هفته از ساعت ۹ تا ۷ از هستند که در این زمان شما نیز در حال کردن هستید. یکشنبه‌ها نیز تمام مغازه‌ها تعطیل هستند. در کشور آلمان هزینه زندگی بسیار پایین است ولی بیشتر حقوقی که به دست می‌آورید باید صرف مالیات کنید. همچنین این را بدانید که سفر کردن با قطار در کشور آلمان گران‌تر از هواپیما است.

روش های تمدید اقامت آلمان

به صورت کلی متناسب با روش های ورود به کشور آلمان، شرایط تمدید متفاوت می باشد و طبق قوانین به خصوصی برای این امر اقدامات صورت می گیرد. افراد برای تمدید اقامت های خود که منجر به سرمایه گذاری و یا ویزای کار آلمان می شود باید چندین شرط را رعایت کنند:

• پرداخت مالیات در مدت زمانی که مشغول به کار می باشند
• حضور بیش از ۶ ماه از سال در خاک کشور آلمان
• سودآور بودن در زمان سرمایه گذاری
• دانش زبان آلمانی
• عدم سوابق کیفری در کشور آلمان

چگونه می توان پاسپورت آلمان را دریافت کرد؟

با توجه به اینکه آلمان کشوری است که بسیاری از مردم مایل به زندگی ، کار و تحصیل در آن هستند ، می خواهند بدانند که چگونه می توانند تابعیت آلمان را بدست آورند. آلمان کشوری مملو از رویه های بوروکراتیک و نوارهای قرمز است ، بنابراین به طور طبیعی ، حتی وزارت امور خارجه فدرال آلمان اعلام می کند که قانون شهروندی کاملاً پیچیده است.

برای اثبات اینکه صلاحیت لازم برای اخذ شهروندی آلمان را دارید باید در آزمون شرکت نموده و نمره قبولی این آزمون را کسب نمایید. این تست شامل ۳۳ سوال است. محتوای این سوالات چند گزینه ای در مورد زندگی و جامعه آلمان، قوانین این کشور و همچنین محل زندگی شما است.

این آزمون یک ساعت به طول می انجامد و شما باید حداقل تعداد ۱۷ سوال را به درستی پاسخ دهید تا بتوانید در این آزمون موفق شوید. در صورت قبولی در این آزمون یک گواهینامه حقوقی به شما تعلق می گیرد که باید ارائه دهید. برای آمادگی در این آزمون می توانید در دوره های مربوط به این آزمون شرکت کنید.

• در صورت دارا بودن یکی از محدودیت های زیر شما از انجام این آزمون معاف خواهید شد:
• به دلیل ناتوانی، بیماری و یا کهولت سن امکان شرکت در این آزمون را نداشته باشید.
• افرادی که سن زیر ۱۶ سال دارند نیاز به شرکت در این آزمون را ندارند.
• در یکی از رشته های سیاست، حقوق و یا علوم اجتماعی در دانشگاه های آلمان تحصیل کرده باشید

پاسپورت کشور آلمان جزو ارزشمند ترین پاسپورت های دنیا می باشد. این نکته بدین معنی می باشد که افراد در صورت اخذ پاسپورت این کشور می توانند به حدود ۱۷۶ کشور بدون ویزا ورود پیدا کنند.

منظور از تابعیت آلمان چیست

هنگامی که شما فقط در آلمان به عنوان اقامت دائم زندگی می کنید ، به عنوان شهروند آلمان صلاحیت آن را ندارید. این امر محدودیت هایی را در وضعیت شما ایجاد می کند و به همین دلیل است که بسیاری از ساکنان دائم آلمان به دنبال دریافت تابعیت هستند. داشتن تابعیت آلمان به شما حق و آزادیهایی را می دهد که غیر شهروندان ندارند.

شما به عنوان یک شهروند آلمانی این فرصت ها را خواهید داشت

• حق رای
• حق حرکت آزاد
• حق اجتماع و انجمن
• حق محافظت از کنسول
• دسترسی نامحدود برای یافتن شغل در آلمان
• حق تبدیل شدن به کارمند ملکی و غیره

علاوه بر حقوقی که مطابق قانون اساسی آلمان است ، شما وظایف و وظایفی را هم که هر شهروند آلمانی نیز در آن دارید ، خواهید داشت. این شامل ادغام در جامعه ، احترام و اطاعت از کلیه قوانین و حتی خدمات نظامی آلمان است.

آلمان کشوری ثروتمند و پیشرفته می باشد که با شرایطی از جمله امکان تحصیل رایگان، امکان کار و نرخ بیکاری پایین، امکانات رفاهی و امنیتی بالا و بسیاری از موارد و نکات دیگر افراد زیادی را برای مهاجرت به این کشور علاقه مند کرده است. بسیاری از افراد تمایل بسیاری دارند که تابعیت و پاسپورت کشور آلمان را اخذ نمایند و در این کشور زندگی کنند. رسیدن به تابعیت در این کشور از راه های بسیاری امکان پذیر است که در این نوشتار به صورت کامل بررسی شدند.

برای کسب تابعیت آلمان یکی از شرایط اصلی زندگی در این کشور به مدت مشخص می باشد که برای افراد مختلف تفاوت می باشد،

رایج ترین شرایط برای کسب تابعیت کشور آلمان

• فرد به مدت ۸ سال در آلمان زندگی و کار کرده و مالیات پرداخت کرده باشد.
• فرد به مدت ۶ سال در یکی از مدارس کشور آلمان تحصیل نماید.
• فرد از یکی از مدارس کشور آلمان فارغ التحصیل شود.
• فرد در کشور آلمان اموزش حرفه ای دیده باشد و به موفقیت های بالا دست یابد.
• پدر و مادر فرد در کشور آلمان اقامت دائم داشته باشند یا ۸ سال در کشور آلمان زندگی کرده باشند.

نتیجه گیری

کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپای برای مهاجرت است. امروزه افراد زیادی در صدد اخذ اقامت آلمان هستند. هزینه های زندگی در این کشور در حد متوسط است و اگرچه آلمان جزء کشورهای ارزان در اروپا بشمار نمی ­رود، اما هزینه های زندگی در این کشور گران نیز نمی ­باشد. بیشترین هزینه های زندگی در این کشور مربوط به مسکن است و بطور متوسط هزینه های زندگی در آلمان ۸۵۰€ (یورو) در ماه گزارش شده است.

با توجه به نرخ پایین بیکاری در این کشور شرایط انجام کار در این کشور بسیار مناسب است و افراد زیادی با دریافت اقامت آلمان از طریق کار به این کشور مراجعت می ­نمایند. دولت این کشور با صدور ویزای جستجوی کار شرایط یافتن کار در این کشور را تسهیل نموده است.

انجام کار در این کشور می ­توانند با اخذ این ویزا به این کشور سفر نموده و به مدت ۶ ماه به جستجوی شغل مورد نظر خود در این کشور بپردازند. تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی از دیگر راه های اخذ اقامت کشور این کشور می باشد. امکان اخذ اقامت دائم آلمان در هر یک از روش های فوق با کسب شرایط لازم امکان پذیر است. می ­توان گفت یکی از مهم ترین شرایط اخذ اقامت دائم این کشور ۵ سال زندگی بطور مستمر و مداوم و کسب مهارت زبان آلمانی در مدت زمان اقامت فرد مورد نظر در این کشور می باشد و افراد قادر می باشند پس از حداقل ۸ سال پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

[download link=”https://arianaabroad.com/downloadpdf/Germany/eghamat-alman.pdf”  title=”لینک دانلود pdf اقامت آلمان”]

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

۸ دیدگاه در “اقامت آلمان

 1. آریوبرزن گفت:

  با سلام
  من مشمول خدمت سربازی هستم
  اگر با معافیت تحصیلی به آلمان بروم و به ایران برنگردم و در خدمت سربازی غیبت بخورم از لحاظ قوانین آلمان و اقامت من در آن کشور مشکلی وجود دارد؟
  با تشکر

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دولت آلمان از شما درخواست کارت پایان خدمت نمیکه و مهمترین مدرک شناسایی شما برای حضورتون در کشور آلمان پاسپورتتون میتونه باشه

 2. شبیر گفت:

  با دریافت اقامت آلمان پاسپورت این کشور را هم میتونیم بگیریم؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت سپری کردن مدت زمان مشخص و احراز شرایط خواسته شده می توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمایید .

 3. Saba گفت:

  چطور میتونم از طریق ویزای پیوست به خانواده به آلمان برم؟ چه مدارکی لازمه؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   تمامی مدارک لازم جهت اقدام برای انواع ویزاها از جمله همراه, توریستی, تحصیلی و…. را شما در سایت سفارت ملاحظه نمایید.

 4. شبیر گفت:

  آیا ویزای تحصیلی به اقامت دائم تبدیل میشه ؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هر دانشجویی در پایان دوره تحصیل خود با پیدا کردن کار در آلمان می تواند ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق اقامت دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر