...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

ایالت های آمریکا

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

آشنایی با ایالت های آمریکا

کشور آمریکا از ۵۰ ایالت، یک منطقه فدرال، ۵ سرزمین خود مختار و مجموعه ای از جزایر پراکنده تشکیل گردیده است. آشنایی با ایالت های آمریکا به علاقه مندان به مهاجرت به این کشور کمک می کند تا با توجه به اهداف خود بهترین ایالت را برای زندگی انتخاب نمایند.

کشور آمریکا به شش منطقه تقسیم شده است؛ نیوانگلند، میانه اقیانوس اطلس، جنوب، غرب میانه، جنوب غربی و غرب. شهرک نشینان اروپایی در جستجوی آزادی مذهب به نیوانگلند آمدند. این ایالت ها کانکتیکت، مین، ماساچوست، نیوهمپشایر، رود آیلند و ورمونت هستند.

میانه اقیانوس اطلس شامل دلاور، مریلند، نیوجرسی، نیویورک، پنسیلوانیا و شهر واشنگتن دی سی است. این مناطق صنعتی میلیون ها مهاجر اروپایی را به خود جلب کرده و برخی از بزرگترین شهرهای ساحل شرقی را به وجود آورده است.

جنوب شامل آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، جورجیا، کنتاکی، لوئیزیانا، می سی سی پی، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی، تنسی، ویرجینیا و ویرجینیای غربی است، که همه آنها پس از جنگ داخلی که از ۱۸۶۵ تا ۱۸۶۵ به طول انجامید، مبارزه کردند.

غرب میانه محل اصلی کشاورزی این کشور است و “سبد نان ملت” نامیده می شود. این منطقه شامل ایالت های ایلینوی، ایندیانا، آیووا، کانزاس، میشیگان، مینه سوتا، میسوری، نبراسکا، داکوتای شمالی، اوهایو، داکوتای جنوبی و ویسکانسین است.

جنوب غربی یک چشم انداز زیبا از چمنزارها و صحرا است. ایالت های آریزونا، نیومکزیکو، اوکلاهما و تگزاس جنوب غربی در نظر گرفته می شوند و برخی از عجایب طبیعی بزرگ جهان از جمله Grand Canyon و Carlsbad Caverns را در خود جای داده اند.

غرب آمریکا، خانه دشت های نورد و گاوچران، نمادی از روحیه پیشگام ایالات متحده است. ایالات غربی شامل آلاسکا، کلرادو، کالیفرنیا، هاوایی، آیداهو، مونتانا، نوادا، اورگان، یوتا، واشنگتن و وایومینگ است.

پرجمعیت ترین ایالت های آمریکا

جمعیت آمریکا در روز ۱۳ فوریه سال ۲۰۲۱ در حدود ۳۳۲ میلیون نفر برآورد می شود. از این میان حدود ۸۲٫۵ درصد مردم آمریکا شهر نشین هستند بنابرین ایالات متحده شهری ترین جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده است. گفتنی است در میان کشورهای پیشرفته جهان، آمریکا بیشترین رشد جمعیت را داراست. جمعیت ایالت های آمریکا معادل ۴٫۲۵ درصد از کل جمعیت جهان است. از پرجمعیت ترین شهرهای آمریکا می توان به شهر نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو اشاره کرد. در ادامه به پرجمعیت ترین ایالت های آمریکا اشره می شود.

ایالت کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا پرجمعیت ترین شهر برای زندگی در آمریکا به شمار می رود. این ایالت جمعیتی در حدود ۳۹٫۴۹۷٫۳۴۵ را در خود جای داده است. اگر کالیفرنیا به عنوان یک کشور مجزا بود، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان و ۳۶ مین جمعیت بیشتر را به خود اختصاص می داد. طبق موسسه سیاست عمومی کالیفرنیا، از هر هشت ساکن ایالات متحده یکی از آنها در کالیفرنیا زندگی می کند. در حال حاضر ۱۲ درصد از جمعیت آمریکا در این ایالت زندگی می کنند. در این گزارش اشاره شده است که پیش بینی می شود جمعیت کالیفرنیا تا سال ۲۰۵۰ به ۴۵ میلیون نفر برسد. 

  • شهرهای مهم کالیفرنیا:  لس آنجلس، سان دیگو، سان خوزه، سانفرانسیسکو، فرسنو، ساکرامنتو، اوکلند، سانتا آنا و آناهیم

ایالت تگزاس

ایالت تگزاس با جمعیتی بالغ بر ۲۹ میلیون به عنوان دومین ایالت پرجمعیت آمریکا به حساب می آید. بر اساس داده های اداره سر شماری کشور آمریکا، تراکم جمعیت تگزاس تنها ۱۱۱ نفر در هر مایل مربع است که آن را به بیست و چهارمین ایالت پرجمعیت تبدیل می کند. با توجه به مساحت بزرگ ایالت، انتظار می رود که فضای زیادی برای زندگی در این ایالت وجود خواهد داشت. طبق مرکز دموگرافیک تگزاس، بیشترین رشد جمعیت این ایالت توسط مکان های بزرگ شهری، مانند هوستون، سان آنتونیو، آستین و دالاس تأمین می شود.

  • شهرهای مهم تگزاس:  هوستون، سان آنتونیو، دالاس، آستین، فورت ورث، ایروینگ، پلانو و کورپوس کریستی.

ایالت فلوریدا

سومین ایالت پرجمعیت آمریکا، فلوریدا با جمعیتی در حدود ۲۰٫۶۳۶٫۹۷۵ نفر است. جمعیت این ایالت با میزان رشد ۱٫۶۳ درصد در سال به سرعت درحال افزایش است. پرجمعیت ترین شهر ایالت فلوریدا آمریکا شهر میامی با حدود ۵٫۵ میلیون جمعیت محسوب می گردد ولی پایتخت این ایالت شهر تالاهاسی می باشد براساس اطلاعات اداره سر شماری ایالات متحده، تراکم جمعیت فلوریدا ۴۰۰٫۵۲ نفر در هر مایل مربع است که هشتمین ایالت پرجمعیت به شمار می رود.

  • شهرهای مهم فلوریدا:  تالاهاسی، اورلاندو، میامی، تامپا، جکسونویل، سن پترزبورگ، هیاله و فورت لادردیل.

بزرگترین ایالت های آمریکا

از نظر وسعت، آمریکا بعد از روسیه و کانادا سومین کشور پهناور جهان است. ایالت های آمریکا دارای آب و هوای متنوعی می باشند و این امر نشان دهنده چشم انداز و وسعت این کشور است. این کشور که در آمریکای شمالی واقع شده است، از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با اقیانوس اطلس همسایه است. در امتداد مرز شمالی کانادا و مرز جنوبی مکزیک قرار دارد. در ادامه به وسیع ترین ایالت های آمریکا اشاره می شود.

ایالت آلاسکا

ایالت آلاسکا با مساحت کل ۶۶۵،۳۸۴٫۰۴٫۰۴ مایل مربع به عنوان وسیع ترین ایالت آمریکا شناخته می شود. آلاسکا با بیش از دو برابر اندازه تگزاس، به طرز حیرت انگیزی بزرگ است. خط ساحلی آن بیش از ۶،۶۰۰ مایل امتداد دارد، از شمال به جنوب ۱۴۰۰ مایل و از شرق به غرب ۲۷۰۰ مایل طول دارد. اگر نقشه ای از آلاسکا را بر روی نقشه ۴۸ ایالت پایین تر قرار دهید، زمین عظیم یخ زده از نیویورک به کالیفرنیا گسترش می یابد. ایالت آلاسکا با تنها ۱٫۳ نفر در هر مایل مربع کمترین تراکم جمعیت را در این کشور دارد. تقریباً نیمی از کل آلاسکا در آنکوراژ یا بزرگترین شهر این ایالت زندگی می کنند.

ایالت تگزاس

تگزاس با مساحت ۲۶۸،۵۹۶٫۴۶ مایل مربع، دومین ایالت بزرگ آمریکا است که حدود هفت و نیم درصد از کل مساحت کشور را به خود اختصاص داده است. دومین ایالت بزرگ از نظر جمعیت، تگزاس شامل سه شهر از ده شهر پرجمعیت ایالات متحده است؛ هوستون، دالاس و سن آنتونیو.

ایالت کالیفرنیا

پس از تگزاس بزرگترین ایالت از نظر وسعت در میان ایالت های آمریکا، کالیفرنیا می باشد. این ایالت مساحت در حدود ۱۶۳٫۶۹۶ مایل مربع دارد. کالیفرنیا غربی ترین ایالت این کشور محسوب می گردد که دارای شهرهای ساحلی بسیاری نیز می باشد. مرکز ایالت کالیفرنیا شهر ساکرامنتو است ولی عملا مهمترین و معروفترین شهرهای این ایالت، شهرهای لس آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سانفرانسیسکو محسوب می شوند.

مهاجر پذیر ترین ایالت های آمریکا

آمریکا به دلیل داشتن بزرگترین اقتصاد دنیا همواره هدف اصلی مهاجرین از سراسر دنیا قرار می گیرد. این کشور مجموعه عظیمی از مهاجرین را از کشورهای مختلف دنیا در خود جای داده است از این رو به عنوان یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا به شمار می رود. آمریکا یکی از موفق ترین کشورها در جذب کارگران ماهر و افراد تحصیل کرده در جهان است. مهاجرت به آمریکا منبع اصلی رشد جمعیت و تغییر فرهنگی در تاریخ این کشور بوده است.

توزیع مهاجران در آمریکا ناشی از مناطق جغرافیایی، فرصت های اقتصادی و روندهای تاریخی است. مهاجران اغلب به دنبال شغل هستند و جذب مناطقی می شوند که از نظر شغلی و رفاهی امکانات خوبی در اختیارشان قرار گیرد. به عنوان مثال مهاجران چینی در دهه ۱۸۰۰ برای کار در معادن طلا عازم کالیفرنیا شدند در حالیکه مهاجران اروپایی برای کار در بخش صنعت به نیویورک مهاجرت کردند.

نام ایالت جمعیت متولد خارجی درصد جمعیت خارجی رایج ترین کشور مبدا
کالیفرنیا ۱۰٫۴۳۷٫۶۳۰ نفر ۲۷ درصد مکزیک
نیویورک ۴٫۴۴۲٫۲۴۷ نفر ۲۲٫۶ درصد جمهوری دومنیکن
نیوجرسی ۱٫۹۴۳٫۳۳۸ نفر ۲۱٫۸ درصد هند
فلوریدا ۳٫۹۶۷٫۶۷۱ نفر ۱۹٫۹ درصد کوبا
نوادا ۵۴۷٫۶۹۶ نفر ۱۹٫۳ درصد مکزیک

بهترین ایالت های آمریکا برای زندگی

برخی از ایالت های آمریکا در مراقبت های بهداشتی می درخشند، برخی در آموزش و پرورش اوج می گیرند و بعضی از آنها در هر دو برتری دارند. رتبه بندی بهترین ایالت های آمریکا علاوه بر مراقبت های بهداشتی و آموزشی، به معیارهایی همچون تراکم جمعیت، در آمد متوسط، میزان جرم، نرخ بیکاری، نرخ فقر، میزان تحصیلات توجه کرده است. در جدول زیر به بهترین ایالت های آمریکا برای زندگی اشاره شده است و پس از فاکتورهای تاثیرگذار در این انتخاب مورد بررسی قرار می گیرد.

نام ایالت متوسط درآمد نرخ بیکاری سطح سواد نرخ فقر
ویرجینیا ۷۱٫۵۳۵ دلار ۲٫۶ درصد ۳۷٫۶ درصد ۱۰٫۸ درصد
ماساچوست ۷۷٫۳۸۵ دلار ۲٫۹ درصد ۴۲٫۱ درصد ۱۰٫۷ درصد
نیوهمپشایر ۷۳٫۳۸۱ دلار ۲٫۶ درصد ۳۶ درصد ۷٫۸ درصد
یوتا ۶۸٫۳۵۸ دلار ۲٫۵ درصد ۳۲٫۵ درصد ۱۰٫۹ درصد
نیوجرسی ۸۰٫۰۸۸ دلار ۳٫۲ درصد ۳۸٫۱ درصد ۱۰٫۵ درصد

تراکم جمعیت (هرچه بالاتر، بهتر باشد)

چندین ایالت از این لیست دارای بالاترین تراکم جمعیت در کشور هستند. این بدان معنی است که آنها درصد زیادی از مردم را در یک منطقه خاص دارند. کسانی که فضای بازتر و گسترده تری می خواهند، باید هنگام جستجوی ایالت برتر برای زندگی، این آمار را در ذهن داشته باشند.

درآمد متوسط (هر چه بالاتر بهتر)

مطمئناً هرچه متوسط درآمد بالاتر باشد، بهتر است، زیرا مردم می خواهند در جایی زندگی کنند که ساکنین آن از وضعیت خوبی برخوردار باشند. متوسط ​​درآمد خانوار می تواند ایده واضح تری از میزان ثروتمند بودن یک ایالت ارائه دهد.

میزان جرم (پایین تر، بهتر)

این شامل میزان جرایم جنایت و سرقت وسایل نقلیه موتوری و غیره می باشد. این آمار شامل یافته های داده های FBI و سایر ارگان های دولتی برای به دست آوردن قرائت دقیق از جرایم در سراسر ایالت های آمریکا است.

نرخ بیکاری (پایین تر، بهتر)

یکی دیگر از معیارهایی که مردم می خواهند این تعداد کمتر شود، بیکاری است. ایالت های آمریکا از نظر در صد جمعیت بیکار از ۲٫۲٪ تا ۶٫۲٪ را شامل می شود. کمبود شغل می تواند به اقتصادی کند، مسکن با کیفیت پایین و کاهش سلامتی منجر شود.

میزان تحصیلات (بالاتر، بهتر)

این آمار درصد شهروندان ایالت دارای مدرک لیسانس یا بالاتر را بررسی می کند. به نظر می رسد این روزها تحصیلات دانشگاهی برای هر نوع پیشرفت شغلی ضروری است. هرچه این میزان پایین تر باشد، احتمال اینکه یک فرد تحصیل کرده در دانشگاه بیکار یا کم کار بماند بیشتر است.

نرخ فقر (هر چه پایین تر، بهتر)

با استفاده از داده های حاصل از بررسی جمعیت جهان، این لیست مشخص می کند که کدام ایالت های آمریکا بیشترین میزان ثروت را دارند. به نظر می رسد که چندین ایالت در این رتبه بندی در میان ده ثروتمند ترین ایالت قرار دارند. این امر به نتایج بهتر مسکن، تحصیلات و بهداشت اشاره دارد.

بهترین ایالت های آمریکا برای کار

ایالات متحده امریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۳ تریلیون دلار (حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص جهان) دومین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می رود. گفتنی است کشورهای کانادا، چین، مکزیک، ژاپن و آلمان بزرگترین شرکای تجاری آمریکا هستند. بزرگ ترین اقلام صادراتی آمریکا تجهیزات و ماشین آلات برقی است و بزرگترین اقلام وارداتی آمریکا اتومبیل است که بحث کار به آمریکا را بیشتر خواهد کرد. شایان ذکر است بخش بهداشت و خدمات اجتماعی با ۱۶ میلیون نفر شاغل بزرگترین بخش اشتغال در آمریکا می باشد.

طبق پژوهش های به دست آمده بر اساس ارزیابی های نرخ تولید ناخالص داخلی، ایالت کالیفرنیا با حدود ۲٫۷۵ تریلیون دلار بالاترین رتبه را بین ایالت های این منطقه به دست آورده است. این میزان برابر تولید ناخالص داخلی انگلیس است. این ایالت در سه زمینه، فعالیت های اقتصادی ویژه ای در آمریکا را در خود جای داده است که می توان از صنایع کشاورزی، صنایع با فناوری پیشرفته نظیر طراحی وب سایت و نرم افزار نام برد. اما بدون شک مهمترین صنعت ایالت کالیفرنیا صنعت سینماست که در کل دنیا رسوخ کرده و همه روزه برای همه ی مردم دنیا حتی در شبکه های تلویزیونی به نمایش گذاشته می شود و مهمترین دلیل آن حضور هالیوود در این ایالت است.

تگزاس به عنوان دومین ایالتی است که در حدود ۱٫۷۰ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارد. این میزان برابر تولید ناخالص کاناداست. نکته جالب این است که تگزاس با ۵۰ درصد نیروی کار کمتر به این میزان دست یافته است. اقتصاد تگزاس به عنوان دومین اقتصاد موفق آمریکا به حساب می آید و میزان بیکاری در این ایالت فقط ۶/۴ درصد است. تگزاس به ایالتی در آمریکا معروف است که مالیات بسیار کمی از ساکنین دریافت می کند و به طبع خدمات کمتری نیز به ساکنین این منطقه ارائه می نماید.

حال که بهترین ایالت های آمریکا را معرفی کردیم، در ادامه قصد داریم با بهترین شهرهای آمریکا برای کار و زندگی ایرانیان آشنا شویم:

بهترین شهر های امریکا برای تفریح

در امتداد ساحل شرقی، نیویورک و واشنگتن دی سی دو تجربه منحصر به فرد متفاوت از شهر را ارائه می دهد. در امتداد ساحل غربی، سانفرانسیسکو و لس آنجلس هر دو نقاط گرم گردشگران هستند. در جنوب غربی، لاس وگاس صحرا را زنده می کند و گراند کانیون یکی از بزرگترین خلاقیت های طبیعت را به نمایش می گذارد. در آن سوی سرزمین اصلی سواحل وایکیکی و جزایر گرمسیری هاوایی قرار دارند. اینها فقط چند مکان توریستی کشور آمریکا می باشند.

ایالت های آمریکا از ویژگی های جاذبه های گردشگری متعدد و متنوع برخوردار است. با این حال، برخی از ایالت ها به محبوب ترین مقصد گردشگری تبدیل شده اند. بهترین مکانها برای بازدید در ایالات متحده ممکن است به سادگی به علایق شخصی شما بستگی داشته باشد. ایالت نیویورک با ۳۰ درصد از کل بازدیدکنندگان به عنوان توریستی ترین ایالت آمریکا به شمار می رود. در ادامه به ۱۰ ایالت برتر توریستی کشور آمریکا اشاره می شود.

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا پر بازدید ترین ایالت در میان ایالت های آمریکا است. منطقه وسیع این ایالت شهرهای پر جنب و جوش، پارک های تفریحی، سواحل و شگفتی های طبیعی در خود جای داده است که در میان مسافران آمریکایی و بقیه جهان محبوب است. هر دو شهر لس آنجلس و سانفرانسیسکو به عنوان شهرهای دروازه در نظر گرفته می شوند و محبوب ترین و شناخته شده ترین مکان های گردشگری در این ایالت است. از جمله اماکن توریستی ایالت کالیفرنیا می توان به پل گلدن گیت، دیزنی لند و هالیوود اشاره کرد. برخی از پارک های ملی واقع در کالیفرنیا نیز مقصد قابل توجهی برای گردشگران هستند. به عنوان مثال، پارک ملی یوسمیتی در شمال کالیفرنیا به دلیل کوه های بلند، دره ها و آبشار های زیبا، کاملاً شناخته شده است.

ایالت فلوریدا

فلوریدا گاهی اوقات به عنوان ایالت آفتاب نیز شناخته می شود و به دلیل سواحل و پارک های مختلف یکی از جاذبه های مهم گردشگری است. به عنوان مثال، جزیره آملیا که دارای ویژگی های منحصر به فرد و یک دهکده میگو جذاب است که تعداد زیادی از مسافران را به منطقه جذب می کند. از دیگر اماکن توریستی ایالت فلوریدا می توان به Castillo de San Marcos ،Walt Disney World ،Everglades South Beach اشاره کرد.

ایالت نیویورک

از میان برترین ایالت های آمریکا که مسافران خارجی بیشترین بازدید را داشته اند، نیویورک ۳۰٫۵٪ از کل بازدیدکنندگان را تشکیل می دهد. نیویورک به عنوان مرکز فرهنگ و اقتصاد در آمریکا شناخته می شود و بزرگترین دریچه برای افراد متقاضی اقامت آمریکا محسوب می شود. چرا که این شهر همواره بیشتر از دیگر شهر ها و حتی چندین برابر سایر شهرهای آمریکا، بازدید کننده و مهاجر دارد.

این ایالت گرچه از مزایای آب و هوای گرم در تمام سال برخوردار نیست، اما یک تجربه فرهنگی، تاریخ و سرگرمی را فراهم می کند که با هیچ مکان دیگری در آمریکا قابل مقایسه نیست. اگر از علاقه مندان به کارهای نمایشی هستید، می توانید بهترین نمایش های جهان را در برادوی مشاهده کنید. اگر می خواهید از بناهای تاریخی دیدن کنید، مجسمه آزادی یکی از مشهورترین بناهای تاریخ این ایالت است.

شرایط زندگی در ایالت نیویورک آمریکا

شرایط زندگی در ایالت نیویورک بسته به شرایط افراد، تعداد اعضای خانواده، شهر مورد نظر و … متفاوت خواهد بود. با توجه به نرخ پایین بیکاری در شهر نیویورک و بسترهای مناسب برای ورود به بازار کار معمولاً بهترین انتخاب برای زندگی در این ایالت شهر نیویورک می باشد. از گذشته های دور تاکنون شهر نیویورک به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه و … به عنوان مقصد نهایی مهاجران در آمریکا محسوب می شود، از این رو نیویورک به دروازه ورود به آمریکا نیز شهرت دارد.

بدون شک شرایط زندگی در نیویورک نسبت به سایر شهرهای ایالت نیویورک بهتری خواهد بود، چراکه علاوه بر موقعیت های شغلی متعدد، کیفیت زندگی در این کلان شهر پرزرق و برق به مراتب بیشتر از شهرهای دیگر ایالت نیویورک خواهد بود. ایالت نیویورک در شمالی ترین قسمت کشور آمریکا قرار دارد، از این رو این ایالت دارای آب و هوایی بسیار معتدل و مطبوع می باشد، ایالت نیویورک جاذبه های گردشگری فراوانی را در دل خود جای داده است، که بخش اعظمی از این جاذبه ها نظیر مجسمه آزادی و آسمانخراش های خیره کننده در شهر نیویورک قرار دارند.

علاوه بر این بزرگترین بازار معاملات بورس جهان در شهر نیویورک و خیابان مشهور وال استریت قرار دارد، خیابان وال استریت هر ساله سرمایه گذاران فراوانی را به خود جذب می کند. با توجه به این موارد می توان گفت شرایط زندگی در ایالت نیویورک خصوصاً کلان شهر نیویورک برای کلیه افراد با شرایط متفاوت بسیار ایده ال خواهد بود.

هزینه های زندگی در ایالت نیویورک

هزینه های زندگی در ایالت نیویورک

هزینه های زندگی در ایالت نیویورک بسته به مواردی نظیر شهر محل زندگی، سبک زندگی، تعداد افراد خانواده و … متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی هزینه زندگی در ایالت نیویورک خصوصاً کلان شهر نیویورک به هیچ عنوان ارزان نخواهد بود، نیویورک از جمله مشهورترین شهرهای آمریکا می باشد که از لحاظ هزینه های زندگی در بین ۱۰ شهر گرانقیمت آمریکا قرار دارد.

البته موقعیت های شغلی فراوان و سرانه درآمد فردی بالا در نیویورک نسبت به اغلب شهرهای آمریکا به نوعی مشکل پرداخت هزینه های زندگی برای شهروندان را رفع نموده است. به طور کلی میانگین هزینه های ماهیانه زندگی در نیویورک برای یک نفر به شرح ذیل می باشد.

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک رفت و آمد هزینه های جانبی
۲۵۰۰ دلار ۵۰۰ دلار ۱۵۰ دلار ۵۰۰ دلار

لازم به ذکر است مبالغ ذکر شده در جدول فوق میانگین هزینه های زندگی ماهانه برای یکنفر می باشد، تعداد افراد خانواده و سبک زندگی افراد قطعاً تاثیر بسزایی در هزینه های زندگی خواهد داشت، از سوی دیگر هزینه های جانبی شامل هزینه های قبوض ماهیانه، تفریح، اینترنت، خرید لباس و… می باشد.

بهترین شهرهای ایالت نیویورک

ایالت نیویورک از حدود ۶۲ شهر کوچک و بزرگ تشکیل گردیده است، شرایط زندگی در هریک از شهرهای ایالت نیویورک کمی متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ ایالت نیویورک نسبت به شهرهای کوچک بیشتر می باشد، ولی شهرهای بزرگ این ایالت نظیر نیویورک، آلبانی، بوفالو، روچستر، یانکرز و سیراکیوز نسبت به شهرهای کوچکتر دارای امکانات رفاهی و اجتماعی بهتری می باشند. در این بخش از مطلب با ۳ شهر برتر ایالت نیویورک آشنا خواهیم شد.

نیویورک
نیویورک

نیویورک بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده آمریکا می باشد که از ۵ منطقه اصلی به نام های برانکس، بروکلین، منهتن، کویینز و استتن آیلند تشکیل گردیده است. این کلان شهر پر زرق و برق به عنوان قطب اقتصادی و سیاسی آمریکا محسوب می شود، نیویورک با بیش از ۵۳ آسمانخراش دارای بیشترین تعداد آسمانخراش ها در کل آمریکا است، از سوی دیگر بزرگترین بازار بورس جهان در خیابان وال استریت قرار دارد که بالاترین میزان حجم معاملات سهام در جهان را به خود اختصاص داده است.

شاید باور این جمله سخت باشد که تولید ناخالص داخلی نیویورک با بزرگترین کشور جهان یعنی روسیه برابر است، ولی این موضوع حقیقت دارد. علاوه بر قدرت اقتصادی، به لطف قرارگیری مجسمه آزادی (نماد ایالات متحده آمریکا) و همچنین مقر اصلی سازمان ملل متحد و ادارات دولتی متعدد در شهر نیویورک، این شهر به پایتخت اقتصادی و سیاسی جهان نیز شهرت دارد.

تا اوایل سال ۱۶۶۴ میلادی نیویورک با نام نیوآمستردام شناخته می شد، درحال حاضر جمعیت این کلان شهر با احتساب مناطق ۵ گانه و حومه شهر به بیش از ۱۹ میلیون نفر می رسد، نیویورک از زیرساخت های شهری بسیار مدرن و پیشرفته ای برخوردار است، خط متروی نیویورک طولانی ترین خط متروی شهری در آمریکا می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی ایده ال، تعدد موقعیت های شغلی، امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه و کیفیت بالای زندگی در نیویورک، می توان گفت بهترین شهر برای زندگی، کار، تحصیل و… در ایالت نیویورک شهر نیویورک است.

آلبانی
آلبانی

شهر آلبانی به عنوان پایتخت ایالت نیویورک محسوب می شود، این شهر در فاصله ۲۴۰ کیلومتری کلان شهر نیویورک و در مجاورت با رود هادسون قرار دارد، نرخ رشد جمعیت شهر آلبانی طی سالهای اخیر با سرعت قابل توجهی همراه بوده است، از دلایل اصلی رشد جمعیت در این شهر می توان به امکانات رفاهی و اجتماعی مناسب، شرایط اقتصادی ایده ال و کیفیت بالای زندگی اشاره کرد.

در حال حاضر آلبانی نزدیک به ۱ میلیون نفر جمعیت دارد، نام این شهر از نام دوک آلبانی اسکاتلندی الهام گرفته است، شهر آلبانی از مراکز علمی، فرهنگی و جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است، از این رو امروزه آلبانی به یکی از مقاصد علمی و تفریحی ایالت نیویورک تبدیل گردیده است.

روچستر
روچستر

روچستر سومین شهر بزرگ ایالت نیویورک می باشد، که در شمالی ترین نقطه ایالت نیویورک قرار دارد. با توجه به مناظر طبیعی بکر در روچستر این شهر به مقر بزرگترین و معتبرترین شرکت های عکاسی جهان تبدیل شده است، علاوه بر این روچستر شهری صنعتی با جاذبه های گردشگری فراوان است، امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال و تناسب درآمد و هزینه های زندگی باعث گردیده مجله فوربز شهر روچستر را به عنوان سومین شهر برتر آمریکا از لحاظ کیفیت زندگی معرفی نماید.

بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی

 

بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و کار ایرانیان

با توجه به اختلاف سلیقه و هدف کلی افراد در زندگی قطعاً انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار از دیدگاه اشخاص مختلف متفاوت خواهد بود. برای درک بهتر از شرایط و امکانات زندگی در هریک از شهرهای آمریکا افراد با توجه به هدف خود می بایست فاکتورهای گوناگونی نظیر استانداردهای زندگی، امکانات رفاهی، اجتماعی و تفریحی، شرایط کسب و کار، امنیت، شرایط تحصیل و … را مورد ارزیابی قرار دهند.

آستین (ایالت تکزاس)

شهر آستین سومین سال متوالی است که عنوان بهترین شهر امریکا برای زندگی ایرانیان را به خود اختصاص داده است. این شهر زیبا به نوعی مرکز اجرای موسیقی و فعالیت های هنری می باشد، رشد جمعیت آستین طی سالهای اخیر به بیش از ۷ درصد در سال رسیده است. از دلایل اصلی رشد جمعیت در این شهر استانداردهای بالای زندگی، موقعیت های شغلی مناسب، امنیت و رفاه اجتماعی می باشد. از سوی دیگر اجرای سیاست های مالی در راستای حمایت مالی از سرمایه گذاران آستین را به یکی از امن ترین و سودآورترین شهرهای آمریکا برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است.

دنور (ایالت کلرادو)

شهر دنور در مجاورت با رشته کوه های راکی قرار دارد، این شهر با وجود نزدیکی به رشته کوه های راکی از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار می باشد. دنور تنها ۱ ساعت با رشته کوه های راکی فاصله دارد و یکی از مراکز اصلی برای ورزش های زمستانی به شمار می آید. از لحاظ آزادی اجتماعی و شرایط کسب و کار دنور در بین بهترین شهرهای آمریکا قرار دارد. از سوی دیگر موقعیت های شغلی مناسب به همراه هزینه های منطقی زندگی در دنور این شهر را به یکی از محبوب ترین مناطق زندگی در آمریکا تبدیل نموده است.

فیت ویل (ایالت آرکانزاس)

فیت ویل قطب اقتصادی ایالت آرکانزاس به شمار می آید، صنایع و شرکت های مطرح این شهر عبارتند از والمارت، مواد غذایی تایسن، سرویس حمل و نقل  جی بی هانت. به واسطه حضور شرکت های مطرح و صنایع متنوع در فیت ویل موقعیت های شغلی بسیار مناسب و ایده الی برای شهروندان فراهم گردیده است. از سوی دیگر فضای آرامش بخش و چشم نواز فیت ویل چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در حال حاضر فیت ویل در بین ۱۰ شهر برتر آمریکا برای زندگی قرار دارد.

اقتصادی ترین شهرهای آمریکا

به گزارش بلومبرگ بخش اعظمی از اقتصاد آمریکا متکی به اقتصاد شهری است، این بدین معناست که تولید ناخالص داخلی آمریکا که معیار اصلی شرایط اقتصادی این کشور می باشد در اختیار کلان شهرهای صنعتی و اقتصادی آمریکا قرار دارد. در ادامه با شهرهای برتر آمریکا در زمینه اقتصاد و تجارت بیشتر آشنا خواهیم شد.

نیویورک

نیویورک قلب تپنده اقتصاد آمریکا می باشد و به شهر فرصت ها شهرت دارد. موتور اقتصادی نیویورک منطقه منهتن و به خصوص وال استریت می باشد، جایی که محل انجام دادوستدهای کلان تجاری و بالاترین حجم معاملات بورس در جهان می باشد. نیویورک به تنهایی یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است، شاخص های اقتصادی این کلان شهر با کشورهایی نظیر کانادا و کره جنوبی تقریباً برابر می باشد. تا پایان سال ۲۰۱۷ تولید ناخالص داخلی این ایالت ۱.۵ تریلیون دلار بوده است و انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۲۵ از ۲.۵ تریلیون دلار نیز عبور کند.

لس آنجلس

لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا در آمریکا است، این شهر از شهرت فراوانی در بین ایرانیان برخوردار است و بیشترین تعداد مهاجران ایرانی آمریکا در لس آنجلس زندگی می کنند. قدرت اقتصادی لس آنجلس با بیش از ۹۴۱ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی از لحاظ شاخص اقتصادی با کل اقتصاد عربستان تقریباً برابر است.

اقتصاد لس آنجلس بر پایه واردات و صادرات، صنایع سرگرمی (خصوصاً فیلمسازی)، هوافضا، فناوری و گردشگری است. بندرها به هم پیوسته لانگ بیچ درگاه واردات و صادرات به کشورهای شرق آسیا هستند و مقام پنجم پر رفت و آمدترین بندر دنیا را در اختیار دارند. لس‌ آنجلس بزرگترین مرکز ساخت و ساز در غرب ایالات متحده است. شرکت‌های سرگرمی از قبیل فاکس قرن بیستم و هوافضا مانند نورثروپ گرومن در این شهر قرار دارند.

شیکاگو

شیکاگو سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا و یکی از مراکز اصلی اقتصادی، حمل و نقل و فرهنگی در این کشور است. این شهر تأثیر زیادی در آموزش، سرگرمی و سیاست کشور دارد. شیکاگو به شهر آسمانخراش ها شهرت دارد. شیکاگو با تولید ناخالص سالیانه به میزان ۶۱۱/۵ میلیارد دلار سومین قدرت اقتصادی در آمریکا می باشد.

زیباترین شهرهای آمریکا

بدون شک کشور آمریکا برای هر نوع سلیقه ای جاذبه های فراوانی را در پی خواهد داشت. قطعاً آمریکا به واسطه سواحل رویایی، شهرهای پر زرق و برق و مناظر طبیعی حیرت انگیزی که در دل خود جا داده است به عنوان بهترین مقصد گردشگری در جهان شناخته می شود. در این بخش از مطلب با زیباترین شهرهای آمریکا آشنا خواهیم شد.

هاوایی

بدون شک هاوایی بسیار فراتر از ساحل‌ های کلیشه ای است که تصورات اکثریت درباره این جزایر را تشکیل داده است. وقتی که کلمه‌ هاوایی به گوش می‌خورد ذهن بی درنگ رنگ آبی ملایم به خود گرفته و به ساحل‌های طلایی و آرامش‌بخش جزیره می‌اندیشد، اما جالب است بدانید که برخی از بهترین نواحی جزیره در انتهای یک پیاده نوردی طولانی واقع شده‌اند. طبیعت دست نخورده و بکر به همراه امکانات رفاهی و لوکس هاوایی را به یک جزیره پر زرق و برق و باشکوه تبدیل نموده است.

سانفرانسیسکو

علی‌رغم تغییرات فرهنگی و دراماتیک اخیر، سانفرانسیسکو یکی از زیباترین شهرهای ایالات متحده باقی ماند. این شهر خلیجی با جاذبه‌های فرهنگی متعدد، مناظر حیرت‌انگیز و خانه‌های ساخته شده به سبک ویکتوریایی، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. علاوه بر این فضاهای سبز و سواحل شنی ممتد و پل گولدن گیت (Golden Gate)، جلوه عاشقانه و فضای رمانتیکی را به شهر بخشیده‌اند.

لاس وگاس

لاس وگاس شهری در ایالت نوادا آمریکا است که به پایتخت سرگرمی جهان شهرت دارد. این شهر به واسطه تاریخچه منحصر به فردی که دارد به شهر گناه نیز معروف است. لاس وگاس شهر کازینوها و تفریحات شبانه است، در این شهر اماکن تفریحی به صورت ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند. علاوه بر اماکن تفریحی این شهر از جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی برخوردار است.

پرجمعیت ترین شهرهای آمریکا

بر اساس آمار ارائه شده توسط Worldometer در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ کشور آمریکا دارای جمعیتی بالغ بر ۳۳۰۰۸۶۵۳۰ نفر است. سازمان ملل پیش بینی می کند تا اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی جمعیت کشور آمریکا به ۳۳۱۰۰۲۶۵۱ نفر برسد. جمعیت ایالات متحده آمریکا معادل ۴٫۲۵% از کل جمعیت کره زمین است.

به لحاظ جمعیت کشور آمریکا سومین کشور پرجمعیت در دنیا محسوب می شود، تراکم جمعیت در این کشور در هر کیلومتر ۳۶ نفر است. با توجه به امکانات فوق العاده آمریکا در اکثر زمینه ها و شرایط ایده ال زندگی در این کشور مهاجرت افراد از سایر کشورها به آمریکا روند رشد افزایش جمعیت این کشور را با سرعت بیشتری مواجه نموده است. در حال حاضر پر جمعیت ترین شهرهای آمریکا به شرح ذیل می باشند.

نیویورک

نیویورک با جمعیتی بیش از ۱۹/۵ میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر آمریکا می باشد، از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استیتن آیلند تشکیل گردیده است و یکی از قطب‌ های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جهان است.  برخی از افراد به دلیل اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منحصر به‌ فرد نیویورک، این شهر را پایتخت جهان نامیدند. لازم به ذکر است ابرشهر نیویورک با مساحت ۱۱٬۳۲۷ کیلومتر مربع، بزرگترین شهر جهان است.

لس آنجلس

لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین کلان شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. لس آنجلس در سواحل غربی کالیفرنیا قرار دارد، این شهر خانه هالیوود است و به واسطه جاذبه های گردشگری بی شماری که دارد به پایتخت گردشگری جهان شهرت دارد. در حال حاضر لس آنجلس با جمعیتی بالغ بر ۱۲/۵ میلیون نفر دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا می باشد. لازم به ذکر است لس آنجلس اولین شهر ایالت متحده آمریکا بود که جمعیت آن به ۱۰ میلیون نفر رسید.

شیکاگو

شیکاگو بزرگترین شهر ایالت ایلینویز می باشد که با جمعیتی نزدیک به ۹ میلیون نفر به عنوان سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا نیز شناخته می شود. شیکاگو همواره از جمله مهاجر پذیرترین شهرهای آمریکا به شمار می آید، این شهر بیشترین تعداد مهاجران آفریقایی و ایرلندی را در دل خود جای داده است. هرچند طی سالهای اخیر این جایگاه به شهرهای نظیر لس آنجلس و نیویورک تعلق گرفت.

بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل

بدون تردید از لحاظ اعتبار و امکانات آموزشی آمریکا رتبه نخست جهان را در اختیار دارد. بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS تعداد ۷ دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر جهان در آمریکا قرار دارند. از سوی دیگر بیش از ۳۰ درصد از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان در آمریکا قرار دارند. علاوه بر این استانداردهای بالای زندگی و شرایط ایده ال کار و زندگی آمریکا را به مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

به طور کلی اغلب شهرهای آمریکا از دانشگاه های معتبری برخوردار می باشند، یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی تامین هزینه های تحصیل در آمریکا و زندگی می باشد. در اینجا با ۳ شهر محبوب و کم هزینه جهت تحصیل در آمریکا بیشتر آشنا می شویم.

پیتسبورگ (Pittsburgh)

پیتسبورگ در شمال شرقی ایالت پنسیلوانیا قرار دارد، دانشگاه Carnegie Mellon که دارای رتبه جهانی ۲۷ می باشد، دراین شهر بنا گردیده است. علاوه بر امکانات آموزشی ایده ال هزینه های زندگی در پیتسبورگ نسبت به بسیار از شهرها و ایالت های آمریکا مناسبتر خواهد بود، جالب است بدانید که به دلیل بالا بودن کیفیت سطح زندگی در این شهر، چیزی حدود ۲۳ درصد از دانشجویان بین المللی در پیتسبورگ زندگی می کنند.

سانفرانسیسکو (San Francisco)

سانفرانسیسکو از جمله زیباترین و بهترین شهرهای آمریکا است. بر اساس رنتبه بندی سازمان جهانی QS معتبرترین و بهترین دانشگاه جهان درحال حاضر دانشگاه استنفورد (Stanford) می باشد که در سانفرانسیسکو قرار دارد. سانفرانسیسکو یکی از قطب های اصلی تکنولوژی و فناوری در آمریکا است. علاوه بر بالاترین سطح کیفیت آموزشی استانداردهای بالای زندگی و امکانات رفاهی و اجتماعی سانفرانسیسکو به یکی از محبوب ترین شهرهای جهان از دید دانشجویان بین المللی تبدیل گردیده است.

واشنگتن (Washington DC)

واشنگتن دسی پایتخت ایالات متحده آمریکا و یکی از مهم ترین شهرهای این کشور می باشد. بر اساس رتبه بندی های انجام شده از لحاظ شاخص کیفیت زندگی، این شهر توانسته رتبه ۶۰ جهان را به خود اختصاص دهد. از سوی دیگر واشنگتن به عنوان قطب سیاسی و تاریخی آمریکا در نظر گرفته می شود. این شهر خانه دانشگاه های معتبری نشیر College Park و Maryland می باشد، امکانات آموزشی ایده ال و استانداردهای بالای زندگی به همراه موقعیت های شغلی مناسب و کسب درآمد قابل توجه تنها بخشی از مزایای تحصی دانشجویان در واشنگتن خواهد بود.

نتیجه گیری

از این کشور به عنوان کشور فرصت ها و آرزوها یاد می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت و زندگی در آمریکا می باشند. انتخاب بهترین ایالت آمریکا برای زندگی به فاکتورهای زیادی از جمله هدف ورود به این کشور بستگی دارد. در این مقاله به بهترین ایالت های آمریکا از منظر توریستی ترین، وسیع ترین، پرجمعیت ترین، بهترین ایالت برای زندگی اشاره شده است. با مطالعه این مقاله می توان با توجه به هدف ورود بهترین ایالت آمریکا را انتخاب نمود.

برند آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای هرگونه اعزام به خارج، با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن به طور کامل آشنایی یابید. همچنین برای مشاوره رایگان می توانید با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر