...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

اخذ بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی برای مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای دیگر همیشه مورد توجه بوده است. این علاقه و توجه در سال‌های اخیر با توجه به شرایط موجود بیشتر هم شده است. در این مطلب تمام اطلاعاتی که در مورد آن نیاز دارید از جمله شرایط دریافت بورسیه تحصیلی، بهترین کشورها برای بورسیه، آسان‌ترین کشورها برای دریافت بورسیه تحصیلی و جزییاتی که بتواند به شما کمک کند تا تصمیم نهایی را در مورد مقصد و هدف خود برای مهاجرت تحصیلی بگیرید آورده شده است. عنوان‌هایی که در ادامه می‌خوانیم:

بورسیه تحصیلی چیست؟

 بورسیه تحصیلی کمک هزینه مالی برای تحصیل است که نیازی به بازپرداخت ندارد و وام محسوب نمی‌شود. بورسیه‌ها فرصتی عالی برای از بین بردن شکاف بین بودجه آموزش عالی و افزایش هزینه‌های تحصیل هستند.

بورسیه تحصیلی می‌تواند به شما کمک کند با استرس کمتری به اهداف آموزش عالی خود برسید. بیشتر خانواده‌ها ممکن است نتوانند فرزندان خود را به مؤسسات عالی بفرستند، اما بورسیه تحصیلی می‌تواند تحصیلات عالی را برای هر کسی که دارای معیارهای واجد شرایط خاص باشد امکان پذیر کند.

همچنین می‌تواند فرصت‌های دیگری را برای شما ایجاد کند، مثل ارتباط مادام العمر با یک فرد، موسسه، سازمان یا کشور. چندین نفر از ذینفعان بورسیه، روابط دوجانبه مفیدی با ارائه دهندگان بورس تحصیلی خود ایجاد کرده‌اند (دانشگاه‌ها، سازمان‌های غیر دولتی، شرکت‌ها، بنیادها، دولت‌ها، کشورها، و غیره).

بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به عنوان یک پشتوانه مالی محسوب می شود که بر اساس دست آورد های تحصیلی آنها و یا نیاز مالی شان به آنها اعطا می شود. به طور معمول دپارتمان های مورد نظر، شرایط دریافت بورسیه را برای متقاضیان تعیین می کنند. عمدتاً دانشجویان مستعد تحصیلات تکمیلی در اغلب موارد می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند و اعطای این بورسیه در مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه و حتی در مقطع کارشناسی محدودتر است.

هر ساله میلیونها یورو بورس تحصیلی از جانب دانشگاه های کشور های مختلف به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. اتحادیه اروپا برای جذب دانشجویان بین المللی از بودجه های دولتی مبالغی را به عنوان بورسیه های تحصیلی به این امر اختصاص داده است،  در برخی از کشور های اروپایی نیز شهریه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی رایگان خواهد بود.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی با توجه به نوع آن متفاوت است. اما موارد اصلی به این شرح است:

 • معدل شما در مقطع قبلی تحصیلی
 • نمره زبان
 • مقاله چاپ شده در مجلات معتبر
 • تمرکز بودن روزمه و فعالیتهای شما در مقطع تحصیلی قبلی
 • اعتبار دانشگاهی که از آن فارغالتحصیل شدهاید
 • نشان دادن تک بعدی نبودن شخصیت شما (مثل داشتن فعالیتهای هنری و ورزشی)
 • و…

انواع کمک هزینه تحصیلی خارج از کشور

بعضی بورسیه‌ها فقط یک بار پرداخت می‌شود. برخی دیگر قابل تمدید هستند. یعنی در هر سال تحصیلی یا ترم تحصیلی برای چند سال یا کل مدت تحصیل، بودجه را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. بورسیه ممکن است به طور کامل باشد و تمام هزینه‌ها را پرداخت کند و یا تنها تا حدی از هزینه‌ها را پوشش دهد.

در برخی موارد، حساب بورسیه به نام دانشجو ساخته می‌شود و مستقیماً به آنها پرداخت می‌شود. این پول در موارد دیگر به موسسه یا دانشگاه داده می‌شود. در صورتی که مبلغ بورسیه برای تأمین هزینه‌های مستقیم آموزش عالی کافی باشد، وجوه مازاد به دانشجو بازپرداخت می‌شود.

بورسیه تعهدات و قوانینی دارد. بورسیه تحصیلی ممکن است براساس معیارها و قوانین خاص متوقف شود. مثلاً، ارائه‌دهنده بورس تحصیلی ممکن است به دلیل عملکرد ضعیف و افت تحصیلی دانشجو و یا مشارکت او در فعالیت‌های غیرقانونی یا به این دلیل که دانشجو بودجه ارائه شده را به‌طور نامناسب خرج کرده است، متوقف شود.

  انواع بورسیه های تحصیلی

  • بورسیه‌های متوسط عملکرد تحصیلی
  • بورسیه‌های ورزشی
  • بورسیه تحصیلی برای اقلیت‌ها
  • بورسیه برای زنان
  • بورسیه‌های خلاقانه
  • بورسیه‌های غیر معمول
  • بورسیه‌های خدمات اجتماعی

  بورسیه شایستگی تحصیلی

  به دانش آموزانی اعطا می‌شود که سابقه برجسته‌ای از پیشرفت تحصیلی را نشان داده‌اند. این بورسیه‌ها به دانشجویانی با استثنایی‌ترین معدل، چشمگیرترین مجموعه فعالیت‌های فوق برنامه و سابقه خدمات عمومی اعطا می‌شود.

  بورسیه‌های تحصیلی معمولاً دارای پرداخت های مالی قابل توجهی هستند و سطح مشخصی از اعتبار را به گیرنده اعطا می‌کنند. همچنین پس از کالج به عنوان مقدمه‌ای در دنیای تجارت و به عنوان راهی برای جذاب‌تر کردن رزومه کاری مفید هستند.

  بورسیه متوسط ​​عملکرد تحصیلی

  بورسیه شایستگی شاید کمی دور از دسترس به نظر برسد. بورسیه‌های متوسط ​​دانشجویی سوابق تحصیلی دانش آموزان را در نظر می‌گیرند، اما به خدمات اجتماعی، ویژگی‌های رهبری، نمرات امتحانی و مقاله‌ها نیز اهمیت می‌دهند. بورسیه‌های متوسط ​​عملکرد تحصیلی همچنین به سایر فعالیت‌های مدرسه دانشجو مثل ورزش، هنر و موسیقی هم توجه دارد. در مجموع از بورسیه شایستگی راحت‌تر هستند. پس فقط به این دلیل که معدل شما بالا نیست، از دریافت بورسیه تحصیلی ناامید نشوید.

  بورسیه‌های ورزشی

  بورسیه‌های ورزشی یکی از قابل مشاهده‌ترین و رقابتی‌ترین بورسیه‌های شایستگی موجود است. دانش آموزانی که امیدوار به بورسیه ورزشی هستند باید هم سطح بالایی از توانایی در ورزش انتخابی خود را نشان دهند و هم پیشینه تحصیلی محکمی داشته باشند. تقریباً برای هر رشته ورزشی بورسیه تحصیلی وجود دارد. از والیبال تا گلف، تنیس تا فوتبال، شنا تا ژیمناستیک.

  در مورد بورسیه‌های ورزشی، دانشجو باید توسط مربی خود یا یکی دیگر از مقامات دانشگاه معرفی شود. استخدام کنندگان کالج همیشه به دنبال بهترین ورزشکاران هستند.

  بورسیه تحصیلی برای اقلیت‌ها

  بورسیه‌ها می‌توانند از نظر الزامات قومی، عمومی یا خاص باشند. برخی از آنها برای همه دانشجویان اقلیت آزاد است در حالی که برخی دیگر برای بهره‌مندی یک گروه قومی خاص، طراحی شده‌اند. بودجه برای این بورسیه‌ها از منابع مختلف، از دولت فدرال گرفته تا دانشگاه‌ها و شرکت‌ها تأمین می‌شود.

  همچنین تعداد زیادی بورسیه تحصیلی اقلیت‌ها توسط افراد و انجمن‌ها با هدف تنوع بخشی به بخش‌های خاصی از نیروی کار حرفه‌ای حمایت می‌شود.

  بورسیه تحصیلی برای زنان

  همانطور که بورسیه‌های تحصیلی به اقلیت‌های قومی اختصاص داده می‌شود، بورسیه‌هایی نیز وجود دارد که به طور خاص به نفع زنان طراحی شده است. دانشگاه‌ها مدت‌هاست که تحت سلطه مردان سفیدپوست بوده و در تلاش برای پیشبرد فرصت‌های دانشجویان دختر در سراسر کشور، بورسیه‌های بسیاری برای زنان ایجاد شده است. این بورسیه‌ها غیر از ارائه کمک مالی برای کالج، می‌توانند مسیری برای ورود به دنیای تجارت، علم و سیاست فراهم کنند.

  بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی زنان توسط شرکت‌ها و انجمن‌هایی حمایت می‌شود که مایلند زنان جای خود را در بسیاری از رشته‌هایی قبلاً تحت سلطه مردان قرار داشتند پیدا کنند. بسیاری از این بورسیه‌ها به دوره‌های تحصیلی خاصی مرتبط خواهند شد. بنابراین زنان هنگام جستجوی بورسیه‌های تحصیلی باید در مورد رشته‌های مورد علاقه خود دقیق باشند.

  بورسیه‌های خلاقانه

  این بورسیه‌ها بسیار رقابتی هستند و دانشجویان متقاضی باید نمونه‌هایی از آثار هنری خود را ارائه دهند تا در نظر گرفته شوند. بورسیه‌های هنر مستلزم ارائه نمونه کار هستند.

  بسیاری از این بورسیه‌ها توسط خود کالج‌های هنر حمایت می‌شوند، در حالی که سایر بورسیه‌ها توسط موقوفات دولتی و خصوصی تأمین می‌شوند. علاقه هنری شما هر چه باشد، احتمالاً یک بورس تحصیلی برای آن وجود دارد.

  بورسیه‌های غیر معمول

  بورسیه‌های غیرمعمول می‌توانند از موارد بیهوده تا غیرمنتظره را در بر بگیرند. آن‌ها ممکن است توسط افراد یا مشاغل، انجمن‌های محلی یا سازمان‌های ملی حمایت شوند. این بورسیه‌ها ممکن است نامتعارف، غیرمعمول یا کاملاً احمقانه باشند.

  بورسیه‌های خدمات اجتماعی

  بورسیه خدمات اجتماعی یک پاداش فوق العاده برای آن دسته از دانشجویانی است که دوست دارند به جوامع خود کمک کنند. اگر دانشجویی با سابقه مشارکت اجتماعی و دستاوردهای مدنی هستید، بورسیه تحصیلی در این زمینه ممکن است برای شما عالی باشد.

  همچنین برنامه‌های تحصیلی کار فدرال وجود دارد که درصدی از بودجه خود را به دانش آموزانی که در خدمات اجتماعی درگیر هستند اعطا می‌کنند. این بورسیه‌ها ممکن است مبلغ کمتری داشته باشند.

  به طور کلی بورس تحصیلی را می توان به ۳ دسته کلی تقسیم بندی کرد. در دسته اول دانشجویان قادرند بدون انجام هیچ گونه فعالیتی بورس تحصیلی خود را دریافت کنند، دانشجویان در دسته دوم می بایست در کنار تحصیل خود فعالیت های جانبی دیگری انجام دهند و بورسیه تشویقی در ادامه قصد داریم به شرح این ۳ دسته بپردازیم.

  بورس تحصیلی بدون انجام فعالیت های جانبی

  بورس های تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی در انواع مختلفی ارائه می شود عمدتاً در این نوع بورس هزینه های تحصیل متقاضیان و حتی تمامی هزینه های زندگی شخص به طور کامل پوشش داده می شود.

  بورس تحصیلی Full Fund

  این نوع از بورسیه تحصیلی که Full Fund نام دارد کلیه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد، از این رو دانشجویان بسیاری متقاضی اخذ این بورسیه می باشند. به دلیل حجم بالای تقاضا برای این نوع بورسیه ها عمدتاً رقابت شدیدی بین دانشجویان برای دریافت آن وجود دارد و معمولاً افرادی موفق به دریافت FULL FUND می شوند که از رزومه تحصیلی قابل قبولی برخوردار می باشند.

  بورس تحصیلی Parital Fund

  نوع دیگری از بورسیه های تحصیلی تنها شامل بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان می شود که به صورت درصدی یا نقدی به آنها تعلق گیرد، این نوع بورسیه Porital Fund نامیده می شود. مزایا این نوع بورسیه متفاوت است، به عنوان مثال افرادی که موفق به دریافت این نوع بورسیه می شوند می توانند ۵۰ درصد از هزینه های کلی خود را به صورت نقدی از دانشگاه دریافت نمایند.

  گفتنی است این نوع بورسیه ها کلیه هزینه های متقاضیان را پوشش نمی دهد اما کمک شایانی در جهت کاهش هزینه های تحصیل دانشجویان خواهد کرد. علاوه بر بورس های عنوان شده، برخی از بورس های تحصیلی دارای مدت زمان مشخصی هستند و دانشجویان می بایست پس از اتمام زمان مورد نظر آنرا تمدید نمایند. اما این نکته قابل ذکر است که دانشجویان نیازی به باز پرداخت آن ندارند و فعالیتی در قبال آن انجام نخواهند داد.

  بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

  بورس های تحصیلی همراه با انجام فعالیت

  این نوع بورسیه کمک هزینه تحصیلی است که در قبال فعالیت های انجام شده از سوی دانشجو به وی تعلق می گیرد. به صورت کلی در این نوع بورس های تحصیلی اگر دانشجو فعالیتی انجام ندهد هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد شد، در ادامه با انواع مختلف این بورس تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

  بورس تحصیلی Scholarship

  بورسیه های عادی (scholarship) معمولاً به متقاضیان مستعد جهت تشویق به ادامه تحصیل اعطا می شود. عمدتاً برای اخذ این نوع بورسیه متقاضی می بایست شرایط تحصیلی قابل قبولی داشته باشد. به عنوان مثال معدل هر ترم دانشجو از اهمیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که این نوع بورسیه را دریافت می نمایند عمدتاً وظایف خاصی بر عهده دارد از قبیل: نمره دادن، برطرف کردن مشکلات درسی دانشجویان تصحیح برگه های امتحانی و…

  بورسیه دستیار تدریس یا TA

  در اغلب کشور های دنیا دانشجویانی که از شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار هستند در صورت همکاری با اساتید در زمینه تدریس به عنوان TA انتخاب می شوند و از پرداخت هزینه های شهریه و خوابگاه معاف هستند، حتی در برخی از کشور ها مانند آمریکا حقوقی دریافت می کنند که هزینه های زندگی شان را نیز پوشش می دهد. نکته قابل توجه این است که غالباً دانشجویان کارشناسی ارشد و بخصوص دکتری شانس بیشتری در این زمینه دارند.

  بورسیه تحصیلی دستیار تحقیق RA

  دستیار تحقیق در واقع دست راست استاد مشاور در انجام تحقیقات، نگارش مقالات و… است و از جانب استاد مربوطه حقوق دریافت می کند، نکته حائز اهمیت در این مورد تشابه موضوعی پروژه های دانشجو با تخصص استاد مشاورش است. این نوع بورسیه می تواند هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تا حد زیادی پوشش دهد.

  بورسیه کارآموزی

  کارآموزی یا Internship نوعی کار پاره وقت است که دانشجویان در حین تحصیل در شرکت یا موسسه ای خارج از دانشگاه خود انجام می دهند. حقوق کارآموزی مبلغ بسیار ناچیزی است و اغلب شرکت ها تمایل دارند که به سراغ دانشگا ها رفته و افراد را برای دوره های کارآموزی به اشتغال درآوردند.

  بورسیه های تشویقی

  بورسیه Awards که به معنای جایزه یا پاداش است. این نوع بورسیه ها محدودیتی ندارند اما معمولاً مبالغ آنها زیاد نیست و تمامی هزینه های دانشگاه شخص را تامین نمی کند و تنها بخشی از آن را پوشش می دهد. جوایز نقدی عمدتاً به حساب دانشجویان واریز می شود. گاهی این جوایز نقدی نیستند مانند بن های خرید کتاب و هزینه شرکت در کنفرانس های بین المللی و…

  حذف شهریه و تحصیل رایگان

  در این مورد متقاضی به صورت کامل و یا نسبی از پرداخت شهریه معاف خواهد شد. میزان معافیت دانشجو توسط دانشگاه تعیین می شود. این سیستم تشویقی عمدتاً در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار متداول تر از مقطع دکتری است.

  وام تحصیلی

  وام تحصیلی که تنها در برگیرنده هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاه متقاضیان است و مستقیماً به حساب دانشگاه پرداخت می شود. نکته حائز اهمیت این است که وام تحصیلی تنها در اختیار شهروندان کشور ارائه دهنده وام است و به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد. برای اخذ این نوع وام وجود ضامن الزامی است.

  بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

  شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه در هر دانشگاهی کمی متفاوت خواهد بود. معمولاً دانشگاه ها و برخی کالج ها برای دست یابی به اهداف مختلفی بورسیه ارائه می دهند. دانشجویان متقاضی اخذ بورسیه باید بتوانند دانشگاه مورد نظر را متقاعد سازند که از لحاظ ارتقا سطح علمی، پژوهشی و امور اجرای دانشگاه در زمینه مالی تاثیر مثبتی خواهند داشت.

  از این رو هر دانشگاه ملاک‌های خاص خود را برای ارزیابی رزومهٔ دانشجو دارد و شرایط قبولی و گرفتن پذیرش و فاند تحصیلی در هر کشور و هر دانشگاه متفاوت است. ولی به طور کلی رزومه تحصیلی، انجام امور تحقیقاتی و حتی سابقه کار مرتبط با رشته تحصیل از مهم ترین مدارک دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی می باشد.

  بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

  بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

  ۱۲ کشور برتر که ارزش دریافت بورسیه را دارند

  رتبه بندی این کشورها بر اساس ۶ عامل اصلی است:

  • رسیدن به اهداف شغلی
  • تجربه و کشف چیزهای جدید به منظور افزایش دانش خود
  • آموزش با کیفیت بالاتر
  • هزینه‌ی مقرون به صرفه تحصیل
  • پیدا کردن دوستان جدید
  • تجربه یک فرهنگ جدید
  بورسیه تحصیلی 2023,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

  ۱. استرالیا

  استرالیا در رتبه بندی جهانی رتبه ۱۰ را دارد و طبق برخی منابع در اینترنت به دلیل کیفیت بالا و بهترین سیستم آموزشی در رتبه چهارم قرار دارد. شش دانشگاه آن از برترین دانشگاه‌های جهان هستند. و تقریباً ۲۷۰۰۰۰ دانشجو هر ساله برای ادامه تحصیلات عالی خود در این کشور می‌روند.

  ۲. فرانسه

  فرانسه یکی دیگر از کشورهای برتر جهان است که در رده بندی جهانی در رتبه نهم قرار دارد. سالانه ۲۶۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور تحصیل می‌کنند. ۳۵۰۰ دانشگاه برای دانشجویان بین المللی دارند تا بتوانند تحصیلات عالی خود را با بهترین سیستم آموزشی دنبال کنند. این کشور از نظر فرهنگ در رتبه ۳ و برای ماجراجویی در رتبه ۱۱ قرار دارد.

  ۳. مکزیک

  در رتبه پنجم جهانی قرار دارد. آن‌ها هر ساله برای ۱۲۰۰۰ دانشجو در سراسر جهان برای تحصیلات عالی خود بورسیه تحصیلی ارائه می‌کنند و البته همه آنها به طور کامل تأمین می‌شوند. در این کشور همه چیز را می‌توان با هزینه کم خرید. این کشور در دوست یابی در سطح جهانی و قدرتمندتر کردن ارتباطات ما در رتبه اول قرار دارد.

  ۴. کانادا

  کانادا یکی دیگر از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی است و این کشور در رتبه چهارم جهانی قرار دارد. آن‌ها هر سال ۲۰۰۰۰۰ بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند تا به آنها اجازه دهند دنیای جدیدی را کشف کنند، به اهداف خود برسند و فرصت‌های زیادی به دست آورند.

  کانادا از توسعه یافته ترین کشورهای جهان است. و با افتخار دارای دانشگاه‌های برتر در سراسر جهان است و به دلیل کیفیت تدریس و شغل موفق، مشهور است. این کشور دارای رتبه ۴ در جهان برای کیفیت تدریس و رتبه ۸ برای اهداف شغلی در جهان است. کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل شناخته می‌شود.

  ۵. انگلستان

  دارای رتبه ۵ در اروپا و رتبه ۲ در ارائه آموزش با کیفیت بالاتر در سطح جهانی است. رتبه ۴ را در جهان برای تجربه سبک زندگی و فرهنگ‌های جدید دارد. برجسته‌ترین دانشگاه‌های جهان متعلق به انگلستان هستند. برخی از آنها آکسفورد، کمبریج و بسیاری دیگر از بهترین دانشگاه‌ها در سراسر این کشور هستند. شما یک سبک زندگی سلطنتی و مجلل را در این کشور زیبا تجربه خواهید کرد.

  ۶. ایالات متحده آمریکا

  ایالات متحده آمریکا در رتبه اول جهانی قرار دارد. و از نظر فرهنگ و سبک زندگی در رتبه ۵ قرار دارد. مهم‌ترین چیز سیستم آموزشی آنهاست که واقعاً پیشرفته است زیرا یکی از پیشرفته‌ترین کشورها است. به گفته اکثر دانشجویان، ایالات متحده فرصت‌های بی پایانی برای یادگیری و آینده شغلی آنها فراهم می‌کند، به همین دلیل است که این کشور مورد علاقه بسیاری از دانشجویان است. در این کشور می‌توانید افرادی از گروه‌ها، کشورها و مذاهب مختلف پیدا کنید، اما تنها چیزی که آنها را متحد می‌کند فرصتی است که این کشور به آن‌ها می‌دهند.

  ۷. آلمان

  آلمان یک کشور اروپای غربی است که میزبان دانشجویان زیادی از کشورهای خارجی است. آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه کمتری برای دانشجویان دارد و یکی از شناخته شده ترین کشورهای اروپایی است که هزینه‌های پذیرش دانشگاه تقریباً رایگان را ارائه می‌دهد.

  ۸. سوئیس

  سوئیس یکی دیگر از کشورهای مورد علاقه است که در رتبه ۸ جهانی قرار دارد. هر ساله ۵۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی تحصیلات خود را در این کشور شگفت انگیز دنبال می‌کنند. از نظر کیفیت تدریس در رتبه دوم و برای فرصت‌های عالی رتبه ششم را دارد. اگرچه این کشور بسیار کوچک است، اما دو دانشگاه بزرگ برای دانشجویان بین المللی دارد.

  ۹. هلند

  هلند در رتبه هفتم جهانی قرار دارد. آن‌ها هر ساله برای ۸۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می‌کنند تا به آنها در تحصیلات عالی و تحقق رویاهای خود کمک کنند. این کشور از نظر کیفیت تدریس رتبه ۳ جهانی و برای اهداف شغلی رتبه ۴ را کسب کرده است. دارای هشت دانشگاه برای دانشجویان بین المللی است. اکثر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی نیز در این کشور می‌مانند زیرا این کشور فرصت‌های شغلی نیز ارائه می‌دهد.

  ۱۰. تایلند

  رتبه ۳ در جهان و رتبه ۱ در آسیا دارد. تایلند جایی است که دانشجویان می‌توانند رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند. و تقریباً ۲۰۰۰۰ دانشجو در این کشور تحصیلات خود را دنبال می‌کنند.

  ۱۱. کره جنوبی

  کره جنوبی یکی از بهترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی و تنها کشوری است که در آسیا ارزش مهاجرت و تحصیل دارد. این کشور دارای بهترین دانشگاه‌های آموزش عالی در جهان برای انواع برنامه‌های تحصیلی می‌باشد.

  ۱۲. اسپانیا

  در اسپانیا، شما می‌توانید همه چیز را با کمترین قیمت پیدا کنید، در آنجا می‌توانید شاهد بهترین سیستم آموزشی و بیش از ۷۰ دانشگاه برای انتخاب باشید. این کشور به دلیل طبیعت زیبا و ماجراجویی در رتبه ۱ و برای فرهنگ رتبه ۳ را به خود اختصاص داده است. در آنجا می‌توانید برای تماشای هنر پیکاسو بزرگ از موزه‌ها و آثار هنری مختلف دیدن کنید و به استادیوم‌های رئال مادرید و بارسلونا بروید.

  راحت‌ترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

  1. کشوری که در سال ۲۰۲۳ تحصیل و بورسیه تحصیلی رایگان به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند عبارتند از:

  ۱.بورسیه تحصیلی آلمان

  علاقه به ادامه تحصیل در آلمان در حال افزایش است. این امر عمدتاً به این دلیل است که در دانشگاه‌های دولتی آلمان هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی وجود ندارد و این امر هم برای دانشجویان آلمانی و هم برای افراد بین المللی، صرف نظر از ملیت، صدق می‌کند. آلمان به ویژه دارای بسیاری از دانشگاه‌های آنلاین است که شهریه رایگان دارند.

  برای هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانید به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی آلمان تحصیل کنید. این مساله به طور کلی برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان، در داخل یا خارج از منطقه اتحادیه اروپا / EEA صادق است.

  تنها هزینه‌های مورد نیاز «هزینه‌های اداری» نامیده می‌شوند که حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو در سال هزینه دارند و به خدمات دانشجویی اختصاص داده می‌شوند که هزینه‌های بلیط اتوبوس به دانشگاه، کافه تریاهای دانشجویی و غیره را پوشش می‌دهد.

  هر ساله، خدمات تبادل دانشگاهی آلمان (DAAD: Deutscher Akademischer Austausch Dienst) به بیش از ۱۲۰۰۰۰ دانشجوی آلمانی و بین المللی با شرایط عالی برای زندگی و تحصیل در آلمان به صورت رایگان یا با هزینه مقرون به صرفه‌تر حمایت مالی می‌کند. بورسیه تحصیلی در آلمان به دانشجویان داخلی و بین المللی در تمام سطوح و همچنین دانشگاهیان و محققان ارائه می‌شود.

  ۲.بورسیه تحصیلی نروژ

  طبق گفته Studyinnorway.no، دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و کالج‌های دانشگاهی در نروژ شهریه پرداخت نمی‌کنند (دانشگاه‌های خصوصی ممکن است استاندارد متفاوتی داشته باشند). این امر برای همه سطوح، از جمله تحصیل در مقطع کارشناسی، برنامه‌های کارشناسی ارشد، و دکترا صادق است.

  با این حال، دانشجویان باید در هر ترم مبلغی بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ کرون پرداخت کنند. برای شرکت در آزمون، این هزینه باید به طور کامل پرداخت شود. اما این هزینه همچنین به شما امکان عضویت در سازمان رفاه دانشجویان محلی را می‌دهد که به نوبه خود شما را از مزایای متعددی برخوردار می‌کند. این مزایا ممکن است شامل خدمات بهداشتی در محوطه دانشگاه، مشاوره، دسترسی به امکانات ورزشی و فعالیت‌های فرهنگی باشد.

  پرداخت هزینه‌ترم برای دریافت کارت دانشجویی رسمی نیز ضروری است که از جمله موارد دیگر، کاهش کرایه در اکثر وسایل حمل و نقل عمومی و کاهش قیمت بلیط رویدادهای فرهنگی مختلف را به شما می‌دهد.

  اکثر برنامه‌های کارشناسی فقط به زبان نروژی تدریس می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این سطح باید مدرک تسلط خود را به زبان نروژی را اشته باشند. در سطح کارشناسی ارشد و دکترا، برنامه‌های زبان انگلیسی بسیار رایج‌تر است و هنوز شهریه رایگان وجود دارد.

  ۳.بورسیه تحصیلی فنلاند

  به طور کلی، کشورهای اروپای شمالی، دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد همگی فرصت‌هایی را برای تحصیل رایگان یا با هزینه کم ارائه می‌دهند. به دلیل شباهت شرایط آنها بهم، تنها دو کشور از این مجموعه در این مقاله توضیح داده می‌شود.

  قبلاً هزینه تحصیل در فنلاند کاملاً رایگان بود. با این حال، از پاییز ۲۰۱۷، هزینه‌های از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اخذ می‌شود. صرف نظر از ملیت شما، فقط تحصیل در مقطع دکترا بدون شهریه باقی خواهد ماند. میزان شهریه بستگی به برنامه تحصیلی دارد.

  ۴.بورسیه تحصیلی اتریش

  برای دانشجویان اتریشی و اتباع همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای حداقل مدت برنامه تحصیلی به اضافه دو ترم، هیچ هزینه‌ای گرفته نمی‌شود. پس از دو ترم مازاد، باید هر ترم ۳۶۳.۳۶ یورو بپردازید.

  ۵.بورسیه تحصیلی ایسلند

  در ایسلند، شهریه در دانشگاه‌های دولتی پرداخت نمی‌شود. با این حال، دانشجویان باید «هزینه درخواست» غیر قابل استرداد را بپردازند.

  دانشجویانی که تحصیل در مؤسسات آموزش عالی خصوصی را انتخاب می‌کنند، باید هم شهریه و هم هزینه ثبت نام را بپردازند. مؤسسات آموزش عالی خصوصی شهریه دریافت می‌کنند اما در مقایسه با سایر مؤسسات اروپایی هزینه‌های دریافتی پایین است.

  هزینه‌های دریافت شده توسط مؤسسات آموزش عالی خصوصی در ایسلند متفاوت است، اما معمولاً بسته به دوره‌های انتخاب شده توسط دانشجویان بین ۴۵۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند است.

  بورسیه تحصیلی رایگان

  بورسیه تحصیلی رایگان که به آن فول-فاند نیز می گویند درواقع سخت‌ترین بورسیه تحصیلی برای دریافت است. رقابت بسیار بالایی دارد و نیاز است که شما تمام استنانداردهای مد نظر دانشگاه را در بالاترین سطح خود داشته باشید. این بورسیه تمام هزینه‌های دانشجو را در بر گرفته و حتی در غالب مواقع مبلغ مازادی برای پس انداز نیز باقی می‌ماند.

  دانشگاه‌هایی که این بروسیه را ارائه می‌دهند، هر سال متفاوت هستند. اگر کشور یا دانشگاه خاصی را مد نظر دارید، باید گوش به زنگ باشید زیرا بورسیه‌ها معمولاً فقط در یک بازه زمانی خاص که از طرف دانشگاه اعلام می‌شود قابل ثبت نام هستند.

  بورسیه تحصیلی آلمان

  بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی در آلمان برای دانشجویان بین المللی ۲۰۲۳-۲۴ باز هستند. آلمان تنها کشوری است که در آن شهریه رایگان دریافت می‌کنید، به این معنی که می‌توانید بدون پرداخت شهریه تحصیل کنید، حتی اگر هیچ بورس تحصیلی دریافت نکرده باشید. حتی اگر CGPA کمتر از ۲.۵ دارید، می‌توانید بدون هزینه در آلمان تحصیل کنید.

  • لیست بورسیه‌های تحصیلی آلمان با بودجه کامل برای دانشجویان بین المللی
  • بورسیه‌های DAAD
  • بورسیه‌های بنیاد فردریش ایبرت
  • بورسیه‌های بنیاد رزا لوکزامبورگ
  • بورسیه‌های بنیاد هاینریش بول ۲۰۲۳-۲۴ در آلمان
  • بورسیه DAAD Helmut Schmidt 2023-24 در آلمان
  • بورسیه تحصیلی DAAD EPOS
  • بورسیه KAAD 2023-24 در آلمان
  • بورسیه‌های دانشگاه علمی کاربردی IU

  بورسیه تحصیلی انگلیس

  بورسیه تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۲۴:

  بیش از ۱۵۰۰ بورسیه تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های برتر انگلستان در دسترس است. این بورسیه‌ها به طور متوسط ​​​​۲۰۰۰ پوند کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می‌کنند.

  برای بورسیه‌های تحصیلی با بودجه کامل درخواست دهید و رویای خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان مانند دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، امپریال کلاژ، دانشگاه استرلینگ، دانشگاه بریستول، دانشگاه لندن، دانشگاه وست مینستر و بسیاری دیگر برآورده کنید.

  بورسیه تحصیلی کانادا

  بیش از ۸۰۰ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های برتر کانادا برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است. بورسیه‌ تحصیلی کانادا به طور متوسط ​​​​۲۵۰۰ دلار کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می‌کنند.

  بورسیه تحصیلی آمریکا

  بیش از ۱۱۰۰ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های برتر ایالات متحده برای دانشجویان بین در دسترس قرار گرفته است. این بورسیه‌ها به طور متوسط ​​​​۲۰۰۰ دلار کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می‌کنند.

  با مقداری تلاش می‌توانید امکان تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان مانند دانشگاه ییل ایالات متحده آمریکا، دانشگاه هاروارد ایالات متحده آمریکا، دانشگاه کلارک، دانشگاه ایالتی بویز، کالج Berea و بسیاری دیگر را داشته باشید.

  بورسیه تحصیلی ایتالیا

  بیش از ۸۰۰ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. این بورسیه‌ها به طور متوسط ​​​​۲۵۰۰ دلار کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می‌کنند.

  اگر برای بورسیه‌های تحصیلی با بودجه کامل درخواست دهید و پذیرش بگیرید می‌توانید در دانشگاه‌های برتر جهان مانند Scuola Normale Superiore، دانشگاه Bocconi، دانشگاه بولونیا، موسسه علمی Gran Sasso (GSSI) و بسیاری دیگر تحصیل کنید.

  بورسیه تحصیلی ژاپن

  بیش از ۵۰۰ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های برتر ژاپن برای دانشجویان بین المللی درنظر گرفته شده است. این بورسیه‌ها به طور متوسط ​​​​۲۰۰۰ دلار کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می‌کنند.

  در دانشگاه‌های برتر جهان در ژاپن عبارنتد از دانشگاه Ritsumeikan Asia Pacific، بنیاد بین المللی بورسیه Honjo، موسسه ملی ژنتیک و بسیاری دیگر.

  بورسیه تحصیلی ترکیه

  ترکیه علاوه بر ارائه فرصت‌های تحصیلی در سطح بین المللی و همچنین دانش و تجربه فراوان، بورسیه‌هایی را به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه ارائه می‌دهد.

  بورسیه تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی رقابتی با بودجه دولتی است که به دانشجویان و محققان برجسته برای پیگیری برنامه تمام وقت یا کوتاه مدت در دانشگاه‌های برتر ترکیه اعطا می‌شود.

  بورسیه تحصیلی ترکیه با هدف ایجاد شبکه‌ای از رهبران آینده متعهد به تقویت همکاری بین کشورها و درک متقابل بین جوامع است.

  مراحل و مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی

  بورسیه تحصیلی معمولاً در مقاطع مختلف ارائه می گردد، در اغلب کشورها بورسیه ها اکثراً به مقاطع تحصیلی دانشگاهی تعلق دارد، ولی در برخی از کشورها امکان دریافت بورسیه در مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه نیز وجود خواهد داشت. مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه در هریک از مقاطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. در ادامه با شرایط دریافت بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

  بورسیه تحصیلی دانش آموزی

  بورسیه دانش آموزی معمولاً به دانش آموزانی تعلق می گیرد که دارای نمرات ممتاز و پیشرفت تحصیلی قابل توجهی هستند. کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، انگلستان و نیوزیلند از جمله کشورهای پیشرو در امر ارائه بورسیه های دانش آموزی می باشند. بورسیه های دانش آموزی با توجه به شرایط دانش آموز و قوانین کشور مورد نظر امتیازات مختلفی را در پی دارد. دانش آموزانی که جزو استعدادهای درخشان می باشند و از نمرات ممتازی برخوردار هستند شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دانش آموزی خواهند داشت.

  بورسیه تحصیلی مقاطع دانشگاهی

  معمولاً اغلب بورسیه های تحصیلی در مقاطع دانشگاهی به مقطع دکتری اختصاص دارد و در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بورسیه های کمتری ارائه می گردد. اولین قدم برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع دانشگاهی انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر می باشد. دانشجویان بین المللی برای دریافت بورسیه تحصیلی با توجه به قوانین دانشگاه مورد نظر ملزم به ارائه مدارک مختلفی خواهند بود و همچنین مراحل مشخصی را می بایست طی نمایند. در ادامه با مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

  بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

  مراحل و مدارک جهت اخذ بورسیه تحصیلی

  ارسال رزومه

  در صورتی که رشته مورد نیاز دانشگاه مورد نظر با رشته و تخصص شما هماهنگ باشد می بایست نسبت به تکمیل فرم های درخواست پذیرش اقدام کنید. پس از تکمیل و ارسال فرم های مربوطه و پاسخ گرفتن از دانشگاه مقصد، باید رزومه خود را به صورت تخصصی و کار شده و هم چنین به زبان انگلیسی نوشته و ارسال کنید و پس از ارسال منتظر پاسخ آن باشید.

  رزومه شما در واقع معرف سطح علمی و توانایی های شما می باشد و تاثیر به سزایی در نتیجه پذیرش خواهد داشت. بنابراین لازم است تا آن را به صورت کاملا حساب شده و با مشورت یک مشاور تحصیلی تکمیل کنید.

  تحویل مدارک

  در صورتی که رزومه شما مورد قبول اساتید دانشگاه مورد نظر قرار گرفته باشد باید نسبت به آماده کردن و ارسال مدارک خود اقدام کنید. توجه داشته باشید تا تمام مدارکی که از شما خواسته می شود را تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید. اگر مدرکی را ندارید حتما به پشتیبانی دانشگاه اطلاع دهید تا بتوانید معادل آن را تهیه کنید و یا بدون ارائه آن مدرک پرونده خود را تکمیل کنید.

  برخی از دانشگاه ها ممکن است مدارکی مانند برگه عدم سو پیشینه، ترجمه مدارک و … را نیز از شما بخواهند. در این صورت می توانید معادل آن ها را نیز ارائه دهید. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد. ولی مدارک اصلی اخذ بورسیه تحصیلی به شرح ذیل است:

  • رزومه تحصیلی عالی
  • ریز نمرات مورد قبول
  • انگیزه نامه
  • مدرک زبان
  • معدل بالای ۱۷
  • تایید دانشجو از سوی استاد راهنما (Supervisor)
  بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

  چطور شانس خود را برای دریافت بورسیه افزایش دهید؟

  یکی از رایج ترین مواردی که پیش روی متقاضیان قرار دارد چگونگی افزایش شانس دریافت بورس تحصیلی است. فرآیند اخذ بورس تحصیلی کاملاً جنبه رقابتی دارد. از مهم ترین فاکتور های موثر در این امر می توان به معدل بالا، مقالات و نمره زبان و … اشاره کرد.

  توجه داشته باشید تنها تعداد محدودی از افراد که برای بورسیه اقدام می کنند قادر به اخذ آن خواهند بود بنابراین برخورداری از رزومه تحصیلی چشم گیر و مقالات ISI تاثیر بسزایی برای دریافت بورسیه خواهد داشت. در ادامه با شرایط و مدارکی که می تواند شانس افراد را برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش دهد بیشتر آشنا خواهیم شد.

  بورسیه تحصیلی,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

  چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم؟

  تحصیل در دانشگاه های معتبر

  معمولاً دانشگاه های هر کشور بر اساس استانداردهای جهانی، دانشگاه های طراز اول و برتر دیگر کشورها را می شناسند و در امتیاز بندی خود برای آن ها امتیاز ویژه ای قائل می باشند. از این رو تحصیل در دانشگاه های معتبر می تواند نقش مهمی در جهت اخذ بورسیه از دانشگاه مورد نظر داشته باشد.

  ارائه مقالات بین المللی (ISI) و طرح های تحقیقاتی

  بدون شک ارائه مقالات بین المللی و چاپ شده در ژورنال های معتبر با درجه کیفی بالا شانس دانشجویان بین المللی را برای دریافت بورسیه از سوی دانشگاه مورد نظر به شکل محسوسی افزایش می دهد. همچنین ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

  معدل و مدرک زبان

  شرط معدل معمولاً یکی از مدارک اصلی و الزامی مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. معمولاً افرادی که دارای معدل الف ( بالای ۱۷) می باشند از شانس بیشتری برای دریافت بورسیه برخوردار خواهند بود. از دیگر مدارک اصلی مورد نیاز دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز می باشد، مدرک زبان مورد نیاز بسته به مقطع تحصیلی و قوانین دانشگاه متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی معمولاً ایلتس ۷ به بالا مورد نیاز خواهد بود.

  ثبت اختراع

  در صورتی که فرد اختراعی را در کشور خود و یا دیگر کشورها به ثبت رسانده باشد، می تواند اختراع خود را در غالب رزومه تحویل دهد این موضوع تاثیر بسیار مثبتی برای اخذ بورس تحصیلی خواهد داشت.

  شرکت در دوره ها، کنفرانس ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی

  اگر فردی مدارکی دال بر شرکت در دوره ها و کنفرانس های علمی، عملی و آموزشی داشته باشد و علاقه خود را به رشته درخواستی وی نشان دهد، این مورد در روند پروسه پذیرش و اخذ بورس تحصیلی وی تاثیر گذار خواهد بود.

  تعامل با اساتید

  یکی از عوامل تاثیر گذار در دریافت بورسیه تحصیلی، تعامل با اساتید هدف در دانشگاه مقصد است. اساتید دانشگاه ها بر اساس بودجه های محدودی که سالانه به آنها اختصاص می یابد. دانشجویان مستعد را انتخاب و جذب می نمایند. اگر تمایل دارید در زمینه خاص با استاد راهنما تعامل داشته و بورسیه دریافت کنید. حتماً یک پروپوزال تحقیقاتی مطلوب آماده و برای اساتید ارسال نمایید.

  بورسیه تحصیلی ایتالیا,چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم,شرایط بورسیه تحصیلی

  با بهترین بورسیه های جهان آشنا شوید

  به صورت کلی اخذ بورسیه سبب می شود تا همه افراد از امکانات آموزشی بهره مند گردند، از این رو اخذ بورسیه برای کلیه دانشجویان بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار است. همانگونه که اشاره گردید بورسیه های تحصیلی بسته به شرایط دانشجو و قوانین دانشگاه ها در انواع مختلفی ارائه می گردد.

  عمولاً دانشجویان متقاضی دریافت بورسیه به رزومه تحصیلی ایده الی نیاز خواهند داشت، از سوی دیگر بورسیه های تحصیلی از محدودیت خاصی برخوردار است، از این رو دریافت بورسیه امری دشوار به حساب می آید.

  بدون شک دریافت بورسیه تحصیلی ارتباط مستقیم با رزومه تحصیلی افراد دارد، در حال حاضر دریافت بورسیه DSU ایتالیا شرایط بسیار مناسب تر و راحت تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد، ایتالیا در انواع مختلف و با شرایط متنوع به دانشجویان بورسیه ارائه می دهد، بورسیه استانی ایتالیا (DSU) بخش عمده‌ای از هزینه‌های تحصیل در ایتالیا را تأمین می‌کند. این بورسیه به دانشجویانی تعلق دارد که مشکل مالی دارند و پرداخت هزینه‌های دانشگاه برایشان دشوار است. میزان این کمک‌هزینه و قوانین و مقررات مربوط به آن، در همه‌ی استان‌ها تقریباً یکسان است.

  با توجه به سیاست های اجرا شده توسط دولت ایتالیا در حال حاضر شانس اخذ بورسیه در کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورها بیشتر است، از این رو سالانه دانشجویان بسیاری برای دریافت بورسیه ایتالیا اقدام می نمایند. روش های متنوع جهت ارائه بورسیه به دانشجویان باعث گردیده افرادی که از رزومه تحصیلی بسیار درخشانی برخوردار نیستند هم قادر به اخذ بورسیه شوند. با توجه به موارد ذکر شده بورسیه DSU ایتالیا را می توان به عنوان یکی از بهترین بورسیه های جهان معرفی نمود.

  برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

  جمع بندی

  باتوجه به مطالب گفته شده، هرکسی با توجه به شرایط و امتیازاتی که دارد میتواند بورسیه تحصیلی متناسب دریافت کند. اگر هنوز در ابتدای راه مهاجرت تحصیلی هستید و فرصت کافی دارید، تلاش کنید با بالا بردن استاندانداردهای ذکر شده، امکان دریافت بورسیه بهتر و یا حتی فول فاند را داشته باشید.

  اگر از این مرحله عبور کردهاید باز هم جای نگرانی نیست. متناسب با شرایط خود یکی از بورسیههای تحصیلی معرفی شده و کشوری انتخاب کنید که با شرایط شما همخوانی داشته باشد.

  خطا: فرم تماس پیدا نشد.

  ۲ دیدگاه در “اخذ بورسیه تحصیلی

  1. اشکان گفت:

   لطفا چندتا دانشگاه ارزون و معروف کانادا رو معرفی میکنید؟

   1. author4 گفت:

    دانشگاه دلهاوزی(dalhousie university)- دانشگاه منیتوبا(university of manitoba)- دانشگاه کارلتون (carleton university)- دانشگاه ویندزور(university of windsor)
    توصیه می شود که قبل از تصمیم به دقت برنامه های تحصیلی و هزینه های تحصیل در هر دانشگاه را بررسی کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر