plane

cloud-2 cloud-3-grey
cloud-2 cloud-3-grey
cloud-1 cloud-2
cloud-1 cloud-2

از دروس ارائه شده در این سال می توان به زبان انگلیسی، ریاضیات، اجتماعی، علوم و برنامه ریزی اشاره کرد. در سال دوازدهم، دانش آموزان قادر خواهند بود طیف وسیعی از دروس را انتخاب نمایند. دانش آموزان در این سال برای مهارت هایی همچون کاریابی، رزومه نویسی و مواردی از این قبیل آماده می شوند.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

بودجه لازم برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان را می توان به دو بخش کلی هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل تقسیم کرد. هزینه تحصیل بسته به نوع دبیرستانی که برای آن اقدام می کنید از حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار متغیر است.

به طور معمول دبیرستان های دولتی هزینه های کمتری از دبیرستان های خصوصی دارند. دبیرستان های خصوصی نیز با توجه به امکاناتی که دارند و خدماتی که ارائه می دهند ممکن تا ۶۰ هزار دلار در سال نیز هزینه داشته باشند.

اما هزینه های زندگی کاملا به خود شما بستگی دارد. موارد عمده ای که در هزینه های زندگی می توان به آنها اشاره کرد شامل اجاره خانه، خورد خوراک، حمل و نقل، بیمه و… هستند.

چطور با معدل پایین دیپلم به کانادا مهاجرت کنیم؟

تا این جا این نکته را متوجه شدید که اگر تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کانادا گرفته اید می بایست معدل بالایی داشته باشید تا بتوانید به راحتی پذیرفته شوید. اما افرادی که دارای معدل پایینی هستند نباید نگران این موضوع باشند چون برای ورود و پذیرش آن ها نیز راه هایی وجود دارد. یکی از رایج ترین این راه ها دادن تعهد برای کسب معدل بالا در دوران تحصیل در مقطع کارشناسی است. در ادامه به راهکار های بیشتری اشاره می کنیم تا کسانی که معدل پایینی هم دارند بتوانند در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوند و آینده ی روشنی را برای خود بسازند.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا

متقاضیان ویزای دانشجویی برای تحصیل در کانادا می توانند برای مقطع لیسانس کانادا، در صورت به اتمام رساندن ۱۲ سال تحصیل خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. بطور معمول بازه های زمانی مقطع کارشناسی در کشور کانادا چهار سال به طول می انجامد.

لازم بذکر است، متقاضیانی که ۱۱ سال تحصیل کرده اند، قادر خواهند بود سال ۱۲ را در این کشور سپری کرده و پس از آن وارد دانشگاه های کانادا شوند. دوره کارشناسی در کانادا، دریچه ای برای کسب علم اندوزی می باشد. دانشجویان بین المللی متناسب با علاقه مندی خود قادر خواهند بود برای برترین دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. لازم بذکر است امکان تحصیل در دانشگاه و یا کالج برای دوره های کارشناسی میسر می باشد.

تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان پس از اتمام دوره های کارشناسی، مجوز ورود به دوره کارشناسی ارشد را دریافت می نمایند. بصورت کلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا به دو دسته تقسیم می شود و دانشجویان متناسب با شرایط رشته تحصیلی، ملزم به حضور در یکی از این دوره های در نظر گرفته شده می باشند.

دوره های تحقیقاتی Master of Science

در دوره های تحقیقاتی، دانشجویان داوطلب همانند دوره های دکترا اقدامات را انجام می دهند. این بدین معناست که برای ورود و اخذ پذیرش، نیازمند تائید از استاد  می باشند. مسلماً برای تاییدیه گرفتن از یک استاد، دانشجو نیازمند شرایط ایده آل برای اخذ پذیرش است که معدل مناسب، مقالات بین المللی، نمره زبان از موارد این شرایط می باشد. دانشجویان تمامی رشته های تحصیلی در صورت پیدا کردن استاد راهنما می توانند در دوره های تحقیقاتی شرکت کنند. به صورت معمول رشته های علوم پایه مثل فیزیک، ریاضی و رشته های پیراپزشکی در این دسته قرار می گیرند.

دوره های Master of Engineering

دسته دوم کارشناسی ارشد به Master of Engineering مشهور است که برای اخذ پذیرش، دانشجویان باید شرایط خواسته شده دانشگاه مورد نظر را تأمین کنند. مدت زمان دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا ۲ سال می باشد ولی دوره های ۱۲ و ۱۸ ماهه نیز در دانشگاه های کانادا قابل دسترس است.

دانشجویان بین المللی با تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا، از فرصت های مناسبی برای اخذ اقامت کانادا و کار در این کشور برخوردار می باشند.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

تحصیل دکتری در کانادا

با توجه به نظام آموزشی کشور کانادا، تحصیل در مقطع دکتری در کانادا بین ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد. دانشجویان از اقصی نقاط دنیا در صورت ارائه مدارک مورد تائید قادر خواهند بود برای این مقطع اقدام نمایند. دانشجویان در ابتدای راه خود برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کانادا ملزم به اخذ تائید از یک استاد راهنما می باشند و پس از آن فراهم کردن شرایط دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهند. بصورت کلی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا می توانند برای بورسیه و یا تحصیل با هزینه های شخصی اقدام نمایند.

اقدام جهت اخذ بورسیه در مقطع دکتری، مستلزم انتخاب و تایید استاد راهنما (Supervisor) که حیطه فعالیت در یک راستا با دانشجو را داشته باشد، می باشد. دانشگاه ها و اساتید با توجه به رزومه های موجود، هزینه هایی را به دانشجویان اختصاص می دهند. شرایط معمول برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری در کشور کانادا به شرح زیر می باشد:

 • معدل مناسب (بصورت معمول معدل های بالای ۱۷ شانس بالاتری دارند)
 • تالیفات از قبیل مقالات بین المللی و کتاب
 • مدرک زبان انگلیسی (بصورت معمول نمره ۷ مورد پسند اساتید است)
 • مدارک نشان دهنده تسلط فرد متقاضی بر رشته تحصیلی

بهره مندی از همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده می تواند در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کانادا نقش بسزایی را ایفا کند. برای ورود به مقطع دکترا باید مزایا و معایب تحصیل در این مقطع را مورد تحلیل و بررسی قرار داد. به موجب تصمیم گیری صحیح و اطلاع از شرایط دانشگاه های کانادا، مقاله دکتری در کانادا را مطالعه نمایید.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

یکی از رشته های بسیار پرطرفدار برای ادامه تحصیل در تمامی کشورها، رشته پزشکی می باشد که به دلیل درآمد بالا و موقعیت شغلی فوق العاده ای که دارد همواره متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است.

کشور کانادا سالانه میلیون ها متقاضی از سایر کشور ها برای رشته پزشکی دارد اما به دلیل کمبود ظرفیت، ناچار به ریجکت کردن بسیاری از درخواست ها می شود. و این پذیرش ها برای کشور هند نسبتا بیشتر از سایر کشورها می باشد.

کشور کانادا که جزو محبوب ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شما می رود، برای دانش آموختگان رشته های علوم پایه نیز این مزیت را در نظر گرفته تا بتوانند در رشته پزشکی به ادامه تحصیل بپردازند.

برای اشتغال در رشته پزشکی در کشور کانادا یا به عبارتی دیگر تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، دانش آموختگان باید علاوه بر دانش پزشکی و مهارت هایی که رد طی دوران تحصیل خود کسب نموده اند، با شرکت در آزمون MCCEE باید دانش پزشکی خود را اثبات نمایند تا بتوانند در این پست شروع به کار کنند.

از بهترین و مطرح ترین موسسات آموزشی برای تحصیل در کانادا می توان به موسساتی نام آشنا نظیر: تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، مک مستر، اتاوا و کلگری اشاره نمود که جایگاه ویژه ای در میان سایر موسسات آموزشی دارای رشته پزشکی را دارند. متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی باید برای یک دوره ۳ الی ۵ ساله (بستگی به شرایط هر موسسه دارد) برای اتمام مقطع تحصیلی خود برنامه ریزی نموده و زمان صرف نمایند.

آزمون ارزشیابی پزشکی کانادا

آزمون ارزشیابی پزشکی کانادا یا MCCEE  آزمونی ۴ ساعته می باشد که به دو زبان فرانسوی و انگلیسی برگزار می شود و داوطلبان می توانند با توجه به آمادگی خود یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی را انتخاب کرده و شرکت می کنند.

آزمون MCCEE در ۷۳ کشور دنیا و بیش از ۵۰۰ مرکز جهان برگزار می شود.

آزمون ارزیابی کل از دانش پزشکی پایه کانادا می باشد که افراد پس از قبولی می توانند برای پزشکی کشور کانادا اقدام نمایند.

آزمون MCCEE ،به صورت کامپیوتری می باشد که شامل ۱۷۵ سوال چند گزینه ای می باشد که احتمال وجود ۲ پاسخ صحیح هم می باشد ولی باید جواب درست تر را انتخاب کنید.

در آزمون MCCEE سوالاتی در حوزه های بهداشت کودک ،بهداشت یزرگسال،بهداشت مادر،بهداشت روان،اخلاق پزشکی ،جمعیت و بهداشت مطرح شده است که متقاضیان باید پاسخگوی آن باشند.

پزشکان خارجی برای اخذ مجوز فعالیت به عنوان پزشک در کانادا باید در سه امتحان شرکت کنند:

۱)MCCEE (medical council of canada qualifying exam)

۲)MCCQE1(medical council of canada qualifying axam-part1)

۳)MCCQE2(medical council of canada qualifying exam-part2)

همانطور که مطرح شد ،آزمون اول در سایر کشور ها برگزار می شود ولی آزمون های دوم و سوم فقط در کشور کانادا امکان پذیر می باشد.

تحصیل دندان پزشکی در کانادا

کشور کانادا از جمله کشور هایی است که همیشه می کوشد در همه زمینه ها مخصوصا علم پزشکی در حال پیشرفت باشد. از این رو تحصیل در رشته دندان پزشکی برای دانشجویان مهاجر انتخاب مناسبی در این کشور می باشد. مدت زمانی که یک دانشجوی داندان پزشکی برای فارغ التحصیل شدن در این کشور نیاز دارد ۶ سال می باشد. لازم به ذکر است که از این ۶ سال، ۴ سال را به صورت تئوری و ۲ سال آخر را به صورت عملی خواهند گذراند. آینده شغلی برای این رشته تحصیلی در کانادا دارای وضعیت خوبی است و اکثر کارکنان در این مشاغل از درآمد آن راضی هستند. به همین دلیل تحصیل در این رشته در کانادا دارای متقاضی های زیادی می باشد.

هزینه های تحصیل در رشته دندان پزشکی

باید به این موضوع مهم توجه کرد که هزینه های تحصیل در کانادا رشته دندان پزشکی برای دانشجویان این رشته نسبت به سایر رشته ها بیش تر است. البته این موضوع و موضوع پذیرش دانشجو در استان های مختلف کانادا دارای شرایط متفاوتی است و در همه استان ها به یک شکل نمی باشد.  افراد قبل از درخواست ویزای تحصیلی در این رشته به دانشگاه مورد نظر، احتیاج به تحقیق دقیق درباره این موضوعات در استان ها و دانشگاه های مختلف از طریق منابع معتبر دارند.

طبق بررسی های انجام شده قبل از پذیرش دانشجو، بیشتر دانشگاه های کانادا افراد را ملزم به آموزش دیدن دوره های مربوطه می نمایند. در کشور کانادا در مواردی نیز می بایست دانشجو ها آزمون معروف DAT را بدهند، این آزمون به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود و دارای چهار بخش است بخش اول شامل آزمون مهارت دستی، بخش دوم آزمون علوم طبیعی، بخش سوم تست توانایی ادراکی افراد، بخش چهارم که در آزمون های زبان انگلیسی فقط وجود دارد، تست درک مطلب است. در ادامه به معدل و نمره زبان مورد نیاز دانشگاه های مختلف می پردازیم.

 • معدل:

در رشته دندان پزشکی درخواست دهندگان می بایست معدل بالاتری نسبت به سایر رشته ها داشته باشند. برای دندان پزشکی درخواست دهنده می بایست حداقل نمره معدل ۱۵ را جهت پذیرش در دانشگاه هایی با سطح علمی معمولی داشته باشند. هر چه دانشگاه دارای سطح علمی بالا تری باشد نیازمند معدل بالا تری برای پذیرش می باشید و قبولی در آن سخت تر و محدود تر می شود. به طور کلی معدل مورد نیاز برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در دانشگاه های متوسط تا قوی بین نمره ۱۵ تا ۱۷ می باشد.

 • نمره زبان:

داشتن تحصیلات زبان نیز یکی از شرایط دیگری است که افرادی که قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی را دارند می بایست دارا باشند. نمره مورد قبول برای مدارک زبان آیلتس در اکثر رشته ها ۶ تا ۵/۶ می باشد ولی نمره مورد نیاز برای مدرک آیلتس در رشته دندانپزشکی حداقل ۷ می باشد.

بورسیه تحصیلی در رشته دندان پزشکی دانشگاه های کانادا

بورسیه هایی برای علاقه مندان این رشته در دانشگاه های مختلف وجود دارد؛ که هر کدام از آن ها نیز شرایط مختلفی دارند البته لازم به ذکر است که برخی از این بورسیه ها فول فاند می باشد. دانشگاه لاوال یکی از دانشگاه های خوب است که در کانادا بورسیه برای رشته دندان پزشکی در اختیار دانشجویان دارای صلاحیت لازم قرار می دهد. این دانشگاه گروهی شامل محققان و دانشمندانی دارد که در زمینه پیشرفت های مربوط به رشته دندان پزشکی تلاش می کنند و دانشجویانی را با ارائه حمایت مالی از آن ها تحت نظر می گیرند و با آن ها همکاری می نمایند و در جهت انجام تحقیقات و گاهی ارائه آن ها از این دانشجویان استفاده می کنند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته دندان پزشکی

بهترین دانشگاه ها  برای تحصیل در کانادا از نظر سطح علمی به ترتیب در بهترین استان ها از جمله دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه مونترال، دانشگاه وسترن، دانشگاه لاوال، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه ساسکاچوان که پذیرای افراد درخواست دهنده به تحصیل در رشته دندان پزشکی که دارای صلاحیت های لازم می باشند، هستند.

شرایط داروسازی در کانادا

حرفه داروسازی در کانادا در سطح استانی و ایالتی تنظیم می شود. مقامات نظارتی مستقیما مسئول صدور مجوز داروسازی و ارزیابی صلاحیت داروسازان هستند. برای اینکه شخص به یک داروساز مجاز در کانادا تبدیل شود می بایست مراحل زیر را انجام دهد. تمامی انجمن های استانی داروسازی، وضع قوانین مشخص برای داروسازان بین المللی را به انجمن ملی خود National Association of Pharmacy Regulatory Authorities) NAPRA) وا گزار کرده و این سازمان مسائل مرتبط با این موضوع را رسیدگی می کند. در ادامه چگونگی ثبت مدرک داروسازان و ورود به بازار کار در کانادا را معرفی خواهیم کرد.

قدم اول

مرحله اول ارائه مدرک لیسانس یا دکترای داروسازی از یکی از دانشگاه های کانادا یا یکی از دانشگاه های مورد تایید این کشور می باشد.

قدم دوم

فارغ التحصیلان رشته دارو سازی می بایست در دو آزمون MCQ و OSCE شرکت نمایند. آزمون  MCQ سطح دانش داروسازان و آزمون OSCE توانایی عملی داروسازان را مورد ارزیابی قرار می دهد. مرجع ارزیابی مدارک داروسازی در کانادا سازمان  PEBC (The Pharmacy Examining Board of Canada) می باشد.

این سازمان همچنین مرکز برگزار کننده آزمون های  MCQ و OSCE به شمار می رود. داروسازان پس از قبولی در این آزمون ها می توانند عضو انجمن داروسازان کانادا شوند. PEBC نهادی غیردولتی است که بیش از ۴۵ سال سابقه ارزیابی صلاحیت داروسازان را دارد. شایان ذکر است در تمامی ایالت های کانادا به جز کبک، داروسازانی که قصد فعالیت دارند می بایست از طریق این سازمان اقدام کرده و گواهینامه PEBC خود را دریافت نمایند. ایالت کبک به صورت جداگانه و مستقل متقاضیان خود را ارزیابی و تعیین صلاحیت می کند.

شرح آزمون ها:

MCQ Pharmacy Qualifying Examination: یک آزمون ۲ بخشی است که در بخش اول توانایی متقاضی در بکارگیری دانش محک می شود و در بخش دوم حل مسائل مربوط به داروسازی و آزمایشگاه می باشد.

بخش Objective Structured Clinical Examination (OSCE): این بخش از آزمون بیشتر جنبۀ عملیاتی دارد و نوع سؤالات توانایی های عملی متقاضی را محک می زند.

فرصتهای شغلی داروسازان

داروسازان متخصصان دارویی هستند که مسئوولیت های فراوانی در زمینه مراقبت از بیماران، نطارت بر سلامت بیمار و مناسب بودن داروهای درمانی و ترویج سلامتی برعهده دارند. داروسازان در کانادا این امکان را دارند که در طیف وسیعی از فرصتهای شغلی فعالیت داشته باشنددر ادامه قصد داریم به چند مورد از این مشاغل اشاره کنیم:

 • داروسازی بالینی
 • داروساز داروخانه
 • داروساز بیمارستان
 • صنعت داروسازی
 • مشاوره مراقبت های دارویی و کمک به پیشگیری و درمان بیماریها
 • فعالیت در تیم بهداشت خانواده
 • معلم
 • در بخش های دولتی جهت تنظیم قوانین و مقررات
 • در انجمن حرفه ای داروسازی
 • محقق
 • تجارت
 • در بخش های نظامی و نیروهای مسلح

 

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

دانشگاه های کانادا

به صورت کلی ۹۸ دانشگاه در کشور کانادا در مبحث پرورش دانشجویان مشغول به کار می باشند. از تعداد دانشگاه های عنوان شده، سه دانشگاه در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا در سایت QS قرار دارند:

دانشگاه های رتبه
دانشگاه تورنتو ۲۸
دانشگاه مک گیل ۳۳
دانشگاه بریتیش کلمبیا ۴۷

در رتبه بندی برترین شهرهای دانشجویی دنیا، کشور کانادا سه نماینده دارد. سه شهر مونترال (۴)، تورنتو (۱۳) و ونکوور (۱۷)  در میان ۲۰ شهر برتر قرار گرفته اند.

دانشگاه های کانادا طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در بر می گیرد. از همین رو دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی قادر خواهند بود برای برترین دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. این امکان شرایط را برای انتخاب دانشگاه هموارتر می نماید. در حال حاضر ۲۰ دانشگاه برتر برای تحصیل در کانادا در رنکینگ سازمان جهانی QS به شرح ذیل می باشد.

لیست ۲۰ دانشگاه برتر برای تحصیل در کانادا

 • University of Toronto
 • McGill University
 • University of British Columbia
 • University of Alberta
 • University of Montreal
 • McMaster University
 • University of Waterloo
 • Western University
 • University of Calgary
 • Queen’s University
 • Dalhousie University
 • University of Ottawa
 • Simon Fraser University
 • University of Victoria
 • Laval University
 • University of Saskatchewan
 • Concordia University
 • York University
 • University of Quebec
 • University of Guelph

بهترین کالج های کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی می باشد که درصد جمعیت تحصیل کرده در آن بسیاربالا می باشد. بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۲ توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ارائه گشت ۵۱ درصد از بزرگسالان این کشور دارای حداقل مدرک دانشگاهی می باشند. از سال ۲۰۱۴ تا کنون ، ۸۹ درصد از بزرگسالان در سنین ۲۵ تا ۶۴ سال معادل مدرک دبیرستان را کسب نموده اند.

دولت کانادا حدود ۵٫۳ % از تولید ناخالص خود را (یعنی سرمایه گذاری حدود ۲۰٫۰۰۰ دلار برای هر دانشجو) صرف هزینه های سیستم آموزش خود می کند. بدین ترتیب کانادا دارای دانشگاه ها و کالج های بسیار معتبری است که در ادامه به پنج مورد از بهترین کالج های کانادا اشاره خواهیم کرد.

کالج صد ساله

به عنوان اولین کالج عمومی تورنتو شناخته می شود که بیش از ۹۵ برنامه آموزشی با ارائه دیپلم و گواهینامه های مختلف در تجارت، ارتباطات، علوم اجتماعی و مطالعات بهداشتی، علمی و مهندسی، هنرهای عمومی، مهمانداری و حمل و نقل ارائه می دهد. در دست داشتن هر یک از این گواهینامه ها به منزله داشتن شغل است و نیز دانشجویان می توانند با گذراندن برخی دوره های خاص همچون هنر، علوم و زبان برای ورود به دانشگاه های آن کشور آماده شوند.

کالج هامبر

یکی از بزرگ ترین کالج های کانادا با حدود ۲۷٫۰۰۰ دانشجوی تمام وقت است. این کالج عضوی از دانشگاه پلی تکنیک کانادا می باشد که طیف گسترده ای از مدارک معتبر حرفه ای، کارشناسی، دیپلم، گواهینامه و مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.

کالج هامبر در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است و بیش از ۱۵۰ رشته را در مقاطع لیسانس، دیپلم، گواهی، گواهینامه تحصیلات تکمیلی ارائه می نماید.

کالج سنکا

به ارائه دوره های تمام وقت و پاره وقت بسیاری می پردازد و عضو جامعه پلی تکنیک کانادا می باشد. کالج سنکا برنامه هایی را در زمینه فناوری، تجارت، خدمات مالی و هنرهای کاربردی به دانشجویان ارائه می دهد. این کالج بیش از ۱۴۰ رشته تخصصی را به مدت ۴ ساله در مقطع لیسانس، دیپلم ۲ -۳ سال و تعداد فزاینده ای از برنامه های تحصیلات تکمیلی یک ساله را در زمینه های فناوری، زیست فناوری، تجارت بین المللی، بازاریابی، حسابداری، مدیریت برند، مدیریت پروژه، مدیریت رویداد، علوم رایانه، مهندسی، مسافرت، مهمان نوازی، مدیریت اسپا، مد، دیجیتال و چندرسانه سازی انیمیشن ارائه می نماید.

این کالج با رهبران صنعت SENECA همکاری دارد و معتقد است که آموزش باید همگانی و در دسترس همه افراد جامعه قرار گیرد.

لیست کالج های کانادا

 • Humber College در تورنتو – اونتاریو
 • Centennial College در تورنتو – اونتاریو
 • St. Clair College Windsor در اونتاریو
 • Sheridan College Oakville در اونتاریو
 • Fanshawe College London در اونتاریو
 • Conestoga College Kitchener در اونتاریو
 • Langara College در ونکوور – بریتیش کلمبیا
 • George Brown College در تورنتو – اونتاریو
 • Seneca College of Applied Arts and Technology در تورنتو – اونتاریو
 • Durham College Oshawa در اونتاریو
 • Algonquin College در اوتاوا – اونتاریو
 • Bodwell college در ونکوور – بریتیش کلمبیا

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

ارزان ترین دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا

با در نظر گرفتن رتبه ویژه کشور کانادا به لحاظ کیفیت آموزشی، اعتبار اقتصادی و امنیت و در نهایت هزینه های تحصیلی کمتر و امرار معاش آسوده تر، یکی از هوشمندانه ترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل دانشگاه هاست. این مسئله یکی دیگر از سیاست های دولت کانادا برای جذب مهاجران بین المللی می باشد و برای کسانی که به دلیل نامساعد بودن شرایط مالی از ادامه تحصیل محروم می شوند، فرصتی فوق العاده به شمار می رود.

در این بخش سعی داریم ارزان ترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی کانادا رو معرفی نماییم. اما یک نکته بسیار بسیار مهم در اینجا قابل ذکر می باشد و آن اینکه ارزان بودن شهریه دانشگاه لزوما ارتباطی با کیفیت بسیار پایین دانشگاه ندارد.

زیرا در لیست اسامی دانشگاه هایی که تقدیم حضور شما می کردد، اسامی مطرح و بلند آوازه ای به چشم می خورند و که رتبه دانشگاهی کمتر از ۲۰ دارند و جزو دانشگاه های تخصصی و خارق العاده در بین همگان شناخته شده اند.

ارزان ترین دانشگاه برای تحصیل در کانادا که می توان نام برد، مانند:

برندون، سنت بونیفیس، گوئلف، منونایت کانادا، مموریال نیوفاندلند، بریتیش کلمبیای شمالی، کلگری، سایمون فریزر، ساسکاچوان و . . .

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

خوابگاه های دانشجویی در کانادا

همانطور که می دانید کانادا کشوری فوق العاده برای تحصیل و مکانی امن به منظور سرمایه گذاری و مهاجرت می باشد.

و به علت وجود ملیت های مختلف در این کشور پهناور در زمینه اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی، خوابگاه ها و خانه های اختصاصی دانشجویی برای افراد در نظر گرفته شده است که از اتاق های دو نفره، چهار نفره و شش نفره تشکیل شده است و مهمانپذیر دانشجوی های جدید الورود هر دوره ی جدید تحصیلی می باشد.

هزینه های اقامت در هر یک از خوابگاه ها برای تحصیل در کانادا بر اساس موقعیت مکانی نسبت به دانشگاه و مرکز شهر و همچنین امکانات موجود و در نهایت دسترسی به سیستم های حمل و نقل شهری متغیر است.

اما همچنین بهترین گزینه برای اقامت و بهره برداری از خدمات ارائه شده برای دانشجویان و پژوهشگران عزیز، خوابگاه های دانشگاهی می باشد. خوابگاه های دانشگاهی، خوابگاه هایی هستند که توسط هر موسسه علمی یا دانشگاه در خود فضای دانشگاهی در نظر گرفته شده و برای هر دوره تحصیلی در اختیار دانشجویان ممتاز و یا دارای بورسیه خاص قرار می گیرد.

لازم به ذکر است در صورت تخلف در خوابگاه های دانشگاهی موظف پرداخت جریمه و یا حتی تخلیه خوابگاه می باشید، پس حتما قبل از استفاده از خوابگاه های دانشگاهی، قوانین و ضوابط مربوط به استفاده از این سری خدمات را مطالعه بفرمایید. در کشور کانادا همه گونه ملیت و قومیت و نژاد به چشم می خورد و ترکیبی شگفت انگیز از فرهنگ متفاوت تمامی کشور ها است.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

کشور کانادا با توجه به شرایط بی نظیر و استثنائی خود، همواره به دنبال پیاده سازی جدید ترین و بهترین سیاست ها و برنامه ها برای به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی این کشور است.

کانادا نیز مانند سایر کشورهای دنیا برای برخی رشته ها که بازار کار و تقاضای بالایی دارند، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است که می توان به رشته های پرطرفدار و با رقابت بسیار بالا و شدیدی نظیر پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، تجارت و امور مالی، علوم کامپوتری و IT  اشاره نمود که برای ادامه تحصیل در کانادا در این رشته ها نیز موسسات آموزشی بسیار تخصصی و حرفه ای و معتبر در کانادا برقرار هستند تا علاقه مندان با توجه به رشته انتخابی خود به این موسسات مراجعه نمایند و با سایر متقاضیان به رقابتی سالم بپردازند و این نقطه عطفی برای پیشرفت جامعه کانادا و تقویت اقتصاد این کشور به شمار می آید.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,بهترین رشته برای تحصیل در کانادا

چه رشته ای برای تحصیل در کانادا انتخاب کنم؟

کانادا نیز مانند دیگر کشور ها هم دانش آموزان و هم دانشجویان را جهت تحصیل در کشورش می پذیرد. معمولا در هر کشوری دانشجویان رشته ای را برای درخواست ویزای تحصیلی انتخاب می کنند که دارای بازار کار خوبی باشد. شاخه های تحصیلی پر طرفداری که در کانادا وجود دارد از جمله رشته های مهندسی، شاخه های مختلف پزشکی، حقوق، تجارت و امور مالی، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، زیست شناسی، دارو شناسی می باشد که در ادامه اطلاعاتی را درباره اوضاع فارغ التحصیلان این رشته ها توضیح می دهیم.

رشته های پزشکی

رشته های پزشکی همیشه در هر کشوری جزء رشته های مورد نیاز می باشد. با توجه به پیشرفت در زمینه های مختلف علم پزشکی تمامی جوامع پذیرای پزشکان دارای استعداد می باشد. کشور کانادا نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و همیشه رشته های مختلف پزشکی را در دانشگاه های خود تدریس می کند تا از علوم مختلف پزشکی عقب نماند. فارغ التحصیلان این رشته از همان ابتدا وارد بازار کار و مشغول به کار می شوند و حقوق دریافت می کنند.

رشته های پرطرفدار در شاخه پزشکی که برای تحصیل در کانادا موجود است انفورماتیک زیست پزشکی، علوم شیمی دارویی، پزشکی آزمایشگاهی و پزشکی در مقطع دکترا می باشد. حقوق پزشکانی که مشغول مراقبت در بیمارستان ها می شوند به صورت ساعتی محاسبه می شود.

تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,رشته های مهم تحصیل در کانادا

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

تمامی رشته های مربوط به علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات با توجه به این که در عصر تکنولوژی هستیم و همۀ دنیا به دنبال پیشرفت در این زمینه می باشند، جزء رشته های مجبوب و پر درآمد محسوب می شود. رشته هایی مانند علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی و علم و یادگیری ماشین آماری در مقطع کارشناسی ارشد جزء بهترین رشته ها در این زمینه هستند که در دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا تدریس می شوند.

نکته ای در مورد رشته علوم کامپیوتر لازم به ذکر می باشد این است که در برخی از دانشگاه های کانادا این رشته به اصطلاح Honurs تدریس می شود. باید بدانید این اصطلاح به معنی این است که دانشجویان بعد اتمام مقطع کارشناسی می توانند یک سال اضافه تر به تحصیل ادامه دهند و در نهایت با مدرک کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند. افراد پس از فارغ التحصیل شدن می توانند در رشته های مهندسی نرم افزار، توسعه دهنده وب و جاوا مشغول به کار شوند. حقوق افراد در این رشته در شهر های مختلف متفاوت است که با بررسی های انجام شده از ۵۵ هزار دلار تا ۱۲۵ هزار دلار متغیر می باشد.

تجارت و امور مالی

امور مالی یکی از رشته هایی است که اقتصاد دان های هر کشوری از فارغ التحصیلان این رشته ها تشکیل می شوند. تحصیل در رشته های مربوط به تجارت و امور مالی تنوع زیادی دارد. رشته هایی مانند لیسانس مدیریت بازرگانی، امور مالی، حسابداری، مدیریت ریسک و MBA می باشد که فارغ التحصیلان این رشته ها در شغل های زیر می توانند مشغول به کار شوند.

 1. کار در بانک های مختلف
 2. در ادارات بیمه
 3. حسابدار های مالی ارگان های مختلف
 4. تحلیلگر مالی
 5. مدیریت سرمایه گذاری در شرکت های گوناگون

به طور تقریبی طبق بررسی های انجام شده می توان گفت هر کدام از این مشاغل حقوقی بین۲۰ تا ۳۵ هزار دلار را در این کشور دریافت خواهند کرد.

رشته های مهندسی

با توجه به کمبود نیرو های مهندسی در این کشور این رشته می تواند در آینده جزء پر درخواست ترین رشته برای کسانی که می خواهند در این زمینه مشغول به کار شوند باشد. رشته مهندسی دارای شاخه های زیادی است که در همه کسب و کار ها و مشاغل مختلف به آن نیاز هست. شاخه هایی که در دانشگاه های کانادا تدریس می شوند و می توان آن ها برای درخواست ویزای تحصیلی انتخاب کرد از جمله موارد زیر است.

 1. مهندسی عمران
 2. مهندسی برق
 3. مهندسی مکانیک
 4. مهندسی صنایع
 5. مهندسی کامپیوتر

اگر قصد درخواست ویزای تحصیل در کانادا را دارید باید بدانید که یکی از دلایل مهم و رایج ریجکت شدن ویزای کانادا این موضوع است که رشته تحصیلی قبلی افراد با رشته ای که اکنون برای آن درخواست داده اند متفاوت است. دولت کانادا روی این موضوع بسیار حساس است. لازم به ذکر است که به همان میزان کسانی که رشته ای را انتخاب نموده اند که مرتبط با رشته تحصیلی قبلی آن ها است شانس بیشتری از سایر افراد دارند. پس اگر این شرایط را دارید برای درخواست شک نداشته باشید و سریع تر اقدام نمایید.

رشته های هنر کانادا

تحصیل در رشته های هنر در دانشگاه های کانادا یکی از گزینه‌های موردعلاقه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. کانادا دارای دانشگاه‌ها و مدارس هنری معتبر و متنوعی است که برنامه‌های تحصیلی در سطوح مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در شاخه‌های مختلف هنر از قبیل رشته نقاشی، عکاسی، سینما، موسیقی، طراحی مد و غیره ارائه می‌دهند. برای تحصیل در رشته هنری  در کانادا، دانشجویان باید شرایط پذیرش موردنظر دانشگاه یا کالج را برآورده کنند که عبارتند از: داشتن مدرک تحصیلی قبلی مرتبط با رشته انتخابی، داشتن رزومه هنری یا پورتفولیو نشان‌دهنده سابقه و مهارت در زمینه هنر، داشتن نمره زبان انگلیسی مناسب (معمولا آیلتس ۶.۵ به بالا) و پرداخت شهریه تحصیلی که بستگی به نوع و مدت برنامه تحصیلی دارد.

 

رشته معماری کانادا

تحصیل در رشته معماری دانشگاه‌های کانادا یکی از گزینه‌های منتخب بسیاری از دانشجویان است که علاقه‌مند به ترکیب هنر و مهندسی هستند. این رشته در کانادا در سطوح مختلف تحصیلی ارائه می‌شود و دارای گرایش‌های متنوعی است. برای تحصیل در رشته معماری در کانادا، دانشجویان باید حداقل دارای دیپلم ۱۲ ساله یا مدرک پیش‌دانشگاهی باشند. همچنین باید نمرات خوبی در دروس ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی داشته باشند. برخی از دانشگاه‌ها نیز از متقاضیان این رشته می‌خواهند که در یک آزمون ورودی یا مصاحبه ویدئویی شرکت کنند یا نمونه‌کارهای خود را ارسال کنند.

مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ایی امکان پذیر است؟

به طور کلی افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای هستند و در دبیرستان های فنی و حرفه ای تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، می توانند که در صورت داشتن شرایط لازم به کانادا مهاجرت کنند .

کشور کانادا جزو کشور های صنعتی می باشد که به طور جدی با کمبود نیروی کار مواجه است، به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از افراد متخصص را با ویزای کاری پذیرش می کند و همچنین دانشجویان زیادی را تشویق به ادامه تحصیل و سپس کار در کانادا میکند .

افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند، در صورتی که مدرک معتبری که نشان دهنده تمام شدن مقطع تحصیلی آنها است را داشته باشند و همچنین دارای سابقه کار به اندازه سه سال هستند، می توانند که اقدام به ثبت درخواست خود کنند. البته خوب است بدانید که نه تنها کشور کانادا بلکه بیشتر کشور های دنیا نیز این قوانین را دارند. سابقه کار برای افرادی که مدرک فنی و حرفه ای دارند، از اهمیت زیادی برخورد دار است .

امروزه به دلیل اینکه تعداد مهاجرین به کانادا به صورت چشمگیری افزایش یافته است و همچنین این کشور هر روزه در حال بهبود و پیشرفت می باشد، کمی برای صادر کردن ویزا سختگیری می کند ، البته در صورتی که مدارک شما کامل باشد و خود نیز مشکلی نداشته باشید، بعید است که درخواست شما ریجکت شود.

بهترین رشته های فنی و حرفه ای برای مهاجرت به کانادا

رشته های مختلفی هستند که شما می توانید در آنها تحصیل کنید و در انتها مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید. این رشته ها دارای تنوع بالایی می باشند که برخی از آنها دارای اهمیت بیشتری می باشند و راحت تر می توان که با استفاده از آنها به کانادا مهاجرت کرد. مهم ترین این موارد عبارت است از :

۱ ) رشته های مربوط به حوزه برق

۲ ) رشته های در زمینه ساختمان و سازه همانند معماری ، نقشه کشی و … .

۳ ) رشته های تعمیر و نگهداری و بهره‌برداری از تجهیزات اداری

۴ ) رشته های در زمینه کشاورزی

۵ ) کنترل، پردازش و تولید

۶ )‌ رشته های ای تی و مهندسی کامپیوتر همانند برنامه نویسی ، گرافیک و … .

اگر شما در زمان دبیرستان خود در یکی از این رشته ها تحصیل کرده باشید و مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کرده باشید ، راحت تر می توانید هم به صورت جاب آفر ویا پیدا کردن شغل و به صورت تحصیلی ویزای کانادا را دریافت کنید. البته این امر به این معنا نیست که دیگر رشته های فنی شانس دریافت ویزا را ندارند، بلکه فقط به دلیل بازار کار پایین تر ممکن است کمی پروسه پیچیده تری داشته باشند .

بازار کار رشته شیمی در کانادا

رشته شیمی به ۲ بخش عمده تقسیم می شود ، علم شیمی و صنایع شیمی ، هر یک دارای بخش ها و قسمت های مختلفی هستند در قسمت علوم پایه و علم شیمی مواردی چون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دیگر رشته های متعدد مهندسی را در زیر مجموعه خود قرار داده است و صنایع شیمیایی نیز عبارتست از صنایعی که در آن واکنش شیمیایی صورت می گیرد .

با در نظر داشتن تعریف های گفته شده برای علم شیمی و صنایع شیمی ، می توان گفت که صنایع شیمی طیف گسترده ای از دیگر صنایع را در برمی گیرد که از ان جمله می توان به صنایع غذایی داروسازی پتروشیمی ، الیاف مصنوعی ، بهداشتی و آرایشی و صنایع تولید لوازم خانگی اشاره کرد .

افراد متقاضی برای بورسیه تحصیلی رشته شیمی در کانادا می توانند در گرایش های مختلفی وابسته به علاقه خود شرکت کنند ، که گرایش های رشته ی شیمی محض عبارتست از :

 • شیمی آلی
 • شیمی تجزیه
 • شیمی معدنی
 • شیمی فیزیک

همانطور که ذکر شد ، دانشجویان در رشته ی شیمی محض باید درباره ی چهار گرایش اصلی علم شیمی که در قسمت بالا ذکر شده دروسی را مطالعه نمایند . اما در شیمی کاربردی ، فرد متقاضی یکسری از دروس مربوط مهندسی شیمی مثل اصول صنایع شیمیایی و تصفیه آب و فاضلاب را نیز بگذراند این امر باعث ایجاد تفاوت هایی بین ۲ گرایش شده است.

این تفاوت در نحوه ی نگرش آنها به علم شیمی است و چون شیمی کاربردی دارای نگرشی کاربردی در علم شیمی است و دارای هدف استفاده از علم شیمی در صنعت را دارد . البته قابل ذکر است افرادی که در گرایش شیمی کاربردی تحصیل می کنند ، جذب بهتری در بازار کاری دارند اما بر خلاف این موضوع ، شیمی محض هدف در پرورش دانشجویانی دارد که توانایی انجام کارهای تحقیقاتی را داشته باشند .

شایان ذکر است ، برخلاف تصورات اکثریت افراد ، فرصت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان رشته ی شیمی وجود دارد . بصورتی که اکثریت صنایع وابستگی هایی به دانش شیمی دارند و افراد فارغ التحصیل شده در رشته ی شیمی می توانند در بسیاری از صنایع وابسته به گرایششان مشغول شوند .

کدام استان کانادا را برای تحصیل انتخاب کنم؟

کشور کانادا در مجموع دارای ۱۳ استان است. اولین دلیلی که افراد باید به دنبال انتخاب بهترین استان برای تحصیل در کانادا باشند، وجود دانشگاه برتر است. دلیل بعدی که بسیار مهم است هزینه های زندگی در استان مورد نظر است که باید آن را در نظر داشت تا در طی تحصیل در استان مورد نظر کمتر دغدغه های مالی داشته باشند. ویژگی سه شهر معروف کانادا که دارای دانشگاه های برتر در این کشور می باشند را در زیر توضیح می دهیم.

استان انتاریو

این استان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین استان موجود در کانادا است که شهر مهم تورنتو در این استان قرار دارد. این استان از نظر اقلیم و آب و هوا نیز یکی از بهترین ها است زیرا سرمایی که در کانادا وجود دارد در این استان کم ترین میزان را نسبت به سایر استان ها شامل می شود. هزینه های زندگی در این استان اعم از خرید کالا و اقامت شاید بالا باشد اما اگر مشغول به کار شوید می بینید که حقوق مناسبی دریافت خواهید کرد و از این بابت مشکل مالی پیدا نمی کنید.

میزان درآمد در این استان بالا است، به طوری که اکثر فارغ التحصیلان در کانادا به دنبال یافتن شغل در انتاریومی باشند و همچنین مهاجرانی که در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا بوده اند به دنبال گرفتن اقامت دائم این استان هستند. دانشگاه هایی که در این استان قرار دارند از جایگاه علمی خوبی در سطح جهان برخوردار هستند. این دانشگاه ها مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه اتاوا و… می باشند.

تورنتو

این شهر جزء شهر های پرجمعیت کشور کانادا است که از لحاظ اقتصاد بسیار قوی است. در این شهر فرصت های شغلی گوناگونی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان وجود دارد و به خاطر این موضوع در دسته بهترین شهر ها برای تحصیل در کانادا محسوب می شود. اما باید به این نکته اشاره نمود که این شهر از لحاظ هزینه زندگی و تحصیل کمی گران تر از سایر شهر ها می باشد اما در مقابل دارای مزایی مثل طبیعت چشم نواز موجود در آن و رستوران های متنوعی که در آن است و… می باشد.

اتاوا

این شهر یکی از شهر های استان انتاریو است که بسیار مناسب برای مهاجرانی است که به قصد تحصیل به کشور کانادا سفر کرده اند. معمولا مهاجران می بایست در هزینه های خود کمی مراعات کنند که این شهر با در نظر گرفتن کم ترین هزینه ها برای زندگی و تحصیل دانشجویان کمک شایانی را به آن ها می نماید.

استان کبک

این استان از این نظر که بیش تر هزینه های زندگی و تحصیل در آن در مقایسه با سایر استان های کانادا کم تر است، در دسته بهترین استان ها برای تحصیل در نظر گرفته می شود. همچنین این استان به خاطر در بر گرفتن تعدادی از دانشگاه های برتر (در سطح جهان) در شهر هایش مانند دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال، دانشگاه لاوال، دانشگاه کونکوردیا و… انتخاب دانشجویان مهاجر به عنوان بهترین استان می باشد.

مونترال

یکی دیگر از بهترین انتخاب مهاجران برای تحصیل در کانادا شهر مونترال است که در استان کبک قرار دارد و از جمله شهر های بزرگ کانادا و استان کبک می باشد. تمام هزینه ها در این شهر برای زندگی و تحصیل پایین است و با توجه به درآمد بالای مشاغل و در صورت یافتن شغلی مناسب در آن می تواند بهترین انتخاب باشد.

بریتیش کلمبیا

بعد از استان کبک بریتیش کلمبیا پر جمعیت ترین استان کانادا است. ونکوور پر جمعیت ترین شهر این استان محسوب می شود و بیش ترین جمعیت این استان در این شهر قرار دارند. آب و هوای این استان به دلیل نزدیک بودن به دریا و داشتن مناطق ساحلی متفاوت با سایر استان ها است. این استان از نظر تجارت و سرمایه گذاری استان مناسبی محسوب می شود و از این نظر است که حائز اهمیت می باشد.

هزینه های زندگی در این استان نه بسیار بالا و نه بسیار پایین است، نکته ای که باید درباره هزینه های زندگی در این استان بدانید این است که هزینه اقامت نسبتا بالایی را دارد. دانشگاه هایی در این استان مخصوصا در شهر ونکوور وجود دارد که دارای سطح علمی بسیار خوبی هستند. دانشگاه های موجود در این استان مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تامپسون ریور، دانشگاه فریز والی، دانشگاه امیلی، دانشگاه غرب کانادا و… است.

ونکوور

این شهر نیز علاوه بر فرصت های شغلی خوبی که در خود دارد؛ دارای آب و هوای بسیار مطلوبی می باشد. ونکوور نیز از نظر اقتصادی جزء شهر های قوی و درحال پیشرفت است. دانشگاه های این شهر با سطح علمی بالایی که دارند باعث شده ونکوور مرکز فناوری و اوآوری باشد و این موضوع باعث شده دانشگاه های این شهر یکی از اولویت های دانشجویان باشد. میزان درآمد در این شهر به دلیل توریستی بودن و مناسب سرمایه گذاری بودن آن نسبتا بالاست.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

آزمون های ورودی دانشگاه های کانادا

در منشور نظام سیستم های آموزشی کانادا بارها در مورد تخصص گرایی صحبت شده و این به آن معنی می باشد که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور، دانشجویان فارغ التحصیل می بایست حداقل پنج مهارت تخصصی را به صورت کامل فراگیری نموده و با استفاده از آن مهارت ها وارد بازارکار حرفه ای شوند.

سیستم نظام آموزشی تحصیل در کانادا به دنبال تربیت افرادی با تخصص های خاص از جمله مدیریت، پزشکی و مهندسی و سایر تخصص های حیاتی برای بقای جامعه ی کارمند و کارگر می باشد و این به آن معناست که برخی از داشنگاه های این کشور فاقد آزمون ورودی می باشند و می توانند بدون وجود محدودیت های دانشی از افراد با تیپ های شخصیتی بر اساس آزمون مایرز- بریگز دانشجو و مهارت جو جذب کند و به تربیت و آموزش بپردازد.

با این حال برخی از دانشگاه های این کشور به علت سیاست های سختگیرانه آموزشی نیازمند انجام برخی تست های دانشی و همچنین علمی می باشد تا بتواند خدماتی را نسبت به متقاضیان این رشته ها ارائه دهد.

در صورت پذیرفته شدن CV یا همان رزومه تخصصی و علمی شما توسط دانشگاه و اساتید مربوطه، شما نیازمند انجام برخی تست های علمی و دانشی و همچنین شخصیت شناسی برای ورود به دانشگاه می باشید. در کنار این آزمون ها حتما به آزمون های مربوط به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز پرداخته خواهد شد.

برای اطلاعات کامل از شرایط امتحان ها و آزمون ها باید تحقیقات مربوطه به هر دانشگاه را به عمل آورید و در قسمت INTERNATIONAL SCOLARSHIP (بورسیه ی بین المللی دانشجویان) واقع در سایت هر دانشگاه سر بزنید و جمع آوری اطلاعات نمایید.

لازم به ذکر است که تمامی دانشگاه ها نیازمند این تست ها نمی باشند و در دانشگاه هایی که دارای این تست ها هستند، قبولی در تست ها به معنای تضمین اقامت تحصیلی نمی باشد و شرایط دیگر هم در این ماجرا تاثیر گذار و مهم هستند.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

بورسیه تحصیلی در کانادا

بسیاری از دانش آموختگان به دنبال فرصتی برای ادامه تحصیل با کمترین هزینه و کیفیت بالای آموزشی هستند اما در برخی مواقع به دلیل عدم وجود تمکن مالی، افراد قادر به ادامه تحصیل در کشور های بین المللی و موسسات آموزشی معتبر و مطرح در سراسر دنیا نیستند و متاسفانه از این فرصت طلایی محروم می شوند.

بورسیه تحصیلی در کانادا یکی از روش های مرتفع ساختن این دغدغه و فراهم نمودن شرایط مناسب و هموار ساختن مسیر ادامه تحصیل به صورت رایگان برای متقاضیان توانمند و با استعداد است که به بهترین شکل ممکن به دانشجویان ارائه می گردد.

بورسیه ها برای تحصیل در کانادا به دو دسته بورسیه عادی (Scholarship) و بورسیه فاند  (Found) تقسیم بندی می شوند.

در مبحث بورسیه عادی، تنها بخشی از هزینه های تحصیلی و شهریه دانشجویی توسط دانشگاه پس از بررسی های مورد نیاز و تایید نهایی به واجدین شرایط دریافت بورسیه، پرداخت می گردد.

اما در مبحث بورسیه فاند، تمامی هزینه های یک فرد دارای ویزای تحصیلی، اعم از هزینه های تحصیلی، معیشتی، تفریحی یا به طور کلی تمامی هزینه های زندگی وی نیز توسط دانشگاه پرداخت خواهد شد. اکثر افراد به دنبال دریافت ویزای فاند هستند تا بدون دغدغه های فکری به جهت مسائل مالی، صرفا به کسب دانش و مهارت های کافی و انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی بپردازند.

دولت کانادا و سیاست های اجرایی این کشور نیز دقیقا به دنبال این مسئله هستند تا از طریق مهاجران و دانشجویان مقیم کانادا، سطح علمی کشور را ارتقا بخشیده و به اقتصاد که یکی از اصل های پایداری هر کشوری به حساب می آید، رونق بخشند و این چرخ اقتصادی را همواره در حال حرکت و توسعه حفظ نمایند.

به طور کلی برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا، شما نیازمند اثبات توانایی ها و دانش خود از طریق رزومه علمی بسیار قوی، رزومه تحصیلی با نمرات و معدل بالا، مدرک زبان (ترجیحا آیلتس) با نمره قابل قبول از سوی موسسه آموزشی، پروژه ها و تحقیقات علمی و تاییدیه اساتید معتبر دانشگاه و . . . هستید. توصیه می شود با دقت مدارک ذکر شده را تهیه نموده و رزومه ای ارزشمند و قوی برای خود فراهم آورید تا مسیر دریافت بورسیه تحصیلی را برای خود هموار تر سازید و موفق به کسب تاییدیه نهایی و موافقت موسسه آموزشی خود شوید.

چگونه برای دریافت فاند کانادا اقدام کنیم؟

برای دریافت فاند کانادا، ابتدا باید کالج یا دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس شرایط و مدارک لازم برای دریافت فاندی را که توسط آن موسسه علمی ارائه می‌شود، بررسی کنید و مطمئن شوید که واجد آن هستید. سپس فرم درخواست فاند را پر کنید و همراه با سایر مدارک برای دانشگاه یا کالج موردنظر بفرستید. برای برخی از فاندها ممکن است نیاز باشد که آزمون زبان یا دروس تخصصی بدهید یا توصیه‌نامه یا انگیزه‌نامه ارائه کنید.

 

بورسیه فول فاند کانادا چیست و چه شرایطی دارد؟

این بورسیه، نوعی کمک‌هزینه مالی است که برخی از دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و دولت کانادا به دانشجویان بومی و بین‌المللی ارائه می‌دهند. بورسیه فول فاند کانادا، شامل پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی، بیمه سلامت و گاهی اوقات هزینه‌های سفر دانشجو است. این نوع بورسیه، به دانشجویان امکان می‌دهد تا بدون نگرانی از مشکلات مالی، به تحصیل خود در کانادا ادامه دهند.

 

برای دریافت بورسیه فول فاند کانادا، دانشجو باید شرایط خاصی را داشته باشد. برخی از شرایط عمومی دریافت این بورسیه عبارتند از:

 

 • داشتن مدرک تحصیلی قبلی با معدل بالا و معتبر
 • داشتن نمره مناسب در آزمون‌های زبان انگلیسی مثل IELTS یا TOEFL
 • داشتن نمره مناسب در آزمون‌های ورود به دانشگاه مثل GRE یا GMAT
 • داشتن رزومه قوی و توصیه‌نامه‌های معتبر
 • داشتن پروپوزال تحقیقاتی جذاب و خلاق
 • داشتن سابقه علمی، تحقیقاتی، فرهنگی یا اجتماعی مرتبط با رشته تحصیلی
 • ارائه درخواست به‌موقع و تکمیل فرم‌های لازم

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

۱. گواهی پذیرش دانشگاه مورد نظر

برای ورود به دانشگاه مورد نظر و تحصیل در آن همچنین اخذ ویزای تحصیل در کانادا باید ابتدا نامه پذیرش مدیریت دانشگاه خود را به اتحادیه مهاجرت کانادا ارائه دهید.

دانشگاه برای ارائه این مدرک و پذیرش شما هزینه ای را دریافت می کند و سپس نامه پذیرش و ویزای تحصیلی شما صادر می شود.

۲. ارائه پاسپورت معتبر

شما باید از صفحه اول پاسپورت خود و سایر صفحاتی که دارای مهر است اسکن تهیه کرده و در سایت مورد نظر بارگذاری کنید به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که ویزای شما از سمت اتحادیه مهاجرت کانادا تایید شود تاریخ اعتبار ویزای شما با تاریخ اعتبار پاسپورت تان مطابقت دارد.

۳. ارائه عکس پرسنلی مناسب

شما برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا باید عکس مناسب و بدون نقص و ادیت یا دستکاری است در سایت مورد نظر با فرمت خواسته شده بارگذاری کنید.

۴. نامه اشتغال به کار یا پیشنهاد شغلی

در نامه اشتغال به کار خود برای ارائه به سفارت کانادا باید جایگاه شغلی، مدت زمان فعالیت شما در این حرفه، میزان حقوق دریافتی، وظایف شغلی به صورت کامل درج شده باشد و مهر و امضا کارفرما در آن وجود داشته باشد.

ارائه نامه جاب آفر برای اخذ ویزای تحصیلی لازم نیست اما ارائه آن به اداره مهاجرت کانادا سبب می شود تا آن ها از مسیر شغلی آینده شما در کشور خودتان بعد از پایان دوره تحصیل در کانادا آگاه باشند.

۵. استادی پلن

شما باید گواهی را به اداره پلیس کانادا ارائه کنید که در آن به صورت کامل و واضح اهداف خود را از تحصیل در کانادا و ورود به این کشور بیان کرده باشید. در ادامه مطلب به بیان مهمترین مواردی که باید به توضیح  آن بپردازید اشاره خواهیم کرد:

 1. اثبات دلایل خود برای تحصیل در کانادا
 2. دلیل انتخاب رشته تحصیلی شما چیست
 3. تعیین برنامه شما برای مسیر تحصیلی و شغلی تان
 4. مشخص کردن اهداف خود پس از پایان دوره تحصیل
 5. علت مهاجرت تحصیلی شما به کانادا
 6. نامه دفاعیه وکیل مهاجرت شما به کانادا

اگر شما برای مهاجرت تحصیلی خود به کانادا با یک مشاور حقوقی مشورت کنید او می تواند با نوشتن گواهی لازم از مهاجرت شما دفاع کند و به این صورت شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا اقدام کنید.

به صورت کلی مدارک لازم برای تحصیل در کانادا را میتوان به ۳ دسته مجزا تقسیم کرد:

 1. مدارک فردی
 2. مدارک مالی
 3. فرم‌های مربوط به تقاضای ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان باید تمام فرم های گفته شده را در یک فایل کامپیوتری در سایت دانشگاه مورد نظر خود بارگزاری کرده و همچنین به صورت حضوری به مدیریت دانشگاه مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه دهند.

دانشجویان قبل از تکمیل فرم برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا باید به چند نکته توجه داشته باشند:

 1. حتما از تکمیل بدون نقص فرم ها قبل از تحویل آن به اداره مهاجرت کانادا اطمینان حاصل کنید زیرا این مدارک در تمام مراحل پذیرش ویزای تحصیلی شما موثر است.
 2. باید اصل مدارک خود را به اداره مهاجرت کانادا و پذیرش دانشگاه خود تحویل دهید زیرا ارائه مدارک جعلی باعث عدم پذیرش شما در این کشور و ورود شما به دانشگاه خواهد شد
 3. مدارکی که دانشجویان در سیستم مهاجرتی کانادا بارگذاری می کنند باید شرایط زیر را داشته باشد
 4. فرمت تمام فایل ها به غیر از عکس خودتان باید به صورت پی دی اف بارگذاری شود.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

۱. تقاضا بالا، ظرفیت کم

به دلیل اینکه کانادا موقعیت بسیار مطلوبی برای مهاجرت دانشجویان بین المللی دارد تقاضا برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور بسیار زیاد است و آفیسر های کانادا چاره ای جز ریجکت برخی از این تقاضا ها ندارند.

در صورتی  که تقاضای شما از سمت پلیس کانادا رد شد می توانید جویای اختلال به وجود آمده در مسیر پذیرش تقاضای خود باشید.

۲. زمان محدود برای بررسی هر پرونده منجر به خطا می‌شود

به دلیل اینکه نیروی انسانی برای بررسی تقاضا های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا آمار بالایی دارد بسیاری از آفیسر ها مجبورند تا با سرعت بالا پرونده ها را مورد بررسی قرار دهند به همین دلیل دچار خطا و اشتباه و در نتیجه رد شدن تقاضای شما خواهد شد.

۳. نقص داشتن و کمبود در ارائه مدارک و پرونده دانشجویان

۴. داشتن سابقه خلافکاری و عدم اثبات سوء پیشینه

تحصیل در مدرسه شبانه روزی در کانادا

مدارس شبانه‌روزی کانادا، مدارسی هستند که از دانش‌آموزان در طول روز و شب در محیطی امن و مجهز پذیرایی می‌کنند. این مدارس به دانش‌آموزان امکان می‌دهند که علاوه‌بر درس خواندن، در فعالیت‌های ورزشی، هنری، فرهنگی و اجتماعی شرکت کنند. برخی از مزایای تحصیل در مدرسه شبانه روزی در کانادا عبارتند از:

 

 • افزایش سطح زبان انگلیسی به واسطه تعامل با دانش‌آموزان و معلمان بومی
 • تجربه یک فرهنگ جدید و گسترش دید جهانی
 • تقویت مهارت‌های اجتماعی، خودکفایی و مسئولیت‌پذیری
 • دسترسی به برنامه‌های درسی با کیفیت و مناسب با علایق و استعدادهای هر دانش‌آموز
 • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا یا سایر کشورها

 

برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا، دانش‌آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 

 • حداقل ۱۲ سال سن
 • سطح مناسب زبان انگلیسی (حداقل IELTS5 یا TOEFL iBT 80)
 • رضایت خانواده و پذیرش قوانین مدرسه
 • پرداخت هزینه‌های تحصیلی و اقامت

 

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کانادا ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشند. لازم به ذکر است که دانشجویان با توجه به حق کار های هفتگی می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در مدارس کانادا سالانه در حدود ۱۳ تا ۱۷ هزار دلار می باشد. دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس برتر کانادا را دارند می بایست هزینه سال اول تحصیل خود را در همان ابتدا پرداخت نمایند. لذا خانواده ها با مطلع بودن از شرایط موجود، برنامه ریزی بهتری را می توانند داشته باشند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا بین ۱۸ تا ۲۲ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به پرداخت هزینه ای بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار می باشند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کشور کانادا به عوامل بسیار گوناگونی همچون سبک زندگی و شهر مورد نظر و … بستگی دارد. هزینه های زندگی برای دانشجویان بصورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در کانادا می باشد.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

مزایای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانشجویان بین المللی داشته باشند. برخی از مزایای تحصیل در کانادا به شرح زیر می باشد.

همراهی خانواده

یکی از ویژگی های مثبت در خصوص تحصیل در مقطع های تحصیلی کشور کانادا، حق همراه است. این نکته بدین معناست که دانشجویان می توانند در خواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به سفارت ارائه دهند. در ارتباط با دانش آموزان زیر ۱۸ سال می توان به این نکته اشاره کرد که یکی از والدین از حق همراهی برخوردار است. این نکته به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در کانادا قلمداد می شود.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

دریافت اقامت کشور کانادا

کانادا از معدود کشورهای جهان است  که در آن دوره های تحصیلی در روند اخذ اقامت  دخیل می باشند. با توجه به سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده برای اخذ اقامت، سابقه تحصیل در دانشگاه های کانادا دارای امتیاز می باشد. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجویان پس از اتمام تحصیل به مدت ۲ تا ۳ سال قادر خواهند بود در کشور کانادا زندگی و بدنبال کار باشند. در صورت احراز شرایط مورد نظر اقامت کانادا به افراد اعطا می شود.

شرایط ایده آل برای کودکان

کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه خانواده هایی که فرزندان خود را برای تحصیل در کانادا آماده می کنند، شرایط ویژه ای را نظیر خوابگاه های دانشجویی و دانش آموزی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و بسیاری از امکانات دیگر محیا نموده است. این نکته می تواند مزایایی ارزشمند برای درخواست کنندگان ویزای تحصیلی کانادا باشد.

زبان انگلیسی

دانش آموزان برای ورود به مقطع دبیرستان در کشور کانادا نیازمند ارائه مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی نمی باشند. لازم بذکر است هر چه سطح دانش زبان انگلیسی بالا تر باشد، شانس افراد برای اخذ ویزا کشور کانادا افزایش پیدا می کند. دانش آموزان قبل از ورود به مدارس در کشور کانادا باید در آزمون سنجش سطح زبان انگلیسی شرکت کنند. در صورت انتخاب ایالت کبک، دانش آموزان می بایست در آزمون سنجش سطح زبان فرانسوی شرکت کنند.

در مبحث زبان این نکته حائز اهمیت است که متناسب با دانشگاه مورد نظر در هر ایالت، نمره ای مشخص برای دانش زبان انگلیسی و فرانسوی نیاز است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس ملزم به ارائه نمره ۶ آزمون آیلتس، کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ می باشند.

داوطلبان می توانند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور کانادا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند. مؤسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند و شانس شما را برای اخذ مدرک زبان مورد نظر برای مهاجرت به کانادا بالا می برد.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

معایب تحصیل در کانادا

علی رغم مزایای عنوان شده، تحصیل در کانادا با چالش هایی همراه است. از همین رو با آگاهی از شرایط موجود در کانادا قادر خواهید بود انتخاب بهتری را داشته باشید. از اصلی ترین معایب تحصیل در کشور کانادا می توان به سه مورد زیر اشاره کرد.

رقابت دانشگاهی

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر کانادا ملزم به ارائه مدارک بین المللی می باشند. مدارکی نظیر GRE ،GMAT و نمرات مناسب در آزمون های آیلتس و تافل از جمله مدارک مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه های برتر کانادا می باشد. لازم بذکر است که پذیرش در دانشگاه های برتر کانادا شانس اخذ ویزای تحصیلی و ورود به بازار کار را افزایش می دهد. دانشجویان در صورت ورود به بازار کار و دریافت ویزای کار کانادا قادر خواهند بود از این خدمات بهره مند شوند.

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

متوسط هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا از میانگین هزینه های عنوان شده در سایر کشورهای دنیا بالاتر می باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل و زندگی در این کشور ملزم به پرداخت هزینه ای حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال می باشند. شهرهای همچون ونکوور، تورنتو و مونترال در صدر لیست پر هزینه ترین شهرهای دنیا قرار دارند.

شرایط زندگی در کانادا

به طور قطع دوری راه یکی از معایب تحصیل در کشور کانادا است. دانشجویان برای تجدید دیدار با اعضای خانواده خود یک روز را باید در هواپیما سپری کنند. از دیگر معایب تحصیل و زندگی در کانادا می توان به وضعیت آب و هوایی این کشور اشاره کرد. برای تجربه هوایی مناسب و به دور از سرما، انتخاب های کمی را برای محل زندگی خواهید داشت.

حق کار دانشجویی در کانادا

در صورت ثبت نام در دانشگاه هایی با مجوز DLI که اجازه پذیرش دانشجویان بین المللی را دارا می باشند، حق کار دانشجویی به آنها تعلق می گیرد. دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی کشور کانادا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعت بصورت هفتگی را دارا می باشند.

میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۱۲ تا ۱۶ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا فرد را در یک سال پوشش دهد. با توجه به مطالب ذکر شده، در صورتی که فرد دانشجو متأهل باشد، حق کار هم برای همراه فرد در نظر گرفته می شود. همراهان دانشجویان در کشور کانادا در هفته ۴۰ ساعت حق کار را دارا می باشند.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

کار دانشجویی در حین تحصیل در کانادا

متقضیان محترم اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، گاها برای تامین هزینه های اقامت در کانادا و امرار معاش، به دنبال یافتن شرایط شغلی مناسب و فراهم نمودن منبع درآمد هستند. اما گاها این باور غلط در بین متقاضیان مشاهده می شود یا به عبارتی دیگر این دغدغه برای این افراد به وجود می آید که در کنار ادامه تحصیل خود امکان اشتغال و درآمد زایی را ندارند یا کاری بسیار دشوار و پر دردسر است.

کشور کانادا برای رفع این مکشل نیز سیاست های بی نظیری را اتخاذ نموده که می توان به امکان اشتغال به صورت  پاره برای دانشجویان اشاره کرد. اگر افراد موفق به دریافت بورسیه تحصیلی فاند نشده باشند و با بورسیه عادی یا گاها بدون بورسیه در کانادا مشغول به تخصیل باشند، می توانند برای امرار معاش خود در کانادا که یکی برترین کشورها در بحث اشتغال زایی به شمار می رود، اقدام نمایند و به دنبال شغل مورد علاقه خود باشند و هیچ مانعی از این بابت برای آن ها وجود نخواهد داشت.

این نکته نیز قابل ذکر است که دانشجویان ۶ ماه پس از گذشت شروع دوره تحصیلی خود، به مدت ۲۰ ساعت در هفته یا کمتر به صورت پاره وقت امکان اشتغال همزمان با تحصیل در کانادا را دارند. در تعطیلات بین هر ترم به دلیل کاهش امورات تحصیلی امکان کار تمام وقت نیز وجود دارد.

از جانب موسسات آموزشی کانادا توصیه می شود به طور میانگین به ۱۲ ساعت کار پرداخته تا تعادل و یکپارچگی میان کار، تحصیل و زندگی خود فراهم آورید و هیچ یک از اضلاع این مثلث مهم، دچار اختلال نگردند.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کانادا (PGWPP)

با توجه به قوانین تعریف شده در کانادا و فراهم نمودن شرایط مطلوب برای متقاضیان تحصیل در کانادا، پس اتمام دوران تحصیل دانشجویان در کانادا، این امکان برای تمامی فارغ التحصیلان دارای ویزای تحصیلی در کانادا فراهم است که اقدام به اخذ ویزای کاری نموده و به تعریفی دیگر، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند.

مدت اعتبار این ویزا برای متقاضیان، تا سقف ۳ سال در نظر گرفته شده است و با توجه به مهارت ها، میزان دانش و تجربه و سوابق علمی و کاری، افراد می توانند به دنبال یافتن موقعیت شغلی مناسب و مرتبط با توانایی های خود باشند.

متقاضیان گواهی PGWPP توجه داشته باشند که حداکثر تا ۱۸۰ روز پس از فارغ التحصیلی امکان ارسال درخواست اخذ ویزای کاری را دارند و از دیگر شرایط دریافت این ویزا، داشتن سن قانونی (بیشتر از ۱۸ سال)، داشتن مدرک فارغ التحصیلی و ریز نمرات و همچنین تحصیل در موسسات آموزشی کانادا حداقل به مدت ۸ ماه می باشد.

توصیه می گردد قبل از ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیل در کانادا، از شرایط دریافت گواهیPGWPP  برای هر دانشگاه نیز آگاهی و اطلاعات کافی کسب نمایید و در زمان مقرر نسبت به ارائه درخواست ویزای کاری اقدام نمایید.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا

طبق قوانین مهاجرتی کانادا دانشجویان بین المللی در این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند درخواست ویزای کار ارائه نمایند و در صورتی که مشغول به کار شوند به واسطه سابقه کار در کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق (Canadian Experience Class (CEC یا همان تجربه کانادایی وجود خواهد داشت.

دانشجویان بین المللی در کانادا پس از اتمام یک مقطع تحصیلی در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا را نداشته باشند، حتی بدون پیشنهاد کار از کارفرما می توانند درخواست اخذ ویزای کار خود را به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارائه نمایند و پس از دریافت این ویزا می توانند برای کلیه کارفرمایان کانادای کار کنند.

در واقع ارائه ویزای کار پس از تحصیل در کانادا از جمله اقدامات موثر این کشور جهت جذب دانشجویان بین المللی و به کار گیری نیروی متخصص در بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی این کشور می باشد.

در سال ۲۰۱۹، دولت کانادا مهلت درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل را از۹۰ روز به ۱۸۰ روز (۶ ماه) افزایش داد. این زمان از اولین روز فارغ التحصیلی شروع می شود یعنی پس از دریافت ریزنمرات و نامه رسمی از یک مؤسسه DLI که نشان می دهد متقاضی می تواند در صورت تمایل ویزای کار پس از تحصیل دریافت کند، لازم به ذکر است که متقاضی باید در زمانی درخواست ویزای کار را ارائه نماید که استادی پریمت او هنوز معتبر است.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

مدت ویزای کاری کشور کانادا

طول مدت ویزای کار حداکثر سه سال بوده و حداقل به اندازه طول دوره ای تحصیلی افراد در کانادا خواهد بود. ویزای کار نمی تواند از ویزای تحصیل طولانی تر باشد، به عنوان مثال اگر دوره فوق لیسانس متقاضی دو سال بوده ویزای کار او حداکثر دو ساله خواهد بود.

برای دوره هایی که کمتر از ۸ ماه هستند ویزای کار صادر نمی شود. اگر بخشی از دوره در خارج از کانادا بوده و سپس به کانادا منتقل شده باشد در صورتی که مدرک از کانادا صادر شود و مدت زمان حضور در کانادا بیش از ۸ ماه باشد واجد شرایط برای ورک پرمیت خواهد بود. به طور کلی شرایط مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری کانادا پس از تحصیل به شرح ذیل می باشد:

 • متقاضی باید در یک دوره آموزشی آکادمیک و یا حرفه ای در یک مؤسسه DLI (مؤسسات آموزشی معتبر) که طول آن از ۸ ماه بیشتر است، تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشد.
 • این دوره آموزشی باید منجر به دریافت یک مدرک و یا گواهی تحصیلی شود.
 • وضعیت اقامتی دانشجو در تمام طول مدت تحصیلش باید به صورت قانونی و تمام وقت بوده باشد.
 • باید دوره خود را به پایان رسانده باشد و نامه ای دریافت کند که واجد شرایط برای دریافت مدرک پایان دوره است و ریز نمرات خود را نیز دریافت کند.
 • ریز نمرات و نامه رسمی از محل تحصیل باید به همراه درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل ارائه شود.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

ویزای همراه دانشجو در کانادا

با توجه به این که کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین و و همچنین جزو کشورهای پیشرفته جهان به شمار می آید، می توان اذعان داشت که بیش از نیمی از درآمد این کشور به واسطه مهاجران صورت می پذیرد و به همین دلیل همواره سیاست های جدیدی به منظور حفظ و ارتقای این هدف، در نظر گرفته و ارائه می شود.

طبق بررسی های انجام شده، یکی از دلایل منصرف شدن متقاضیان اخذ پذیرش کاری یا تحصیلی در کانادا، عدم همراهی اعضای خانواده درجه یک آن ها در مدت اقامت فرد متقاضی و بروز دلتنگی و عدم امکان تحمل دوری و دلتنگی برای متقاضیان، علی الخصوص افرادی که به تنهایی عازم کانادا می شدند، شناسایی شد.

دولت کانادا برای مرتفع سازی و رفع این مشکل، از سیاست ها و برنامه ریزی های دقیقی کمک گرفت. به طور مثال این امتیاز را برای متقضیان اقامت کاری یا تحصیلی در نظر گرفت تا متقاضیان بتوانند در مدت اقامت خود، پدر، مادر، همسر یا شریک قانونی، فرزند یا فرزندان خود را در کنارشان داشته باشند و ویزای همراه دانشجو را برای بستگان درجه یک دانش آموختگان صادر نمود و تسهیلاتی برای همراهان فرد متقاضی تعریف شد.

از جمله این تسهیلات می توان به این موارد اشاره نمود که:

 • امکان تحصیل رایگان فرزند یا فرزندان فرد متقاضی در مدارس دولتی کانادا
 • امکان کار تمام وقت برای همسر فرد متقاضی که فرصت فوق العاده ای برای پرداخت هزینه های معیشتی و تحصیلی می باشد.

و مواردی از این قبیل که مسیر تحصیل را برای دانشجویان مقیم کانادا بسیار هموار تر می نماید و کشور کانادا را در صدر جدول کشور های مهاجر پذیر و ۲۰ کشور اول اقتصاد دنیا قرار می دهد. این نکته نیز قابل ذکر است که همراهان نیز باید مدارک و سوابق خود را همانند فرد متقاضی همراه با درخواست اخذ پذیرش تحصیل در کانادا ارسال نمایند.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

اولین گام برای شروع مراحل و اقدامات اولیه جهت اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، در ابتدا فرد متقاضی باید با توجه به علاقه مندی و کسب مشاوره از متخصصین و در نظر گرفتن نیاز بازار کار، مناسب ترین رشته را انتخاب نماید.

با اندکی جستجو باید به این مهم دست یافت که رشته منتخب در موسسات آموزشی کشور کانادا به کدام یک از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تدریس می شود. همچنین می توان به اطلاعات مورد نیاز و مدارک لازم برای موسسه و مسائلی از این قبیل دسترسی پیدا کرد.

دومین گام برای ادامه مراحل اخذ پذیرش تحصیل در کانادا، ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل می باشد که پیشنهاد می شود ترجیحا مدرک زبان آیلتس را با نمره حداقل ۶.۵، ارائه دهید.

کسانی که سطح زبان متوسط به بالا را دارند تقریبا با صرف زمان ۳ الی ۶ ماه می توانند این مدرک طلایی را دریافت نموده و افرادی که نسبتا سطح زبان متوسط به پایین را دارند حداقل باید ۱ سال زمان برای دریافت این مدرک ارزشمند در نظر داشته باشند. این گام یکی از مهم ترین و اصلی ترین گام های اخذ پذیرش تحصیلی هر کشوری به حساب می آید.

سومین گام، انتخاب بهترین موسسه از میان موسسات آموزشی کانادا می باشد. پس از تحقیقات کافی و یافتن موسسات آموزشی که رشته مورد نظر شما در مقطع تحصیلی تان (لیسانس، فوق لیسانس، دکترا) را دارند، درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را به صورت مکتوب به این موسسات آموزشی ارسال نمایید.

به این صورت که باید در پرتال دانشگاه مورد نظر ثبت نام نموده و درخواست خور را ارسال نمایید تا در صف بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می شود حداقل برای ۳ موسسه آموزشی درخواست اخذ پذیرش تحصیلی ارسال شود. از مشهور ترین و بهترین دانشگاه های کانادا می توان به دانشگاه هایی نظیر:

تورنتو، مک مستر، واترلو، مک گیل، بریتیش کلمبیا، مونترال، یورک و آلبرتا اشاره کرد.

چهارمین گام، در نظر گرفتن شهریه و هزینه های تحصیلی موسسه آموزشی و هزینه های معیشتی مقصد مورد نظر می باشد. باید شرایط مالی خود را سنجیده و در صورت دارا بودن تمکن مالی و امکان پرداخت هزینه های تحصیلی و معیشتی، اقدام به ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی نموده تا از بروز ایجاد هرگونه مشکلات مالی حتی المکان جلوگیری نمایید.

پنجمین گام، داشتن رزومه بسیار قوی برای تایید و جلب رضایت موسسه آموزشی مورد نظر می باشد که می توان از آیتم های یک رزومه قوی به مقالات علمی منتشر شده توسط فرد متقاضی در مجلات معتبر، دستیار آموزشی استاد (Teaching assistant)، عضو هیئت علمی یا انجمن علمی دانشگاه، معدل بالای ۱۵ در مقطع قبلی و داشتن ریز نمرات، داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ یا ۷ و . . . اشاره نمود.

پیشنهاد می شود قبل از تهیه رزومه خود اصول نوشتن رزومه یا CV را جستجو کرده و طبق اصول و استاندارد های معتبر رزومه نویسی، رزومه خود را تکمیل نمایید. در کنار رزومه، شما نیاز به ارائه انگیزه نامه نیز دارید که باید در آن مسائلی همانند اهداف شما، علت انتخاب این کشور یا دانشگاه، چرا باید با پذیرش شما موافقت گردد و  . . . ذکر شود.

ششمین گام، داشتن حداقل ۳ توصیه نامه از اساتید معتبر که سطح علمی بالایی داشته و در حوزه کاری شما فعالیت دارند و می توانند در آینده برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و علمی با شما همکاری داشته و راهنمایی تان نمایند.

آخرین گام، به این شکل می باشد که در صورت تایید درخواست شما توسط موسسه آموزشی مورد نظر و دریافت ایمیل پذیرش از سوی موسسه و تایید آن از جانب شما، باید به دنبال اخذ ویزا، و تکمیل نمودن و ارائه مدارک مورد نیاز اعلام شده از طرف دانشگاه، مراحل انگشت نگاری در سفارت کشور مربوطه و پرداخت تمامی هزینه های مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا باشید و در نهایت شما باید عازم کشور کانادا شده و خود را برای مسیر جدید زندگی خود و فرصت طلایی که مسب نموده اید کاملا آماده نموده تا نهایت بهره را ببرید.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کشور کانادا در ابتدای کار برای اخذ پذیرش و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام می نمایند. برای درصد بالای موفقیت پذیرش در یک موسسه آموزشی در کانادا، تحلیل و بررسی این مراکز به عنوان اولین قدم ویزای تحصیلی در نظر گرفته می شود. به دانشجویان توصیه می شود که یک سال قبل از اقدامات لازم به بررسی شرایط و قوانین موجود در کانادا بپردازند.

مرحله اول: انتخاب دانشگاه

برای موفقیت در یک موسسه آموزشی در کانادا، باید در مورد انواع مختلف معیارهای مورد نیاز مدارس، کالج ها دانشگاه ها و دوره های بررسی نمایید. علاوه بر این، همچنین باید انواع مختلفی از قوانین و مقررات فرآیند درخواست اجازه تحصیل را تحلیل کنید. در گام نخست مراکز DLI را انتخاب نمایید. با توجه به رشته تحصیلی و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای تحصیل در کانادا، لیست دانشگاه های ممکن را تنظیم نمایید.

مرحله دوم: پذیرش

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا، ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز اعم از سوابق تحصیلی، مدرکی دال بر تسلط زبان، ریز نمرات، توصیه نامه از اساتید دانشگاه  و انگیزه نامه می باشند. دانشجویان متناسب با زمان های پذیرش(Deadline)، مدارک را برای بخش ادمیشن یا پذیرش دانشگاه ارسال و یا به صورت آنلاین آپلود می کنند. بازه های زمانی پاسخگویی دانشگاه برای تایید و یا رد پرونده ۲۰ تا ۴۵ روز در نظر گرفته می شود.

مرحله سوم: آمادگی ویزا

پس از تأیید پذیرش از دانشگاه، می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام نمایید. در ارتباط با دریافت ویزا تحصیلی کانادا، دانشجویان پس از اخذ پذیرش می توانند با آپلود مدارک  و تعیین بازه زمانی مشخص برای امر بیومتریک اقدام نمایند. مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی تهیه و تنظیم STUDY PLAN مناسب می باشد.

به صورت معمول بازه زمانی پاسخ گویی سفارت بین ۲ تا ۸ هفته در نظر گرفته می شود. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

امکان ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۳

قوانین مهاجرتی و شرایط اعطای ویزا در کشور کانادا هر سال دستخوش تغییرات می شود. انتخاب دانشگاه و یا شرایط موجود در سفارت سبب کاهش و یا افزایش شانس ویزای تحصیلی دانشجویان بین المللی می شود. موسسه آریاناپارس با بررسی پرونده هایی که موفق به اخذ ویزای کانادا نشده اند به سه فاکتور تاثیرگذار در عدم حصول نتیجه رسیده است.

وابستگی به کشور مبدا

یکی از مهم ترین دلایل جواب منفی در پرونده های تحصیلی در کشور کانادا، متقاعد نشدن آفیسر به بازگشت دانشجو به کشور مبدا می باشد. در خصوص ویزای تحصیلی، دانشجویان ملزم به ارائه مدارکی نظیر وابستگی خانوادگی و بهبود وضعیت کاری پس از بازگشت می باشند تا با ارائه مدارک شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهند.

نسبت هزینه به بودجه

گردش و تمکن مالی از دیگر موارد حائز اهمیت برای اعطای ویزای تحصیلی به دانشجویان بین المللی می باشد. میزان بودجه و درآمد باید متناسب با هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا باشد. از همین رو ارائه گردش مالی منظم در بازه زمانی ۳ تا ۴ ماه به این امر و افزایش شانس ویزا برای تحصیل در کانادا کمک شایانی می کند.

Study Plan

به طور قطع، مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ارائه Study Plan به بهترین شکل ممکن می باشد. انتخاب دانشگاه و دلایل انتخاب کشور کانادا از بارزترین مسائل مطرح شده در Study Plan است. انتخاب و اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر نشان دهنده صلاحیت دانشجویان برای تحصیل در کانادا می باشد. به موجب این امر، دانشگاه هایی که شرایط ساده ای را از دانشجویان بین المللی طلب می نمایند، از شانس کمتری برای اخذ ویزا برخوردار می باشند.

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

دلایل متعدد مشخص یا گاها نامشخصی برای ریجکت شدن یا به عبارتی دیگر رد شدن درخواست اخذ پذیرش تحصیل در کانادا برای متقاضیان وجود دارد.

از شایع ترین دلایل ریجکت شدن درخواست شما، می توان به مورد زیر اشاره نمود:

عدم تمکن مالی، عدم وجود ظرفیت در کانادا، عدم شفاف سازی منبع تامین سرمایه مورد نیاز، عدم ارائه سوابق سفر به کشورهای خارجه خصوصا کشور های اطراف کانادا، عدم ارائه اسناد و مدارک معتبر و کامل و شفاف و دقیق، مناسب نبودن شرایط شغلی فعلی شما، مشخص نکردن هدف شما از مهاجرت به کانادا و نداشتن انگیزه نامه قوی، داشتن سابقه کیفری و سوء پیشینه، اثبات عدم وابستگی به کشور مبدا، وجود مسائل مبهم برای آفیسر، سابقه علمی و رزومه ضعیف، عدم رعایت نکات بهداشتی و پزشکی، تغییر رشته مقطع جدید نسبت به مقطع قبلی و . . .

همچنین ممکن است اشتباه از سوی آفیسر شما صورت گرفته و به دلایل نامعلوم ریجکت شوید اما این نکته قابل ذکر است که حتما مدارک موثق و قوی و ارزشمند ارائه دهید تا حتی الامکان از بروز این مسائل جلوگیری نمایید.

اگر پرونده شما ریجکت شد، خونسرید خود را حفظ نموده و به دنبال دلایل ریجکتی و مرتفع ساختن مشکلات موجود بپردازید. با کمی جستجو به راحتی می توانید راه و روش های رفع ریجکتی را یافته و کاملا اصولی اقدام نمایید.

بیمه دانشجویی در کانادا

امروزه در سر تا سر دنیا و اکثر کشورهای متمدن، بیمه یکی از ملزومات و ارکان ضروری در هر جامعه و برای هر فرد به شمار می رود. افراد از بدو تولد توسط والدین بیمه می شوند و از همان ابتدا می توانند از خدمات فوق العاده بیمه بهره ببرند. خوشبختانه اگثر مردم دنیا دانش بیمه ای خود را وسعت بخشیده اند و تقریبا اکثر جمعیت هر کشور تحت پوشش بیمه هستند.

در کشور کانادا بیمه دانشجویی پس از اخذ ویزا باید دریافت شود. زیرا در صورت عدم داشتن بیمه در صورت بروز هر گونه بیماری باید هزینه های زیاد و گاها سنگینی را پرداخت نمود.

داشتن بیمه در هنگام تحصیل در کانادا کمک می کند تا هزینه های درمانی پرداخت شده توسط هر فرد بیمه شونده، به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

در کشور کانادا  شرکت های بیمه گر با ارئه بیمه ی دانشجویی ۸۰% هزینه های درمانی را پوشش می دهند.

از آنجایی که هر کشور از استان های متفاوتی تشکیل شده، پس هر استان شرایط بیمه به خصوص خود را دارد. در ادامه مطالب استان کبک را به عنوان مثال مورد بررسی قرار داده ایم و توجه شما را به شرایط بیمه دانشجویی در کبک جلب می نماییم:

کبک

شرایط بیمه در استان کبک با سایر استان های کانادا تقریبا متفاوت است. کبک با ۱۰ کشور برای بحث بیمه دانشجویی، موافقت‌ نامه امضا کرده است و دانشجویان بین‌المللی  بومی این ۱۰ کشور، شرایط راحت تری برای دریافت بیمه دانشجویی دارند.

به این صورت که کاملاً رایگان می‌توانند از طریق RAMQ ثبت نام کرده و برای دریافت تسهیلات بیمه اقدام نمایند. اگر نام دانشجو در لیست این ۱۰ کشور نباشد باید از دانشگاه مورد نظر درخواست کند که بیمه دانشجویی او را فعال نمایند.

متقابلا، در کانادا برخی ایالت ها هیچ خدمات بیمه ای ارائه نمی دهند. از جمله این ایالات می توان به موارد زیر اشاره نمود :

آنتاریو، یوکان، ادوارد ایلند و اسکوشیا

در کشور کانادا انواع مختلفی از بیمه های دانشجویی وجود دارد. هر کدام از انواع بیمه ها شرایط به خصوص خود را دارند اما به طور کلی در کانادا دانشجویان می توانند به صورت خصوصی یا دولتی خود را بیمه کنند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا

۱. اخذ ویزای کاری

ساده ترین روش بعد از به اتمام رساندن دوره تحصیل دانشجویان اقدام به به اخذ ویزای کاری و استخدام شدن در شغل مورد نظر است.

 اما شرط اخذ این ویزا حضور حداقل ۸  ماه در کانادا برای تحصیل است و بعد از آن شما می توانید با مشغولیت در شغل مورد نظر، اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایید.

دانشجویان می توانند پس از اشتغال به مدت یکسال در مشاغل مورد نظر دولت کانادا و یا فعالیت حرفه ای در سایر شغل ها در صورتی که فعالیت درخشان و موثر برای دولت و ملت این کشور داشته باشند می توانند اقامت دائم و ویزای کاری خود را اخذ نمایند.

مجوز شما برای اخذ ویزای کاری به اندازه مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی شما است مثلا اگر دانشجو به مدت ۲۴ ماه در کانادا تحصیل کرده باشد اجازه دارد به مدت ۳ سال از طریق ویزای کاری در این شهر اقامت دائم داشته باشد.

۲. سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری

دانشجویان فارغ التحصیل می توانند از طریق شرکت در این ارزیابی توسط دولت کانادا اقامت دائم خود را در صورت کسب امتیاز بالا اخذ نمایند.

از معیار های بسیار مهم این سیستم برای افراد متقاضی سن پایین، مدرک تحصیلی، دانش زبان، تجربه تحصیل و حضور در کانادا، داشتن پیشنهاد شغلی و میزان سابقه کار است.

۳. درخواست اقامت دائم در کانادا از طریق تحصیل در کبک

تحصیل در کبک برای دانشجویان بین المللی شرایط خاصی دارد و دانشجویان واجد شرایط باید به صورت تمام وقت در کبک به تحصیل بپردازند تا بتوانند در یکی از رشته ها این استاد مدرک تخصصی کسب نمایند و از این طریق اقامت دائم خود را در کانادا اخذ نمایند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که تحصیل در کانادا مزایای بی شماری را درپی خواهد داشت. در واقع امتیازاتی نظیر اجازه همراهی خانواده دانشجو از بدو ورود به کانادا، حق کار برای دانشجو و همسر وی، شرایط آسان در ارتباط با اخذ اقامت دائم (PR) کانادا پس از تحصیل و استفاده از بالاترین استانداردهای زندگی شرایط زندگی در کانادا را نسبت به اغلب کشورهای جهان متمایز نموده است. 

 از سوی دیگر شهرهای کانادا از امکانات رفاهی و آموزشی بسیار ایده الی برخوردار می باشند، به عنوان مثال شهر مونترال در سال ۲۰۱۹ به واسطه دانشگاه های بسیار معتبر، موقعیت های شغلی فوق العاده و امکانات اجتماعی مناسب به عنوان بهترین شهر دانشجویی جهان شناخته شد. به طور کلی تحصیل در کانادا موقعیتی بسیار عالی و چشم اندازی روشن به آینده درخشان به همراه موفقیتی تضمین شده را برای افراد در پی خواهد داشت. 

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا – بیش از یک سوم جوانان در کانادا از خانواده های مهاجر هستند . کانادا با دادن فرصت های برابر برای تحصیل و برخورد یکسان با همه ، ثابت کرده است که تفاوت کمی بین دانش آموزان و دانشجویان خود قائل می شود . از این رو مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی است .

دانش آموزان از خانواده های بومی با دانش آموزان از خانواده های اقلیت مذهبی و نژادی و حتی مهاجرها ، با هم هیچ تفاوتی برای نظام آموزشی این کشور ندارند . این روند باعث می شود مهاجران جدید به سرعت ادغام و به همان اندازه همتایان بومی خود موفق شوند .

در حالی که برخی از مردم بر این باورند که سطح بالای مهاجرت می تواند به طور بالقوه در موفقیت دانش آموزان تأثیر بگذارد ، اما وقتی صحبت از کانادا می شود ، مهاجران می توانند کلیدی برای موفقیت آن باشند . پس شاید اغراق نباشد که بگوییم کانادا می تواند بهترین گزینه برای تحصیل خودتان و فرزندانتان باشد .

مزایا مهاجرت تحصیلی به کانادا 

اشتغال داشتن در کنار تحصیل

در هنگام تحصیل تمام وقت در کانادا ، دانش آموزان اجازه دارند در طول سال تحصیلی حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و در تعطیلات برنامه ریزی شده به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند .

تحصیل در کانادا ارزش فوق العاده ای دارد فارغ از سطح بالای نظام آموزشی این کشور ، دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی ، واجد شرایط اجازه کار و برنامه های مهاجرتی خواهند شد که به احتمال فراوان این توانایی را دارد تا منجر به اقامت دائم شود .

اخذ اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیل شدن از یک موسسه تحصیلات تکمیلی کانادا برای به دست آوردن اقامت دائم مورد نظر در کانادا ارزشمند است . در هر یک از ده استان کانادا حداقل یک جریان مهاجرتی به استخدام برای اقامت دائم خارجی هایی که اخیراً از موسسات معتبر یک استان کانادا فارغ التحصیل شده اند ، اختصاص دارد .

این آمار در برخی استان ها بیشتر هم می شود . برای مثال این آمار در مانیتوبا به سه و در بریتیش کلمبیا به چهار جریان مهاجرتی منجر به استخدام برای اقامت دائم ، می رسد . همچنین راه هایی برای کسانی که جاه طلبی های کارآفرینی دارند و یا در مقاطع خاص تحصیلی مانند کارشناسی ارشد یا Ph.D تحصیل کرده­ اند بسیار هموار تر است .

دریافت ویزای تحصیلی کانادا را در سال ۲۰۲۱

هر ساله بیش از ۱۳۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی تحصیل در دانشگاه های کانادا را انتخاب می کنند . کانادا علاوه بر یک سیستم آموزشی با کیفیت ، امکانات بی شمار و فرهنگ سرزنده ای را نیز فراهم می کند . تحقیقات ، انتشارات علمی و همکاری های بین المللی سه جنبه اصلی است که کانادا و موسسات دانشگاهی آن بر آن ها تمرکز دارند.

اما گرفتن ویزای دانشجویی ، که به آن مجوز تحصیل در کانادا نیز می گویند ، برای کانادا چقدر دشوار است؟ فهمیدن این مسئله هنگامی که تصمیم می گیرید کجا می خواهید تحصیل کنید نقش مهمی خواهد داشت. بنابراین ، برای گرفتن ویزای دانشجویی خود برای کانادا چه کاری باید انجام دهید و دشوار بودن آن چقدر است؟

نامه قبولی خود را از دانشگاه دریافت کنید

در ابتدا باید قبل از شروع روند درخواست ویزای دانشجویی خود تصمیم بگیرید که در کدام دانشگاه قصد تحصیل دارید. پس از قبولی در دانشگاه کانادا ، نامه پذیرش مورد نیاز برای درخواست ویزا را دریافت خواهید کرد.

درخواست خود را برای ویزای تحصیلی کانادا شروع کنید

به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه ، زمان آن فرا رسیده است که به مرحله بعدی بروید : درخواست ویزای دانشجویی ، که به عنوان مجوز تحصیل نیز شناخته می شود.

کلیه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا را تهیه کنید

بعد از قبولی در دانشگاه و ثبت درخواست در سفارت ، برای دریافت ویزا باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید . برای اطلاع از مدارکی که باید تحویل دهید بهتر است به سایت سفارت کانادا مراجعه کنید .

قرار ملاقات و مصاحبه سفارت

بسته به ملیت شما ، ممکن است مجبور شوید در مرکز درخواست ویزا در کشور خود برای انجام برخی معاینات پزشکی حاضر شوید. هزینه این معاینات ۸۵ دلار کانادا است و این هزینه علاوه بر هزینه عادی درخواست ویزا است. بعضی از کشورها از این شرایط معاف هستند ، بنابراین شهروندان آنها اصلاً نیازی به انجام معاینات ندارند .

چه مدت طول می کشد تا مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنید؟

پس از درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، ممکن است زمان پردازش ۹۰ روز طول بکشد ، اما معمولاً  این رون سریعتر انجام می شود . این نیز به وضعیت کشور متقاضی دریافت ویزا بستگی دارد.

آیا تا به حال به مهاجرت و اخذ پذیرش تحصیل در کانادا فکر کرده اید؟

در دنیای امروزه که تحصیلات و مدارک معتبر تحصیلی در جایگاهی بسیار ویژه قرار گرفته اند، اکثر محصلان و دانش آموختگان در تمامی رشته های آکادمیک همواره پیگیر و مایل به ادامه تحصیل به ویژه در بستر های تخصصی و حرفه ای تر به لحاظ کیفیت آموزشی اعم از مدارس، کالج ها و دانشگاه ها هستند بلکه بتوانند به کیفیت زندگی خود ارتقا بخشیده و گامی دیگر به سوی اهداف خود بردارند.

با توجه به این صورت مسئله بسیار مهم، برای انتخاب بهترین و مناسب ترین بستر برای ادامه تحصیل، باید اطلاعات کامل، موثق و مفیدی جمع آوری نموده و در نهایت با توجه به رشته مورد نظر و شرایط معیشتی و تحصیلی هر فرد، بهترین بستر آموزشی را انتخاب نمود.

اخذ پذیرش از مراکز معتبر آموزشی در سایر کشور های مطرح دنیا، یکی از روش های هوشمندانه برای ادامه تحصیل برای دانش آموختگان و علاقه مندان می باشد. زیرا به تعبیری دیگر نوعی سرمایه گذاری عالی برای آینده به حساب می آید و بسیاری از افراد به دنبال کسب این فرصت طلایی می باشند.

یکی از بهترین، پرطرفدارترین و محبوب ترین کشورها برای ادامه تحصیل در میان دانشجویان، تحصیل در کانادا می باشد که به علت مزایای فوق العاده آن، نظیر :

 • هزینه تحصیل و امرار معاش بسیار کمتر نسبت به سایر کشورهای محبوب در رابطه با ادامه تحصیل نظیر آمریکا، استرالیا، انگلستان، سوئد، ایتالیا و . . .
 • یکی از امن ترین کشور ها برای ادامه تحصیل و دارای پایین ترین میزان جرائم
 • مطرح بودن اعتبار و امتیاز بسیار بالای دانشگاه ها و کالج های کانادا در دنیا
 • رعایت استاندارد های آموزشی و ارائه نمودن سر فصل های آموزشی متناسب با نیاز های روز در بازار کار
 • آمار و نرخ بالای اشتغال در کشور کانادا
 • سریع ترین و راحت ترین روش مهاجرت برای دریافت اقامت دائم
 • داشتن ویزای همراه دانشجو مانند والدین، همسر یا فرزندان و فراهم نمودن شرایط شغلی و تحصیلی عالی برای همراهان

و هزاران هزار مزیت دیگر تحصیل در کانادا که در این مقاله به تمام آن ها میپردازیم، باعث شده تا سالانه بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در سرتاسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در کانادا و کسب این فرصت استثنائی باشند و قریب به ۵۰۰ هزار نفر موفق به اخذ پذیرش تحصیلی کانادا شده و برای ادامه تحصیل راهی کانادا می شوند که این آمار بسیار شگفت انگیز است.

سیستم آموزشی کانادا یکی از بی نظیر ترین و منحصر به فرد ترین سیستم های آموزشی جهان به شمار می رود و افراد پس از به پایان رساندن مقطع تحصیلی خود می توانند بلافاصله به اشتغال بپردازند و کشور کانادا با در نظر گرفتن ویزای کار به مدت ۳ سال پس از اتمام تحصیل، این مسیر را برای افراد توانا، هدفمند و با استعداد سهل و آسان نموده است. تحصیل در کانادا به قدری مطلوب همگان است که برخی آن را نه هزینه، بلکه بستری برای سرمایه گذاری در آینده تلقی می کنند.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا علاوه بر مزایای بی شماری که در پی دارد، قطعاً از جمله بهترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد. کانادا دارای سیستم آموزشی بسیار مدرن و دانشگاه های فوق العاده معتبری است. امکانات آموزشی ایده آل به همراه بالاترین شاخص استانداردهای زندگی کانادا را در بین ۵ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی قرار داده است.

از سوی دیگر کانادا اقتصاد بسیار قدرتمندی دارد و در زمینه اشتغال زایی عملکرد بسیار درخشانی را ارائه می نماید، به صورتی که در حال حاضر سالیانه نزدیک به ۵۰۰ هزار شغل تمام وقت در این کشور ایجاد می گردد. این موضوع دسترسی دانشجویان بین المللی به موقعیت های شغلی بسیار مناسب و کسب درآمدهای قابل توجه را فراهم نموده است.

با توجه به بالا بودن سطح آموزشی و همچنین امکانات ویژه ای که کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد، همه ساله متقاضیان متعددی برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی این کشور می نمایند. کشور کانادا کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان می باشد. از این رو تعداد در خواست  ها برای ویزای تحصیلی کشور کانادا نسبت به سایر کشور های انگلیسی زبان بیشتر است.

گروه تحریریه آریاناپارس به واسطه شرایط مطلوب و درخواست های فراوان علاقه مندان به تحصیل در کانادا به تحلیل و بررسی شرایط موجود برای اخذ پذیرش در مطلب پیش رو پرداخته است تا متقاضیان قادر باشند با کسب اطلاعات جامع در این زمینه، با آگاهی بیشتر جهت انتخاب این مقصد قدم بردارند.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، محدودیت سنی متناسب با مقطع انتخابی شما در نظر گرفته شده است. که این بازه سنی برای دانش آموزان بین ۷ تا ۱۸ سال، برای مقطع کارشناسی، حداکثر ۲۳سال، برای مقطع کارشناسی ارشد تا سقف ۲۸ سال، برای مقطع دکترا تا ۳۵ سال و در نهایت برای مقطع پست داک که به شکل ویژه تر و به تعداد بسیار محدودی پذیرش دارد، نهایتا تا ۴۵ سال تعریف شده است.

این یک مزیت بی نظیر و فوق العاده برای افرادی است که دغدغه محدودیت سنی برای ادامه تحصیل را دارند. به عبارت دیگر می توان گفت تحصیل در کانادا تقریبا محدودیت بسیار زیادی ندارد و به طور کلی تمامی گروه های سنی قادر هستند که به تحصیل در کانادا بپردازند.

دانش آموزانی که به همراه والدین خود موفق به اخذ ویزای تحصیلی شده اند، پس از اتمام این مقطع، می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع بعدی اقدام نمایند  ازاین بابت هیچ مشکلی از جانب دولت کانادا وجود ندارد. و دانش آموزانی که امکان تحصیل و اقامت به تنهایی را دارند، می توانند در مدارس شبانه روزی ثبت نام نموده و در این بستر به سوی اهداف متعالی خود گام بردارند.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

پذیرش مشروط در کانادا

در برخی مواقع فرد متقاضی با وجود دارا بودن تمامی شرایط و ملزومات اولیه و نکات مهمی مانند سوابق عالی، نمرات درخشان، رزومه جذاب، انتشار مقالات و کتب علمی متعدد، سوابق تحقیقاتی و علمی و پژوهشی ارزشمند، داشتن تمکن مالی کافی، فعالیت های داوطلبانه و . . . تنها به دلیل عدم داشتن مدرک و نمره قابل قبول زبان، ممکن است این نگرانی به وجود آید که از اخذ پذیرش تحصیلی کانادا محروم خواهد شد. دولت کانادا برای این مسئله نیز چاره اندیشی نموده و سیاست هایی را در نظر گرفته است.

به این صورت که اگر شما درهنگام ارسال درخواست اخذ ویزای تحصیلی به هر دلیل اعم از زمانی و مالی و . . . امکان کسب مدرک زبان و ارئه آن را نداشتید، موسسه آموزشی مورد نظر شما، پس از بررسی مدارک شما، در صورت دار بودن صلاحیت، سایر مدارک شما را که هر کدام در سطح فق العاده بالایی هستند، پذیرفته و ویزای تحصیلی کوتاه مدت را برای شما صادر می نماید.

شما نیز به عنوان متقاضی برای تحصیل در کانادا باید متعهد شوید که در سریع ترین زمان نسبت به اخذ مدرک زبان اقدام نموده و در دوره های آموزش زبان (۳ تا ۱۲ ماه) شرکت نمایید و پس از اتمام دوره آموزش زبان، شرکت در آزمون و دریافت نمره قبولی، مدرک زبان خود را نیز برای موسسه آموزشی ارسال می نمایید و در صورت تایید موسسه، ویزای تحصیلی اصلی برای شما صادر خواهد شد.

به این امر پذیرش مشروط می گویند که به عبارتی دیگر صادر نمودن ویزای اصلی شما مشروط به ارائه تمامی مدارک به صورت کامل و عالی و تاییدیه موسسه آموزشی می باشد. این آیتم یکی از بهترین سیاست های اجرایی در کشور کانادا برای دانش آموختگان و متقاضیان می باشد و شانسی دوباره و فرصتی طلایی به شمار می آید.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کانادا بدون مدرک زبان، تنها برای دانش آموزان (دبستان تا دبیرستان) در مدارس و کالج ها امکان پذیر می باشد. برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی بایستی مدرک زبان آیلتس یا تافل خود را با نمره حداقل ۶.۵ ارائه نمایید و مدرک زبان جزو ملزومات تحصیل در دانشگاه های کانادا می باشد.

عدم اجبار و ضرورت ارائه مدرک زبان در کالج ها و مدارس به این دلیل است که، دوره های آموزش زبان در این مدارس و کالج ها برگزار شده و محصلان موظف به شرکت در این دوره ها می باشند.

معمولا این دوره های آموزشی را به دست موسسات زبان مطرح در کشور کانادا می سپارند تا این امر بسیار مهم با کیفیت و بهترین شکل ممکن انجام پذیرد. پس از اتمام دوره آموزشی و کسب نمره قبولی در آزمون زبان، دانش آموختکان پس از دریافت مدرک زبان خود و ارائه آن به دانشگاه مقطع بعدی، می توانند با خیال راحت به ادامه تحصیل در کانادا بپردازند. فلذا  نیاز نداشتن مطلق به مدرک زبان در کانادا برای تمامی مقاطع، توهم و شایعه ای بیش نیست.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

آشنایی با قوانین آموزشی در کانادا

همان طور که گفته شد کانادا یکی از کشور های پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی است. کانادا در نظام آموزشی خود تمام مقاطع تحصیلی را دارا می باشد و در هر مقطع تحصیلی مهاجر می پذیرد. این کشور نیز مانند کشور های دیگر دارای دانشگاه ها و کالج های دولتی و غیر دولتی می باشد و نکته مهم در این است که دانشگاه های دولتی افراد بومی را به طور رایگان می پذیرند ولی دانشجویانی که مهاجرت می کنند می بایست شهریه ای پرداخت نمایند.

برای ورود به هر مقطعی در هنگام درخواست باید افراد تمام مدارک تحصیلی خود را طبق اخرین مقطع تحصیلی به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند تا درباره پذیرش آن ها تصمیم گیری شود.

سیستم آموزشی در کشور کانادا به صورت یکپارچه می باشد. ایالت کبک از این قاعده مستثنی است. این نکته بدین معناست که سال های تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف در ایالت کبک با سایر ایالت های متفاوت است. بطور مثال تحصیلات دوره ابتدایی در کبک ۶ سال و سایر ایالت های کانادا ۵ سال به طول می انجامد.

سیستم آموزشی کانادا از مقطع قبل دانشگاه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل شده است. برای آشنایی از شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی در کانادا به ادامه مقاله توجه نمایید.

تحصیل در کانادا مقاطع قبل دانشگاه

کودکان از ۳ سالگی برای ایجاد حس مسئولیت پذیری، افزایش خلاقیت، پرورش برخوردهای اجتماعی و استقلال طلبی به تحصیل در مهد کودک می پردازند. بازه های زمانی تحصیل در مهد کودک ۳ سال می باشد. پس از اتمام این مقطع، دوره های اجباری (ابتدایی) از ۶ سالگی پذیرای دانش آموزان است. سال تحصیلی در کشور کانادا از اواسط شهریور ماه (اوایل ماه سپتامبر) شروع می شود.

مدت زمان آموزش برای این دسته از دانش آموزان ده ماه بوده و در اواخر خرداد ماه به پایان می رسد. با توجه به زمان بندی اعلام شده تعطیلات میان دوره تحصیلی برای دوره ابتدایی ۲ ماه می باشد.

خانواده های که قصد اعزام فرزندان خود برای ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید در لیست مدارس مورد تائید کشور کانادا که در وب سایت رسمی این کشور منتشر می شود، مدرسه مورد نظر را انتخاب کنند. در ارتباط با مدارس خصوصی می توان به صورت مستقل وارد عمل شد و با مدارس شروع به مکاتبه برای اخذ پذیرش نمود.

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

دانش آموزان پس از سپری کردن دوران ابتدایی خود وارد دوره دبیرستان می شوند که بصورت معمول بین ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد. دوره دبیرستان یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در کشور کانادا می باشد. دروس در سه سال آخر دبیرستان بصورت تخصصی تر ارائه می شود که دانش آموزان ۸۰ واحد آموزشی را در این سه سال پشت سر می گذارند تا آمادگی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه افزایش یابد.

از دروس ارائه شده در این سال می توان به زبان انگلیسی، ریاضیات، اجتماعی، علوم و برنامه ریزی اشاره کرد. در سال دوازدهم، دانش آموزان قادر خواهند بود طیف وسیعی از دروس را انتخاب نمایند. دانش آموزان در این سال برای مهارت هایی همچون کاریابی، رزومه نویسی و مواردی از این قبیل آماده می شوند.

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

بودجه لازم برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان را می توان به دو بخش کلی هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل تقسیم کرد. هزینه تحصیل بسته به نوع دبیرستانی که برای آن اقدام می کنید از حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار متغیر است.

به طور معمول دبیرستان های دولتی هزینه های کمتری از دبیرستان های خصوصی دارند. دبیرستان های خصوصی نیز با توجه به امکاناتی که دارند و خدماتی که ارائه می دهند ممکن تا ۶۰ هزار دلار در سال نیز هزینه داشته باشند.

اما هزینه های زندگی کاملا به خود شما بستگی دارد. موارد عمده ای که در هزینه های زندگی می توان به آنها اشاره کرد شامل اجاره خانه، خورد خوراک، حمل و نقل، بیمه و… هستند.

چطور با معدل پایین دیپلم به کانادا مهاجرت کنیم؟

تا این جا این نکته را متوجه شدید که اگر تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کانادا گرفته اید می بایست معدل بالایی داشته باشید تا بتوانید به راحتی پذیرفته شوید. اما افرادی که دارای معدل پایینی هستند نباید نگران این موضوع باشند چون برای ورود و پذیرش آن ها نیز راه هایی وجود دارد. یکی از رایج ترین این راه ها دادن تعهد برای کسب معدل بالا در دوران تحصیل در مقطع کارشناسی است. در ادامه به راهکار های بیشتری اشاره می کنیم تا کسانی که معدل پایینی هم دارند بتوانند در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوند و آینده ی روشنی را برای خود بسازند.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا

متقاضیان ویزای دانشجویی برای تحصیل در کانادا می توانند برای مقطع لیسانس کانادا، در صورت به اتمام رساندن ۱۲ سال تحصیل خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. بطور معمول بازه های زمانی مقطع کارشناسی در کشور کانادا چهار سال به طول می انجامد.

لازم بذکر است، متقاضیانی که ۱۱ سال تحصیل کرده اند، قادر خواهند بود سال ۱۲ را در این کشور سپری کرده و پس از آن وارد دانشگاه های کانادا شوند. دوره کارشناسی در کانادا، دریچه ای برای کسب علم اندوزی می باشد. دانشجویان بین المللی متناسب با علاقه مندی خود قادر خواهند بود برای برترین دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. لازم بذکر است امکان تحصیل در دانشگاه و یا کالج برای دوره های کارشناسی میسر می باشد.

تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان پس از اتمام دوره های کارشناسی، مجوز ورود به دوره کارشناسی ارشد را دریافت می نمایند. بصورت کلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا به دو دسته تقسیم می شود و دانشجویان متناسب با شرایط رشته تحصیلی، ملزم به حضور در یکی از این دوره های در نظر گرفته شده می باشند.

دوره های تحقیقاتی Master of Science

در دوره های تحقیقاتی، دانشجویان داوطلب همانند دوره های دکترا اقدامات را انجام می دهند. این بدین معناست که برای ورود و اخذ پذیرش، نیازمند تائید از استاد  می باشند. مسلماً برای تاییدیه گرفتن از یک استاد، دانشجو نیازمند شرایط ایده آل برای اخذ پذیرش است که معدل مناسب، مقالات بین المللی، نمره زبان از موارد این شرایط می باشد. دانشجویان تمامی رشته های تحصیلی در صورت پیدا کردن استاد راهنما می توانند در دوره های تحقیقاتی شرکت کنند. به صورت معمول رشته های علوم پایه مثل فیزیک، ریاضی و رشته های پیراپزشکی در این دسته قرار می گیرند.

دوره های Master of Engineering

دسته دوم کارشناسی ارشد به Master of Engineering مشهور است که برای اخذ پذیرش، دانشجویان باید شرایط خواسته شده دانشگاه مورد نظر را تأمین کنند. مدت زمان دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا ۲ سال می باشد ولی دوره های ۱۲ و ۱۸ ماهه نیز در دانشگاه های کانادا قابل دسترس است.

دانشجویان بین المللی با تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا، از فرصت های مناسبی برای اخذ اقامت کانادا و کار در این کشور برخوردار می باشند.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

تحصیل دکتری در کانادا

با توجه به نظام آموزشی کشور کانادا، تحصیل در مقطع دکتری در کانادا بین ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد. دانشجویان از اقصی نقاط دنیا در صورت ارائه مدارک مورد تائید قادر خواهند بود برای این مقطع اقدام نمایند. دانشجویان در ابتدای راه خود برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کانادا ملزم به اخذ تائید از یک استاد راهنما می باشند و پس از آن فراهم کردن شرایط دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهند. بصورت کلی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا می توانند برای بورسیه و یا تحصیل با هزینه های شخصی اقدام نمایند.

اقدام جهت اخذ بورسیه در مقطع دکتری، مستلزم انتخاب و تایید استاد راهنما (Supervisor) که حیطه فعالیت در یک راستا با دانشجو را داشته باشد، می باشد. دانشگاه ها و اساتید با توجه به رزومه های موجود، هزینه هایی را به دانشجویان اختصاص می دهند. شرایط معمول برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری در کشور کانادا به شرح زیر می باشد:

 • معدل مناسب (بصورت معمول معدل های بالای ۱۷ شانس بالاتری دارند)
 • تالیفات از قبیل مقالات بین المللی و کتاب
 • مدرک زبان انگلیسی (بصورت معمول نمره ۷ مورد پسند اساتید است)
 • مدارک نشان دهنده تسلط فرد متقاضی بر رشته تحصیلی

بهره مندی از همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده می تواند در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کانادا نقش بسزایی را ایفا کند. برای ورود به مقطع دکترا باید مزایا و معایب تحصیل در این مقطع را مورد تحلیل و بررسی قرار داد. به موجب تصمیم گیری صحیح و اطلاع از شرایط دانشگاه های کانادا، مقاله دکتری در کانادا را مطالعه نمایید.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

یکی از رشته های بسیار پرطرفدار برای ادامه تحصیل در تمامی کشورها، رشته پزشکی می باشد که به دلیل درآمد بالا و موقعیت شغلی فوق العاده ای که دارد همواره متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است.

کشور کانادا سالانه میلیون ها متقاضی از سایر کشور ها برای رشته پزشکی دارد اما به دلیل کمبود ظرفیت، ناچار به ریجکت کردن بسیاری از درخواست ها می شود. و این پذیرش ها برای کشور هند نسبتا بیشتر از سایر کشورها می باشد.

کشور کانادا که جزو محبوب ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شما می رود، برای دانش آموختگان رشته های علوم پایه نیز این مزیت را در نظر گرفته تا بتوانند در رشته پزشکی به ادامه تحصیل بپردازند.

برای اشتغال در رشته پزشکی در کشور کانادا یا به عبارتی دیگر تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، دانش آموختگان باید علاوه بر دانش پزشکی و مهارت هایی که رد طی دوران تحصیل خود کسب نموده اند، با شرکت در آزمون MCCEE باید دانش پزشکی خود را اثبات نمایند تا بتوانند در این پست شروع به کار کنند.

از بهترین و مطرح ترین موسسات آموزشی برای تحصیل در کانادا می توان به موسساتی نام آشنا نظیر: تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، مک مستر، اتاوا و کلگری اشاره نمود که جایگاه ویژه ای در میان سایر موسسات آموزشی دارای رشته پزشکی را دارند. متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی باید برای یک دوره ۳ الی ۵ ساله (بستگی به شرایط هر موسسه دارد) برای اتمام مقطع تحصیلی خود برنامه ریزی نموده و زمان صرف نمایند.

آزمون ارزشیابی پزشکی کانادا

آزمون ارزشیابی پزشکی کانادا یا MCCEE  آزمونی ۴ ساعته می باشد که به دو زبان فرانسوی و انگلیسی برگزار می شود و داوطلبان می توانند با توجه به آمادگی خود یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی را انتخاب کرده و شرکت می کنند.

آزمون MCCEE در ۷۳ کشور دنیا و بیش از ۵۰۰ مرکز جهان برگزار می شود.

آزمون ارزیابی کل از دانش پزشکی پایه کانادا می باشد که افراد پس از قبولی می توانند برای پزشکی کشور کانادا اقدام نمایند.

آزمون MCCEE ،به صورت کامپیوتری می باشد که شامل ۱۷۵ سوال چند گزینه ای می باشد که احتمال وجود ۲ پاسخ صحیح هم می باشد ولی باید جواب درست تر را انتخاب کنید.

در آزمون MCCEE سوالاتی در حوزه های بهداشت کودک ،بهداشت یزرگسال،بهداشت مادر،بهداشت روان،اخلاق پزشکی ،جمعیت و بهداشت مطرح شده است که متقاضیان باید پاسخگوی آن باشند.

پزشکان خارجی برای اخذ مجوز فعالیت به عنوان پزشک در کانادا باید در سه امتحان شرکت کنند:

۱)MCCEE (medical council of canada qualifying exam)

۲)MCCQE1(medical council of canada qualifying axam-part1)

۳)MCCQE2(medical council of canada qualifying exam-part2)

همانطور که مطرح شد ،آزمون اول در سایر کشور ها برگزار می شود ولی آزمون های دوم و سوم فقط در کشور کانادا امکان پذیر می باشد.

تحصیل دندان پزشکی در کانادا

کشور کانادا از جمله کشور هایی است که همیشه می کوشد در همه زمینه ها مخصوصا علم پزشکی در حال پیشرفت باشد. از این رو تحصیل در رشته دندان پزشکی برای دانشجویان مهاجر انتخاب مناسبی در این کشور می باشد. مدت زمانی که یک دانشجوی داندان پزشکی برای فارغ التحصیل شدن در این کشور نیاز دارد ۶ سال می باشد. لازم به ذکر است که از این ۶ سال، ۴ سال را به صورت تئوری و ۲ سال آخر را به صورت عملی خواهند گذراند. آینده شغلی برای این رشته تحصیلی در کانادا دارای وضعیت خوبی است و اکثر کارکنان در این مشاغل از درآمد آن راضی هستند. به همین دلیل تحصیل در این رشته در کانادا دارای متقاضی های زیادی می باشد.

هزینه های تحصیل در رشته دندان پزشکی

باید به این موضوع مهم توجه کرد که هزینه های تحصیل در کانادا رشته دندان پزشکی برای دانشجویان این رشته نسبت به سایر رشته ها بیش تر است. البته این موضوع و موضوع پذیرش دانشجو در استان های مختلف کانادا دارای شرایط متفاوتی است و در همه استان ها به یک شکل نمی باشد.  افراد قبل از درخواست ویزای تحصیلی در این رشته به دانشگاه مورد نظر، احتیاج به تحقیق دقیق درباره این موضوعات در استان ها و دانشگاه های مختلف از طریق منابع معتبر دارند.

طبق بررسی های انجام شده قبل از پذیرش دانشجو، بیشتر دانشگاه های کانادا افراد را ملزم به آموزش دیدن دوره های مربوطه می نمایند. در کشور کانادا در مواردی نیز می بایست دانشجو ها آزمون معروف DAT را بدهند، این آزمون به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود و دارای چهار بخش است بخش اول شامل آزمون مهارت دستی، بخش دوم آزمون علوم طبیعی، بخش سوم تست توانایی ادراکی افراد، بخش چهارم که در آزمون های زبان انگلیسی فقط وجود دارد، تست درک مطلب است. در ادامه به معدل و نمره زبان مورد نیاز دانشگاه های مختلف می پردازیم.

 • معدل:

در رشته دندان پزشکی درخواست دهندگان می بایست معدل بالاتری نسبت به سایر رشته ها داشته باشند. برای دندان پزشکی درخواست دهنده می بایست حداقل نمره معدل ۱۵ را جهت پذیرش در دانشگاه هایی با سطح علمی معمولی داشته باشند. هر چه دانشگاه دارای سطح علمی بالا تری باشد نیازمند معدل بالا تری برای پذیرش می باشید و قبولی در آن سخت تر و محدود تر می شود. به طور کلی معدل مورد نیاز برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در دانشگاه های متوسط تا قوی بین نمره ۱۵ تا ۱۷ می باشد.

 • نمره زبان:

داشتن تحصیلات زبان نیز یکی از شرایط دیگری است که افرادی که قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی را دارند می بایست دارا باشند. نمره مورد قبول برای مدارک زبان آیلتس در اکثر رشته ها ۶ تا ۵/۶ می باشد ولی نمره مورد نیاز برای مدرک آیلتس در رشته دندانپزشکی حداقل ۷ می باشد.

بورسیه تحصیلی در رشته دندان پزشکی دانشگاه های کانادا

بورسیه هایی برای علاقه مندان این رشته در دانشگاه های مختلف وجود دارد؛ که هر کدام از آن ها نیز شرایط مختلفی دارند البته لازم به ذکر است که برخی از این بورسیه ها فول فاند می باشد. دانشگاه لاوال یکی از دانشگاه های خوب است که در کانادا بورسیه برای رشته دندان پزشکی در اختیار دانشجویان دارای صلاحیت لازم قرار می دهد. این دانشگاه گروهی شامل محققان و دانشمندانی دارد که در زمینه پیشرفت های مربوط به رشته دندان پزشکی تلاش می کنند و دانشجویانی را با ارائه حمایت مالی از آن ها تحت نظر می گیرند و با آن ها همکاری می نمایند و در جهت انجام تحقیقات و گاهی ارائه آن ها از این دانشجویان استفاده می کنند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته دندان پزشکی

بهترین دانشگاه ها  برای تحصیل در کانادا از نظر سطح علمی به ترتیب در بهترین استان ها از جمله دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه مونترال، دانشگاه وسترن، دانشگاه لاوال، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه ساسکاچوان که پذیرای افراد درخواست دهنده به تحصیل در رشته دندان پزشکی که دارای صلاحیت های لازم می باشند، هستند.

شرایط داروسازی در کانادا

حرفه داروسازی در کانادا در سطح استانی و ایالتی تنظیم می شود. مقامات نظارتی مستقیما مسئول صدور مجوز داروسازی و ارزیابی صلاحیت داروسازان هستند. برای اینکه شخص به یک داروساز مجاز در کانادا تبدیل شود می بایست مراحل زیر را انجام دهد. تمامی انجمن های استانی داروسازی، وضع قوانین مشخص برای داروسازان بین المللی را به انجمن ملی خود National Association of Pharmacy Regulatory Authorities) NAPRA) وا گزار کرده و این سازمان مسائل مرتبط با این موضوع را رسیدگی می کند. در ادامه چگونگی ثبت مدرک داروسازان و ورود به بازار کار در کانادا را معرفی خواهیم کرد.

قدم اول

مرحله اول ارائه مدرک لیسانس یا دکترای داروسازی از یکی از دانشگاه های کانادا یا یکی از دانشگاه های مورد تایید این کشور می باشد.

قدم دوم

فارغ التحصیلان رشته دارو سازی می بایست در دو آزمون MCQ و OSCE شرکت نمایند. آزمون  MCQ سطح دانش داروسازان و آزمون OSCE توانایی عملی داروسازان را مورد ارزیابی قرار می دهد. مرجع ارزیابی مدارک داروسازی در کانادا سازمان  PEBC (The Pharmacy Examining Board of Canada) می باشد.

این سازمان همچنین مرکز برگزار کننده آزمون های  MCQ و OSCE به شمار می رود. داروسازان پس از قبولی در این آزمون ها می توانند عضو انجمن داروسازان کانادا شوند. PEBC نهادی غیردولتی است که بیش از ۴۵ سال سابقه ارزیابی صلاحیت داروسازان را دارد. شایان ذکر است در تمامی ایالت های کانادا به جز کبک، داروسازانی که قصد فعالیت دارند می بایست از طریق این سازمان اقدام کرده و گواهینامه PEBC خود را دریافت نمایند. ایالت کبک به صورت جداگانه و مستقل متقاضیان خود را ارزیابی و تعیین صلاحیت می کند.

شرح آزمون ها:

MCQ Pharmacy Qualifying Examination: یک آزمون ۲ بخشی است که در بخش اول توانایی متقاضی در بکارگیری دانش محک می شود و در بخش دوم حل مسائل مربوط به داروسازی و آزمایشگاه می باشد.

بخش Objective Structured Clinical Examination (OSCE): این بخش از آزمون بیشتر جنبۀ عملیاتی دارد و نوع سؤالات توانایی های عملی متقاضی را محک می زند.

فرصتهای شغلی داروسازان

داروسازان متخصصان دارویی هستند که مسئوولیت های فراوانی در زمینه مراقبت از بیماران، نطارت بر سلامت بیمار و مناسب بودن داروهای درمانی و ترویج سلامتی برعهده دارند. داروسازان در کانادا این امکان را دارند که در طیف وسیعی از فرصتهای شغلی فعالیت داشته باشنددر ادامه قصد داریم به چند مورد از این مشاغل اشاره کنیم:

 • داروسازی بالینی
 • داروساز داروخانه
 • داروساز بیمارستان
 • صنعت داروسازی
 • مشاوره مراقبت های دارویی و کمک به پیشگیری و درمان بیماریها
 • فعالیت در تیم بهداشت خانواده
 • معلم
 • در بخش های دولتی جهت تنظیم قوانین و مقررات
 • در انجمن حرفه ای داروسازی
 • محقق
 • تجارت
 • در بخش های نظامی و نیروهای مسلح

 

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

دانشگاه های کانادا

به صورت کلی ۹۸ دانشگاه در کشور کانادا در مبحث پرورش دانشجویان مشغول به کار می باشند. از تعداد دانشگاه های عنوان شده، سه دانشگاه در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا در سایت QS قرار دارند:

دانشگاه های رتبه
دانشگاه تورنتو ۲۸
دانشگاه مک گیل ۳۳
دانشگاه بریتیش کلمبیا ۴۷

در رتبه بندی برترین شهرهای دانشجویی دنیا، کشور کانادا سه نماینده دارد. سه شهر مونترال (۴)، تورنتو (۱۳) و ونکوور (۱۷)  در میان ۲۰ شهر برتر قرار گرفته اند.

دانشگاه های کانادا طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در بر می گیرد. از همین رو دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی قادر خواهند بود برای برترین دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. این امکان شرایط را برای انتخاب دانشگاه هموارتر می نماید. در حال حاضر ۲۰ دانشگاه برتر برای تحصیل در کانادا در رنکینگ سازمان جهانی QS به شرح ذیل می باشد.

لیست ۲۰ دانشگاه برتر برای تحصیل در کانادا

 • University of Toronto
 • McGill University
 • University of British Columbia
 • University of Alberta
 • University of Montreal
 • McMaster University
 • University of Waterloo
 • Western University
 • University of Calgary
 • Queen’s University
 • Dalhousie University
 • University of Ottawa
 • Simon Fraser University
 • University of Victoria
 • Laval University
 • University of Saskatchewan
 • Concordia University
 • York University
 • University of Quebec
 • University of Guelph

بهترین کالج های کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی می باشد که درصد جمعیت تحصیل کرده در آن بسیاربالا می باشد. بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۲ توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ارائه گشت ۵۱ درصد از بزرگسالان این کشور دارای حداقل مدرک دانشگاهی می باشند. از سال ۲۰۱۴ تا کنون ، ۸۹ درصد از بزرگسالان در سنین ۲۵ تا ۶۴ سال معادل مدرک دبیرستان را کسب نموده اند.

دولت کانادا حدود ۵٫۳ % از تولید ناخالص خود را (یعنی سرمایه گذاری حدود ۲۰٫۰۰۰ دلار برای هر دانشجو) صرف هزینه های سیستم آموزش خود می کند. بدین ترتیب کانادا دارای دانشگاه ها و کالج های بسیار معتبری است که در ادامه به پنج مورد از بهترین کالج های کانادا اشاره خواهیم کرد.

کالج صد ساله

به عنوان اولین کالج عمومی تورنتو شناخته می شود که بیش از ۹۵ برنامه آموزشی با ارائه دیپلم و گواهینامه های مختلف در تجارت، ارتباطات، علوم اجتماعی و مطالعات بهداشتی، علمی و مهندسی، هنرهای عمومی، مهمانداری و حمل و نقل ارائه می دهد. در دست داشتن هر یک از این گواهینامه ها به منزله داشتن شغل است و نیز دانشجویان می توانند با گذراندن برخی دوره های خاص همچون هنر، علوم و زبان برای ورود به دانشگاه های آن کشور آماده شوند.

کالج هامبر

یکی از بزرگ ترین کالج های کانادا با حدود ۲۷٫۰۰۰ دانشجوی تمام وقت است. این کالج عضوی از دانشگاه پلی تکنیک کانادا می باشد که طیف گسترده ای از مدارک معتبر حرفه ای، کارشناسی، دیپلم، گواهینامه و مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.

کالج هامبر در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است و بیش از ۱۵۰ رشته را در مقاطع لیسانس، دیپلم، گواهی، گواهینامه تحصیلات تکمیلی ارائه می نماید.

کالج سنکا

به ارائه دوره های تمام وقت و پاره وقت بسیاری می پردازد و عضو جامعه پلی تکنیک کانادا می باشد. کالج سنکا برنامه هایی را در زمینه فناوری، تجارت، خدمات مالی و هنرهای کاربردی به دانشجویان ارائه می دهد. این کالج بیش از ۱۴۰ رشته تخصصی را به مدت ۴ ساله در مقطع لیسانس، دیپلم ۲ -۳ سال و تعداد فزاینده ای از برنامه های تحصیلات تکمیلی یک ساله را در زمینه های فناوری، زیست فناوری، تجارت بین المللی، بازاریابی، حسابداری، مدیریت برند، مدیریت پروژه، مدیریت رویداد، علوم رایانه، مهندسی، مسافرت، مهمان نوازی، مدیریت اسپا، مد، دیجیتال و چندرسانه سازی انیمیشن ارائه می نماید.

این کالج با رهبران صنعت SENECA همکاری دارد و معتقد است که آموزش باید همگانی و در دسترس همه افراد جامعه قرار گیرد.

لیست کالج های کانادا

 • Humber College در تورنتو – اونتاریو
 • Centennial College در تورنتو – اونتاریو
 • St. Clair College Windsor در اونتاریو
 • Sheridan College Oakville در اونتاریو
 • Fanshawe College London در اونتاریو
 • Conestoga College Kitchener در اونتاریو
 • Langara College در ونکوور – بریتیش کلمبیا
 • George Brown College در تورنتو – اونتاریو
 • Seneca College of Applied Arts and Technology در تورنتو – اونتاریو
 • Durham College Oshawa در اونتاریو
 • Algonquin College در اوتاوا – اونتاریو
 • Bodwell college در ونکوور – بریتیش کلمبیا

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

ارزان ترین دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا

با در نظر گرفتن رتبه ویژه کشور کانادا به لحاظ کیفیت آموزشی، اعتبار اقتصادی و امنیت و در نهایت هزینه های تحصیلی کمتر و امرار معاش آسوده تر، یکی از هوشمندانه ترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل دانشگاه هاست. این مسئله یکی دیگر از سیاست های دولت کانادا برای جذب مهاجران بین المللی می باشد و برای کسانی که به دلیل نامساعد بودن شرایط مالی از ادامه تحصیل محروم می شوند، فرصتی فوق العاده به شمار می رود.

در این بخش سعی داریم ارزان ترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی کانادا رو معرفی نماییم. اما یک نکته بسیار بسیار مهم در اینجا قابل ذکر می باشد و آن اینکه ارزان بودن شهریه دانشگاه لزوما ارتباطی با کیفیت بسیار پایین دانشگاه ندارد.

زیرا در لیست اسامی دانشگاه هایی که تقدیم حضور شما می کردد، اسامی مطرح و بلند آوازه ای به چشم می خورند و که رتبه دانشگاهی کمتر از ۲۰ دارند و جزو دانشگاه های تخصصی و خارق العاده در بین همگان شناخته شده اند.

ارزان ترین دانشگاه برای تحصیل در کانادا که می توان نام برد، مانند:

برندون، سنت بونیفیس، گوئلف، منونایت کانادا، مموریال نیوفاندلند، بریتیش کلمبیای شمالی، کلگری، سایمون فریزر، ساسکاچوان و . . .

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

خوابگاه های دانشجویی در کانادا

همانطور که می دانید کانادا کشوری فوق العاده برای تحصیل و مکانی امن به منظور سرمایه گذاری و مهاجرت می باشد.

و به علت وجود ملیت های مختلف در این کشور پهناور در زمینه اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی، خوابگاه ها و خانه های اختصاصی دانشجویی برای افراد در نظر گرفته شده است که از اتاق های دو نفره، چهار نفره و شش نفره تشکیل شده است و مهمانپذیر دانشجوی های جدید الورود هر دوره ی جدید تحصیلی می باشد.

هزینه های اقامت در هر یک از خوابگاه ها برای تحصیل در کانادا بر اساس موقعیت مکانی نسبت به دانشگاه و مرکز شهر و همچنین امکانات موجود و در نهایت دسترسی به سیستم های حمل و نقل شهری متغیر است.

اما همچنین بهترین گزینه برای اقامت و بهره برداری از خدمات ارائه شده برای دانشجویان و پژوهشگران عزیز، خوابگاه های دانشگاهی می باشد. خوابگاه های دانشگاهی، خوابگاه هایی هستند که توسط هر موسسه علمی یا دانشگاه در خود فضای دانشگاهی در نظر گرفته شده و برای هر دوره تحصیلی در اختیار دانشجویان ممتاز و یا دارای بورسیه خاص قرار می گیرد.

لازم به ذکر است در صورت تخلف در خوابگاه های دانشگاهی موظف پرداخت جریمه و یا حتی تخلیه خوابگاه می باشید، پس حتما قبل از استفاده از خوابگاه های دانشگاهی، قوانین و ضوابط مربوط به استفاده از این سری خدمات را مطالعه بفرمایید. در کشور کانادا همه گونه ملیت و قومیت و نژاد به چشم می خورد و ترکیبی شگفت انگیز از فرهنگ متفاوت تمامی کشور ها است.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

کشور کانادا با توجه به شرایط بی نظیر و استثنائی خود، همواره به دنبال پیاده سازی جدید ترین و بهترین سیاست ها و برنامه ها برای به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی این کشور است.

کانادا نیز مانند سایر کشورهای دنیا برای برخی رشته ها که بازار کار و تقاضای بالایی دارند، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است که می توان به رشته های پرطرفدار و با رقابت بسیار بالا و شدیدی نظیر پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، تجارت و امور مالی، علوم کامپوتری و IT  اشاره نمود که برای ادامه تحصیل در کانادا در این رشته ها نیز موسسات آموزشی بسیار تخصصی و حرفه ای و معتبر در کانادا برقرار هستند تا علاقه مندان با توجه به رشته انتخابی خود به این موسسات مراجعه نمایند و با سایر متقاضیان به رقابتی سالم بپردازند و این نقطه عطفی برای پیشرفت جامعه کانادا و تقویت اقتصاد این کشور به شمار می آید.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,بهترین رشته برای تحصیل در کانادا

چه رشته ای برای تحصیل در کانادا انتخاب کنم؟

کانادا نیز مانند دیگر کشور ها هم دانش آموزان و هم دانشجویان را جهت تحصیل در کشورش می پذیرد. معمولا در هر کشوری دانشجویان رشته ای را برای درخواست ویزای تحصیلی انتخاب می کنند که دارای بازار کار خوبی باشد. شاخه های تحصیلی پر طرفداری که در کانادا وجود دارد از جمله رشته های مهندسی، شاخه های مختلف پزشکی، حقوق، تجارت و امور مالی، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، زیست شناسی، دارو شناسی می باشد که در ادامه اطلاعاتی را درباره اوضاع فارغ التحصیلان این رشته ها توضیح می دهیم.

رشته های پزشکی

رشته های پزشکی همیشه در هر کشوری جزء رشته های مورد نیاز می باشد. با توجه به پیشرفت در زمینه های مختلف علم پزشکی تمامی جوامع پذیرای پزشکان دارای استعداد می باشد. کشور کانادا نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و همیشه رشته های مختلف پزشکی را در دانشگاه های خود تدریس می کند تا از علوم مختلف پزشکی عقب نماند. فارغ التحصیلان این رشته از همان ابتدا وارد بازار کار و مشغول به کار می شوند و حقوق دریافت می کنند.

رشته های پرطرفدار در شاخه پزشکی که برای تحصیل در کانادا موجود است انفورماتیک زیست پزشکی، علوم شیمی دارویی، پزشکی آزمایشگاهی و پزشکی در مقطع دکترا می باشد. حقوق پزشکانی که مشغول مراقبت در بیمارستان ها می شوند به صورت ساعتی محاسبه می شود.

تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,رشته های مهم تحصیل در کانادا

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

تمامی رشته های مربوط به علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات با توجه به این که در عصر تکنولوژی هستیم و همۀ دنیا به دنبال پیشرفت در این زمینه می باشند، جزء رشته های مجبوب و پر درآمد محسوب می شود. رشته هایی مانند علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی و علم و یادگیری ماشین آماری در مقطع کارشناسی ارشد جزء بهترین رشته ها در این زمینه هستند که در دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا تدریس می شوند.

نکته ای در مورد رشته علوم کامپیوتر لازم به ذکر می باشد این است که در برخی از دانشگاه های کانادا این رشته به اصطلاح Honurs تدریس می شود. باید بدانید این اصطلاح به معنی این است که دانشجویان بعد اتمام مقطع کارشناسی می توانند یک سال اضافه تر به تحصیل ادامه دهند و در نهایت با مدرک کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند. افراد پس از فارغ التحصیل شدن می توانند در رشته های مهندسی نرم افزار، توسعه دهنده وب و جاوا مشغول به کار شوند. حقوق افراد در این رشته در شهر های مختلف متفاوت است که با بررسی های انجام شده از ۵۵ هزار دلار تا ۱۲۵ هزار دلار متغیر می باشد.

تجارت و امور مالی

امور مالی یکی از رشته هایی است که اقتصاد دان های هر کشوری از فارغ التحصیلان این رشته ها تشکیل می شوند. تحصیل در رشته های مربوط به تجارت و امور مالی تنوع زیادی دارد. رشته هایی مانند لیسانس مدیریت بازرگانی، امور مالی، حسابداری، مدیریت ریسک و MBA می باشد که فارغ التحصیلان این رشته ها در شغل های زیر می توانند مشغول به کار شوند.

 1. کار در بانک های مختلف
 2. در ادارات بیمه
 3. حسابدار های مالی ارگان های مختلف
 4. تحلیلگر مالی
 5. مدیریت سرمایه گذاری در شرکت های گوناگون

به طور تقریبی طبق بررسی های انجام شده می توان گفت هر کدام از این مشاغل حقوقی بین۲۰ تا ۳۵ هزار دلار را در این کشور دریافت خواهند کرد.

رشته های مهندسی

با توجه به کمبود نیرو های مهندسی در این کشور این رشته می تواند در آینده جزء پر درخواست ترین رشته برای کسانی که می خواهند در این زمینه مشغول به کار شوند باشد. رشته مهندسی دارای شاخه های زیادی است که در همه کسب و کار ها و مشاغل مختلف به آن نیاز هست. شاخه هایی که در دانشگاه های کانادا تدریس می شوند و می توان آن ها برای درخواست ویزای تحصیلی انتخاب کرد از جمله موارد زیر است.

 1. مهندسی عمران
 2. مهندسی برق
 3. مهندسی مکانیک
 4. مهندسی صنایع
 5. مهندسی کامپیوتر

اگر قصد درخواست ویزای تحصیل در کانادا را دارید باید بدانید که یکی از دلایل مهم و رایج ریجکت شدن ویزای کانادا این موضوع است که رشته تحصیلی قبلی افراد با رشته ای که اکنون برای آن درخواست داده اند متفاوت است. دولت کانادا روی این موضوع بسیار حساس است. لازم به ذکر است که به همان میزان کسانی که رشته ای را انتخاب نموده اند که مرتبط با رشته تحصیلی قبلی آن ها است شانس بیشتری از سایر افراد دارند. پس اگر این شرایط را دارید برای درخواست شک نداشته باشید و سریع تر اقدام نمایید.

رشته های هنر کانادا

تحصیل در رشته های هنر در دانشگاه های کانادا یکی از گزینه‌های موردعلاقه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. کانادا دارای دانشگاه‌ها و مدارس هنری معتبر و متنوعی است که برنامه‌های تحصیلی در سطوح مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در شاخه‌های مختلف هنر از قبیل رشته نقاشی، عکاسی، سینما، موسیقی، طراحی مد و غیره ارائه می‌دهند. برای تحصیل در رشته هنری  در کانادا، دانشجویان باید شرایط پذیرش موردنظر دانشگاه یا کالج را برآورده کنند که عبارتند از: داشتن مدرک تحصیلی قبلی مرتبط با رشته انتخابی، داشتن رزومه هنری یا پورتفولیو نشان‌دهنده سابقه و مهارت در زمینه هنر، داشتن نمره زبان انگلیسی مناسب (معمولا آیلتس ۶.۵ به بالا) و پرداخت شهریه تحصیلی که بستگی به نوع و مدت برنامه تحصیلی دارد.

 

رشته معماری کانادا

تحصیل در رشته معماری دانشگاه‌های کانادا یکی از گزینه‌های منتخب بسیاری از دانشجویان است که علاقه‌مند به ترکیب هنر و مهندسی هستند. این رشته در کانادا در سطوح مختلف تحصیلی ارائه می‌شود و دارای گرایش‌های متنوعی است. برای تحصیل در رشته معماری در کانادا، دانشجویان باید حداقل دارای دیپلم ۱۲ ساله یا مدرک پیش‌دانشگاهی باشند. همچنین باید نمرات خوبی در دروس ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی داشته باشند. برخی از دانشگاه‌ها نیز از متقاضیان این رشته می‌خواهند که در یک آزمون ورودی یا مصاحبه ویدئویی شرکت کنند یا نمونه‌کارهای خود را ارسال کنند.

مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ایی امکان پذیر است؟

به طور کلی افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای هستند و در دبیرستان های فنی و حرفه ای تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، می توانند که در صورت داشتن شرایط لازم به کانادا مهاجرت کنند .

کشور کانادا جزو کشور های صنعتی می باشد که به طور جدی با کمبود نیروی کار مواجه است، به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از افراد متخصص را با ویزای کاری پذیرش می کند و همچنین دانشجویان زیادی را تشویق به ادامه تحصیل و سپس کار در کانادا میکند .

افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند، در صورتی که مدرک معتبری که نشان دهنده تمام شدن مقطع تحصیلی آنها است را داشته باشند و همچنین دارای سابقه کار به اندازه سه سال هستند، می توانند که اقدام به ثبت درخواست خود کنند. البته خوب است بدانید که نه تنها کشور کانادا بلکه بیشتر کشور های دنیا نیز این قوانین را دارند. سابقه کار برای افرادی که مدرک فنی و حرفه ای دارند، از اهمیت زیادی برخورد دار است .

امروزه به دلیل اینکه تعداد مهاجرین به کانادا به صورت چشمگیری افزایش یافته است و همچنین این کشور هر روزه در حال بهبود و پیشرفت می باشد، کمی برای صادر کردن ویزا سختگیری می کند ، البته در صورتی که مدارک شما کامل باشد و خود نیز مشکلی نداشته باشید، بعید است که درخواست شما ریجکت شود.

بهترین رشته های فنی و حرفه ای برای مهاجرت به کانادا

رشته های مختلفی هستند که شما می توانید در آنها تحصیل کنید و در انتها مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید. این رشته ها دارای تنوع بالایی می باشند که برخی از آنها دارای اهمیت بیشتری می باشند و راحت تر می توان که با استفاده از آنها به کانادا مهاجرت کرد. مهم ترین این موارد عبارت است از :

۱ ) رشته های مربوط به حوزه برق

۲ ) رشته های در زمینه ساختمان و سازه همانند معماری ، نقشه کشی و … .

۳ ) رشته های تعمیر و نگهداری و بهره‌برداری از تجهیزات اداری

۴ ) رشته های در زمینه کشاورزی

۵ ) کنترل، پردازش و تولید

۶ )‌ رشته های ای تی و مهندسی کامپیوتر همانند برنامه نویسی ، گرافیک و … .

اگر شما در زمان دبیرستان خود در یکی از این رشته ها تحصیل کرده باشید و مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کرده باشید ، راحت تر می توانید هم به صورت جاب آفر ویا پیدا کردن شغل و به صورت تحصیلی ویزای کانادا را دریافت کنید. البته این امر به این معنا نیست که دیگر رشته های فنی شانس دریافت ویزا را ندارند، بلکه فقط به دلیل بازار کار پایین تر ممکن است کمی پروسه پیچیده تری داشته باشند .

بازار کار رشته شیمی در کانادا

رشته شیمی به ۲ بخش عمده تقسیم می شود ، علم شیمی و صنایع شیمی ، هر یک دارای بخش ها و قسمت های مختلفی هستند در قسمت علوم پایه و علم شیمی مواردی چون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دیگر رشته های متعدد مهندسی را در زیر مجموعه خود قرار داده است و صنایع شیمیایی نیز عبارتست از صنایعی که در آن واکنش شیمیایی صورت می گیرد .

با در نظر داشتن تعریف های گفته شده برای علم شیمی و صنایع شیمی ، می توان گفت که صنایع شیمی طیف گسترده ای از دیگر صنایع را در برمی گیرد که از ان جمله می توان به صنایع غذایی داروسازی پتروشیمی ، الیاف مصنوعی ، بهداشتی و آرایشی و صنایع تولید لوازم خانگی اشاره کرد .

افراد متقاضی برای بورسیه تحصیلی رشته شیمی در کانادا می توانند در گرایش های مختلفی وابسته به علاقه خود شرکت کنند ، که گرایش های رشته ی شیمی محض عبارتست از :

 • شیمی آلی
 • شیمی تجزیه
 • شیمی معدنی
 • شیمی فیزیک

همانطور که ذکر شد ، دانشجویان در رشته ی شیمی محض باید درباره ی چهار گرایش اصلی علم شیمی که در قسمت بالا ذکر شده دروسی را مطالعه نمایند . اما در شیمی کاربردی ، فرد متقاضی یکسری از دروس مربوط مهندسی شیمی مثل اصول صنایع شیمیایی و تصفیه آب و فاضلاب را نیز بگذراند این امر باعث ایجاد تفاوت هایی بین ۲ گرایش شده است.

این تفاوت در نحوه ی نگرش آنها به علم شیمی است و چون شیمی کاربردی دارای نگرشی کاربردی در علم شیمی است و دارای هدف استفاده از علم شیمی در صنعت را دارد . البته قابل ذکر است افرادی که در گرایش شیمی کاربردی تحصیل می کنند ، جذب بهتری در بازار کاری دارند اما بر خلاف این موضوع ، شیمی محض هدف در پرورش دانشجویانی دارد که توانایی انجام کارهای تحقیقاتی را داشته باشند .

شایان ذکر است ، برخلاف تصورات اکثریت افراد ، فرصت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان رشته ی شیمی وجود دارد . بصورتی که اکثریت صنایع وابستگی هایی به دانش شیمی دارند و افراد فارغ التحصیل شده در رشته ی شیمی می توانند در بسیاری از صنایع وابسته به گرایششان مشغول شوند .

کدام استان کانادا را برای تحصیل انتخاب کنم؟

کشور کانادا در مجموع دارای ۱۳ استان است. اولین دلیلی که افراد باید به دنبال انتخاب بهترین استان برای تحصیل در کانادا باشند، وجود دانشگاه برتر است. دلیل بعدی که بسیار مهم است هزینه های زندگی در استان مورد نظر است که باید آن را در نظر داشت تا در طی تحصیل در استان مورد نظر کمتر دغدغه های مالی داشته باشند. ویژگی سه شهر معروف کانادا که دارای دانشگاه های برتر در این کشور می باشند را در زیر توضیح می دهیم.

استان انتاریو

این استان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین استان موجود در کانادا است که شهر مهم تورنتو در این استان قرار دارد. این استان از نظر اقلیم و آب و هوا نیز یکی از بهترین ها است زیرا سرمایی که در کانادا وجود دارد در این استان کم ترین میزان را نسبت به سایر استان ها شامل می شود. هزینه های زندگی در این استان اعم از خرید کالا و اقامت شاید بالا باشد اما اگر مشغول به کار شوید می بینید که حقوق مناسبی دریافت خواهید کرد و از این بابت مشکل مالی پیدا نمی کنید.

میزان درآمد در این استان بالا است، به طوری که اکثر فارغ التحصیلان در کانادا به دنبال یافتن شغل در انتاریومی باشند و همچنین مهاجرانی که در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا بوده اند به دنبال گرفتن اقامت دائم این استان هستند. دانشگاه هایی که در این استان قرار دارند از جایگاه علمی خوبی در سطح جهان برخوردار هستند. این دانشگاه ها مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه اتاوا و… می باشند.

تورنتو

این شهر جزء شهر های پرجمعیت کشور کانادا است که از لحاظ اقتصاد بسیار قوی است. در این شهر فرصت های شغلی گوناگونی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان وجود دارد و به خاطر این موضوع در دسته بهترین شهر ها برای تحصیل در کانادا محسوب می شود. اما باید به این نکته اشاره نمود که این شهر از لحاظ هزینه زندگی و تحصیل کمی گران تر از سایر شهر ها می باشد اما در مقابل دارای مزایی مثل طبیعت چشم نواز موجود در آن و رستوران های متنوعی که در آن است و… می باشد.

اتاوا

این شهر یکی از شهر های استان انتاریو است که بسیار مناسب برای مهاجرانی است که به قصد تحصیل به کشور کانادا سفر کرده اند. معمولا مهاجران می بایست در هزینه های خود کمی مراعات کنند که این شهر با در نظر گرفتن کم ترین هزینه ها برای زندگی و تحصیل دانشجویان کمک شایانی را به آن ها می نماید.

استان کبک

این استان از این نظر که بیش تر هزینه های زندگی و تحصیل در آن در مقایسه با سایر استان های کانادا کم تر است، در دسته بهترین استان ها برای تحصیل در نظر گرفته می شود. همچنین این استان به خاطر در بر گرفتن تعدادی از دانشگاه های برتر (در سطح جهان) در شهر هایش مانند دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال، دانشگاه لاوال، دانشگاه کونکوردیا و… انتخاب دانشجویان مهاجر به عنوان بهترین استان می باشد.

مونترال

یکی دیگر از بهترین انتخاب مهاجران برای تحصیل در کانادا شهر مونترال است که در استان کبک قرار دارد و از جمله شهر های بزرگ کانادا و استان کبک می باشد. تمام هزینه ها در این شهر برای زندگی و تحصیل پایین است و با توجه به درآمد بالای مشاغل و در صورت یافتن شغلی مناسب در آن می تواند بهترین انتخاب باشد.

بریتیش کلمبیا

بعد از استان کبک بریتیش کلمبیا پر جمعیت ترین استان کانادا است. ونکوور پر جمعیت ترین شهر این استان محسوب می شود و بیش ترین جمعیت این استان در این شهر قرار دارند. آب و هوای این استان به دلیل نزدیک بودن به دریا و داشتن مناطق ساحلی متفاوت با سایر استان ها است. این استان از نظر تجارت و سرمایه گذاری استان مناسبی محسوب می شود و از این نظر است که حائز اهمیت می باشد.

هزینه های زندگی در این استان نه بسیار بالا و نه بسیار پایین است، نکته ای که باید درباره هزینه های زندگی در این استان بدانید این است که هزینه اقامت نسبتا بالایی را دارد. دانشگاه هایی در این استان مخصوصا در شهر ونکوور وجود دارد که دارای سطح علمی بسیار خوبی هستند. دانشگاه های موجود در این استان مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تامپسون ریور، دانشگاه فریز والی، دانشگاه امیلی، دانشگاه غرب کانادا و… است.

ونکوور

این شهر نیز علاوه بر فرصت های شغلی خوبی که در خود دارد؛ دارای آب و هوای بسیار مطلوبی می باشد. ونکوور نیز از نظر اقتصادی جزء شهر های قوی و درحال پیشرفت است. دانشگاه های این شهر با سطح علمی بالایی که دارند باعث شده ونکوور مرکز فناوری و اوآوری باشد و این موضوع باعث شده دانشگاه های این شهر یکی از اولویت های دانشجویان باشد. میزان درآمد در این شهر به دلیل توریستی بودن و مناسب سرمایه گذاری بودن آن نسبتا بالاست.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

آزمون های ورودی دانشگاه های کانادا

در منشور نظام سیستم های آموزشی کانادا بارها در مورد تخصص گرایی صحبت شده و این به آن معنی می باشد که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور، دانشجویان فارغ التحصیل می بایست حداقل پنج مهارت تخصصی را به صورت کامل فراگیری نموده و با استفاده از آن مهارت ها وارد بازارکار حرفه ای شوند.

سیستم نظام آموزشی تحصیل در کانادا به دنبال تربیت افرادی با تخصص های خاص از جمله مدیریت، پزشکی و مهندسی و سایر تخصص های حیاتی برای بقای جامعه ی کارمند و کارگر می باشد و این به آن معناست که برخی از داشنگاه های این کشور فاقد آزمون ورودی می باشند و می توانند بدون وجود محدودیت های دانشی از افراد با تیپ های شخصیتی بر اساس آزمون مایرز- بریگز دانشجو و مهارت جو جذب کند و به تربیت و آموزش بپردازد.

با این حال برخی از دانشگاه های این کشور به علت سیاست های سختگیرانه آموزشی نیازمند انجام برخی تست های دانشی و همچنین علمی می باشد تا بتواند خدماتی را نسبت به متقاضیان این رشته ها ارائه دهد.

در صورت پذیرفته شدن CV یا همان رزومه تخصصی و علمی شما توسط دانشگاه و اساتید مربوطه، شما نیازمند انجام برخی تست های علمی و دانشی و همچنین شخصیت شناسی برای ورود به دانشگاه می باشید. در کنار این آزمون ها حتما به آزمون های مربوط به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز پرداخته خواهد شد.

برای اطلاعات کامل از شرایط امتحان ها و آزمون ها باید تحقیقات مربوطه به هر دانشگاه را به عمل آورید و در قسمت INTERNATIONAL SCOLARSHIP (بورسیه ی بین المللی دانشجویان) واقع در سایت هر دانشگاه سر بزنید و جمع آوری اطلاعات نمایید.

لازم به ذکر است که تمامی دانشگاه ها نیازمند این تست ها نمی باشند و در دانشگاه هایی که دارای این تست ها هستند، قبولی در تست ها به معنای تضمین اقامت تحصیلی نمی باشد و شرایط دیگر هم در این ماجرا تاثیر گذار و مهم هستند.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

بورسیه تحصیلی در کانادا

بسیاری از دانش آموختگان به دنبال فرصتی برای ادامه تحصیل با کمترین هزینه و کیفیت بالای آموزشی هستند اما در برخی مواقع به دلیل عدم وجود تمکن مالی، افراد قادر به ادامه تحصیل در کشور های بین المللی و موسسات آموزشی معتبر و مطرح در سراسر دنیا نیستند و متاسفانه از این فرصت طلایی محروم می شوند.

بورسیه تحصیلی در کانادا یکی از روش های مرتفع ساختن این دغدغه و فراهم نمودن شرایط مناسب و هموار ساختن مسیر ادامه تحصیل به صورت رایگان برای متقاضیان توانمند و با استعداد است که به بهترین شکل ممکن به دانشجویان ارائه می گردد.

بورسیه ها برای تحصیل در کانادا به دو دسته بورسیه عادی (Scholarship) و بورسیه فاند  (Found) تقسیم بندی می شوند.

در مبحث بورسیه عادی، تنها بخشی از هزینه های تحصیلی و شهریه دانشجویی توسط دانشگاه پس از بررسی های مورد نیاز و تایید نهایی به واجدین شرایط دریافت بورسیه، پرداخت می گردد.

اما در مبحث بورسیه فاند، تمامی هزینه های یک فرد دارای ویزای تحصیلی، اعم از هزینه های تحصیلی، معیشتی، تفریحی یا به طور کلی تمامی هزینه های زندگی وی نیز توسط دانشگاه پرداخت خواهد شد. اکثر افراد به دنبال دریافت ویزای فاند هستند تا بدون دغدغه های فکری به جهت مسائل مالی، صرفا به کسب دانش و مهارت های کافی و انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی بپردازند.

دولت کانادا و سیاست های اجرایی این کشور نیز دقیقا به دنبال این مسئله هستند تا از طریق مهاجران و دانشجویان مقیم کانادا، سطح علمی کشور را ارتقا بخشیده و به اقتصاد که یکی از اصل های پایداری هر کشوری به حساب می آید، رونق بخشند و این چرخ اقتصادی را همواره در حال حرکت و توسعه حفظ نمایند.

به طور کلی برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا، شما نیازمند اثبات توانایی ها و دانش خود از طریق رزومه علمی بسیار قوی، رزومه تحصیلی با نمرات و معدل بالا، مدرک زبان (ترجیحا آیلتس) با نمره قابل قبول از سوی موسسه آموزشی، پروژه ها و تحقیقات علمی و تاییدیه اساتید معتبر دانشگاه و . . . هستید. توصیه می شود با دقت مدارک ذکر شده را تهیه نموده و رزومه ای ارزشمند و قوی برای خود فراهم آورید تا مسیر دریافت بورسیه تحصیلی را برای خود هموار تر سازید و موفق به کسب تاییدیه نهایی و موافقت موسسه آموزشی خود شوید.

چگونه برای دریافت فاند کانادا اقدام کنیم؟

برای دریافت فاند کانادا، ابتدا باید کالج یا دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس شرایط و مدارک لازم برای دریافت فاندی را که توسط آن موسسه علمی ارائه می‌شود، بررسی کنید و مطمئن شوید که واجد آن هستید. سپس فرم درخواست فاند را پر کنید و همراه با سایر مدارک برای دانشگاه یا کالج موردنظر بفرستید. برای برخی از فاندها ممکن است نیاز باشد که آزمون زبان یا دروس تخصصی بدهید یا توصیه‌نامه یا انگیزه‌نامه ارائه کنید.

 

بورسیه فول فاند کانادا چیست و چه شرایطی دارد؟

این بورسیه، نوعی کمک‌هزینه مالی است که برخی از دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و دولت کانادا به دانشجویان بومی و بین‌المللی ارائه می‌دهند. بورسیه فول فاند کانادا، شامل پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی، بیمه سلامت و گاهی اوقات هزینه‌های سفر دانشجو است. این نوع بورسیه، به دانشجویان امکان می‌دهد تا بدون نگرانی از مشکلات مالی، به تحصیل خود در کانادا ادامه دهند.

 

برای دریافت بورسیه فول فاند کانادا، دانشجو باید شرایط خاصی را داشته باشد. برخی از شرایط عمومی دریافت این بورسیه عبارتند از:

 

 • داشتن مدرک تحصیلی قبلی با معدل بالا و معتبر
 • داشتن نمره مناسب در آزمون‌های زبان انگلیسی مثل IELTS یا TOEFL
 • داشتن نمره مناسب در آزمون‌های ورود به دانشگاه مثل GRE یا GMAT
 • داشتن رزومه قوی و توصیه‌نامه‌های معتبر
 • داشتن پروپوزال تحقیقاتی جذاب و خلاق
 • داشتن سابقه علمی، تحقیقاتی، فرهنگی یا اجتماعی مرتبط با رشته تحصیلی
 • ارائه درخواست به‌موقع و تکمیل فرم‌های لازم

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

۱. گواهی پذیرش دانشگاه مورد نظر

برای ورود به دانشگاه مورد نظر و تحصیل در آن همچنین اخذ ویزای تحصیل در کانادا باید ابتدا نامه پذیرش مدیریت دانشگاه خود را به اتحادیه مهاجرت کانادا ارائه دهید.

دانشگاه برای ارائه این مدرک و پذیرش شما هزینه ای را دریافت می کند و سپس نامه پذیرش و ویزای تحصیلی شما صادر می شود.

۲. ارائه پاسپورت معتبر

شما باید از صفحه اول پاسپورت خود و سایر صفحاتی که دارای مهر است اسکن تهیه کرده و در سایت مورد نظر بارگذاری کنید به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که ویزای شما از سمت اتحادیه مهاجرت کانادا تایید شود تاریخ اعتبار ویزای شما با تاریخ اعتبار پاسپورت تان مطابقت دارد.

۳. ارائه عکس پرسنلی مناسب

شما برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا باید عکس مناسب و بدون نقص و ادیت یا دستکاری است در سایت مورد نظر با فرمت خواسته شده بارگذاری کنید.

۴. نامه اشتغال به کار یا پیشنهاد شغلی

در نامه اشتغال به کار خود برای ارائه به سفارت کانادا باید جایگاه شغلی، مدت زمان فعالیت شما در این حرفه، میزان حقوق دریافتی، وظایف شغلی به صورت کامل درج شده باشد و مهر و امضا کارفرما در آن وجود داشته باشد.

ارائه نامه جاب آفر برای اخذ ویزای تحصیلی لازم نیست اما ارائه آن به اداره مهاجرت کانادا سبب می شود تا آن ها از مسیر شغلی آینده شما در کشور خودتان بعد از پایان دوره تحصیل در کانادا آگاه باشند.

۵. استادی پلن

شما باید گواهی را به اداره پلیس کانادا ارائه کنید که در آن به صورت کامل و واضح اهداف خود را از تحصیل در کانادا و ورود به این کشور بیان کرده باشید. در ادامه مطلب به بیان مهمترین مواردی که باید به توضیح  آن بپردازید اشاره خواهیم کرد:

 1. اثبات دلایل خود برای تحصیل در کانادا
 2. دلیل انتخاب رشته تحصیلی شما چیست
 3. تعیین برنامه شما برای مسیر تحصیلی و شغلی تان
 4. مشخص کردن اهداف خود پس از پایان دوره تحصیل
 5. علت مهاجرت تحصیلی شما به کانادا
 6. نامه دفاعیه وکیل مهاجرت شما به کانادا

اگر شما برای مهاجرت تحصیلی خود به کانادا با یک مشاور حقوقی مشورت کنید او می تواند با نوشتن گواهی لازم از مهاجرت شما دفاع کند و به این صورت شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا اقدام کنید.

به صورت کلی مدارک لازم برای تحصیل در کانادا را میتوان به ۳ دسته مجزا تقسیم کرد:

 1. مدارک فردی
 2. مدارک مالی
 3. فرم‌های مربوط به تقاضای ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان باید تمام فرم های گفته شده را در یک فایل کامپیوتری در سایت دانشگاه مورد نظر خود بارگزاری کرده و همچنین به صورت حضوری به مدیریت دانشگاه مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه دهند.

دانشجویان قبل از تکمیل فرم برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا باید به چند نکته توجه داشته باشند:

 1. حتما از تکمیل بدون نقص فرم ها قبل از تحویل آن به اداره مهاجرت کانادا اطمینان حاصل کنید زیرا این مدارک در تمام مراحل پذیرش ویزای تحصیلی شما موثر است.
 2. باید اصل مدارک خود را به اداره مهاجرت کانادا و پذیرش دانشگاه خود تحویل دهید زیرا ارائه مدارک جعلی باعث عدم پذیرش شما در این کشور و ورود شما به دانشگاه خواهد شد
 3. مدارکی که دانشجویان در سیستم مهاجرتی کانادا بارگذاری می کنند باید شرایط زیر را داشته باشد
 4. فرمت تمام فایل ها به غیر از عکس خودتان باید به صورت پی دی اف بارگذاری شود.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

۱. تقاضا بالا، ظرفیت کم

به دلیل اینکه کانادا موقعیت بسیار مطلوبی برای مهاجرت دانشجویان بین المللی دارد تقاضا برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور بسیار زیاد است و آفیسر های کانادا چاره ای جز ریجکت برخی از این تقاضا ها ندارند.

در صورتی  که تقاضای شما از سمت پلیس کانادا رد شد می توانید جویای اختلال به وجود آمده در مسیر پذیرش تقاضای خود باشید.

۲. زمان محدود برای بررسی هر پرونده منجر به خطا می‌شود

به دلیل اینکه نیروی انسانی برای بررسی تقاضا های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا آمار بالایی دارد بسیاری از آفیسر ها مجبورند تا با سرعت بالا پرونده ها را مورد بررسی قرار دهند به همین دلیل دچار خطا و اشتباه و در نتیجه رد شدن تقاضای شما خواهد شد.

۳. نقص داشتن و کمبود در ارائه مدارک و پرونده دانشجویان

۴. داشتن سابقه خلافکاری و عدم اثبات سوء پیشینه

تحصیل در مدرسه شبانه روزی در کانادا

مدارس شبانه‌روزی کانادا، مدارسی هستند که از دانش‌آموزان در طول روز و شب در محیطی امن و مجهز پذیرایی می‌کنند. این مدارس به دانش‌آموزان امکان می‌دهند که علاوه‌بر درس خواندن، در فعالیت‌های ورزشی، هنری، فرهنگی و اجتماعی شرکت کنند. برخی از مزایای تحصیل در مدرسه شبانه روزی در کانادا عبارتند از:

 

 • افزایش سطح زبان انگلیسی به واسطه تعامل با دانش‌آموزان و معلمان بومی
 • تجربه یک فرهنگ جدید و گسترش دید جهانی
 • تقویت مهارت‌های اجتماعی، خودکفایی و مسئولیت‌پذیری
 • دسترسی به برنامه‌های درسی با کیفیت و مناسب با علایق و استعدادهای هر دانش‌آموز
 • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا یا سایر کشورها

 

برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا، دانش‌آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 

 • حداقل ۱۲ سال سن
 • سطح مناسب زبان انگلیسی (حداقل IELTS5 یا TOEFL iBT 80)
 • رضایت خانواده و پذیرش قوانین مدرسه
 • پرداخت هزینه‌های تحصیلی و اقامت

 

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کانادا ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشند. لازم به ذکر است که دانشجویان با توجه به حق کار های هفتگی می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در مدارس کانادا سالانه در حدود ۱۳ تا ۱۷ هزار دلار می باشد. دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس برتر کانادا را دارند می بایست هزینه سال اول تحصیل خود را در همان ابتدا پرداخت نمایند. لذا خانواده ها با مطلع بودن از شرایط موجود، برنامه ریزی بهتری را می توانند داشته باشند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا بین ۱۸ تا ۲۲ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به پرداخت هزینه ای بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار می باشند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کشور کانادا به عوامل بسیار گوناگونی همچون سبک زندگی و شهر مورد نظر و … بستگی دارد. هزینه های زندگی برای دانشجویان بصورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در کانادا می باشد.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

مزایای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانشجویان بین المللی داشته باشند. برخی از مزایای تحصیل در کانادا به شرح زیر می باشد.

همراهی خانواده

یکی از ویژگی های مثبت در خصوص تحصیل در مقطع های تحصیلی کشور کانادا، حق همراه است. این نکته بدین معناست که دانشجویان می توانند در خواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به سفارت ارائه دهند. در ارتباط با دانش آموزان زیر ۱۸ سال می توان به این نکته اشاره کرد که یکی از والدین از حق همراهی برخوردار است. این نکته به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در کانادا قلمداد می شود.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

دریافت اقامت کشور کانادا

کانادا از معدود کشورهای جهان است  که در آن دوره های تحصیلی در روند اخذ اقامت  دخیل می باشند. با توجه به سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده برای اخذ اقامت، سابقه تحصیل در دانشگاه های کانادا دارای امتیاز می باشد. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجویان پس از اتمام تحصیل به مدت ۲ تا ۳ سال قادر خواهند بود در کشور کانادا زندگی و بدنبال کار باشند. در صورت احراز شرایط مورد نظر اقامت کانادا به افراد اعطا می شود.

شرایط ایده آل برای کودکان

کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه خانواده هایی که فرزندان خود را برای تحصیل در کانادا آماده می کنند، شرایط ویژه ای را نظیر خوابگاه های دانشجویی و دانش آموزی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و بسیاری از امکانات دیگر محیا نموده است. این نکته می تواند مزایایی ارزشمند برای درخواست کنندگان ویزای تحصیلی کانادا باشد.

زبان انگلیسی

دانش آموزان برای ورود به مقطع دبیرستان در کشور کانادا نیازمند ارائه مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی نمی باشند. لازم بذکر است هر چه سطح دانش زبان انگلیسی بالا تر باشد، شانس افراد برای اخذ ویزا کشور کانادا افزایش پیدا می کند. دانش آموزان قبل از ورود به مدارس در کشور کانادا باید در آزمون سنجش سطح زبان انگلیسی شرکت کنند. در صورت انتخاب ایالت کبک، دانش آموزان می بایست در آزمون سنجش سطح زبان فرانسوی شرکت کنند.

در مبحث زبان این نکته حائز اهمیت است که متناسب با دانشگاه مورد نظر در هر ایالت، نمره ای مشخص برای دانش زبان انگلیسی و فرانسوی نیاز است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس ملزم به ارائه نمره ۶ آزمون آیلتس، کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ می باشند.

داوطلبان می توانند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور کانادا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند. مؤسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند و شانس شما را برای اخذ مدرک زبان مورد نظر برای مهاجرت به کانادا بالا می برد.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

معایب تحصیل در کانادا

علی رغم مزایای عنوان شده، تحصیل در کانادا با چالش هایی همراه است. از همین رو با آگاهی از شرایط موجود در کانادا قادر خواهید بود انتخاب بهتری را داشته باشید. از اصلی ترین معایب تحصیل در کشور کانادا می توان به سه مورد زیر اشاره کرد.

رقابت دانشگاهی

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر کانادا ملزم به ارائه مدارک بین المللی می باشند. مدارکی نظیر GRE ،GMAT و نمرات مناسب در آزمون های آیلتس و تافل از جمله مدارک مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه های برتر کانادا می باشد. لازم بذکر است که پذیرش در دانشگاه های برتر کانادا شانس اخذ ویزای تحصیلی و ورود به بازار کار را افزایش می دهد. دانشجویان در صورت ورود به بازار کار و دریافت ویزای کار کانادا قادر خواهند بود از این خدمات بهره مند شوند.

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

متوسط هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا از میانگین هزینه های عنوان شده در سایر کشورهای دنیا بالاتر می باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل و زندگی در این کشور ملزم به پرداخت هزینه ای حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال می باشند. شهرهای همچون ونکوور، تورنتو و مونترال در صدر لیست پر هزینه ترین شهرهای دنیا قرار دارند.

شرایط زندگی در کانادا

به طور قطع دوری راه یکی از معایب تحصیل در کشور کانادا است. دانشجویان برای تجدید دیدار با اعضای خانواده خود یک روز را باید در هواپیما سپری کنند. از دیگر معایب تحصیل و زندگی در کانادا می توان به وضعیت آب و هوایی این کشور اشاره کرد. برای تجربه هوایی مناسب و به دور از سرما، انتخاب های کمی را برای محل زندگی خواهید داشت.

حق کار دانشجویی در کانادا

در صورت ثبت نام در دانشگاه هایی با مجوز DLI که اجازه پذیرش دانشجویان بین المللی را دارا می باشند، حق کار دانشجویی به آنها تعلق می گیرد. دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی کشور کانادا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعت بصورت هفتگی را دارا می باشند.

میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۱۲ تا ۱۶ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا فرد را در یک سال پوشش دهد. با توجه به مطالب ذکر شده، در صورتی که فرد دانشجو متأهل باشد، حق کار هم برای همراه فرد در نظر گرفته می شود. همراهان دانشجویان در کشور کانادا در هفته ۴۰ ساعت حق کار را دارا می باشند.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

کار دانشجویی در حین تحصیل در کانادا

متقضیان محترم اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، گاها برای تامین هزینه های اقامت در کانادا و امرار معاش، به دنبال یافتن شرایط شغلی مناسب و فراهم نمودن منبع درآمد هستند. اما گاها این باور غلط در بین متقاضیان مشاهده می شود یا به عبارتی دیگر این دغدغه برای این افراد به وجود می آید که در کنار ادامه تحصیل خود امکان اشتغال و درآمد زایی را ندارند یا کاری بسیار دشوار و پر دردسر است.

کشور کانادا برای رفع این مکشل نیز سیاست های بی نظیری را اتخاذ نموده که می توان به امکان اشتغال به صورت  پاره برای دانشجویان اشاره کرد. اگر افراد موفق به دریافت بورسیه تحصیلی فاند نشده باشند و با بورسیه عادی یا گاها بدون بورسیه در کانادا مشغول به تخصیل باشند، می توانند برای امرار معاش خود در کانادا که یکی برترین کشورها در بحث اشتغال زایی به شمار می رود، اقدام نمایند و به دنبال شغل مورد علاقه خود باشند و هیچ مانعی از این بابت برای آن ها وجود نخواهد داشت.

این نکته نیز قابل ذکر است که دانشجویان ۶ ماه پس از گذشت شروع دوره تحصیلی خود، به مدت ۲۰ ساعت در هفته یا کمتر به صورت پاره وقت امکان اشتغال همزمان با تحصیل در کانادا را دارند. در تعطیلات بین هر ترم به دلیل کاهش امورات تحصیلی امکان کار تمام وقت نیز وجود دارد.

از جانب موسسات آموزشی کانادا توصیه می شود به طور میانگین به ۱۲ ساعت کار پرداخته تا تعادل و یکپارچگی میان کار، تحصیل و زندگی خود فراهم آورید و هیچ یک از اضلاع این مثلث مهم، دچار اختلال نگردند.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کانادا (PGWPP)

با توجه به قوانین تعریف شده در کانادا و فراهم نمودن شرایط مطلوب برای متقاضیان تحصیل در کانادا، پس اتمام دوران تحصیل دانشجویان در کانادا، این امکان برای تمامی فارغ التحصیلان دارای ویزای تحصیلی در کانادا فراهم است که اقدام به اخذ ویزای کاری نموده و به تعریفی دیگر، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند.

مدت اعتبار این ویزا برای متقاضیان، تا سقف ۳ سال در نظر گرفته شده است و با توجه به مهارت ها، میزان دانش و تجربه و سوابق علمی و کاری، افراد می توانند به دنبال یافتن موقعیت شغلی مناسب و مرتبط با توانایی های خود باشند.

متقاضیان گواهی PGWPP توجه داشته باشند که حداکثر تا ۱۸۰ روز پس از فارغ التحصیلی امکان ارسال درخواست اخذ ویزای کاری را دارند و از دیگر شرایط دریافت این ویزا، داشتن سن قانونی (بیشتر از ۱۸ سال)، داشتن مدرک فارغ التحصیلی و ریز نمرات و همچنین تحصیل در موسسات آموزشی کانادا حداقل به مدت ۸ ماه می باشد.

توصیه می گردد قبل از ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیل در کانادا، از شرایط دریافت گواهیPGWPP  برای هر دانشگاه نیز آگاهی و اطلاعات کافی کسب نمایید و در زمان مقرر نسبت به ارائه درخواست ویزای کاری اقدام نمایید.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا

طبق قوانین مهاجرتی کانادا دانشجویان بین المللی در این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند درخواست ویزای کار ارائه نمایند و در صورتی که مشغول به کار شوند به واسطه سابقه کار در کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق (Canadian Experience Class (CEC یا همان تجربه کانادایی وجود خواهد داشت.

دانشجویان بین المللی در کانادا پس از اتمام یک مقطع تحصیلی در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا را نداشته باشند، حتی بدون پیشنهاد کار از کارفرما می توانند درخواست اخذ ویزای کار خود را به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارائه نمایند و پس از دریافت این ویزا می توانند برای کلیه کارفرمایان کانادای کار کنند.

در واقع ارائه ویزای کار پس از تحصیل در کانادا از جمله اقدامات موثر این کشور جهت جذب دانشجویان بین المللی و به کار گیری نیروی متخصص در بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی این کشور می باشد.

در سال ۲۰۱۹، دولت کانادا مهلت درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل را از۹۰ روز به ۱۸۰ روز (۶ ماه) افزایش داد. این زمان از اولین روز فارغ التحصیلی شروع می شود یعنی پس از دریافت ریزنمرات و نامه رسمی از یک مؤسسه DLI که نشان می دهد متقاضی می تواند در صورت تمایل ویزای کار پس از تحصیل دریافت کند، لازم به ذکر است که متقاضی باید در زمانی درخواست ویزای کار را ارائه نماید که استادی پریمت او هنوز معتبر است.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

مدت ویزای کاری کشور کانادا

طول مدت ویزای کار حداکثر سه سال بوده و حداقل به اندازه طول دوره ای تحصیلی افراد در کانادا خواهد بود. ویزای کار نمی تواند از ویزای تحصیل طولانی تر باشد، به عنوان مثال اگر دوره فوق لیسانس متقاضی دو سال بوده ویزای کار او حداکثر دو ساله خواهد بود.

برای دوره هایی که کمتر از ۸ ماه هستند ویزای کار صادر نمی شود. اگر بخشی از دوره در خارج از کانادا بوده و سپس به کانادا منتقل شده باشد در صورتی که مدرک از کانادا صادر شود و مدت زمان حضور در کانادا بیش از ۸ ماه باشد واجد شرایط برای ورک پرمیت خواهد بود. به طور کلی شرایط مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری کانادا پس از تحصیل به شرح ذیل می باشد:

 • متقاضی باید در یک دوره آموزشی آکادمیک و یا حرفه ای در یک مؤسسه DLI (مؤسسات آموزشی معتبر) که طول آن از ۸ ماه بیشتر است، تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشد.
 • این دوره آموزشی باید منجر به دریافت یک مدرک و یا گواهی تحصیلی شود.
 • وضعیت اقامتی دانشجو در تمام طول مدت تحصیلش باید به صورت قانونی و تمام وقت بوده باشد.
 • باید دوره خود را به پایان رسانده باشد و نامه ای دریافت کند که واجد شرایط برای دریافت مدرک پایان دوره است و ریز نمرات خود را نیز دریافت کند.
 • ریز نمرات و نامه رسمی از محل تحصیل باید به همراه درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل ارائه شود.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

ویزای همراه دانشجو در کانادا

با توجه به این که کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین و و همچنین جزو کشورهای پیشرفته جهان به شمار می آید، می توان اذعان داشت که بیش از نیمی از درآمد این کشور به واسطه مهاجران صورت می پذیرد و به همین دلیل همواره سیاست های جدیدی به منظور حفظ و ارتقای این هدف، در نظر گرفته و ارائه می شود.

طبق بررسی های انجام شده، یکی از دلایل منصرف شدن متقاضیان اخذ پذیرش کاری یا تحصیلی در کانادا، عدم همراهی اعضای خانواده درجه یک آن ها در مدت اقامت فرد متقاضی و بروز دلتنگی و عدم امکان تحمل دوری و دلتنگی برای متقاضیان، علی الخصوص افرادی که به تنهایی عازم کانادا می شدند، شناسایی شد.

دولت کانادا برای مرتفع سازی و رفع این مشکل، از سیاست ها و برنامه ریزی های دقیقی کمک گرفت. به طور مثال این امتیاز را برای متقضیان اقامت کاری یا تحصیلی در نظر گرفت تا متقاضیان بتوانند در مدت اقامت خود، پدر، مادر، همسر یا شریک قانونی، فرزند یا فرزندان خود را در کنارشان داشته باشند و ویزای همراه دانشجو را برای بستگان درجه یک دانش آموختگان صادر نمود و تسهیلاتی برای همراهان فرد متقاضی تعریف شد.

از جمله این تسهیلات می توان به این موارد اشاره نمود که:

 • امکان تحصیل رایگان فرزند یا فرزندان فرد متقاضی در مدارس دولتی کانادا
 • امکان کار تمام وقت برای همسر فرد متقاضی که فرصت فوق العاده ای برای پرداخت هزینه های معیشتی و تحصیلی می باشد.

و مواردی از این قبیل که مسیر تحصیل را برای دانشجویان مقیم کانادا بسیار هموار تر می نماید و کشور کانادا را در صدر جدول کشور های مهاجر پذیر و ۲۰ کشور اول اقتصاد دنیا قرار می دهد. این نکته نیز قابل ذکر است که همراهان نیز باید مدارک و سوابق خود را همانند فرد متقاضی همراه با درخواست اخذ پذیرش تحصیل در کانادا ارسال نمایند.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

اولین گام برای شروع مراحل و اقدامات اولیه جهت اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، در ابتدا فرد متقاضی باید با توجه به علاقه مندی و کسب مشاوره از متخصصین و در نظر گرفتن نیاز بازار کار، مناسب ترین رشته را انتخاب نماید.

با اندکی جستجو باید به این مهم دست یافت که رشته منتخب در موسسات آموزشی کشور کانادا به کدام یک از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تدریس می شود. همچنین می توان به اطلاعات مورد نیاز و مدارک لازم برای موسسه و مسائلی از این قبیل دسترسی پیدا کرد.

دومین گام برای ادامه مراحل اخذ پذیرش تحصیل در کانادا، ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل می باشد که پیشنهاد می شود ترجیحا مدرک زبان آیلتس را با نمره حداقل ۶.۵، ارائه دهید.

کسانی که سطح زبان متوسط به بالا را دارند تقریبا با صرف زمان ۳ الی ۶ ماه می توانند این مدرک طلایی را دریافت نموده و افرادی که نسبتا سطح زبان متوسط به پایین را دارند حداقل باید ۱ سال زمان برای دریافت این مدرک ارزشمند در نظر داشته باشند. این گام یکی از مهم ترین و اصلی ترین گام های اخذ پذیرش تحصیلی هر کشوری به حساب می آید.

سومین گام، انتخاب بهترین موسسه از میان موسسات آموزشی کانادا می باشد. پس از تحقیقات کافی و یافتن موسسات آموزشی که رشته مورد نظر شما در مقطع تحصیلی تان (لیسانس، فوق لیسانس، دکترا) را دارند، درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را به صورت مکتوب به این موسسات آموزشی ارسال نمایید.

به این صورت که باید در پرتال دانشگاه مورد نظر ثبت نام نموده و درخواست خور را ارسال نمایید تا در صف بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می شود حداقل برای ۳ موسسه آموزشی درخواست اخذ پذیرش تحصیلی ارسال شود. از مشهور ترین و بهترین دانشگاه های کانادا می توان به دانشگاه هایی نظیر:

تورنتو، مک مستر، واترلو، مک گیل، بریتیش کلمبیا، مونترال، یورک و آلبرتا اشاره کرد.

چهارمین گام، در نظر گرفتن شهریه و هزینه های تحصیلی موسسه آموزشی و هزینه های معیشتی مقصد مورد نظر می باشد. باید شرایط مالی خود را سنجیده و در صورت دارا بودن تمکن مالی و امکان پرداخت هزینه های تحصیلی و معیشتی، اقدام به ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی نموده تا از بروز ایجاد هرگونه مشکلات مالی حتی المکان جلوگیری نمایید.

پنجمین گام، داشتن رزومه بسیار قوی برای تایید و جلب رضایت موسسه آموزشی مورد نظر می باشد که می توان از آیتم های یک رزومه قوی به مقالات علمی منتشر شده توسط فرد متقاضی در مجلات معتبر، دستیار آموزشی استاد (Teaching assistant)، عضو هیئت علمی یا انجمن علمی دانشگاه، معدل بالای ۱۵ در مقطع قبلی و داشتن ریز نمرات، داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ یا ۷ و . . . اشاره نمود.

پیشنهاد می شود قبل از تهیه رزومه خود اصول نوشتن رزومه یا CV را جستجو کرده و طبق اصول و استاندارد های معتبر رزومه نویسی، رزومه خود را تکمیل نمایید. در کنار رزومه، شما نیاز به ارائه انگیزه نامه نیز دارید که باید در آن مسائلی همانند اهداف شما، علت انتخاب این کشور یا دانشگاه، چرا باید با پذیرش شما موافقت گردد و  . . . ذکر شود.

ششمین گام، داشتن حداقل ۳ توصیه نامه از اساتید معتبر که سطح علمی بالایی داشته و در حوزه کاری شما فعالیت دارند و می توانند در آینده برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و علمی با شما همکاری داشته و راهنمایی تان نمایند.

آخرین گام، به این شکل می باشد که در صورت تایید درخواست شما توسط موسسه آموزشی مورد نظر و دریافت ایمیل پذیرش از سوی موسسه و تایید آن از جانب شما، باید به دنبال اخذ ویزا، و تکمیل نمودن و ارائه مدارک مورد نیاز اعلام شده از طرف دانشگاه، مراحل انگشت نگاری در سفارت کشور مربوطه و پرداخت تمامی هزینه های مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا باشید و در نهایت شما باید عازم کشور کانادا شده و خود را برای مسیر جدید زندگی خود و فرصت طلایی که مسب نموده اید کاملا آماده نموده تا نهایت بهره را ببرید.

هزینه تحصیل در کانادا,تحصیل در کانادا پزشکی,تحصیل در کانادا آریاناپارس

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کشور کانادا در ابتدای کار برای اخذ پذیرش و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام می نمایند. برای درصد بالای موفقیت پذیرش در یک موسسه آموزشی در کانادا، تحلیل و بررسی این مراکز به عنوان اولین قدم ویزای تحصیلی در نظر گرفته می شود. به دانشجویان توصیه می شود که یک سال قبل از اقدامات لازم به بررسی شرایط و قوانین موجود در کانادا بپردازند.

مرحله اول: انتخاب دانشگاه

برای موفقیت در یک موسسه آموزشی در کانادا، باید در مورد انواع مختلف معیارهای مورد نیاز مدارس، کالج ها دانشگاه ها و دوره های بررسی نمایید. علاوه بر این، همچنین باید انواع مختلفی از قوانین و مقررات فرآیند درخواست اجازه تحصیل را تحلیل کنید. در گام نخست مراکز DLI را انتخاب نمایید. با توجه به رشته تحصیلی و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای تحصیل در کانادا، لیست دانشگاه های ممکن را تنظیم نمایید.

مرحله دوم: پذیرش

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا، ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز اعم از سوابق تحصیلی، مدرکی دال بر تسلط زبان، ریز نمرات، توصیه نامه از اساتید دانشگاه  و انگیزه نامه می باشند. دانشجویان متناسب با زمان های پذیرش(Deadline)، مدارک را برای بخش ادمیشن یا پذیرش دانشگاه ارسال و یا به صورت آنلاین آپلود می کنند. بازه های زمانی پاسخگویی دانشگاه برای تایید و یا رد پرونده ۲۰ تا ۴۵ روز در نظر گرفته می شود.

مرحله سوم: آمادگی ویزا

پس از تأیید پذیرش از دانشگاه، می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام نمایید. در ارتباط با دریافت ویزا تحصیلی کانادا، دانشجویان پس از اخذ پذیرش می توانند با آپلود مدارک  و تعیین بازه زمانی مشخص برای امر بیومتریک اقدام نمایند. مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی تهیه و تنظیم STUDY PLAN مناسب می باشد.

به صورت معمول بازه زمانی پاسخ گویی سفارت بین ۲ تا ۸ هفته در نظر گرفته می شود. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

مزایای تحصیل در کانادا,اقامت پس از تحصیل در کانادا,شرایط سنی تحصیل در کانادا

امکان ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۳

قوانین مهاجرتی و شرایط اعطای ویزا در کشور کانادا هر سال دستخوش تغییرات می شود. انتخاب دانشگاه و یا شرایط موجود در سفارت سبب کاهش و یا افزایش شانس ویزای تحصیلی دانشجویان بین المللی می شود. موسسه آریاناپارس با بررسی پرونده هایی که موفق به اخذ ویزای کانادا نشده اند به سه فاکتور تاثیرگذار در عدم حصول نتیجه رسیده است.

وابستگی به کشور مبدا

یکی از مهم ترین دلایل جواب منفی در پرونده های تحصیلی در کشور کانادا، متقاعد نشدن آفیسر به بازگشت دانشجو به کشور مبدا می باشد. در خصوص ویزای تحصیلی، دانشجویان ملزم به ارائه مدارکی نظیر وابستگی خانوادگی و بهبود وضعیت کاری پس از بازگشت می باشند تا با ارائه مدارک شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهند.

نسبت هزینه به بودجه

گردش و تمکن مالی از دیگر موارد حائز اهمیت برای اعطای ویزای تحصیلی به دانشجویان بین المللی می باشد. میزان بودجه و درآمد باید متناسب با هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا باشد. از همین رو ارائه گردش مالی منظم در بازه زمانی ۳ تا ۴ ماه به این امر و افزایش شانس ویزا برای تحصیل در کانادا کمک شایانی می کند.

Study Plan

به طور قطع، مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ارائه Study Plan به بهترین شکل ممکن می باشد. انتخاب دانشگاه و دلایل انتخاب کشور کانادا از بارزترین مسائل مطرح شده در Study Plan است. انتخاب و اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر نشان دهنده صلاحیت دانشجویان برای تحصیل در کانادا می باشد. به موجب این امر، دانشگاه هایی که شرایط ساده ای را از دانشجویان بین المللی طلب می نمایند، از شانس کمتری برای اخذ ویزا برخوردار می باشند.

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

دلایل متعدد مشخص یا گاها نامشخصی برای ریجکت شدن یا به عبارتی دیگر رد شدن درخواست اخذ پذیرش تحصیل در کانادا برای متقاضیان وجود دارد.

از شایع ترین دلایل ریجکت شدن درخواست شما، می توان به مورد زیر اشاره نمود:

عدم تمکن مالی، عدم وجود ظرفیت در کانادا، عدم شفاف سازی منبع تامین سرمایه مورد نیاز، عدم ارائه سوابق سفر به کشورهای خارجه خصوصا کشور های اطراف کانادا، عدم ارائه اسناد و مدارک معتبر و کامل و شفاف و دقیق، مناسب نبودن شرایط شغلی فعلی شما، مشخص نکردن هدف شما از مهاجرت به کانادا و نداشتن انگیزه نامه قوی، داشتن سابقه کیفری و سوء پیشینه، اثبات عدم وابستگی به کشور مبدا، وجود مسائل مبهم برای آفیسر، سابقه علمی و رزومه ضعیف، عدم رعایت نکات بهداشتی و پزشکی، تغییر رشته مقطع جدید نسبت به مقطع قبلی و . . .

همچنین ممکن است اشتباه از سوی آفیسر شما صورت گرفته و به دلایل نامعلوم ریجکت شوید اما این نکته قابل ذکر است که حتما مدارک موثق و قوی و ارزشمند ارائه دهید تا حتی الامکان از بروز این مسائل جلوگیری نمایید.

اگر پرونده شما ریجکت شد، خونسرید خود را حفظ نموده و به دنبال دلایل ریجکتی و مرتفع ساختن مشکلات موجود بپردازید. با کمی جستجو به راحتی می توانید راه و روش های رفع ریجکتی را یافته و کاملا اصولی اقدام نمایید.

بیمه دانشجویی در کانادا

امروزه در سر تا سر دنیا و اکثر کشورهای متمدن، بیمه یکی از ملزومات و ارکان ضروری در هر جامعه و برای هر فرد به شمار می رود. افراد از بدو تولد توسط والدین بیمه می شوند و از همان ابتدا می توانند از خدمات فوق العاده بیمه بهره ببرند. خوشبختانه اگثر مردم دنیا دانش بیمه ای خود را وسعت بخشیده اند و تقریبا اکثر جمعیت هر کشور تحت پوشش بیمه هستند.

در کشور کانادا بیمه دانشجویی پس از اخذ ویزا باید دریافت شود. زیرا در صورت عدم داشتن بیمه در صورت بروز هر گونه بیماری باید هزینه های زیاد و گاها سنگینی را پرداخت نمود.

داشتن بیمه در هنگام تحصیل در کانادا کمک می کند تا هزینه های درمانی پرداخت شده توسط هر فرد بیمه شونده، به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

در کشور کانادا  شرکت های بیمه گر با ارئه بیمه ی دانشجویی ۸۰% هزینه های درمانی را پوشش می دهند.

از آنجایی که هر کشور از استان های متفاوتی تشکیل شده، پس هر استان شرایط بیمه به خصوص خود را دارد. در ادامه مطالب استان کبک را به عنوان مثال مورد بررسی قرار داده ایم و توجه شما را به شرایط بیمه دانشجویی در کبک جلب می نماییم:

کبک

شرایط بیمه در استان کبک با سایر استان های کانادا تقریبا متفاوت است. کبک با ۱۰ کشور برای بحث بیمه دانشجویی، موافقت‌ نامه امضا کرده است و دانشجویان بین‌المللی  بومی این ۱۰ کشور، شرایط راحت تری برای دریافت بیمه دانشجویی دارند.

به این صورت که کاملاً رایگان می‌توانند از طریق RAMQ ثبت نام کرده و برای دریافت تسهیلات بیمه اقدام نمایند. اگر نام دانشجو در لیست این ۱۰ کشور نباشد باید از دانشگاه مورد نظر درخواست کند که بیمه دانشجویی او را فعال نمایند.

متقابلا، در کانادا برخی ایالت ها هیچ خدمات بیمه ای ارائه نمی دهند. از جمله این ایالات می توان به موارد زیر اشاره نمود :

آنتاریو، یوکان، ادوارد ایلند و اسکوشیا

در کشور کانادا انواع مختلفی از بیمه های دانشجویی وجود دارد. هر کدام از انواع بیمه ها شرایط به خصوص خود را دارند اما به طور کلی در کانادا دانشجویان می توانند به صورت خصوصی یا دولتی خود را بیمه کنند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا

۱. اخذ ویزای کاری

ساده ترین روش بعد از به اتمام رساندن دوره تحصیل دانشجویان اقدام به به اخذ ویزای کاری و استخدام شدن در شغل مورد نظر است.

 اما شرط اخذ این ویزا حضور حداقل ۸  ماه در کانادا برای تحصیل است و بعد از آن شما می توانید با مشغولیت در شغل مورد نظر، اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایید.

دانشجویان می توانند پس از اشتغال به مدت یکسال در مشاغل مورد نظر دولت کانادا و یا فعالیت حرفه ای در سایر شغل ها در صورتی که فعالیت درخشان و موثر برای دولت و ملت این کشور داشته باشند می توانند اقامت دائم و ویزای کاری خود را اخذ نمایند.

مجوز شما برای اخذ ویزای کاری به اندازه مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی شما است مثلا اگر دانشجو به مدت ۲۴ ماه در کانادا تحصیل کرده باشد اجازه دارد به مدت ۳ سال از طریق ویزای کاری در این شهر اقامت دائم داشته باشد.

۲. سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری

دانشجویان فارغ التحصیل می توانند از طریق شرکت در این ارزیابی توسط دولت کانادا اقامت دائم خود را در صورت کسب امتیاز بالا اخذ نمایند.

از معیار های بسیار مهم این سیستم برای افراد متقاضی سن پایین، مدرک تحصیلی، دانش زبان، تجربه تحصیل و حضور در کانادا، داشتن پیشنهاد شغلی و میزان سابقه کار است.

۳. درخواست اقامت دائم در کانادا از طریق تحصیل در کبک

تحصیل در کبک برای دانشجویان بین المللی شرایط خاصی دارد و دانشجویان واجد شرایط باید به صورت تمام وقت در کبک به تحصیل بپردازند تا بتوانند در یکی از رشته ها این استاد مدرک تخصصی کسب نمایند و از این طریق اقامت دائم خود را در کانادا اخذ نمایند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که تحصیل در کانادا مزایای بی شماری را درپی خواهد داشت. در واقع امتیازاتی نظیر اجازه همراهی خانواده دانشجو از بدو ورود به کانادا، حق کار برای دانشجو و همسر وی، شرایط آسان در ارتباط با اخذ اقامت دائم (PR) کانادا پس از تحصیل و استفاده از بالاترین استانداردهای زندگی شرایط زندگی در کانادا را نسبت به اغلب کشورهای جهان متمایز نموده است. 

 از سوی دیگر شهرهای کانادا از امکانات رفاهی و آموزشی بسیار ایده الی برخوردار می باشند، به عنوان مثال شهر مونترال در سال ۲۰۱۹ به واسطه دانشگاه های بسیار معتبر، موقعیت های شغلی فوق العاده و امکانات اجتماعی مناسب به عنوان بهترین شهر دانشجویی جهان شناخته شد. به طور کلی تحصیل در کانادا موقعیتی بسیار عالی و چشم اندازی روشن به آینده درخشان به همراه موفقیتی تضمین شده را برای افراد در پی خواهد داشت. 

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا – بیش از یک سوم جوانان در کانادا از خانواده های مهاجر هستند . کانادا با دادن فرصت های برابر برای تحصیل و برخورد یکسان با همه ، ثابت کرده است که تفاوت کمی بین دانش آموزان و دانشجویان خود قائل می شود . از این رو مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی است .

دانش آموزان از خانواده های بومی با دانش آموزان از خانواده های اقلیت مذهبی و نژادی و حتی مهاجرها ، با هم هیچ تفاوتی برای نظام آموزشی این کشور ندارند . این روند باعث می شود مهاجران جدید به سرعت ادغام و به همان اندازه همتایان بومی خود موفق شوند .

در حالی که برخی از مردم بر این باورند که سطح بالای مهاجرت می تواند به طور بالقوه در موفقیت دانش آموزان تأثیر بگذارد ، اما وقتی صحبت از کانادا می شود ، مهاجران می توانند کلیدی برای موفقیت آن باشند . پس شاید اغراق نباشد که بگوییم کانادا می تواند بهترین گزینه برای تحصیل خودتان و فرزندانتان باشد .

مزایا مهاجرت تحصیلی به کانادا 

اشتغال داشتن در کنار تحصیل

در هنگام تحصیل تمام وقت در کانادا ، دانش آموزان اجازه دارند در طول سال تحصیلی حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و در تعطیلات برنامه ریزی شده به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند .

تحصیل در کانادا ارزش فوق العاده ای دارد فارغ از سطح بالای نظام آموزشی این کشور ، دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی ، واجد شرایط اجازه کار و برنامه های مهاجرتی خواهند شد که به احتمال فراوان این توانایی را دارد تا منجر به اقامت دائم شود .

اخذ اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیل شدن از یک موسسه تحصیلات تکمیلی کانادا برای به دست آوردن اقامت دائم مورد نظر در کانادا ارزشمند است . در هر یک از ده استان کانادا حداقل یک جریان مهاجرتی به استخدام برای اقامت دائم خارجی هایی که اخیراً از موسسات معتبر یک استان کانادا فارغ التحصیل شده اند ، اختصاص دارد .

این آمار در برخی استان ها بیشتر هم می شود . برای مثال این آمار در مانیتوبا به سه و در بریتیش کلمبیا به چهار جریان مهاجرتی منجر به استخدام برای اقامت دائم ، می رسد . همچنین راه هایی برای کسانی که جاه طلبی های کارآفرینی دارند و یا در مقاطع خاص تحصیلی مانند کارشناسی ارشد یا Ph.D تحصیل کرده­ اند بسیار هموار تر است .

دریافت ویزای تحصیلی کانادا را در سال ۲۰۲۱

هر ساله بیش از ۱۳۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی تحصیل در دانشگاه های کانادا را انتخاب می کنند . کانادا علاوه بر یک سیستم آموزشی با کیفیت ، امکانات بی شمار و فرهنگ سرزنده ای را نیز فراهم می کند . تحقیقات ، انتشارات علمی و همکاری های بین المللی سه جنبه اصلی است که کانادا و موسسات دانشگاهی آن بر آن ها تمرکز دارند.

اما گرفتن ویزای دانشجویی ، که به آن مجوز تحصیل در کانادا نیز می گویند ، برای کانادا چقدر دشوار است؟ فهمیدن این مسئله هنگامی که تصمیم می گیرید کجا می خواهید تحصیل کنید نقش مهمی خواهد داشت. بنابراین ، برای گرفتن ویزای دانشجویی خود برای کانادا چه کاری باید انجام دهید و دشوار بودن آن چقدر است؟

نامه قبولی خود را از دانشگاه دریافت کنید

در ابتدا باید قبل از شروع روند درخواست ویزای دانشجویی خود تصمیم بگیرید که در کدام دانشگاه قصد تحصیل دارید. پس از قبولی در دانشگاه کانادا ، نامه پذیرش مورد نیاز برای درخواست ویزا را دریافت خواهید کرد.

درخواست خود را برای ویزای تحصیلی کانادا شروع کنید

به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه ، زمان آن فرا رسیده است که به مرحله بعدی بروید : درخواست ویزای دانشجویی ، که به عنوان مجوز تحصیل نیز شناخته می شود.

کلیه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا را تهیه کنید

بعد از قبولی در دانشگاه و ثبت درخواست در سفارت ، برای دریافت ویزا باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید . برای اطلاع از مدارکی که باید تحویل دهید بهتر است به سایت سفارت کانادا مراجعه کنید .

قرار ملاقات و مصاحبه سفارت

بسته به ملیت شما ، ممکن است مجبور شوید در مرکز درخواست ویزا در کشور خود برای انجام برخی معاینات پزشکی حاضر شوید. هزینه این معاینات ۸۵ دلار کانادا است و این هزینه علاوه بر هزینه عادی درخواست ویزا است. بعضی از کشورها از این شرایط معاف هستند ، بنابراین شهروندان آنها اصلاً نیازی به انجام معاینات ندارند .

چه مدت طول می کشد تا مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنید؟

پس از درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، ممکن است زمان پردازش ۹۰ روز طول بکشد ، اما معمولاً  این رون سریعتر انجام می شود . این نیز به وضعیت کشور متقاضی دریافت ویزا بستگی دارد.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

۴۱۳ پاسخ به “مهاجرت تحصیلی به کانادا”

 1. نازی گفت:

  من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم، اما معدلم خیلی پایینه و حدود ۱۲ هست. میتونم برای ادامه تحصیل از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم؟ مدرک زبان با نمره ۶/۵ دارم

  • author4 گفت:

   معدل تنها یکی از فاکتورهای اغلب دانشگاه های کانادا هست. برای پذیرش در دانشگاه های کانادا مهارت زبان اهمیت ویژه ای دارد. تجربه و مهارت های شما در رزومه قید میشود. نامه تحصیلی متقاعد کننده ای بنویسید که دلایلی متقاعدانه برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا داشته باشید.
   در نهایت انتخاب مشاور خوب که مشاوران ما این امکان رو دارند که پذیرش شما رو تضمین کنند.

 2. تارا گفت:

  لیسانس آسیب شناسی اجتماعی از دانشگاه علمی کاربردی دارم، آیا میتونم ویزای تحصیلی از دانشگاه های کانادا بگیرم؟

  • author4 گفت:

   بله شما میتونید برای فوق لیسانس در کانادا ادامه تحصیل بدین.موسسه ی ما با دانشگاه های زیادی در کانادا در ارتباط هست و امکان بررسی مدارک شمارو دارد.

 3. رحیم گفت:

  فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هستم در رشته ی زبان انگلیسی با معدل ۱۸ . دیپلم زبان از کانون زبان ایران دارم. میتونم برای فوق لیسانس به کانادا برم؟

  • author4 گفت:

   بله با دارا بودن این مدارک میتونید در مقطع فوق لیسانس در کانادا تحصیل کنید . اما ابتدا باید مدرک زبان ایلتس یا تافل رو با نمره ی معتبر کسب کنید.

 4. qjjrkhqzp گفت:

  تحصیل در کانادا

 5. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید میشه هنگامی که دیپلم تجربی رو گرفتم بدون اینکه کنکور بدم برابورسیه در دانشگاه های کانادا ثبت نام کنم برا پزشکی ودندان پزشکی
  معدل چند میخواد

  • author15 گفت:

   سلام
   بله شما می تونید با دریافت دیپلم تون برای تحصیل رشته پزشکی تو کشور کانادااقدام کنید و معمولا باید حداقل معدل ۱۴ و مدرک زبان داشته باشید. برای دریافت بورسیه باید شرایط مورد نظر دانشگاه رو داشته باشین که شرایط در سایت دانشگاه اعلام میشه. برای تحصیل تو این رشته ابتدا باید یک دوره ۴ ساله علوم پایه رو تو این کشور بگذرونید.

 6. مهرنوش گفت:

  با سلام هزینه تحصیل در رشته های دندانپزشکی در کانادا چقدر است ؟ آیا امکان دریافت فاند وجود دارد ؟

  • author15 گفت:

   سلام
   حداقل هزینه برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در کشور کانادا بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار سالانه می باشد. دریافت فاند منوط به داشتن شرایط مورد نظر دانشگاه می باشد که برای اطلاع دقیق بهتر است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

 7. امیرحسین اوجاقی گفت:

  سلام چطور میتونیم بورسیه تحصیلی بگیریم

  • author15 گفت:

   سلام
   معمولا برای شرایط دریافت بورسیه تو مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به صورت سالانه تو سایت دانشگاه ها اغلام میشه و بهتره برای اطلاع دقیق تر به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید.
   برای دریافت بورسیه تو مقطع دکتری باید دارای رزومه علمی قوی، مقاله ISI، حداقل مدرک زبان در سطح آیلتس ۷، داشتن توصیه نامه از اساتید دانشگاه مبدا باشید تا بتونید برای دریافت بورسیه اقدام کنید.

 8. امیرحسین اوجاقی گفت:

  سلام چطور میتونیم برای پایه دوازدهم بورسیه تحصیلی بگیریم

  • author15 گفت:

   سلام
   معمولا برای دریافت بورسیه تحصیلی مدارس باید دارای شرایط مد نظر مدرسه باشید. برای اطلاع دقیق تر بهتر است به سایت مدرسه مورد نظر مراجعه کنید تا برای دریافت بورسیه بتوانید اقدام کنید.

 9. محمد گفت:

  سلام.من رشته فنی حرفه ای-کامپیوتر هستم.آیا میتوانم برای دانشگاه به کانادا یا دیگر کشور ها برم؟معدل چند میخواد؟و آیا برای رشته های فنی حرفه ای و یا هنرستان امکان دانشگاه رفتن در خارج از کشور هست؟

  • author14 گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت گذراندن دوره پیش دانشگاهی برای مقطع لیسانس در کانادا و دیگر کشورها می توانید اقدام نمایید.
   معدل باید بالای ۱۴ باشد.

 10. باران گفت:

  امکان گرفتن بورسیه در مقطع دکتری تو کانادا هست ؟

  • author14 گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت دارا بودن رزومه علمی_پژوهشی مناسب امکان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا
   وجود دارد.

 11. pegah گفت:

  سلام من دانش آموز سال دوازدهم هستم .
  ایا امکانش هست بدون قولی در کنکور و تحصیل در دانشگاه های ایران برای تحصیل در کانادا اقدام کنم؟چه شرایط و مدارکی لازم هست ؟؟از چه مقطعی میتونم اقدام کنم؟برای تحصیل در رشته های تاپ تجربی مثل پزشکی امکانش هست؟معدل بالایی در سه سال دبیرستان دارم و سطح زبانم هم advance هست
  سپاس

  • author14 گفت:

   با سلام و احترام
   بله برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا می بایست سال دوازدهم را گذرانیده باشید و مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ را داشته باشید. در ابتدا ۴ سال دوره معادل لیسانس را می گذرانید و در صورت قبولی در آزمون در رشته پزشکی مشغول به تحصیل می گردید.

 12. AMG گفت:

  سلام و خداقوت
  من ترم ۴ کارشناسی حسابداری هستم، و میخوام ارشد رو در داخل ایران بخونم و برای دکترا اقدام کنم آیا برای دکترای حسابداری فاند وجود داره؟ آیا با یک مقاله ی isi و تافل ۱۰۵ و معدل کارشناسی ۱۹٫۴۰ اگر بتونم ارشد رو در دانشگاه تهران با معدل بالا بگذرونم آیا میتونم فاند بگیرم؟

  یک سوال دیگه من هم اینه که اگر ارشد مهندسی کامپیوتر بخونم و در دانشگاه تاپ (شریف یا تهران) قبول بشم و مقاله ای isi بدم آیا شانسی برای فاند گرفتن دکترا خواهم داشت یا چون کارشناسی من غیرمرتبط هست شانسی وجود نداره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری با بورسیه تحصیلی بهتر است لیسانس و فوق لیسانس مرتبط باشد. مدرک زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ و داشتن رزومه آکادمیک خوب از پیش نیازهای متقاعد کردن سوپروایزر برای تحصیل در مقطع دکتری می باشد.

 13. فریبرز گفت:

  من۳۸ سالمه کارمند هستم و ۱۰ سال سابقه کار هم دارم(طبق بیمه)و در حال حاضر هم ارشد کشاورزی میخونم ۱ فرزند هم دارم خانومم رشته پرستاری هست و به کاشت مو هم مسلط هست و زبان انگلیسی رو راحت حرف میزنه ولی من خودم زبان انگلیسی ضعیف هستم واسه مهاجرت شرایط به کانادا که اونجا اقامت دائم باید چیکار کنیم؟ آیا شرایط ما مناسب هست؟چقدر هزینه و زمان میبره واسه مهاجرت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط عنوان شده قادر خواهید بود برای ویزای تحصیلی اقدام کنید و همسر و فرزند خود را به همراه داشته باشید. از نکات مثبت این روش حق کاری هست که برای همراهان در نظر گرفته می شود. بازه زمانی برای اقدام بین ۵ تا ۶ ماه می باشد

 14. زهره گفت:

  متقاضی بایستی چه شرایطی برای اخذ بورسیه مفطع دکترا داشته باشه ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   برای اخذ بورسیه مقطع دکترا علاوه بر مقالات آی اس آی و مدرک زبان نیازمند ارائه پروپوزال و اخذ تایید یک استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر می باشید.

 15. شکوه گفت:

  سلام گرفتن اقامت دائم کانادا چند سال بعد از تحصیل باید کار کرد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   در صورت گذراندن یک دوره تحصیلی معمولا با ۱ سال کار کردن می توان اقامت دائم کانادا رو اخذ کرد.

 16. سارینا گفت:

  مدرک پزشکی ایران مورد قبول شون هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تایید مدارک باید در آزمون های مربوط به پزشکی شرکت نمایید. آزمون ارزشیابی پزشکی در کانادا MCCEE نام دارد.

 17. سارا گفت:

  چطور می تونم برای دکتری در کانادا اقدام کنم؟

  • علی سعیدی گفت:

   با سلام و احترام
   برای پذیرش در مقطع دکتری باید رزومه پژوهشی مناسبی ارائه دهید که شامل مقاله های بین المللی مانند ISI با RF بالا می باشد. برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری باید سوپروایزری پیدا کنید که شرایط شما را مورد تایید قرار دهد.

 18. یاسر گفت:

  سلام. من شنیدم کانادا تازگیا ریجکت میکنه. صحت داره؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام و با احترام
   به شرایط شما بستگی دارد ولی در حال حاضر سخت گیری کشور کانادا در جهت پذیرفتن دانشجو بیشتر شده است.

 19. Alireza گفت:

  شرایط مهاجرت از طریق تحصیل فرزند چطوری تو کانادا؟

  • author13 گفت:

   سلام
   با اخذ ویزای تحصیلی از کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ سال ،یک همراه (پدر یا مادر)میتوانند داشته باشند.

 20. علی اکبر گفت:

  سلام
  من ۲۴ سالمه و مدرک کاردانی عمران دارم. می تونم برای ادامه تحصیل اقدام کنم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورتارائه مدرک زبان و دلایل قانع کننده برای گپ تحصیلی، شانس مناسبی برای اقدام در کشور کانادا ار دارا می باشید

 21. محمدحسین گفت:

  برای تحصیل پزشکی تو کانادا کدوم دانشگاه بهتره و هزینه های تحصیل چقدره سالانه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام
   اکثر دانشگاههای کانادا از سطح علمی و پژوهشی بالای برخوردارند اما بایستی دقت نمایید که جزو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور باشند.بطور میانگین هزینه های تحصیل پزشکی کانادا به صورت سالانه ۱۲۰۰۰تا۳۰۰۰۰دلار می باشد.

 22. باران گفت:

  تحصیل در رشته های پزشکی هزینه اش بالاست ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در کشور کانادا در رشته های پزشکی بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار در سال می باشد. برای اطلاع بیشتر مقاله پزشکی کانادا را مطالعه فرمایید.

 23. Aliram گفت:

  سلام،
  حداقل نمره آیلتس برای اپلای دانشگاه ها در کانا چقدر هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام
   حداقل نمره ایلتس برای پذیرش تحصیلی در دانشگاههای کانادا، در دوره کارشناسی نمره ۶ و در دوره ارشد نمره ۶٫۵ می باشد.

 24. ساسان گفت:

  سلام وقت بخیر.
  شرایط برای تحصیل در مقطع دکتری چجوریه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   طول دوره دکتری در کانادابه طور تقریبی ۴ الی ۶ سال است. از پیش نیازهای بسیار مهم جهت اقدام برای این دوره می توان به مدارکی مانند توصیه نامه، انگیزه نامه و دانشنامه مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد.

 25. Mehrnaz گفت:

  میشه راهنمایی کنید شرایط کارشناسی ارشد کانادا برای رشته گرافیک چیه؟

  • علی سعیدی گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل در کانادا مقطع فوق لیسانس داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶٫۵ الزامییست. هزینه تحصیل در کشور کانادا برای مقطع فوق لیسانس در رشته گرافیک حداقل ۱۵۰۰۰ دلار در سال می باشد.

 26. آرمان گفت:

  سلام من میخواستم شرایط پذیرش دکترا در کانادا رو بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام
   پذیرش در مقطع دکترا کشور کانادامستلزم ارائه رزومه قوی می باشد و چیزی که خیلی در رزومه اهمیت دارد داشتن مقالات ISI است.در ضمن مدرک زبان مورد نیاز حداقل آیلتس ۶٫۵می باشد.

 27. آرمين گفت:

  سلام
  برای رشته های مدیریتی جی مت لازمه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   باسلام
   برای تحصیل در رشته های مدیریتی قبولی آزمون جی مت لازم می باشد ولی دانشگاههای هم هستند که ارائه جی مت الزامی نمی باشد.

 28. هدي گفت:

  با سلام
  من ٣۴ سالمه و لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افراز دارم زبان فرانسه مدرک. TCF b1 دارم . میخواستم بدونم آیا رشته ای هست یا دانشگاهی هست که بتونم با b1 اقدام کنم؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام و با احترام
   تحصیل در کشور کانادا برای مقطع فوق لیسانس ارائه مدرک زبان آیلتس الزامیست. با مدرک زبان فرانسوی برای کبک میتوان اقدام نمود که مدرک B2 را باید به دانشگاه ارائه دهید.

 29. شراره گفت:

  برای تحصیل در ایالت کبک داشتن مدرک زبان فرانسوی الزامیه ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دروس در دانشگاه های ایالت کبک به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود. از همین رو در صورت ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان فرانسوی از شانس بالاتری برای انتخاب دانشگاه برخوردار می باشید.

 30. شهین گفت:

  شرایط و هزینه های دوره های پرستاری در کانادا به چه صورت است ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دوره های لیسانس پرستاری در کشور کانادا ۴ سال به طول می انجامد. هزینه های تحصیل در رشته پرستاری بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار می باشد.

 31. سینا گفت:

  سلام
  برای دبیرستان تو کانادا میشه پدر و مادرم همراه من بیان ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به کانادا تا قبل از ورود به دانشگاه در مقاطع زیر دیپلم یکی از والدین می توانند همراه فرزند خود باشند.

 32. Roya گفت:

  تحصیل در کبک با بقیه ایالت ها متفاوته؟راجع به تحصیل در کبک توضیح بدین اگه امکانش هست

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در کبک تحصیل به دو زبان فرانسه و انگلیسی می باشد. البته برای این ایالت زبان فرانسه در اولویت قرار دارد و چنانچه کورس های تحصیلی شما به زبان فرانسه باشد مدرک زبان فرانسه مورد نیاز است.

 33. شبیر گفت:

  سفارت های کانادا در مورد صدور ویزا با یکدیگر فرق دارند ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   سفارت های کانادا در مورد صدور ویزا با یکدیگر تفاوتی ندارند. شانس گرفتن ویزای تحصیلیاز کانادا بستگی به شرایط و مدارک ارائه شده از جانب فرد متقاضی دارد.

 34. farhad گفت:

  مدرک زبان میخواد؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان الزامی است.موسسه آریاناپارس برگزارکننده این دوره به صورت کاملا تضمینی می باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید مشاورین ما در خدمت شما هستند.

 35. ali گفت:

  سلام
  هزینه های تحصیل در رشته پزشکی چقدره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هزینه یکسال تحصیل در رشته پزشکی در کانادا بالای ۲۰ هزار دلار می باشد.

 36. ali گفت:

  سلام
  بورسیه های کانادا تو چه رشته هایی بیشتره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   بورسیه بیشتر به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و برای گرفتن بورسیه هرچقدر فرد رزومه قوی تری داشته باشد شانس گرفتن آن بیشتر خواهد شد.

 37. سونا گفت:

  سلام وقت بخیر. شرایط مقطع دکترا برای رشته های مهندسی چجوریه؟ میشه راحت پذیرش گرفت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد اقدام در مقطع دکتری را داشته باشید داشتن رزومه تحصیلی خوب از جمله مقالات بین المللی, آیلتس بالای ۶٫۵, معدل بالای ۱۷ و……. می تواند بسیار تاثیرگذار در گرفتن پذیرش همراه با بورسیه باشد.

 38. سارا گفت:

  ارزانترین حالتی که میشه در کانادا تحصیل کرد چقدره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هزینه یکسال تحصیل در کانادا از ۱۵۰۰۰ دلار کانادا به بالا است.

 39. Sina گفت:

  مدرک تافل قبول می‌کنن برای پذیرش گرفتن؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا برای کشور کانادا مدرک آیلتس متداول تر می باشد ولی مدارک دیگر زبان هم ممکن است بنابر دانشگاه پذیرفته شود. لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه آریاناپارس تماس بگیرید مشاورین ما در خدمت شما هستند.

 40. شبیر گفت:

  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت است ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه در کشور کانادا به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و ممکن است در مقاطع دیگر یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به فرد متقاضی داده شود.

 41. Solmaz گفت:

  سلام
  من ۲۵ سالمه لیسانس الکتروتکنیک و همسرم ۲۴ لیسانس عمران میخواستم بدونم اگر همسرم ویزای تحصیلی بگیره به من ویزای همراه میدن همزمان یا نه ؟
  شرایط اقامت بعد از تحصیل چطوریه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه همسر شما از طریق مهاجرت تحصیلی برای کانادا اقدام کند شما می توانید درخواست ویزای همراه دهید. بعد از ورود خود به کشور کانادا در صورتی که هر کدام از شما بتوانید کار پیدا کنید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق می توانید اقامت بگیرید.

 42. وحيد گفت:

  سلام، ٣١ ساله هستم و مدرک لیسانس مکانیک با معدل ٣.٣ از دانشگاه انگلیسی زبان که در سال ٢٠١٣ فارغ تحصیل شدم، الان بعد ۶ سال گپ قصد دارم برای ارشد مکانیک اقدام کنم در چه دانشگاه هایی شانس دارم که اقدام کنم ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به کانادا گپ تحصیلی شما بسیار مهم می باشد و شما باید دلیل قانع کننده ایی بابت گپ تحصیلی خود داشته باشید.شما می توانید برای تمامی دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم می باشند اقدام نمایید البته باید در نظر بگیرید که شرایط پذیرش برای دانشگاه ها ممکن است متفاوت باشد.

 43. کوشان گفت:

  سلام روز بخیر
  برای دانشگاهی که زبان تحصیلش فرانسه باشد برای صدور ویزا، نیازی به ارایه مدرک فرانسه هست؟یعنی برای تحصیل در دانشگاه فرانسه زبان، سفارت مدرک زبان فرانسه را خواهد خواست در حالیکه دانشگاه نخواسته است؟ و اگر میخواهد این نوع مدرک چه نوع مدرکی می باشد؟ آیا از نوع امتحانهای زبان فرانسه یا گذروندون دوره در موسسات کافیست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای سفارت چنانچه کورس تحصیلی شما به زبان فرانسوی باشد مدرک b2 زبان فرانسوی نیز برای تحصیل در کشور کانادا مورد نیاز است.

 44. دکتر داوودی گفت:

  سلام
  من که پزشک هستم برای تخصص تو کدوم دانشگاه های کانادا برام میتونید پذیرش بگیرید و چه هزینه ای داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   پزشکان در ابتدای کار باید مدارک پزشکی خود را به تائید نظام پزشکی کانادا برسانند. پس از قبولی در آزمون های پزشکی می توانید برای تخصص در کشور کانادا اقدام نمایید.

 45. ali گفت:

  سلام شرایط بورسیه کانادا رو میشه توضیح بدید؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دانشجویان برای اخذ بورسیه در ابتدای کار باید نظر یک استاد راهنما را جلب نمایند. به صورت معمول معدل بالای ۱۷، مدرک زبان و مقالات بین المللی کمک شایانی به دانشجویان می کند.

 46. farhad گفت:

  سلام
  در سال چقدر تمکن مالی لازمه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به هزینه دانشگاه و ایالت انتخابی متفاوت می باشد ولی به صورت معمول در حدود ۳۰ هزار دلار را در نظر بگیرید

 47. شبیر گفت:

  اجازه کار به همراه هم داده می شود ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   همراه به صورت قانونی می تواند با اخذ ویزای کاری، ۴۰ ساعت در هفته مشغول به کار شود.

 48. nayere گفت:

  اگر ممکنه در مورد بورسیه هایی که در دانشگاههای کانادا ارائه میشه بیشتر توضیح بدید. آیا این بورسیه ها برای لیسانس هم داده میشه؟ و یا فقط برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   برخی از دانشگاه ها به واسطه شرایط دانشجویان تخفیفاتی را در نظر می گیرد. به صورت معمول برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کانادا، دانشجویان باید یک استاد راهنما را متقاعد نمایند تا به این مهم دست پیدا کنند.

 49. شقایق فرهادیان گفت:

  این درسته که سیاست های مهاجر پذیری کانادا داره تغییر میکنه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با تغییر نخست وزیر امکان تغییر برنامه های مهاجرتی در کشور کانادا وجود دارد. در حال حاضر نمی توان به قطعیت به این سوال پاسخ داد که چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد

 50. nastaran گفت:

  با سلام. پس از دریافت open work permit ویزای کار همراه همسر دانشجو. پس از پایان تحصیلات همسر، وضعیت کاری شخصی که open work permit داشته به چه صورت میشود؟ آیا همچنان میتواند به همان کار ادامه دهد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شخص بتواند کار پیدا کند می تواند درخواست برای ویزای کار دهد و از آن طریق ویزای کار و سپس اقامت کانادا را دریافت نماید.

 51. سجاد گفت:

  open work permit یا همون کار همراه دانشجو. همراه بعد از پایان تحصیلات همسر یه چه وضعیتی دچار میگردد؟ آیا همچنان بعد از تحصیل همسر هم اجازه کار خواهد داشت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه همسر شما بتواند کار در کشور کانادا پیدا کند امکان تمدید ویزا برای ایشان می باشد. یا اینکه شما بعد از تحصیل با پیدا کردن کار, ویزای کار کانادا را دریافت نموده و همسر شما هم بتواند به عنوان همراه شما ویزای خود را تمدید نماید.

 52. مهسا گفت:

  با سلام
  من و همسرم پسرمون رو دوسال پیش کانادا به دنیا اوردیم وبرگشتیم ایران . ایا امکانش هست از طریق کالج برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم و از این طریق کارای اقامت رو انجام دهیم ؟؟؟؟ با توجه به اینکه پسرمون کانادایی محسوب میشه ویزای تحیلی بهمون میدن؟؟؟؟ ممنونم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام نمایید.این شرایط شامل سن مدرک تحصیلی بودجه و….. می باشد.

 53. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ماه اسفند ۹۷ برای دوسه تا کالج کانادا درخواست برای ترم سپتامبر فرستادم هنوز جوابی برام نیومده. یعنی ریجکت شده یا هنوزامکانش هست که جواب مثبت بدن؟؟؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید به دانشگاه مورد نظر خود در کانادا ایمیل بدهید و ازشون بپرسید چون ممکن است تایم مشخصی برای پاسخگویی داشته باشند.

 54. شیرین2345 گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۳۲ سالمه و در ایران لیسانس برق دارم ولی نمیخوام توی این رشته ادامه بدم و میخوام در رشته برنامه نویسی کامپیوتر در یکی از کالج های تورنتو اقدام کنم. میخواستم ببینم ایا به همسرم ویزای همراه داده میشه که همزمان با هم بریم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در کالج های کانادا را دارید به خاطر شرایط سنی شانس ویزای شما کم خواهد شد.بهتر است شما برای مقطع ارشد برای ویزای تحصیلی اقدام کرده و سپس همسر خود را به عنوان همراه با خود ببرید چون در اینصورت ویزای همراه هم شانس بیشتری خواهد داشت.

 55. سارا گفت:

  با سلام
  من با معدل کارشناسی ۱۷٫۳۵ از یک دانشگاه دولتی و با معدل کارشناسی ارشد ۱۶٫۰۸ از دانشگاه علم وصنعت در رشته ی مهندسی مکانیک و با داشتن یک مقاله ای اس ای ریویو و سن ۲۴ در کدام دانشگاه شانس پذیرش دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا برای تحصیل در مقطع دکتری را دارید نیازمند پیدا کردن استاد راهنما در مرحله نخست می باشید.داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ به بالا در این مقطع الزامی است. علاوه بر مدرک زبان داشتن مدرک GRE و GMAT نیاز می باشد.

 56. تایماز گفت:

  سلام با ۲۰ ساعت در هفته حق کار قانونی میشه ویزای تحصیلی رو به ویزای کاری تبدیل کرد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما برای اینکه بتوانید ویزای کار در کانادا را دریافت نمایید باید کار تمام وقت مطابق با رشته تحصیلی خود پیدا نمایید در غیر اینصورت با کار پاره وقت این امکان برای شما نمی باشد.

 57. شبیر گفت:

  برای تحصیل در مقطع دکترا چه مراحلی را باید طی کنم ؟ و چه شرایطی را لازمه که بتونم از بورسیه استفاده کنم ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا را دارید داشتن یک رزومه تحصیلی خوب از جمله آیلتس بالای ۶٫۵ حداقل دو مقاله isi معدل بالای ۱۷و……..می تواند شانس شما را جهت دریافت پذیرش با بورسیه را بیشتر نماید.در محله اول شما نیازمند پیدا کردن استاد راهنما می باشید و بعد از گرفتن پذیرش پروسه مربوط به سفارت انجام می پذیرد.

 58. اسکندری گفت:

  سلام برای تحصیل در کالج های کانادا چه شرایطی رو باید داشته باشیم.آیا مدرک زبان نیاز هست؟ هزینه ها به چه میزان است؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کالج های کانادا شرایط سنی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. نمره زبان مورد نیاز بستگی به کالج مورد نظر دارد معمولا داشتن آیلتس ۶ به بالا کفایت می کند.هزینه تحصیل و زندگی سالیانه در کانادا حدود ۲۵۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

 59. صبا گفت:

  با سلام و خسته نباشید. میشه لطفا بفرمایید آیا در مقطع لیسانس هم ویزای همراه داده می شود؟ و اگه امکانش نیست میشه جداگانه برای ایشون هم اقدام کنیم؟ همسر بنده ۲۰ ساله دانشجوی رشته مدیریت؟ برای ویزای کار کانادا چطور؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شانس ویزای همراه در مقطع کارشناسی در کانادا کم می باشد.همسر شما می تواند برای تحصیلی به صورت جداگانه اقدام نماید. شما چنانچه شرایط ویزای کار کانادا را داشته باشید و امتیاز لازم را کسب نمایید می توانید با دریافت ویزای کار همسر خود را به عنوان همراه با خود ببرید.

 60. حسین گفت:

  من ۴۵ سالمه و لیسانس مکانیک دارم
  میتونم تحصیلی اقدام کنم یا باید سرمایه گذاری برم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد اقدام جهت تحصیل در کانادا را دارید شرایط سنی و گپ تحصیلی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. با توجه به شرایطی که فرمودید شانس شما کم خواهد شد. شما می توانید از طریق سرمایه گذاری با توجه به شرایط خود نیز اقدام کنید.

 61. معصومه داوری گفت:

  سلام من لیسانس مدیریت گمرک دارم خواستم ببینم با توجه به رشته لیسانسم چه رشته ای رو برای ادامه تحصیل در کانادا بهم پیشنهاد میکنید؟ البته من دیپلمم تجربی هست ولی دانشگاه زیرگروه انسانی شرکت کردم
  ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه سابقه کار مدیریتی داشته باشید می توانید برای رشته هایی مثل MBA جهت تحصیل در کشور کانادا اقدام نمایید. البته داشتن آیلتس بالای ۶٫۵ الزامی می باشد.

 62. الينا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ١٩سالمه و سال اول دندونپزشکی شهیدبهشتی تهران هستم و نمراتم عالیه و ایلتس ۵/۵ دارم …..
  میخواستم ببینم با این شرایط چه امتیازاتی بهم داده میشه…وشانس رفتنم به دانشگاه های خوب چقده؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا شما نیازمند گذراندن یک لیسانس علوم پایه می باشد. البته داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ نیز الزامی می باشد.

 63. باربد گفت:

  سلام.
  برای مهاجرت از طریق تحصیل کانادا جای بهتریه یا کشورهای اروپایی؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای انتخاب کشور مناسب جهت تحصیل هدف و شرایط شما باید به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد.ولی در کل چنانچه شما شرایط تحصیل در کشور کانادا را داشته باشید این کشور گزینه مناسبی خواهد بود.

 64. سارا گفت:

  بهترین رشته های مهندسی برای تحصیل در کانادا چه رشته هاییه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به طور کل رشته های نظیر مهندسی برق، عمران، مهندسی نفت، شیلات و صنایع چوب رشته های مناسبی برای تحصیل در کانادا می باشند. زیرا بازار کار مناسبی در مقایسه با سایر رشته در این کشور دارا می باشند.

 65. اکرم گفت:

  سلام.
  من ۲۰سالمه و دیپلم تجربی دارم
  آیا میتونم بدون مدرک زبان تو کانادا پزشکی بخونم؟
  کلا بدون مدرک زبان چه رشته هاییو میتونم تو کانادا بخونم؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا در تمامی رشته ها شما باید آشنایی ابتدایی با زبان( آیلتس ۴ تا ۴/۵) را داشته باشید. بعد از ورود به کانادا شما باید ابتدا دوره های زبان انگلیسی را زیر نظر دانشگاه سپری کنید و بعد اقدام به ادامه تحصیل در رشته پزشکی نمایید.

 66. یاسر گفت:

  سلام. هزینه های تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در کانادا سالی چقدره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به صورت کلی هزینه های تحصیل در کانادا سالانه در حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار می باشد. البته این عدد بسته به دانشگاه و شهری که شما برای تحصیل انتخاب می کنید متفاوت می باشد.

 67. تاینا گفت:

  سلام
  بعد از قبولی در امتحان mcat چند سال باید بخونیم تا بتونیم مدرک پزشکی رو بگیریم؟ حدود هزینه چقدر می شه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا تحصیل در رشته های پزشکی بعد از قبولی در آزمون mcat 4 تا ۵ سال به طول می انجامد. هزینه های تحصیل در این رشته سالانه در حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار دلار می باشد.

 68. mandana گفت:

  سلام
  من ۲۴ سالمه لیسانس مکانیک دارم می خواستم بدونم میشه برای ارشد تو رشته مدیریت برای کانادا اپلای کنم و هزینه های تحصیل چقدر هست ؟
  چه دانشگاهی رو پیشنهاد میدین شما برای رشته مدیریت
  ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام شما برای مهاجرت تحصیلی برای رشته های مدیریت در کانادا می تونید اقدام کنید، فقط باید به این مساله توجه داشته باشید که علاوه بر مدرک آیلتس برای برخی از دانشگاهها ممکن است نیاز به ارائه مدرک gmat داشته باشید. هزینه های تحصیل در کانادا حداقل حدود۱۶ هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیل در رشته مدیریت است. برای مدیریت دانشگاه هایی مثل کانادا وست و رویال رودز و ونکور آیلند رو میتوان پیشنهاد کرد.

 69. سیمین گفت:

  سلام
  من ۳۲ سالمه برای تحصیل در رشته مدیریت میخوام اقدام کنم میخواستم ببینم شرایط تحصیل فرزندم اگر من پذیرش تحصیلی بگیرم چطوریه و آیا همسرم که ۳۵ سال داره و لیسانس کامپیوتر میتونه با پیدا کردن کار اقامت برای من و فرزندم هم بگیره ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام در صورتی که شما قصد <مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را داشته باشید همسر شما بعنوان همراه می تواند همزمان با شما وارد این کشور می شود. علاوه بر این همسر شما اجازه کار یه صورت تمام وقت را خواهد داشت. فرزند شما هم میتواند در کانادا با هزینه های کم تحصیل کند. خود شما هم اجازه کار نیمه وقت دانشجویی را خواهید داشت.

 70. amir ali گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالمه و لیسانس برق دارم میخوام برای پزشکی مهاجرت تحصیلی بکنم به کانادا امکانش هست در ارتباط با تحصیل پزشکی در کانادا یک مقدار توضیح بدین
  هزینه های تحصیل چقدر هست؟
  چه مدرک زبانی میخواد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در رشته های پزشکی کاناداابتدا باید لیسانس علوم پایه بگیرید سپس می توانید برای تحصیل در رشته های پزشکی اقدام کنید. رشته های پزشکی کانادا آزمون ورودی دارند به نام mcat. شانس قبولی دانشجویان خارجی در این آزمون نسبتا پایین است. علاوه بر این برای تحصیل در رشته های پزشکی داشتن مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۶.۵ ضروری هست. هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در اغلب کشور ها بالاتر از سایر رشته هاست.

 71. t.m گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۸سالمه و سال دوازدهم تجربی ام و در شرف گرفتن دیپلم
  درس ومعدلم همیشه خوب بوده میخوام برای دانشگاه پزشکی کانادا بورسیه بشم
  چون توانایی مالی برای تحصیل در خارج کشور رو ندارم
  برای دریافت بورسیه چیکار باید کنم ؟ایا نوشتن مقاله علمی ،یک نواوری یا معدل دیپلم تاثیری بر روند پذیرش من داره ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   باید در نظر داشته باشید چون بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند به همین دلیل شانس گرفتن بورسیه در این مقطع بسیار کم می باشد البته ممکن است دانشگاه ها طبق شرایط خاصی کمک هزینه ی کمی را به دانشجو بدهند.داشتن مدرک زبان نیز الزامی می باشد.

 72. مریم گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من لیسانس رو در رشته مهندسی شیمی در ایران گرفتم و فوق لیسانسم رو از دانشگاه مالزی. می خواستم بدونم که برای پذیرش مستر مجدد در کانادا، در مرحله مکاتبه با اساتید برای پذیرش باید فوق لیسانسم رو مطرح کنم یا خیر؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس در کشور کانادا بستگی به شرایط شما از جمله گپ تحصیلی ,سن و……..دارد.چون در یکسری از موارد بهتر است مدرک کارشناسی ارائه شود.

 73. شادي گفت:

  سلام.من دانشجو سال اخر کارشناسی مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد هستم و میخواستم ببینم برای ارشد میتونم پذیرش بگیرم؟!و اینکه کدوم دانشگاه برای رشته مهندسی پزشکی خوبه؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام ما نمایندگی پذیرش بیشتر دانشگاه ها رو داریم با توجه به بودجتون بهترین دانشگاه رو بهتون پیشنهاد میدیم فقط باید مدرک ۶.۵ آیلتس رو داشته باشید.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را شما می توانید در سایت خود وزارت علوم ملاحظه نمایید.بعد از اتمام درستون و دریافت مدرک تحصیلی خود می توانید برای گرفتن پذیرش اقدام نمایید.

 74. آرش گفت:

  سلام و خسته نباشید من ۲۱ ساله هستم و دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی ام معدل کلم تا الان که ترم ۷ هستم ۱۷.۹۳ هستش و پروژه های عملی زیادی مثل ساخت خودرو مسابقه FSAE و انجام پروژه های کنترلی و …رو انجام دادم و ۴ عدد معرفی نامه دارم و برای ایلتس هم میتوانم نمره لازم یا بالاتر رو بگیرم و میخوام برای فوق در رشته مکاترونیک در کانادا اقدام کنم ولی شرایط مالی متوسطی دارم و با توجه به گرانی ارز توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی رو ندارم….میتونم کار کنم و کسب در آمد کنم اما برای دو ترم اول نمیتونم با کار کردن شهریه رو پرداخت کنم میخواستم بدونم که دقیقا شرایط تمکن مالی برای اپلای کردن چیه در اکثر دانشگاه های کانادا چیست و ایا وام دانشجویی برای پرداخت شهریه تحصیلی میدن تا با کار کردن در ترم های بعد باز پرداخت کنم؟ممنونم از وقتتون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام سالانه به طور متوسط هزینه های تحصیلتون ۱۵۰۰۰ دلار هستش که به شما وام تعلق نمیگیره و در مقطع ارشد هم ۲۰ ساعت در هفته حق کار قانونی دارید و هزینه های زندگیتون هم ماهانه حدود ۸۰۰-۱۰۰۰ دلار هستش که شما باید بودجه سال اول زندگیتون رو تو حسابتون داشته باشید.

 75. Hanii گفت:

  سلام…روز به خیر…
  من امسال دانش آموز پایه دوازدهم رشته انسانی هستم.
  قصد دارم بعد از دیپلم برای تحصیل توی کانادا اقدام کنم.
  معدلمم همیشه ۱۹به بالا بوده…من بین رشته ی روانشناسی و هنر موندم…میتونم رشته ی که مربوط به هنر باشه رو برم؟؟
  و اینکه من چقدر باید هزینه داشته باشم تا بتونم پذیرش بگیرم؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام شما باید مدرک ۶.۵ آیلتس آکادمیک رو داشته باشین و هزینه های تحصیل سالیانه به طور متوسط حدود ۱۵۰۰۰ دلار هستش.

 76. شاهین گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم با معدل نوزده. دو زبان آلمانی و فرانسه رو دست و پا شکسته بلدم. چطور میتونم برای دکتری به کانادا برم. فعلا بودجه مالی محکمی ندارم. آیا راهی وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای رشته ی حقوق در مقطع دکتری به خاطر تفاوت هایی که این رشته در هر کشوری دارد بسیار سخت پذیرش می کنند. بهتر است شما برای فوق مجدد اقدام نمایید.

 77. خدایار گفت:

  سلام.فوق لیسانس مدیریت دارم .نویسنده دو کتاب و چند کار پژوهشی هستم .ده سال سابقه کار دارم.ایلتس ۶.۵ یگماه دیگه می گیرم .
  برای دانشگاه تورنتو می تونم اقدام کنم…من فوند و اسکالر شیپ می خوام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا وبرای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست

 78. الهام گفت:

  با سلام
  سوْال داشتم ازتون،اگر فاصله آخرین مدرک تحصیلی تا اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا بیشتر از ٢سال باشه ولی این مدت با کار مرتبط با رشته سپری شده باشه و نمره آیلتس ٧ به بالا داشته باشیم امکان أخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام چنانچه بتوانید گپ تحصیلی را توجیه نمایید امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد می باشد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما فقط در مقطع دکتری میتونید بورسیه بگیرید ان هم در صورتی که رزومه تحصیلیتون قوی باشه.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بورسیه فقط در مقطع دکتری میتونید بگیرید اگه رزومه تحصیلیتون قوی باشه میتونید اقدام کنید.

 79. دل ارام گفت:

  سلام
  من در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی در مدرسه تیزهوشان با معدل ۱۹ تحصیل کردم.و در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی شیمی با معدل ۱۵ در دانشگاه دولتی درس خواندم.
  میخوام بدونم بهتره برای ارشد اقدام کنم یا برای دوره دکترا؟
  (رشته تحصیلی مد نظرم محیط زست یا نانوفناوری میباشد.)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه در کانادا دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست .

 80. حنا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من متولد سال ۷۱ و مجرد هستم.لیسانس روانشناسی بالینی دارم و برای رشته حسابداری از یکی از کالج های تورنتو پذیرش گرفتم.الان افیسر پرونده م رو به علت اینکه مدارکی دال بر اینکه من بعد از تحصیل کشور کانادا رو ترک و به کشور برگردم وجود ند اره رد کرده و بهم فرصت داده که مدارک ارسال کنم.من مدارک مالیم همه کامل بوده و حتی یه سند خانه هم به اسمم هست.گواهی اشتغال به کارم دادم.الان به نظرتون چه مدرکی برای قانع شدن افیسر باید ارایه بدم که دلیل محکمی باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   یکی از مهمترین دلایل عدم تایید شما با احتمال بالا تغییر رشته فاحشی است که داشتید . از روان شناسی به حسابداری و اینکه دانشگاهی که پذیرش گرفتید در چه سطح علمی قرار دارد. با موسسه تماس بگیرید

 81. س گفت:

  سلام.من با فردی اشنا شدم و هر دو برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس قصد مهاجرت داریم .اینکه ازدواج کنیم کار رو برای مهاجرت سخت تر میکنه ؟؟ ایا بهتره به صورت جداگانه و مجرد اقدام کنیم برای رفتن و بعدا وقتی ویزامون رو گرفتیم و اونجا رفتیم ازدواجمونو رسمی کنیم؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ازدواج کنید یکی اقدام میکند دیگری همراه میشود . میشه جداگانه هم اقدام کرد اما هزینه ها مضاعف خواهد شد این به تصمیم شما بر میگردد

 82. Ati گفت:

  با سلام و سپاس از پاسخگویی

  من خانم ۳۷ ساله دارای مدرکِ دکتری داروسازی از دانشگاهِ سراسری هستم قصدِ مهاجرت دارم به نظر ِ شما در کدام کشور سریعتر میتوانم مشغول به کار و اقامت شوم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   قبل از هر کاری باید مدرکتان معادلسازی و ارزیابی گردد که پس از آن کانادا شرایط ایجاد کار را بیشتر فراهم می آورد

 83. علی گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته برق کنترل در مقطع کارشناسی از دانشگاه ازاد هستم.میخواستم بدونم اینکه میفرمایید باید تمکن مالی یک سال رو داشته باشیم برای دوره ارشد یعنی به اندازه ۲۵۰هزار باید پول تو حساب باشه تا شرایط گرفتن ویزا باشه!؟و یه سوال دیگه اینکه بعد از چند وقت بعد از ورود به اونجا میشه مشغول به کار شد و درامد کسب کرد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تمکن مالی برای هر کشوری متفاوت می باشد. بعد از سه ماه امکان کار کردن برای شما می باشد.

 84. سنا گفت:

  با سلام وقتتون بخیر.ممنون میشم اگر به سوالاتم جواب بدید.من امسال به دوازدهم میرم و سال ۹۸ کنکور دارم سال یازدهم معدلم بالای ۱۹ بود.من احتمال ۸۰درصد تا سال آینده از طریق مادرم PRداشته باشم.میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی داروسازی اگر سال آینده هم معدل بالایی بگیرم و کنکور رتبه ی زیر ۱۰۰۰ بیارم میتونم از دانشگاه کانادا Apply بگیرم؟یا حتما باید اون چهارسال علوم پایه یا کالج رو بگذرونم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   حتما باید ۴ سال علوم پایه را بگذرانید بعلاوه اینکه اگر پرونده ای باز در کانادا دارید نمیتوانید مجدد پرونده ای جدید را باز کنید.

 85. آنیتا گفت:

  سلام. وقت بخیر
  همسر من کانادا مشغول تحصیله. اگه من هم بخام برم باید ویزای ویزیتور بگیرم یا کار؟ کدومش شرایطش راحت تره؟ با توجه به اینکه من نمیتونم صبر کنم تا آیلتس بگیرم. میشه بدون آیلتس رفت؟ و بعد اونجا آیلتس رو گرفت؟
  مرسی از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   روش بهتر این هست که بعد از ثبت ازدواجتان در کانادا از طریق سفارت ها ایشان درخواست الحاق همسر را برای شما بخواهند تا بتوانید بدون هیچ قیدی وارد کانادا شوید

 86. parisa گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. من ۱۷ سالمه و در رشته ی تجربی درس می خونم و معدل دهمم هم ۱۹.۹۳ شد. در المپیاد ادبی هم قبول شده ام. از لحاظ زبان هم مشکلی ندارم و میخواهم امسال در ازمون ایلتس شرکت کنم. به نظرتان امکان قبولی من در دانشگاه های خوب و معتبر کانادا در رشته ی پزشکی وجود دارد؟ آیا نسبت به اپلای اقدام کنم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام اگر مدرک ۶.۵ آیلتس آکادمیک داشته باشید میتونید اقدام کنید.

 87. ali گفت:

  با سلام و عرض ادب بنده ۱۸ سال دارم و هم معدل پیش دانشگاهی و هم سوم از۱۴بیشتر است زبان انگلیسی هم در حد متوسط است ولی ایلتس ندارم اگر بخواهم برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر به کانادا بروم باید چه مراحلی را طی کنم و به نظر شما گرفتن پذیرش از کانادا در مرحله کارشناسی راحت تر است یا در همین مرحله وسوال اخر من در این مورد شهریه دانشگاه های کانادا برای رشته مذکور میباشد.باتشکر

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک ۶.۵ آیلتس آکادمیک داشته باشید میتونید برای کارشناسی پذیرش بگیرید.هزینه های تحصیل سالیانه به طور متوسط حدود ۱۵۰۰۰دلار هستش.

 88. نسرین گفت:

  سلام.
  من لیسانسم رو در رشته مهندسی کشاورزی گرایش مهندسی آب با معدل ۱۸.۵۷ از دانشگاه فردوسی مشهد گرفتم و در حال حاضر دانشجوی سال سوم کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش مهندسی منابع آب هستم و معدلم تا کنون ۱۸.۹ هستش و فقط پایان نامم مونده.
  هنوز برای آزمون زبان اقدام نکردم و فقط مقاله داخلی دارم.
  میخواستم برای ادامه تحصیل مهاجرت کنم، سوالم اینه که با توجه به رشتم و وضعیت مقاله، کدوم کشور و کدوم مقطع (ارشد یا دکتری) رو پیشنهاد میدین؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام برای دکترا باید رزومه تحصیلیتون خیلی قوی باشه مقاله isi باید داشته باشید مدرک ۶.۵ آیلتس رو هم باید داشته باشید برای فوق مجدد اقدام کنید بهتره.

 89. اشکان گفت:

  سلام
  کلاس دوازهم هستم و قصد دارم بعد از کنکور برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنم میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه معدل سه سال دبیرستان مهم هس یا معدل پیش دانشگاهی
  چون در نظام اموزشی جدید فقط در پیش دانشگاهی امتحانات نهایی هستن

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام شما باید مدرک ۶.۵ آیلتس آکادمیک رو داشته باشید معدل خیلی مهم نیست چون دانشگاه هاش مستلزم پرداخت هزینه هستند.

 90. سعید گفت:

  با سلام

  بنده دانشجوی ارشد هستم ک تا چند ماه دیگه فارغ التحصیل میشم

  معدل ارشد من بالای ۱۷ خواهد بود و مشکلی برای مدرارک زبان ندارم و در شرف گرفتن اونا هستم.

  خواستم بدونم ک باوجود این ک مدرک کارشناسی من کلا با ارشد فرق دارد و معدل کارشناسی من زیر ۱۵ میباشد امیدی ب گرفتن بورس در مقطع دکتری برای رشته اقتصاد ( رشته ای ک ارشد در ان درس میخونم) وجود دارد.

  البته لازم ب ذکر است ک هر دو مقطع تحصیلی رو در دانشگاه های دولتی گذرانده ام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مبنای ارزیابی مدرک ارشد شما خواهد بود .برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست .

 91. arash گفت:

  با درود فراوان .
  بنده دارای لیسانس مهندسی شیمی – پالایش نفت با معدل ۱۵ هستم .
  همچنین اکنون دانشجوی فوق لیسانس مهندسی شیمی در شاخه پدیده های انتقال هستم .

  دارای ایلتس ۶.۵ نیز میباشم .

  یک کتاب در زمینه نجوم و کیهانشناسی نیز به تالیف رساندم که البته مرتبط با رشته تحصیلیم نمیباشد.

  خواستم بپرسم ایا برای سال جدید تحصیلی ۲۰۱۹ یعنی شهریور ۱۳۹۸ میتوانم اقدام بکنم ؟ شما در این زمینه چه کمکی میتوانید به من بکنید ؟

 92. علیرضا پاک پرور گفت:

  سلام من تازه ارشد مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه اراد با معدل ۱۶.۸۳ گرفتم مقاله ندارم و دارم برای ایلتس میخونم حداقل ۶.۵ میگیرم یک سال سابقه کار دارم و دو مهر نظام مهندسی تاسیسات میخام مستر مجدد با بورسیه بگیرم ایا امکانش هست؟ تمکن مالی چقدر باید باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطعی غیر از PHDمعمولا شرایط برای بورسیه سخت می باشد.
   ولی میتوانید برای بورسیه dsu ایتالیا اقدام کنید.

 93. نگین گفت:

  با سلام
  ۲۷ ساله هستم.
  دارای مدرک لیسانس معماری با معدل ۱۷.۰۲ و فوق لیسانس معماری با معدل ۱۸ از دانشگاه آزاد.
  ۲ سال و نیم سابقه در شرکت مهندسین مشاور دارم که پروژه هایی در سطح ملی کار کردم و مشغول به کار هستم.
  مهارتهای مختلفی در زمینه نقاشی و هنر دارم و مقالات داخلی نیز دارم و برای گرفتن آیلتس شروع به یادگیری کردم.
  با این شرایط گرفتن ویزای کاری برای استرالیا بهتر است یا ویزای تحصیلی برای کانادا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   استرالیا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور رو دارن سیستم امتیازبندی درنظر گرفته که باید به امتیاز مورد نیاز برسید تا بتونید اقدام کنید.برای گرفتن ویزای کاری ترجیحا اگر درخواست شغلی داشته باشید شانس صدور ویزا برای شما افزایش پیدا میکنه.
   برای تحصیل در کانادا دوره فوق لیسانس ۲ساله و دکتری ۴ساله هست که برای دکتری باید رزومه تحصیلی خوبی ازقبیل مقالات بین المللی و… داشته باشید. ولی اگر یه دوره تحصیلی مثلا فوق لیسانس اونجا بگذرونید این امکان وجود داره که با پیدا کردن کار دائم اقامت اونجا رو بگیرید ضمن اینکه در حین تحصیل اجازه کار دانشجویی هم دارید.

 94. محمد sh گفت:

  سلام من کلاس دهم هستم و معدلم در نوبت اول هم ۱۸ است و زبان انگلیسی رو هم دارم تموم میکنم امکانش هست برای تحصیل در رشته مهندسی در دوره کارشناسی اقدام کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر قصد پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا داشته باشید نیاز است که ایلتس حداقل ۶را دارا باشید و همچنین دارا بودن مدرک دیپلم و رزومه تحصیلی(ریزنمرات، معدل و…) نیاز است.

 95. ابراهیم گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر.
  من ۳۱ سال دارم.دانشجوی رشته نرم افزار ام (مقطع کارشناسی ارشد).معدن خوبی هم ندارم.
  شرایط برای تحصیل در همین رشته توی کانادا چطوری هست؟
  هزینه تحصیل و زندگی تا پایان دوره تحصیلی چقدر است؟
  آیا میشه کار هم کرد در دوره تحصیل؟
  ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کانادا در کدام مقطع مورد نظر شما میباشد. ارشد یا دکتری؟
   برای ارشد مجدد حداقل ایلتس ۶-۶.۵ مورد نیاز میباشد. طول دوره ۲سال میباشد.
   در مقطع phd شما نیازمند رزومه قوی میباشید، فاکتورهایی مانند سطح زبان، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی، نمرات، معدل، … بر رزومه تاثیرگذار میباشد.

 96. ماریا گفت:

  سلام و خیلی متشکرم که جواب سوالها را میدین . سوال من در مورد رشته حسابداری یا حسابرسی هست . الانه ارشد میخونم در دانشگاه تهران – ۳۵ ساله هستم . میخام دکتری برم کانادا ( یا یک کشور دیگه مثه استرالیا یا …… ) – به حالت فاند برم . سوال اول :شنیدم که چون حسابداری رشته گروه انسانی هست به ما فاند نمیدن . یا خیلی خیلی سخت فاند برای دکتری حسابداری میدهند . آیا این درسته !!؟؟ سوال دوم آیا میدونین کدوم کشور برای این رشته بهتر فاند دکتری میده ؟ ( میخام بعدش اونجا بمونیییم – منظورم از کشور اینه که مثلا مالزی نروم که نشه اقامتش رو بگیرم . کانادا اقامت بعدش میده اما فاند رو شنیدم خیلـــــــــــی سخت میده ) ؟ سوال سوم چه کارها و شرایطی را غیر از معدل بالا و زبان عالی باید آماده کنم خودم را ؟ باز هم متشکرم .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در مقطع phd نیازمند رزومه قوی می باشید، که شامل طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی، سطح زبان(حداقل ایلتس ۷)، نمرات ، معدل، و… می باشد.
   در صورت داشتن این شرایط و مدارک، باید استادی برای شما جستجو شود که شرایط شما را نیاز داشته باشد. به همین دلیل لازم است شرایطتان دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه پیشنهاد شود.

 97. احمد گفت:

  سلام من مقاطع لیسانس و فوق لیساس رو در دانشگاه آزاد در رشته نرم افزار به ترتیب با معدل ۱۸٫۳۰ و ۱۶٫۹۰ اخذ کردم. ۷ سال سابقه هیات علمی و ۸ مقاله ISI با Q1 , Q2 دارم . در حال حاضر مدرک زبان ندارم ولی قادر به اخذ مدرک زبان هستم. آیا شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری در آمریکا یا کانادا با فاند رو دارم یا خیر. ممنونم از راهنمایی تون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   نسبت به رزومه ی تحصیلی که دارید از شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی بر خوردار هستید.

 98. رضا گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه و مدرک کاردانی با معدل ۱۷ و کارشناسی ناپیوسته با معدل ۱۵/۶۵ از دانشگاه آزاد در رشته مهندسی شیمی از فنی حرفه ای دارم.سال ۹۴ مدرکمو گرفتم و در همون سال در آزمون استخدامی آموزش و پرورش رتبه ۱ بین هم رشته ای های خودمو کسب کردم و الان نزدیک به ۲ ساله که دارم در مدارس دولتی شیمی تدریس میکنم آیا میتونم واسه ارشد مهندسی شیمی تو کانادا اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا با شرط ارائه مدارک سوابق تحصیلی میتوانید برای ارشد اقدام کنید البته مدرک آیلتس هم الزامیست و تمکن یکسال زندگی و تحصیل

 99. مری گفت:

  با سلام خدمت آریانا پارس . سوال مهمی که وجود دارد در مورد بازنشستگی در کانادا و شرایط اونجا است . ما در اینجا با سیستم تامین اجتماعی طرف هستیم و میدونیم که حداقل باید ۲۵ سال کار کنیم بعد بازنشسته میشیم با حقوق میانگین ۲ سال آخر که بهمون میدن . لطفا بگین که اگر کسی – مثلا در سن ۴۰ سالگی -به کانادا برود دانشجویی یا اسکیل وورکری ( نه از طریق سرمایه گذاری ) اونجا چند سال باید کار کنه تا بازنشسته بشود ؟؟! تا ۵۰ سالگیش یعنی با ۱۰ سال سابقه ؟ تا ۶۰ سالگیش یعنی با ۲۰ سال سابقه ؟ تا ۷۰ سالگیش ؟لطفا در این مورد توضیحات کامل ارائه بفرمایین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا سن بازنشستگی را ۶۰ یا ۶۵ سال در نظر میگیرند و مهم نیست که ما قبل آن شما چند سال سابقه کار داشته باشید . ولی در اخذ تسهیلات کسی که سابقه بیشتری دارد اولویت دارد

 100. روناک گفت:

  با رتبه ی ۳ رقمی تو کنکور و مدرک زبان میشه بورس شد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بورس برای مقاطع قبل از دکتری بسیار پایین است . ولی رتبه خوب کنکور یکی از دلایل خوب برای پذیرش از دانشگاه های تاپ دنیا میباشد

 101. Roya Alemohammad گفت:

  با سلام پسر من بیست سالشه ٣ سال در امریکا بیولوژی با نمرات عالی خوانده پذیرش از کالجی در کانادا گرفته از انگشت نگاری ۴۴ روز میگذرد ولی جوابی نیامده لطفا راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   احتمالا به خاطر حجم متقاضیات تاخیر افتاده در برخی موارد تا ۳ ماه هم به طول می انجامه نگران نباشید

 102. رويا ال محمد گفت:

  با سلام پسرمن ٢٠ سالشه ٣ سال در امریکا بیولوژی خوانده تصمیم به رفتن کانادا دارد پذیرش از کالج گرفته ولی ۴٣ روز از انگشت نگاریش گذشته وهنوز جوابی نگرفته لطفا راهنمایی فرمایید. در ضمن با معدل عالی و جوایز بسیار درس خونده با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقداری زمان بر هست احتمالا باید بیشتر از این زمان حتی تا ۳ ماه منتظر بمانید

 103. علی گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید و همچنین تشکر برای زحماتتون
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ( گرایش خودرو) از دانشگاه دولتی با معدل بالای ۱۸هستم. سه تا هم مقاله در ژورنالی با ایمپکت فکتور ۳ چاپ کردم. سابقه همکاری با سازمان استاندارد ملی به مدت ۲ سال هم دارم. زبان رو فعلا رسوندم به نمره ۶ آیلتس. به نظرتون میتونم بورسه تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا رو بگیرم؟

 104. بهنام طاهری گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و امسال کلاس یازدهم هستم. قصد دارم که سال دوازدهم را در یک دبیرستان شبانه روزی تحصیل کنم. آیا تحصیل در این دبیرستان ها تاثیری روی پذیرش از دانشگاه های خوب کانادا در مقطع پزشکی و همچنین گرفتن بورسیه تحصیلی دارد؟
  معدل امسالم هم ۱۹,۷۶ شده و به زبان هم تسلط دارم.
  ممنونم..

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در کانادا ورود به دبیرستان ها و در کل تحصیل در مقاطع کمتر از لیسانس شانس پذیرش را بالا میبرد ولی بورسیه شدن را بعید است زیرا بورسیه به بالا بودن سطح علمی دانش آموز بستگی دارد

 105. حسین گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی جامعه شناسی دانشگاه باهنر هستم
  برای ارشد یا دکترا
  باید چه شرایطی رو داشت و اینکه میتونم بورسیه کانادا رو بگیرم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد کانادا شانس بورسیه بسیار کم است و مدرک آیلتس۶.۵ الزامیست و تمکن مالی یکسال زندگی در کانادا

 106. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشین.دانشجوی کارشناسی شهرسازی دانشگاه دولتی هستم و معدلم بالاست.سال آینده کارشناسیم تموم میشه.زبانم خوبه ولی برای مدرک اقدام نکردم.با توجه به رشتم کانادا بهتره یا اروپا؟امکانش هست قبل تموم شدن کارشناسیم برای گرفتن پذیرش و ترجیحا بورسیه اقدام کنم؟اگه با معدل الف تحصیلاتم رو تموم کنم چقدر شانس گرفتن بورسیه دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بورسیه برای مقطع ارشد پایین است . تحصیل را باید به اتمام برسانید و بعد اقدام نمایید . ولی اگر تاکید بر گرفتن بورسیه میباشید میتوانید از بورسیه dsu استفاده نمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بورسیه برای مقطع ارشد پایین است. تحصیل را باید به اتمام برسانید و بعد اقدام نمایید. ولی اگر تاکید بر گرفتن بورسیه می باشید می توانید از بورسیه dsu استفاده نمایید.

 107. كيانا گفت:

  سلام خسته نباشید داشتن رتبه خوب در کنکور تاثیری دارد؟ اگه دارد مثلا تا چند؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن رتبه های تاپ در کنکور مثلا زیر ۱۰۰ رزومه شما را بسیار قوی میکند و احتمال زیاد به اخذ پذیرش شما کمک میکند

 108. كيانا گفت:

  سلام خسته نباشید ؛ من ١٨ سالمه و پیش دانشگاهی هستم در مدرسه فرزانگان معدل دیپلمم ١٩/٢٢ و معدل پیش دانشگاهیم بالآی ١٧ هستش ، میتوانم برای رشته روان شناسی در کانادا اقدام کنم؟ با توجه به اینکه در حال تقویت زبان هستم و میتوانم مدرک مورد نظر را بگیرم ؛ و اینکه هزینه های مربوط به یک سال چقدر است ؟ مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس شانس بالایی دارید جز اینکه باید مدرک آیلتس ۶ یا ۶٫۵ را داشته باشید بعلاوه اینکه هزینه یکسال زندگی و تحصیل حدود ۱۰۰ میلیون بطور میانگین خواهد بود.

 109. nima گفت:

  سلام ببخشید در مورد هزینه ها دقیقا چه قدر هزینه اولیه نیازمنده چون من خوندم باید هزینه شهریه یک سال علاوه ۱۲۰۰۰ ذلار تو حساب داشته باشیم.من یدون بورسیه تحصیلی نمیتونم.یعنی خودم حداکثر شاید فقط ۱۰۰۰۰ دلار جور کنم.شرایط تحصیلیمم بد نیست.کاملا به زبان انگلیسی مسلطم و مدرکم بالای ۱۱۰ تافل و فرانسوی رم دارم یاد میگیرم.
  مسلط به ۴ تا زبان (جز فرانسوی) و معدلمم بالای ۱۹.۵ هست.این که سمپاد باشیم تاثیری داره یا نه؟ رتبه کنکور چطور؟دقیقا هزینه بورسیه ها سقفش چقدره و چقدر احتمال پذیرش دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   میزان بورسیه را نمیتوان تعیین کرد و هر دانشگاه منحصر به خودش هزینه هایی را دریافت میکند (شهریه ها متفاوت است) . داشتن مقاله . نخبه علمی بودن . داشتن رتبه های بین المللیو … همه باعث پذیرش بهتر و یا احیانا اخذ بورسیه میشود

 110. Ali گفت:

  سلام
  تشکر میکنم از سایت خوبتون این که همه سوالا رو تک به تک با دقت جواب دادید خیلی کمک کننده هست.
  من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری کرمان با معدل ۱۶.۵۸ دارم و سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم البته دو سال از این چهار سال سربازی بودم. نمره ایلتس ۷ دارم.با این شرایط از چه کشورایی و چه سطح دانشگاهی میتونم پذیرش و فاند خوب بگیرم؟ اگه نمره ایلتسم به ۷.۵ برسونم چطور ؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی مکانیک شما می توانید برای کشور ایتالیا برای بورس DSU اقدام نمایید. ولی به صورت کلی اکثریت بورسیه ها به مقطع دکتری داده می شود که آن هم نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی قوی و خوب می باشد.

 111. شبناز گفت:

  سلام.من هفده ساله محصل در رشته ی علوم تجربی هستم و میانگین معدل کل سال دهم و یازدهم من ۱۹ به بالا بوده و از لحاظ زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و در حال تحصیل میباشم و تا سال بعد اقدام برای گرفتن آیلس یا تافل خواهم کرد.
  ولی سوالی که داشتم آیا برای تحصیل در کانادا معدل دیپلم و داشتن مدرک زبان می شود تحصیل نمود؟ از لحاظ مالی هم خانواده ام قشر متوسط اجتماعی هستند.اقوامی هم در کشور مذکور دارم.
  در صحبت هایتان ذکر کردیده اید که اگر در کالج تحصیل کنیم شانس قبولی در رقابت ها افزایش میابد به دلیل افزایش آگاهی.
  آیا با داشتن دیپلم می توانم اقدام به تحصیل در دانشگاه های کانادا نمایم؟اگر با دیپلم با داشتن پشتوانه ی مالی قادر به تحصیل دانشگاه های کانادا نباشم، چگونه اقدام به گرفتن پذیرش کالج را نمایم؟
  بسیار متشکرم از وقتی که صرف پاسخ دادن به سوالات بنده می نمایید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا باید مدرک ۱۲ سال تحصیلیتون رو داشته باشید.در صورت اینکه ندارید می توانید پیش را در کانادا بگذرونید. هزینه ی سالیانه تحصیل و زندگی شما حدودا ۸۰ تا۱۱۰ میلیون می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

 112. فرهاد گفت:

  با سلام و تشکر بابت کمکهایتان به مردم . من یک سوال کلی در مورد چند کشور دارم چون لینکهیشان را را دیدم اما جوابم را نیافتم برای همین هم اینجا مینویسم
  در میان کشورهای
  ۱-کانادا ۲-آلمان ۳- اطریش ۴-استرالیا ۵- انگلستان و ……(خودتان اگر کشور دیگری میدانین بگویید ) کدام کشورها به دانشجویی که رفته برای ادامه تحصیل (ارشد یا دکتری) اجازه میدهد که همسرو فرزندش هم بروند و اجازه کار کردن فول تایم به همسر هم بدهد ؟

  یعنی هم همسر با دانشجو برود و هم بتونه ( همسر ) کار تمام وقت کند در اون کشور ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام و با تشکر
   تنها کشوری که بدون قید اجاززه کار کردن همسر را میدهد و همزمان میتوانید با همسر وارد شوید انگلیس و کانادا است . مابقی کشورها فقط مشروط به اجازه آفیسر میباشد

 113. Anisa گفت:

  سلام. من ۱۹ سالمه و ایلتس ۶.۵ دارم. معدل دیپلم بالای ۱۸ و پیش بالای ۱۷ است. برای ویزای پزشکی چطوری باید اقدام کنم؟ من با هر دانشگاهی صحبت کردم گفتن pre- medicine فقط برای شهروندان کاناداست و باید لیسانس بگیرم. این ویزا رو چطوری میتونم بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل پزشکی در کشور کانادا نیاز هست که ابتدا در کانادا یک دوره ۴ ساله لیسانس علوم پایه بگذرانید و پس از آن وارد دوره پزشکی شوید

 114. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من لیسانس رشته مهندسی دانشگاه سراسری دارم و با توجه به نمرات درسی و نمره زبانم تقریبا مطمینم که میتونم پذیرش فوق لیسانس یکی از دانشگاههای کانادا رو بگیرم.اما علاقه ای به ادامه دادن رشته ام ندارم و دوست دارم یک دوره ی ۲ ساله فنی در کالجهای کانادا بگذرونم.آیا میتونم همزمان هم برای دانشگاه درخواست بدم هم برای کالج و بعد ویزامو با پذیرش دانشگاهم بگیرم که احتمال گرفتن ویزا بیشتر باشه؟ ولی واسه دانشگاه ثبت نام نکنم و کلا واسه دوره ۲ ساله کالج ثبت نام کنم؟در کل منظورم اینه که پذیرش فوق لیسانس فقط پلی باشه واسه گرفتن ویزا و لازم نباشه پول یک ترم دانشگاهو بدم و بعد تغییر بدم به کالج

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله این روشی که میخواهید اقدام نمایید روشی مطمئن میباشد که هم شانس بالاتری دارد و هم اینکه اعتبار بیشتر برای آفیسر جهت صدور ویزا

 115. درسا گفت:

  سلام. من مهندسی مواد(متالورژی) خوندم.اگه بخوام برای ارشد کانادا رشته های مدیریتی بخونم چه رشته هایی رو میتونم با توجه به اینکه لیسانسم مدیریت نبوده انتخاب کنم؟ آیا نیاز به گذروندن پیش نیاز هم دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام معمولا بهترین رشته برای رشته های فنی که در مقطع ارشد به دنبال تغییر رشته اند . رشته mba میباشد که توصیه ماهم همان است

 116. feri گفت:

  با سلام و عرض تشکر برای جوابهاتون
  سوال اول آیا بعد از اخذ دکتری از دانشگاههای کانادا ، اقامت فوری میدهند یا شرایطی داره برای اقامت گرفتن و بعدش ماندن ؟

  سوال دوم آیا کسی میتونه در ۳۷ سالگی اپلای برای دکتری از دانشگاههای کانادا بگیره ، یا شاید بدلیل سنش دانشگاهای کانادا بهش اپلای ندهند ؟
  (در حال گذراندن ارشد هستم) شاید دیر اقدام کردم اما نمراتم بالاست و انگلیسی هم میرسونم

  سوال سوم شنیدم که آفیسر شاید ریجکت کنه حتی اگر دانشگاه اپلای بدهد !!! چه مواردی را باید مراقب باشیم موقع مصاحبه با آفیسر و چه سوالهایی برای آفیسر مهمه که مدارک ببریم تا ریجکت نشیم ؟
  متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل چنانچه خود دوره دکتری پژوهش محور باشد و ماهیت تحصیل شما کار باشد امکان گرفتن اقامت دائم بلافاصله بعد از تحصیل را دارید. برای دکتری سن خیلی ملاک نیست و بیشتر داشتن مقالات بین المللی ملاک هست خصوصا که مقاله ارزش تجاری داشته باشد . مهمترین چیز برای آفیسر دلیل قانع کننده برای تحصیل در کشورش میباشد و داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری

 117. pouya گفت:

  سلام
  آیا برای کسی که از یک دانشگاه در کانادا در مقطع دکتری فول فاند یا فاند به صورت پوشش قسمتی از هزینه ها در یافت می کنه ، نیاز هست که پشتوانه مالی ۳۰ هزار دلاری داشته باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بستگی به نامه ی فاند شما دارد اگرکه در نامه قید شده باشد تمام هزینه هارا از بدو ورود متقبل میشوند مشکلی نیست ولی چنانچه نوع دیگری باشد باید تمام مبلغ را منتقل نمایید . ولی در کل چنانچه هزینه های زندگی را برای یکسال در حساب داشته باشید شانس بالاتری برای اخذ ویزا دارید

 118. abdullah گفت:

  ممنون از پاسختون میخواستم بدونم برای رشته فیتوشیمی یا شیمی گیاه ( Phytochemistry) مقطع دکترا در کدام شهر کانادا و هزینش چقدر؟
  فقط( Phytochemistry)
  در مورد خودم هم برای ویزای کار نمیتونم اقدام کنم(مشکل ایلتس ندارم)و اسانترین راه کدام است برای کار کردن در کانادا

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای کار کردن در کانادا مدرک زبان الزامیست تا با یکی از سه روش امتیاز بندی. اسکیلد ورکر و یا جاب آفر اقدام نمایید. بر اساس تحصیل وارد بشید و بعد به دنبال کار بگردید راهکار بهتری می باشد.

 119. abdullah گفت:

  با سلام من متولد ۶۳ هستم و ۱۰ سال تو نیروگاه های ایران و عراق کار میکنم و مدرک کارشناسی برق قدرت دارم .برای کار در کانادا نیاز به چه چیزهایی دارم یا بهتر است که برای ارشدم اقدام کنم
  سوال دوم خانومم متولد ۶۴ ولیسانس علوم تجربی با معدل ۱۵.۲۵ و ارشد داره در رشته فیتو شیمی با معدل ۱۶.۳۵ و چند مقاله داخلی الان میخواد برای پزشکی اقدام کنه ایا شانسی برای این کار هست یا نه و اگر نیست برای دکترا ایا میتونه بورس بشه؟
  هردو ایلتس ۶.۵ داریم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پزشکی که شانس بسیار پایینی دارند و بهتر است همان دکتری یا ارشد مجدد را برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند . شما هم برای ارشد شانس خوبی دارید که البته همه این ها مشروط به داشتن مدرک زبان میباشد . یعنی داشتن مدرک آیلتس

 120. درسا گفت:

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم با لیسانس مهندسی میشه برای ارشد حسابداری کانادا درخواست داد؟ هزینه کل دوره ارشد حسابداری حدود چقدر درمیاد.و اینکه اگه میشه یه سری اطلاعات در مورد ویزاهایی که برای دوره های مختلف میدن(دوره های غیر دانشگاهی) بدید. مثلا دوره ی حسابداری آیا هست؟ و هزینه و مدت زمان این دوره ها به چه صورته؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در کانادا تغییر رشته اصلا مطلوب نیست مگر رشته های مدیریتی که برای همه رشته ها مشترک میباشد . هزینه یکسال زندگی و تحصیل در کانادا حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیون میباشد و دوره های کوتاه مدت شانس ویزای بسیار پایینی را دارند . پیشنهاد داریم برای بالا بردن شانس ویزای خود تحصیلات خود را ادامه دهید و تغییر رشته ندهید البته با داشتن مدرک زبان

 121. محسن گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم معدل کتبی یا معدل کل حساب میشه؟ برای تحصیل در کانادا.

 122. رها گفت:

  سلام خسته نباشین
  من ۲۴ سال سن دارم و لیسانس مدیریت دارم.
  آیلس ۷ آکادمیک هم دارم .
  تصمصیم دارم از ایران برم آیا امکانش هست که بتونم از اول در رشته داروسازی یا دندان پزشکی درس بخوانم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن در کشور کانادا محدودیت سنی دارد و شانس پذیرش با این سن پایین است . برای ارشد اقدام کنید بسیار مطلوبتر میباشد و همان مدرک آیلتس شما کفایت میکند

 123. مریم گفت:

  سوال های اینجانب :

  ۱- کسیکه درکانادا دکتری بورس بگیره . میگن فوری اقامت بهش میدن

  اولا _آیا برایش کار خوب با حقوق خوب پیدا میشه؟
  چون شنیدم به فارق التحصیلان دکتری (در هررشته ای) خوب کار نمیدن . لیسانس و ارشد باشی بهتره تا دکتری !!!!!

  دوما _اقامت همسر و فرزندش چقدر طول میکشه درست بشه ؟
  یا اونا همزمان با اخذ اپلای و هنگام ورود برای درس خوندن ، میتونن باهاش بروند به کانادا ؟؟

  سوما- اگر اجازه به همسر و فرزند بدهند که با دانشجوی مورد نظر بروندکانادا ، آیا اجازه کار به همسر رو میدهند تا کار خوب و تمام وقت پیدا کند ؟

  ۲- برای رفتن این خانواده ۳ نفری چقدر باید همراهشان دلار کانادایی ببرند ؟

  ۳-آیا باید قبل از اپلای و رفتن پرینت حساب بانکی نشان داد ؟ چند ماه و چند میلیون تومن باید باشه ؟

  ۴-زمان اپلای گرفتن مهم است ؟ مثلا در خرداد اقدام کنیم یا آبان ماه ؟ تفاوت دارد ؟

  ۵-باید برای اپلای در دکتری حتما مدرک ارشد اخذ شده باشد یا ریز نمرات کافیه ؟

  ۶-آیا برای اپلای گرفتن دکتری شرط سنی وجود دارد یا خیر ؟ مثلا کسی در ۳۷ سالگی میتواند بورسیه دکتری بگیره یا سنش مشکل ساز است ؟

  ۷-آیا بازار کار و شرکتهای کانادایی به سن متقاضی کار نگاه میکنن یا نه ؟
  مثلا طرف توی ۴۳ سالگی دکتری از دانشگاههای کانادا بگیره .
  بازار کار ایشون رو میپذیره یا نه ؟

  ۸-آیا شرکتها و بازار کانادا ، میان اخذ دکتری از دانشگاههای رتبه برتر کانادایی و رتبه متوسط تفاوت در استخدام قایل میشوند ؟

  ۹-اگر بصورت دانشجویی وارد کانادا شود و بعدش اقامت بگیره در این صورت باید همون استان بمونه یا میتونه برود جایی دیگر ؟

  ۱۰- خواهشا در زمینه حسابداری
  بفرمایید بازار کار بعد از اخذ دکتری ازدانشگاههای کانادا چجوریه ؟
  خوبه یا بده؟ میانگین حقوقش چجوریه ؟

  ممنون و سپاسگذارم و شرمنده تعداد سوالات زیاد شدن

 124. سارا گفت:

  سلام من بیست وچهار سالمه و معدل دیپلمم ۱۸/۹۷ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷ است. مدرک آیلتس ۷ دارم آیا میتونم برای دندانپزشکی پذیرش بگیرم . فارغ از شهریه دانشگاه قبل از ورود به کانادا آیا باید پول زیادی داشته باشیم؟ حدودا چقدر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع پزشکی در کشور کانادا داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس ۶.۵ یا ۷ احتیاج است . هزینه زندگی وتحصیل در کشور کانادا سالیانه ۸۰تا ۱۰۰ میلیون تومان است.دوره های تحصیلی در مقطع دندانپزشکی ۸ سال است که یک ۴ سال دوره لیسانس علوم پایه مربوط به پیش نیازی های پزشکی و ۴ سال دوره پزشکی.بحث اصلی در کشورهای انگلیسی زبان وشرایط خاص انها داشتن تمکن سال اول زندگی وتحصیل است که با توجه به این شرایط میتوان برایتان اقدام نمود.

 125. احمد گفت:

  سلام من ۱۸ سالم هست معدل پیش دانشگاهیم رشته تجربی ۱۷/۴۳هستش قصد دارم در مقطع کارشناسی رشته عمران در دانشگاه های کاناد مثل دانشگاه تورنتو یا اتاوا ادامه تحصیل بدم میخواستم بدونم که هزینه تحصیل سالیانه اونجا چقدره ؟ از لحاظ مالی مساعده هم میکنند ؟اصلا امکان بورسیه شدن برا من هست ؟زبان انگلیسیم هم خوبه ولی متاسفانه مدرک ایلتس ندارم .اگه بخوام درخواست بورسیه بدم باید به کجا مراجعه کنم ؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   برای اخذ بورسیه، دارا بودن مقالات ISI وکنفرانس های بین المللی همچنین داشتن مدرک زبان ایلتس ۶به بالا مهم است .این نکته هم مهم میباشد که شانس اخذ فاند در مقطع لیسانس پایین میباشد .
   هزینه های تحصیل وزندگی ۱ ساله در کانادا تقریبا ۲۵۰۰۰هزار دلار کانادا میباشد .

 126. مریم گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی مهندسی فن اوری اطلاعات با معدل ۱۶/۲۶ دارم برای ارشد بخوام برا بورس اقدام کنم شامل حالم میشه و اگه میشهچه اقدامی و از کجا شروع کنم و سوال بعدی که مدرک زبان ندارم چقدر زمان میبره که شرکت کنم و امتحان بدم نمیشه بعدا در همون کشور برای کلاس زبان اقدام کرد
  ممنون ازسایت خوبتون موفق باشین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک آیلتس را قبل از ورود به کشور باید ارائه بدهید و نکته دیگر اینکه در مقطع ارشد دادن بورسیه بسیار ضعیف است ولی شرایط پذیرش عادی را با داشتن مدرک زبان دارید

 127. آترین gh گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و دانش آموز تیزهوشان هستم معدلم ۱۸.۹۰ هستش و در حال تقویت زبانم هستم با این شرایط توانایی گرفتن بورسیه تحصیلی رو درم ا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به صرف تیز هوشان بودن خیر . باید مدارک و مقالات و یا رتبه های بین المللی داشته باشید تا بتوانید بورسیه دریافت نمایید

 128. آترین گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و دانش آموز تیزهوشان هستم معدلم ۱۸.۹۰ هستش و در حال تقویت زبانم هستم با این شرایط توانایی گرفتن بورسیه تحصیلی رو درم ا خیر؟

 129. ارژنگ گفت:

  سلام ،وقتی در مدارس شبانه روزی تحصیل بکنیم دیگر مشکل قیم برطرف میشود؟چون شنیده بودم برای زیر ۱۸ سال کانادا باید حتما قیم داشته باشند.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله مشکل حل میشود چون کفالت شما به عهده مدرسه و دولت خواهد بود

 130. شیلا رنجبر گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه معدل کل دیپلم و پیش دنشگاهیم خوبه ولی معدل کتبی دیپلمم ۱۴ است . تافل ۱۱۹ دارم که همون ایلتس ۹ هستش .می تونم برای مقطع لیسانس داروسازی اقدام کنم؟و قبولی تو دانشگاه ایران تو پذیرشم تاثیری داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید اقدام کنید زیرا شرایط بسیار ایده آلی دارید . معدل کل مورد استناد است و نه کتبی . برای اقدام نیاز به گذراندن ۴ سال دوره لیسانس علوم پایه و آزمون پایان دوره دارید و بع د ورود به رشته دارو به صورت تخصصی

 131. ارشیا گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه دیپلم رشته کامپیوتر ( فنی حرفه ای ) دارم( معدل دیپلم ۱۳) + مدرک شبکه کامپیوتر و انگلیسیمم بد نیست اما می خواهم بهترش کنم من امسال مهر به دانشگاه ازاد برای فوق دیپلم میرم .
  اگر با داشتن مدرک ایلتس و مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران + مدرک دوره های انواع درس های به خصوص کامپیوتر می تونم ویزای تحصیلی کاندا یا انگلستان رو بگیرم؟!
  اگر ویزای تحصیلی گرفتم میتونم بدون محدودیت انجا زندگی کن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید مشروط به داشتن مدرک زبان آیلتس ۶ حد اقل و تمکن یکساله مالی . شما به شرط کار کردن ۳تا ۵ سال بعد از تحصیل به صورت دائم میتوانید اقامت دائم را بگیرید

 132. ارشیا گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه دیپلم رشته کامپیوتر ( فنی حرفه ای ) دارم( معدل دیپلم ۱۳) + مدرک شبکه کامپیوتر و انگلیسیمم بد نیست اما می خواهم بهترش کنم من امسال مهر به دانشگاه ازاد برای فوق دیپلم میرم .
  اگر با داشتن مدرک ایلتس و مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران + مدرک دوره های انواع درس های به خصوص کامپیوتر می تونم ویزای تحصیلی کاندا یا انگلستان رو بگیرم؟!
  اگر ویزای تحصیلی گرفتم میتونم بدون محدودیت انجا زندگی کنم؟

 133. پردیس گفت:

  با سلام من سال ۹۷ کنکور دارم و نمره دیپلمم (سوم دبیرستان) ۱۷.۸۷ هست و رشته ریاضی-فیزیک هستم و مدرک FCE هم دارم من با این مدارک میتونم بورسیه بگیرم؟
  ( من با خانواده میخواهیم مهاجرت کنیم )

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما با خانواده امکان مهاجرت را ندارید زیرا سنتان به سن قانونی رسیده است مگر اینکه دلایل بسیار محکم جهت وابستگی خود به خانواده ارائه دهید . گرفتن بورس برای تحصیل در کشور کانادا منوط به کیفیت مقالات بین المللیست که عموما در مقطع لیسانس شانس بسیار پایینی دارد

 134. Arch گفت:

  با سلام.من مدرک کارشناسی معماری بامعدل ۱۵.۵ از دانشگاه دولتی و فوق لیسانس معماری با معدل ۱۸.۸۰از دانشگاه آزاد دارم.۶ مقاله ملی و بین المللی و دو مقاله isi دارم.مدرک زبان من آیلتس با نمره ۶.۵ است. آیامیتوانم از یکی از دانشگاههای خوب کانادا پذیرش دکترا بگیرم؟ اسکولارشیپ شامل من میشود؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام باتوجه به شرایطی که دارید برای اخذ ویزا در مقطعPHD شانس بالایی دارید. اما در نظر داشته باشید که شما باید یک استاد راهنما داشته باشید که سطح کیفیت مقالات شمارا تایید کند در این صورت شانس برای پذیرش دارین.

 135. معين گفت:

  سلام میخواستم ببینم برای تحصیل در دبیرستان های کانادا چه اقداماتی باید انجام بدم و شرایطش چیه و مدارک مورد نیازش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان آیلتس و تسلط کامل بر آن . تمکن سالیانه ۹۰ تا ۱۲۰ ملیونی و معدل بالای ۱۴ تا ۱۶

 136. Moein گفت:

  سلام میخواستم ببینم برای تحصیل در دبیرستان های کانادا چه اقداماتی باید انجام بدم و شرایطش چیه و مدارک مورد نیازش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمکن مالی یکساله تحصیل و زندگی . آشنایی و تسلط به زبان مگر اینکه با صرف زمان زبان خود را تقویت نمایید . مدارک هم مدارک تحصیلی و ریز نمرات آخری مقطع تحصیلی میباشد

 137. اطهر گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی تجربی از مدرسه فرزانگانم معدل دیپلمم هم ۱۹.۸۵ و معدل پیشم هم بالای ۱۹ است .
  متاسفانه به دلیل استرس زیاد موفق به قبولی در رشته پزشکی سراسری ایران نشدم .
  به زبان انگلیسی تقریبا مسلط هستم اما برای مدرک خواستی هنوز اقدام نکرده ام.
  خانواده ام هم تاحدودی پتانسیل ساپرت مالی هزینه در خارج از کشور را دارند .
  می خواستم بدونم برا پذیرش پزشکی در کانادا باید چطوری اقدام کنم؟؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل رشته پزشکی در کشور کانادا داشتن مدرک آیلتس الزامیست در حد ۶ تا ۶.۵ و تمکن مالی یکساله . دوره علوم پایه ۴ ساله را میبایست در کانادا گذرانده و بعد وارد دوره ۵ ساله پزشکی شوید . پذیرش و اخذ ویزا نیز بر عهده موسسه خواهد بود

 138. مبینا گفت:

  سلام.من دانش اموز سال سوم دبیرستان هستم .برای اقدام بورس تحصیلی در رشته ی پزشکی،دارو یا دندون کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید .ضمنا به نظرتون کی باید برای پذیرش اقدام کنم که مجبور نشم اینجا دانشگاه برم و یک سره وارد دانشگاه های اونجا بشم.زبانم قویه ولی ازمون خاصی ندادم.هزینه ی تحصیل تو این رشته ها با بورس تحصیلی چجوریه؟و در نهایت ایا دانشگاه ها در این سه رشته برای دانشجو ها خوابگاه در نظر می گیرن؟
  با تشکر از زحماتتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه تحصیل رشته پزشکی در کشور کانادا باید نخبه علمی و یا از شاخص های آزمون های بین المللی باشید . داشتن آیلتس ۷ برای بورسیه به نوعی الزامیست ولی در حالت عادی ۶.۵ کفایت میکند . خوابگاه داده میشود به دانشجوی متقاضی . برای اینکه نخواهید مدرک زبان ارائه دهید پیشنهاد ما پزشکی کشور چک میباشد

 139. آرمان گفت:

  سلام.لیسانس عمران با معدل ۱۶ طی ۹ ترم از دانشگاه آزاد و معدل ۱۸ در دوره فوق گرایش سازه از دانشگاه تهران رو دارم.آیا پذیرش با بورسیه در کشور های کانادا یا انگلستان برای مورد من امکان داره؟۹ ترمه شدنم در دوره لیسانس میتونه مانعی ایجاد کنه یا خیر؟ضمنا مشکل زبان هم ندارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به طور قطع امکان پذیر است و برای پذیرش از دانشگاه ها و اقدام به گرفتن بورسیه باید مقاله isi و مدرک آیلتس داشته باشید که از شرایط اولیه گرفتن بورسیه است

 140. faeze گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و امسال کنکور دارم . معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ هستش و معدل دیپلم هم ۱۳ با این شرایط می تونم با فرستادن مدارکم تو دانشگاه های کانادا قبول شم یا چون معدلم پایینه قبولم نمی کنن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا معدل زیر ۱۴ سخت داده میشود آن هم حق انتخواب های دانشجو در انتخواب دانشگاه کم میشود نه اینکه نتواند . داشتن مدرک زبان مهمتر میباشد

 141. حسی گفت:

  سلام من دیپلم کاردانش دارم ایا میتونم بعد از گرفتن پیش دانشگاهی برای کانادا برای لیسانس پذیرش بگیرم . سن من ۱۸ سال و ۷ ماه است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله هیچ مشکلی نداره فقط مدرک ایلتس ۶ یا ۶.۵ را بگیرید و تمکن مالی یکساله را هم داشته باشید ، میتوانید مستقیم اقدام نمایید

 142. مریم گفت:

  با سلام
  من ۲۷ ساله دانشجوی ارشد صنایع غذایی ترم آخر که روی پایان نامه کار میکنم و میخواهم مقاله هم بدم.دیپلم زبان هم دارم.میخواستم ببینم چه شرایطی برای رفتن من بهتره؟و هزیته ها چطوری هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به مدرک زبان نمره ایلتس ۶.۵ یا ۷ همچنین داشتن مقالات ISI وشرکت در پزوهش های علمی ومعدل بالا در دوره های تحصیلی کارشناسی و ارشد وهمینطور داشتن یک استاد سوپروازر برای تایید کردن مقالات شما. دراین صورت برای اخذ ویزا میتوانید از شانس بالایی برخوردار باشید . هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا حدود ۸۰ تا ۱۰۰ ملیون تومان سالیانه است

 143. شهرزاد اسکندری گفت:

  سلام میخواستم بدونم ارشد رشته ی مهندسی پزشکی رو کدوم دانشگاه های کانادا دارن؟ و ایا مدرک لیسانس دانشگاه ازاد و قبول دارن؟

  • آریانا پارس گفت:

   دانشگاه های مختلفی در کانادا این رشته را دارند که به صورت بین المللی هم پذیرش داشته باشند. می توانید از سایت های رتبه بندی دانشگاه ها و با جستجوی موضوعی، آنها را بیابید. مدرک دانشگاه آزاد مورد قبول دانشگاه های کانادا است.

 144. آیدا گفت:

  سلام
  من سال سوم دبیرستان هستم با معدل دیپلم ۱۹.۵ رشته تجربی دبیرستان تیزهوشان
  من تصمیم دارم برای ادامه تحصیل بورسیه شوم و به کانادا بروم…
  میخواهم بعد از کنکور بروم و رشته پزشکی یا داروسازی بخوانم
  من باید چه کنم؟؟؟؟؟؟

 145. سپیده گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی کامپیوتر – نرم افزار با معدل ۱۴ از دانشگاه ازاد کرج دارم و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل به معدل ۱۸ از علوم تحقیقات دارم و مدرک زبان هم دارم
  میخوام بدونم من شانس بورسیه گرفتن دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   گرفتن بورسیه مشروط به ۳ شرط داشتن آیلتس ۷ . مقاله بین المللی با کیفیت و ایمپکت فکتور بالا و داشتن سوپروایزر است

 146. نیلوفر گفت:

  سلام ببخشید من ۱۷ سال دارم (امسال میرم یازدهم)در مدرسه تیزهوشان هستم رشته ریاضی هستم و معدل من ۱۸/۹۰ هس برای ایلتس هم دارم کلاس میرم و به زودی خواهم داد به نظرتون برا سال بعد بیام بیرون؟اخه در یک مدرسه عادی حتی میتونم معدل ۲۰ به دست بیارم و ببخشید سوال بعد این که من هم مکانیک رو دوست دارم هم هوافضا البته بیشتر هوافضا ایا برای مقطع لیسانس هم پذیرش هوافضا سخت هس ؟به نظر شما هوافضا رو بخونم برای لیسانس یا مکانیک رو ؟در واقع پذیرش کدوم ساده تر و راحتر هسش؟ سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کاندا در مقطع کارشناسی با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و در هر دو رشته مکانیک و یا هوا فضا میتونید از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرید.

 147. مرجان گفت:

  با سلام و خسته نباشید، در حال حاضر من دانشجوی کارشناسی عکاسی خبری هستم و و تا پایان امسال درسم تموم میشه، سوالم اینه ایا میتونم برای کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم ؟ شرایط لطفا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش تحصیلی در کشور کانادا در مقطع ارشد امکانپذیر است و شما باید مدرک آیلتس ۶ و نیم را داشته باشید و داشتن تمکن مالی سال اول تحصیل و زندگی در کانادا

 148. زهرا گفت:

  سلام
  من متولد ۷۴ هستم. دیپلم تجربی با مدل ۱۷ دارم ولی مدرک پیش دانشگاهی ام ناقصه. (امتحانات نهایی رو دادم فقط داخلی ها رو یه مشکلاتی از طرف مدرسه بوحود امد که نتونستم شرکت کنم و درس رو رها کردم الان دوباره میخوام اقدام کنم) میتونم در کشور کانادا در کالج ثبت نام کنم و مدرک پیش دانشگاهی بگیرم؟ یا حتما باید مدرک پیش داشته باشم؟ و میتونم مدرک لیسانس تو ایران بگیرم و تو ازمون پزشکی کانادا شرکت کنم؟ باید حتما مدرک لیسانس خود کانادا باشه؟ ببخشید سوالاتم زیاد شد، ولی خواهشا پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور کانادا باید مدرک پیش دانشگاهی را داشته باشید و لیسانس علوم پایه را باید در آن کشور بگذرانید و سپس آزمون با موفقیت طی شود وارد دوره پزشکی می شوید و باید آیلتس ۶ تا ۶.۵ داشته باشید.

 149. امیر گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  آیا تحصیل در رشته های تخصص پزشکی در کانادا برای پزشک عمومی مقدور هست ؟در واقع چ شرایطی نیاز هست؟
  بویژه اگر حال حاضر خدمت سربازی نگذرونده باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. ممنونم.
   چنانچه فردی بخواهد در مقطع پزشکی و تخصص اقدام نماید باید آزمون های مربوطه و ریجستر مدرک را پشت سر بگذارد با داشتن مدرک و نمره ی حداقل آیلتس ۷ و داشتن پوزیشن این امکان وجود دارد.

 150. محسن گفت:

  سلام من دانشجوی لیسانس رشته عمران مهندسی اجرایی ساختمان هستم معدلم ١۵ هستش و سنم ٢۵ ولی سربازی نرفتم میخواستم بدونم چطور میتونم ویزای دانشجویی بگیرم ،نرم افزار های عمرانم بلدم ، زبان انگلیسی هم مسلطم ، کدوم شهر یا دانشگاه از کشور کانادا بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشورکانادا و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 151. آزاده سهرابی گفت:

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم آخر ارشد روانشناسی هستم می خواستم بپرسم شرایط سنی هم دارد منم ۴۴سالم هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط سنی چیزی نیست که برای شما محدودیت ایجاد نماید. باید شرایط شما به صورت کلی مد نظر قرار گیرد و شانس گرفتن پذیرش و ویزا بررسی شود. برای بررسی شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 152. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی دانشگاه اصفهان مهندسی برق الکترونیک هستم میخواستم بدونم با معدل کل ۱۸.۵ و دو تا مقاله ISI و نقره المپیاد برق و یه سری فعالیت های جزیی دیگه در زمینه رشتم شانسم واسه گرفتن بورس ارشد ازتورنتو یا بریتیش کلمبیا یا مک گیل چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. ممنون. دریافت بورسیه کامل در مقطع کارشناسی ارشد از یک دانشگاه خاص کار ساده ای نیست. این مسأله به این بستگی دارد که مقالات شما در چه حوزه تخصصی از رشته تان بوده باشند و کدام دانشگاه در آن زمینه پروژه ای در حال اجرا داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

 153. Zahra گفت:

  سلام من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم میخواستم بدونم با توجه به اینکه معدل پیش دانشگاهیم ۱۲ هست اگر بتونم مدرک فوق دیپلم با معدل بالا ۱۶ بگیرم یه مقدار ضعف معدل پیش دانشگاهیم درست میشه میخوام اگر درخواست ویزا بدم شانس قبول کردن درخواستم ۵۰ درصد باشه نه کمتر در ضمن مدرک آیلتس ۷ رو هم دارم؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشید، نمره های دوره پیش دانشگاهی شما کمتر مد نظر قرار می گیرد. برای بررسی دقیق شرایط تحصیلی خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 154. كيم كيم گفت:

  سلام من ١٩ساله و دیپلمه هستم رزومه تحصیلی نسبتا خوبی دارم(معدل دیپلم١٩/٢٧ و معدل سال چهارم١٧/٠۵)از نظر مالی مشکلی برای پرداخت هزینه هام ندارم و ماهیانه تا حدود١۵میلیون تومن میتونم پرداخت کنم،به زبان انگلیسی هم مسلط هستم ولی مدرک آیتلس ندارم(به زودی اقدام خواهم کرد)،خیلی دوست دارم دندانپزشکی در کانادا بخونم،ولی یه عده میگن حتما باید اولش یه لیسانس بخونی تو کانادا تا بعدا بتونی وارد رشته های پزشکی و دندان بشی،میخواستم بدونم این مسئله حقیقت داره؟ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع پزشکی و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 155. گگلی گفت:

  سلام
  من ۳۰ سالمه و میخوام برای ارشد روانشناسی ویزای تحصیلی بگیرم به همراه خانواده .و سرمایه کمی داریم شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کمترین هزینه از لحاظ تحصیل کشور المان و اتریش می باشد و امکان دادن ویزا همراه با تاخیر داده می شود

 156. حسین گفت:

  سلام.من کارشناسی ارشد مهدسی برق از دانشگاه ازاد با معدل ۱۶ رو دارم .میتونم برای دکتری برم کانادا با هزینه شخصی خودم ؟
  و اگر نمیتونم باید چکار کنم ؟هزینه ش هم مهم نیست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت ارئه مدرک زبان مکفی می توانید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا کشور کانادا اقدام نمایید

 157. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ٢٣ سالمه . معدل لیسانس ١۴.٩ از دانشگاه دولتی شیراز و معدل ارشد ١٧.١٩ از دانشگاه دولتی خواجه نصیر تهران دارم ! ایلس ۶ دارم ! یک مقاله ژورنالی هم دارم ! ازدواج کردم! میخواستم ببینم میتونم همسرم رو به عنوان همراه ببرم و ایشون میتونند اونجا کار کنن؟ و اینکه امکانش هست که بتونم full scholarship بشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع دکتری و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 158. زهرا گفت:

  سلام…من دانشجوی رشته هوشبری در دانشگاه ازاد تهران در مقطع کارشناسی هستم.میخواستم بعد از اتمام این مقطع برای کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم.ایا با مدرک کارشناسی در این رشته میتونم برای سایر رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام کنم؟اگر بله که شرایط و هزینه ها در چه حدی هست؟
  و اینکه ایا این امکان هم هست من بعد اتمام دوره کارشناسی در ایران برای شروع رشته پزشکی در این کشور اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید

 159. Shadi گفت:

  سلام وخسته نباشید
  برای لیسانس در کشور کانادا شرایط سنی وجود داره؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تشکر. شرایط سنی برای اتباع دیگر کشورها که مقیم کشور کانادا نیستند، محدودیت دارد. تا حدود سن ۲۳ یا ۲۴ سال برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی کشور کانادا می تواند مناسب باشد.

 160. زهرا گفت:

  سلام،خواهش میکنم سوال من رو جواب بدین لطفا. من ٢٠ سالمه و دانشجوی سال اول پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم دوره ی ایلتس رو هم دارم میگذرونم میخواستم ببینم میتونم از یکی از دانشگاه های تورنتو پذیرش و بورس بگیرم؟( برام مهم نیس کدوم دانشگاه باشه فقط برام مهمه که در تورنتو باشه)واگر میشه چقدر طول میکشه تابرم؟ ممنون میشم جوابم رو بدید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع پزشکی با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

 161. ali گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه مدرک لیسانس با معدل ۱۶ از دانشگاه آزاد در رشته برنامه نویسی با ایتلس ۷ دارم و فرانسه هم بلد نیستم من حدود ۱۰/۱۵ میلیون بیشتر ندارم و میخوام بعد از این که کارشناسی ارشد رو از دانشگاه های کانادا گرفتم به اقامت دائم اقدام کنم
  من سربازی نرفتم اول باید سربازی برم بعد اقدام کنم یا باید کانادا سربازی برم ! یا بعد تحصیل دوباره باید برگرم برم سربازی و بعد دوباره برم کانادا و اقامت بگیرم ویا … در ضمن کار دانشجویی محدود هست میخوام بدونم با کار دانشجویی میشه از هزینه های دوران تحصیل مانند اجاره خونه هزینه های دانشگاه غذا پوشاک و… بر اومد بورسیه کمک هزینه های دولت و… چطور؟ به ما تعلق میگیره؟
  شانس قبولیم جقدره؟
  اگه کمه بهتره چه چیزی رو ببرم بالا مثلا نمره ایتلس یا پول سابقه کاری و…
  و اگر هم زیاده تو چه استان هایی بهتره برم کبک که فرانسه بلد نیستم درسته که مردمش اکثرا انگلیسی بلد هستند اما دوست دارم تو شهری باشم که زبان اصلیش انگلیسی باشه شهر های ونکوور و تورنتو هم هزینه ها بالاست بقیه هم در رشته من بازار کار خوبی ندارند و خودم شخصا به ترتیب از ونکوور و تورنتو خوشم میاد لطفا راهنمایی کنید
  راستی اگه معدلم بالای ۱۷ بود هیچ هزینه ای نیاز نداشتم؟
  لطفا به همه سوالاتم پاسخ بدید واقعا نیاز دارم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. گرفتن پذیرش تحصیلی به همراه بورسیه در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به رزومه بین المللی قوی دارد. شما باید در حوزه های تخصصی مرتبط با رشته خودتان که مسأله روز کشور کانادا هم باشد مقاله داشته باشید تا بتوانید بورسیه های محدودی که برای دوره کارشناسی ارشد هست رو به خودتون اختصاص بدید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق تر رزومه تحصیلی تون با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 162. ریحانه گفت:

  سلام
  من هم لیسانس امار از دانشگاه ازاد و هم لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور دارم و ۳۵ سال سن دارم و سعی می کنم امسال هم ارشد پیام نور شرکت کنم و قیول بشم چه شانسی جهت گرفتن ویزا دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشید، شانس شما برای گرفتن پذیرش تحصیلی بسیار بالا خواهد بود. برای دانستن جژئیات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 163. نسترن گفت:

  با سلام میخواستم بدونم با معدل لیسانس ۱۶برق دانشگاه گیلان که ۱۱ ترمه تموم کرده باشی و ارشد امیرکبیر با معدل ۱۷ و دو مقاله معتبر و نمره ی زبان و gre بالا میشه برای مقطع دکترا از دانشگاه مک گیل یا بریتیش کلمبیا فاند کامل گرفت؟ متاسفانه من در دوره ی لیسانس به علت تقلب یک ۰.۲۵ هم در کارنامه ام دارم….:-(با تشکر ممنون میشم پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری باید معدل بالای ۱۷، آیلتس ۷ و مقاله ISI و یا مقاله چاپ شده در ژورنالهای علمی داشته باشید و میزان بورسیه بسته به رزومه شما را دانشگاه مقصد بعد از بررسی مشخص می کنند.

 164. hazrati گفت:

  سلام .من کارشناسی ارشد مدیریت بیمه دارم وهمچنین مهندسی ایمنی وبهداشت دارم.خواهشمند است راهنمایی بفرمایید به من ویزا جهت ادامه تحصیل می دهند یامن رابورسیه می کنند.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه تحصیلی در کشور کانادا در مقطع دکتری باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید و بدین منظور باید معدل بالای ۱۷، آیلتس ۷ و مقاله ISI یا چاپ شده در ژورنالهای علمی بین المللی داشته باشید.

 165. Zahra گفت:

  یه سوال دیگه هم داشتم من شنیدم کسایی که میخوان توی یکی از کشورهای اروپایی پزشکی بخونن اول باید توی
  رشته های شیمی،پرستاری یا رشته هایی که یه جورایی زیر شاخه های پزشکی هست مدرک کارشناسی بگیرن بعد کنکور پزشکی بدن میخواستم ببینم این حرف صحت داره.ممنون

  • آریانا پارس گفت: