طبق قوانین مهاجرت به کانادا به غیر از شهروندان کانادایی کلیه اتباع کشورهای خارجی که قصد دارند در کانادا مشغول به کار شوند می بایست ابتدای ویزای کار کانادا را دریافت نمایند. با توجه به شرایط اقتصادی ایده ال، موقعیت های شغلی متعدد، میزان درآمد بالا، امکانات اجتماعی و رفاهی قابل توجه و… اخذ ویزای کار کانادا امروزه به آرزوی افراد بسیاری در سرتاسر جهان تبدیل گردیده است.

بدون تردید ویزای کار کانادا علاوه بر مزایای بی شماری که در پی دارد به عنوان یکی از کم هزینه ترین و بهترین روش های مهاجرت به کانادا نیز محسوب می شود. برای اخذ ویزای کاری کانادا رقابت بسیار شدیدی بین متقاضیان وجود دارد، از این رو اخذ ویزا به همان نسبت که مزایای فراوانی دارد، امری نسبتاً دشوار خواهد بود. به طور کلی فاکتورهای اصلی و مورد توجه برای اخذ ویزای کار کانادا شامل شرایط سنی، مدرک تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان می باشد. در ادامه این مطلب با شرایط، قوانین و روش های مختلف اخذ ویزای کار کانادا بیشتر آشنا خواهیم شد.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

انواع ویزای کار کانادا

برای اخذ ویزای کاری کانادا ۲ روش اصلی وجود دارد، که عبارتند از اکسپرس اینتری (ورود سریع) و روش خود اشتغالی. البته در این بین روش های دیگری نظیر اجازه کار به واسطه تحصیل، خود اشتغالی، ویزای کار تعطیلات و … نیز وجود دارد که اخذ کلیه این ویزاها شرایط خاص خود را در پی خواهد داشت.

به طور کلی بخش عمده نیروی کار مورد نیاز کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری (ورود سریع) جذب بازار کار این کشور می شوند، این برنامه مهاجرتی بر پایه یک سیستم امتیازبندی بنا گردیده است، از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۵ روش اکسپرس اینتری (ورود سریع) جایگزین روش مهاجرت کاری قدیمی کانادا شده است. در واقع دولت کانادا به واسطه روش مهاجرتی اکسپرس اینتری زمینه ورود افراد ماهر و متخصص به این کشور را توسط یک سیستم امتیاز بندی جامع فراهم نموده است.

کانادا,کانادا,کانادا

از این رو امتیازات افراد شرکت کننده در این سیستم طبق فاکتورهایی نظیر مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کار و شرایط سنی محاسبه می گردد. لازم به ذکر است علاوه بر موارد فوق شرایط همسر متقاضیانی که متاهل می باشند نیز از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود.

زیر مجموعه های ویزای کار کانادا

اساساً ویزای کاری کانادا (اکسپرس اینتری) از زیر مجموعه های متنوعی تشکیل گردیده است، هدف اصلی برنامه اکسپرس اینتری جذب نیروی کار متخصص در مشاغل مورد نیاز این کشور است، این موضوع گام مثبتی در راستای تامین نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان کانادایی و کمک به رشد اقتصادی این کشور پهناور می باشد. در حال حاضر متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری می توانند با توجه به شرایط فردی خویش از طریق یکی از روش های اکسپرس اینتری اقدام نمایند. به طور کلی اکسپرس اینتری به ۴ روش ارائه می گردد که به شرح ذیل می باشد:

• برنامه دولتی نیروی کار متخصص (Federal Skilled Worker Class)
• برنامه نیروی کار فنی کانادا (Federal Skilled Trades Class)
• نیروی کار با تجربه کار در کانادا (Canadian Experience Class)
• برنامه مهاجرت استانی (Provincial Nominee Class)

به چه افرادی ویزای کار کانادا را پیشنهاد میکنیم؟

کانادا به لطف شرایط اقتصادی ایده ال و امکانات اجتماعی و رفاهی قابل توجه از بالاترین کیفیت و استانداردهای زندگی برخوردار می باشد. از این رو این کشور در حال حاضر به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان تبدیل گردیده است. ویزای کار کانادا به عنوان یکی از ایده ال ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا محسوب می شود که از مزایای فراوانی برخوردار است.

با توجه به مزایای فراوان ویزای کار کانادا روند افزایش تقاضا برای اخذ این ویزا هر ساله به شکل فزاینده ای رو به افزایش است. از این رو برای اخذ ویزای کار رقابت بسیار شدیدی بین متقاضیان وجود دارد، با توجه به رقابتی بودن ویزای کار کانادا می توان گفت اخذ ویزای کاری کانادا به همان اندازه که مزایای فراوانی را در پی دارد امری دشوار و پیچیده خواهد بود.

برای اخذ ویزای کار در کانادا افراد متقاض می بایست در مرحله اول حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز موجود را کسب نمایند، سپس در مرحله دوم افرادی که موفق به کسب ۴۷۵ امتیاز از ۱۲۰۰ امتیاز موجود شوند به طور مستقیم ویزای کاری کانادا را دریافت خواهند کرد، و افرادی که بیش از ۴۰۰ امتیاز داشته باشند داخل POOL قرار خواهند گرفت و درصورت نیاز کشور کانادا می توانند دعوتنامه کاری دریافت نمایند.

کانادا,کانادا,کانادا

شرایط اخذ ویزای کار کانادا بسته به روش مورد نظر افراد کمی متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی متقاضیانی که از شرایط سنی مناسب، مدرک دانشگاهی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی با بیمه و مدرک زبان با نمره بالا برخوردار می باشند از شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری کانادا برخوردار هستند. در حال حاضر با توجه به رقابتی که بین متقاضیان ویزای کار کانادا وجود دارد، به افرادی که دارای حداقل شرایط ذیل می باشند می توان ویزای کانادا را پیشنهاد نمود.

فاکتورهای شخصی توضیحات

 • مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
 • سابقه کار (حداقل ۶ سال مرتبط با رشته تحصیلی)
 • مدرک زبان (حداقل ایلتس ۶٫۵ جنرال)
 • شرایط سنی (کمتر از ۳۵ سال)
 • شرایط مدرک تحصیلی


برای دریافت ویزای کار کانادا مدرک تحصیلی به عنوان یکی از ۴ آیتم اصلی در رابطه با کسب امتیازات لازم از اهمیت فراوانی برخوردار است. طبق قوانین مهاجرتی کانادا افراد با مدرک دیپلم هم می توانند در سیستم امتیازبندی ویزای کارشرکت کنند، ولی با توجه به رقابت موجود بین متقاضیان اخذ ویزای کاری کانادا افرادی که از مدرک تحصیلی بالاتری برخوردار می باشند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار کانادا خواهند داشت.

به طور کلی امتیازات مربوط به آیتم مدرک تحصیلی در مرحله نهایی (پس از دریافت ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز) به شرح ذیل می باشد. لازم به ذکر است حداکثر امتیازا مدرک تحصیلی در مرحله اول سیستم امتیازبندی ویزای کاری کانادا ۲۵ امتیاز خواهد بود.

مدرک تحصیلی امتیاز متقاضی مجرد امتیاز متقاضی متاهل امتیاز همسر
کمتر از دیپلم ۰ ۰ ۰
دیپلم متوسطه (فارغ التحصیلی دبیرستان) ۳۰ ۲۸ ۲
مدرک دوره ۱ ساله پس از دیپلم ۹۰ ۸۴ ۶
مدرک تحصیلی ۲ ساله پس از دیپلم(کاردانی) ۹۸ ۹۱ ۷
مدرک کارشناسی ۱۲۰ ۱۰۸ ۱۲
دو مدرک تحصیلی پس از دیپلم که حداقل یکی از آنها پس از اتمام دوره سه ساله باشد ۱۲۸ ۱۱۹ ۹
فوق لیسانس ۱۳۵ ۱۲۶ ۹
دکتری ۱۵۰ ۱۴۰ ۱۰

شرایط سنی اخذ ویزای کار کانادا

شرایط سنی نیز مانند مدرک تحصیلی از جمله آیتم های تعین کننده و مهم در رابطه با اخذ ویزای کار کانادا خواهد بود. قطعاً کلیه کشورهای جهان تمایل بیشتری برای جذب نیروی کار جوان خواهند داشت، کانادا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. طبق سیستم امتیازبندی ویزای کاری معمولاً افرادی که کمتر از ۳۵ سال سن دارند از شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری کانادا برخوردار می باشند.

به طور کلی امتیازات مربوط به شرایط سنی اخذ ویزای کاری کانادا در مرحله نهایی (پس از دریافت ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز) به شرح ذیل می باشد. لازم به ذکر است حداکثر امتیازات شرایط سنی در مرحله اول سیستم امتیازبندی ویزای کار کانادا ۱۲ امتیاز خواهد بود.

شرایط سنی امتیاز متقاضیان مجرد امتیاز متقاضیان متاهل
کمتر از ۱۷ سال ۰ ۰
۱۸ سال ۹۹ ۹۰
۱۹ سال ۱۰۵ ۹۵
۲۲ الی ۲۹ ۱۱۰ ۱۰۰
۳۰ سال ۱۰۵ ۹۵
۳۱ سال ۹۹ ۹۰
۳۲ سال ۹۴ ۸۵
۳۳ سال ۸۸ ۸۰
۳۴ سال ۸۳ ۷۵
۳۵ سال ۷۷ ۷۰
۳۶ سال ۷۲ ۶۵
۳۷ سال ۶۶ ۶۰
۳۸ سال ۶۱ ۵۵
۳۹ سال ۵۵ ۵۰
۴۰ سال ۵۰ ۴۵
۴۱ سال ۳۹ ۳۵
۴۲ سال ۲۸ ۲۵
۴۳ سال ۱۷ ۱۵
۴۴ سال ۶ ۵
۴۵ سال و بیشتر ۰ ۰

هزینه ویزای کاری کانادا چقدر است؟

همانگونه که پیش تر ذکر گردید اخذ ویزای کار کانادا علاوه بر مزایای فراوانی که دارد، به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی کانادا محسوب می شود. البته هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی نسبت به سیستم اکسپرس اینتری کانادا کمی متفاوت خواهد بود. ولی به طور کلی لیست هزینه های اخذ ویزای کاری کانادا به شرح ذیل می باشد.

لیست هزینه های اخذ ویزای کار کانادا

هزینه دولتی فدرال (پراسسینگ فی): ۸۲۵ دلار کانادا برای متقاضی اصلی، ۸۲۵ دلار کانادا برای همسر، ۲۲۵ دلار کانادا برای هر فرزند
هزینه حق اقامت دائم: ۵۰۰ دلار کانادا برای متقاضی اصلی، ۵۰۰ دلار کانادا برای همسر
هزینه انجام معاینه پزشکی: ۱۰۰ دلار کانادا
هزینه بررسی مدارک و صدور ویزا ۱۵۵ دلار
هزینه انجام انگشت نگاری (بیومتریک): ۸۵ دلار کانادا

چگونه ویزای کار کانادا را بگیرم؟

برای دریافت ویزای کار کانادا روش های متنوعی وجود دارد، به عنوان مثال افراد می توانند به واسطه تحصیل در کانادا مجوز کار دریافت نمایند، ولی معمولاً بخش اعظم نیروی کار خارجی کانادا با کمک چهار برنامه مهاجرتی از جمله نیروی کار متخصص، برنامه های استانی، خود اشتغالی و برنامه اکسپرس اینتری جذب بازار کار این کشور می شوند.

بدون تردید اولین قدم برای اخذ ویزای کار کانادا ارزیابی دقیق انواع روش های موجود در رابطه با دریافت ویزای کار کانادا خواهد بود. مسلماً با توجه به تفاوت شرایط و رزومه متقاضیان اخذ ویزای کار برای انتخاب بهترین مسیر جهت اخذ ویزا بررسی دقیق شرایط افراد امری ضروری محسوب می شود.

ویزای کاری کانادا

به طور کلی برای اخذ ویزای کاری کانادا ابتدا افراد متقاضی می بایست در سیستم جامع CRS کلیه اطلاعات و رزومه خود را در قالب یک پروفایل به ثبت برسانند. سپس امتیازات افراد با توجه به فاکتورهایی نظیر مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کار، شرایط سنی و… توسط این سیستم محاسبه می گردد. چنانچه افراد موفق به کسب امتیاز لازم در مرحله اول (حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز) شوند، وارد محیطی به نام استخر (Pool) شده و منتظر می ماند.

سپس اداره مهاجرت کانادا نیروهای مورد نیاز خود را از میان افراد واجد شرایط موجود در سیستم از بالاترین امتیازها انتخاب می نماید. لازم به ذکر است اطلاعات افراد متقاضی به مدت یک سال در سیستم اکسپرس اینتری ثبت می گردد، پس از گذشت این زمان افراد متقاضی که موفق به دریافت دعوتنامه نگردیده اند باید مجدداً اطلاعات خود را در سیستم ثبت نمایند.

مزایای ویزای کار کانادا

شاید در نگاه اول اخذ ویزای کار کانادا امری نسبتاً دشوار به نظر آید، ولی مزایای اخذ ویزای کار کانادا به حدی خواهد بود که اغلب افراد متخصص و تحصیل کرده را برای مهاجرت کاری به کانادا وسوسه می نماید. کانادا تنها با نزدیک به ۳۸ میلیون نفر جمعیت پس از روسیه به عنوان وسیع ترین کشور جهان محسوب می شود، این کشور مملو از ذخایر عظیم انرژی، منابع طبیعی قابل توجه و معادن ارزشمند است. تناسب جمعیت و وسعت کانادا به همراه ثروت عظیمی که در خاک این کشور نهفته شده، کانادا را به یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان تبدیل نموده است.

ویزای کاری کانادا

مسلماً یکی از مهم ترین مزایای اخذ ویزای کاری کانادا شرایط اقتصادی ایده ال این کشور و نرخ بالای اشتغال زایی در کانادا خواهد بود. در حال حاضر از لحاظ اشتغال زایی کانادا با تولید سالیانه بیش از ۴۰۰ هزار شغل تمام وقت در بین ۵ کشور برتر جهان قرار دارد. این بدان معناست که ورود به بازار کار کانادا برای افراد تحصیل کرده و ماهر به مراتب آسان تر از اغلب کشورهای جهان خواهد بود.

علاوه بر موقعیت های شغلی متعدد سرانه درآمد فردی در کانادا به مراتب بالاتر از اغلب کشورهای جهان خواهد بود. کسب درآمد بالا در کشوری با کمترین میزان نرخ تورم قطعاً تاثیر بسیار مثبتی بر روی شرایط اقتصادی افراد خواهد داشت. گذشته از مزایای فوق اخذ ویزای کاری کانادا به عنوان یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا نیز محسوب می شود. به طور کلی مزایای اصلی اخذ ویزای کاری کانادا به شرح ذیل می باشد.

دست یابی به موقعیت های شغلی ایده ال
کسب درآمد قابل توجه
زندگی در یکی از بهترین کشورهای جهان
بهره مندی از بالاترین استانداردهای زندگی وامکانات رفاهی
اخذ اقامت دائم کانادا برای شخص متقاضی و خانواده وی
بهره مندی از حقوق کامل شهروندی از روز اول
یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا

معایب ویزای کار کانادا

همانگونه که ذکر گردید ویزای کار کانادا از مزایای فراوانی برخوردار است، از این رو برای اخذ این ویزا رقابت بسیار تنگاتنگی بین متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد. با توجه به این شرایط بدون تردید مهم ترین چالش موجود برای اخذ ویزای کاری کانادا رقابت با سایر متقاضیان ویزای کار این کشور خواهد بود. مسلماً برای برتری در این رقابت فشرده و اخذ ویزای ، افرادی که از رزومه و شرایط بهتری برخوردار هستند شانس بالاتری خواهند داشت.

از سوی دیگر روند اجرایی اخذ ویزای کاری کانادا کمی پیچیده است، از این رو معمولاً افراد برای ایجاد پروفایل در سیستم CRS و انجام سایر امور مربوط به پروسه اخذ ویزای کاری کانادا می بایست اطلاعات به روز و دقیقی را دریافت نمایند. با توجه به حساسیت بالای انجام پروسه اجرایی اخذ ویزای کاری کانادا توصیه می گردد متقاضیان از خدمات متخصصین امور مهاجرتی در این زمینه استفاده نمایند.

نتیجه گیری

سیاست های دولت کانادا در راستای جذب مهاجران از سرتاسر جهان با اهدافی نظیر تامین نیروی کار مورد نیاز این کشور و جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی علاوه بر رونق و رشد اقتصادی این کشور کانادا را به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان تبدیل نموده است.

کانادا به واسطه روش های مهاجرتی متعددی که ارائه می نماید، دارای یکی از متنوع ترین و هدفمند ترین سیستم های مهاجرتی در جهان است. از این رو متقاضیان مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط فردی و ارزیابی دقیق روش های مهاجرت به کانادا می توانند بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود، مهاجرت به کانادا با کمترین هزینه، فرصت دست یابی به بهترین موقعیت های شغلی، بهره مندی از کلیه حقوق شهروندی، زندگی در کشوری با بالاترین استانداردها و امکانات رفاهی، امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی و اخذ اقامت دائم کانادا برای فرد متقاضی و خانواده وی تنها بخشی از مزایای بی شمار اخذ ویزای کار کانادا می باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  ویزای کاری کانادا آرزوی بسیاری از افراد در سراسر جهان می باشد. رسیدن به این رویای شیرین برای عده ی زیادی غیرممکن به نظر می آید اما با اطلاع دقیق از شرایط و مقررات ورود به بازار کاری این کشور می توان به نتیجه مورد نظر دست یافت.هزینه مقرون به صرفه برای زندگی و شرایط کار پس از تحصیل، کانادا را گزینه ای عالی برای افرادی که مایل به کار در خارج از کشور هستند، تبدیل کرده است. از همین رو سالیانه افراد زیادی برای کار در کانادا و کسب اقامت این کشور اقدام می نمایند.

  متقاضیان اشتغال در کشور کانادا در ابتدا با سوالات بسیاری مواجهه هستند از جمله : شرایط کار در کانادا چیست؟ ساعت کاری در کشور کانادا به چه شکل است؟ میزان حقوق دریافتی چه مقدار می باشد؟ بازار کاری کدام شغل در کانادا مناسب است؟ و…که در ادامه علاوه بر پاسخ به سوالات فوق به بررسی و توضیح نحوه ورود به بازار کار کانادا اشاره خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

  شرایط ویزای کاری کانادا

  بازار کار در کانادا مشابه سایر کشورهای توسعه یافته است. به این صورت که اکثر مشاغل در بخش خدمات و بقیه در بخش تولید و منابع طبیعی یافت می شود. بیشتر رشد اقتصادی کانادا در چهار شهر اصلی متمرکز شده است:

  1. تورنتو
  2. کلگری
  3. ونکوور
  4. مونترال

  در حالی که در ماه اول سال ۲۰۱۹ کانادا شاهد افزایش ناچیزی در نرخ بیکاری بود، بدون شک بازار کار کانادا از روند صعودی برخوردار است. از ژانویه سال ۲۰۱۸، رشد اشتغال ۱٫۸٪ افزایش یافته است. این افزایش بیشتر ناشی از رشد تعداد شغل در بخش خصوصی است.

  متقاضیان کار در کشور کانادا معمولا باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشند. هم چنین برای مشاغل سطح بالا مانند مهندسی و پزشکی باید دارای مدارک معتبر علمی باشند. از سایر شرایط برای کار در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سابقه کاری مرتبط
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی پزشکی
  • حداقل سن ۱۸ سال
  • اسناد هویتی و گذر نامه و سند ازدواج
  • داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کانادا
  • کسب امتیازت لازم در سیستم امتیاز بندی
  شرایط ویزای کاری کانادا

  روش های ورود به بازار کاری کانادا

  بر اساس آمار منتشر شده کشور کانادا مقصد مناسبی برای نیروهای فنی و مهندسی و پزشکی و پرستاری محسوب می شود این دسته از افراد شانس بسیار بالایی برای پیدا کردن کار در این کشور را دارا می باشند و معمولا درآمد های بسیار مناسبی نیز دریافت می کنند.

  معمولا برای کار در این کشور از ۲ روش می توان اقدام کرد

  • از طریق job offer یا پیشنهاد کاری : اگر از طرف یک کارفرما در کشور کانادا پیشنهاد کاری داشته باشید می توانید با کم ترین هزینه و زمان برای ورود به این کشور اقدام کنید. معمولا کارفرماها برای جذب نیرو در سطح بین المللی کار نسبتا سختی پیش رو دارند به همین دلیل به نتیجه رسیدن از این طریق معمولا زمان بر می باشد.
  • از طریق اکسپرس اینتری (برنامه ورود سریع) : در این روش متقاضی باید در سیستم امتیاز بندی شرکت کند و در صورت کسب امتیازات لازم می تواند برای کار در کانادا اقدام کند. نکته مهم اینجاست که معمولا به دلیل تقاضای بالا و رقابت شدید برای ورود به بازار کاری این کشور احتمال به نتیجه رسیدن نسبتا کم می باشد.
  ویزای کاری کانادا

  قوانین کار در کانادا

  افرادی که در کانادا به کار دائم مشغول معمولا از امتیازات مختلفی بهره مند هستند. این اشخاص علاوه بر حقوق و مزایای مربوطه از بیمه سلامت، فرصت های آموزشی، بازنشستگی و… برخوردار می باشند البته در کنار این مزایا باید مالیات های مربوطه نیز پرداخت شود. حداکثر اجازه کار در کانادا ۴۰ ساعت در هفته است البته این میزان به جز ساعت اضافه کاری می باشد. افرادی که در کشور کانادا موفق به یافتن کار می شوند می توانند به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال در این کشور حضور داشته باشند و معمولا همسر آن ها نیز اجازه کار در کانادا را دارا می باشند.

  بر اساس مقررات کار در کانادا، کارکنان در هفته ۲ روز تعطیل می باشند و ۱۴ روز نیز در این کشور تعطیل رسمی می باشد البته تعطیلات رسمی در هر استان متفاوت است مثلا تعطیلات در استان ساسکاچوان ۲۱ روز در قراردادهای کاری ذکر می شود. هم چنین هر شخص در این کشور بین ۶ تا ۱۰ روز حق مرخصی دارد.

  حقوق و مالیات کار در کانادا

  نرخ مالیات در هر استان متفاوت می باشد اما حداقل نرخ مالیات در کانادا ۱۵ درصد است. هم چنین حداقل حقوق کار در کانادا در هر استان متغییر است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

  استان حداقل حقوق ساعتی
  ایالت آلبرتا ۱۵ دلار کانادا
  ایالت انتاریو ۱۴ دلار کانادا
  ایالت بریتیش کلمبیا ۱۴ دلار کانادا
  ایالت کبک ۱۳ دلار کانادا
  ایالت مانیتوبا ۱۱ دلار کانادا
  ایالت ساسکاچوان ۱۱ دلار کانادا

  معمولا مسکن کارکنان بر عهده خودشان می باشد و کارفرماها در این زمینه اقدامی نمی کنند در صورتی که کارفرما محل سکونت نیروی خود را تامین نماید معمولا از حقوق ماهانه او به عنوان اجاره بها کسر خواهد شد. البته کارگران کشاورزی فصلی از این امر مستثنی هستند و محل اسکان آن ها بر عهده کارفرما می باشد.

  طبق قوانین کار در کانادا، نیرو اگر احساس کند کار محوله برای او خطرناک و زیان آور است می تواند از انجام کار امتناع کند و این عمل او تخلف محسوب نمی شود. اگر شخصی ضمن کار آسیب ببیند و تمام هزینه های درمانی او باید توسط کارفرما پرداخت شود و از این بابت نمی توان از حقوق نیروی کار مبلغی کسر کرد.

  مراحل اقدام برای ویزای کار کانادا

  مراحل اقدام برای ویزای کار کانادا

  مراحل اقدام برای ویزای کار در کانادا در ابتدا با پیدا کردن پیشنهاد شغلی شروع می شود. افرادی که از طریق پیشنهاد کاری یا جاب آفر قصد اقدام دارند باید در ابتدا با کارفرماهای مختلف وارد مذاکره شوند و اگر با آن ها به توافق رسیدند می توانند برای ورود به بازار کاری این کشور اقدام کنند. در ادامه به توضیح کامل این فرآیند می پردازیم :

  پیدا کردن شغل

  کشور کانادا از جمله کشورهایی است که روش های مختلفی را برای ورود نیروی کار خارجی در نظر می گیرد. متقاضیان قادر خواهند بود از وب سایت های شغلی، آژانس های استخدامی و روزنامه ها (برای لیست مشاغل) استفاده نمایند. 

  وب سایت های شغلی

  • Canadajobs.com
  • (Eluta.ca (the official job search engine of the Canada’s Top 100 Employers project
  • (Job Bank (a Government of Canada website
  • (University Affairs: Jobs (employment opportunities at Canadian universities
  • Workopolis
  • Jobboom
  کار در کانادا

  آژانس های استخدامی

  همانطور که انتظار می رود، بسیاری از آژانس های استخدامی کار در کانادا حضور دارند. انجمن جستجوی کار، اشتغال و کارمندان کانادا (ACSESS) که در آن می توان لیست آژانس های استخدامی متناسب با استان و رشته تحصیلی را یافت، کمک شایانی به علاقه مندان به کار در کانادا می کند.

  روزنامه ها

  Globe Mail و The National Post دو روزنامه اصلی ملی کشور کانادا هستند. هر استان و قلمرو نیز دارای روزنامه های خاص خود است که شامل لیست های شغلی برای متقاضیان خواهند بود.

  آماده سازی مدارک برای ویزای کاری کانادا

  در تمامی روش های اخذ ویزای کار ، کسب امتیاز مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. حداقل امتیازاتی برای ورود به برنامه های کاری کشور کانادا در نظر گرفته شده است که داوطلبان در صورت کسب امتیاز بالاتر شانس خود را برای ورود به کانادا افزایش می دهند. سن، تحصیلات، سوابق کاری و مدرک زبان مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در سیستم های امتیاز بندی کانادا می باشند. تمکن مالی به همراه مدارک ذکر شده از مهم ترین مدارک لازم برای ویزای کار کانادا به حساب می آیند.

  شرایط دریافت اقامت از طریق ویزای کاری کانادا چگونه است؟

  شرایط دریافت اقامت از طریق ویزای کاری کانادا چگونه است؟

  تمامی روش های کار در کانادا به اقامت دائم منجر می شود. این نکته به این معناست که افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز دولت قادر خواهند بود مجوز ورود و اقامت کانادا را با هم دریافت نمایند. در حال حاضر، متقاضیان قادر خواهند بود تحت یکی از شش دسته برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند:

  • Skilled Worker Class Immigration
  • Business Class Immigration
  • Provincial Nomination
  • Family Class Immigration
  • Quebec-Selected Immigration
  • International Adoption

  قوانین و مقررات مربوط به اقامت کانادا بسیار پیچیده بوده و به طور مکرر در حال تغییر است. شرایط و قوانین حقوقی برای افرادی که اقامت کانادا را اخذ نموده اند و شهروند این کشور می باشند، به صورت کلی یکسان است.

  در صورت متاهل بودن فرد متقاضی، شخص قادر خواهد بود که همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود را به همراه داشته باشد و اقامت دائم شامل همراهان هم می شود.

  شرایط دریافت اقامت کانادا چگونه است؟

  مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۱

  به دلیل بروز بیماری کرونا در جهان، بیشتر کشورها نیازمند جذب نیروی کار در زمینه پزشکی و بهداشتی بوده اند. کشور کانادا نیز مانند اغلب کشورها در سال ۲۰۲۱ به نیرو کار در زمینه درمانی به شدت اعلام نیاز کرده و در این زمینه شرایط راحت تری برای ورود این دسته از افراد به این کشور در نظر گرفته است.هم چنین به دلیل وجود شرکت های معتبر در زمینه های فنی مهندسی و علوم مربوطه، برای این رشته ها نیز معمولا مناسب می باشد و افراد متخصص در این زمینه به راحتی می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

  لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۱

  • پزشکان متخصص، عمومی و خانواده
  • پرستاران، ماما ها، دستیاران پزشکان
  • دارو سازان
  • متخصصین آزمایشگاه های پزشکی
  • مهندس برق
  • مهندس مکانیک
  • مهندس عمران
  • مشاغل اداری
  • مشاغل لجستیک و تدارکات
  • نیروهای خدماتی و…
  ویزای کاری کانادا

  بازار کار کانادا

  بازار کاری کانادا یکی از بهترین انتخاب ها برای جویندگان کار می باشد. تقاضای نیروی کار در این کشور مخصوصا برای رشته های فنی مهندسی، کامپیوتر و علوم پزشکی بسیار مناسب است و افراد زیادی از سراسر جهان برای اشتغال در این کشور اقدام می کنند. این موضوع نشان دهنده نرخ پایین بیکاری در این کشور نیز می باشد. طبق آمار منتشر شده، نرخ بیکاری در ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود ۵٫۵ درصد بوده است.

  در ژانویه سال ۲۰۱۹، اکثر استان های آتلانتیک از جمله کبک (-۱٪) کاهش در نرخ بیکاری خود را تجربه کردند. از طرف دیگر، آلبرتا و بریتیش کلمبیا شاهد افزایش اندک در نرخ خود بودند (به ترتیب ۴/۰٪ و ۳/۰٪)و همچنین بیکاری در استان های مانند نیوفاندلند و جزیره پرنس ادوارد از تمام مناطق کانادا بیشتر است.

  بر اساس اعلام دولت کانادا در سال ۲۰۲۰ بیشترین تقاضا برای مشاغلی مانند پزشکان متخصص و عمومی، پرستاران، فعالان بخش سلامت مانند ماما ها و دستیاران پزشک، متخصصین آزمایشگاه و نیروهای خدماتی بوده است. متقاضیانی که در رشته های مذکور تخصص دارند معمولا شرایط مناسب تری برای ورود به بازار کاری دارا می باشند. کشور کانادا به ۳۴۷ رشته کاری نیازمند است و افراد بسیار زیادی امکان ورود به این کشور جهت اشتغال را دارا می باشند

  ویزای کاری کانادا

  روش های ورود به بازار کاری کانادا

  در حال حاضر متقاضیان کار در کانادا قادر خواهند بود از ۵ روش وارد کشور کانادا شوند. از معمول ترین روش های ورود به کانادا می توان به نیروی متخصص کبک، خود اشتغالی، اکسپرس اینتری، مهاجرت استانی و ویزای استارت آپ اشاره کرد.

  نیروی متخصص کبک

  دولت کبک به صورت جداگانه ای برنامه مهاجرتی را برای متقاضیان کار در کانادا در نظر گرفته است. از همین رو متقاضیان قادر خواهند بود با کسب حداقل امتیاز ممکن از طریق سیستم ARIMA برای کار در کانادا و این ایالت اقدام نمایند. حداقل امتیاز برای افراد مجرد ۵۰ و برای افراد متاهل ۵۹ تعیین گشته است.

  خود اشتغالی کانادا

  متخصصان در زمینه هایی همچون نویسندگی، موسیقی، ورزشکاران، طراحان داخلی، بازیگران و مترجمان با ارائه سوابق کاری موفق در کشور مبدا، قادر خواهند بود از طریق خود اشتغالی، اقامت کانادا را دریافت نمایند. در برنامه های خود اشتغالی مجوز حضور در کشور کانادا برای افراد صادر می گردد. متقاضیان برای کار در کانادا ملزم به ادامه روند فعالیت خود در کشور کانادا می باشند.

  کار در کانادا

  اکسپرس اینتری

  اکسپرس اینتری به عنوان شناخته شده ترین برنامه مهاجرتی کانادا تلقی می شود. متخصصان در صورت کسب امتیازات لازم می توانند برای کار در کانادا اقدام نمایند و از شرایط اقامتی این کشور بهره مند شوند. واجدین شرایط در برنامه اکسپرس اینتری در عرض ۱ سال موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند.

  مهاجرت استانی به کانادا

  با توجه به اختیاری که دولت کانادا برای استان ها در نظر گرفته است، ایالت ها با توجه به نیازهای خود قادر خواهند برای جذب نیروی متخصص اقدام نمایند. فلذا در صورت حضور در لیست عنوان شده توسط ایالت های کانادا، می توان برای کار در کانادا اقدام نمود.

  استارت آپ کانادا

  ایده خلاق، طرح توجیهی و اثبات توانمندی فرد لازمه اقدام برای ویزای استارت آپ کانادا می باشد. در روش استارت آپ، متقاضیان قادر خواهند بود با متقاعد کردن سرمایه گذاران در این کشور برای اقامت و کار در کانادا اقدام نمایند. این نکته بدین معناست که در صورت ارائه طرحی ارزشمند، بدون ارائه تمکن مالی و یا سرمایه گزاف، مجوز حضور در کانادا را دریافت نمایید.

  کار در کانادا

  شرایط کار در کانادا برای ایرانیان

  ایرانیان زیادی در حال حاضر در کشور کانادا مشغول به کار هستند و معمولا از درآمد و وضعیت رفاهی مناسبی هم برخوردار می باشند. در صورتی که متقاضیان دارای تحصیلات بالا و تجربه کاری مناسبی باشند معمولا می توانند وارد بازار کار شوند

  دولت کانادا معمولا برای اتباع ایرانی جهت ورود به این کشور مشکلی ایجاد نمی کند و شرایط اتباع ایرانی برای اشتغال مانند اتباع سایر کشورها می باشد و از این نظر تبعیضی برای ایرانی ها در نظر نمی گیرند. به طور کلی کار در کانادا گزینه بسیار مناسبی برای کارجویان علی الخصوص ایرانی ها می باشد زیرا به دلیل تقاضای بالا برای جذب نیروی کار احتمال پیدا کردن کار در این کشور بسیار زیاد است.

  چالش ویزای کار کانادا

  با توجه به روش های متنوعی که دولت کانادا برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است، همچنان اخذ ویزای کار با چالش هایی همراه است. در ادامه به سه مورد از بزرگترین چالش های کار در کانادا اشاره می شود.

  چالش ویزای کار کانادا

  رقابت تنگاتنگ

  با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، متخصصان از کشور های مختلف برای ویزای کشور کانادا اقدام می نمایند. از همین رو شانس پیدا کردن کار برای همه یکسان می باشد، ولی با توجه به درخواست های فراوان حداقل امتیازات در سیستم امتیازبندی کانادا افزایش می یابد. رقبای اصلی متقاضیان دانشجویانی که در حال تحصیل در کانادا هستند، می باشند.

  تغییر قوانین

  یکی از بزرگترین چالش های کار در این کشور که در این چند ساله به چشم می خورد، مبحث تغییر قوانین است. متقاضیان ایالت کبک با این مورد بیشتر روبرو شده اند. به واسطه زمان بندی برنامه های مهاجرت کاری به کشور کانادا، بسیاری از پرونده های متقاضیان با مشکل همراه شد.

  ویزای کاری کانادا

  مدرک زبان

  دانش زبان یکی از فاکتورهای بسیار تاثیر گذار در ویزاهای کار در کانادا است. این نکته به این معناست که تمامی روش های اخذ ویزای کار، منوط به نمره و سطح ایده آل زبان می باشد. از همین رو متقاضیانی که از دانش کافی برخوردار نیستند، با چالش هایی همراه می شوند. به طور مثال، برای دریافت اقامت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال، ارائه CLB 9 برای بسیاری از پرونده ها الزامی می باشد

  نتیجه گیری

  یکی از بهترین روش های ورود به کشور کانادا، مهاجرت کاری می باشد. افراد در صورت احراز شرایطی مانند مدارک معتبر تحصیلی، سابقه کاری مرتبط با تحصیلات، مدرک زبان و… قادر خواهند بود برای ویزای کار کانادا اقدام نمایند. معمولا برای کار در کانادا از دو روش جاب آفر و اکسپرس اینتری می توان اقدام کرد که هر یک دارای پروسه مشخصی می باشند. مشاغل مهندسی و پزشکی دارای بازار کاری مناسبی در این کشور هستند البته سایر مشاغل نیز از این نظر در شرایط مناسبی قرار دارند. به نظر شما کار در کانادا روش مناسبی برای مهاجرت می باشد یا خیر؟

  سوال های متداول شما

  برنامه های کاری در کشور کانادا به اقامت این کشور منتهی می شود. افراد برای پیدا کردن کار می بایست در سایت های کاریابی بدنبال شغل مورد نظر خود باشند.
  کارهای فنی بیشترین میزان حقوق دریافتی را در میان مشاغل دارا می باشند. مدیریت مهندسی، لوله کشی و پزشکی بیشترین میزان دریافتی را از کارفرمایان دریافت می نمایند.
  مهمترین مزیت کار در کانادا را می توان کسب اقامت این کشور عنوان کرد.
  اجازه کار قانونی به دارندگان ویزای توریستی تعلق نمی گیرد. این دسته از افراد قادر خواهند بود با توجه به مهارت خود نظر یک کارفرما را جلب نمایند و در صورت اخذ پیشنهاد کار برای ویزای کار اقدام نمایند.
  فاکتورهای تاثیرگذار برای دریافت ویزای کار کانادا شامل سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار می باشد که متناسب با روش انتخابی امتیازات متفاوتی خواهند داشت.

   اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

    

   3.4/5 - (7 امتیاز)
   دیدگاه ها

   ۱۹ پاسخ به “ویزای کاری کانادا”

   1. مریم گفت:

    سلام.
    بنده ۲۲ سالمه و مسلط به زبان های انگلیسی و فرانسوی(نسبی) هستم.
    چندین پروژه در حوزه web development داشتم که نشون میده به زبان های برنامه نویسی مسلطم و سابقه کاری دارم.
    مدرک بین المللی فنی حرفه ای رو دارا هستم اما لیسانس حقوق دارم که غیر مرتبط هست. لیسانس غیر مرتبط میتونه شانسم رو برای جاب افر یا سایر روش های مهاجرتی کاری کاهش بده؟

   2. کوروش گفت:

    سلام خسته نباشید

    من لیسانس ای تی خوانده ام
    تا کنون دو ساله بیمه کار برایم زده شده
    متولد ۷۴ هستم
    بیش از ۱۲ سال سابقه کار دارم که ۲ سالش بیمه برام رد شده
    برنامه نویسی و خدمات وب هاستینگ،sysadmin و.. جز مهارت های من میباشد
    چگونه میتوانم ویزای کار بگیرم؟

    با سپاس

   3. ایمان گفت:

    سلام من ۲۵ سالمه ودگواهینامه پایه ۳ و پایه ۲ و لیفتراک رو دارم و دیپلم تجربی هستم انگلیسی هم خوبه ولی عالی نیست میتونم در کانادا کار پیدا کنم با این شرایط کار لطفا کمکم کنید

    • علی سعیدی گفت:

     با سلام و احترام
     برای اخذ ویزای کاری کانادا از طرق مختلف میتوان اقدام نمود. با توجه به شرایط ذکر شده شما باید پیشنهاد کاری از کارفرمایی در کشور کانادا داشته باشید.

   4. ahmadi گفت:

    برای کانادا چطور میتونیم Provincial Nomination بگیریم؟

    • مشاور آریاناپارس گفت:

     سلام
     در ابتدای کار باید برای نیروهای استانی اقدام نمایید و در صورت به کسب امتیازات لازم می توانید Provincial Nomination را برای اکسپرس اینتری دریافت کنید.

   5. صادق گفت:

    در صورت گرفتن ویزای کار تحصیل فرزند رایگان میشه؟

    • مشاور آریاناپارس گفت:

     به صورت معمول در صورت ویزای کار به شما اقامت تعلق می گیرد. فرزند شما می تواند در مدارس دولتی با هزینه های بسیار پایین مشغول به تحصیل شوند.

   6. سارا گفت:

    با ۲۵ سال سن و سابقه کار ۳ ساله میشه برای کار وارد کانادا شد؟

    • مشاور آریاناپارس گفت:

     سلام
     با توجه به سیستم امتیاز بندی کشور کانادا، مدرک زبان و مدرک تحصیلی حائز اهمیت می باشد.برای محاسبه امتیاز می توانید به صفحه امتیاز بندی کانادا مراجعه فرمایید.

   7. morteza گفت:

    سلام
    از طریق سیستم امتیاز بندی ( اسکیلدورکر) امکان ورود همزمان همراه هم وجود داره؟
    شرایط همراه هم تو کسب امتیاز تاثیر داره؟

    • مشاور آریاناپارس گفت:

     سلام
     در روش اکسپرس اینتری، همراه به صورت همزمان با نفر اصلی وارد کشور کانادا می شود. شرایط همراه در امتیاز بندی تاثیرگذار می باشد. برای محاسبه امتیاز می توانید به صفحه امتیاز بندی کانادا مراجعه فرمایید.

   8. ali گفت:

    حدود مالیات تو کانادا چقدره؟؟

    • مشاور آریاناپارس گفت:

     مالیات ها در کشور کانادا با توجه به حقوق افراد از ۱۴ تا ۳۲ درصد تعیین می گردد

   9. فرانک گفت:

    با ۳۰ سال سن و مدرک فوق لیسانس میشه ویزای کاری در کانادا گرفت؟

   10. شبیر گفت:

    فرصت های شغلی در کدام شهر کانادا مناسب تر است ؟

    • مشاور آریاناپارس گفت:

     به صورت کلی متناسب با رشته تحصیلی و شرایط کاری می توان استان برتر را معرفی کرد. در حال حاضر شهرهای تورنتو و ونکوور به عنوان بهترین شهرهای کانادا شناخته می شوند.

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   شبکه های اجتماعی

   arrow up