پادکست مقاله کار در آمریکا

بازار کار در آمریکا

برای کار در آمریکا شما باید مجوز زندگی و کار در کشور آمریکا را داشته باشید یا به عبارت دیگر، گرین کارت یا ویزای کاری معتبر داشته باشید. با هر یک از این موارد، درهای بازار کار آمریکا برای شما باز می شود. بخش خدمات ستون اصلی اقتصاد ایالات متحده است. تقریباً ۸۰٪ از کل کارمندان در بخش خدمات مشغول به کار هستند. این شامل تجارت، حمل و نقل، تجارت بیمه، رسانه، بانکداری و همچنین بخش های آموزش، ارتباطات و اطلاعات می شود.

دومین بخش بزرگ در کشور آمریکا صنعت است. به عنوان مثال ایالات متحده در صنایع برتر و مهندسی و حمل و نقل در صدر قرار دارد. کشور آمریکا همچنین در صنعت تراشه و نرم افزار، بخش شیمیایی، فناوری پزشکی، تولید نفت و گاز طبیعی و همچنین در صنعت مواد غذایی صدرنشین است.

بازار کار در آمریکا رو به افزایش و در حال تغییر است. در حال حاضر نرخ رشد شغل ملی ۱٫۲ درصد است، اما در برخی از مناطق مانند ویلیامسون، تنسی می تواند تا ۵ درصد نیز برسد. دفتر آمار کار پیش بینی می کند که سریعترین مشاغل در حال رشد تا سال ۲۰۲۴ به شرح زیر می باشد.

 • تکنسین های توربین بادی
 • دستیاران کاردرمانی
 • دستیاران فیزیوتراپی
 • دستیاران بهداشت خانه
 • غواصان تجاری
قوانین کار در آمریکا

قوانین کار در آمریکا

افراد قادر خواهند بود در کشور آمریکا به صورت تمام وقت یا نیمه وقت مشغول به کار شوند. مفهوم کار تمام وقت در کشور آمریکا، ۴۰ ساعت در هفته تعیین گشته است. بصورت کلی قانون کار در آمریکا بیان گر این موضوع می باشد که افراد از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر مشغول به کار هستند. لازم بذکر است که نمی توان یک قانون کلی را به تصویب رساند و برخی از شرکت های تولید محتوا ساعت های دیگری را برای کار در آمریکا تعیین می کنند. با توجه به آمارهای منتشر شده یک سوم آمریکایی ها بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند.

حقوق و مزایا

حقوق و دستمزد تنها یکی از مؤلفه های پیشنهاد شغلی است، اما حداقل برای آمریکایی ها،  مهمترین آنها به شمار می آید. هزینه زندگی در آمریکا خصوصاً در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بالا باشد. با این حال، متقاضیان کار از حقوق و دستمزد مناسبی در این کشور برخوردار می باشند. حداقل دستمزد فدرال در هر ساعت ۷٫۲۵ دلار است، اما بسیاری از شهرها و ایالت ها برای برآورد هزینه های زندگی حداقل دستمزد بالاتری را به نیروی خود پرداخت می نمایند.

امنیت شغلی

قوانین حمایت از کار در آمریکا به اندازه سایر کشورهای اقتصاد پیشرفته، قوی نیست. این بدان معناست که شرکت ها می توانند با محدودیت های کمتری کارمندان را استخدام و اخراج کنند، این امر باعث ایجاد بازار کار منعطف اما امنیت کمتر برای نیروی کار بین المللی شده است. با این حال، این نیز بسته به شغل شما متفاوت خواهد بود. برخی از حرفه ها مانند دندانپزشکان، وکلا، روانشناسان و آمارگیران از امنیت شغلی خوبی برخوردار هستند.

نحوه پیدا کردن کار در آمریکا

نحوه پیدا کردن کار در آمریکا

هر ساله طبق آمارهای وزارت کار کشور آمریکا، میزان قبول شدگان از طریق ویزای کار کاهش پیدا می کند. این آمار را می توان از دو جنبه مورد بررسی قرار داد. در ابتدا تعداد درخواست های کشور آمریکا کاهش یافته است و از دیدگاه دیگر میزان قبولی پرونده برای ویزای کار از جانب سیاست های دولت و کارفرمایان با سخت گیری هایی همراه است. مراحل اقدام برای ویزای کار در آمریکا در ابتدا با پیدا کردن پیشنهاد شغلی شروع می شود. در این بخش به نحوه پیدا کردن کار در آمریکا اشاره می شود.

مهم ترین بخش برای مهاجرت کاری به آمریکا، پیدا کردن شغل مورد نظر می باشد. به موجب قوانین موجود در کشور آمریکا، کارفرمایان تمایل به جذب نیروی کار کشور خود را دارند. برای دریافت پیشنهاد شغلی باید مهارت ویژه ای را ارائه دهید. سایت های کاریابی کمک شایانی به داوطلبان کار در آمریکا می کند. در ادامه به چند سایت کاریابی اشاره می نماییم.

 • CareerBoard
 • Indeed
 • Monster
 • USAJOBS

از دیگر روش های پیدا کردن کار در آمریکا، اقدام برای ویزای تحصیلی می باشد. دانشجویان با تحصیل در کشور آمریکا و اخذ مدرک از دانشگاه های این کشور، از شانس بالایی برای ورود به بازار کار برخوردار می باشند. از همین رو می توان تحصیل را به عنوان پلی برای ورود به بازار کار آمریکا در نظر گرفت.

شرایط کار در آمریکا برای برندگان لاتاری

شرایط کار در آمریکا برای برندگان لاتاری همچون سایر افراد مقیم در کشور آمریکا می باشد. این دسته از افراد در صورت دریافت پیشنهاد کاری، قادر خواهند بود در این کشور مشغول به کار شوند. بصورت معمول افراد با سپری کردن این مراحل می توانند به این مهم دست پیدا کنند.

 1. پیدا کردن کارفرمای معتبر (جاب آفر آمریکا)
 2. اقدامات لازمه برای اخذ مجوز PERM از اداره کار
 3. اثبات توانایی مالی کارفرما از طریق ارائه حساب های مالی
انواع ویزای کار آمریکا

انواع ویزای کار آمریکا

متقاضیان کار در آمریکا قادر خواهند بود با توجه به شرایط مورد نظر، نوع ویزای خود را انتخاب نمایند. روش های متفاوتی برای کار در آمریکا پیشروی متقاضیان ورود به این کشور میسر می باشد. از همین رو شانس افراد برای کار در این کشور افزایش می یابد. در ادامه به انواع ویزاهای صادر شده برای متخصصان برای ورود به بازار کار آمریکا اشاره شده است.

دسته H

به طور کلی، این ویزاها بر اساس پیشنهاد ویژه ای از کارفرمایان در آمریکا است و ویزای H دارای ۶ زیر مجموعه می باشد. این بدان معناست که نوع ویزا به نوع کار انتخابی بستگی دارد.

 • H-1B: کارگران مشاغل تخصصی مانند وکلا، حسابداران، پزشکان، پرستاران، معلمان و دانشمندان
 • H-1C: پرستاران ثبت نام شده
 • H-2A: کارگران کشاورزی فصلی، مثلاً برداشت محصول یا سایر مشاغل کوتاه مدت در مزارع
 • H-2B: کارگرانی که مشاغلی را پر می کنند که توسط شهروندان یا ساکنان ایالات متحده امکان پذیر نیست
 •  H-3: کارآموزان برای آموزش ضمن کار یا تجربه کار در یک زمینه (مانند کشاورزی، تجارت، ارتباطات، امور مالی، دولت، حمل و نقل یا حرفه ها)
 • H-4: خانواده دارندگان ویزای فوق

دسته L

افراد شاغل در خارج از کشور که به یک شعبه، شرکت تابع، وابسته یا شریک سرمایه گذاری مشترک در همان شرکت در آمریکا منتقل می شوند (که حداقل باید ۵۰ درصد متعلق به یک شرکت خارجی باشد) می توانند برای ویزای L اقدام نمایند. دو نوع کارمند وجود دارند که می توانند برای ویزای L1 حمایت مالی شوند:

 • مدیران L1A
 • کارمندان با دانش تخصصی L1B

دسته O

ویزاهای دسته O1 برای افرادی است که توانایی فوق‌العاده در زمینه هنر، تجارت، ورزش، علوم و آموزش نشان می دهند. ویزاهای O2 به کارکنان پشتیبانی و خدمه دارندگان O1 (به عنوان مثال خدمه تلویزیونی) صادر می شود.

دسته P

ویزای رده P شامل گروه های سرگرمی و ورزشکارانی است که تحت توانایی فوق‌العاده ویزای دسته O واجد شرایط کار در آمریکا نیستند. این برای ورزشکاران خارجی است که به صورت انفرادی در سطح بین المللی شناخته شده و برای افرادی که بخشی از یک گروه سرگرمی هستند.

دسته Q

ویزاهای رده Q برای افرادی است که در برنامه های بین المللی مبادله فرهنگی که باید در یک مدرسه، موزه یا تجارت انجام شوند. با استفاده از این ویزا قادر خواهند بود از طریق شرکت در یک برنامه مبادله بین المللی، برای آموزش های عملی و اشتغال (به عنوان مثال به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ، سنت های کشور خود) وارد کشور آمریکا شوند.

مشاغل مورد نیاز آمریکا

مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال ۲۰۲۳

برترین مشاغل برای کار در آمریکا متناسب با میزان دریافتی در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر می باشد. از همین رو متخصصان در این زمینه ها قادر خواهند بود با تحصیل در آمریکا و یا سپری کردن دوره تخصصی شانس خود را برای ورود به بازار کار افزایش دهند. میزان حقوق آمده، معادل یک ساعت کاری در کشور آمریکا می باشد.

حرفه برترین شهرهای آمریکا میزان حقوق متوسط
پزشکان نیویورک، فلوریدا، ممفیس، هیوستون ۱۹۵٫۸۴۲ دلار
مدیر داروسازی واشنگتن دی سی، بوستون،کالیفرنیا، لس آنجلس ۱۴۶٫۴۱۲ دلار
معماری آستین، شیکاگو، آرلینگتون، نیویورک ۱۱۵٫۹۴۴ دلار
مشاورین شرکت سیاتل، سان فرانسیسکو، کالیفرنیا، آتلانتا ۱۱۵٫۵۸۰ دلار
مدیر توسعه نرم افزار سانیوال، ردوود سیتی، آستین، کالیفرنیا ۱۰۸٫۸۷۹ دلار
مدیریت مهندسی آستین، آتلانتا، واشنگتن ۱۰۵٫۲۶۰ دلار
مدیر IT هرندون، سیاتل، آتلانتا، واشنگتن ۱۰۲٫۹۶۹ دلار
مدیر برنامه ریزی و تحلیل مالی نیویورک ، تمپا، فلوریدا، آتلانتا، لس آنجلس، کالیفرنیا، ممفیس ۱۰۲٫۱۵۵ دلار
وکیل میامی، پنسیلوانیا، فیلادلفیا، نیویورک ۹۶٫۶۷۸ دلار
مدیر مالیاتی هیوستون، دنور، بوستون، آیلین ۹۶٫۱۷۵ دلار

نتیجه گیری

پس از اخذ ویزای کار آمریکا، مراحل اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا به جریان می افتد. این نکته بدین معناست که متقاضیان قادر خواهند بود در صورت احراز شرایط مورد نظر از جمله پرداخت مالیات و حضور مستمر، اقامت آمریکا را دریافت کرده و به ادامه زندگی در این کشور بپردازند. این روش به عنوان یکی از برترین روش های ورود به کشور آمریکا به شمار می رود. افراد با کمترین هزینه ممکن قادر خواهند بود برای اقامت آمریکا اقدام نمایند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت کاری به کشورهای مختلف را فراهم آورده است.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.5/5 - (8 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۱۶۵ پاسخ به “ویزای کاری آمریکا”

  1. غزل گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه رشتم تجربیه کمکور ۱۴۰۰ هستم مسخوام ببینم چه رشته ای از تجربی و چه نوع دانشگاهایی باید برم که بتونم در سریع ترین زمان ممکن و هزینه کم برم امریکا
   همچنین خیلی دوسدارم به سازمان CBI کالیفرنیا وارد بشم و کلا شغل پلیسی رو دوست دارم
   معدلم پایین ۱۹ هم نبوده هیچ وقت و ادم با استعدادیم زبانم هم خوبه تقریبا بازیگر خوبی هم هستم هرجا تست دادم قبول شدم ولی خودم ادامه ندادم
   شرایطم چطوریه ؟
   سریع ترین زمانز که میتونم برم چند سال دیگه هست؟

  2. پارسا گفت:

   سلام.
   من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر هستم با معدل بالای ۱۵ و تا ۲ سال دیگه مدرکم رو هم میگیرم. زبانم هم در سطح خوبیه و تسلط کافی دارم.
   میخواستم بدونم احتمال اینکه بتونم ویزای کاری آمریکا دریافت کنم چقدره؟ آیا اصلا میتونم به فکر مهاجرت به آمریکا از این طریق باشم؟
   همچنین آیا امکانش هست بعد از دریافت ویزا، حرفه خودم رو تغییر بدم؟ (حرفه ای که مد نظر دارم اصلا به مهندسی کامپیوتر مربوط نیست و جداست.)

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    اولین قدم برای مهاجرت کاری به کشور آمریکا، دریافت قرارداد و یا دعوت نامه کاری از یک کارفرمای آمریکایی می باشد. در صورت اخذ آن از شانس مناسبی برای اقدام از طریق ویزای کار برخوردار می باشید.

  3. امیر محمدی گفت:

   با عرض سلام و احترام
   بنده ۳۱ ساله مجرد و دارای کارشناسی ارشد مهندسی برق میباشم
   به تازگی از یک شرکت معتبر آمریکایی پیشنهاد کار بهم شده در آتلانتا
   امکان گرفتن ویزای جاب آفر هست؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط موجود نمی توان به این روش با شانس بالایی نگاه کرد ولی می توانید شانس خود را برای دریافت ویزای کار آمریکا امتحان نمایید.

  4. کیوان گفت:

   سلام و عرض ادب. بنده دانشجوی سال آخر مقطع دکترا تخصصی مهندسی برق الکترونیک از اصفهان هستم.خواستم برای مهاجرت به اول آمریکا و اگر سخته و نشد پس از آن برای کانادا اقدام نمایم.موقعیت شغلی این رشته در آمریکا به چه صورت هست و آیا به کمک شما میتوانم جهت اخذ ویزای کار و اقامت امریکا اقدام نمایم؟ یا اول به دلیل شرایط سخت اقامت آمریکا، کانادا را زیر نظر داشته باشم؟ از نظر مالی هم مشکلی ندارم.با تشکر فراوان.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با توجه به شرایط کنونی برای آمریکا فقط اخذ ویزای تحصیلی برای ایرانیان امکان پذیر می باشد. اما در صورت داشتن شرایط مورد نظر برای مهاجرت به کانادا می توانید اقدام کنید.

  5. رامین گفت:

   سلام برای کسی که توان مالیش در حدی نیست که با ویزای تحصیلی اونجا مخارج درس و دانشگاهش رو بده و نتونه کسی رو پیدا کنه که براش دعوت نامه کاری بفرسته چه راهی پیش نهاد میکنین.ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بسته به شرایط شما امکان تحصیل در کشورهای تحصیل رایگان با هزینه ناچیز یا تحصیل در مقاطع بالاتر با اخذ فاند امکان پذیر می باشد.

  6. ناشناس گفت:

   سلام
   من مهندس ارشد در یکی از خطوط تولید کمپانی مرسدس بنز هستم. برای من امکان دریافت جاب آفر از خود کمپانی بنز در آمریکا کاملا محیاست به خصوص که حیطه کاریم کاملا جدید هست و متخصص با تجربه بسیار کم هست در این زمینه. اما به شخصه چون از روند ویزا مطمئن نیستم اقدام نکردم. میخواستم بپرسم آیا امکان گرفتن ویزا وجود داره در این شرایط؟ واینکه حدودا چه مدت طول خواهد کشید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام و احترام
    در صورت داشتن جاب آفر از کمپانی مذکور قادر یه اخذ ویزای کاری آمریکا می باشید. طول پروسه کاری ۳ تا ۴ ماه می باشد.

  7. محمد گفت:

   سلام من ۱۹ سالمه لیسانس تربیت بدنی دارم میخواستم ببینم ایا میتونم برای فوق لیسانس به دانشگاه امریکا ادامه تحصیل بدم؟ و میخواستم ببینم میشود انجا با کار کردن مخارج خود را تامین کرد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید برای مقطع ارشد در کشور آمریکا اقدام نمایید. داشتن مدرک زبان الزامی می باشد. شما در حین تحصیل در مقطع ارشد ۲۰ ساعت حق کار دانشجویی دارید.

  8. حمیدرضا گفت:

   با سلام . یک سوال داشتم از خدمت شما . من ۲۸ سالم است و مجرد فوق لیسانس معماری هستم اما تجربه کار بیمه ای ندارم چون بصورت کار ورزی دو سه سال مشغول دریک شرکت بودم. بتازگی با یک خانم در ایالت پنسیلوانیا در شهر پیتسبورگ آشنا شدم از طریق ایشون میتونم اقامت بگیرم؟ و حدودا چند دلار هزینه داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان اقدام از طریق ویزای ازدواج می باشد ولی پروسه ی آن بسیار طولانی است.شما می توانید از طریق تحصیلی اقدام نمایید وسپس در آنجا درخواست ویزای ازدواج دهید.

  9. مهدی گفت:

   سلام خسته نباشید
   بنده ۲ تا سوال داشتم خدمتتون
   ۲۶ ساله هستم و مجرد
   لیسانس مدیریت بازرگانی رو دارم و میخوام اقدام کنم برای فوق لیسانس
   به نظرتون همین رشته رو ادامه بدم میتونم برای تحصیل به امریکا اقامت بگیرم ؟؟

   سوال بعدی بنده : امکانش هست از طریق دوستانی که در امریکا دارم دعوت نامه برام فرستاده بشه با این شرط که تمام هزینه های بنده رو بپذیرن ؟
   ممنون از راهنمایی های با ارزشتون قربان

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    رشته ی مدیریت بازرگانی در کشوری مثل آمریکا از موقعیت شغلی بسیار خوبی برخوردار می باشد.. برای ویزای تحصیلی نیازی به داشتن دعوت نامه نمی باشد.

  10. بهروز گفت:

   باسلام
   بنده از پذیرفته شدگان ویزای لاتاری ۲۰۱۹ هستم و با توجه به دستور ترامپ میخوام با توجه به تخصص خودم و همسرم که در زمینه بیمه میباشد میخواستم درخصوص جاب آفر بپرسم که آیا کمکی میتوانید به بنده ارائه دهید؟ ممنون از پاسخگویی.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    جاب افر گرفتن پروسه ی بسیار سختی می باشد از این جهت که هر کاری قرار باشه به شما آفر داده بشه اول در خود آن ایالت وایالت های اطراف باید آگهی بشود و سپس به شما می رسد.

  11. سونا گفت:

   سلام ، من پسری ۸ ساله دارم . میشود از راه تحصیل او در مدارس آمریکا ، ما هم وارد آمریکا شده و آنجا زندگی و کار کنیم .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    آمریکا اجازه همراهی والدین را نمیدهد و باید قییم داشته باشید ویا اینکه مدرسه شبانه روزی اقدام نمایید

  12. کامران گفت:

   سلام من۱۶سال دارم وتاکلاس ۹ تحصیل کرده ام وشغل من سیم کشی ماشین است آیامیتوانم اقامت درآمریکا رابگیرم بعدازآن هزینه اش چقدرمیشودچون پول آنچه نانی ندارم واین که از کشورافغانستان یاپاکستان هم میشود مهاجرت کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان میباشد که آنهارا شاغل کنند. مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.

  13. آرمان گفت:

   سلام
   من برنده لاتاری ۲۰۱۷ هستم و هنوز مصاحبه نرفتم با این قوانین جدید ترامپ تو فرصت ۲۰ روز تا مصاحبم میتونم نامه ی جاب آفر از یک شرکت یا مغازه دار در آمریکا بگیرم ؟

  14. علی گفت:

   سلام. دوستم امریکاست گرین کارت داره میتونه با فرستادن دعوتنامه واسم کاری اقدام کنم . ؟؟؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ ویزای کار در کشور آمریکا می بایست دعوت نامه کاری از مرکز معتبری داشته باشید

  15. airin گفت:

   با سلام
   من فوق لیسانس مدیریت مالی دارم و دوره DBA در ایران گذراندم ۳۹ سالمه و مجرد با این شرایط ویزای کار می تونم بگیرم و زمان حدودی برای دریافت ویزا چقدر است؟
   با تشکر ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اقامت کار در کشور امریکا یکی از مدارک مورد نیاز داشتن مدرک زبان است.

  16. Amir گفت:

   سلام کار من کار MDF است آیا میتونم اونجا کاری پیدا کنم یا کارگاهی راه اندازی کنم

  17. رضا گفت:

   سلام
   من با ویزای اف تو در آمریکا هستم، ده سال سابقه فعالیت در زمینه آی تی و شبکه با مدرک کارشناسی مدیریت رو در ایران دارم آیا شانسی برای تبدیل ویزا و پیدا کردن کار وجود داره؟

  18. مايك گفت:

   سلام. شرایط تبدیل ویزای توریستی امریکا به ویزای تحصیلی F1 چیست؟ أیا اقدام برای f1 از داخل امریکا شانس بیشتری داری از اقدام کردن از خارج از امریکا؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ویزای توریستی به ویزای دانشجویی تبدیل نمی شود و شما برای دریافت ویزای دانشجویی و تحصیلی باید مجددا اقدام نمایید . چون امریکا در داخل ایران سفارت ندارد شما مجبورید از خارج از ایران اقدام نمایید

  19. رضا گفت:

   سلام من لیسانس الکترونیک دارم و شغلم تعمیرات تخصصی موبایل
   شرایط کار تعمیرات موبایل در آمریکا به چه شکله ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. در صورتی که پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در کشور امریکا داشته باشید به راحتی می توانید وارد این کشور شده و کار کنید. راهکار دیگر این است که از طریق تحصیلی وارد کشور امریکا شوید و با توجه به اینکه همزمان با تحصیل حق کار دانشجویی دارید، وارد بازار کار شوید.

  20. مهرناز گفت:

   با سلام من لیسانکس مدیریت صنعتی دارم و زبانممم در حد معمولی هست میخواستم د ر رشته هنر ادامه تحصیل
   بدم برای ارشد در امریکا میشه لطفا در این زمینه منو راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

  21. b گفت:

   درود
   ی سوالی خدمتتون داشتم،ممنون میشم راهنماییم کنین
   با این رزومه میشه برای کار درخواست به کشورای خارجی بدهم؟شانسی دارم؟برای کار
   دانشجوی دکترای اگرو اکولوژی(مهندسی کشاورزی) دانشگاه شهید بهشتی ،فارغ التحصیل رتبه اول کارشناسی ارشد و کارشناسی دارای معدل ۱۹ در ارشد و کسب پایان نامه با نمره ۱۹.۹۰
   ثبت اختراع در زمینه نانو کود زئولیت-فسفور
   دارای ۸مقاله علمی پژوهشی در ژورنال های داخلی و ۷ مقاله کنفرانسی و دو مقاله ISC قابل ذکر است در دوران دبیرستان در المپیاد ریاضی در سطح استان دارای رتبه اول بودم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با شرایط شما اکثر کشورهای خارجی امکان اقدام برای شما وجود دارد ولی مهم دادن پذیرش از کشور مقصد می باشد در نهایت شما شرایط خوبی دارید.

  22. aida گفت:

   سلام.
   من ۱۶ سالمه و میخوام حداکثر تا ۱۹-۲۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کنم و اونجا به شغلی که در نظر دارم دست پیدا کنم. چجوری میتونم این کار رو انجام بدم؟ هیچ راهی داره؟ آیا از طریق تحصیل تا این سن میتونم اقدامی بکنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در مقطع دانشگاهی با داشتن مدرک زبان و داشتن نمرات و معدل قابل قبول کشور امریکا میتونید برا ی گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید.

  23. امیر گفت:

   سلام من ۲۰ سال سن دارم با مدرک پیش دانشگاهی و در ایران زندگی نمیکنم و یک پیشنهاد شغل از یه شرکت امریکایی دارم و تمام مراحل را گذروندهام ومورد تایید وزارت کار و مهاجرت هم موردتاییدقرار گرفته یک ماهه دیگه مصاحبه دارم در مالزی .ولی رزومه ی کاری ندارم سوالم اینه چون رزومه ی کاری ندارم تو مصاحبه ایراد نمیگیرن ممنون میشم اگه پاسخ بدید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن ویزای کار کشور آمریکا داشتن جاب افر به تنهایی میتواند برای شما از اداره مهاجرت آمریکا ویزای کار بگیرد و به داشتن رزومه کاری نیازنیست. زیرا کارفرما از قبل شرایط شما را دیده است که درخواست کار داده

  24. امیر بهادر ملکی گفت:

   سلام ، من برنده لاتاری شدم و در حال انجام کار ها هستم ، و مدرک فنی حرفه ای آشپزی دارم ولی سابقه کار ندارم ، میخواستم ببینم در صورت نهایی شدن مهاجرت به آمریکا ، میتونم اونجا با این مدرک کار پیدا کنم ؟ این مدرک اونجا مفید هست یا خیر
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    فردی که در لاتاری برنده میشود در واقع اقامت دائم آمریکا را از همان ابتدا گرفته است پس این به این معناست که شما آزاد هستید هر شغلی را داشته باشید و در هر سطحی و حتی تحصیل نمایید(تمام کارهایی که یک شهروند آمریکایی میتواند انجام دهد) در نتیجه این موضوع به توانایی شما برمیگردد ولی در کل میتوانید اقدام نمایید و مانعی ندارد

  25. الهام گفت:

   سلام.من مدرک بین المللی هتلداری دارم میتونم اقدام به ویزای کارکنم.?زبان اینگلیسی مدرک تافل دارم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله میتوانید اقدام کنید و محدودیتی از این بابت ندارید ولی برای کار حتما از دو روش skilled worker & job offer باید شروع کنید . البته روش جاب آفر معمولا سریعتر و مطمئنتر است . در روش دوم حتما باید رشته شما جزو لیست مشاغل مورد نیاز آن کشور باشد

  26. مهدی ستاری گفت:

   سلام، فوق دیپلم قالبسازی از دانشگاه سراسری تهران دارم و دارم برای کنکور کارشناسی میخونم.
   زبان هم در حد روزمره بلد ام .
   میتونم برای اقامت کاری به آمریکا یا اروپا اقدام کنم ؟
   ممنون بابت اطلاعات خوبتان

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اقامت از طریق کار در اروپا یا آمریکا دو روش عمده وجود دارد skilled worker & job offer هردوی این دو روش منجر به اقامت دائم میشوند ولی جاب آفر سریعتر است به شرط دادن درخواست از طرف کارفرمایی حقیقی. معمولا روش دوم زمان بر است (تا یکسال) ولی هر کشور به نوعی این قانون را اعمال میکند

  27. امیرحسین گفت:

   سلام خسته نباشید بنده دارای مدرک فوق لیسانس IT هستم از دانشگاه شمال امل درخواست کار از امریکا ندارم ایا شانس این وجود داره که اقامت کاری امریکا رو بگیرم ایا سایت هایی برای کاریابی در امریکا وجود دارد بنده ۲۷ سالمه با تشکر.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دریافت ویزای کار کشور امریکا نیاز به داشتن جاب آفر است و در صورت نبودب جاب آفر یا همان کارفرمای حقیقی که درخواست کار مستقیم بدهد مجبور به استفاده از سیستم skilled worker هستید البته اگر هیچکدام نشد راهکار تحصیل و بعد وارد بازار کار شدن باز است .

  28. سعید گفت:

   سلام
   برادر من ۱۶ سال ساکن امریکاست از چه راهی می تونم برای ویزای کار و اقامت دائم در امریکا بگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. برادر شما می تواند برای خانواده درجه ۱ خود، از جمله شما، درخواست دریافت اقامت دائم امریکا را بدهد.

  29. شاهین گفت:

   با دیپلم هم میشه تو امریکا کار گرفت یا نه کار فنی منظورمه بدون نیاز به مدرک تحصیلی

   • آریانا پارس گفت:

    تحت عنوان ویزای EB3 به عنوان نیروی غیر متخصص می تونید تشریف ببرید .

  30. تکتم گفت:

   سلام.من دانشجوی ارشد مدیریت هستم میخواستم بدونم واسه مهاجرت به امریکا بهتره واسه چه ویزایی اقدام کنم و چقدر زمان میبره

  31. سارا گفت:

   سلام.با ویزای همراه در آمریکا هیچ کاری نمیتوان کرد؟

  32. رضا گفت:

   خانم من گرین کارتی داره که دو سال از وقتش باقی مونده. آیا میتونیم توسط این گرین کارت به آمریکا مهاجرت کنیم؟
   هر دو ما مدرک فوق لیسانس داریم. آیا اونجا میتونیم به راحتی کار پیدا کنیم؟

  33. علیرضا گفت:

   با سلام
   بنده برنده لاتاری ۲۰۱۷ هستم و به امید خدا ویزا و اقامت آمریکا را خواهم گرفت.
   با توجه به اینکه مدرک فوق لیسانس با معدل بالا ۱۷ و سابقه کاری مفید +۵ سال در شرکت خصوصی در ایران رو دارم آیا امکان آن فراهم هست که از ایران قبل از رفتن به آمریکا در خواست کار نمایم؟ آیا برای کسانی که اقامت آمریکا را دریافت میکنن باز هم باید تا سه ماه در لیست انتظار ماند؟

  34. مريم گفت:

   سلام من ۳۶ سالمه متاهل هستم و یک فرزند دارم شغلم هم خیاطی هست و طراحی لباس آیا از طریق شغلم میتونم اقدام کنم برای ویزای آمریکا؟

  35. محمدی گفت:

   با سلام میخواستم با ویزای b1میتوان بدون خروج از امریکا تبدیل به e2کرد با توجه به اینکه مجوز ofackگرفتم فقط باید برم اونجا پول برای سرمایگذاری واریز کنم و بیزنس خریداری کنم

  36. حمید گفت:

   سلام برنامه نویس کامپیوتر هستم با مدرک دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای ، چندین ساله از طریق دورکاری برای چند شرکت برنامه نویسی کردم، الان چند ماهه از ایران برای یک شرکت ثبت شده در آمریکا کار می کنم که حاضرن بخاطر توانایی هام برای ویزای کاری برام اقدام کنن.
   زبانم عالیه از پسش برمیام.۲۷ سالمه
   با توجه به دیپلمه بودن آیا این شرکت میتونه برام ویزا بگیره و آیا من شرایطشو دارم ؟ شرکت آمریکایی حتی واسه ویزا وکیل هم استخدام می کنه.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور آمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور آمریکا سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد شرکتی که در آمریکاست باید برای شما درخواست شغلی بفرستد

  37. مجید گفت:

   سلام.
   من یک پیشنهاد کاری از اوهایو آمریکا دارم و برام قراداد کاری رو هم فرستادن.
   داخل نامه گفتن از طریق همین قرارداد کاری برای ویزای کار اقدام کنین.
   حالا سوال من این هست؟
   به من تا ۳۰ آگوست مهلت دادن، آیا روند گرفتن ویزا به این سرعت میشه؟ و آیا هزینه رو من باید پرداخت کنم یا خود شرکت پرداخت میکند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.پرداخت هزینه به عهده ی شما می باشد و ممکن تا ۲۰ آگست برسید

  38. هادی گفت:

   سلام
   برای من یک فرم استخدام از طرف کارفرمای امریکایی ایمیل شده که زیر ایمیل اومده که فرم رو امضا کنم بعد به اداره مهاجرت امریکا ایمیل بزنمش.خواستم بدونم این پرسه کاری درسته؟
   شرکتی هم که برام ایمیل زده یه شرکت نفتی بزرگ هستش
   ممنون

  39. امین گفت:

   سلام. من مهندس عمران هستم و ۲۶ سالم هست. میخواستم بدونم اگر از طریق ویزای m1 یا f1 وارد آمریکا بشم، بعد از پایان دوره ی تحصیلی امکان موندن در اونجا وجود داره یا باید از امریکا خارج بشم؟ اگر بعد از تحصیل کار پیدا کنم چطور؟
   راه پیشنهادی شما برای ورود به امریکا با شرایط بنده چی هست؟

  40. faeze گفت:

   با سلام، خواهرم به همراه همسرش از طریق ویزای تحصیلی ۳ ماه دیگر وارد آمریکا می شوند(ایالت آریزونا)، من می خواستم بدونم که آیا خواهر من که ویزای F2 (یا همان ویزای همراه) دارد می تواند برای من دعوتنامه ارسال کند تا من بتوانم به امریکا سفر کنم یا با ویزای همراه نمی توان دعوتنامه ارسال کرد، و اگر می شود چه مدت باید از اقامت خواهرم در امریکا بگذرد تا بتواند دعوتنامه ارسال کند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.کسی که ویزای همراه دارد نمی تواند برای شما دعوت نامه بفرستد

  41. اوات گفت:

   راهنماییهاتون جالبه

  42. Masoud گفت:

   سلام ایا با دریافت دعو تنامه از یک شرکت در امریکا و گرفتن وکیل در ان کشور میتوانم ویزای کار را دریافت کنم؟

  43. hamid گفت:

   با سلام
   من برنده لاتاری dv2016 هستم. مدرک لیسانس مهندسی برق قدرت بدون سابقه کار دارم. ۲۶ ساله و فعال در زمینه دکوراسیون داخلی و صنایع mdf هستم. ایا بعد از ورود به امریکا امکان پیدا کردن شغل مناسب با حوزه تحصیل یا فعالیتم رو دارم؟ ایا میتونم در بدو ورود کارهای دست پایین مثل کار در رستوران و… پیدا کنم تا بتون مایحتاج اولیه مثل محل اقامت و خورد و خوراک و بیمه رو تامین کنم؟ و همزمان به تحصیل هم بپردازم؟ یعنی پول کارگری کفاف تحصیل و زندگی رو میده؟ و اساسا برای ورود به امریکا کدام شهر و ایالت دارای شرایط بهتری از بابت دستمزد ، کاریابی و تحصیل و البته هزینه نسبتا پایینتری برای فردی مثل من که منابع مالی زیادی در اختیار نداره هستش

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشورنروژ نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید که در ابتدا در خواست متقاضیان کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  44. mehti گفت:

   سلام من پیش دانشگاهی دارم و میخواستم ویزای تحصیلی بگیرم چگونه بعدش میتونم اقامت بگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ اقامت دائم در کشور آمریکا بعد از پایان تحصیل در آن کشور اقامت دائم کسب می نمایید.

  45. کیان گفت:

   من و همسرم مهندس عمران هستیم. چطور می توانیم در آمریکا کار پیدا کنیم
   آیا از طریق شما میتونیم اقدامی کنیم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور آمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  46. میلاد گفت:

   سلام. من مدرک فنی حرفه ای کابینت. و نجاری دارم. ایا میتونم از طریق کار اقامت بگیرم. -؟ چقدر باید هزینه کنم؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور آمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  47. یاسمن گفت:

   سلام.
   من قصد دارم بعد از تحصیلات وارد امریکا برای کار شوم. چه رشته هایی بازار کار و درامد بهتری در امریکا دارد به طوریکه امریکا هم پذیرش آن فارغ التحصیل هارا را داشته باشد؟ +چه شرایط دیگری برای اقامت کاری لازم است؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    درصد شانس افراد برای اخذ ویزای کار کشور آمریکا بسیار پایین می باشد . فقط در صورتی امکان افزایش این شانس می باشد که پیشنهاد شغلی از این کشور برای شما ارسال شود

  48. NazaninM گفت:

   سلام من شونزده سالمه و مسلط به زبان انگلیسى هستم و در دو سال آینده قصد گرفتن مدرک آیلتس رو دارم و همچنین از اوضاع مالى خوبى برخوردارم آیا من میتونم اقامت آمریکا رو بگیرم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما باید یک موقعیت شغلی را در کشور مورد نظر پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه نیروی لازمه را جدب نکرد و در خواستی از اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر ارسال نشود ، در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که با در خواست شما موافقت شود می توانید بعنوان نیروی کار در آن کشور مشغول به کار شوید.

  49. سحر اکبری گفت:

   سلام ، همسر من یه پیشنهاد کار با ویزایH1Bاز آمریکا داره موسسات مختلفی تماس گرفتیم اما متاسفانه رو این ویزا نمی تونن راهنماییمون کنن ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید ما رو راهنمایی کنید

  50. mina گفت:

   ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﭘﺮﺳﺘﺎﺭ ﻫﺴﺘﻢ,ﺳﻲ ﺳﺎﻟﻪ ﻣﺘﺎﻫﻞ و ﺩاﺭاﻱ ﻳﻚ ﻓﺮﺯﻧﺪ.۷ ﺳﺎﻝ ﺳﺎﺑﻘﻪ ﻛﺎﺭ ﻣﺮﺗﺒﻄ ﺩاﺭﻡ.اﻳﺎ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻢ ﺑﺮاﻱ اﺧﺬ ﻭﻳﺰاﻱ ﻛﺎﺭ اﻣﺮﻳﻜﺎ اﻗﺪاﻡ ﻛﻨﻢ? و اﻳﻨﻜﻪ ﺁﻳﺎ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻢ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ اﻡ ﺭا ﻫﻤﺮا ه ﺑﺒﺮﻡ

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشورآمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  51. mehrnaz گفت:

   با سلام
   اگه با ویزای B1/2 وارد آمریکا بشم آیا امکان کار و اقامت وجود دارد؟ آیا میتوانم به نام خودم خانه اجاره کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.اگر شما با ویزای توریستی وارد کشور آمریکا شوید نمی توانید اقامت بگیرید از طریق کار

  52. حمیده گفت:

   من گرین کارت آمریکا رو دارم اگر بخوام برای همسر و دوفرزند دو ساله و چهار سالم اقدام کنم چه مدت طول می کشه تا کار اونها هم درست بشه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.اگه گرین کارت را از راه قانونی به دست آورده باشید ۶ ماه زمان می برد تا برای خانواده خود اقدام فرمایید

  53. الهام گفت:

   سلام. من با یک سیتیزن مسلمان آمریکایی آشنا شدم قصد ازدواج داریم . ایشون شرکت خصوصی معتبر دارند اگر برای من دعوت ب کار بفرستن چقدر شانس دارم ویزا کار بگیرم و برم.؟ در ضمن من حساب مالی و سند ملکی ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما باید در ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید از طریق ازدواج اقامت کشور آمریکا را اخذ نمایید یا کار در آمریکا؟اگر می خواهید از طریق ازدواج وارد آن کشور شوید که شرایط خاص می باشد.اما اگر می خواهید از طریق کار وارد کشور آمریکا شوید نیازمند به پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان ایالت های آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد حال با وجود شرایط شما و داشتن پیشنهاد شغلی نمی توان تضمین کرد بتوانید ویزای کار در آمریکا را اخذ نمایید زیرا از بین تمامی در خواست ها فقط ۲۵۰۰۰ درخواست مورد پذیرش قرار می گیرد.

  54. reza گفت:

   با سلام من فوق دیپلم برق صنعتی دارم در تعمییر خودرو وارد هستم ومدرک بین المللی دارم و۲ سال هم سابقه تدریس در آموزش و پرورش دارم میخواستم ببینم چگونه بایدبرای اقامت اقدام کنم برای خودم و خانواده ام .باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور آمریکا نیازمند به پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان ایالت های آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرداما نمی توان تضمین کرد بتوانید ویزای کار در آمریکا را اخذ نمایید زیرا از بین تمامی در خواست ها فقط ۲۵۰۰۰ درخواست مورد پذیرش قرار می گیرد.که احتمال حضور شما در آن ۲۵۰۰۰ نفر وجود دارد.

    • reza گفت:

     باسلام چگونه باید پیشنهاد شغلی بگیرم چگونه باید درخواست بدم اگر میشه بیشتر توضیح دهید با تشکر فراوان.

     • آریانا پارس گفت:

      سلام.شما باید فردی را در کشور امریکا داشته باشید که به شما پیشنهاد شغلی بده.اگر فردی را سراغ ندارید در خواست شغل می دهید و در اداره های کاریابی به دنبال کار می گردید و پس از آن در خواست متقاضیان کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی انتخاب نشد در خواست متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر کسی انتخاب نشد در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  55. hooman گفت:

   سلام من ۱۵ سالمه میخوام به امریکا برم در ۱۸ سالگی یا بیشتر با رشته ی کامپیوتر چون با این سن نمیتونم به امریکا برم خواستم ببینم من با رشته ی کامپیوتر میتونم وارد امریکا بشم یا نه یا اگر بشم چطور؟و لطفا راهنماییم کنید چون فکر کنم با این سن حداقل بتونم تا۱۸ سالگی کارامو انجام بدم مثلا اموزش زبان انگلیسی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.اگر شما در سن ۱۸ سالگی مدرک زبان داشته باشید می توانید وارد کشور آمریکا شوید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما با دارا بودن مدرک زبان در سن ۱۸ سالگی می توانید وارد کشور آمریکا شوید.

    • hooman گفت:

     ممنون بعد چند سال باید اون جا یعنی امریکا کارکنم تا اقامت اونجارو بگیرم؟

     • آریانا پارس گفت:

      سلام
      بعد از ۳ تا ۵ سال کار کردن در کشور آمریکا می توانید اقامت کشور آمریکا را کسب کنید

  56. saycho@gmaIL.COM گفت:

   سلام . من و خانوم هر دو لیسانس حقوق داریم.دو پسر داریم .سن من ۳۵ و خانوم ۳۱.میخواستیم بریم سوئد یا آمریکا برای کار وکالت . باید چیکار کنیم.۵۰۰ میلیون تومان هم پول داریم.ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشورآمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  57. آرین گفت:

   سلام من دکتر هستم و ۲۲ سال پزشکی خواندم میخواستم بدونم میتونم از راه کار میتونم اقامت بگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشورآمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.و پس از ۳ سال کار در کشور آمریکا می توانید اقامت دائم آن کشور را کسب نمایید.

  58. شیوا گفت:

   با سلام من فوق لیسانس برق قدرت با معدل ۱۵ از دانشگاه آزاد با سابقه کاری ۵ سال در زمینه نرم افزار سخت افزار می باشم. برادر من یکسال است که سیتیزن امریکا شده ، می خواستم بدونم چه مدت طول میکشه که از طریق ایشون گیرین کارت خودمو بگیرم واینکه شرایط کاری برایم چگونه خواهد بود؟آیا نقدینگی در حساب باید داشته باشم.؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چون برادر شما نمیتواند به صورت مستقیم برای اقامت شما اقدام کند مدت زمان نسبتا زیادی لازم است تا شما بتوانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید

  59. محمد علی گفت:

   سلام من فوق لیسانس برق قدرت از دانشگاه ازاد هستم با معدل ۱۶ در حال یاد گیری زبان هستم برای گرفتن اقامت امریکا چه راهیو بمن پیشنهاد می کنین ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ اقامت آمریکا از سه روش سرمایه گذاری،تحصیل و کار می توانید اقدام کنید که هر کدام شرایط ویژه ای را دارا می باشند. برای ویزای کار نیاز به پیشنهاد شغلی می باشید.
    از روش سرمایه گذاری باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار داشته باشید و برای ادامه تحصیل نیاز به مدرک زبان می باشید.

  60. mahshid گفت:

   سلام من کارشناسی زیست شناسی .سلولی مولکولی هستم از دانشگاه آزاد برای مدرک زبانم اقدام کردم ولی معدلم پایین هست از چه راهی میتونم وارد آمریکا بشم که مورد حمایت دولت قرار بگیرم?

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ورود به کشور آمریکا باید به صورت تحصیلی وارد این کشور شوید.برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید و در صورت پیدا کردن کار می توانید ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کنید

  61. Ali گفت:

   بنده با ویزای F2 در آمریکا هستم میخواستم بدونم برای ویزای کار چه تفاوتی هست برای آنهایی که از اروپا مدرکشان رو گرفته اند. من مدرک مستر و دکتری رو از انگلستان گرفتم و تمام شرکت های معتبر وقتی وضعیت ویزای مرا متوجه میشوند میگویند متاسفیم ما نمیتوانیم اسپانسر بشویم میشه لطفا راهنمایی کنیذ که چه باید کرد وقتی که شانس H1B تقریبا صفره و اینکه چه مزیتی داره از اروپا مدرکمان رو گرفته باشم. ممنون میشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    نکته کار شما این هست که ویزای شما F2 هست و بسیاری از کارفرماها حق اعطای فرصت شغلی به همراه دانشجو رو ندارند ولی شما میتونید برای کار در مراکز دانشگاهی اقدام کنید چون در این مکان ها شانس بیشتری دارید

  62. ali گفت:

   سلام من گرین کارت را تا چند وقت دیگه میگیرم میخاستم کار پیدا کنم لطفا راهنماییم کنید کارشناسی نرم افزار ، ارشد شبکه و ۳ سال کار درایران ایا میشه سریع کار پیدا کردم با سپاس از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    زمینه کاری شما در شانس پیدا کردن کار در آمریکا موثر هست ولی با فرستادن رزومه به آژانس های کاریابی میتونید شانس بیشتری داشته داشته باشید

  63. Reza گفت:

   سلام. من مهندس عمران هستم. کاردانی مکانیک سیالات دارم و ضمنا دیپلم برق قدرت دارم. ٣٨سال سن دارم و حدود بیست سال سابقه کار داشته و در سه رشته برق و مکانیک و عمران توان و تخصص لازم رو دارم. زبانم هم بد نیست. چطور میتونم با کارفرماهای کشور امریکا ارتباط برقرار کنم. باسپاس از راهنماییتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشورآمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  64. Maria گفت:

   سلام . من ارشد مهندسی کشاورزی-آبیاری و زهکشی دارم از یک دانشگاه دولتی، با معدل ۱۵. در حال یادگیری زبان هستم.به نظرتون بهترین گزینه برای اقامت کجاست و از چه طریقی اقدام کنم بهتره؟

   • آریانا پارس گفت:

    نکته مهم اینه که چه کشوری به شما شرایط اقامت رو میده،در صورتی که پیشنهاد کار از کشور امریکا داشته باشید میتونید برای ویزای کار امریکا اقدام کنید.ولی برای کسب اطلاع بیشتر به شما توصیه میکنیم که مطلب اقامت با فوق لیسانس رو در همین وب سایت مطالعه کنید

  65. امین گفت:

   من لیسانس برق قدرت از یک دانشگاه غیرانتفاعی هستم در حال حاضر ۵سال سابقه کار در نیروگاه برق به صورت قراردادی رو دارم وهمچنین دارای مدارک فنی و حرفه ای مرتبط با رشته تحصیلیم می باشم….
   می خواستم بدونم که
   من اگه بخوام برای ویزا کار اقدام کنم چطوری می تونم کارفرما رو پیدا و باهاش ارتباط برقرار کنم؟
   حداقل پولی که باید همراه خودم بیارم چقدر باید باشه ؟
   نمره تافلم چند باید باشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام وقت بخیر بهترین روش برای پیدا کردن کار در کشور امریکا از طریق سایت های کاریابی هست که در مطلبی در همین وب سایت چندتا از بهترین هاشون رو معرفی کردیم و شما میتونید از طریق تلفن و ایمیل با انها ارتباط داشته باشید

  66. شهاب گفت:

   سلام،من ۷سال سابقه کاردرپتروشیمی به همراه لیسانس مهندسی حفاری نفت با معدل۱۴،اگر یک دوست درآمریکا اسپانسرمن بشه وبخوام تو یک شرکت نفتی کارکنم امکانش هست؟زبان آیلتس دارم.با

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما امکان چنین کاری برای شما میسر می باشد.برای کسب ویزای کار نیازمند مدرک زبان نمی باشید

  67. امید گفت:

   برای یک فرد با مدرک لیسانس مکانیک از دانشگاه ازاد بهترین راه برای گرفت اقامت امریکا چیست

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورت داشتن مدرک زبان برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمائید.پس از اتمام تحصیل اگر به مدت ۳ سال کار کنید می توانید اقامت کشور آمریکا را کسب کنید.

  68. Polaris گفت:

   ایا با ویزای J می توان در امریکا اقامت گرفت؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    خیر. شما پس از پایان دوره ی فرصت مطالعاتی باید به کشور خودتون برگردید

  69. milad گفت:

   سلام من مدرک فنی حرفه ای بین المللی دارم رشته لوله کشی سردوگرم میتونم بااین مدرک توامریکا کار پیداکنم واقامت دائمی داشته باشم؟

  70. Sami گفت:

   با سلام
   من مهندس برق با مدرک فوق لیسانس از انگلستان هستم.
   میخواستم بدونم برای پیدا کردن کار در آمریکا موسسه شما میتونه به بنده کمک کنه ?
   در ضمن با پیدا کردن کار مشکلی برای ورود به آمریکا هست یا خیر?

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    شما باید یک موقعیت شغلی را پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه کسی برای اون کار در خواست نداده باشد درخواست شما بررسی میشود که ایا شما واجد شرایط هستید یا خیر.

  71. آریانا پارس گفت:

   سلام
   دوره های ارشد در کشور آمریکا دو ساله می باشد و با توجه به داشتن مدرک زبان شما می توانید برای این کشور اقدام کنید.هروقت کار مناسب پیدا کردید می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و پس از ۳ سال اقامت کشور آمریکا را کسب کنید.پس از گرفتن اقامت آمریکا می توانید برای مادر خود اقدام کنید که حدود ۱۰ سال طول می کشد ولی بصورت توریستی می تواند به کشور آمریکل رفت و آمد کند.

  72. katrin گفت:

   سلام
   من دختری ۲۳ ساله هستم مهندس صنایع غذایی گرایش کشاورزی و نفر اول دانشگاه با معدل ۱۹ فارق التحصیل شدم زبانمم عالیه میتونم ایلتسمو راحت بگیرم
   میخوام برای ارشد دانشگاه های امریکا اقدام کنم ولی هیچ گونه حمایت مالی ندارم
   پس هدفم گرفتن بورس هست احتمال و شرایط گرفتن بورس کامل برای ارشد چقدره؟
   اگر هم موفق به اخذ بورس کامل نشم میشه قسمتی از هزینه هام بورس شه؟و در این شرایط چون حمایت مالی ندارم اونجا امکان کار مرتبط با رشتم که بتونم خودم بقیه هزینه های زندگیمو تامین کنم هست؟
   ایا اگر ارشدم رو در ایران بخونم و باز هم از لحاظ نمرات و تحقیقات عالی باشم احتمال گرفتن بورس کامل و شرایط بهتر زندگی برای دکتری در امریکا اسانتر از دوره ی ارشد هست یا فرقی نمیکند؟
   ممنونم اگه جواب کاملی بدین
   مرسی از سایت خوبتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایط بورسیه گرفتن در مقطع کارشناسی ارشد پائین می باشد و به افراد محدودی تعلق می گیرد.برای گرفتن بورسیه باید معدل بالای ۱۷ ، مدرک زبان خوب ،دانشگاه های برتر ، مقاله ISI و نمرات GRE و GMAT داشته باشید.به شما توصیه می شود برای تحصیل در کشور های رایگان در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید و پس از آن برای بورسیه در کشور آمریکا اقدام نمایید.شرایط اخذ بورسیه در کشور های دیگر برای آمریکا بالاتر از کشور ایران می باشد بخاطر رتبه دانشگاه ها.برای اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمائید.

  73. حسین گفت:

   سلام .من معادل دو میلیون دلارسرمایه نقدینگی دارم و مدرک تحصیلی هم ندارم که ویزای تحصیل بگیرم برای اقامت آمریکا باید چکار کنم ؟ ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق سرملیه گذاری اقامت کشور آمریکا را اخذ کنید.
    برای اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه در ارتباط باشید

  74. آراد گفت:

   اگر با ویزای توریستی بریم آمریکا بخواهیم اونجا پناهندگی بگیریم چه مدت زمان لازم است که خانواده ام رو به آمریکا راه پیدا کنند

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    موسسه ما در امر پناهندگی نمی تواند شما را همیاری کند

  75. حسین گفت:

   سلام من از همسرم که در امریکا است جدا شده ام و پسرم نیز در امریکا است و سن او ۱۳ سال است من به چه صورت میتوانم به امریکا بیاییم وپسرم راببینم

  76. پریسا گفت:

   سلام.اگر دعوتنامه داشته باشیم و همون فردی ک دعوتنامه فرستاده کارفرمای ما بشه میتونیم ویزای کاری بگیریم و مشغول به کار بشیم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید به مدت ۳ ماه در این کشور کسی خواهان این کار نباشد و نکته حائز اهمیت مدرک تحصیلی شما و مرتبط بودن رشته شما با کار است.

  77. فرناز گفت:

   باسلام
   آیا شرایط مهاجرت و دریافت ویزای کار برای ایرانیان مسیحی و مسلمان فرق می کند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    به صورت یکسان می باشد شرایط ایرانیان از طریق ویزای کار

  78. سعید گفت:

   سلام اگرباویزای توریستی وارد آمریکا شویم میتونیم درخواست عوض کردن ویزامون کنیم.و بخوایم که به ما اقامت دائم آمریکا روبدن؟مارو بااین حرف بیرون نمیکنند؟آیا اگر در آمریکا یک کار مجازوساده پیدا کنیم بادرخواستمون موافقت خواهند کرد؟
   باتشکر فراوان…

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ویزای توریستی به هیچ ویزای دیگر تبدیل نمی شود و فقط می توانید پناهنده بشوید

  79. رضا گفت:

   سلام.خسته نباشید..میخواستم بدونم اگر با ویزای توریستی وارد آمریکا شویم میتونیم درخواست اقامت

  80. مهسا گفت:

   سلام من شهریور با همسرم میرم به آمریکا من ویزای همراه اف تو دارم و کارشناسی و ارشد کامپیوتراز علم و صنعت برای اینکه من بتونم اون جا کار پیدا کنم راهی هست ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله امکانش هست.برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه در ارتباط باشید.

  81. س ک گفت:

   ایا با ورود به امریکا از طریق ویزای تحصیلی میتوان ویزا را به محض ورود تغییر داد و راهی برای اقامت جستجو کرد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اگر کار پیدا کنید یا برای سرمایه گذاری اقدام کنید می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزاهای دیگر تبدیل کنید.

  82. احمد گفت:

   سلام اگر میخوام اقامت دایمی به امریکا رو بگیرم باید چکار کنم. خواهش میکنم کمکم کنید

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    از راههای مختلف ممکن هست . برای اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه تماس بگیرید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کار در آمریکا کار در آمریکا کار در آمریکا کار در آمریکا کار در آمریکا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up