آشنایی با کالج زبان فرانسه

مسلماً شرکت در دوره های آموزشی کالج های زبان در فرانسه بهترین مسیر برای یادگیری زبان فرانسوی می باشد. در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ میلیون نفر در جهان به زبان فرانسوی صحبت می کنند، کشور فرانسه به لطف قدرت نظامی و نفوذ سیاسی در صده های ۱۸ و ۱۹ میلادی کشورهای بسیاری را در قاره های مختلف نظیر آمریکا، آفریقا، اروپا و آسیا به استعمار خود درآورد بود. از این رو امروزه در بیش از ۶۰ کشور جهان زبان فرانسوی به عنوان یکی از زبان های پرکاربرد محسوب می شود.

با توجه به رواج زبان فرانسوی در بسیاری از کشورهای دنیا، هر ساله به تعداد افرادی که متقاضی یادگیری زبان فرانسوی هستند افزوده می شود، از سوی دیگر امکان رایگان تحصیل در فرانسه برای افرادی که به زبان این کشور تسلط لازم را دارند باعث گردیده هر ساله افراد بسیاری برای آموزش زبان برای دوره های کالج زبان فرانسه اقدام نمایند.

دوره های آموزشی زبان فرانسوی در کالج های زبان فرانسه معمولاً بین ۳ ماه الی ۱ سال می باشد، هزینه های تحصیل در دوره های کالج زبان فرانسوی بسته به نوع کالج برای هر ترم بین ۱۰۰۰ الی ۵۰۰۰ یورو است. زمان اخذ پذیرش از کالج های زبان فرانسه در این کشور بسته به قوانین کالج مورد نظر کمی متفاوت می باشد، از این رو زمانبندی دقیق در ارتباط با زمان اقدام جهت اخذ پذیرش از کالج زبان مورد نظر از اهمیت فراوانی برخوردار است.

فرانسه,فرانسه,فرانسه

شرایط تحصیل کالج زبان در فرانسه

برای دریافت پذیرش از کالج زبان در فرانسه شرایط سنی و تحصیلی خاصی اعلام نشده است، ولی شرایط سنی فرد متقاضی برای تحصیل در کالج های زبان فرانسه تاثیر بسزایی در صدور ویزای تحصیلی خواهد داشت، در واقع هرچه سن متقاضیان تحصیل در کالج زبان فرانسه کمتر باشد شانس صدور ویزا بیشتر خواهد بود، از سوی دیگر ارائه دلایل منطقی برای یادگیری زبان فرانسوی می تواند شانس افراد برای اخذ ویزا را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

برای ورود به دوره های آموزشی در کالج زبان فرانسه نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نیست و متقاضیان می توانند با داشتن آشنایی بسیار سطحی با زبان فرانسوی برای شرکت در دوره های کالج زبان فرانسوی اقدام نمایند. متقاضیان تحصیل در کالج زبان فرانسه در دوره های یکساله معمولاً اجازه کار در حین تحصیل را خواهند داشت و بعد از اتمام دوره کالج زبان می توانند برای تحصیل در دانشگاه یا کار در کشور فرانسه اقدام نمایند.

کالج های آموزش زبان در فرانسه به صورت دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت می باشند، مسلماً هزینه های تحصیل در کالج های زبان دولتی نسبت کالج های خصوصی به مراتب ارزانتر خواهد بود. لازم به ذکر است به طور کلی شانس صدور ویزا برای افرادی که نامه پذیرش از کالج های زبان در فرانسه را دارند نسبت به افرادی که نامه پذیرش از دانشگاه های فرانسه را دارند کمتر خواهد بود.

فرانسه,فرانسه,فرانسه

پروسه دریافت ویزای کالج زبان فرانسه

پروسه اخذ ویزای کالج زبان فرانسه نسبت به اغلب روش های مهاجرتی با سرعت بیشتری انجام می شود. اولین قدم برای دریافت ویزای کالج زبان فرانسه ثبت نام آنلاین در یکی از کالج های زبان فرانسه می باشد، پس از ارسال رزومه از سوی متقاضی و بررسی و تایید شرایط فرد متقاضی از سوی کالج مورد نظر، فرد متقاضی با پرداخت مبغلی به عنوان بیعانه ثبت نام، نامه پذیرش را دریافت خواهد کرد.

پس از اخذ نامه پذیرش از کالج مورد نظر فرد متقاضی با دریافت وقت سفارت در زمان مشخص شده برای ارائه مدارک تکمیلی می بایست به صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید، پس از بررسی مدارک فرد متقاضی از سوی سفارت امکان دریافت ویزای کالج زبان فرانسه وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است پس از دریافت ویزا و ورود به کشور فرانسه فرد متقاضی می بایست هزینه دوره تحصیلی کالج زبان فرانسه را به صورت کامل به کالج مورد نظر پرداخت نماید. معمولاً پروسه اخذ ویزای کالج زبان فرانسه در صورتی که مدارک فرد متقاضی کامل باشد بین ۳ الی ۴ ماه زمان خواهد برد.

هزینه کالج های زبان در فرانسه

همانگونه که پیش تر ذکر گردید، کالج های زبان فرانسه به صورت دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت می باشند، از این رو هزینه های دوره کالج زبان در فرانسه بسته به نوع کالج مورد نظر و طول دوره تحصیلی متفاوت خواهد بود. به طور کلی میانگین هزینه های تحصیل در فرانسه در خصوص کالج های دولتی و خصوصی به شرح ذیل می باشد.

شرایط کالج کالج های دولتی کالج های خصوصی
سطوح زبان قابل ارائه A1 الی C1 A1 الی C1
میانگین شهریه سالانه بین ۱۸۰۰ الی ۶۲۰۰ یورو بین ۴۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو
ظرفیت پذیرش بین ۱۵ الی ۲۰ نفر برای هر ترم بدون محدودیت
خوابگاه معمولاً دارد (شامل هزینه خواهد بود) معمولاً دارد (شامل هزینه خواهد بود)

فرانسه,فرانسه,فرانسه

برترین کالج های زبان در فرانسه

مسلماً بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسوی شرکت در دوره های آموزش زبان این کشور می باشد، چرا که قرار گیری افراد در محیطی فرانسوی زبان تاثیر بسزایی در تسریع یادگیری زبان خواهد داشت، از سوی دیگر فرانسه دارای کالج های زبان بسیار معتبر و مشهوری می باشد که دوره های آموزش زبان فرانسوی را به بهترین شکل ممکن ارائه می نمایند. در این بخش از مطلب برخی از بهترین کالج های زبان در فرانسه را معرفی خواهیم کرد.

کالج زبان فرانسه در استراسبرگ

استراسبرگ هفتمین شهر بزرگ فرانسه می باشد، که به لطف امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال، نرخ بیکاری پایین، بازار کار مناسب و … از بالاترین استانداردهای آموزشی و زندگی برخوردار می باشد. از سوی دیگر هزینه های تحصیل و زندگی در شهر استراسبرگ نسبت به پاریس و برخی از شهرهای بزرگ فرانسه به مراتب مناسب تر خواهد بود.

استراسبرگ از کالج های زبان بسیار معتبر و مطرحی نظیر موسسه استارلنگ، موسسه Ciel، موسسه Alliance France، موسسه IIEF و … برخوردار است، با توجه به هزینه های بسیار مناسب و منطقی تحصیل و زندگی در استراسبرگ و همچنین امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال این شهر قطعاً گزینه مناسبی برای آموزش زبان فرانسوی خواهد بود.

کالج های زبان در فرانسه (لیون)

لیون به عنوان سومین شهر بزرگ فرانسه از جمله شهرهای مشهور و پرجمعیت این کشور می باشد، لیون شهری پرانرژی با امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال است. از سوی دیگر لیون دارای بازار کار بسیار مناسب با پایین ترین نرخ بیکاری می باشد، لیون علاوه بر دانشگاه های بسیار معتبری که دارد، از کالج های زبان بسیار مطرح و شناخته شده ای برخوردار است.

هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در لیون نسبت به پاریس و امکانات آموزشی ایده ال در این شهر باعث رشد آمار مهاجرت دانشجویان به این شهر شده است. اغلب کالج های زبان لیون از اعتبار و سابقه فراوانی برخوردار می باشند، ولی در این بین کالج هایی نظیر Alpadia Lyon و Lyon Bleu International دارای شهرت بیشتری هستند.

فرانسه,فرانسه,فرانسه

کالج های زبان در فرانسه (نیس)

نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه محسوب می شود، شهر نیس به لطف سواحل خیره کننده و ساختار شهری بسیار جذاب به همراه جاذبه های گردشگری متعدد از جمله شهرهای بسیار زیبای فرانسه می باشد، که امروزه به یکی از قطب های گردشگری در این کشور تبدیل شده است.

علاوه بر جاذبه های فراوانی که نیس دارد، هزینه های زندگی و تحصیل در این شهر نسبت به پاریس و لیون کمتر خواهد بود، از سوی دیگر از دانشگاه ها و کالج های زبان بسیار معتبری برخوردار است، که در این بین کالج های زبان B Institut Linguistique و France Langue Nice نسبت به اغلب کالج ها شهرت بیشتری دارند.

نتیجه گیری

بدون شک بهترین راه برای آموزش زبان فرانسوی ثبت نام در کالج های زبان کشور فرانسه می باشد، با توجه به فراگیری زبان فرانسوی در بسیاری از کشورهای جهان تعداد متقاضیان یادگیری زبان فرانسوی با اهداف نظیر کار، تحصیل و مهاجرت روز به روز درحال افزایش است. از این رو شرکت در دوره های زبان فرانسوی در کالج های کشور فرانسه می تواند کوتاه ترین و بهترین مسیر برای یادگیری زبان فرانسوی باشد.

از سوی دیگر هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در فرانسه، اجازه بردن همراه، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه پس از گذراندن دوره های زبان در کالج، افزایش شانس مهاجرت به کشوری نظیر کانادا و… تنها بخشی از مزایای آموزش زبان فرانسوی در کالج های زبان فرانسه خواهد بود.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما عزیزان توصیه می کند برای هرگونه اقدام جهت مهاجرت به خارج از کشور اطلاعات دقیق در ارتباط با شرایط زندگی، کار یا تحصیل در کشور مقصد کسب نمایید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  ۱۸ پاسخ به “کالج های زبان در کشور فرانسه”

  1. نرگس رفیعی گفت:

   سلام وقتتون بخیر. من ۲۳ سالمه و ی ترم دیگه لیسانس IT میگیرم . میخواستم بدونم میتونم از کالج دولتی استراسبورگ پذیرش بگیرم؟ زبان فرانسه رو هم سطح A1 تموم کردم و A2 هستم

  2. راد گفت:

   سلام من ۲۶ سالمه کارشناسی مهندسی صنایع رو رها کردم و فرانسه میخونم در حال اتمام سطح B1 هستم
   شانسی برای گرفتن پذیرش دوره زبان دارم؟؟

   • author15 گفت:

    سلام
    معمولا شانس اخذ ویزا برای دوره های زبان این کشور پایین است ولی شما می توانید شانس خود را امتحان کنید و در صورت داشتن شرایط معقول و دلیل قانع کننده برای آفیسر امکان اقدام در این زمینه وجود دارد.

  3. ناهید گفت:

   سلام
   دختر من ۲۰ ساله هست، آیلتس ۶/۵ داره و فرانسه در حد A2 است. آیا میشه برای دوره زبان فرانسه یکساله اقدام کنه (دانشگاه استرازبورک) و اینکه چند درصد میتونه ویزا بگیره؟
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بله امکانش هست و پس از پایان دوره می تواند تحصیل در فرانسه داشته باشد. شانس ویزا نسبی هست و نمی توان با اطمینان در مورد آن صحبت نمود ولی به صورت کلی بله شانس دارند.

  4. تینا گفت:

   سلام
   برای شهر استراسبورگ،کالج دولتی زبان فرانسه هم انجام میدید!؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بله ولی شانس پذیرش در کالج زبان نسبت دریافت پذیرش در دانشگاه خیلی کم تر است.

  5. زهرا رحيمي گفت:

   با سلام
   بنده دارای مدرک فوق لیسانس دانشگاه تهران هستم و سابقه۱۵ سال کارشناس فروش در شرکت خودرو ساز داخلی را دارا می باشم . متولد۱۳۶۱ هستم و می خواهم برای کار و یا ادامه تحصیل به فرانسه شهر رن سفر کنم . برادر بنده در شهر رن فرانسه دانشجوی دکتری می باشد . بنده سرمایه ای نیز برای مهاجرت ندارم . چگونه می توانم پذیرش دانشجوئی ( دانشجوی زبان فرانسه ) و یا با پیشنهاد کار ی مهاجرت نمایم .

   • author12 گفت:

    سلام ، تحصیل درکشور فرانسه هزینه های متناسبی را در برمی گیرد منوط به اینکه شما بودجه تحصیل و زندگی را در سال اول تحصیل در حساب بانکی خود داشته باشید و با توجه به حضور برادر شما در کشور فرانسه می توانید از راهنمایی ایشان استفاده کنید و از طریق کارفرما ویزای جاب آفر دریافت کنید.

  6. خسروی س گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   میتوان به قصد خواندن پزشکی در فرانسه ابتدا در کالج زبان فرانسه را خواند و بلافاصله وارد دانشگاه پزشکی شد؟؟
   هزینه ی سالانه دانشگاه های دولتی برا رشته ی پزشکی در فرانسه چقدر است؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در حال حاضر شانس ویزای تحصیلی فرانسه بدون داشتن مدرک زبان فرانسوی بسیار کم می باشد . هزینه زندگی سالیانه حدود ۸۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل رایگان می باشد البته شما یک پرداختی ناچیزی بین ۰ تا ۱۵۰۰ یورو به ازاء هر ترم خواهید داشت.

  7. هومن گفت:

   سلام
   چنتا سوال اول اینکه با گرفتن پذیرش ازدوره های زبانی که کمتر از هشت ماهه مثلا پنج ماهه چقد احتمال گرفتن ویزا وجود داره؟؟دوم اینکه چطور میشه کنسول و قانع کرد که قصدمون واقعا گذروندن دوره های زبانه نه موندن با توجه به اینکه من سربازی نرفتم اینجا هم دانشجو هستم؟؟
   و اینکه یه توضیحی راجع به هزینه های دوره ها و خوابگاه و خرج تو این مدت میدید؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام کلا برای کالج های زبان در کشورهای غیر انگلیسی زبان شانس ویزا پایین هستش.

  8. عباس زرگری گفت:

   سلام. من ۳۳ سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیس با معدل ۱۳/۱۲ فارغ التحصیل ۱۳۸۶ و فوق لیسانس مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی با معدل ۱۶/۵۴ فارغ التحصیل ۱۳۸۷هر دو از دانشگاه آزاد هستم با ۵ سال سابقه کار مرتبط با لیسانس و ۴ سال سابقه کار مرتبط با فوق لیسانس. همسرم لیسانس آموزش زبان انگلیسی با معدل ۱۶/۷۴ از دانشگاه دولتی و یک پسر ۱ ساله. زبان انگلیسی در حد مطلوب و فرانسه صفر. آیا می تونم در مقطع دکترا یکی از گرایش های مدیریت دانشگاه های فرانسه اقدام کنم یا باید مستر مجدد بخونم؟ آیا میشه بدون مدرک زبان فرانسه اقدام کرد و کلاس زبان فرانسه رو در اون کشور برم. آیا اگه همسرم اقدام کنه احتمال پذیرش بیشتره؟ و اینکه آیا ویزای همرا همزمان صادر میشه تا ۳ تایی خمزمان وارد فرانسه بشیم. هزینه های تحصیل چطوره؟

  9. مهدی گفت:

   با سلام
   آیا برای ویزای زبان فرانسه میشه اقدام کرد ؟
   من مهندسی نرم افزار خوندم سن ۳۸ سال
   و سابقه کار ۱۷ سال دارم
   متاهل هستم می خواستم ببینم شانس ویزای زبان پایین نیست ؟
   در بدو ورود سفارت نمره زبان فرانسه می خواد ؟
   با سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    برای کالج زبان نمره زبان فرانسه لازم نیست ولی کالج زبان برای فرانسه شانس ویزای زیادی نداره و اجازه همراه هم ندارید برای گذراندن دوره های کالج زبان کشورهای معتبر انگلیسی زبان مثل انگلستان و ایرلند جنوبی و مالتا مناسب تر هستند تا ی کشور فرانسوی زبان مثلا در کشور مالتا دورهای زبان ۸ ماه تا ۱ سال برگزار میشوند که طول دوره زبان نسبت به کشورهای دیگه بیشتر است و هزینه یک سال زندگی و تحصیل ان حدود ۶۰ تا ۶۵ میلیون هستش و پروسه زمانی کمتر از ۳ ماه میتونیم براتون پذیرش بگیریم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up