...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در هلند

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

تحصیل در هلند آرزو بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می باشد افراد زیادی رسیدن به این رویا را بسیار سخت و دشوار می پندارند ولی با آگاهی از شرایط و مقررات تحصیلی می توان به راحتی برای ورود به مراکز علمی این کشور اقدام کرد. کشور هلند به دلیل داشتن مراکز علمی و دانشگاهی معتبر، محیط اجتماعی و فرهنگی مناسب و… مورد توجه بسیاری برای ادامه تحصیل می باشد.

متقاضیان تحصیل در هلند در ابتدا با سوالات بسیاری مانند : هزینه تحصیل در هلند چه مقدار است؟ دانشگاه های برتر هلند کدامند؟ شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند به چه صورت است؟ دوره های تحصیلی در کشور هلند به زبان انگلیسی هم ارائه می شود؟ و… مواجهه می شوند که در ادامه علاوه بر سوالات فوق به توضیح کامل شرایط تحصیل در هلند می پردازیم، پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در هلند

هلند از جمله کشورهای پیشرفته و توسعه یافته در اروپا می باشد که سالانه پذیرای مهاجران فراوانی است. تحصیل در هلند یکی از بهترین روش های مهاجرت به هلند می باشد، طبق آمار انتشار یافته از سوی اداره مهاجرت بیش از ۶۰ درصد از مهاجران هلند را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. تحصیل در هلند در کلیه مقاطع تحصیلی با شرایط متفاوت امکان پذیر است.

سیستم آموزشی هلند

کلیه مقاطع تحصیلی در هلند از پیش دبستانی گرفته تا بالاترین مقاطع دانشگاهی زیر نظر یک سیستم آموزشی یکپارچه و قانونمند اداره می شوند. سیستم آموزشی هلند به ۳ دسته اصلی تقسیم می شود تحصیلات اجباری در مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه و مقاطع دانشگاهی که هر یک از این مقاطع از زیر مجموعه های متنوعی تشکیل گردیده اند. در ادامه توضیحات مفیدی در این رابطه ارائه خواهیم نمود.

مقاطع تحصیلی در هلند

بر اساس رویه سیستم آموزشی هلند تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه برای عموم اجباری است و از سن ۵ سالگی مشمول کودکان می شود. اغلب مدارس در کشور هلند با زبان هلندی دروس را ارائه می نمایند، البته مدارس ۲ زبانه و مدارس بین المللی نیز در این کشور مشغول به فعالیت می باشند که امکان تحصیل با زبان انگلیسی نیز در این مدارس وجود خواهد داشت. این مقطع به ۲ بخش تحصیلات ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود.

تحصیل در مدارس هلند

تحصیل در هلند برای دانش آموزان ابتدایی معمولاً ۸ سال به طول می انجامد و پس از گذراندن این دوره دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند. در دوره دبستان معمولا دروس ریاضی، علوم طبیعی و اجتماعی و زبان و ادبیات هلندی ارائه می گردد و دانش آموزان در صورت موفقیت در این دوره می توانند برای ادامه تحصیل در دوره دبیرستان اقدام کنند. دوه متوسطه در هلند به ۳ بخش متفاوت تقسیم می گردد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • آموزش متوسطه فنی حرفه ای مقدماتی (vmbo) – دوره ۴ ساله
 • آموزش متوسطه عمومی (havo) – دوره ۵ ساله
 • آموزش پیش دانشگاهی (vwo) – دوره ۶ ساله

دانش آموزان با توجه به هدف خود نسبت به آینده تحصیلی و علایق شخصی می توانند در دوره های مذکور شرکت نمایند و پس از گذراندن دوره تحصیلی مورد نظر وارد دانشگاه شوند. دبیرستان های هلند به ۳ دسته دولتی، خصوصی و بین المللی تقسیم می شوند که هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی معمولا بالا می باشد.

تحصیل کارشناسی در هلند

دروس مقطع کارشناسی ارشد در اغلب دانشگاه های هلند به زبان هلندی یا آلمانی ارائه می گردد، از این رو دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور و تحصیل در این مقطع به مدرک زبان b2 آلمانی یا هلندی نیاز خواهند داشت. تحصیل در هلند برای مقطع لیسانس مانند اکثر کشورهای اروپایی بسته به رشته مورد نظر بین ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد.

لازم به ذکر است این امکان برای دانشجویان بین المللی که با زبان هلندی آشنایی ندارند وجود دارد که وارد دوره های زبان هلندی شوند و پس از گذراندن دوره های زبان این کشور وارد دانشگاه شوند، البته به دانشجویان توصیه می گردد جهت سهولت در اخذ پذیرش و فرایند صدور ویزای تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز قبل از ورود به دانشگاه اخذ نمایند.

تحصیل در هلند مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در هلند طیف وسیعی از رشته های مختلف را در بر می گیرد که با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می گردد. طول دوره کارشناسی ارشد در هلند معمولاً ۲ ساله است و دانشجویان بین المللی می توانند با ارائه مدرک زبان ایلتس ۶٫۵ برای تحصیل در هلند اقدام کنند.

بر اساس قوانین و رویه سیستم آموزشی هلند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اغلب رشته های تحصیلی از ۲ بخش تئوری و عملی تشکیل می گردد. این موضوع گامی مثبت در راستای آشنایی و فهم هرچه بیشتر دانشجویان از دروس ارائه شده می باشد.

تحصیل دکترا در هلند

مقطع دکترا در هلند نوعی شغل محسوب می شود. در واقع دانشجویان مقطع دکترا ماهیانه از دانشگاه حقوق دریافت می نمایند، در عوض فعالیت مستمری در امور تحقیقاتی دانشگاه و حتی تدریس در مقطع کارشناسی ارشد خواهند داشت. طول دوره تحصیلی در مقطع دکترا ۴ سال می باشد و مدرک مورد نیاز این مقطع ایلتس ۷ خواهد بود.

دانشجویان مقطع دکترا در هلند مستقیماً زیر نظر یکی از اساتید دانشگاه مشغول به فعالیت خواهند بود، این اساتید در ارتباط با تهیه پایان نامه دکترا به دانشجویان راهنمایی های مفیدی ارائه می نمایند. از دیگر مزایای تحصیل در هلند می توان به رایگان بودن تحصیل در اکثر رشته های مقطع دکتری اشاره کرد.

دانشگاه های هلند

بسیاری از دانشگاه های هلند از قدمت فراوانی برخوردار می باشند، در کنار سابقه طولانی دانشگاه های این کشور در اغلب زمینه های علمی و پژوهشی طی سالهای اخیر پیشرفت های چشمگیری را تجربه نموده اند. به طور کلی دانشگاه های هلند را می توان به ۲ دسته تقسیم نمود، دسته اول موسسات آموزشی که اکثراً در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت دارند و دسته دوم که در غالب دانشگاه های سنتی مشغول به فعالیت هستند و کلیه مقاطع تحصیلی را ارائه می نمایند.

تحصیل در هلند مزایای بسیاری دارد زیرا این کشور که دانشگاه های بسیار معتبری در سطح بین المللی دارد، به طوری که طبق آمار انتشار یافته از سوی مرکز جهانی QS بیش از ۱۰ دانشگاه این کشور بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

نام دانشگاهQS RANKING 2020ARWU RANKING 2020
دانشگاه صنعتی دلفت۵۰۱۵۱
دانشگاه آمستردام۶۴۱۰۱
دانشگاه صنعتی آیندهوون۱۰۲۳۰۱
دانشگاه گرونینگن۱۱۴۶۵
دانشگاه لیدن۱۱۸۸۲
دانشگاه اوترخت۱۲۰۴۹
دانشگاه واژنینگن۱۲۵۱۵۲
دانشگاه آراسموس روتردام۱۸۳۶۸
دانشگاه تونت۱۸۶۴۰۱

نزدیک به ۲ دهه پیش هلند دارای ۴ دانشگاه مطرح بود که در شهرهای آمستردام و روتردام قرار داشتند، اما اکنون اغلب شهرهای هلند دارای دانشگاه های بسیار مطرح و شناخته شده می باشند. این موضوع پیشرفت محسوس دانشگاه های هلند در کلیه زمینه های تحقیقاتی و علمی را اثبات می نماید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند

۱. دانشگاه واگنینگن

دانشگاه واگنینگن از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند است. این موسسه ی آموزشی و تحقیقاتی معتبر در سال ۱۹۱۸ تاسیس شد و به ارائه ی خدمات آموزشی در حوزه ی صنایع غذایی، منابع طبیعی، کشاورزی، علوم پایه و رشته های زیر مجموعه آن ها می پردازد.

برآورد شهریه ی این دانشگاه برای سالیانه ۱۷.۶۱۶ یورو اعلام شده است. اما باید به این نکته ی بسیار مهم توجه کنید که این مقدار هزینه می تواند در مقاطع تحصیلی مختلف متغیر باشد.

۲. دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام  در لیست بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند است همچنین این موسسه ی آموزشی در حال ارتقای ارائه ی خدمات خود به دانشجویان بین المللی در سال های گذشته بوده است. برای پذیرش در این دانشگاه باید مدرک دیپلم، نمره معدل دیپلم، مدرک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه، سطح زبان انگلیسی و…. را به محل تحصیل خود ارائه دهید تا مورد بررسی مسئولین دانشگاه قرار بگیرد و در صورت تایید شما می توانید وارد این دانشگاه شوید.

۳. دانشگاه لیدن

این موسسه ی آموزشی معتبر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند است و شما می توانید برای تحصیل در رشته های مختلف و برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به یکی از زبان های انگلیسی و یا هلندی اقدام نمایید.

۴. دانشگاه اراسموس روتردام

۵. دانشگاه اوترخت

۶. دانشگاه صنعتی دلفت

۷. دانشگاه گرونینگن

۸. دانشگاه آزاد آمستردام

۹. دانشگاه ماستریخت

۱۰. دانشگاه رادبود

ددلاین دانشگاه های هلند

برای تحصیل در هلند باید از زمان پذیرش دانشگاه ها مطلع بود. در این کشور دانشگاه ها معمولا دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کنند که یک بار در ترم پاییز و مرحله بعد در ترم زمستان می باشد. برای ورود به دانشگاه های مورد نظر باید حداقل ۶ ماه قبل از ددلاین، مدارک مورد نیاز را آماده کرد و برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارسال کرد.

بهترین رشته های تحصیلی در هلند

 1. پزشکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در هلند است که سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته به کشور هلند مهاجرت می کنند.
 2. دندان پزشکی بر اساس آخرین نظرسنجی های اعلام شده از طرف دانشجویان بین المللی این رشته از بهترین رشته ها برای تحصیل در هلند است که سالیانه دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان برای تحصیل در این رشته به کشور هلند سفر می کنند.
 3. داروسازی از پر درآمد ترین رشته ها برای تحصیل در هلند است و فارغ التحصیلان این رشته از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار می شوند.
 4. مهندسی
 5. معماری
 6. مدیریت
 7. تجارت و گردشگری
 8. اقتصاد
 9. حقوق
 10. عمران
 11. جامعه شناسی
 12. روانشناسی
 13. بانکداری
 14. هنر و موسیقی
 15. مدیریت شهرسازی
 16. زیست شناسی
 17. فیزیک
 18. ریاضیات

مزایای تحصیل در هلند

بدون شک هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان است، اگر اهل دوچرخه سواری و لذت بردن از مناظر طبیعی حیرت انگیز هستید قطعاً این کشور جذابیت های فراوانی برای شما خواهد داشت. علاوه بر مناظر طبیعی زیبا از لحاظ تولید ناخالص داخلی و سرانه درآمد فردی هلند بین ۱۵ کشور برتر جهان قرار دارد. در ادامه این مطلب با مهم ترین مزایای تحصیل در هلند بیشتر آشنا خواهیم شد.

موقعیت های شغلی مناسب

مطمئناً یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان تامین هزینه های زندگی و تحصیل در هلند است. خوشبختانه در این مورد اصلاً جای نگرانی وجود ندارد. اقتصاد هلند کاملاً متکی به تولید و خدمات است، با اجرای سیاست های مالی دقیق در جهت ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت های تجاری و تولیدی همواره نیاز به نیروی کار در این کشور وجود دارد. از این رو دانشجویان بین المللی جهت به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود با مشکل چندانی روبرو نخواهند بود.

هلند رهبر رشته های فنی در جهان

همانگونه که اشاره گردید هلند از شرایط اقتصادی ایده الی برخوردار است. این کشور یکی از قطب های صنعتی اروپا و حتی جهان می باشد، با توجه به تعامل بسیار عمیق بین دانشگاه های هلند با کارخانجات، برندها و شرکت های معتبر و شناخته شده نظیر شل، هنیکن، فیلیپس، KLM ،ING و … دانشجویان به راحتی می توانند حین تحصیل در هلند با فضای کسب و کار به صورت عملی آشنا شوند، از این رو به جرات می توان گفت که دانشجویان رشته های فنی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر پیشرفت بسیار متفاوتی را تجربه خواهند کرد.

امکان اخذ اقامت دائم هلند

بدون تردید اخذ اقامت دائم هلند و بهره مندی از مزایای شهروندی این کشور یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در هلند است. طبق قوانین مهاجرتی هلند افرادی که در دانشگاه های این کشور تحصیل خود را به اتمام رسانده اند ۶ ماه فرصت خواهند داشت مشغول به کار شوند و پس از ۳ الی ۵ سال اقامت دائم خود را دریافت نمایند. با توجه به شرایط اقتصادی مطلوب و نیاز روزافزون بازار کار به نیروی انسانی تحصیلکرده در کشور هلند به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب با درآمد قابل قبول امر دشواری نخواهد بود.

معایب تحصیل در هلند

زندگی در هر کشوری یک سری مزایایی به همراه دارد و یک سری معایب، تحصیل در هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان در ارتباط با شرایط تحصیل و زندگی در هلند و رسیدن به یک جمع بندی برای اتخاذ تصمیم درست در ادامه این مطلب به معایب تحصیل در هلند اشاره خواهیم نمود.

یادگیری زبان هلندی

قطعاً یادگیری زبان های گوناگون امر دشواری به شمار می آید، خوشبختانه اغلب مردم در کشور هلند به زبان انگلیسی آشنایی دارند ولی برای به دست آوردن موقعیت های شغلی بهتر و برقراری ارتباط موثرتر با افراد جامعه جهت انجام امور روزمره آشنایی با زبان هلندی الزامی می باشد. لازم به ذکر است یادگیری زبان این کشور امری دشوار و زمانبر خواهد بود که این موضوع به یکی از چالش های تحصیل در هلند تبدیل شده است.

هزینه های بالای خدمات درمانی

یکی از معایب اصلی تحصیل در هلند هزینه های درمانی بالای این کشور است. البته برای شهروندان هلندی انجام مراحل درمانی در اغلب موارد به صورت رایگان صورت می پذیرد ولی دانشجویان بین المللی و یا مهاجرانی که موفق به دریافت شهروندی هلند نشده اند برای بهره مندی از خدمات درمانی مستلزم پرداخت هزینه های سنگین می باشند.

حق کار و هزینه تحصیل در هلند

با توجه به هزینه های نسبتاً بالای زندگی و تحصیل در هلند، اجازه کار قانونی و کسب درآمد حین تحصیل جهت پرداخت بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در هلند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه با قوانین کار دانشجویی بیشتر آشنا خواهیم شد.

حق کار دانشجویی در هلند

طبق قوانین مهاجرتی هلند دانشجویان بین المللی بسته به مقطع تحصیلی و شرایط کلی اجازه کار در این کشور را خواهند داشت. به طور کلی دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت.

در حال حاضر حداقل حقوق دریافتی در کشور هلند مانند اغلب کشورهای اروپایی بین ۱۰ تا ۱۴ یورو به ازای هر ساعت خواهد بود. از این رو دانشجویان بین المللی در صورت اشتغال قادر به پرداخت بخش اعظمی از هزینه های خود خواهند بود.

هزینه های تحصیل در هلند

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت برای دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل در کشور مورد نظر است. در واقع این موضوع تاثیر بسزایی روی انتخاب مقصد دانشجویان جهت ادامه تحصیل خواهد داشت.هزینه های تحصیل در هلند بسته به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. هزینه های تحصیل در هلند نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا، فرانسه، نروژ، آلمان، لهستان و … بالاتر است. از این رو دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل در اروپا راهی کشورهای دیگری می شوند. در ادامه به هزینه های تحصیل در مدارس و دانشگاه های هلند در سال ۲۰۲۱ اشاره خواهیم کرد :

دورههزینه سالانه
مدارس بین المللی۵ تا ۲۲ هزار یورو
کارشناسی۶ تا ۱۰ هزار یورو
کارشناسی ارشد۷ تا ۲۰ هزار یورو
دکتریمعمولا رایگان

هزینه های زندگی در هلند

طبیعتا در کنار هزینه های تحصیل در هلند، هزینه های زندگی در این کشور نیز باید مد نظر قرار گرفته شود. هزینه های زندگی مانند حمل و نقل، خوراک، پوشاک، مسکن و… برای یک نفر در کشور هلند حدود ۸۵۰ یورو در ماه می باشد. البته هزینه مذکور برای یک زندگی عادی و معمولی در نظر گرفته شده است. در ادامه به برخی از هزینه ها در کشور هلند اشاره خواهیم کرد :

عنوانهزینه
یک وعده غذا۱۵ یورو
۱ کیلو برنجحدود ۲ یورو
۱۲ عدد تخم مرغحدود ۲٫۵ یورو
۱ کیلو فیله مرغحدود ۸٫۵ یورو
۱ کیلو گوشت قرمزحدود ۱۴٫۵ یورو
۱ کیلو سیب زمینیحدود ۱٫۵ یورو

مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند

قدم نخست برای اخذ ویزای تحصیلی هلند دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور است. متقاضیان تحصیل در هلند می توانند پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه و تهیه دیگر مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی خود به سفارت هلند مراجعه نمایند.

اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند

شرایط و قوانین دانشگاه های هلند در ارتباط با صدور نامه پذیرش بسته به رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود. در واقع دانشجویان بین المللی بسته به مقطع و رشته تحصیلی خود ملزم به ارائه مدارک گوناگونی نظیر مدرک زبان، رزومه تحصیلی و … خواهند بود. در صورت تایید مدارک از سوی دانشگاه مورد نظر افراد متقاضی با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت شهریه دانشگاه می تواند نامه پذیرش خود را دریافت نماید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند

متقاضیان تحصیل در هلند می توانند پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور و تهیه دیگر مدارک مورد نیاز از قبیل نامه تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در هلند به مدت یکسال، STUDY PLAN، مدرک زبان و … برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. معمولاً مدت زمان مورد نیاز سفارت برای بررسی مدارک و جواب دهی در خصوص درخواست ویزای تحصیلی بین ۲ الی ۴ هفته می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در هلند

ما در این مطلب قصد داریم شما را مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند آشنا کنیم این مدارک ضروری به شرح زیر است:

 1. ارائه ی مدارک معتبر هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت دارای اعتبار، عکس پرسنلی
 2. ارائه ی گواهی معتبر عدم سوء پیشینه و جرایم خلافکاری برای اخذ ویزای تحصیلی هلند الزامی است.
 3. ارائه ی مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه به زبان انگلیسی
 4. اگر دانشجو دارای مدرک معتبر مرتبط با آموزش زبان انگلیسی در سطوح مختلف آیلتس و تافل است باید برای اخذ ویزای تحصیلی هلند به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 5. ارائه ی گواهی معتبر تحت عنوان انگیزه‌ نامه یا توصیه‌ نامه برای تحصیل در هلند در مقطع ارشد و دکتری ضروری است.
 6. ارائه ی سوابق کاری و تحصیلی به همراه کپی مدارک
 7. ارائه ی گواهی های لازم برای اثبات تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به کار یا تحصیل
 8. تکمیل بدون نقص مدارک مربوط به اخذ ویزای تحصیلی هلند
 9. شما باید فیش واریزی مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه خود را ارائه دهید.
 10. ارائه ی نامه ی پذیرش یا تاییدیه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیلی هلند الزامی است.
 11. شما باید گواهی معتبری را مبنی بر تایید سلامت پزشکی خود به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

اقامت پس از تحصیل در هلند

۱. اقامت پس از تحصیل از طریق کاریابی

دانشجویان می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در هلند از طریق استخدام در شغل مورد نظر و تحویل گواهی کارفرمای خود نوع ویزا را از تحصیلی به کاری تغییر دهند و به این ترتیب اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند.

۲. اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات خود می توانند از طریق سرمایه گذاری در پروژه های کاری مختلف اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند ضمن اینکه از حمایت های دولت برخوردار می شوند

۳. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

دانشجویان می توانند از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت این کشور را دارد اقامت دائم شان را در هلند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود اخذ نمایند.

ضمن اینکه برای دریافت این مجوز لازم است شما تمکن مالی و محل اقامت خود را به صورت مشخص برای دولت این کشور به اثبات برسانید.

۴. اقامت پس از تحصیل از طریق پناهندگی

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات در این کشور می توانند از طریق ارائه ی دلایل کافی مبنی بر عدم بازگشت به کشور مبدا اقامت دائم شان را در این کشور تحت عنوان پناهنده اخذ نمایند.

۵. اقامت پس از تحصیل از طریق تولد فرزند

والدینی که فرزندشان در خاک هلند متولد می شوند می توانند با ارائه ی مدارک لازم اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی هلند

دلایل زیادی برای پذیرفته نشدن درخواست ویزای تحصیلی شما وجود دارد ما در ادامه ی این مطلب قصد دارین تا شما را با مهم ترین عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی از سوی اداره ی کنسولگری هلند آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. اگر مدارک هویتی شما دارای اعتبار قانونی نباشد و آسیب خورده و مخدوش شده باشد.
 2. اگر مدارک هویتی شما به صورت غیر حقیقی و جعلی باشد به احتمال زیاد پس از بررسی مدارک ارائه شده با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی هلند موافقت نخواهد شد.
 3. اگر شما دلایل مناسبی را برای انگیزه ی خود از مهاجرت به هلند ارائه ندهید و اداره ی پلیس این کشور از نیت شما دچار ابهام شود ممکن است با درخواست شما موافقت نکند.
 4. اگر مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیل در هلند کامل نبوده و یا دارای نقص باشد.
 5. اگر متقاضی دارای سوء سابقه ی خلافکاری و جرایم کیفری و قضایی باشد ممکن است پس از بررسی پرونده شما پلیس این کشور به دلیل حفظ امنیت داخلی با درخواست تان موافقت نکند.
 6. اگر شما دارای سابقه ی بیماری های واگیردار و یا خطرناک باشید مانند ایدز، هپاتیت و…
 7. اگر نوع ویزای درخواستی با انگیزه ی واقعی تان مبنی بر مهاجرت به این کشور مطابقت نداشته باشد یعنی شما اقدام به اخذ ویزای تحصیلی از هلند نمایید درحالی که برای کار کردن و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید.
 8. اگر شما دارای تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به هلند نباشید و نتوانید مخارج مربوط به کار و یا تحصیل خود را بپردازید با پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما مخالفت می شود.
 9. اگر شما در گذشته برای دریافت ویزا از این کشور اقدام کرده باشید ولی به دلایل مختلفی از ویزای خود به درستی استفاده نکرده باشید ممکن است درخواست مجدد مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی هلند از سوی اداره ی کنسولگری این کشور پذیرفته نشود.

دانستنی های تحصیل در هلند

 • مدت زمان اخذ پذیرش و ویزای هلند حداکثر ۶ ماه می باشد
 • حداکثر سن برای ورود به مقطع لیسانس ۲۵ و برای فوق لیسانس ۳۵ سال است
 • تحصیل به زبان هلندی رایگان است
 • اتباع کشور های اروپایی از محدودیت سنی مستثنی هستند
 • هزینه تحصیل برای اتباع کشور های اتحادیه اروپا بسیار کم است
 • با دریافت ویزای تحصیلی هلند به راحتی می توانید بین کشورهای اروپایی تردد کنید
 • هلندی ها به زبان آلمانی هم تسلط دارند
 • هلند کشور گل های لاله و آسیاب های بادی است
 • دانشگاه های هلند در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارند
 • در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت و در مقطع فوق لیسانس حداقل ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید
 • با دریافت ویزای تحصیلی هلند از ابتدا اجازه بردن همراه ندارید و بعد از حداقل ۳ ماه می توانید درخواست الحاق همراه را انجام دهید
 • بعد از تحصیل حداقل ۶ ماه فرصت دارید تا در این کشور کار پیدا کنید
 • بعد از ۵ سال کار کردن در این کشور و پرداخت مالیات می توانید درخواست اقامت دائم هلند را نمایید
 • مدارک تحصیلی دانشگاه های هلند معمولا مورد تائید سایر کشورهای اروپایی می باشد
 • دانشگاه های این کشور معمولا سالی ۲ بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کنند

امکان اخذ ویزای تحصیلی هلند در سال ۲۰۲۴

با توجه به شرایط فعلی صدور ویزای تحصیلی هلند نسبت به سایر ویزاهای موجود جهت مهاجرت به این کشور از شانس بیشتری برخوردار است. بدون تردید تحصیل در هلند یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

البته مواردی نظیر کمبود یا نقص در مدارک ارائه شده از سوی فرد متقاضی تحصیل در هلند می تواند باعث رد درخواست ویزای تحصیلی شود. در ادامه به موارد اصلی که باعث ریجکت شدن ویزای تحصیلی می شود اشاره خواهیم نمود.

عدم وابستگی به کشور مبداء

ارائه مدارکی نظیر وابستگی های خانوادگی، دارایی های شخصی، بهبود وضعیت کسب و کار پس از اتمام تحصیل و … در راستای اثبات وابستگی های فرد به کشور خود شانس دریافت ویزا را برای فرد متقاضی به شکل محسوسی افزایش می دهد. در واقع یکی از دلایل اصلی عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی آفیسر کمبود مدارکی در پرونده است که ثابت نماید دانشجو پس از اتمام تحصیل در نروژ قصد بازگشت به کشور مبداء را دارد.

تمکن مالی

نامه تمکن مالی از جمله مدارک الزامی و بسیار مهم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند است. در واقع عدم ارائه نامه تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در هلند به مدت ۱ سال از مهم ترین دلایل مخالفت با صدور ویزای تحصیلی هلند از سوی سفارت می باشد.

Study Plan

دانشجویان بین المللی برای بیان اهداف اصلی خود جهت تحصیل در هلند ملزم به ارائه Study Plan می باشند. اثبات وجود دلایل منطقی جهت تحصیل در هلند نظیر پیشرفت تحصیلی، ارتقاء سطح علمی و … از نکات حائز اهمیتی محسوب می گردد که شانس اخذ ویزای تحصیلی را افزایش می دهد.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

تحصیل در هلند گزینه ی مناسبی برای متقاضیان ورود به مدارس و دانشگاه های معتبر اروپایی می باشد. دانشگاه های معتبر و مطرح در سطح جهانی، محیط فرهنگی و اجتماعی مناسب و دلایل متعدد دیگری باعث شده است افراد زیادی برای ادامه تحصیل در هلند اقدام کنند. این افراد می توانند به زبان انگلیسی و یا زبان هلندی درس بخوانند که تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت هزینه و تحصیل به زبان هلندی رایگان می باشد. با توجه به مطالب بیان شده می توان تحصیل در هلند را یکی از گزینه های مطلوب برای ادامه تحصیل معرفی کرد، نظر شما در این مورد چیست؟

شرایط تحصیل کارشناسی در هلند

دوره های کارشناسی در هلند به صورت میانگین بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. میزان سال تحصیل در دوره کارشناسی به نوع مرکز آموزشی انتخابی بستگی دارد. دوره های کارشناسی در هلند به صورت پژوهش محور و آموزش محور برگزار می شود. دانشجویان برای شرکت در دوره های پژوهش محور در حدود ۱۸۰ واحد آموزشی و برای سایر دوره های تحصیلی در کارشناسی، ۲۴۰ واحد آموزشی را پشت سر می گذارند.

در دانشگاه های پژوهش محور می توان در رشته های مختلف مانند اقتصاد، علوم رفتاری و اجتماعی، زبان و فرهنگ، مهندسی، فناوری، علوم طبیعی ، حقوق یا علوم پزشکی به تحصیل پرداخت. هدف از برنامه های کارشناسی تحقیق محور آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل و همچنین اشتغال و آموزش مهارت های علمی و مرتبط با یک برنامه دانشگاهی است.

در دانشگاه های آموزش محور می توان در رشته های مختلف مانند مراقبت های بهداشتی، هنرهای زیبا، کشاورزی و غیره تحصیل نمود. تمرکز برنامه ها بر روی ارائه مهارت ها و شایستگی های لازم برای یک کار در یک زمینه خاص به دانشجویان دوره کارشناسی در هلند است.

هزینه تحصیل کارشناسی در هلند

هزینه تحصیل کارشناسی در هلند

هزینه های تحصیل کارشناسی در هلند را می توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد. دانشجویان در صورت انتخاب دوره های کارشناسی به زبان های آلمانی و هلندی، قادر خواهند بود به صورت رایگان به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. سططح مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی B2 در زمان های عنوان شده، تعیین گشته است.

برخی از دانشگاه های هلند دوره های کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشجویان در صورت انتخاب این دوره ها ملزم به پرداخت هزینه می باشند. میزان دقیق هزینه های تحصیل در دوره های کارشناسی در هلند، متناسب با رشته و دانشگاه مورد نظر تعیین می گردد. هزینه های تحصیل به طور متوسط سالانه بین ۶ تا ۱۵ هزار یورو تخمین زده می شود.

دانشجویان برای تحصیل در هلند ملزم به پرداخت هزینه های زندگی در هلند می باشند. متوسط هزینه های زندگی در هلند بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که دانشجویان با حق کار دانشجویی و در صورت اخذ بورسیه تحصیلی امکان کاهش هزینه های زندگی و تحصیل در هلند را خواهند داشت. شرایط بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در هلند در بخش بعد مورد بررسی قرار گرفته است.

بورسیه تحصیلی کارشناسی هلند

بورسیه تحصیلی کارشناسی هلند

به صورت کلی بورسیه های تحصیلی به دو شکل قابل اجرا و اعطا می باشد؛ شایستگی و قوانین کلی. دانشجویان در صورت احراز شرایط مورد نیاز دانشگاه قادر خواهند بود برای بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های هلند اقدام نمایند. بازه های زمانی اقدام برای بورسیه همانند زمان ارائه مدارک برای ورود به دانشگاه است. از همین رو در زمان اخذ پذیرش، می بایست درخواست بورسیه را به دانشگاه ارائه داد. در ادامه به برخی از بورسیه های تحصلی دوره کارشناسی در هلند اشاره شده است.

 • بورسیه های دانشگاه اوترخت: دانشجویان برتر در صورت ارائه مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود از بورسیه دانشگاه اوترخت بهره مند شوند. این بورسیه شامل کل هزینه های تحصیل در این دانشگاه می شود.
 • بورسیه دانشگاه لیدن: میزان بورسیه در نظر گرفته شده برای دانشگاه لیدن بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو برای دانشجویان بین المللی می باشد.
 • برنامه بورس تحصیلی (MSP): این بورسیه تحصیلی، مختص به دانشجویان برخی از کشورهای دنیا می باشد که شامل دانشجویان ایرانی هم است.
 • بورس تحصیلی BEROWS: دانشجویانی که در هر رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی می توانند برای این بورسیه تحصیلی درخواست دهند.
مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی در هلند

مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی در هلند

دانش آموزان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل، امکان اقدام برای دوره های کارشناسی در هلند را دارا می باشند. این دسته از علاقه مندان به تحصیل با ارائه مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه های برتر هلند امتحان نمایند. در ادامه به مهم ترین مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی در هلند اشاره می شود.

 • مدارک هویتی: مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه می شود.
 • مدرک زبان: متناسب با دوره انتخابی ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان های هلندی، انگلیسی و یا آلمانی الزامی می باشد.
 • سوابق تحصیلی: مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه: دلایل انتخاب تحصیل در مقطع کارشناسی هلند در قالب انگیزه نامه به دانشگاه ارائه می شود.
برترین دانشگاه های هلند در مقطع لیسانس

برترین دانشگاه های هلند در مقطع لیسانس

هلند یکی از قدیمی ترین و مورد احترام ترین سیستم های آموزش عالی جهان است که قدمت آن به قرن شانزدهم می رسد. در حال حاضر ۱۳ دانشگاه هلند در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. دانشگاه دلف و دانشگاه آمستردام با رتبه های جهانی ۵۷ و ۶۱ به عنوان برترین دانشگاه های هلند به شمار می آیند. در ادامه به برترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره کارشناسی در هلند اشاره می شود.

دانشگاه صنعتی دلف

در رتبه بندی سایت QS، دانشگاه دلف به عنوان برترین مرکز آموزشی کشور هلند به شمار می رود. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا برای دوره های کارشناسی در این دانشگاه اقدام می نمایند. در حال حاضر در ۵٫۶۰۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه دلف مشغول به تحصیل می باشند. از این تعداد ۲۱ درصد را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می دهند.

دوره کارشناسی در هلند و در دانشگاه دلف از ترکیبی از زبان های انگلیسی و هلندی ارائه می گردد. از همین رو دانشجویان در صورت ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان، قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. در حال حاضر، ۱۶ دوره آموزشی برای دوره های کارشناسی در اختیار دانشجویان قرار دارد. از برترین رشته های تحصیلی در دانشگاه دلف می توان به معماری، عمران، مهندسی مکانیک و مهندسی نفت اشاره کرد.

دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی اروپاست که براساس انتشارات علمی و بودجه تحقیقاتی بنا شده است. در این دانشگاه بیش از ۲۰ برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی، در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد. دانشجویان با ارائه مدرک آیلتس قادر خواهند بود برای دوره ههای کارشناسی در این دانشگاه اقدام نمایند.

در حال حاضر در حدود ۶ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه آمستردام به تحصیلات خود ادامه می دهند. دانشکده حقوق، دانشکده علوم، دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری، دانشکده علوم انسانی، دانشکده اقتصاد و تجارت و دانشکده بازرگانی آمستردام، آماده استقبال از دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی می باشند.

دانشگاه و تحقیقات واگنینگن

این دانشگاه به عنوان سومین مرکز برتر آموزشی در هلند به شمار می رود. دانشگاه و تحقیقات واگنینگن با تمرکز ویژه بر علوم کشاورزی و محیط زیست یکی از بهترین موسسات علوم زندگی و علوم اجتماعی در جهان است. از برترین رشته های تحصیلی در دانشگاه واگنینگن می توان به کشاورزی و جنگلداری، مطالعات محیطی، علوم دامپزشکی و علوم بیولوژیکی اشاره کرد.

در حال حاضر در حدود ۴ هزار دانشجوی بین المللی که فقط ۷ درصد آنان در مقطع کارشناسی می باشند، مشغول به تحصیل هستند. این میزان پایین دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی به واسطه ارائه دروس به زبان هلندی است. دوره های کارشناسی در این دانشگاه به زبان هلندی ارائه می شود و فقط ۶ برنامه آموزشی را با زبان انگلیسی می توان انتخاب نمود.

مزایای تحصیل کارشناسی در هلند

مزایای تحصیل کارشناسی در هلند

کشور هلند به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل قلمداد می شود. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ارتقا سطح علمی و زندگی در این کشور رویایی، به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می باشند. تعدد بالای دانشگاه های برتر، ارائه دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی و فرصت های کاری پس از تحصیل به عنوان بخشی از مزایای تحصیل در هلند به شمار می رود. در ادامه به برترین مزایای دوره کارشناسی در هلند اشاره شده است.

مدارک بین المللی

کشور هلند به عنوان یک مرکز دانش با سنت های غنی تحصیل و دانشگاه های برتر در دنیا شناخته می شود. تحقیقات علمی در دانشگاه های هلند در سطح ملی و بین المللی بسیار ارزشمند است. تحصیلات در هلند با تمام استانداردهای بین المللی مطابقت دارد و از اعتبار جهانی برخوردار است. با دریافت مدرک کارشناسی در هلند فرصتی برای راه اندازی مشاغل شخصی فراهم می شود و می تواند از نظر داشتن یک حرفه موفق در هر کشور جهان بسیار مفید باشد.

روش تدریس ایده آل

روش تدریس ایده آل

سیستم آموزشی هلند از کیفیت بالایی برخوردار است و دانشگاه های هلند به دلیل دوره های طراحی شده و مدرن که در سطح جهانی طراحی شده اند مورد استقبال قرار می گیرند. سبک تدریس روی کار گروهی متمرکز است، که باعث می شود دانشجویان بین المللی در هلند بتوانند با افراد هلندی و همچنین دانشجویان بین المللی دیگر ملاقات کنند. دانشگاه های هلند تأکید زیادی بر روابط شخصی خوب بین استادان و دانشجویان دارند. بیشتر آموزش ها و سمینارها در گروه های کوچک و حدود ۱۵-۳۰ دانشجو برگزار می شود. بیشتر دوره های کارشناسی در هلند شامل کارهای گروهی خواهد بود، نه تنها مهارت های آکادمیک بلکه توانایی کار با هم به عنوان بخشی از یک تیم را توسعه می دهد. 

ارائه دوره های انگلیسی

هلند به عنوان اولین کشور غیر انگلیسی زبان شناخته می شود که در آن دانشگاه ها برای جذب دانشجویان بین المللی، شروع به طراحی برنامه های تحصیلات به زبان انگلیسی می کنند. بیش از ۲۱۰۰ برنامه و دوره آموزشی انگلیسی تدریس شده در هلند در دسترس است که طیف گسترده ای از رشته ها را شامل می شود. هلند کشوری کاملاً بین المللی و بسیار راحت است زیرا اکثر مردم انگلیسی صحبت می کنند. با این وجود، شرکت در دوره مقدماتی زبان هلندی برای حداقل مقدمات به نظر من همیشه ارزشمند است و بسیاری از دانشگاه های هلند دوره های زبان هلندی را برای افراد بین المللی ارائه می دهند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

دوره های کارشناسی ارشد در هلند به طور میانگین بین ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد می بایست ۶۰ واحد آموزشی را سپری نمایند. دانشجویان با اتمام دوره کارشناسی و ارائه مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای دانشگاه های کشور هلند اقدام نمایند. دوره کارشناسی ارشد در هلند به عنوان بهترین مقطع تحصیلی در هلند به شمار می رود. دانشجویان در این مقطع با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می توانند شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور امتحان نمایند.

کشور هلند از معدود کشورهای اروپایی می باشد که اجازه حق همراه را برای دانشجویان متاهل در نظر گرفته است. دانشجویان متاهل در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. همراهان پس از ورود به کشور هلند و مراجعه به شهرداری محل سکونت قادر خواهند بود مجوز کار قانونی را دریافت نمایند.

طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در هلند در اختیار دانشجویان می باشد. دانشجویان با توجه به سوابق تحصیلی و علایق خود قادر خواهند بود برای دوره های مختلف در این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در هلند، دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه می باشند. در ادامه این مقاله به هزینه های تحصیل در هلند اشاره می شود.

انواع کارشناسی ارشد در هلند

به صورت کلی دو نوع برنامه کارشناسی ارشد در هلند را می توان برای ادامه تحصیل انتخاب نمود. دانشجویان با توجه به اهداف تحصیلی قادر خواهند بود برای دوره های کاربردی و یا تحقیقاتی اقدام نمایند. بازه های تحصیلی این دوره های کارشناسی ارشد بین ۱ تا ۳ سال به طول می انجامد. در ادامه هر دو صورت مورد بررسی قرار گرفته شده است.

کارشناسی ارشد در دانشگاه های علوم کاربردی

کارشناسی ارشد در دانشگاه های علوم کاربردی

هدف اصلی برنامه های کارشناسی ارشد ارائه شده توسط دانشگاه های علوم کاربردی، افزایش دانش و تخصص حرفه ای دانشجویان در سطح کارشناسی ارشد است. هم چنین تمرکز بر بهبود بیشتر صلاحیت حرفه ای، مهارت های بالینی و تحلیلی شما، آماده سازی برای سمت های مدیریتی و رهبری در یک زمینه خاص است. در بسیاری از برنامه ها نیز باید بر اساس تجربه عملی که در محل کار به دست می آید، نوعی از تحقیقات کاربردی را انجام داد.

کارشناسی ارشد در دانشگاه های تحقیقاتی

هدف اصلی برنامه های کارشناسی ارشد پژوهش محور این است که، دانش و مهارت های تحلیلی لازم را در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه دهند تا بتوانند تحقیقات مستقل را در یک زمینه خاص و یا در یک رشته انجام دهند. برنامه های کارشناسی ارشد متنوعی برای انتخاب دانشجویان وجود دارد:

 • کارشناسی ارشد دانشگاهی آموزش های پیشرفته ای در زمینه آمادگی برای اشتغال ارائه می دهد.
 • کارشناسی ارشد تحقیقاتی که در آن مشغول تحقیق علمی هستید؛
 • برنامه های کارشناسی ارشد آموزش معلمان، که شما را برای تدریس در تمام سطوح آموزش متوسطه آماده می کند.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

در حال حاضر ۱۳ دانشگاه هلند در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. در این میان دانشگاه دلف با رتبه کلی ۵۷ و رتبه ۲ در رشته مهندسی عمران و ساختمان به عنوان برترین دانشگاه برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند شناخته می شود. ۹ دانشگاه هلند در سایت QS در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جای دارند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

ردیفنام دانشگاهرتبه جهانیبرترین رشته
۱Delft University of Technology57معماری – عمران و ساختمان
۲University of Amsterdam61ارتباطات و مطالعه رسانه ای
۳Wageningen University & Research115جنگلداری
۴Eindhoven University of Technology120آمار و تحقیقات عملیاتی
۵Utrecht University121علوم دامی
۶Leiden University128تاریخ باستان
۷University of Groningen128دندانپزشکی
۸Erasmus University Rotterdam197بازرگانی و مدیریت
۹University of Twente197مهندسی شیمی

مراحل دریافت پذیرش تحصیلی هلند

دانشجویان با توجه به بازه های زمانی و زمان های ورود به دانشگاه های هلند می توانند دو بار در سال برای آن اقدام نمایند. به صورت میانگین بازه های زمانی پروسه پذیرش بین ۳۰ تا ۶۰ روز به طول می انجامد. از همین رو دانشجویان با یک برنامه ریزی مناسب می توانند برای دوره های کارشناسی ارشد در هلند اقدام نمایند. در ادامه به مراحل پذیرش تحصیلی هلند اشاره شده است.

 1. انتخاب دانشگاه مورد نظر: دانشجویان در ابتدای کار با توجه به رشته تحصیلی و میزان بودجه مورد نیاز می بایست از بین دانشگاه های کشور هلند تعداد ۳ الی ۵ دانشگاه را برای اقدام، انتخاب نمایند.
 2. بررسی بازه های زمانی اقدام: در سایت همه دانشگاه های هلند، بازه زمانی مشخصی را برای ارسال مدارک تعیین کرده اند. دانشجویان با توجه به بازه های زمانی مشخص شده برای ارسال مدارک اقدام نمایند.
 3. آماده سازی مدارک: مدارک نظیر سوابق تحصیلی، توصیه نامه، رزومه و مدرک زبان را باید ترجمه و تاییدهای لازم را تهیه نمایند.
 4. شرکت در آزمون زبان: نمره زبان مورد نیاز برای دوره کارشناسی ارشد در هلند نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس می باشد.
 5. ارسال مدارک برای دانشگاه: پس از اخذ مدرک زبان می بایست مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه های انتخابی ارسال نمایند.
 6. اخذ پذیرش: به صورت میانگین بازه های زمانی پاسخگویی گروه ادمیشن دانشگاه های هلند بین ۳۰ تا ۴۵ روز تعیین می گردد. در صورت تایید، نامه پذیرش برای دانشجویان ارسال می گردد.

اگر در این زمینه و بخصوص در زمینه ی تحصیل در هلند مشتاق کسب اطلاعات دقیق تری هستید میتوانید به مقاله ای با عنوان تحصیل در هلند که توسط نویسندگان ما در همین سایت به رشته ی تحریر درامده است مراجعه کنید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد هلند

مدارک لازم برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد هلند

دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند می بایست در بازه های زمانی اعلام شده، مدارک مورد نیاز دانشگاه را ارسال نمایند تا شانس خود را برای اخذ پذیرش امتحان نمایند. لیست مدارک مورد نیاز کارشناسی ارشد هلند متناسب با دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد، ولی به صورت کلی دانشجویان باید مدارکی که در ادامه به آنها اشاره می شود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند ارائه دهند.

 • کپی گذرنامه یا کارت شناسایی
 • تصویر گذرنامه
 • مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی
 • ریز نمرات
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی و یا هلندی
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست یا اپلیکیشن فی (۵۰ – ۱۰۰ یورو)
 • CV یا رزومه
 • انگیزه نامه
 • نمونه کارهای مکتوب آکادمیک

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

تحصیلات در کارشناسی ارشد در هلند مستلزم پرداخت هزینه می باشد. دانشجویان بین المللی با توجه به رشته و مقطع تحصیلی انتخابی بین ۱۰ تا ۲۴ هزار یورو را برای تحصیل در دانشگاه های هلند پرداخت می نمایند. این میزان هزینه برای دوره های دو ساله دانشگاه های هلند در نظر گرفته می شود. هزینه های دوره های یک ساله کارشناسی ارشد در هلند به صورت تقریبی دو برابر هزینه های عنوان شده می باشد. در جدول زیر به میانگین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند اشاره شده است. لازم به ذکر است که دانشگاه هایی در کشور هلند وجود دارد که از هزینه های عنوان شده ارزان تر و یا گران تر باشد.

ردیفرشته تحصیلیهزینه سالانه
۱رشته های حقوق۱۰ تا ۱۲ هزار یورو
۲دوره های پزشکی۲۰ تا ۲۴ هزار یورو
۳دانشکده اقتصاد و تجارت۱۴ تا ۱۶ هزار یورو
۴رشته های هنر۱۰ تا ۱۲ هزار یورو
۵رشته های مهندسی۸ تا ۱۶ هزار یورو
۶دانشکده علوم۱۳ تا ۱۵ هزار یورو

بورسیه کارشناسی ارشد در هلند

دانشجویان از روش های مختلفی قادر خواهند بود برای بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی ارشد در هلند اقدام نمایند. برخی از بورسیه های تحصیلی از جانب دولت و برخی دیگر به واسطه شرایط دانشجویان از جانب دانشگاه های هلند ارائه می گردد. در ادامه به برخی از بورسیه های معمول در مقطع کارشناسی ارشد در هلند اشاره می شود.

کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه اوترخت در هلند

کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه اوترخت در هلند

کمک هزینه تحصیلی بین ۵ تا ۱۰ هزار یورو برای دانشجویانی برتری است که مورد تایید این دانشگاه می باشند. دانشجویان در صورت ارائه مدارک برای اخذ پذیرش، درخواست بورسیه را هم ارسال می نمایند و در صورت تایید این بورسیه به آنان تعلق می گیرد.

بورسیه های کارشناسی ارشد دانشگاه Twente

بورس تحصیلی برای ۵۰ رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در هلند که شامل رشته های مدیریت بازرگانی، مهندسی، ریاضیات، فیزیک، مدیریت دولتی، روانشناسی و غیره در دسترس است. دانشجویان علاقه مند به رشته های عنوان شده در صورت ارائه سوابق آموزشی و مدرک زبان می توانند برای این بورسیه اقدام نمایند.

بورسیه دولتی هلند

در حال حاضر ۴۱ دانشگاه هلند در این برنامه قرار دارند. این بورسیه به دانشجویان با شرایط ایده آل تعلق می گیرد. دانشجویان در صورت ارائه مدرک زبان و سوابق تحصیلی ایده آل قادر خواهند بود شانس خود را برای دریافت بورسیه افزایش دهند. این بورسیه برای سال اول تحصیلی و میزان ۵ هزار یورو تعیین گشته است.

بورسیه دانشگاه گرونینگن

دانشگاه گرونینگن بورسیه های بسیار عالی استعدادهای درخشان فلسفه را برای دانشجویانی که در زمینه فلسفه در حال تحصیل یک برنامه کارشناسی ارشد هستند، ارائه می دهد. این طرح بودجه با هدف افزایش تعداد دانشجویان جوان و جاه طلب بین المللی در دانشکده فلسفه آن است. همه کاندیدهای ایده آل برای یک سال تحصیلی جایزه ۲۵۰۰ یورو دریافت می نمایند.

مزایای تحصیل دوره کارشناسی ارشد در هلند

دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل، کشور هلند را انتخاب می نمایند. هلند با نقش اصلی خود در اتحادیه اروپا و بازارهای چند ملیتی به عنوان یک متخصص در زمینه های دانش و آموزش دانشگاهی شناخته می شود. هلند یک کشور منحصر به فرد غیر انگلیسی زبان است که در آن ۹۵٪ از ساکنان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. این عامل باعث می شود زندگی، تحصیل و کار در هلند برای کسانی که در خارج زندگی می کردند راحت و دلپذیر باشد. در ادامه به دیگر مزایای تحصیل دوره کارشناسی ارشد در هلند اشاره می شود.

تحصیل به زبان انگلیسی

هلند به عنوان اولین کشور غیر انگلیسی زبان شناخته می شود که در آن دانشگاه ها برای تحصیل دانشجویان از خارج از کشور، شروع به طراحی برنامه های آموزش عالی به زبان انگلیسی کردند. از اواسط قرن گذشته، دانشگاه های هلند برنامه های کارشناسی ارشد را با آموزش انگلیسی ارائه داده اند. دانشجویان با ارائه مدرک آیلتس و یا تافل قادر خواهند بود برای تحصیل در هلند اقدام نمایند.

سیستم آموزشی ایده آل

هلند به عنوان یک مرکز دانش با سنت های تحصیلی غنی و دانشگاه های مشهور شناخته شده است. تحقیقات علمی انجام شده در دانشگاه های هلند در سطح ملی و بین المللی بسیار ارزشمند است. آموزش و پرورش در هلند مطابق با استانداردهای بین المللی است و در سراسر دنیا مشهور است. اخذ مدرک کارشناسی ارشد در هلند فرصتی را برای شروع کار فراهم می کند و از نظر داشتن حرفه ای موفق در هر کشور جهان می تواند بسیار مفید باشد. هم چنین اگر به دنبال کسب اطلاعات تکمیلی تر در مورد مراکز آموزشی و دانشگاه های هلند هستید، می توانید به مقاله ای با عنوان دانشگاه های هلند در سایت ما مراجعه کنید.

چشم انداز شغلی مناسب

دانشجویان با تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در هلند از فرصت های بی شمار کاری در این کشور برخوردار می باشند. این دوره تحصیلی شانس افراد را برای ورود به بازار کار افزایش می دهد. دانشجویان پس از تحصیل در هلند، اجازه حضور یک ساله در این کشور را برای پیدا کردن کار دریافت می نمایند و در صورت پیدا کردن کار می توانند ویزای تحصیلی هلند را به ویزای کار تبدیل نمایند.

تحصیل در هلند گزینه ی مناسبی برای متقاضیان ورود به مدارس و دانشگاه های معتبر اروپایی می باشد. دانشگاه های معتبر و مطرح در سطح جهانی، محیط فرهنگی و اجتماعی مناسب و دلایل متعدد دیگری باعث شده است افراد زیادی برای ادامه تحصیل در هلند اقدام کنند. این افراد می توانند به زبان انگلیسی و یا زبان هلندی درس بخوانند که تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت هزینه و تحصیل به زبان هلندی رایگان می باشد. با توجه به مطالب بیان شده می توان تحصیل در هلند را یکی از گزینه های مطلوب برای ادامه تحصیل معرفی کرد، نظر شما در این مورد چیست؟

رشته پزشکی به عنوان یکی از پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در طول تاریخ بوده است، از همین رو بسیاری از دانشجویان برای تحصیل پزشکی در هلند اقدام می نمایند تا با تحصیل در هلند به فرصت های فراوان کاری موجود دست یابی داشته باشند. این رشته پرطرفدار با بیشترین میزان درآمد سالانه در کشور هلند به عنوان یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی به شمار می رود.

چگونه می توان برای دوره های پزشکی در هلند اقدام کرد؟ دانشگاه های برتر هلند در رشته پزشکی کدام اند؟ آیا مدارک دانشگاه های هلند، مورد تایید کشور ایران است؟ زبان تحصیل در دانشگاه های هلند چیست؟ چه مدارکی برای اخذ پذیرش دوره های پزشکی در هلند نیاز است؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل پزشکی در هلند

دوره های پزشکی در هلند به صورت معمول ۷ سال به طول می انجامد. دانشجویان از سراسر دنیا با اتمام ۱۲ سال تحصیل و فراهم آوردن مدارک مورد نیاز مجوز حضور در این دوره های تحصیلی را دریافت می نمایند. دوره های پزشکی در هلند با یک مدرک لیسانس ۳ ساله شروع می شود. برخی از دانشگاه های هلند این دوره های کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و افراد با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قادر خواهند بود تا شانس خود را برای اخذ پذیرش امتحان نمایند.

پس از اتمام دوره های کارشناسی پزشکی، دوره کارشناسی ارشد ۳ ساله پزشکی سر راه دانشجویان قرار می گیرد. این دوره ها ارائه دهنده زمینه های تخصصی پزشکی می باشند. دانشجویان در این دوره می بایست به زبان هلندی تحصیل نمایند و ارائه مدرک زبان هلندی از الزامات پذیرش می باشد. سیستم آموزشی هلند با کشور انگلستان مشابه می باشد و دانشجویان پس از سپری کردن دوره کارشناسی ارشد، ملزم به شرکت در کار آموزی می باشند.

دوره های کار آموزی برای پزشکان در کشور هلند به صورت میانگین بین ۶ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد، دانشجویان پس از اتمام تحصیل در بیمارستان ها و یا کلینیک های هلندی به کار آموزی می پردازند. تسلط به زبان هلندی در این بخش حائز اهمیت و انکار نشدنی می باشد.

دانشگاه های معتبر پزشکی در هلند

در حال حاضر ۱۱ دانشگاه هلند در رتبه بندی های جهانی در خصوص رشته پزشکی، شناخته شده می باشند. دانشگاه های پزشکی هلند با دانشکده های تخصصی و امکانات پیشرفته خود، به ایجاد بهترین پزشکان فردا کمک می کنند. به صورت میانگین سالانه تعداد محدودی از دانشجویان امکان ورود به دوره های پزشکی را دریافت می نمایند، از همین رو رقابت در این حوزه به شدت بالا می باشد. در ادامه به پنج دانشگاه برتر هلند در زمینه پزشکی و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران اشاره می شود.

دانشگاه آمستردام

دانشکده پزشکی دانشگاه آمستردام به عنوان بهترین و معتبر ترین دانشگاه پزشکی در هلند به شمار می رود. این دانشگاه در شهر آمستردام و در سال ۱۶۳۲ میلادی تاسیس گردید و سالانه در حدود ۳۴۰ تا ۳۶۰ دانشجو، مجوز ورود به دوره های پزشکی در این دانشگاه را دریافت می نمایند. دوره های پزشکی در دانشگاه آمستردام به زبان هلندی ارائه می شود.

دانشکده پزشکی Vrije Universiteit Amsterdam

دانشکده پزشکی بعدی در هلند Vrije Universiteit Amsterdam است، یک دانشگاه خصوصی که با بودجه دولت هلند تامین می گردد. این دانشگاه در رتبه بندی های جهانی در میان ۶۰ دانشگاه برتر دنیا در زمینه پزشکی جای دارد. دوره های پزشکی در این دانشگاه به زبان هلندی ارائه می شود و دانشجویان برای اخذ پذیرش می بایست مدرک دال بر تسلط زبان هلندی را ارائه دهند. برنامه درسی ۱۴ ساعته در هفته شامل سخنرانی ها ، امتحانات عملی و جلسات گروه مطالعه است.

دانشگاه گرونینگن

دانشگاه گرونینگن در سال ۱۶۱۴ تأسیس شد و یکی از ۱۰۰ موسسه برتر پزشکی در جهان است. این مرکز در قسمت شمالی هلند واقع شده است و به دلیل داشتن دومین مرکز آموزشی از نظر قدمت بالا درکشور هلند مشهور است. برخلاف سایر مدارس پزشکی در هلند، دوره کارشناسی پزشکی دانشگاه گرونینگن به دو زبان انگلیسی و هلندی تدریس می شود و سهمیه پذیرش این دانشگاه برای دانشجویان رشته پزشکی سالانه حدود ۴۰۰ دانشجو می باشد.

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن یک موسسه عمومی که در هلند جنوبی واقع شده است، این دانشگاه در سال ۱۵۷۵ تاسیس گردید و به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان شناخته می شود. برنامه پزشکی لیدن به عنوان قدیمی ترین دانشگاه هلند و یکی از بهترین های این کشور به شمار می رود. ورود به دوره های پزشکی دانشگاه لیدن بسیار دشوار می باشد و فقط سالانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ دانشجوی امکان ادامه تحصیل در دوره پزشکی را دریافت می نمایند.

دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستریخت به عنوان یکی از جدید ترین دانشگاه های پزشکی در هلند، در سال ۱۹۷۶ تاسیس گردید. از ۱۸ هزار دانشجوی این دانشگاه، پنجاد درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. ماستریخت به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جوان جهان، دوره های بسیاری از جمله لیسانس و فوق لیسانس پزشکی را ارائه می دهد. دوره های پزشکی در این دانشگاه به زبان های هلندی ارائه می شود و دانشجویان پس از کسب این مدرک قادر خواهند بود برای کار و یا ادامه تحصیل و دوره های تخصص اقدام نمایند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

در حال حاضر ۱۲ دانشگاه هلند مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند. دانشجویان ایرانی برای بازگشت به ایران می بایست در یکی از این ۱۲ دانشگاه مدرک خود را اخذ نمایند. لازم به ذکر است که تعداد دانشگاه های معتبر هلند بیش از این تعداد می باشد و مدرک شان مورد تایید کشورهای اروپایی قرار می گیرد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

۱. Academic Center for Dentistry Amsterdam
۲. Delft University Technology
۳. Erasmus University Rotterdam
۴. Leiden University
۵. Maastricht University
۶. Radboud University
۷. University of Groningen
۸. University of Twente
۹. University of Amsterdam
۱۰. Utrecht University
۱۱. Vrije University Amsterdam
۱۲. Wageningen University & Research Center

مدارک لازم برای پذیرش در رشته پزشکی در هلند

به صورت کلی هر یک از دانشگاه های هلند روند اخذ پذیرش و ارسال مدارک را به صورت جداگانه در وب سایت خود منتشر می نمایند. از همین رو با انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل پزشکی در هلند، می بایست مدارک را در زمان مقرر شده برای دانشگاه ارسال نمود. از معمول ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. مدارک هویتی: مدارک هویتی شما پاسپورت و شناسنامه می شود.
 2. سوابق تحصیلی: گواهی اتمام ۱۲ سال تحصیل از کشور مبدا که شامل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی می شود.
 3. مدرک زبان: ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان هلندی و یا انگلیسی هم چنین در صورت ارائه دوره های پزشکی در هلند به زبان هلندی ارائه مدرک B2 برای اخذ پذیرش اجباری می باشد.
 4. اسناد علمی: توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه تحصیلی به همراه سایر مدارک عنوان شده برای اخذ پذیرش الزامی می باشد.

هزینه تحصیل پزشکی در هلند

هزینه های دوره پزشکی در هلند متناسب با دانشگاه انتخابی متفاوت می باشد. هزینه های دانشگاه های دولتی به مراتب پایین تر از دانشگاه های خصوصی است و دوره های تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان هلندی ارائه می گردد، از همین رو دانشجویان برای اخذ پذیرش می بایست مدرکی دال بر تسلط زبان هلندی ارائه دهند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی در دانشگاه های خصوصی هلند مقدور می باشد.

 • پزشکی در دانشگاه های دولتی هلند: ۲ تا ۳ هزار یورو در سال
 • پزشکی در دانشگاه های خصوصی هلند: ۲۰ تا ۳۲ هزار یورو در سال

شرایط کار پس از تحصیل پزشکی در هلند

با توجه به سپری کردن دوره های کار آموزی برای دوره های پزشکی در هلند، شانس پزشکان برای ورود به بازار کار بسیار زیاد می باشد. از همین رو پزشکان با توجه به قوانین دولت هلند که تا یک سال پس از تحصیل قادر خواهند بود در این کشور حضور داشته باشند، در صورت پیدا کردن کار می توانند تا ویزای کار را دریافت نمایند و شرایط کسب اقامت را برای خود فراهم نمایند. اگرعلاقه به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای هلند هستید می توانید به مقاله ای با همین عنوان که در مورد انواع ویزای هلند از جمله تحصیلی و کاری می باشد مراجعه نمایید.

شرایط کار پس از تحصیل پزشکی در هلند

رشته های همچون مهندسی معماری و عمران، مدیریت و پزشکی به عنوان برترین رشته های تحصیلی در کشور هلند قلمداد می شوند. از همین رو شانس ورود به بازار کار برای پزشکان بسیار مساعد و هموار می باشد. لازم به ذکر است که دانش زبان هلندی کمک شایانی به این دسته از متقاضیان برای ورود به بازار کار می نماید.

لیست بهترین دانشگاه های هلند

دانشگاه دلفت 

این دانشگاه با بسیاری از مراکز آموزشی کشور هلند و دیگر مراکز آموزشی در دیگر نقاط دنیا مرتبط می باشد .

این دانشگاه حدود ۱۹ هزار دانشجو را در مقاطع مختلف در بیشتر از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از : دانشکده هوافضا ، علوم کاربردی ، معماری ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، مواد و دریانوردی و مدیریت .

دانشگاه دلفت هلند حدود ۱۶۵ سال است که برای متقاضیان تحصیل زمینه تحصیل در بالاترین سطح دانشگاهی در هلند را فراهم مینماید .

این دانشگاه حدود ۱۵ رشته تحصیلی را در مقطع لیسانس برای حدود ۴ هزار دانشجو فراهم می نماید بیشتر این رشته ها سه ساله می باشند و تقریبا به جز رشته هوافضا سایر رشته ها به زبان آلمانی ارائه میشوند .

البته دانشگاه دلفت برای متقاضیان سپری کردن دوره زبان آلمانی دوره های مخصوصی را برای دانشجویان خارجی فراهم می آورد. البته افرادی که زبان آلمانی میدانند می توانند با ارائه مدارکی دال بر تسلط به این زبان اقدام به اخذ پذیرش در این دانشگاه هلند نمایند .

شهریه دانشگاه در مقطع لیسانس حدود ۸ هزار یورو در سال در مقطع فوق لیسانس ۱۳ هزار یورو در سال می باشد .

دانشگاه دلفت برای تحصیل در هلند بیش از ۴۰ رشته در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می دهد .

این دانشگاه تقریبا تمامی رشته های مهندسی ، مدیریت ، علوم پایه و زمین شناسی را اراده می دهد .

این دانشگاه تقریبا در همه رشته های مقطع فوق لیسانس این کشور فرصت های تحصیلی و بورسیه و دکترا را نیز فراهم می نماید .

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه دلفت کشور هلند می توانند با تماس با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس از شرایط و مراحل اخذ بورسیه در مشور هلند آگاهی یابند .

۱۲۳ دیدگاه در “تحصیل در هلند

 1. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد تحصیل در هلند کارشناسی ارشد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 2. امیر گفت:

  سلام، با سپاس، رقم نامه تمکن مالی بانک برای ویزا های تحصیلی چند هزار یورو باید باشد؟ وآیا الزاما باید منتقل شود؟ متشکرم.

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   تمکن مالی باید حدودا ۱۰۰۰۰ یورو باشد. خیر شما پس از اخذ ویزا می توانید مبلغ را از حساب خود برداشت نمائید. فقط در برخی از کشورها احتیاج به بلوکه پول می باشد که نیاز به انتقال پول دارد.

 3. محسن گفت:

  ایا اگرهمسر بنده دانشجو بشود به بنده اجازه اقامت همزمان باهمسررانمیدهند؟؟؟؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت ارائه تمکن مالی مناسب می توانید به عنوان همراه، همسرتان را در کشور هلند همراهی کنید.

 4. شهره جوادی گفت:

  با عرض سلام و وقت به خیر
  من ۳۵ سالمه، لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و فوق لیسانس MBA از دانشگاه تهران دارم. آیا میتونم برای یک فوق لیسانس دیگه در دانشگاه های هلند اقدام کنم؟اگر بله در این صورت در محاسبه شرایط ورودی معدل لیسانس من لحاظ می شود یا فوق لیسانس؟و اینکه همسر و فرزندم (۵ سال) ویزای همراه میتونند داشته باشند یا خیر؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید جهت تحصیل مجدد در مقطع فوق لیسانس در کشور هلند اقدام کنید.
   ملاک معدل لیسانس است.
   کشور هلند جهت ویزای تحصیلی اجازه داشتن همراه را نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر