...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در فنلاند

تحصیل در آفریقای جنوبی

شرایط تحصیل در فنلاند

در حال حاضر بیش از ۲۳،۰۰۰ دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در فنلاند هستند. دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به فنلاند را دارند باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند که برخی از رشته ها در تعدادی از دانشگاه های کشور فنلاند، طرح گرفتن شهریه را از دانشجویان اجرا کرده اند و به ندرت دانشگاه هایی هنوز تحصیلات را به صورت رایگان ارائه می دهند.

در فنلاند ۵۰ مرکز آموزش عالی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش این کشور فعالیت می کنند که تنها شرط ورود به این مراکز داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و قبولی در آزمون سراسری می باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه های فنلاندی، سوئدی و گاهی هم انگلیسی است. تفاوت پلی تکنیک ها (دانشکده های مهندسی) با دانشگاه ها در کاربردی و حرفه ای بودن تحصیلات در آنها است. شرط ورود به پلی تکنیک ها داشتن دیپلم حرفه ای و موفقیت در آزمون ورودی هر پلی تکنیک به همراه سابقه کار است.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با استفاده از وکلای مجرب دادگستری ایران و تسلط به قوانین حقوق بین‌الملل شما را در راستای اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند یاری می رساند.

دانشگاه های فنلاند

دو نوع موسسات آموزش عالی در فنلاند وجود دارد:

 • دانشگاه ها: در حال حاضر ۱۴ دانشگاه در وزارت آموزش و پرورش و فنلاند مشغول به کار هستند که هدف آنها ارائه آموزش علمی بر اساس تحقیقات است. دانشگاه های فنلاند دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.
 • دانشگاه های علوم کاربردی (UAS): قبلا به عنوان تکنیک های فنی شناخته شده است، این تمرکز بر حرفه های آموزشی در پاسخ به نیازهای بازار کار و تأکید بر ارتباط نزدیک با کسب و کار، صنعت و بخش خدمات است. در حال حاضر ۲۴ این موسسات در فنلاند وجود دارد.

تقویم تحصیلی فنلاند از ۱ آگوست تا ۳۱ ژوئیه اجرا می شود. سال به دو ترم تقسیم می شود:

 • دوره پاییز: از سپتامبر تا دسامبر
 • دوره بهار: از ژانویه تا مه

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در فنلاند

 1. دانشگاه هلسینکی از بهترین دانشگاه های فنلالند است و سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه هلسینکی به این کشور مهاجرت می کنند.
 2. دانبرشگاه آلتو بر اساس انتخاب دانشجویان جزو بهترین دانشگاه های فنلاند است که از اعتبار بسیار زیادی برخوردار می باشد.
 3. دانشگاه تورکو از بهترین دانشگاه های فنلاند در حوزه ی ارائه ی خدمات علمی و آموزشی است و سالیانه دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان به این کشور مهاجرت می کنند.
 4. دانشگاه جایواسکایلا
 5. دانشگاه اولو
 6. دانشگاه لاپرنتا
 7. دانشگاه تامپره
 8. دانشگاه فنلاند شرقی
 9. دانشگاه آبو
 10. دانشگاه واسا

بهترین رشته ها برای تحصیل در فنلاند

 1. پزشکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در فنلاند است و از درآمد بسیار بالایی برخوردار می باشد.
 2. دندانپزشکی جزو بهترین رشته ها برای تحصیل در فنلاند است و سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته به فنلاند مهاجرت می کنند ضمن اینکه پس از فارغ التحصیلی می توانند در بهترین کلینیک های درمانی مشغول به فعالیت شوند.
 3. داروسازی از پردرآمد ترین و بهترین رشته ها برای تحصیل در فنلاند است ضمن اینکه از بازار کار خوبی در این کشور برخوردار است.
 4. هنر
 5. طراحی
 6. معماری
 7. شیمی تکنولوژی و بیوتکنولوژی
 8. مهندسی و علم مواد
 9. شیمی
مقاطع قبل دانشگاه در فنلاند

مقاطع قبل دانشگاه در فنلاند

شروع تحصیل در فنلاند از ۷ سالگی می باشد که بصورت اجباری خواهد بود. این تحصیلات شامل ۶ سال ابتدایی و ۳ سال متوسطه است.

پس از اتمام این دوره دانش آموزان وارد دبیرستان می شوند که ۲ راه برای انتخاب دارند، دسته اول نظری و دسته دوم فنی می باشد. طول دوره دبیرستان از سه تا چهار سال است. کلیه دانش آموزان پس از اتمام دوره دبیرستان در آزمون سراسری دانشگاه ها شرکت می کنند.

گفتنی است تحصیل در فنلاند در مقطع دبیرستان تماماً به زبان رسمی این کشور می باشد و آموزان به ادامه تحصیل در فنلاند در این مقطع می بایست مدارکی دال بر تسلط ایشان بر زبان فنلاندی (سطح حداقل B1) را جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور تسلیم سفارت فنلاند کنند.

مقطع کارشناسی در فنلاند

مدت تحصیل در کشور فنلاند برای مقطع لیسانس سه تا چهار سال است و بصورت تمام وقت ارائه می شود که حداقل شامل ۱۲۰ واحد است. در سال آخر دانشجو باید پژوهش علمی را همراه با پایان نامه ارائه دهد.

تحصیلات در مقطع لیسانس در بیشتر رشته های ارائه شده به زبان این کشور یعنی فنلاندی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور فنلاند، ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر زبان رسمی این کشور قبل از ورود به دانشگاه های کشور فنلاند می باشد. فنلاند مدرک دال بر تسلط زبان فنلاندی را همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری را داخل این کشور به دانشجو نمی دهد.

مطلب فوق یکی از مشکلات بزرگ برای دانشجویان در این مقطع است و با توجه به اینکه در ایران نهادی جهت یادگیری زبان فنلاندی وجود ندارد، در اکثر موارد تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور فنلاند میسر نمی شود. از همین رو دانشجویان می توانند با دانش زبان انگلیسی برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند و یا در صورت علاقه مندی تحصیل در مقطع لیسانس، کشور دیگری را انتخاب کنند.

مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند

تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در فنلاند با هدف کار در کشورهای اروپایی و به خصوص کشور های منطقه اسکاندیناوی (کشور های سوئد، دانمارک و فنلاند) و به بهانه تحصیل در فنلاند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می نمایند تا با اتمام دوره کارشناسی ارشد خود در دانشگاه های کشور فنلاند، شانس خود را از یک سو برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و از سوی دیگر برای یافتن یک فرصت شغلی مناسب در رقابت با سایر متقاضیان افزایش دهد.

زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد کشور فنلاند به زبان انگلیسی است و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در فنلاند در مقطع ارشد را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که این کشور مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی را در همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری زبان را در داخل این کشور به دانشجو نمی دهد.

دکتری در فنلاند

مقطع دکترا در فنلاند

روند اخذ پذیرش در مقطع دکتری در فنلاند شامل:

 1. یافتن مکان خالی تحقیقاتی در یک دانشگاه
 2. ارتباط با استاد مربوط به گروه تحقیقاتی یافت شده
 3. گرفتن نظر موافق استاد نسبت به سوابق شما
 4. صحبت برای پشتیبانی مالی
 5. گرفتن نامه پذیرش
 6. مراجعه به سفارت
 7. مدرک زبان

جالب است بدانید که برای اقدام در مقطع دکتری هیچگونه زمانی (Deadline) وجود ندارد.

 • زبان تدریس

تدریس در مقطع دکترا کشور فنلاند به زبان انگلیسی است و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که این کشور مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی را در همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری زبان را در داخل این کشور به دانشجو نمی دهد، که دانشجویان و متقاضیان باید دارای مدرک آیلتس با نمره ۷ باشند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

 • کمک هزینه تحصیلی

بعضی از دانشگاه ها به بعضی از دانشجویان خاص که از لحاظ علمی در مرتبه خوبی قرار دارند کمک هزینه داده می شود ولی این موارد در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار نادر است و می توان اینگونه فرض کرد که کمک هزینه ای برای دانشجویان این مقاطع وجود ندارد.

در مقطع دکترا علاوه بر کمک هزینه ای (حقوق) که دانشجو برای کار بر روی پروژه دریافت می کند، کلاس هایی برای مقاطع پایین تر (لیسانس و فوق لیسانس) وجود دارد که دانشجو با تدریس در آن کلاس ها مبلغ نه چندان زیادی دریافت خواهد کرد که بیشتر به عنوان کمک هزینه در نظر گرفته می شود.

حق کار و هزینه های تحصیل در فنلاند

با توجه به هزینه های تحصیل در فنلاند، بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال برآورده کردن هزینه های خود در این کشور می باشند.

حق کار

دانشجویان در فنلاند مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدوداً بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت است. در کشور هایی نظیر فنلاند ارجحیت برای گرفتن کار با کسانی است که تسلط خوبی به زبان فنلاندی دارند. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

هزینه های تحصیل

به صورت کلی هزینه های تحصیل در فنلاند را می توان در سه مقطع به صورت مجزا مورد بررسی قرار داد.

دوره کارشناسی: به واسطه تحصیل به زبان فنلاندی به صورت رایگان ارائه می شود.

دوره کارشناسی ارشد: به صورت معمول هزینه های تحصیل در این مقطع بین ۷ تا ۱۲ هزار یورو در سال است.

دوره دکترا: به صورت معمول دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی فنلاند بهره مند شوند.

هزینه های زندگی

فنلاند یکی از کشورهایی است که بیشترین هزینه های زندگی را در اروپا دارا می باشد. هزینه های زندگی در این کشور برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰  تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در فنلاند می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

تمام برنامه های کاربردی برای تحصیل در لیسانس یا کارشناسی ارشد در فنلاند باید از طریق studyinfo.fi بررسی شوند. این سایت همچنین می تواند برای مرور فهرست های موجود در زبان انگلیسی و فنلاند مورد استفاده قرار گیرد و شامل اطلاعات در تمام زمینه های بخش آموزش عالی فنلاند می باشد.

به طور معمول، مهلت سالانه به شرح زیر است:

 • دوره کارشناسی: ژانویه برای دوره های پاییز، یا سپتامبر برای دوره های با تاریخ شروع ژانویه.
 • دوره کارشناسی ارشد: به صورت معمول دانشجویان بین المللی باید در نوامبر برای ترم بعد سپتامبر اقدام نمایند.

دانشجویان بین المللی با دریافت نامه پذیرش، تمکن مالی، انگیزه نامه و مدارک لازم می توانند برای ویزای دانشجویی فنلاند به سفارت مراجعه کنند. به صورت معمول بازه زمانی پاسخگویی سفارت بین ۳ تا ۱۳ هفته در نظر گرفته می شود. فلذا دانشجویان برای ادامه تحصیل در فنلاند باید برنامه ریزی صحیحی داشته باشند.

مدارک لازم برای تحصیل در فنلاند

دانشجویان غیر از اتحادیه ی اروپا لازم است برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند مدارک خاصی را ارائه دهند. فقط باید به این نکته ی اساسی توجه داشته باشند که به صورت حضوری به سفارت فنلاند مراجعه کنند و پس از انجام عملیات اولیه مانند انگشت نگاری روال اداری دریافت ویزا را انجام دهند.

در ادامه ی مطلب همراه ما باشید تا شما را با مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند آشنا کنیم:

 1. تکمیل فرم های مربوط برای درخواست ویزا به صورت کامل و بدون نقص
 2. ارائه ی نامه پذیرش یا تاییدیه تحصیلی دانشگاه مورد نظر
 3. متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند باید باید تابعیت کشوری به غیر از منطقه ی اقتصادی اروپا و یا سوئیس را داشته باشد.
 4. مدرک معتبری را تحت عنوان نامه ی گواهی بانکی برای اثبات تمکن مالی خود و داشتن توانایی برای پرداخت هزینه های مربوط به کار و یا تحصیل خود داشته باشید.
 5. شما باید مدرک پاسپورت خود را که دارای اعتبار قانونی است به محل تحصیل خود ارائه دهید.
 6. متقاضیان باید چند قطعه عکس استاندارد ۴*۳ مناسب برای پاسپورت را ارائه دهند.
 7. ارائه ی مدارک لازم تحت عنوان بیمه ی خدمات درمانی برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ضروری است.
 8. متقاضی باید تمام مدارک مربوط به سوابق تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات با ترجمه به زبان انگلیسی یا فنلاندی به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 9. اگر متقاضی دارای مدارک مرتبط با سطوح مختلف آموزش زبان انگلیسی شامل آیلتس و یا تافل باشد باید آن ها را برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 10. اگر شما دارای رزومه ی کاری هستید باید مدارک مربوط به آن را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.
 11. متقاضیان لازم است از بیمه نامه ی دانشجویی برخوردار باشند.
 12. فرد متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ابتدا باید شهریه ی مربوط به دانشگاه مورد نظر را بپردازد و فیش واریزی آن را تحویل دهد.
 13. لازم است متقاضی برای اثبات محل سکونت خود در فنلاند گواهی معتبری را ارائه دهد.
 14. دانشجویان باید گواهی عدم سوء پیشینه خود و جرایم خلافکاری و یا کیفری خود را برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند به اداره ی کنسولگری این کشور ارائه دهند.

اقامت پس از تحصیل در فنلاند

ما در این مطلب قصد داریم شما را با انواع راهکارهایی که می توانید اقامت دائم تان را در فنلاند  پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در این کشور اخذ نمایید آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

۱. اقامت پس از تحصیل از طریق کاریابی

دانشجویان می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در فنلاند از طریق استخدام در شغل مورد نظر و تحویل گواهی کارفرمای خود نوع ویزا را از تحصیلی به کاری تغییر دهند و به این ترتیب اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند.

۲. اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات خود می توانند از طریق سرمایه گذاری در پروژه های کاری مختلف اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند ضمن اینکه از حمایت های دولت برخوردار می شوند.

۳. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

دانشجویان می توانند از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت این کشور را دارد اقامت دائم شان را در فنلاند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود اخذ نمایند.

ضمن اینکه برای دریافت این مجوز لازم است شما تمکن مالی و محل اقامت خود را به صورت مشخص برای دولت این کشور به اثبات برسانید.

۴. اقامت پس از تحصیل از طریق پناهندگی

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات در این کشور می توانند از طریق ارائه ی دلایل کافی مبنی بر عدم بازگشت به کشور مبدا اقامت دائم شان را در فنلاند به عنوان پناهنده اخذ نمایند.

۵. اقامت پس از تحصیل از طریق تولد فرزند

والدینی که فرزندشان در خاک فنلاند متولد می شوند می توانند با ارائه ی مدارک لازم اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی فنلاند

دلایل زیادی برای پذیرفته نشدن درخواست ویزای تحصیلی شما وجود دارد ما در ادامه ی این مطلب قصد داریم تا شما را با مهم ترین عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی از سوی اداره ی کنسولگری فنلاند آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. اگر مدارک هویتی شما دارای اعتبار قانونی نباشد و آسیب خورده و مخدوش شده باشد.
 2. اگر مدارک هویتی متقاضی به صورت غیر حقیقی و جعلی باشد به احتمال زیاد پس از بررسی مدارک ارائه شده با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند موافقت نخواهد شد.
 3. اگر شما دلایل مناسبی را برای انگیزه ی خود از مهاجرت به فنلاند ارائه ندهید و اداره ی پلیس این کشور از نیت شما دچار ابهام شود ممکن است با درخواست شما موافقت نکند.
 4. اگر مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیل در فنلاند کامل نبوده و یا دارای نقص باشد.
 5. اگر متقاضی دارای سوء سابقه ی خلافکاری و جرایم کیفری و قضایی باشد ممکن است پس از بررسی پرونده شما پلیس این کشور به دلیل حفظ امنیت داخلی با درخواست تان موافقت نکند.
 6. اگر شما دارای سابقه ی بیماری های واگیردار و یا خطرناک باشید مانند ایدز، هپاتیت و…
 7. اگر نوع ویزای درخواستی با انگیزه ی واقعی تان مبنی بر مهاجرت به این کشور مطابقت نداشته باشد یعنی شما اقدام به اخذ ویزای تحصیل در فنلاند نمایید درحالی که برای کار کردن و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده باشید.
 8. اگر شما دارای تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به فنلاند نباشید و نتوانید مخارج مربوط به کار و یا تحصیل خود را بپردازید با پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما مخالفت می شود.
 9. اگر شما در گذشته برای دریافت ویزا از این کشور اقدام کرده باشید ولی به دلایل مختلفی از ویزای خود به درستی استفاده نکرده باشید ممکن است درخواست مجدد مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی فنلاند از سوی اداره ی کنسولگری این کشور پذیرفته نشود.

سیستم آموزشی در فنلاند بقدری حساب شده است که ورود به بازار کار برای تقریبا همه ی افراد تحصیل کرده در این کشور مهیا است و از سرتاسر دنیا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند.

تحصیلات برای دوره پیش دبستانی و ابتدایی و متوسطه در این کشور غالبا رایگان یا با هزینه بسیار کمی است. پرورش خردسالان در فنلاند خیلی مهم است و دولت در این زمینه توجه ویژه ای کرده است. در این کشور کودکان از این حق برخوردار هستند که قبل از رسیدن به سن دبیرستان وارد دوره‌های پرورش خردسال گردند. این دوره ۲۰ ساعت در هفته ارزیابی می‌شود و به شخص مهارت های اجتماعی، مهارت های دستی و … داده می‌شود.

کودکان در این کشور قبل از آغاز تحصیلات اجباری باید به مدت یک سال وارد دوره های آموزش پیش دبستانی شوند. دوره های پیش دبستانی از سن ۶ سالگی آغاز می شود. این دوره ها از طریق شهرداری آغاز می شود و برای خانواده ها هزینه ای محاسبه نمی شود.

سیستم آموزشی در فنلاند

تحصیل در مدارس فنلاند

مقطع ابتدایی از سن ۷ سالگی آغاز می شود و همه کودکانی که در فنلاند ساکن هستند موظف به شرکت در مقطع آموزش ابتدایی هستند. تحصیلات برای این مقطع شامل ۹ کلاس است. دبیران کلاس های اول تا ششم در کشور فنلاند درحوزه ی علوم تربیتی تخصص دارند، دبیران برای مقطع ۷ تا ۹ در این کشور در حوزه ی دروس گوناگون تخصص دارند. تا ۶ سال اول معلم ثابت است. کودکانی که به فنلاند مهاجرت کرده اند می توانند از سال سوم به دوره های زبان فنلاندی ورود پیدا کنند.

بعد از دوره تحصیلی ابتدایی در این کشور دوره های دبیرستانی شروع می شود. تحصیلات دبیرستان در این کشور ۲ الی ۴ سال زمان می برد و پس از آن شخص می تواند ورود به دانشگاه، دانشگاه علمی کاربردی و تحصیلات حرفه ای داشته باشد.

تحصیلات حرفه ای در مقایسه با تحصیلات دبیرستان غالبا  به صورت عملی است. مدت زمان این مقطع  سه سال است و با مدرک پایه ای حرفه ای همراه است

تحصیل در مقاطع دانشگاهی

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در فنلاند برای دوره لیسانس یک دوره ۴ ساله است و معمولا به زبان فنلاندی برگزار می شود. دانشجو برای ورود به این مقطع بایستی در آزمون ورودی شرکت کرد. اگر به زبان فنلاندی تسلط نداشته باشد باید یک دوره ۱ ساله برای یادگیری فشرده این زبان بگذراند. حداقل معدل برای ورود به مقطع لیسانس بایستی ۱۳ باشد. البته شانس کسانی که معدل کمتر از ۱۵ دارند برای وارد شدن به مقطع لیسانس در این کشور کم است.

تحصیل در مقاطع دانشگاهی فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که دانشجو خارجی باشد نیاز به پرداخت شهریه دارد. تحصیل در این مقطع ۲ سال است و دروس به زبان انگلیسی تدریس می گردد. افرادی می توانند ورود به مقطع فوق لیسانس داشته باشند که  معدل آنها بالای ۱۵ باشد. در این دوره نیاز به مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ است

دو نکته مهم برای مقطع فوق لیسانس وجود دارد که عبارتند از:

دانشجو  باید در یک آزمون کتبی شرکت کند

دانشجو می تواند یک تز پایان نامه خوب در زمان مصاحبه داشته باشد

تحصیل  در مقطع دکتری

تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری برای یک دوره تحصیلی ۳ الی ۴ ساله ارزیابی می شود. زبان تحصیلی در این دوره انگلیسی است. دانشجو برای ورود به مقطع دکتری بایستی معدل بالای ۱۶ از مقطع کارشناسی ارشد داشته باشد. برای این دوره نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ ضروری است و دانشجو باید پروپوزال قوی ارائه دهد. ورود به مقطع دکتری بدون داشتن پروپوزال قوی امکان ندارد

روش اخذ پذیرش برای تحصیل در فنلاند در دوره دکتری  عبارت است از:

باید یک مکان عالی تحقیقاتی در دانشگاه مورد نظر پیدا کرد.

ارتباط درستی بین اساتید مربوطه و دانشجو از طریق گروه های تحقیقاتی شکل بگیرد.

استاد نظر مثبتی نسبت به سوابق تحصیلی دانشجو داشته باشد.

صحبت های لازم با دانشگاه در زمینه پشتیبانی مالی انجام گیرد.

گرفتن نامه پذیرش برای تحصیل در فنلاند خیلی مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر