...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

زندگی در سوئیس

زندگی در سوئیس آرزوی بسیاری از افراد در سراسر جهان می باشد برخی دست یابی به این آرزو را غیرممکن می دانند اما با اطلاع کامل از شرایط و روش های ورود به این کشور می توان با اطمینان خاطر در این زمینه اقدام کرد. مهاجرت به این کشور به دلیل برخورداری از بهترین کیفیت زندگی و شاخص های اقتصادی مطلوب می تواند به عنوان پلی برای ورود به زندگی جدید باشد. شرایط مذکور باعث جذاب شدن مهاجرت به سوئیس برای اتباع سایر کشورها شده است.

متقاضیان زندگی در سوئیس در ابتدا با سوالات بسیاری در این زمینه مواجه هستند مانند : شرایط زندگی در سوئیس چگونه است؟ هزینه زندگی در سوئیس چه میزان است؟ بهترین شهرهای سوئیس برای زندگی کدام اند؟ مزایای زندگی در سوئیس چیست؟ زندگی در سوئیس بهترین انتخاب است؟ و… که در ادامه علاوه بر سوالات فوق به بررسی کامل شرایط زندگی در سوئیس خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط زندگی در سوئیس

Living conditions in Switzerland

معمولا برای ورود به هر کشوری باید از روش های قانونی و متناسب استفاده نمود. برای زندگی در کشور سوئیس می توان از طریق کار، تحصیل یا سرمایه گذاری و حتی به صورت توریستی اقدام کرد. این کشور در غرب قاره اروپا قرار گرفته است و با مساحتی بیش از ۴۱٫۰۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۸٫۶ میلیون نفر کشور نسبتا کوچکی به شمار می آید، سوئیس از ۲۶ ایالت تشکیل شده که کانتون نامیده می شوند.

سوئیس از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن است، از این رو با اخذ ویزای آن امکان تردد بدون ویزا به ۲۷ کشور عضو این پیمان را دارا خواهید بود، اعتبار این ویزا ۹۰ روز در مدت حداکثر ۶ ماه است. این کشور تلفیقی از فناوری های نوین و طبیعت بکر می باشد، چشم انداز جنگل های کم نظیر، دریاچه های خیره کننده و طبیعت سرسبز این کشور زیبایی های آن را از دیگر کشورهای منطقه متمایز ساخته است.

سطح زندگی در سوئیس به دلیل استفاده از به روزترین فناوری ها در کنار شرایط مطلوب اقتصادی و اجتماعی بسیار مناسب می باشد. از جمله شرایط زندگی در این کشور سازگاری با قوانین و فرهنگ آن است. سوئیس کشوری چند زبانه می باشد و در آن به چهار زبان فرانسوی،آلمانی ،رومانش و ایتالیایی صحبت می شود. پس افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند باید به یکی از زبان های فوق تسلط نسبی داشته باشند تا در این زمینه به مشکل برخورد نکنند.

زندگی در سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

سوئیس کشوری پر هزینه برای زندگی می باشد. مخارج بالای زندگی در این کشور مخصوصا در شهرهای بزرگ آن در دنیا معروف است. پس افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند باید خود را برای هزینه های بالا آماده نمایند. البته نباید از کیفیت و امکانات رفاهی سوئیس غافل بود زیرا علت اصلی مهاجرت بسیاری به سوئیس بهره مندی از رفاه مثال زدنی آن می باشد. آگاهی از جزئیات دقیق مخارج در این کشور یکی از ضروریات به نظر می آید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

هزینه مسکن در سوئیس

یکی از مهم ترین نیازها برای زندگی محل سکونت می باشد در نتیجه هزینه برای تهیه مسکن در هر کشوری چه به صورت اجاره و چه به صورت خرید کامل موضوع مهمی است مخصوصا برای متقاضیان زندگی در سوئیس. طبیعتا هزینه خرید خانه از اجاره آن بیشتر خواهد بود به همین دلیل پیشنهاد می شود ابتدا اقدام به اجاره ملک در این کشور نمایید تا بتوانید در فرصت مناسب شرایط و هزینه های خرید خانه را بررسی کنید تا در این زمینه متضرر نشوید زیرا افراد تازه وارد به هر کشوری به دلیل عدم آشنایی با قیمت های خانه در برای خرید هزینه بیشتری پرداخت می نمایند. در ادامه به هزینه های مسکن در کشور سوئیس اشاره خواهیم کرد :

نام شهرهزینه خرید به ازای هر متر مربعهزینه ماهانه اجاره به ازای هر متر مربع
زوریخحدود ۱۰۵۰۰ یوروحدود ۴۰۰ یورو
ژنوحدود ۱۲۰۰۰ یوروحدود ۴۰۰ یورو
بازلحدود ۶۵۰۰ یوروحدود ۲۵۰ یورو
لوزانحدود ۸۷۰۰ یوروحدود ۲۹۰ یورو

نکته قابل توجه افزایش ۱٫۴ درصدی قیمت خانه در ماه مارس ۲۰۲۰ در این کشور می باشد. قیمت مسکن از مارس ۱۹۷۱ تا مارس ۲۰۲۰ با متوسط ​​رشد ۲٫۴٪ مواجه بوده است.

هزینه خورد و خوراک در سوئیس 

مسئله مهم دیگر هزینه خورد و خوراک در کشور سوئیس است. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی این مخارج در سوئیس بیش از ۲ برابر می باشد به همین دلیل سوئیس از نظر هزینه های زندگی در زمره گران قیمت ترین کشورها قرار گرفته است. با این وجود برخی همچنان زندگی در این کشور را برای خود مطلوب می دانند و مزایای زندگی در این کشور را نسبت به هزینه های آن ترجیح می دهند. پس بهتر است برای آگاهی این دسته افراد از هزینه های دقیق برخی از مواد غذایی در این کشور به آن ها اشاره کنیم. این اطلاعات از سایت معتبر numbeo استخراج شده است و برای اطلاع از قیمت سایر اجناس می توانید به این سایت مراجعه کنید.

عنوانهزینه
یک وعده غذا در رستوران معمولی۲۲ یورو
۱ لیتر شیرحدود ۱٫۵ یورو
۱ کیلو برنجحدود ۲٫۸ یورو
۱۲ عدد تخم مرغحدود ۵ یورو
۱ کیلو مرغحدود ۲۴ یورو
۱ کیلو گوشت قرمزحدود ۴۹ یورو
۱ کیلو گوجه فرنگیحدود ۴ یورو
۱ کیلو سیب زمینیحدود ۲٫۵ یورو

هزینه های جانبی

طبیعتا زندگی در این کشور علاوه بر مسکن و خوراک مستلزم پرداخت هزینه های جانبی دیگری مانند حمل و نقل، مالیات، آب و برق و گاز، پوشاک و بسیاری از موارد دیگر می باشد که اطلاع کامل از آن ها برای افرادی که متقاضی زندگی در سوئیس هستند ضروری می باشد. مانند سایر موارد بیان شده هزینه های جانبی در این کشور نیز نسبتا بالا است و برای استفاده از این امکانات باید هزینه های بالایی پرداخت کرد. نکته مهم اینجاست که در کنار هزینه های بالا، درآمد کارکنان نسبتا بیشتر است و به همین دلیل ساکنان این کشور می توانند از پس مخارج زیاد زندگی بر بیایند. در ادامه به برخی از این هزینه ها اشاره خواهیم کرد.

هزینه های جانبی زندگی در سوئیس

 • بلیط یک سفره اتوبوس : حدود ۳٫۵ یورو
 • کرایه تاکسی برای هر کیلومتر : حدود ۳٫۵ یورو
 • ۱ لیتر بنزین : حدود ۱٫۵ یورو
 • هزینه ماهانه آب، برق و گاز : حدود ۱۹۰ یورو
 • هزینه سالانه مدارس ابتدایی بین المللی برای یک نفر : حدود ۲۵۰۰۰ یورو
 • شلوار جین : حدود ۱۰۰ یورو
 • یک جفت کفش : حدود ۱۰۵ یورو

بهترین شهرهای سوئیس برای زندگی

بی تردید کشور سوئیس از زیباترین کشورهای اروپایی می باشد، در کنار مناظر طبیعی جذاب این کشور به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان نیز به محسوب می شود. هر یک از شهرهای این کشور از جاذبه های مختلف برای زندگی و کار برخوردار می باشند. برخی از شهرهای آن بیشتر مورد توجه است که علت آن هم امکانات رفاهی مناسب در کنار بازار کاری مطلوب عنوان می گردد. انتخاب یک شهر برای زندگی در سوئیس امر نسبتا مشکلی است، زیرا هر کدام از امکانات و شرایط بسیار مناسبی برای زندگی برخوردار هستند، مشهورترین شهرهای سوئیس، برن، زوریخ و ژنو می باشند که در ادامه به بررسی شرایط زندگی در آن ها خواهیم پرداخت :

زندگی در سوئیس

شهر برن

برن، پایتخت کشور سوئیس و با جمعیت بیش از ۱۲۳ هزار نفری در شمال غربی این کشور واقع شده است. زبان رایج در این شهر آلمانی می باشد. این شهر در سال ۲۰۱۰ به عنوان برترین شهر جهان از لحاظ کیفیت زندگی معرفی شد که نشان دهنده سطح کیفیت زندگی و رفاه آن است و می تواند گزینه بسیار مناسبی برای زندگی باشد. این شهر یکی از مراکز فرهنگی و هنری در اروپا محسوب می شود، به دلیل وجود آثار تاریخی ارزشمند، این شهر به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو ثبت گردیده. از نکات مهم این شهر سیستم حمل و نقل پیشرفته آن می باشد که باعث راحتی تردد در آن شده . هم چنین برن به عنوان پایتخت سیاسی کشور سوئیس معروف می باشد.

زندگی در سوئیس

شهر زوریخ

شهر زوریخ پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر کشور سوئیس می باشد. این شهر در شمال کشور سوئیس و در دامنه کوه های آلپ واقع شده و به عنوان مهم ترین مرکز اقتصادی و پایتخت فرهنگی این کشور مطرح است. زوریخ در سال ۲۰۱۵ به عنوان گران قیمت ترین شهر جهان معرفی شد البته کیفیت زندگی در آن نیز بسیار مناسب و امکان زندگی مرفه در این شهر را خواهید داشت. از جمله جاذبه های این شهر می توان به دانشگاه زوریخ اشاره کرد که در حال حاضر حدود ۲۵ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند. با توجه به موارد مذکور زوریخ یکی از بهترین شهرهای کشور سوئیس برای زندگی تلقی می شود.

شهر ژنو

ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس بعد از زوریخ محسوب می شود. این شهر بخش فرانسوی زبان این کشور با جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفری می باشد. در ژنو سازمان های مهم بین المللی مانند مقر اروپایی سازمان ملل متحد واقع شده است که این امر باعث شهرت جهانی آن در زمینه مسائل سیاسی گردیده. این شهر دومین مرکز اقتصادی سوئیس و نهمین قطب اقتصاد رقابتی در جهان می باشد. زبان اصلی ساکنان این شهر فرانسوی اما به زبان های آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی هم آشنا هستند. پیمان ژنو (در زمینه حقوق بین الملل بشر دوستانه) به دلیل انعقاد در این شهر به نام آن معروف شده است.

زندگی در سوئیس

تفاوت زندگی در سوئیس با ایران

زندگی در کشوری اروپایی با امکانات رفاهی بسیار مناسب به همراه طبیعت و محیط زندگی بی نظیر تفاوت های بسیاری با زندگی در ایران دارد. در سوئیس معمولا چند زبان رایج می باشد و برای زندگی در هر شهری باید به زبان مرسوم آن ها مسلط بود به همین دلیل بر خلاف ایران که در اکثر شهرها زبان رسمی فارسی است باید در کشور سوئیس به برخی از این زبان ها تسلط داشت. به دلیل وضعیت اقتصادی و درآمدهای مطلوب در این کشور معمولا هزینه ها و حقوق کارکنان تناسب دارد و افراد با کار در این کشور می توانند زندگی مناسبی داشته باشند.

از طرف دیگر هزینه های زندگی در کشور سوئیس چندین برابر ایران می باشد. یعنی هزینه خرید اجناس در ایران به نسبت این کشور بسیار ارزان تر است ولی در ایران میزان درآمد نسبت به هزینه ها تناسب ندارد به عبارت دیگر به دلیل درآمد کم قدرت خرید در ایران پایین است و با وجود اینکه هزینه کالا در مقایسه با سوئیس پایین است اما مردم توانایی پرداخت هزینه ها را عموما ندارند اما قدرت خرید در کشور سوئیس بالا است و با وجود هزینه های زیاد اتباع این کشور در زمینه هزینه های زندگی به مشکل برخورد نمی کنند.

مزایای زندگی در سوئیس

زندگی در کشور سوئیس مزایای بسیاری برای متقاضیان به همراه دارد. علاوه بر استفاده از امکانات رفاهی متنوع، می توان به شرایط مناسب زندگی از نظر طبیعت، وضعیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیز اشاره کرد که هر یک از این موارد می تواند دلیلی برای زندگی در این کشور باشد. از طرف دیگر با دریافت ویزای این کشور می توان به راحتی بین کشورهای اروپایی تردد کرد. موسسات آموزشی معتبر بین المللی،بازار کاری مناسب به همراه درآمدهای بالا باعث جذابیت زندگی در این کشور برای بسیاری شده است.

نرخ تورم بسیار پایین باعث جذب سرمایه گذاران بسیاری به این کشور گردیده. رونق بازار توریست و گردشگری نیز باعث درآمد زا بودن مشاغل مرتبط با آن شده. با زندگی در این کشور و دریافت اقامت و شهروندی این کشور می توان برای خود آینده بسیار مناسبی رقم زد.

تجربه زندگی در سوئیس

برای آگاهی بیشتر و بهتر از شرایط و نحوه ورود به کشور سوئیس، اطلاع از تجربه سایر افرادی که قبلا در این زمینه اقدام و به صورت عملی با مشکلات و موانع این روش برخورد کرده اند می تواند کمک مهمی به اشخاصی که به تازگی قصد اقدام در این زمین را دارند نماید. عده زیادی برای زندگی در این کشور اقدام نموده و تجارب زیادی در این زمینه موجود است. در ادامه به صورت نمونه به بررسی یکی از این تجربه ها خواهیم پرداخت :

تجربه زندگی کریستوفر کدینگتون

من در شهر بازل سوئیس مشغول به زندگی هستم. از مهم ترین نکات زندگی در سوئیس امنیت بالای آن است مثلا ساعت ۲ صبح می توانید در خیابان های این کشور قدم بزنید بدون هیچ مشکلی. سنگین ترین جرمی که در این کشور ممکن است اتفاق بیافتد دوچرخه دزدی است که آن هم بسیار کم رخ می دهد. مکان های عمومی مانند اتوبوس ها بسیار تمیز هستند و در آن ها زباله پیدا نمی شود. حمل و نقل عمومی بسیار منظم و دقیق و ۹۸ درصد در زمان معین به ایستگاه می رسند البته در صورت تاخیر به سرعت اطلاع رسانی می شود.

طبیعت سوئیس بسیار زیباست. این کشور صدها دریاچه آبی ، کوه، رودخانه، جنگل و مسیرهای پیاده روی دارد این مناطق حداکثر ۳ ساعت از شهرهای بزرگ مانند (زوریخ ، بازل ، ژنو ، برن و غیره) فاصله دارند.

کیفیت زندگی به طور قابل توجهی بالاتر از اکثر نقاط جهان است. اگر در سوئیس مشغول به کار هستید یا به مدرسه می روید تعطیلات زیادی دارید که به شما امکان می دهد در کنار خانواده باشید یا سفر کنید و یا فقط از زندگی لذت ببرید. تعطیلات کریسمس دو هفته است. سوئیسی ها به طور معمول تا ساعت ۴ بعد از ظهر کار می کنند،منبع : https://www.quora.com/What-is-life-in-Switzerland-like

نتیجه گیری

زندگی در این کشور می تواند به عنوان پلی برای ورود به آینده ای روشن برای بسیاری باشد. زندگی در این کشور باعث استفاده از امکانات پیشرفته در تمام زمینه ها می گردد که نتیجه آن رفاه و آسایش بی نظیر است. داشتن طبیعت بکر و مناظر طبیعی شگفت انگیز همراه شرایط کاری و درآمدی بسیار مناسب باعث جذاب بودن زندگی در این کشور برای بسیاری شده . هم چنین با دریافت اقامت و پاسپورت سوئیس امکان تردد راحت بین کشورهای اروپایی و سایر کشورهای دنیا را خواهید داشت. از طرف دیگر هزینه های بالای زندگی می تواند مانع بزرگی برای برخی باشد که این مورد نیز با توجه به درآمدهای مطلوب در این کشور می توان نادیده گرفت. در کل زندگی در این کشور از گزینه های بسیار مناسب برای مهاجرت بیان می گردد. به نظر شما زندگی در این کشور زیبا روش مناسبی می باشد یا خیر؟

بدون شک سوئیس یکی از زیباترین کشورهای اروپا و حتی جهان می باشد، علاوه بر مناظر طبیعی حیرت انگیز سوئیس به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان نیز به شمار می آید. هر یک از کانتون ها و شهرهای سوئیس از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار می باشند.

قطعاً شناخت شرایط و هزینه های زندگی در شهرهای مختلف سوئیس برای افرادی که قصد زندگی در این کشور مرفه و زیبا را دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در این مقاله قصد داریم جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان به معرفی برترین شهرهای سوئیس از نظر زندگی، امکانات، زیبایی، تحصیل و شرایط اقتصادی بپردازیم.

آشنایی با شهرهای سوئیس

Familiarity with Swiss cities

انتخاب یک شهر برای زندگی، کار یا تحصیل در سوئیس امر دشواری خواهد بود، زیرا اغلب شهرهای سوئیس از امکانات و شرایط ایده الی برای زندگی برخوردار می باشند، مشهورترین شهرهای سوئیس برن پایتخت این کشور، زوریخ، ژنو، بازل و لوزان هستند.

از جنبه هایی نظیر تحصیل، کار و هزینه های زندگی شهرهای سوئیس تفاوت های نسبتاً محسوسی با یکدیگر دارند، از این رو افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند با توجه به هدف خود و جمع آوری اطلاعات کافی در مورد شرایط، امکانات و هزینه های زندگی در شهرهای سوئیس می توانند به یک جمع بندی دقیق در مورد انتخاب مقصد نهایی دست یابند.

بهترین شهرهای سوئیس برای زندگی

انتخاب بهترین شهر برای زندگی ارتباط مستقیم با شرایط و دیدگاه فردی افراد دارد. به عنوان مثال برای عده ای هزینه های زندگی و شرایط کسب و کار اهمیت دارد و برای برخی از افراد امکانات آموزشی، تفریحی و رفاهی مهم می باشد. به طور کلی برای انتخاب بهترین مکان برای زندگی ارزیابی کلیه شرایط ذکر شده می توان معیار مناسبی باشد. در ادامه با بهترین شهرهای برای زندگی در سوئیس بیشتر آشنا خواهیم شد.

برن

شهر برن پایتخت سوئیس می باشد و از قدمت قابل توجهی برخوردار است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی و هنری در اروپا محسوب می شود، با توجه به آثار تاریخی و هنری فاخری که در برن وجود دارد این شهر در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. علاوه بر این شهر برن از امکانات تفریحی، اجتماعی و امنیت فوق العاده ای برخوردار می باشد، از سوی دیگر سیستم فوق پیشرفته حمل و نقل در برن دسترسی آسان به کلیه نقاط شهر را برای شهروندان به ارمغان آورده است. شرایط و امکانات ایده آل برن این شهر را به یکی از بهترین کانتون های سوئیس برای زندگی تبدیل نموده است.

ژنو

ژنو مقر اصلی مهم ترین سازمان ها و نهادهای بین المللی جهان نظیر سازمان صلیب سرخ، سازمان بهداشت جهانی و همچنین سازمان ملل می باشد. از این رو ژنو به عنوان پایتخت سیاسی سوئیس شهرت دارد. علاوه بر موقعیت سیاسی مناظر چشم نواز و حیرت انگیز به همراه آثار باستانی و تاریخچه غنی این شهر چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید. از سوی دیگر زیرساخت های مناسب ژنو و استانداردهای بالای زندگی در این شهر ژنو را به یکی از شهرهای ایده ال برای زندگی تبدیل نموده است.

زوریخ

 زوریخ قطب اقتصادی و گردشگری در سوئیس است. این شهر تلفیقی از آثار تاریخی چشم نواز و معماری مدرن را در دل خود جای داده است. بر اساس رتبه بندی MERCER از لحاظ سرانه درآمد فردی، امکانات بهداشتی و اجتماعی زوریخ همواره بین ۱۵ شهر برتر جهان قرار دارد. علاوه بر امکانات و استانداردهای بالای زندگی زوریخ سرشار از جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی فوق العاده است. با توجه به این شرایط زوریخ بدون تردید یکی از شهرهای ایده آل سوئیس برای زندگی می باشد.

بهترین شهر سوئیس برای کار

سیاست های پایدار امنیت مالی، شغلی و ایجاد روابط دیپلماسی دوستانه با کلیه کشورهای جهان اقتصاد قدرتمند سوئیس را به یکی از با ثبات ترین اقتصادهای جهان تبدیل نموده است. بر اساس آمار انتشار یافته از بخش اقتصادی سازمان ملل سوئیس از لحاظ سرانه درآمد سالیانه رتبه اول در جهان را در اختیار دارد.

از سوی دیگر اجرای سیاست های مالی دقیق در راستای حمایت از سرمایه گذاری خارجی به همراه نرخ تورم بسیار پایین سوئیس را به بهشت سرمایه گذاران خارجی تبدیل نموده است. در حال حاضر بخش اعظمی از اقتصاد سوئیس را سرمایه گذاران خارجی و شرکت های بین المللی تشکیل می دهند. در این بخش از مطلب با شهرهای برتر برای مهاجرت کاری به سوئیس بیشتر آشنا خواهیم شد.

زوریخ

زوریخ بزرگترین شهر سوئیس می باشد که امروزه به قطب اقتصادی سوئیس تبدیل گردیده است. این شهر در سال ۲۰۱۶ به عنوان گرانترین شهر دنیا شناخته شد و سال های متمادی عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی را به خود اختصاص داده است. به واسطه جاذبه های تاریخی و تفریحی که زوریخ دارد این شهر همواره در بین ۱۰ شهر برتر جهان در زمینه صنعت گردشگری و جذب توریست قرار دارد. علاوه بر گردشگری صنعت بانکداری منبع اصلی درآمدزایی در زوریخ به شمار می آید. در حال حاضر بیش از ۶۰ بانک ملی و بین المللی تاپ در زوریخ وجود دارد.

ژنو

ژنو پایتخت سیاسی سوئیس و دومین قطب اقتصادی این کشور پس از زوریخ می باشد. اقتصاد ژنو مبتنی بر خدمات و گردشگری است و یکی از ارکان اصلی اقتصاد این شهر بانکداری خصوصی به شمار می آید. در سال ۲۰۰۹ ژنو به عنوان چهارمین شهر گرانقیمت جهان شناخته شد و در حال حاضر رتبه هشتم را در اختیار دارد. ژنو مقر اصلی ابر شرکت هایی نظیر کاترپیلار، اچ پی، ویتول و … است و هر ساله مهم ترین نمایشگاه های فناوری و تجاری در این شهر برگزار می گردد.

بازل

بازل از جمله شهرهای مطرح سوئیس می باشد، این شهر به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد علاوه بر صنعت گردشگری یکی از مراکز اصلی واردات و صادرات در کشور سوئیس است. یکی از عوامل شهرت شهر بازل تیم فوتبال بازل می باشد که میزبان بازی های اروپایی می باشد. اقتصاد بازل علاوه بر صادرات و واردات به صنایع شیمیایی و داروسازی وابسته است.

بهترین شهر سوئیس برای سفر

سوئیس به واسطه طبیعت بکر و حیرت انگیز و همچنین اماکن تاریخی و افسونگر فراوانی که دارد به بهشت اروپا تبدیل گردیده است. دور تا دور سوئیس را رشته کوه های زیبای آلپ در بر گرفته است، از این رو سوئیس به مقصد فوق العاده محبوبی برای علاقه مندان به کوه نوردی و ورزش های زمستانی تبدیل گردیده است. در ادامه با دیدنی ترین شهرهای سوئیس بیشتر آشنا خواهیم شد.

زرویخ

بدون تردید زوریخ دروازه ورود به کشور سوییس برای اکثر گردشگران از سراسر جهان است. زوریخ نه تنها قبل تپنده گردشگری سوئیس است بلکه بی شک یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار گردشگری در اروپا نیز به شمار می آید. ساحل زیبای دریاچه زوریخ با منظره ای فوق العاده از کوه های پوشیده از برف آلپ، تجربه ای تکرار نشدنی برای گردشگران خواهد بود. از سوی دیگر زوریخ با داشتن بیش از ۱۰۰ گالری هنری، ۵۰ موزه و فروشگاه های مدرن برای علاقه مندان به هنر و فرهنگ مکان بسیار جذابی محسوب می شود.

ژنو

ژنو به پایتخت صلح شهرت دارد. بیش از ۲۰ درصد از فضای شهر ژنو را فضای سبز تشکیل می دهد، این شهر مملو از جاذبه های گردشگری و تفریحی می باشد. قایق سواری در رودخانه های درون شهر و چشم انداز دریاچه ژنو که توسط رشته کوه های آلپ احاطه شده منظره حیرت انگیز و فراموش نشدنی را به وجود می آورد.

برن

برن شهری است که تاریخ آن به قرون وسطی و قرن ۱۲میلادی برمی گردد، مشهورترین جاذبه گردشگری در این شهر یک برج ساعت قدیمی است که ‏عروسک های متحرک دارد، نام این برج ساعت ‏Zytglogge‏ است و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دیگر آن یک کلیسای گوتیک است که در ‏شهر قدیمی واقع شده است که جالب است بدانید که نماد این شهر خرس است.

پرجمعیت ترین شهرهای سوئیس

سوئیس با جمعیتی بالغ بر ۸٫۵۷ میلیون نفر کشور نسبتاً کم جمعیتی به شمار می آید. برخی از شهرها و مناطق سوئیس کمتری ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند. تراکم جمعیت در شهرهای بزرگی همچون زوریخ، ژنو و بازل بیشتر از سایر شهرهای سوئیس است.

روند رشد جمعیت در سوئیس طی سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۲ به اوج خود رسید، دلیل اصلی این رشد جمعیت افزایش روزافزون آمار مهاجرت افراد خارجی به این کشور بوده است. در حال حاضر پر جمعیت ترین شهرهای سوئیس به شرح ذیل می باشد.

نام شهرجمعیت
زوریخ۳۶۶،۴۴۵
ژنو۱۷۷،۵۰۰
بازل۱۶۵،۰۰۰
برن۱۴۰،۲۲۸

بهترین شهرهای سوئیس برای تحصیل

سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های فوق العاده معتبر به همراه امکانات آموزشی و پژوهشی ایده آل سوئیس را به یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است. در حال حاضر ۷ دانشگاه سوئیس در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و در بین آنها ۲ دانشگاه زوریخ و پلی تکنیک لوزن جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشند.

از سوی دیگر امکان تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی، اجازه کار حین تحصیل، کیفیت بالای زندگی، امکان اخذ اقامت دائم سوئیس و … تنها بخشی از مزایای تحصیل در این کشور جذاب می باشد. در ادامه با بهترین شهرهای سوئیس برای مهاجرت تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

زوریخ

زوریخ همواره به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی شناخته می شود، علاوه بر این شهر زوریخ زادگاه معتبرترین دانشگاه سوئیس (دانشگاه زوریخ) می باشد، دانشگاه زوریخ در سال ۱۸۳۳ میلادی در این شهر تاسیس گردید. در حال حاضر دانشگاه زوریخ با بیش از ۲۶ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه سوئیس می باشد. از سوی دیگر زوریخ قطب اقتصادی سوئیس است و موقعیت های شغلی مناسبی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. این شرایط زوریخ را به یکی از بهترین شهرهای سوئیس و حتی اروپا جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل نموده است.

لوزان

لوزان پنجمین شهر بزرگ سوئیس می باشد که مانند سایر شهرهای سوئیس مملو از مناظر طبیعی حیرت انگیز و بکر است. لوزان از لحاظ فرهنگی یکی از غنی ترین شهرهای سوئیس به شمار می آید. علاوه بر جاذبه های منحصر به فرد لوزان خانه دومین دانشگاه برتر سوئیس (دانشگاه پلی تکنیک لوزان) می باشد. کیفیت آموزشی بالا و امکانات فوق العاده آموزشی لوزان را به دومین شهر دانشجویی سوئیس تبدیل نموده است.

ژنو

ژنو قطب دیپلماسی در اروپا و حتی جهان است، بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در این شهر حضور دارند. ژنو از جمله مقاصد برتر گردشگری در سوئیس به شمار می آید و از امکانات اجتماعی و رفاهی فوق العاده ای برخوردار است. علاوه بر این دانشگاه ژنو چهارمین دانشگاه برتر کشور سوئیس محسوب می شود و هر ساله میزبان دانشجویان فراوانی از سرتاسر جهان است.

نتیجه گیری

با توجه به آمار و ارقام منتشر شده از مراجعه معتبر و همچنین موارد ذکر شده در این مطلب می توان به این نتیجه گیری رسید که شهرهای سوئیس بدون شک جزو بهترین شهرهای جهان برای زندگی، کار، تحصیل و تفریح می باشند. خصوصاً شهرهایی همچون زوریخ، ژنو، برن، لوزان و …، بالاترین سطح استانداردهای زندگی، امکانات اجتماعی و رفاهی، بالاترین سرانه درآمد فردی، امنیت و زندگی در زیباترین شهرهای جهان تنها بخشی از مزایا زندگی در شهرهای سوئیس خواهد بود.

۲ دیدگاه در “زندگی در سوئیس

 1. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد زندگی در سوئیس میشه راهنمایی بفرمایید؟

  1. consultant گفت:

   سلام سوییس ویزای سختی نسبت به بقیه کشورها میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر