بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی چیست؟

?What is a scholarship

کمک هزینه ای که دانشگاه ها و مراکز علمی و یا موسسات خیریه به دانشجویان مستعد اعطا می کنند، بورسیه تحصیلی نامیده می شود. در حال حاضر با توجه به افزایش نرخ ارز و هزینه های بالای زندگی اکثر متقاضیان تمایل دارند که از بورسیه های تحصیلی مختلف استفاده کنند بنابراین آشنایی با انواع کمک هزینه ها و بورسیه ها بسیار مهم و تاثیر گذار است.

متقاضیان برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی عمدتاً هزینه ای پرداخت نمی کنند و نیاز به باز پرداخت آن را نخواهد داشت. بورسیه های تحصیلی، معمولاً از سوی دانشگاه ها، دولت ها، افراد خیر، موسسات و مراکز علمی اعطا می شود تا افراد مستعد با در هر وضعیت مالی بتوانند از شرایط تحصیل بهره مند شوند.

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به عنوان یک پشتوانه مالی محسوب می شود که بر اساس دست آورد های تحصیلی آنها و یا نیاز مالی شان به آنها اعطا می شود. به طور معمول دپارتمان های مورد نظر، شرایط دریافت بورسیه را برای متقاضیان تعیین می کنند. عمدتاً دانشجویان مستعد تحصیلات تکمیلی در اغلب موارد می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند و اعطای این بورسیه در مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه و حتی در مقطع کارشناسی محدودتر است.

هر ساله میلیونها یورو بورس تحصیلی از جانب دانشگاه های کشور های مختلف به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. اتحادیه اروپا برای جذب دانشجویان بین المللی از بودجه های دولتی مبالغی را به عنوان بورسیه های تحصیلی به این امر اختصاص داده است،  در برخی از کشور های اروپایی نیز شهریه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی رایگان خواهد بود.

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

انواع بورسیه های تحصیلی

به طور کلی بورس تحصیلی را می توان به ۳ دسته کلی تقسیم بندی کرد. در دسته اول دانشجویان قادرند بدون انجام هیچ گونه فعالیتی بورس تحصیلی خود را دریافت کنند، دانشجویان در دسته دوم می بایست در کنار تحصیل خود فعالیت های جانبی دیگری انجام دهند و بورسیه تشویقی در ادامه قصد داریم به شرح این ۳ دسته بپردازیم.

بورس تحصیلی بدون انجام فعالیت های جانبی

بورس های تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی در انواع مختلفی ارائه می شود عمدتاً در این نوع بورس هزینه های تحصیل متقاضیان و حتی تمامی هزینه های زندگی شخص به طور کامل پوشش داده می شود.

بورس تحصیلی Full Fund

این نوع از بورسیه تحصیلی که Full Fund نام دارد کلیه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد، از این رو دانشجویان بسیاری متقاضی اخذ این بورسیه می باشند. به دلیل حجم بالای تقاضا برای این نوع بورسیه ها عمدتاً رقابت شدیدی بین دانشجویان برای دریافت آن وجود دارد و معمولاً افرادی موفق به دریافت FULL FUND می شوند که از رزومه تحصیلی قابل قبولی برخوردار می باشند.

بورس تحصیلی Parital Fund

نوع دیگری از بورسیه های تحصیلی تنها شامل بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان می شود که به صورت درصدی یا نقدی به آنها تعلق گیرد، این نوع بورسیه Porital Fund نامیده می شود. مزایا این نوع بورسیه متفاوت است، به عنوان مثال افرادی که موفق به دریافت این نوع بورسیه می شوند می توانند ۵۰ درصد از هزینه های کلی خود را به صورت نقدی از دانشگاه دریافت نمایند.

گفتنی است این نوع بورسیه ها کلیه هزینه های متقاضیان را پوشش نمی دهد اما کمک شایانی در جهت کاهش هزینه های تحصیل دانشجویان خواهد کرد. علاوه بر بورس های عنوان شده، برخی از بورس های تحصیلی دارای مدت زمان مشخصی هستند و دانشجویان می بایست پس از اتمام زمان مورد نظر آنرا تمدید نمایند. اما این نکته قابل ذکر است که دانشجویان نیازی به باز پرداخت آن ندارند و فعالیتی در قبال آن انجام نخواهند داد.

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

بورس های تحصیلی همراه با انجام فعالیت

این نوع بورسیه کمک هزینه تحصیلی است که در قبال فعالیت های انجام شده از سوی دانشجو به وی تعلق می گیرد. به صورت کلی در این نوع بورس های تحصیلی اگر دانشجو فعالیتی انجام ندهد هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد شد، در ادامه با انواع مختلف این بورس تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

بورس تحصیلی Scholarship

بورسیه های عادی (scholarship) معمولاً به متقاضیان مستعد جهت تشویق به ادامه تحصیل اعطا می شود. عمدتاً برای اخذ این نوع بورسیه متقاضی می بایست شرایط تحصیلی قابل قبولی داشته باشد. به عنوان مثال معدل هر ترم دانشجو از اهمیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که این نوع بورسیه را دریافت می نمایند عمدتاً وظایف خاصی بر عهده دارد از قبیل: نمره دادن، برطرف کردن مشکلات درسی دانشجویان تصحیح برگه های امتحانی و…

بورسیه دستیار تدریس یا TA

در اغلب کشور های دنیا دانشجویانی که از شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار هستند در صورت همکاری با اساتید در زمینه تدریس به عنوان TA انتخاب می شوند و از پرداخت هزینه های شهریه و خوابگاه معاف هستند، حتی در برخی از کشور ها مانند آمریکا حقوقی دریافت می کنند که هزینه های زندگی شان را نیز پوشش می دهد. نکته قابل توجه این است که غالباً دانشجویان کارشناسی ارشد و بخصوص دکتری شانس بیشتری در این زمینه دارند.

بورسیه تحصیلی دستیار تحقیق RA

دستیار تحقیق در واقع دست راست استاد مشاور در انجام تحقیقات، نگارش مقالات و… است و از جانب استاد مربوطه حقوق دریافت می کند، نکته حائز اهمیت در این مورد تشابه موضوعی پروژه های دانشجو با تخصص استاد مشاورش است. این نوع بورسیه می تواند هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تا حد زیادی پوشش دهد.

بورسیه کارآموزی

کارآموزی یا Internship نوعی کار پاره وقت است که دانشجویان در حین تحصیل در شرکت یا موسسه ای خارج از دانشگاه خود انجام می دهند. حقوق کارآموزی مبلغ بسیار ناچیزی است و اغلب شرکت ها تمایل دارند که به سراغ دانشگا ها رفته و افراد را برای دوره های کارآموزی به اشتغال درآوردند.

بورسیه های تشویقی

بورسیه Awards که به معنای جایزه یا پاداش است. این نوع بورسیه ها محدودیتی ندارند اما معمولاً مبالغ آنها زیاد نیست و تمامی هزینه های دانشگاه شخص را تامین نمی کند و تنها بخشی از آن را پوشش می دهد. جوایز نقدی عمدتاً به حساب دانشجویان واریز می شود. گاهی این جوایز نقدی نیستند مانند بن های خرید کتاب و هزینه شرکت در کنفرانس های بین المللی و…

حذف شهریه و تحصیل رایگان

در این مورد متقاضی به صورت کامل و یا نسبی از پرداخت شهریه معاف خواهد شد. میزان معافیت دانشجو توسط دانشگاه تعیین می شود. این سیستم تشویقی عمدتاً در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار متداول تر از مقطع دکتری است.

وام تحصیلی

وام تحصیلی که تنها در برگیرنده هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاه متقاضیان است و مستقیماً به حساب دانشگاه پرداخت می شود. نکته حائز اهمیت این است که وام تحصیلی تنها در اختیار شهروندان کشور ارائه دهنده وام است و به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد. برای اخذ این نوع وام وجود ضامن الزامی است.

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه در هر دانشگاهی کمی متفاوت خواهد بود. معمولاً دانشگاه ها و برخی کالج ها برای دست یابی به اهداف مختلفی بورسیه ارائه می دهند. دانشجویان متقاضی اخذ بورسیه باید بتوانند دانشگاه مورد نظر را متقاعد سازند که از لحاظ ارتقا سطح علمی، پژوهشی و امور اجرای دانشگاه در زمینه مالی تاثیر مثبتی خواهند داشت.

از این رو هر دانشگاه ملاک‌های خاص خود را برای ارزیابی رزومهٔ دانشجو دارد و شرایط قبولی و گرفتن پذیرش و فاند تحصیلی در هر کشور و هر دانشگاه متفاوت است. ولی به طور کلی رزومه تحصیلی، انجام امور تحقیقاتی و حتی سابقه کار مرتبط با رشته تحصیل از مهم ترین مدارک دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی می باشد.

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

مراحل و مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقاطع مختلف ارائه می گردد، در اغلب کشورها بورسیه ها اکثراً به مقاطع تحصیلی دانشگاهی تعلق دارد، ولی در برخی از کشورها امکان دریافت بورسیه در مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه نیز وجود خواهد داشت. مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه در هریک از مقاطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. در ادامه با شرایط دریافت بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

بورسیه تحصیلی دانش آموزی

بورسیه دانش آموزی معمولاً به دانش آموزانی تعلق می گیرد که دارای نمرات ممتاز و پیشرفت تحصیلی قابل توجهی هستند. کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، انگلستان و نیوزیلند از جمله کشورهای پیشرو در امر ارائه بورسیه های دانش آموزی می باشند. بورسیه های دانش آموزی با توجه به شرایط دانش آموز و قوانین کشور مورد نظر امتیازات مختلفی را در پی دارد. دانش آموزانی که جزو استعدادهای درخشان می باشند و از نمرات ممتازی برخوردار هستند شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دانش آموزی خواهند داشت.

بورسیه تحصیلی مقاطع دانشگاهی

معمولاً اغلب بورسیه های تحصیلی در مقاطع دانشگاهی به مقطع دکتری اختصاص دارد و در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بورسیه های کمتری ارائه می گردد. اولین قدم برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع دانشگاهی انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر می باشد. دانشجویان بین المللی برای دریافت بورسیه تحصیلی با توجه به قوانین دانشگاه مورد نظر ملزم به ارائه مدارک مختلفی خواهند بود و همچنین مراحل مشخصی را می بایست طی نمایند. در ادامه با مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

مراحل و مدارک جهت اخذ بورسیه تحصیلی

ارسال رزومه

در صورتی که رشته مورد نیاز دانشگاه مورد نظر با رشته و تخصص شما هماهنگ باشد می بایست نسبت به تکمیل فرم های درخواست پذیرش اقدام کنید. پس از تکمیل و ارسال فرم های مربوطه و پاسخ گرفتن از دانشگاه مقصد، باید رزومه خود را به صورت تخصصی و کار شده و هم چنین به زبان انگلیسی نوشته و ارسال کنید و پس از ارسال منتظر پاسخ آن باشید.

رزومه شما در واقع معرف سطح علمی و توانایی های شما می باشد و تاثیر به سزایی در نتیجه پذیرش خواهد داشت. بنابراین لازم است تا آن را به صورت کاملا حساب شده و با مشورت یک مشاور تحصیلی تکمیل کنید.

تحویل مدارک

در صورتی که رزومه شما مورد قبول اساتید دانشگاه مورد نظر قرار گرفته باشد باید نسبت به آماده کردن و ارسال مدارک خود اقدام کنید. توجه داشته باشید تا تمام مدارکی که از شما خواسته می شود را تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید. اگر مدرکی را ندارید حتما به پشتیبانی دانشگاه اطلاع دهید تا بتوانید معادل آن را تهیه کنید و یا بدون ارائه آن مدرک پرونده خود را تکمیل کنید.

برخی از دانشگاه ها ممکن است مدارکی مانند برگه عدم سو پیشینه، ترجمه مدارک و … را نیز از شما بخواهند. در این صورت می توانید معادل آن ها را نیز ارائه دهید. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد. ولی مدارک اصلی اخذ بورسیه تحصیلی به شرح ذیل است:

 • رزومه تحصیلی عالی
 • ریز نمرات مورد قبول
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • معدل بالای ۱۷
 • تایید دانشجو از سوی استاد راهنما (Supervisor)

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

چطور شانس خود را برای دریافت بورسیه افزایش دهید؟

یکی از رایج ترین مواردی که پیش روی متقاضیان قرار دارد چگونگی افزایش شانس دریافت بورس تحصیلی است. فرآیند اخذ بورس تحصیلی کاملاً جنبه رقابتی دارد. از مهم ترین فاکتور های موثر در این امر می توان به معدل بالا، مقالات و نمره زبان و … اشاره کرد.

توجه داشته باشید تنها تعداد محدودی از افراد که برای بورسیه اقدام می کنند قادر به اخذ آن خواهند بود بنابراین برخورداری از رزومه تحصیلی چشم گیر و مقالات ISI تاثیر بسزایی برای دریافت بورسیه خواهد داشت. در ادامه با شرایط و مدارکی که می تواند شانس افراد را برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش دهد بیشتر آشنا خواهیم شد.

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم؟

تحصیل در دانشگاه های معتبر

معمولاً دانشگاه های هر کشور بر اساس استانداردهای جهانی، دانشگاه های طراز اول و برتر دیگر کشورها را می شناسند و در امتیاز بندی خود برای آن ها امتیاز ویژه ای قائل می باشند. از این رو تحصیل در دانشگاه های معتبر می تواند نقش مهمی در جهت اخذ بورسیه از دانشگاه مورد نظر داشته باشد.

ارائه مقالات بین المللی (ISI) و طرح های تحقیقاتی

بدون شک ارائه مقالات بین المللی و چاپ شده در ژورنال های معتبر با درجه کیفی بالا شانس دانشجویان بین المللی را برای دریافت بورسیه از سوی دانشگاه مورد نظر به شکل محسوسی افزایش می دهد. همچنین ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

معدل و مدرک زبان

شرط معدل معمولاً یکی از مدارک اصلی و الزامی مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. معمولاً افرادی که دارای معدل الف ( بالای ۱۷) می باشند از شانس بیشتری برای دریافت بورسیه برخوردار خواهند بود. از دیگر مدارک اصلی مورد نیاز دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز می باشد، مدرک زبان مورد نیاز بسته به مقطع تحصیلی و قوانین دانشگاه متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی معمولاً ایلتس ۷ به بالا مورد نیاز خواهد بود.

ثبت اختراع

در صورتی که فرد اختراعی را در کشور خود و یا دیگر کشورها به ثبت رسانده باشد، می تواند اختراع خود را در غالب رزومه تحویل دهد این موضوع تاثیر بسیار مثبتی برای اخذ بورس تحصیلی خواهد داشت.

شرکت در دوره ها، کنفرانس ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی

اگر فردی مدارکی دال بر شرکت در دوره ها و کنفرانس های علمی، عملی و آموزشی داشته باشد و علاقه خود را به رشته درخواستی وی نشان دهد، این مورد در روند پروسه پذیرش و اخذ بورس تحصیلی وی تاثیر گذار خواهد بود.

تعامل با اساتید

یکی از عوامل تاثیر گذار در دریافت بورسیه تحصیلی، تعامل با اساتید هدف در دانشگاه مقصد است. اساتید دانشگاه ها بر اساس بودجه های محدودی که سالانه به آنها اختصاص می یابد. دانشجویان مستعد را انتخاب و جذب می نمایند. اگر تمایل دارید در زمینه خاص با استاد راهنما تعامل داشته و بورسیه دریافت کنید. حتماً یک پروپوزال تحقیقاتی مطلوب آماده و برای اساتید ارسال نمایید.

بورسیه تحصیلی 2023,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

بهترین کشورها برای دریافت بورسیه تحصیلی کدامند؟

مهاجرت به خارج از کشور به منظور تحصیل اغلب می تواند یک ماجراجویی گران قیمت باشد که شامل شهریه، اقامت، هزینه های زندگی و دیگر موارد می شود.

با این حال، برخی از دانشجویان به حدی استعداد دارند و از خود پتانسیل نشان می دهند که بسیاری از موسسات در سراسر جهان تمایل دارند روی این جوانان سرمایه گذاری کنند. در ادامه به چند نمونه از کشورهایی که به دانشجویان بورسیه های تحصیلی متنوعی را ارائه می نمایند اشاره خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی فرانسه (EIFFEL)

کشور فرانسه دارای یک برنامه بورسیه مختص دانشجویان بین المللی است که تمایل به تحصیل در فرانسه دارند. این بورسیه اغلب به دانشجویان مهندسی، اقتصاد و حقوق در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعطا می شود. لازم به ذکر است این بورسیه کلیه هزینه های تحصیل را پوشش نمی دهد بلکه به عنوان کمک هزینه ای برای دانشجویان به شمار می رود.

بورسیه تحصیلی ایتالیا,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

با بهترین بورسیه های جهان آشنا شوید

به صورت کلی اخذ بورسیه سبب می شود تا همه افراد از امکانات آموزشی بهره مند گردند، از این رو اخذ بورسیه برای کلیه دانشجویان بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار است. همانگونه که اشاره گردید بورسیه های تحصیلی بسته به شرایط دانشجو و قوانین دانشگاه ها در انواع مختلفی ارائه می گردد.

معمولاً دانشجویان متقاضی دریافت بورسیه به رزومه تحصیلی ایده الی نیاز خواهند داشت، از سوی دیگر بورسیه های تحصیلی از محدودیت خاصی برخوردار است، از این رو دریافت بورسیه امری دشوار به حساب می آید.

بدون شک دریافت بورسیه تحصیلی ارتباط مستقیم با رزومه تحصیلی افراد دارد، در حال حاضر دریافت بورسیه DSU ایتالیا شرایط بسیار مناسب تر و راحت تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد، ایتالیا در انواع مختلف و با شرایط متنوع به دانشجویان بورسیه ارائه می دهد، بورسیه استانی ایتالیا (DSU) بخش عمده‌ای از هزینه‌های تحصیل در ایتالیا را تأمین می‌کند. این بورسیه به دانشجویانی تعلق دارد که مشکل مالی دارند و پرداخت هزینه‌های دانشگاه برایشان دشوار است. میزان این کمک‌هزینه و قوانین و مقررات مربوط به آن، در همه‌ی استان‌ها تقریباً یکسان است.

با توجه به سیاست های اجرا شده توسط دولت ایتالیا در حال حاضر شانس اخذ بورسیه در کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورها بیشتر است، از این رو سالانه دانشجویان بسیاری برای دریافت بورسیه ایتالیا اقدام می نمایند. روش های متنوع جهت ارائه بورسیه به دانشجویان باعث گردیده افرادی که از رزومه تحصیلی بسیار درخشانی برخوردار نیستند هم قادر به اخذ بورسیه شوند. با توجه به موارد ذکر شده بورسیه DSU ایتالیا را می توان به عنوان یکی از بهترین بورسیه های جهان معرفی نمود.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  بورسیه تحصیلی در انگلستان
  بورسیه تحصیلی در انگلستان
  • 9 اکتبر 2022
  • 356 بازدید
  سالانه تعداد زیادی از دانشجویان به امید دست یابی به تحصیلات پیشرفته و موقعیت شغلی…
  بورسیه تحصیلی در انگلستان
  بورسیه تحصیلی برای تحصیل آنلاین
  بورسیه تحصیلی برای تحصیل آنلاین
  • 25 سپتامبر 2021
  • 1063 بازدید
  بورسیه تحصیلی برای تحصیل آنلاین چیست؟ آیا می خواهید با انعطاف پذیری که بتوانید در…
  بورسیه تحصیلی برای تحصیل آنلاین
  آموزش زبان آلمانی
  آموزش زبان آلمانی یادگیری زبان آلمانی از ۰ تا ۱۰۰ در زمان کم
  • 8 سپتامبر 2021
  • 964 بازدید
  چزا باید اقدام به آموزش زبان آلمانی کرد؟ یادگیری زبان آلمانی چه کاربردی دارد؟ کشور…
  آموزش زبان آلمانی یادگیری زبان آلمانی از ۰ تا ۱۰۰ در زمان کم
  بورسیه تحصیلی پرستاری در روسیه
  بورسیه تحصیلی پرستاری در روسیه
  • 8 آگوست 2021
  • 798 بازدید
  تحصیل در رشته های مختلف در کشور روسیه مخصوصا رشته پرستاری طرفداران زیادی را به…
  بورسیه تحصیلی پرستاری در روسیه
  مزایای زندگی در کشور انگلیس
  مزایای زندگی در کشور انگلیس
  • 31 جولای 2021
  • 1249 بازدید
  سالیانی است که کشور انگلیس میزبان اتباع خارجی با اهداف متفاوتی هست. برخی افراد از…
  مزایای زندگی در کشور انگلیس
  هزینه مهاجرت به انگلیس
  هزینه مهاجرت به انگلیس
  • 25 جولای 2021
  • 856 بازدید
  کشور انگلیس جز کشورهای محبوبی است که در بین افراد خارجی مخصوصا ایرانیان طرفداران زیادی…
  هزینه مهاجرت به انگلیس
  اعزام دانشجو برای تحصیل در ایتالیا
  اعزام دانشجو برای تحصیل در ایتالیا
  • 28 ژوئن 2021
  • 1287 بازدید
  امروزه به دلایل گوناگونی اکثر دانشجویان کشور ایتالیا را برای تحصیل انتخاب می کنند. تحصیل…
  اعزام دانشجو برای تحصیل در ایتالیا
  شرایط پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در کشور ایتالیا
  شرایط پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در کشور ایتالیا
  • 7 ژوئن 2021
  • 961 بازدید
  تحصیل پزشکی در ایتالیا تمامی مدارک دانشگاهی تحصیل در ایتالیا رشته ی پزشکی در کلیه…
  شرایط پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در کشور ایتالیا
  تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور نروژ
  تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور نروژ
  • 31 می 2021
  • 745 بازدید
  موسسات آموزشی عالی این کشور دارای کیفیت عالی هستند. به همین خاطر تحصیل در مقاطع…
  تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور نروژ
  تحصیل رایگان در کشور چین
  تحصیل رایگان در کشور چین
  • 31 می 2021
  • 934 بازدید
  تحصیل رایگان در کشور چین-کشور چین در سال های آخرپیشرفت زیادی داشته است. تحصیل رایگان…
  تحصیل رایگان در کشور چین
  بورسیه تحصیلی کانادا
  • 13 می 2020
  • 1980 بازدید
  تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا به زبان انگلیسی و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا آن…
  بورسیه تحصیلی کانادا
  بورسیه استانی ایتالیا و سایر بورسیه های دانشگاههای ایتالیا
  • 2 نوامبر 2014
  • 17875 بازدید
  پادکست مقاله بورسیه ایتالیا شرایط اخذ بورسیه استانی ایتالیا و سایر بورسیه های دانشگاههای ایتالیا…
  بورسیه استانی ایتالیا و سایر بورسیه های دانشگاههای ایتالیا
  بورسیه تحصیلی در انگلستان بورسیه تحصیلی در انگلستان بورسیه تحصیلی در انگلستان بورسیه تحصیلی در انگلستان بورسیه تحصیلی در انگلستان

  شبکه های اجتماعی

  arrow up