شرایط اخذ اقامت آمریکا

برای اخذ اقامت آمریکا روش های متنوعی با توجه به شرایط شغلی، خویشاوندی و وضعیت سرمایه ای شخص وجود دارد که می توان یکی از این روش ها را برای مهاجرت به آمریکا انتخاب نمود.

آمریکا سومین کشور بزرگ دنیا و نیز سومین کشور پر جمعیت جهان است که از لحاظ نژادی از تنوع زیادی برخوردار است. آمریکا از لحاظ اقتصادی پس از چین در رتبه ی دوم در دنیا قرار دارد و از نظر نظامی نیز یکی از قدرتمند ترین کشور های دنیا محسوب می گردد،  به همین دلایل در صحنه های سیاسی و روابط خارجی بسیار فعال است و از نفوذ بالایی برخوردار می باشد.

شرایط زندگی در آمریکا چگونه است؟

آب و هوای آمریکا را می توان یکی از متنوع ترین شرایط اقلیمی جهان دانست. ممکن است در یک زمان مشخص از سال در آلاسکا سردترین هوا را تجربه کنید و در همان زمان در کالیفرنیا شاهد هوای گرم و خشک باشید. بنابراین آب و هوای محل زندگی شما وابسته به موقعیت جغرافیایی مکان شماست.

هزینه های زندگی در آمریکا پایین نیست، بخصوص هزینه های مسکن یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی است که به آمریکا مهاجرت می کنند. ساکنین شهرهای بزرگ هزینه های بیشتری را برای مسکن متقبل می شوند و حداقل باید هزینه ای بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار آمریکا را برای اجاره ی خانه در نظر بگیرید.

در آمریکا هر چه بخرید باید ۸ درصد هم برای آن مالیات بپردازید، گرچه هزینه هایی مثل خرید میوه و اقلام غذایی خیلی چشمگیر نیست. از آنجایی که هزینه های درمانی بالا در آمریکا جزو دغدغه های اصلی مردم محسوب می شود، آمریکایی ها به جای اینکه به درمان فکر کنند به پیشگیری فکر می کنند.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

راه های اخذ اقامت آمریکا

روش های مختلف ورود به آمریکا را می توان به دسته های تحصیلی، کار در آمریکا و سرمایه گذاری تقسیم نمود. هم چنین دولت آمریکا با روش هایی مثل تولد فرزند، ازدواج و پناهندگی اقامت دائم را به افراد اعطا می کند. در ادامه ی مقاله به اختصار هر کدام از این روش ها را برایتان شرح خواهیم داد.

اقامت از طریق تحصیل در آمریکا

آمریکا با داشتن ۵۰۰۰ کالج و دانشگاه در شهرهای مختلف آمریکا این فرصت را به دانشجویان بین المللی داده است تا علاقه مندان به تحصیل در آمریکا بتوانند با توجه به شرایطشان شهر و دانشگاه مورد نظر را انتخاب نمایند. سن شروع به تحصیل در آمریکا ۶ سالگی است و دانش آموزان پس از گذراندن ۱۲ سال تحصیلی و پایان دوره ی متوسطه مجاز به ورود به دانشگاه می باشند.

هزینه های تحصیل در آمریکا با توجه به خصوصی و دولتی بودن مراکز آموزشی تعیین می گردد. بودجه ی مراکز دولتی با توجه به مالیاتی که مردم پرداخت می کنند متغیر است، بنابراین افرادی می توانند از مراکز آموزشی دولتی استفاده نمایند که در آن ایالت زندگی می کنند و مالیات پرداخت می کنند.

اجازه ی کار ۲۰ ساعته در هفته به دانشجویان بین المللی اعطا می شود بنابراین به واسطه ی درآمد حاصله از آن قادر خواهند بود هزینه های زندگی دانشجویی خود را کنترل کنند. شایان ذکر است که تحصیل در دانشگاه های معتبر آمریکایی هزینه های بالایی را برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد.

کار در آمریکا پس از تحصیل می تواند منجر به دریافت گرین کارت این کشور شود، بسته به موقعیت شغلی شرایط دریافت گرین کارت متفاوت خواهد بود.

اقامت از طریق کار در آمریکا

دریافت اقامت آمریکا از طریق کاری در زیرگروه ویزای EB3  آمریکا قرار می گیرد و به معنی دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر می باشد. به واسطه ی این نوع  ویزا می توان اقامت دائم آمریکا را برای همه ی اعضای خانواده دریافت کرد.

اخذ اقامت آمریکا از این طریق یکی از ساده ترین روش های موجود می باشد چرا که برای دریافت این پیشنهاد شغلی الزامی به مدرک آیلتس و داشتن سرمایه نیست. برنامه ی مهاجرتی EB3 برخلاف ویزاهای موقت کاری که ۱ ساله می باشند، منجر به دریافت اقامت دائم (گرین کارت) می گردد.

با توجه به اینکه غیر از روش EB3 تنها روش موجود برای دریافت گرین کارت آمریکا برنامه سرمایه گذاری در این کشور می باشد، خانواده هایی که قصد سرمایه گذاری ندارند می توانند از این روش استفاده کنند.

شما دوستان عزیز می توانید با تماس با مشاورین آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، مسیر درست مهاجرتی را انتخاب نمایید.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا در زیر گروه ویزای EB5 قرار می گیرد و مناسب افرادی می باشد که توانایی مالی لازم برای سرمایه گذاری را دارند. مبلغ لازم برای سرمایه گذاری از این طریق حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در مناطقی با میزان بیکاری بالا و در نواحی خارج از آن حداقل ۱ میلیون دلار آمریکا می باشد که البته این مبلغ در آینده قطعا افرایش خواهد یافت.

نشان دادن منشاء دارایی ۱ میلیون دلاری علاوه بر مبلغ ذکر شده برای سرمایه گذاری، از دیگر شرایط دریافت اقامت دائم از این طریق می باشد. به تمام افراد خانواده و فرزندان زیر ۲۱ سال که تحت تکفل والدین هستند، از این طریق اقامت دائم تعلق می گیرد. طول مدت زمان انجام این کار به صورت معمول بیشتر از ۲ سال به طول می انجامد.

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج از ۲ طریق انجام می شود.

نامزدی

مدت زمان دریافت ویزای نامزدی آمریکا بین ۳ ماه تا ۱ سال و نیم به طول می انجامد. این ویزا مختص متقاضیانی است که با یک شهروند آمریکایی نامزد کرده باشند و یا قرار باشد که با او ازدواج کنند. ویزای نامزدی آمریکا قابل تمدید نیست و پس از ۹۰ روز از تاریخ صدور باطل خواهد شد و در دسته ی ویزاهای مهاجرتی قرار نمی گیرد. این نوع از ویزا شرایطی را برای افراد زیر ۲۱ سال فراهم می کند تا به همراه شخص متقاضی به آمریکا مهاجرت کنند.

ویزای ازدواج

ویزای ازدواج نوعی از ویزاهای مهاجرتی به آمریکا می باشد که پروسه ی انجام آن ۱ سال و نیم تا ۲ سال زمان می برد و بعضا ممکن است ۳ تا ۴ سال به طول بیانجامد.

مراحل انجام این پروسه با ویزای نامزدی تفاوت چندانی ندارد مگر در تکمیل فرم های متفاوت، ترجمه ی عقد نامه و پرداخت هزینه ای به مبلغ ۴۲۰ دلار آمریکا. دریافت اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا در همان ابتدا از شرایط مطلوب دریافت این ویزا می باشد.

اقامت در آمریکا از طریق تولد فرزند

کودکانی که در خاک آمریکا متولد می شوند از همان ابتدا شهروند آمریکایی به حساب می آیند حتی اگر چند روز پس از تولد نیز آمریکا را ترک کرده باشند ولی این موضوع باعث اخذ تابعیت برای والدین نمی شود و گرفتن تابعیت برای والدین طی مراحلی طولانی و وقت گیر امکانپذیر می باشد.

هزینه های تولد فرزند در آمریکا برای یک شخص مهاجر بالغ بر ۱۴۰۰۰۰ دلار آمریکا می باشد که بیمه های درمانی شامل آن نمی شود و در صورت نداشتن بیمه ممکن است درخواست برای پوشش درمانی اضطراری صورت بگیرد و درخواست ویزا لغو شود.

اقامت از طریق پناهندگی

پناهندگی در هر کشوری پیچیدگی هایی از جمله مشکلات روحی و اجتماعی را به همراه دارد، بنابر این توصیه می کنیم که پناهندگی را به عنوان گزینه ای برای مهاجرت در نظر نگیرید و در صورتی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارید روش های دیگری را برای این منظور انتخاب کنید.

درخواست پناهندگی مختص افرادی است که به دلایل خاص اعتقادی، دینی، ملیتی و سیاسی در کشور خود محاکمه شده و در صورت بازگشت به کشور خود مورد آزار و اذیت قرار خواهند گرفت.

این افراد می توانند با ارائه ی اسناد و مدارک محکم و اثبات دلایل خود از دولت آمریکا درخواست پناهندگی کنند. پس از اقدام برای پناهندگی شخص متقاضی مصاحبه ای حضوری با نماینده ی اداره ی مهاجرت آمریکا خواهد داشت تا مدارک و دلایل را بررسی کند. در صورت موافقت با پرونده شخص می تواند پس از ۵ ماه درخواست اجازه ی کار و ورود همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را مطرح نماید.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

مزایا و معایب اقامت آمریکا چیست؟

افرادی که دارنده ی گرین کارت آمریکا هستند قادرند حمایت های مالی خود را برای ورود اعضای خانواده خود نشان دهند. هم چنین دارندگان گرین کارت هزینه های کمتری را برای مدرسه و دانشگاه خود پرداخت می کنند و به سبب اقامت آمریکایی می توانند از کمک هزینه های مالی دانشگاه و مدرسه نیز بهره مند شوند.

کسانی که کارت سبز دارند هر ۱۰ سال یکبار باید اقامت خود را از طریق تکمیل فرم هایی تمدید کنند و احتیاج به انجام این پروسه به صورت سالانه نیست. دارندگان گرین کارت همچنین می توانند به راحتی سفر هایی خارج از آمریکا به مدت طولانی داشته باشند که البته این بازه ی زمانی بهتر است که کمتر از ۶ ماه طول بکشد تا برای دریافت شهروندی مشکلات جدی تری پیش نیاید.

کسانی که قبل از بازنشستگی ۱۰ سال در آمریکا کار کرده باشند می توانند از مزایای خدمات اجتماعی بهره ببرند. بیمه های درمانی در آمریکا از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و بسیاری از اعمال جراحی در آمریکا تحت پوشش بیمه های درمانی رایگان می باشند. هزینه های خدمات درمانی مثل بارداری نیز با پوشش بیمه ای بسیار کاهش می یابد.

از طرفی دیگر اگر قصد دریافت اقامت دائم آمریکا را ندارید، اخذ گرین کارت آمریکا برای شما مناسب نیست، چرا که برای دریافت اقامت دائم باید در آمریکا به مدت طولانی زندگی کنید. هزینه های بالای زندگی و تحصیل در آمریکا از دیگر معایب اقامت مهاجران در این کشور است و دولت نیز تمایلی به ورود مهاجرانی که هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی کنند ندارد.

اصولا اخراج کارمندان در آمریکا بسیار شایع است و کارمندانی که حتی بیشتر از ۱۰ سال در صنف خود کار کرده اند ممکن است به راحتی اخراج شوند، بنابراین نبودن امنیت شغلی را باید یکی دیگر از معایب اقامت در این کشور دانست.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

چگونه اقامت خود را در آمریکا تمدید کنیم؟

تمدید ویزا های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری تا قبل از دریافت گرین کارت آمریکا با ادامه ی تحصیل و کار امکانپذیر است ولی پس از دریافت گرین کارت آمریکا مراحل تمدید آن متفاوت می باشد.

اگر کارت سبزی با اعتبار اقامت ۱۰ ساله داشته باشید که اعتبار آن تمام شده است و یا تا ۶ ماه آینده تمام می شود باید با پر کردن فرم I-90 و فرستادن آن یا از طریق پست و یا پر کردن آنلاین، درخواست تمدید کارت سبز را به دولت آمریکا بدهید.

اگر در خارج از ایالات متحده هستید و کارت سبزتان ظرف مدت ۶ ماه به پایان می رسد باید قبل از انقضای کارت سبزتان به آمریکا بازگردید و باید یک سال قبل از اتمام اعتبار، درخواست تمدید کارت را ارائه دهید.

چنانچه اعتبار کارت سبز در صورت عدم حضور در آمریکا به اتمام برسد، الزام است که به اولین کنسولگری ایالات متحده مراجعه کنید و فرم مورد نظر را برای تمدید گرین کارت تمدید کنید.

چگونه پاسپورت آمریکا را دریافت کنیم؟

پاسپورت آمریکا یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان می باشد که به واسطه ی داشتن آن می توانید به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. دریافت پاسپورت ایالات متحده در ابتدا مستلزم داشتن گرین کارت آمریکا می باشد و پس از گذشت ۴ سال و ۹ ماه از تاریخ صدور گرین کارت و اقامت حداقل ۲ سال و نیم در آمریکا، امکان درخواست پاسپورت وجود دارد.

 • متقاضیان پاسپورت در زمان درخواست باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و در طول ۶۰ ماه نباید به صورت مداوم ۶ ماه آمریکا را ترک کنند.
 • فرد متقاضی در زمان دریافت پاسپورت باید توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را داشته باشد و آزمونی را در رابطه با تاریخ و دولت امریکا گذرانده باشد.
 • درخواست پاسپورت برای افرادی که با ویزای ازدواج وارد آمریکا می شوند در صورتی امکانپذیر است که ۳ سال با فرد سیتیزن در آمریکا زندگی کرده باشند و همسر سیتیزن نیز حداقل ۳ سال از زمان شهروندی اش گذشته باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up