فایل صوتی مقاله اقامت کانادا
آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

شرایط اخذ اقامت کانادا

راه های مختلفی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. رایج ترین راه ها از طریق حمایت مالی خانواده، مهاجرت اقتصادی و پناهندگی یا وضعیت بشردوستانه است. برای حمایت از خانواده، یک شهروند یا مقیم دائم کانادا می تواند همسر، شریک زندگی، فرزند وابسته، والدین یا پدربزرگ خود را برای مهاجرت به کانادا حمایت کند.

اسپانسر باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشد و موافقت کند که برای مدتی از عضو خانواده تحت حمایت مالی حمایت کند. مهاجرت اقتصادی شامل برنامه کارگران ماهر فدرال، کلاس تجربه کانادایی و برنامه تجارت ماهر فدرال است.

این برنامه ها از متقاضیان می خواهد که معیارهای واجد شرایط بودن خاصی مانند تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری و سن را داشته باشند. همچنین متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیازی ارزیابی می شوند که فاکتورهایی مانند مهارت زبان، تحصیلات، تجربه کاری و سازگاری را در نظر می گیرد.

وضعیت پناهندگی یا بشردوستانه به افرادی اعطا می شود که در خارج از کشور خود هستند و ترس موجهی از آزار و اذیت دارند یا در معرض خطر رفتار یا مجازات ظالمانه و غیرعادی هستند.

دولت کانادا واجد شرایط بودن آنها را برای اسکان مجدد بر اساس عوامل متعددی از جمله مشخصات ریسک، آسیب پذیری و قابل پذیرش بودن ارزیابی می کند. به طور کلی، اخذ اقامت کانادا می تواند یک فرآیند طولانی و پیچیده با شرایط مختلف بسته به برنامه خاص باشد. مهم است که معیارهای واجد شرایط بودن را به دقت بررسی کنید و از یک متخصص واجد شرایط مهاجرت راهنمایی بگیرید.

ویدئو روش های دریافت اقامت کانادا ۲۰۲۱

 

شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟

کانادا به دلیل استاندارد بالای زندگی، خدمات عمومی عالی، و چشم انداز فرهنگی متنوع شناخته شده است. این کشور پهناور است و جمعیتی بالغ بر ۳۸ میلیون نفر در ۱۰ استان و سه منطقه پراکنده شده است. به این ترتیب، شرایط زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به منطقه متفاوت باشد.

شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکوور و مونترال جهان وطنی هستند و طیف گسترده ای از فرصت های شغلی، سرگرمی و فعالیت های فرهنگی را ارائه می دهند. با این حال، مسکن در این شهرها می تواند گران باشد و تراکم ترافیک یک مسئله رایج است. مناطق حومه ای اطراف شهرها انتخاب های محبوبی برای خانواده هایی است که به دنبال مسکن ارزان تر و سبک زندگی آرام تر هستند.

در خارج از شهرها، کانادا به دلیل زیبایی طبیعی، با مناظر خیره کننده که شامل کوه ها، دریاچه ها و جنگل ها می شود، مشهور است. آب و هوای این کشور به طور کلی معتدل و دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است.

با این حال، دما می تواند به طور قابل توجهی در سراسر کشور متفاوت باشد، به طوری که مناطق شمالی هوای بسیار سرد را در ماه های زمستان تجربه می کنند. سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا با بودجه عمومی تامین می شود و یکی از بهترین ها در جهان محسوب می شود.

آموزش نیز بسیار ارزشمند است و مدارس دولتی و خصوصی از مهدکودک تا سطح دانشگاه در دسترس هستند. کانادا همچنین به دلیل جامعه پذیرایی و چندفرهنگی خود شناخته شده است که بیش از ۲۰ درصد از جمعیت آن در خارج از این کشور متولد شده اند.

به طور کلی، شرایط زندگی در کانادا به طور کلی مطلوب است، با استاندارد زندگی بالا، خدمات عمومی عالی، و فرهنگ متنوع و فراگیر.

کانادا,کانادا,کانادا

چه روش هایی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای دریافت اقامت دائم در کانادا می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید. دولت کانادا با توجه به مهاجر پذیر بودن آن روش های مختلفی را برای ورود به کانادا در نظر گرفته است چرا که اقتصاد و سیاست های دولت کانادا نیز بر پایه مهاجران برنامه ریزی شده است. در زیر مختصری در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم آن صحبت خواهیم کرد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

دانشگاه های کانادا از اعتبار بالایی در دنیا برخوردارند که می توانید در تمام مقاطع تحصیلی از لیسانس تا پست دکتری در آنها تحصیل کنید. شایان ذکر است که برخی از دانشگاه های کانادا هزینه های بالایی برای تحصیل دارند ولی دانشگاه های زیادی وجود دارند که هم از سطح خوبی برخوردارند و هم دارای شهریه های مناسبی می باشند.

یکی از مزایای تحصیل در کانادا تمدید اقامت چند ساله پس از آن و دریافت امتیاز مناسب برای اقامت در این کشور می باشد. پس از تحصیل در کانادا می توانید کار کنید و اقامت دائم خود را هم از طریق کار کردن در این کشور و هم از طریق امتیاز بدست آورده از چند سال تحصیلتان در کانادا دریافت کنید. زندگی دانشجویی در کانادا مستلزم هزینه هایی است که می تونید با اجازه ی کار دانشجویی آن را جبران کنید.

دانشجویان بین المللی که یک برنامه تحصیلی کانادا را تکمیل می کنند ممکن است واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشند که به آنها اجازه می دهد تا حداکثر سه سال پس از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنند.

سپس می توان از این تجربه کاری برای درخواست اقامت دائم از طریق یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی استفاده کرد.

اقامت کانادا از طریق کار

برای دریافت اقامت کانادا از طریق کار دو روش اقامت از طریق تخصص و روش استانی وجود دارد. در هر دو روش متقاضیان باید به حد نصاب امتیاز مورد نظر برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت خود برسند. افراد با توجه به شرایط سنی، میزان تحصیلات، نمره ی زبان و سابقه ی کاری خود می توانند این امتیاز را کسب کنند، البته باید قبل از آن بدانند که رشته ای که در آن تحصیل و کار کرده اند باید در لیست مشاغل وجود داشته باشد.

اقامت از طریق نیروی متخصص فدرال شرایط سخت تری به نسبت استانی دارد و امتیاز بندی و رقابت آن نیز بالاتر است. چنانچه به حد نصاب امتیاز در این مرحله برسید، پرونده ی شما می تواند در کمتر از ۱ سال به نتیجه برسد.

برای محاسبه ای امتیازات خود می توانید به صفحه محاسبه امتیاز اسکیلدورکر آریاناپارس مراجعه نمایید.

در این روش می توانید اقامت دائم کانادا را از ابتدا دریافت کنید، البته ابتدا به شما اقامت چند ساله می دهند و سپس آن را به اقامت دائم تبدیل خواهند کرد.

کارگران ماهر که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دارند، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم از طریق یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی باشند، مانند برنامه کارگران ماهر فدرال یا برنامه مشاغل ماهر فدرال.

علاوه بر این، برخی از PNP ها به عنوان بخشی از معیارهای واجد شرایط بودن، به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارند.

کانادا,کانادا,کانادا

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا برنامه های تجاری و سرمایه گذاری جالبی دارد که چنانچه خود مدیر هستید و یا ایده ای نو در سر دارید می توانید آن را در کانادا پیاده کنید. توضیح همه ی برنامه های سرمایه گذاری کانادا در این مقاله جایز نیست و مختصری در باره ی برخی از آنها صحبت می کنیم، به عنوان مثال برنامه ی کارآفرینی کبک برای صاحبان یک کسب و کار می باشد که به واسطه ی آن می توانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

در برنامه سرمایه گذاری کبک افراد می توانند با در اختیار قرار دادن مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در یکی از مراکز مالی تایید شده توسط دولت اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان های مختلف کانادا وجود دارد که به واسطه ی آنها می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد. البته باید گفت که راه اندازی یک بیزینس نو و به سود رسیدن آن کار چندان ساده ای هم نیست ولی شرکت هایی در کانادا وجود دارند که به واسطه ی حمایت آنها می توانید ایده های نو خود را پیاده سازی کنید.

برنامه آزمایشی سرمایه گذاری مخاطره پذیر سرمایه گذار مهاجر (IIVC) یک برنامه مهاجرت تجاری است که افراد با ارزش خالص را هدف قرار می دهد که مایل به سرمایه گذاری قابل توجه در یک تجارت کانادایی هستند.

به متقاضیان موفق اقامت دائم اعطا می شود.

راه های دیگری مثل ازدواج، تولد و پناهندگی نیز منجر به  اقامت دائم در کانادا می شوند که در اینجا چندی درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانون شهروندی دولت کانادا فرزندانی که در خاک کانادا متولد شوند فارغ از اینکه پدر و مادری غیر کانادایی داشته باشند، شهروند کانادا محسوب می شوند و از ابتدای تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بهره مند می گردند. کودکانی که در تمامی خطوط هوایی کانادا متولد می شوند نیز جزو شهروندان کانادا به حساب می آیند.

افرادی که با ویزای دانشجویی و توریستی وارد کانادا می شوند، نمی توانند از بیمه های درمانی برای زایمان استفاده کنند. چنانچه کسی قبل از بارداری در کانادا باشد می تواند خود را بیمه کند ولی این بیمه شامل هزینه های بارداری به صورت کامل نمی شود.

تولد فرزند در خاک کانادا مزایای زیادی دارد از جمله اینکه کودک می تواند از خدمات درمانی و آموزشی کاملا رایگان بهره برد و همچنین به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کند و حتی اجازه ی کار در برخی از کشورها مثل انگلستان و آمریکا را داشته باشد. این شهروندی مادام العمر می باشد و فرزندتان برای تمدید اقامت خود احتیاجی به زندگی در کانادا ندارد.

کانادا,کانادا,کانادا

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت دائم کانادا ازدواج است، شهروندان کانادایی و مقیم دائم می توانند از همسر یا شرکای خود برای اقامت دائم در کانادا حمایت مالی کنند. اسپانسر باید معیارهای خاصی از جمله توانایی حمایت مالی از همسر یا شریک مورد حمایت را داشته باشد.

منظور از همسر در قوانین کانادا کسی است که به صورت عرفی شریک زندگی کسی باشد یعنی به مدت ۲ سال در کنار همسر خود زندگی کرده باشد و همسر عقدی و قانونی شخص باشد.

کسانی که قصد ازدواج در آینده را با یکدیگر دارند و روابط زناشویی با یکدیگر ندارند واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نمی باشند.

اسپانسری که مقیم کانادا است باید شهروند کانادا داشته و یا اقامت دائم کانادا داشته باشد و مرتکب هیچ گونه جرمی در کانادا نشده باشد. این شخص باید توانایی تامین حداقل ۳ سال زندگی طرف مقابل خود را داشته باشد و باید آفیسر را قانع کند که از لحاظ مالی مشکلی برای تامین هزینه های همسرش ندارد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را می توان یکی از روش های مناسب مهاجرت به کانادا دانست که به واسطه ی آن فرد متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

فرآیند درخواست شامل نشان دادن این است که آنها معیارهای وضعیت پناهندگی تحت قوانین بین المللی را دارند. ذکر این نکته ضروری است که هر یک از این روش ها معیارهای واجد شرایط بودن و روند درخواست خود را دارند.

علاوه بر این، برخی از برنامه‌ ها ممکن است محدودیت‌هایی برای تعداد درخواست‌ های پذیرفته شده در هر سال داشته باشند و زمان پردازش درخواست‌ها می ‌تواند بسیار متفاوت باشد.

همیشه توصیه می شود قبل از شروع فرآیند درخواست از یک متخصص مهاجرت واجد شرایط راهنمایی بخواهید.

درخواست پناهندگی باید از طرف یک نهاد رسمی مربوط به امور پناهندگان به دولت کانادا داده شود، در واقع یک سازمان معتبر باید شما را به عنوان فردی که درخواست پناهندگی دارد به امور شهروندی و پناهندگی کانادا معرفی کند.

پس از ارائه درخواست، آفیسر مربوطه تصمیمات لازم را در رابطه با بررسی پرونده شما خواهد گرفت که ممکن است با درخواست شما موافقت شود و یا درخواست رد شود.

پناهندگی روشی پر ریسک می باشد که  توصیه نمی شود چرا که صحت درخواست پناهندگی شما باید به اثبات برسد و در صورت موافقت با آن می توانید اقامت کانادا را بدست آورید.

کانادا,کانادا,کانادا

مزایا و معایب اقامت کانادا چیست؟

یکی از مزایای اصلی دریافت اقامت کانادا مهاجر پذیر بودن این کشور می باشد، تجربه ی افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند نشان می دهد که شما فارغ از هر نوع رنگ پوست و نژاد و مذهبی در کانادا به عنوان یک انسان پذیرفته می شوید و احترام زیادی برای شما قائل هستند.

کانادا کشوری امن است که احترام به حقوق زنان در این کشور مانند یک قانون است، زنان در کانادا از امنیت بالایی برخوردارند.

کانادا رتبه دهم اقتصاد قدرتمند دنیا را دارد که نشان می دهد اگر بیزینسی را در این کشور شروع کنید به نتایج بسیار خوبی در آن خواهید رسید. خدمات درمانی در کانادا نیز از شرایط خوبی برخوردار است و با مالیاتی که به دولت سالانه می پردازید می توانید از خدمات درمانی رایگان استفاده کنید.

نرخ پایین جرم و جنایت در این کشور و سیستم آموزشی بسیار پیشرفته در کانادا را می توان از مزایای دیگر اقامت دائم این کشور دانست.

زندگی در کانادا مزایا و معایب زیادی دارد. در اینجا برخی از قابل توجه ترین آنها وجود دارد:

کیفیت زندگی: کانادا به طور مداوم در فهرست کشورهایی با بالاترین کیفیت زندگی در رتبه های بالایی قرار دارد. این به دلیل عواملی مانند دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا، آموزش عالی، و فضای سیاسی باثبات است.

چند فرهنگی: کانادا به دلیل نگرش استقبال از مهاجران شناخته شده است و کشوری متنوع با مردمی از سراسر جهان است. این یک ملیله فرهنگی غنی و فرصت هایی برای افراد ایجاد می کند تا از فرهنگ های مختلف یاد بگیرند و تجربه کنند.

زیبایی طبیعی: کانادا خانه مناظر طبیعی خیره کننده است، از کوه های راکی ​​تا خط ساحلی ناهموار ماریتیمز. این فرصت های فراوانی را برای تفریح ​​در فضای باز و قدردانی از زیبایی های طبیعی فراهم می کند.

فرصت های اقتصادی: کانادا دارای اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین است که می تواند فرصت هایی را برای رشد شغلی و ثبات مالی فراهم کند.

از معایب اقامت در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد

آب و هوا: کانادا کشوری با شرایط آب و هوایی شدید است. برخی از مناطق می توانند زمستان های طولانی و سخت و تابستان های کوتاه داشته باشند که ممکن است برای برخی افراد سازگاری با آن دشوار باشد.

هزینه زندگی: هزینه زندگی در کانادا می تواند بالا باشد، به خصوص در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور. هزینه های مسکن، به ویژه، می تواند برای کسانی که با بودجه محدود زندگی می کنند یک چالش باشد.

فاصله از خانواده و دوستان: برای کسانی که به کانادا مهاجرت می کنند، دوری از خانواده و دوستان می تواند یک چالش باشد. این می تواند به ویژه برای کسانی که عزیزان خود را در کشور خود پشت سر گذاشته اند دشوار باشد.

بوروکراسی: فرآیند اخذ اقامت کانادا می تواند پیچیده و بوروکراتیک باشد و زمان زیادی برای پیمایش در سیستم نیاز دارد. علاوه بر این، تاخیر و عدم قطعیت در روند مهاجرت وجود دارد که می تواند برای متقاضیان استرس زا باشد. به طور کلی، کانادا کشوری خوش ‌آمد و موفق با فرصت‌ های فراوان است.

 با این حال، مانند هر کشوری، چالش های خود را دارد و کسانی که قصد مهاجرت دارند، باید قبل از تصمیم گیری، مزایا و معایب آن را به دقت بررسی کنند.

تمدید اقامت در کانادا چگونه است؟

اگر در حال حاضر در کانادا هستید و می خواهید اقامت خود را تمدید کنید، چندین گزینه در دسترس است. در اینجا برخی از رایج ترین راه های تمدید اقامت در کانادا آورده شده است:

تمدید ویزای بازدید کننده:

اگر به عنوان یک بازدید کننده در کانادا هستید، ممکن است بتوانید برای تمدید اقامت خود درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن، باید قبل از انقضای وضعیت فعلی خود درخواست دهید و باید نشان دهید که معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت بازدیدکننده را دارید.

تمدید مجوز تحصیل:

اگر دانشجوی کانادا هستید، ممکن است بتوانید مجوز تحصیل خود را تمدید کنید. برای واجد شرایط بودن، باید در یک برنامه تحصیلی شناخته شده ثبت نام کنید و معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت مجوز تحصیل را داشته باشید.

تمدید مجوز کار:

اگر با مجوز کار در کانادا هستید، ممکن است بتوانید اقامت خود را تمدید کنید. برای واجد شرایط بودن، باید همچنان معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت مجوز کار را رعایت کنید و کارفرمای شما باید یک پیشنهاد شغلی جدید ارائه دهد.

بازیابی وضعیت:

اگر وضعیت شما منقضی شده است، ممکن است بتوانید برای بازیابی وضعیت خود درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن، باید ظرف ۹۰ روز پس از انقضای وضعیت خود درخواست دهید و باید نشان دهید که معیارهای واجد شرایط بودن وضعیت قبلی خود را دارید.

توجه به این نکته مهم است که فرآیند درخواست برای تمدید اقامت شما می تواند پیچیده باشد و شرایط واجد شرایط بودن می تواند بسته به نوع وضعیتی که در حال حاضر دارید متفاوت باشد.

توصیه می ‌شود از یک متخصص مهاجرت واجد شرایط راهنمایی بخواهید تا مطمئن شوید که فرآیند درخواست را درک کرده ‌اید و معیارهای واجد شرایط بودن برای نوع تمدید درخواستی خود را برآورده می ‌کنید.

اقامت شما پس از ۲ سال تحصیل به مدت ۳ سال در کانادا تمدید خواهد شد که می توانید در این بازه کار کنید و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در روش های کاری دولت کانادا در ابتدا به شما اقامت دائمی بین ۳ تا ۵ سال می دهد که پس از طی این زمان قابل تمدید می باشد.

در روش های سرمایه گذاری نیز ابتدا به شما اقامت های چند ساله داده می شود که پس از بررسی آن بیزینس پس از پایان دوره توسط اداره ی و مشاهده ی سود آور بودن آن اقامت شما تمدید خواهد شد که در تمام این روش ها در انتها به اقامت دائم این کشور دست خواهید یافت.

کانادا,کانادا,کانادا

چگونه می توان پاسپورت کانادا را دریافت کرد؟

در روش های مهاجرتی ذکر شده مثل تحصیلی، کار و سرمایه گذاری می توانید پس از گذشت چند سال زندگی در کانادا درخواست اقامت دائم و شهروندی کانادا را بدهید. افراد برای ارائه ی درخواست شهروندی کانادا باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و حداقل ۳ سال اخیر را در کانادا زندگی کرده باشند.

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و نداشتن هیچگونه سابقه ی جرم و جنایت در کانادا از دیگر ملزومات درخواست پاسپورت در این کشور می باشد. برای دریافت پاسپورت کانادا باید این کشور را بشناسید و از حقوق و مسوولیت های شهروندی این کشور مطلع باشید که برای این کار باید آزمون شهروندی کانادا را بگذرانید که برای دریافت اطلاعات لازم و آمادگی بهتر برای این آزمون می توانید جزوه آموزشی کشف کانادا-حقوق و مسوولیت های شهروندی که توسط سازمان مهاجرت این کشور تهیه شده است مطالعه کنید. این جزوه به صورت آنلاین و قابل چاپ در دسترس می باشد.

با داشتن پاسپورت کانادا می توانید به ۱۸۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید که این موضوع باعث شده است پاسپورت این کشور به ششمین پاسپورت قدرتمند جهان تبدیل شود.

برای گرفتن پاسپورت کانادایی باید شهروند کانادا باشید.

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

واجد شرایط بودن خود را تعیین کنید:

قبل از اینکه بتوانید برای پاسپورت کانادایی درخواست دهید، باید تأیید کنید که واجد شرایط شهروندی کانادا هستید. اگر در کانادا متولد شده اید، احتمالاً شهروند کانادا هستید. اگر در خارج از کانادا از والدینی کانادایی متولد شده اید، ممکن است واجد شرایط شهروندی نیز باشید.

مدارک خود را جمع آوری کنید:

برای درخواست پاسپورت کانادایی، باید چندین مدرک از جمله گواهی شهروندی یا کارت، کارت شناسایی معتبر عکس دار و دو عکس پاسپورت یکسان ارائه دهید.

تکمیل درخواست:

می توانید درخواست گذرنامه را به صورت آنلاین یا کاغذی تکمیل کنید. اگر تصمیم به درخواست آنلاین دارید، باید یک حساب کاربری در وب سایت دولت کانادا ایجاد کنید و فرم درخواست را تکمیل کنید. اگر تصمیم به درخواست روی کاغذ دارید، می توانید فرم درخواست را از وب سایت دولت کانادا دانلود کنید.

پرداخت هزینه:

هزینه پاسپورت کانادایی بسته به نوع پاسپورت و سرعت مورد نیاز شما متفاوت است. می توانید هزینه را به صورت آنلاین یا حضوری در اداره پاسپورت یا خدمات کانادا پرداخت کنید.

درخواست خود را ارسال کنید: پس از تکمیل درخواست و پرداخت هزینه، می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا حضوری در یک اداره پاسپورت یا محل خدمات کانادا ارسال کنید.

پاسپورت خود را دریافت کنید: اگر درخواست شما تایید شود، پاسپورت کانادایی شما برای شما پست می شود. زمان پردازش بسته به نوع پاسپورت و سرعت مورد نیاز شما می تواند متفاوت باشد.

توجه به این نکته مهم است که فرآیند درخواست پاسپورت می تواند پیچیده باشد و قوانین سختگیرانه ای در مورد عکس ها و مدارک گذرنامه وجود دارد.

توصیه می شود دستورالعمل های برنامه را به دقت بررسی کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی از یک متخصص واجد شرایط راهنمایی بخواهید.

برای دریافت اطلاعات کامل مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس تماس حاصل کرده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین مسیر را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

لینک منبع: Canada residency permit

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.7/5 - (10 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۴۵ پاسخ به “اقامت کانادا”

  1. Amir ali گفت:

   سلام من ۲۲سالمه لیسانس معماری دارم مدرک آیلتس ام ندارم بهترین گزینه برای مهاجرت به کانادا برای من چیه ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق تحصیلی برای کشور کانادا اقدام نمایید. داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ الزامی می باشد.

  2. MHAK گفت:

   سلام‌
   بنده‌ راننده‌ سنگین‌ و حمل‌ بار خطرناک‌‌ هستم‌.

   میخواستم‌ در مورد خرید ماشین‌ سنگین‌ و همینطور کار در ان‌ گشور از شما راهنمای‌ و یاری‌ بخواهم‌.

   لطفا حقیر را در این‌ مورد یاری‌ بنمایید مرسی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تا زمانی که اقامت دریافت نکنید نمیتوانید مالکیت خودرویی را داشته باشید . اگر بتوانید از کارفرمایی درخواست کار دریافت نمایید میتوانید اقامت بگیرید

  3. Amir گفت:

   سلام من کارشناسی حسابداری با معدل بالای۱۷و۷سال تو سیستم بانکی مشغول کار هستم دارای ایلتس۷و۳۵سال سن برای اقامت کاری چقدر شانس دارم.تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما دوستان عزیز.
    برای اخذ ویزای کار در کشور کانادا از طریق امتیاز بندی صورت میگیرد که شما با این حساب براساس تحصیلات _ سابقه کار _ مدرک زبان _شرایط سن پروفایل خودرا بازکنید پیشنهاد میشود برای ارزیبابی امتیاز بندی ها به سایت موسسه مراجعه و به طور دقیق امتیازاتتون رو حساب کیند.

  4. حجت امیرپور گفت:

   سلام.من دندانپزشک هستم.میخواستم ببینم الان کانادا پذیرش دندانپزشک داره؟فقط ایالت کبک یا همه جاش؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای رشته های دندانپزشکی، پزشکی و نظیر آنها اگر به قصد کار و یا ادامه تحصیل بخواهید وارد کشوری شوید باید مدرکتان رجیستر شود و تعیین شود که مورد تایید آن کشور میباشد یاخیر.
    برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:

  5. هادی گفت:

   سلام.
   برای مهندسی برق از طریق تخصص قبول نمی کنند .؟
   چون ذکر نکردید .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بسته به لیست مشاغل مورد نیازشون داره . در خیلی از مواقع در لیست مشاغل هست

  6. نیما گفت:

   سلام-من مدرک لیسانس مکانیک سیالات و فوق لیسانس هوافضا ازدانشگاه دولتی رادارم و۲ سال سابقه کار نیروگاهی و بیش از۶سال سابقه کار تاسیساتی ساختمان را دارم-پروانه نظام پایه ۲ ازوزارت مسکن وشهرسازی دارم و یک شرکت پیمانکاری با ۲ سال کار در زمینه ساختمان را دارم هستم.۳۶سال سن دارم و مجرد -آیا می تونم برای کار به کانادا مهاجرت کنم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در سه کشور کانادا، استرالیا و نیوزیلند شما می توانید پیش از کار پیدا کردن، اقامت دائم خود را دریافت کنید. این مسأله باعث می شود کارفرماها شرایط ساده تری برای استخدام شما پیش رو داشته باشند.
    در دیگر کشورهای دنیا مانند نروژ، انگلستان و…، اگر شما با یک ویزای اقامتی یا تحصیلی بلند مدت در آن کشور حضور نداشته باشید، کارفرماها عموما علاقه زیادی به جذب شما ندارند. این مسأله به این دلیل است که کارفرما باید راه طولانی و سختی را طی کند تا شما بتوانید در آن کشور ویزای کار بگیرید. البته این روش در شرایط نادری ممکن است به ثمر برسد. مثلا اینکه شما آنقدر تخصص خاص و ویژه ای داشته باشید که کارفرما نتواند فردی مانند شما را در کشور خودش پیدا کند. یا کارفرما شما را از قبل بشناسد و شرایط ویژه ای برای شغلی که تعریف می کند قرار دهد که کسی در کشور مقصد توانایی انجام آن را نداشته باشد.
    بنابراین در وهله اول کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و نیوزیلند که به فرد اقامت دائم اعطا می کنند و سپس کشورهایی مثل افریقای جنوبی، آلمان و اتریش که برای بعضی مشاغل “ویزای جستجوی کار” صادر می کنند گزینه های مناسب و فراگیر برای کار در خارج از کشور هستند.داشتن مدرک زبان الزامیست

  7. نیما گفت:

   سلام-من مدرک لیسانس مکانیک سیالات و فوق لیسانس هوافضا ازدانشگاه دولتی رادارم و۲ سال سابقه کار نیروگاهی و بیش از۶سال سابقه کار تاسیساتی ساختمان را دارم-پروانه نظام پایه ۲ ازوزارت مسکن وشهرسازی دارم و یک شرکت پیمانکاری با ۲ سال کار در زمینه رشته راه وساختمان را دارم هستم.۳۶سال سن دارم و مجرد -آیابه من ویزای کارکانادا داده میشه؟آیامهندسان ایرانی جذب شرکت های ساختمانی کانادایی میشوند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با داشتن مدرک آیلتس ۷ میتوانید برای سیستم امتیاز بندی اقدام نمایید و تحصیلات سوابق شغلی و تحصیلی نیز برای شما امتیاز آور خواهند بود

  8. ایرج داداشی گفت:

   سلام.من ایرج داداشی
   مدرک: فوق دیپلم الکتروتکنیک از دانشگاه دولتی هستم.
   سن:۲۸ سال
   وضعیت:مجرد
   تخصص: سیم کشی ساختمان و plc
   سابقه کار:۲سال
   وضعیت زبان:کلاسهای مکالمه انگلیسی را بصورت فشرده دارم دوره می بینم
   با این شرایط میتونم اقامت دایم کانادا بگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ اقامت دائم کانادا میباست فرد حد اقل ۳ تا ۵ سال را داخل کشور کانادا مشغول به کار قانونی باشد . راهکارهای اخذ ویزای کار سه روش است ۱. جاب آفر ۲. اسکیلد ورکر ۳. اکسپرس اینتری و در هر سه حالت داشتن آیلتس ۶.۵ تا ۷ الزامیست

  9. saman byt گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه و تو مقطع دبیرستان هستم
   میخوام بدونم چجوری با کمترین هزیه بطور انفرادی میتونم مهاجرت داشته باشم به کانادا ممنون میشم راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیلی امکان مهاجرت را دارید که البته این موضوع مستلزم پرداخت هزینه میباشد که با احتساب هزینه زندگی سالیانه بین ۸۰ تا ۹۰ میلیون میباشد

  10. الهه گفت:

   سلام من ۳۴ سالمه و ۱۰ سال سابقه کار نقشه کشی دارم با بیمه و تحصیلاتم لیسانس مهندسی تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی هست و کلاس زبانم تازه شروع کردم میخاستم ببینم شانسم برای کانادا چقدره? ممنون از پاسخگوییتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بهترین راهکار برای اقامت در کشور کانادا ادامه تحصیل می باشد که داشتن مدرک زبان و سابقه کار با توجه به سن شما امکان گرفتن پذیرش را از دانشگاه به شما می دهد

  11. آزاده گفت:

   سلام مدرک من لیسانس از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸/۶۶ است دوسال سابقه کار بدون بیمه دارم ۳۶ ساله هستم میخواستم بدونم چطور میتونم برای کار در کانادا اقدام کنم و در غیر اینصورت میشه ویزای تحصیل بگیرم چون قصد دارم ادامه تحصیل بدم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن کارت اقامت از کشور کانادا نیاز به اثبات کار مرتبط با رشته به مدت ۲ سال از ۵ سال اخیر و داشتن مدرک زبان ( ایلتس ۷ ) است.

  12. محمد گفت:

   با سلام و احترام من ۳۰ سالمه و فعلا مجرد هستم. مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه سراسری دارم. و به مدت ۵ سال سابقه کاری در رشته مرتبط دارم که تقریبا ۴ سال ان در کشور تاجیکستان هست. لطفا راهنمایی بفرمایید که با این شرایط مهاجرت به کانادا امکان پذیر هست یا نه؟ واینکه حداقل امتیاز مناسب برای گرفتن اقامت در این کشور چند است.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن ویزای کانادا از طریق امتاز بندی در مرحله اول ۱۰۰ امتیاز دارد که نیاز است ۶۷ ذامتیاز را بدست اورید و مهمترین شرایط بدست اوردن ۶۷ امتیاز سن کمتر از ۳۰ سال مدرک تحصیلی فوق لیسانس و داشتن مدرک ایلتس نمره ۷ است.

  13. رعنا گفت:

   سلام من خانمى هستم ٢۵ ساله لیسانس حقوق و وکیل دادگسترى هستم . متاهل، همسرم هم وکیل دادگسترى هستند. ما قصد مهاجرت به کانادا داریم. عمه من هم تورنتو زندگى میکنه. چه راه کارى پیشنهاد میکنید که بتونیم مهاجرت کنیم؟ ایلس چند باید بگیریم؟ وچه حرفه اى یاد بگیریم که امتیازمون بره بالا؟ لطفا راهنمایى کنید

  14. مینا گفت:

   سلام من کارشناس پرستاری هستم .۲۸ سالمه.۳سال سابقه کار با بیمه و ۱سال بدون بیمه دارم.میتونم بدونم میتونم اقدام کنم برای مهاجرت به همراه همسرم که مدرک فوق دیپلم دارن.و اینکه چه امتیازی باید برسیم تا بتونیم اقدام کنیم؟مدارک فنی حرفه ای قابل استفاده هستن تو این پرسه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور کانادا نیازمند داشتن آیلتس ۷ می باشید.

  15. زینار گفت:

   سلام
   من با مشخصات ذیل میتونم امتیاز مورد نظر را واسه مهاجرت کسب کنم .
   سن = ۲۶
   مجرد
   مدرک تحصیلی = کارشناسی کامپیوتر نرم افزار
   تخصص = شبکه
   سابقه کار : ۳۷ ماه با بیمه تامیین اجتماعی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما در صورت داشتن کارفرما می توانید برای کشور کانادا اقدام نمائید که موسسه ما این خدمات را به شما برای پیدا کردن کارفرما می دهد . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

  16. سینا گفت:

   سلام
   من۳۱ ساله هستم, مدرک تحصیلی ام لیسانس جوشکاریه و مدرک بین المللی بازرسی جوش دارم سابقه بیمه ام ۵ ساله در حال حاضر در حین گذراندن دوره IELST هستم خواستم ببینم برای ویزای کار به کانادا یا اتریش در چه مرحله ایی هستم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای کار در کشور کانادا باید از طریق نیروی متخصص اقدام کنید که امتیاز بندی کشور کانادا را مورد بررسی قرار داده و در صورت حد نصاب رسیدن ، امکان اخذ ویزای کار را دارا می باشید و برای کار کردن در کشور اتریش ، نیازمند پیشنهاد شغلی می باشید که اگر به مدت ۳ ماه در خود کشور و اتحادیه اروپا نیروی کار را جذب نکرد پس از آن درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  17. vahid گفت:

   باسلام
   من ۲۹ سال سن دارم دارای مدرک کارشناسی ارشد و حدود ۷سالم سابقه کار حسابرسی معدلم ۱۷.۰۰ خیلی دوست دارم برای کار به کانادا مهاجرت کنم آیا امکانش هست لطفا راهنمایی کنید؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما با هرگونه رزومه کاری می توانید برای کشور کانادا اقدام کنید ولی با توجه به شرایط شما شانس پائینی برای این پروسه مهاجرتی دارید.در صورت اخذ مدرک زبان می توانید برای کشور های دیگر هم اقدام نمائید.

  18. NASIM گفت:

   با سلام همسر من حدود ۳ سال است که در تهران دارای کافی شاپ می باشد و برند کافه را به عنوان شرکت ۲ سال است که ثبت کرده است و مدیر عامل شرکت می باشد .می خواستم ببینم ما با سرمایه ۴۰۰ میلیونی می تونیم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اقدام کنیم؟
   همچنین ما دارای یک Businessplan پذیرفته شده از کانادا هستیم در زمینه صنایع غذایی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    کار شما ممکن هست ولی باید در زمان اقدام راجع به شرایط استان هایی که میتونید در آن ها سرمایه گذاری کنید ،مطالعه کنید

  19. Sina گفت:

   با عرض سلام وخسته نباشید
   بنده ۳۰سال سن دارم و فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس با معدل ۱۵.۸۰ هستم
   – دارای مدرک IELTS : 6.5
   -دارای مدرک زبان فرانسوی: سطح A2
   – 2سال سابقه کار(مرتبط با رشته تحصیلی)
   -دارای مدرک نرم افزار Abaqus (سازمان فنی و حرفه ای)
   -دارای مدرک بازرسی جوش VT ( انجمن سازمان جوش ایران)
   -دارای مدرک نرم افزار Catia ( انجمن قالبسازان ایران)
   آیا با شرایط قید شده بنده امکان گرفتن اقامت کانادا از طریق “کار” یا بورس تحصیلی را دارا میباشم؟
   ممنون از پاسخگوییتون
   با تشکر…

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام و احترام
    اگر از طریق کار قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید،نیازمند یک کارفرما می باشید تا از ۶۰۰ امتیاز فرصت شغلی بهره مند شوید. در صورت نداشتن چنین فردی می توانید پرونده باز کرده و اطلاعات مربوطه را وارد نمائید . کارفرماهای کانادایی به این پرونده ها دسترسی دارند و می توانند شما را انتخاب کنند.با توجه به شرایط شما شانس خوبی برای انجام این پروسه دارا می باشید.
    اگر برای تحصیل اقدام فرمائید نیازمند GRE یا GMAT می باشید و مقالات ISI

  20. tohid گفت:

   سلام
   بنده ۹ سال تو یک شرکت معتبر گردشگری فعالیت میکنم .مسئول IT شرکت هستم .کارشناس فنآوری اطلاعات هستم و تجربه خوبی تو زمینه برنامه نویسی و گرافیک دارم خوب بالطبع شبکه هم بلدم نه درحد گرافیک و کدنویسی .خانم بنده هم کارشناس مامایی هستن با معدل بالا(البته معدل خودم هم بدنیست).
   میخاستم بدونم چطور میتونم اقامت کانادا رو با این تفاسیر که نوشتید بگیرم.

  21. مهدی گفت:

   سلام-من مدرک لیسانس عمران باگرایش تخصصی ساختمان ازدانشگاه دولتی رادارم بیش از۶سال سابقه دارم-پروانه شخص حقیقی وحقوقی ازوزارت راه وشهرسازی دارم کارشناس رسمی دادگستری دررشته راه وساختمان هستم.۳۵سال سن دارم-آیابه من ویزای کارکاناداداه میشه؟آیامهندسان ایرانی جذب شرکت های ساختمانی کانادایی میشوند؟آیامیتوانم شرکت خودم رابه کاناداببرم ودرآنجاکارساختمانی انچام دهم؟باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما با هر شرایطی میتوانید فرم مخصوص به کار در کشور کانادا را پر کنید, کارفرمایان به این فرم ها دسترسی دارند و افراد مورد نیاز خود را انتخاب میکنند.
    برای سرمایه گذاری در کشور کانادا میتوانید از طریق استانی اقدام بفرمایید.
    برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین موسسه در تماس باشید.

  22. روبی گفت:

   سلام من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم از دانشگاه پیام نور ولی معدلم چندان خوب نیست ۱۲.۳۰کارشناسی ارشد تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی معدل ۱۵ تازه فارغ التحصیل شدم و سابقه کاری ندارم خیلی دوست دارم برای کار به کانادا مهاجرت کنم ایا امکان دارد اگر ممکن است راهنمایی کنید با تشکر

   • ariana گفت:

    سلام
    با توجه به نزدیک شدن پایان سال میلادی،شما به ویزای کار کشور کانادا نخواهید رسید.به شما توصیه می شود برای سال آینده اقدام فرمائید یا کشور مورد نظر خود را تغییر دهید

  23. FARHAD گفت:

   سلام من ۲۸ سال سن دارم ودارای مدرک دیپلم نقشه کشی ساختمان میباشم و دارای ۵ سال سابقه در برق اتمبیل(باطریسازی) و ۲ سال سابقه در نگهبانی وبه کامپیوتر درحد استاد نگم ولی خدا رو شکر واردم به چه صورت میتوانم به کانادا مهاجرت کنم یا بهتر بگم اقامت بگیرم لطفا راهنماییم کنید

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام و احترام
    شما باید یک موقعیت شغلی را پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه کسی برای اون کار در خواست نداده باشد درخواست شما بررسی میشود که ایا شما واجد شرایط هستید یا خیر.
    برای انجام کار باید مدارک خود را برای ما اورده و پس از ۳ ماه به شما گفته می شود که فرصت شغلی برای شما ممکن هست یا خیر.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up