فایل صوتی مقاله اقامت کانادا
آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

شرایط اخذ اقامت کانادا

راه های مختلفی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. رایج ترین راه ها از طریق حمایت مالی خانواده، مهاجرت اقتصادی و پناهندگی یا وضعیت بشردوستانه است. برای حمایت از خانواده، یک شهروند یا مقیم دائم کانادا می تواند همسر، شریک زندگی، فرزند وابسته، والدین یا پدربزرگ خود را برای مهاجرت به کانادا حمایت کند.

اسپانسر باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشد و موافقت کند که برای مدتی از عضو خانواده تحت حمایت مالی حمایت کند. مهاجرت اقتصادی شامل برنامه کارگران ماهر فدرال، کلاس تجربه کانادایی و برنامه تجارت ماهر فدرال است.

این برنامه ها از متقاضیان می خواهد که معیارهای واجد شرایط بودن خاصی مانند تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری و سن را داشته باشند. همچنین متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیازی ارزیابی می شوند که فاکتورهایی مانند مهارت زبان، تحصیلات، تجربه کاری و سازگاری را در نظر می گیرد.

وضعیت پناهندگی یا بشردوستانه به افرادی اعطا می شود که در خارج از کشور خود هستند و ترس موجهی از آزار و اذیت دارند یا در معرض خطر رفتار یا مجازات ظالمانه و غیرعادی هستند.

دولت کانادا واجد شرایط بودن آنها را برای اسکان مجدد بر اساس عوامل متعددی از جمله مشخصات ریسک، آسیب پذیری و قابل پذیرش بودن ارزیابی می کند. به طور کلی، اخذ اقامت کانادا می تواند یک فرآیند طولانی و پیچیده با شرایط مختلف بسته به برنامه خاص باشد. مهم است که معیارهای واجد شرایط بودن را به دقت بررسی کنید و از یک متخصص واجد شرایط مهاجرت راهنمایی بگیرید.

ویدئو روش های دریافت اقامت کانادا ۲۰۲۱

 

شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟

کانادا به دلیل استاندارد بالای زندگی، خدمات عمومی عالی، و چشم انداز فرهنگی متنوع شناخته شده است. این کشور پهناور است و جمعیتی بالغ بر ۳۸ میلیون نفر در ۱۰ استان و سه منطقه پراکنده شده است. به این ترتیب، شرایط زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به منطقه متفاوت باشد.

شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکوور و مونترال جهان وطنی هستند و طیف گسترده ای از فرصت های شغلی، سرگرمی و فعالیت های فرهنگی را ارائه می دهند. با این حال، مسکن در این شهرها می تواند گران باشد و تراکم ترافیک یک مسئله رایج است. مناطق حومه ای اطراف شهرها انتخاب های محبوبی برای خانواده هایی است که به دنبال مسکن ارزان تر و سبک زندگی آرام تر هستند.

در خارج از شهرها، کانادا به دلیل زیبایی طبیعی، با مناظر خیره کننده که شامل کوه ها، دریاچه ها و جنگل ها می شود، مشهور است. آب و هوای این کشور به طور کلی معتدل و دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است.

با این حال، دما می تواند به طور قابل توجهی در سراسر کشور متفاوت باشد، به طوری که مناطق شمالی هوای بسیار سرد را در ماه های زمستان تجربه می کنند. سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا با بودجه عمومی تامین می شود و یکی از بهترین ها در جهان محسوب می شود.

آموزش نیز بسیار ارزشمند است و مدارس دولتی و خصوصی از مهدکودک تا سطح دانشگاه در دسترس هستند. کانادا همچنین به دلیل جامعه پذیرایی و چندفرهنگی خود شناخته شده است که بیش از ۲۰ درصد از جمعیت آن در خارج از این کشور متولد شده اند.

به طور کلی، شرایط زندگی در کانادا به طور کلی مطلوب است، با استاندارد زندگی بالا، خدمات عمومی عالی، و فرهنگ متنوع و فراگیر.

کانادا,کانادا,کانادا

چه روش هایی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای دریافت اقامت دائم در کانادا می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید. دولت کانادا با توجه به مهاجر پذیر بودن آن روش های مختلفی را برای ورود به کانادا در نظر گرفته است چرا که اقتصاد و سیاست های دولت کانادا نیز بر پایه مهاجران برنامه ریزی شده است. در زیر مختصری در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم آن صحبت خواهیم کرد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

دانشگاه های کانادا از اعتبار بالایی در دنیا برخوردارند که می توانید در تمام مقاطع تحصیلی از لیسانس تا پست دکتری در آنها تحصیل کنید. شایان ذکر است که برخی از دانشگاه های کانادا هزینه های بالایی برای تحصیل دارند ولی دانشگاه های زیادی وجود دارند که هم از سطح خوبی برخوردارند و هم دارای شهریه های مناسبی می باشند.

یکی از مزایای تحصیل در کانادا تمدید اقامت چند ساله پس از آن و دریافت امتیاز مناسب برای اقامت در این کشور می باشد. پس از تحصیل در کانادا می توانید کار کنید و اقامت دائم خود را هم از طریق کار کردن در این کشور و هم از طریق امتیاز بدست آورده از چند سال تحصیلتان در کانادا دریافت کنید. زندگی دانشجویی در کانادا مستلزم هزینه هایی است که می تونید با اجازه ی کار دانشجویی آن را جبران کنید.

دانشجویان بین المللی که یک برنامه تحصیلی کانادا را تکمیل می کنند ممکن است واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشند که به آنها اجازه می دهد تا حداکثر سه سال پس از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنند.

سپس می توان از این تجربه کاری برای درخواست اقامت دائم از طریق یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی استفاده کرد.

اقامت کانادا از طریق کار

برای دریافت اقامت کانادا از طریق کار دو روش اقامت از طریق تخصص و روش استانی وجود دارد. در هر دو روش متقاضیان باید به حد نصاب امتیاز مورد نظر برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت خود برسند. افراد با توجه به شرایط سنی، میزان تحصیلات، نمره ی زبان و سابقه ی کاری خود می توانند این امتیاز را کسب کنند، البته باید قبل از آن بدانند که رشته ای که در آن تحصیل و کار کرده اند باید در لیست مشاغل وجود داشته باشد.

اقامت از طریق نیروی متخصص فدرال شرایط سخت تری به نسبت استانی دارد و امتیاز بندی و رقابت آن نیز بالاتر است. چنانچه به حد نصاب امتیاز در این مرحله برسید، پرونده ی شما می تواند در کمتر از ۱ سال به نتیجه برسد.

برای محاسبه ای امتیازات خود می توانید به صفحه محاسبه امتیاز اسکیلدورکر آریاناپارس مراجعه نمایید.

در این روش می توانید اقامت دائم کانادا را از ابتدا دریافت کنید، البته ابتدا به شما اقامت چند ساله می دهند و سپس آن را به اقامت دائم تبدیل خواهند کرد.

کارگران ماهر که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دارند، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم از طریق یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی باشند، مانند برنامه کارگران ماهر فدرال یا برنامه مشاغل ماهر فدرال.

علاوه بر این، برخی از PNP ها به عنوان بخشی از معیارهای واجد شرایط بودن، به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارند.

کانادا,کانادا,کانادا

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا برنامه های تجاری و سرمایه گذاری جالبی دارد که چنانچه خود مدیر هستید و یا ایده ای نو در سر دارید می توانید آن را در کانادا پیاده کنید. توضیح همه ی برنامه های سرمایه گذاری کانادا در این مقاله جایز نیست و مختصری در باره ی برخی از آنها صحبت می کنیم، به عنوان مثال برنامه ی کارآفرینی کبک برای صاحبان یک کسب و کار می باشد که به واسطه ی آن می توانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

در برنامه سرمایه گذاری کبک افراد می توانند با در اختیار قرار دادن مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در یکی از مراکز مالی تایید شده توسط دولت اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان های مختلف کانادا وجود دارد که به واسطه ی آنها می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد. البته باید گفت که راه اندازی یک بیزینس نو و به سود رسیدن آن کار چندان ساده ای هم نیست ولی شرکت هایی در کانادا وجود دارند که به واسطه ی حمایت آنها می توانید ایده های نو خود را پیاده سازی کنید.

برنامه آزمایشی سرمایه گذاری مخاطره پذیر سرمایه گذار مهاجر (IIVC) یک برنامه مهاجرت تجاری است که افراد با ارزش خالص را هدف قرار می دهد که مایل به سرمایه گذاری قابل توجه در یک تجارت کانادایی هستند.

به متقاضیان موفق اقامت دائم اعطا می شود.

راه های دیگری مثل ازدواج، تولد و پناهندگی نیز منجر به  اقامت دائم در کانادا می شوند که در اینجا چندی درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانون شهروندی دولت کانادا فرزندانی که در خاک کانادا متولد شوند فارغ از اینکه پدر و مادری غیر کانادایی داشته باشند، شهروند کانادا محسوب می شوند و از ابتدای تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بهره مند می گردند. کودکانی که در تمامی خطوط هوایی کانادا متولد می شوند نیز جزو شهروندان کانادا به حساب می آیند.

افرادی که با ویزای دانشجویی و توریستی وارد کانادا می شوند، نمی توانند از بیمه های درمانی برای زایمان استفاده کنند. چنانچه کسی قبل از بارداری در کانادا باشد می تواند خود را بیمه کند ولی این بیمه شامل هزینه های بارداری به صورت کامل نمی شود.

تولد فرزند در خاک کانادا مزایای زیادی دارد از جمله اینکه کودک می تواند از خدمات درمانی و آموزشی کاملا رایگان بهره برد و همچنین به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کند و حتی اجازه ی کار در برخی از کشورها مثل انگلستان و آمریکا را داشته باشد. این شهروندی مادام العمر می باشد و فرزندتان برای تمدید اقامت خود احتیاجی به زندگی در کانادا ندارد.

کانادا,کانادا,کانادا

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت دائم کانادا ازدواج است، شهروندان کانادایی و مقیم دائم می توانند از همسر یا شرکای خود برای اقامت دائم در کانادا حمایت مالی کنند. اسپانسر باید معیارهای خاصی از جمله توانایی حمایت مالی از همسر یا شریک مورد حمایت را داشته باشد.

منظور از همسر در قوانین کانادا کسی است که به صورت عرفی شریک زندگی کسی باشد یعنی به مدت ۲ سال در کنار همسر خود زندگی کرده باشد و همسر عقدی و قانونی شخص باشد.

کسانی که قصد ازدواج در آینده را با یکدیگر دارند و روابط زناشویی با یکدیگر ندارند واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نمی باشند.

اسپانسری که مقیم کانادا است باید شهروند کانادا داشته و یا اقامت دائم کانادا داشته باشد و مرتکب هیچ گونه جرمی در کانادا نشده باشد. این شخص باید توانایی تامین حداقل ۳ سال زندگی طرف مقابل خود را داشته باشد و باید آفیسر را قانع کند که از لحاظ مالی مشکلی برای تامین هزینه های همسرش ندارد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را می توان یکی از روش های مناسب مهاجرت به کانادا دانست که به واسطه ی آن فرد متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

فرآیند درخواست شامل نشان دادن این است که آنها معیارهای وضعیت پناهندگی تحت قوانین بین المللی را دارند. ذکر این نکته ضروری است که هر یک از این روش ها معیارهای واجد شرایط بودن و روند درخواست خود را دارند.

علاوه بر این، برخی از برنامه‌ ها ممکن است محدودیت‌هایی برای تعداد درخواست‌ های پذیرفته شده در هر سال داشته باشند و زمان پردازش درخواست‌ها می ‌تواند بسیار متفاوت باشد.

همیشه توصیه می شود قبل از شروع فرآیند درخواست از یک متخصص مهاجرت واجد شرایط راهنمایی بخواهید.

درخواست پناهندگی باید از طرف یک نهاد رسمی مربوط به امور پناهندگان به دولت کانادا داده شود، در واقع یک سازمان معتبر باید شما را به عنوان فردی که درخواست پناهندگی دارد به امور شهروندی و پناهندگی کانادا معرفی کند.

پس از ارائه درخواست، آفیسر مربوطه تصمیمات لازم را در رابطه با بررسی پرونده شما خواهد گرفت که ممکن است با درخواست شما موافقت شود و یا درخواست رد شود.

پناهندگی روشی پر ریسک می باشد که  توصیه نمی شود چرا که صحت درخواست پناهندگی شما باید به اثبات برسد و در صورت موافقت با آن می توانید اقامت کانادا را بدست آورید.

کانادا,کانادا,کانادا

مزایا و معایب اقامت کانادا چیست؟

یکی از مزایای اصلی دریافت اقامت کانادا مهاجر پذیر بودن این کشور می باشد، تجربه ی افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند نشان می دهد که شما فارغ از هر نوع رنگ پوست و نژاد و مذهبی در کانادا به عنوان یک انسان پذیرفته می شوید و احترام زیادی برای شما قائل هستند.

کانادا کشوری امن است که احترام به حقوق زنان در این کشور مانند یک قانون است، زنان در کانادا از امنیت بالایی برخوردارند.

کانادا رتبه دهم اقتصاد قدرتمند دنیا را دارد که نشان می دهد اگر بیزینسی را در این کشور شروع کنید به نتایج بسیار خوبی در آن خواهید رسید. خدمات درمانی در کانادا نیز از شرایط خوبی برخوردار است و با مالیاتی که به دولت سالانه می پردازید می توانید از خدمات درمانی رایگان استفاده کنید.

نرخ پایین جرم و جنایت در این کشور و سیستم آموزشی بسیار پیشرفته در کانادا را می توان از مزایای دیگر اقامت دائم این کشور دانست.

زندگی در کانادا مزایا و معایب زیادی دارد. در اینجا برخی از قابل توجه ترین آنها وجود دارد:

کیفیت زندگی: کانادا به طور مداوم در فهرست کشورهایی با بالاترین کیفیت زندگی در رتبه های بالایی قرار دارد. این به دلیل عواملی مانند دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا، آموزش عالی، و فضای سیاسی باثبات است.

چند فرهنگی: کانادا به دلیل نگرش استقبال از مهاجران شناخته شده است و کشوری متنوع با مردمی از سراسر جهان است. این یک ملیله فرهنگی غنی و فرصت هایی برای افراد ایجاد می کند تا از فرهنگ های مختلف یاد بگیرند و تجربه کنند.

زیبایی طبیعی: کانادا خانه مناظر طبیعی خیره کننده است، از کوه های راکی ​​تا خط ساحلی ناهموار ماریتیمز. این فرصت های فراوانی را برای تفریح ​​در فضای باز و قدردانی از زیبایی های طبیعی فراهم می کند.

فرصت های اقتصادی: کانادا دارای اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین است که می تواند فرصت هایی را برای رشد شغلی و ثبات مالی فراهم کند.

از معایب اقامت در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد

آب و هوا: کانادا کشوری با شرایط آب و هوایی شدید است. برخی از مناطق می توانند زمستان های طولانی و سخت و تابستان های کوتاه داشته باشند که ممکن است برای برخی افراد سازگاری با آن دشوار باشد.

هزینه زندگی: هزینه زندگی در کانادا می تواند بالا باشد، به خصوص در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور. هزینه های مسکن، به ویژه، می تواند برای کسانی که با بودجه محدود زندگی می کنند یک چالش باشد.

فاصله از خانواده و دوستان: برای کسانی که به کانادا مهاجرت می کنند، دوری از خانواده و دوستان می تواند یک چالش باشد. این می تواند به ویژه برای کسانی که عزیزان خود را در کشور خود پشت سر گذاشته اند دشوار باشد.

بوروکراسی: فرآیند اخذ اقامت کانادا می تواند پیچیده و بوروکراتیک باشد و زمان زیادی برای پیمایش در سیستم نیاز دارد. علاوه بر این، تاخیر و عدم قطعیت در روند مهاجرت وجود دارد که می تواند برای متقاضیان استرس زا باشد. به طور کلی، کانادا کشوری خوش ‌آمد و موفق با فرصت‌ های فراوان است.

 با این حال، مانند هر کشوری، چالش های خود را دارد و کسانی که قصد مهاجرت دارند، باید قبل از تصمیم گیری، مزایا و معایب آن را به دقت بررسی کنند.

تمدید اقامت در کانادا چگونه است؟

اگر در حال حاضر در کانادا هستید و می خواهید اقامت خود را تمدید کنید، چندین گزینه در دسترس است. در اینجا برخی از رایج ترین راه های تمدید اقامت در کانادا آورده شده است:

تمدید ویزای بازدید کننده:

اگر به عنوان یک بازدید کننده در کانادا هستید، ممکن است بتوانید برای تمدید اقامت خود درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن، باید قبل از انقضای وضعیت فعلی خود درخواست دهید و باید نشان دهید که معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت بازدیدکننده را دارید.

تمدید مجوز تحصیل:

اگر دانشجوی کانادا هستید، ممکن است بتوانید مجوز تحصیل خود را تمدید کنید. برای واجد شرایط بودن، باید در یک برنامه تحصیلی شناخته شده ثبت نام کنید و معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت مجوز تحصیل را داشته باشید.

تمدید مجوز کار:

اگر با مجوز کار در کانادا هستید، ممکن است بتوانید اقامت خود را تمدید کنید. برای واجد شرایط بودن، باید همچنان معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت مجوز کار را رعایت کنید و کارفرمای شما باید یک پیشنهاد شغلی جدید ارائه دهد.

بازیابی وضعیت:

اگر وضعیت شما منقضی شده است، ممکن است بتوانید برای بازیابی وضعیت خود درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن، باید ظرف ۹۰ روز پس از انقضای وضعیت خود درخواست دهید و باید نشان دهید که معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت قبلی خود را دارید.

توجه به این نکته مهم است که فرآیند درخواست برای تمدید اقامت شما می تواند پیچیده باشد و شرایط واجد شرایط بودن می تواند بسته به نوع وضعیتی که در حال حاضر دارید متفاوت باشد.

توصیه می ‌شود از یک متخصص مهاجرت واجد شرایط راهنمایی بخواهید تا مطمئن شوید که فرآیند درخواست را درک کرده ‌اید و معیارهای واجد شرایط بودن برای نوع تمدید درخواستی خود را برآورده می ‌کنید.

اقامت شما پس از ۲ سال تحصیل به مدت ۳ سال در کانادا تمدید خواهد شد که می توانید در این بازه کار کنید و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در روش های کاری دولت کانادا در ابتدا به شما اقامت دائمی بین ۳ تا ۵ سال می دهد که پس از طی این زمان قابل تمدید می باشد.

در روش های سرمایه گذاری نیز ابتدا به شما اقامت های چند ساله داده می شود که پس از بررسی آن بیزینس پس از پایان دوره توسط اداره ی و مشاهده ی سود آور بودن آن اقامت شما تمدید خواهد شد که در تمام این روش ها در انتها به اقامت دائم این کشور دست خواهید یافت.

کانادا,کانادا,کانادا

چگونه می توان پاسپورت کانادا را دریافت کرد؟

در روش های مهاجرتی ذکر شده مثل تحصیلی، کار و سرمایه گذاری می توانید پس از گذشت چند سال زندگی در کانادا درخواست اقامت دائم و شهروندی کانادا را بدهید. افراد برای ارائه ی درخواست شهروندی کانادا باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و حداقل ۳ سال اخیر را در کانادا زندگی کرده باشند.

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و نداشتن هیچگونه سابقه ی جرم و جنایت در کانادا از دیگر ملزومات درخواست پاسپورت در این کشور می باشد. برای دریافت پاسپورت کانادا باید این کشور را بشناسید و از حقوق و مسوولیت های شهروندی این کشور مطلع باشید که برای این کار باید آزمون شهروندی کانادا را بگذرانید که برای دریافت اطلاعات لازم و آمادگی بهتر برای این آزمون می توانید جزوه آموزشی کشف کانادا-حقوق و مسوولیت های شهروندی که توسط سازمان مهاجرت این کشور تهیه شده است مطالعه کنید. این جزوه به صورت آنلاین و قابل چاپ در دسترس می باشد.

با داشتن پاسپورت کانادا می توانید به ۱۸۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید که این موضوع باعث شده است پاسپورت این کشور به ششمین پاسپورت قدرتمند جهان تبدیل شود.

برای گرفتن پاسپورت کانادایی باید شهروند کانادا باشید.

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

واجد شرایط بودن خود را تعیین کنید:

قبل از اینکه بتوانید برای پاسپورت کانادایی درخواست دهید، باید تأیید کنید که واجد شرایط شهروندی کانادا هستید. اگر در کانادا متولد شده اید، احتمالاً شهروند کانادا هستید. اگر در خارج از کانادا از والدینی کانادایی متولد شده اید، ممکن است واجد شرایط شهروندی نیز باشید.

مدارک خود را جمع آوری کنید:

برای درخواست پاسپورت کانادایی، باید چندین مدرک از جمله گواهی شهروندی یا کارت، کارت شناسایی معتبر عکس دار و دو عکس پاسپورت یکسان ارائه دهید.

تکمیل درخواست:

می توانید درخواست گذرنامه را به صورت آنلاین یا کاغذی تکمیل کنید. اگر تصمیم به درخواست آنلاین دارید، باید یک حساب کاربری در وب سایت دولت کانادا ایجاد کنید و فرم درخواست را تکمیل کنید. اگر تصمیم به درخواست روی کاغذ دارید، می توانید فرم درخواست را از وب سایت دولت کانادا دانلود کنید.

پرداخت هزینه:

هزینه پاسپورت کانادایی بسته به نوع پاسپورت و سرعت مورد نیاز شما متفاوت است. می توانید هزینه را به صورت آنلاین یا حضوری در اداره پاسپورت یا خدمات کانادا پرداخت کنید.

درخواست خود را ارسال کنید: پس از تکمیل درخواست و پرداخت هزینه، می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا حضوری در یک اداره پاسپورت یا محل خدمات کانادا ارسال کنید.

پاسپورت خود را دریافت کنید: اگر درخواست شما تایید شود، پاسپورت کانادایی شما برای شما پست می شود. زمان پردازش بسته به نوع پاسپورت و سرعت مورد نیاز شما می تواند متفاوت باشد.

توجه به این نکته مهم است که فرآیند درخواست پاسپورت می تواند پیچیده باشد و قوانین سختگیرانه ای در مورد عکس ها و مدارک گذرنامه وجود دارد.

توصیه می شود دستورالعمل های برنامه را به دقت بررسی کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی از یک متخصص واجد شرایط راهنمایی بخواهید.

برای دریافت اطلاعات کامل مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس تماس حاصل کرده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین مسیر را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

لینک منبع: Canada residency permit

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاه ها

  ۴۵ پاسخ به “اقامت کانادا”

  1. Amir ali گفت:

   سلام من ۲۲سالمه لیسانس معماری دارم مدرک آیلتس ام ندارم بهترین گزینه برای مهاجرت به کانادا برای من چیه ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق تحصیلی برای کشور کانادا اقدام نمایید. داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ الزامی می باشد.

  2. MHAK گفت:

   سلام‌
   بنده‌ راننده‌ سنگین‌ و حمل‌ بار خطرناک‌‌ هستم‌.

   میخواستم‌ در مورد خرید ماشین‌ سنگین‌ و همینطور کار در ان‌ گشور از شما راهنمای‌ و یاری‌ بخواهم‌.

   لطفا حقیر را در این‌ مورد یاری‌ بنمایید مرسی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تا زمانی که اقامت دریافت نکنید نمیتوانید مالکیت خودرویی را داشته باشید . اگر بتوانید از کارفرمایی درخواست کار دریافت نمایید میتوانید اقامت بگیرید

  3. Amir گفت:

   سلام من کارشناسی حسابداری با معدل بالای۱۷و۷سال تو سیستم بانکی مشغول کار هستم دارای ایلتس۷و۳۵سال سن برای اقامت کاری چقدر شانس دارم.تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما دوستان عزیز.
    برای اخذ ویزای کار در کشور کانادا از طریق امتیاز بندی صورت میگیرد که شما با این حساب براساس تحصیلات _ سابقه کار _ مدرک زبان _شرایط سن پروفایل خودرا بازکنید پیشنهاد میشود برای ارزیبابی امتیاز بندی ها به سایت موسسه مراجعه و به طور دقیق امتیازاتتون رو حساب کیند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up