info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط مهاجرت به کانادا

شاید وقتی عبارت مهاجرت به کانادا را می بینیم، به یاد افرادی بیفتیم که در چند سال گذشته به این کشور مهاجرت کرده اند، از دوستان و آشنایانی که با روش های مختلف کاری، نیروی ماهر و مهاجرت تحصیلی به کانادا سفر کرده اند تا افراد مشهوری مثل هنرمندان و ورزشکاران و حتی اختلاسگرانی که برای ادامه زندگی، کانادا را به عنوان مقصد خود برگزیده اند. تحریریه آریاناپارس قصد دارد در این مطلب به شرح و تفصیل موضوع مهاجرت به کانادا بپردازد.

ویدئو فرصت های کرونایی کانادا

 

مهاجرت به کانادا در گذر زمان

جمعیت حال حاضر کانادا، تا به امروز پنج بار دستخوش تغییرات بزرگی قرار گرفته است. موج اول مهاجرین، فرانسوی ها بودند که در قرن ۱۸ به منطقه کبک کانادا مهاجرت کرده اند و همین مهاجرت بزرگ دلیل اصلی اهمیت زبان فرانسوی در کانادا بخصوص در ایالت کبک محسوب می گردد.

موج دوم مهاجرت به کانادا توسط انگلیسی ها شکل گرفت که در میانه قرن ۱۹ به شکل کلونی های بزرگ به کانادا مهاجرت کرده اند. در مناطق مختلف کانادا بخصوص ایالت انتاریوی فعلی به حیات خود ادامه دادند.

موج سوم مهاجرین از اروپای مرکزی و شرق اروپا وارد کانادا شد. قبل از جنگ جهانی اول، مهاجرین از کشور های پرتغال، ایتالیا و اکراین وارد منطقه ای از کانادا شدند که امروزه به ایالت نوااسکوشیا معروف است.

موج چهارم مهاجرین را چینی ها و موج پنجم را مهاجرینی از سایر کشور های جهان شکل دادند.

آمار مهاجرتی کانادا در سال های اخیر

از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷، حدوداً تعداد ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار مهاجر به صورت سالیانه برای ادامه زندگی به کانادا مهاجرت نموده اند. دولت کانادا در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که قصد دارد ظرف ۳ سال به یک میلیون مهاجر مجوز ورود به کانادا را اعطا نماید و قرار است این عدد در سال ۲۰۲۰ به ۳۴۰ هزار نفر در سال افزایش پیدا کند.

دولت خیرخواه! کانادا چرا مهاجر می پذیرد؟

دولت کانادا ۳ دلیل اصلی برای پذیرش مهاجرین به این کشور را به عنوان اصلی ترین انگیزه های این کشور در تبیین سیاست های مهاجرتی این کشور اعلام داشته است.

دلایلتوضیحات
دلایل خانوادگیکه به کانادایی ها و مهاجرینی که طی سال ها به این کشور مهاجرت کرده اند اجازه می دهد با اقوام و خویشاوندان خود، ملاقات و یا زندگی کنند.
دلایل انسان دوستانهاین دلایل باعث ایجاد قوانینی جهت پذیرش مهاجرینی که به دلایلی اقدام به اخذ پناهندگی در کانادا نموده اند، شده است.
دلایل اقتصادیدولت کانادا بواسطه این دلایل، با پذیرش مهاجران از سراسر جهان، نیاز های اقتصادی خود را با پذیرش مهاجرین متخصص و دارای قدرت سرمایه گذاری بر طرف می سازد.

کانادا زیر سلطه ایرانی ها، آمار مهاجرت ایرانی ها به کانادا

در حال حاضر طبق آماری که در سال ۲۰۱۶ توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است، حدود ۱۵۵ هزار مهاجر ایرانی در حال زندگی در کانادا می باشند که این عدد حدود ۲ درصد از جمعیت مهاجرین به کانادا و نیم درصد از جمعیت کل کانادا را تشکیل می دهد.

طبق آمار، تعداد مهاجرین ایرانی در هر سال حدود ۲ درصد از تعداد کل مهاجرینی است که به کانادا مهاجرت می کنند. این عدد در سال ۲۰۱۵ به حدود ۴٫۵ درصد نیز رسیده است.

روش های مهاجرت به کانادا

دولت کانادا ۸ روش مهاجرتی برای ورود به این کشور را در سایت اداره ی مهاجرت کانادا اعلام کرده است، گفتنی است این روش ها برای مهاجرت کلیه افراد ساکن همه ی کشور های دنیا به کانادا می باشد و ممکن است بعضی از روش های معرفی شده، برای علاقه مندان ایرانی مهاجرت به کانادا کاربردی نباشد، در ادامه قصد داریم به بررسی ۸ روش معرفی شده جهت مهاجرت به کانادا بپردازیم.

سریع و خشن مثل اکسپرس اینتری

این روش از سال ۲۰۱۵ جایگزین روش قبلی مهاجرت به کانادا شده است. در این روش به درخواست متقاضی در دو مرحله مورد سنجش اداره مهاجرت کانادا قرار می گیرد. در مرحله اول متقاضی با اخذ حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن، بر اساس شرایط سن، مدرک تحصیلی، رشته و سایر فاکتور های مهم، قادر خواهد بود تا به مرحله دوم یعنی سیستم جامع امتیاز بندی کانادا راه یابد.

در این مرحله فاکتور های بسیاری مورد ارزیابی قرار می گیرد و متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص، قادر خواهند بود تا در یک صف انتظار (pool) قرار گیرند. در این مرحله دولت کانادا طی روش های مختلفی از میان تمام افراد واجد شرایط، تعدادی را به عنوان برگزیدگان این مرحله به صورت دوره ای انتخاب می کند. گفتنی است، روش اکسپرس اینتری یا ورود سریع در عمل پیچیدگی های زیادی دارد.

فاکتورهای امتیاز آورامتیاز
سن۷۷
تحصیلات۱۲۰
آیلتس۶۸
سابقه کار۲۵
فامیل کانادایی۱۵
امتیاز تصاعدی ترکیبی (این امتیاز در روش قدیمی (FSW) وجود نداشت)۱۳
در مجموع۳۱۸

اسپانسر فامیلی هست تا به خانواده ات بپیوندی

این روش، همانطور که از نامش مشخص شده است، روشی است که در آن فرد با داشتن دعوت نامه از فردی که یا یک کانادایی محسوب می شود و یا اقامت دائم کانادا را اخذ نموده است، می تواند جهت مهاجرت به کانادا اقدام نماید.

گفتنی است دولت کانادا برای دعوت از خانواده شرایط خاصی را برای فرد متقاضی مد نظر قرار داده است بنابراین در قدم اول می بایست بصورت کامل از شرایط اقدام جهت اقامت از طریق اسپانسر فامیلی آگاه شوید.

اگر تمایل دارید، در ارتباط با این روش بیشتر بدانید، آریاناپارس از شما دعوت می نماید تا مقاله مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر فامیل را به دقت مطالعه فرمایید.

استان ها خود مختار عمل می کنند روش استانی

بر خلاف روش اکسپرس اینتری که توسط دولت فدرال کانادا انجام می شود، روش مهاجرت استانی، روشی است که در آن هر یک از ۱۱ استان کانادا، بر اساس نیاز های خود، شرایط مجزایی برای مهاجرین در نظر می گیرند. اقدام برای هر استان ممکن است بر اساس سیستم اکسپرس اینتری و یا بصورت مستقیم یا non-exprees entry system صورت گیرد.

فرزند مستقل خانواده! نیروی متخصص کبک

زبان اصلی مردم در ایالت کبک فرانسوی است. شاید همین کافی باشد تا مشخص کند این ایالت تا چه حد بصورت کاملاً مستقل از سایر ایالت ها و دولت فدرال عمل می کند.

مهاجرت به کانادا از روش PEQ

Immigration to Canada by PEQ method

مهاجرت به کانادا از طریق PEQ از جمله روش هایی می باشد که منجر به دریافت اقامت دائم کشور کانادا می گردد. امروزه دریافت اقامت دائم کانادا از طریق روش های مهاجرتی اسکیلد ورکر و اکسپرس اینتری در اولویت روش های مهاجرتی به کانادا قرار گرفته است ولی به دلیل سختی های این مسیر بسیاری از افراد تمایل دارند از روش های جایگزین برای دریافت اقامت دائم استفاده نمایند.

برنامه های مهاجرتی متفاوت در استان های مختلف کانادا می تواند کمک شایانی به بسیاری از افراد جهت دریافت اقامت دائم کانادا نماید. هر کدام از این برنامه های استانی مزایا و معایبی را با خود به همراه دارند، برنامه های استانی مانند PEQ این مسیر را برای بسیاری سهل تر کرده اند.

برنامه  PEQ چیست؟

برنامه PEQ در واقع دریافت اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در استان کبک کانادا می باشد. این استان فرصت های بسیار خوبی برای اقامت پس از تحصیل در کانادا برای افرادی که در این استان تحصیل می کنند در نظر گرفته است. به این دلیل که در سایر استان های کانادا شرایط سخت تری برای دریافت کارت اقامت دائم کانادا وجود دارد، دریافت اقامت دائم در استان کبک از این طریق آسان تر می باشد.

مهاجرت از طریق روش PEQ شامل چه کسانی می شود؟

این روش مناسب افرادی می باشد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند، چرا که اگر قصد دریافت اقامت دائم از این طریق را دارید باید حتما ابتدا در کبک تحصیل کنید.

تحصیل در استان کبک مستلزم هزینه هایی می باشد که دانشجو باید آن را تامین کند پس اگر می خواهید به صورت رایگان تحصیل کنید، این روش مناسب شما نمی باشد. افرادی که قصد دریافت اقامت از طریق روش PEQ را دارند می بایست شرایط زیر را داشته باشند:

 • فارغ التحصیلان کبک
 • قصد اقامت و کار در کبک را داشته باشند
 • به عنوان دانشجو در طول مدت تحصیل در کبک اقامت داشته باشند و از قوانین تخطی نکرده باشند
 • حداقل نیمی از مدت تحصیل را در کبک اقامت داشته باشند
 • دارای مدرک تحصیلی واجد شرایط کبک باشند
 • مدرک زبان فرانسه در حد B2 داشته باشند
 • ارائه تمکن مالی برای خود و خانواده (همسر و فرزندان) حداقل به مدت ۳ ماه
 • دارا بودن حداقل ۱۸ سال و پاسپورت معتبر در زمان اپلای

چه افرادی واجد شرایط برای PEQ نمی باشند؟

علی رغم اینکه بسیاری از افراد می توانند از روش PEQ برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند، تعداد زیادی از افراد نیز می باشند که واجد شرایط برای اقدام از این روش نمی باشند. گزینه های زیر شامل این افراد می گردند:

 • با استفاده از بورسیه ای که نیاز به بازگشت به کشور خود را دارند وارد کبک شده باشند
 • شروع به تحصیل در رشته دیگری در کبک نموده باشند
 • بیشتر از ۳۶ ماه از اتمام تحصیلاتشان در کبک گذشته باشد

این افراد می توانند با دریافت مشاوره صحیح روش های مهاجرتی دیگری را برای دریافت اقامت دائم کانادا در پیش گیرند. مشاورین ما آماده بررسی شرایط شما دوستان عزیز و ارائه مشاوره رایگان مهاجرتی در ساعات مختلفی از روز می باشند. با آگاهی از ابعاد کاری، تحصیلی و سنی مناسب خود جهت انتخاب بهترین روش مهاجرتی با مجموعه آریاناپارس در تماس باشید.

چه شغل هایی برای اقامت از طریق PEQ مناسب می باشند؟

طیف مشاغل مناسب برای برنامه PEQ گسترده می باشد که نام بردن همه آنها در این مقاله نمی گنجد، متقاضیان عزیز باید در نظر داشته باشند که مشاغلی که فول تایم هستند (حداقل ۳۰ ساعت در هفته) و مشاغل تمام وقتی که تحت قوانین اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی و یا برنامه تبادل جوانان در نظر گرفته می شوند جزو مشاغل مناسب برای این برنامه به حساب می آیند. کارهایی که نیمه وقت می باشند برای اقدام از این طریق مناسب نمی باشند.

با چه مدارک تحصیلی می توان برای PEQ اقدام نمود؟

مدارکی که در زیر نام برده می شوند از دسته مدارک تحصیلی می باشند که می توان با آنها برای برنامه PEQ اقدام نمود. این مدارک طیفی از مدارک دانشگاهی و آموزش های فنی حرفه ای می باشند که در این قسمت عنوان می کنیم.

 • مدرک کارشناسی
 • مدرک کارشناسی ارشد
 • مدرک دکتری
 • مدرک دیپلم مطالعات دانشگاهی-آموزش های فنی
 • مدرک دیپلم فنی حرفه ای، که طی آن ۹۰۰ ساعت تحصیل گذرانده باشد
 • گواهینامه دوره های شغلی که ثابت کند فرد حداقل ۹۰۰ ساعت تحصیل کرده است
 • گواهینامه کالج که طی آن فرد حداقل ۹۰۰ ساعت تحصیل کرده باشد

دوره های آموزشی در کبک می توانند از ۸ ماه تا بیشتر از ۲ سال باشند. متقاضیان این برنامه باید در دوره هایی که ۱۸۰۰ ساعت می باشند شر کت نمایند و باید حداقل ۹۰۰ ساعت این دوره ها را گذرانده باشند و همچنین تجربه ۶ ماه کار تمام وقت در کبک پس از برنامه تحصیلی و در حوزه آموزشی خود کسب نمایند.

الزامات زبان

یکی دیگر از مواردی که برای اقدام از طریق روش PEQ برای متقاضیان ضروری می باشد نشان دادن مهارت آنها در زبان فرانسه می باشد. برای نشان دادن دانش زبان فرانسه باید به موارد زیر دقت نمود

 • انجام یک تست استاندارد زبان مانند TEF
 • تایید الزامات زبانی توسط یک سازمان فنی حرفه ای
 • حداقل سه سال تحصیل تمام وقت به زبان فرانسه

از تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۰ همسر فرد متقاضی که نام او در درخواست جهت اقامت دائم کبک ذکر شده باشد نیز باید دانش زبان فرانسه خود را در مهارت مکالمه حداقل در سطح متوسط رو به بالا نشان دهد، این شرط معادل کسب نمره ۷ یا ۸ در آزمون CLB و آزمون مهارت های زبان فرانسه در مهارت شفاهی ویژه متقاضیان بزرگسال مهاجرت به کبک است.

تفاوت روش PEQ با دیگر روش ها چیست؟

در دیگر روش های مهاجرت به کانادا لزومی به تحصیل در استان مورد نظر نخواهید داشت ولی اگر تحصیلات خود را به عنوان مثال در استان بریتیش کلمبیا به پایان برسانید، شرایط مساعدی برای دریافت اقامت از این طریق برایتان فراهم خواهد شد. در حالی که در روش PEQ باید الزاما در کالج ها و دانشگاه های کبک مشغول به تحصیل شوید.

در این روش احتیاجی به ارائه نمره زبان فرانسه برای اخذ پذیرش تحصیلی از ابتدا ندارید در حالی که در روش های دیگر باید حتما مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه را ارائه دهید. در این روش احتیاجی به ارائه سابقه کار برخلاف روش های دیگر ندارید و یکی از تفاوت های بزرگ این روش با دیگر مسیرهای مهاجرتی در مدت زمان آنها می باشد، روش PEQ  در مدت زمان ۸ ماه به نتیجه می رسد درحالی که روش های دیگر ۲ تا ۳ سال نیز به طول می انجامند.

مراحل اقدام برای روش PEQ

در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹ تغییراتی در پی ای کیو بوجود آمد. این تغییرات به منظور پاسخگویی بهتر به نیازهای بازار کار و تسهیل مشارکت کامل مهاجران در جامعه کبک، به زبان فرانسوی طراحی شده است. بیشترین تغییرات در اول نوامبر ۲۰۱۹ با چند مورد استثنائات، از اول ژانویه ۲۰۲۰ وارد عمل می شود.

چنانچه فارغ التحصیل یک رشته آموزشی از یک موسسه متوسط خصوصی یا دولتی در کبک باشید که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش و ورزش استان کبک باشد می توانید تا ۳ سال برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل اقدام نمایید.

هزینه های انجام پروسه

برای انجام برنامه PEQ  باید هزینه هایی را پرداخت نمایید که شامل موارد زیر می گردد

 • متقاضی اضلی ۷۹۸ دلار
 • همسر ۱۷۱ دلار
 • کودکان وابسته ۱۷۱ دلار

هزینه ها برگشت پذیر نمی باشند، حتی اگر درخواست شما رد شود. اگر پرداختتان را درست انجام ندهید، بازگردانده می شود. پس از اتمام تحصیل در کبک می توانید با ارائه مدارک تحصیلی خود به اداره مهاجرت برای اقامت دائم این کشور اقدام نمائید.

مزایای روش PEQ چیست؟

دریافت اقامت دائم کانادا خود مزایایی دارد که باعث شده است این روزها افراد زیادی برای دریافت آن اقدام نمایند، حال اینکه کدام روش مهاجرتی در استان های کانادا بهتر از مابقی روش ها می باشد احتیاج به تحقیق در این زمینه دارد.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای دو مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور و اعزام دانشجو می باشد به همه شما دوستان عزیز توصیه می نماید برای انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی با وکیلان مجرب مشورت نمائید. مشاورین آریاناپارس در ساعات مختلفی از روز آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.

از مزایای روش PEQ می توان به چند مورد زیر اشاره کرد

 • مدت زمان کوتاه آن به نسبت سایر روش های مهاجرتی
 • احتیج نداشتن به مدرک زبان از ابتدای آغاز پروسه
 • آسان تر بودن این برنامه برای دریافت اقامت دائم به نسبت سایر روش های مهاجرتی به کانادا
 • هزینه های پایین تحصیل به زبان فرانسه در کبک به نسبت سایر استان های کانادا
 • شرایط کاری مناسب پس از اتمام تحصیل در کبک
 • هزینه های پایینتر زندگی در استان کبک به نسبت سایر استان های کانادا

معایب روش PEQ

علاوه بر مزایای زیادی که دریافت اقامت از طریق برنامه PEQ وجود دارد معایبی مانند یادگیری زبان فرانسه نیز وجود دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت. یادگیری زبان فرانسه خود چالش بزرگی برای بسیاری از افراد می باشد که در این برنامه یادگیری آن الزامی است.

چستچوی کار در محیطی فرانسوی زبان نیز ممکن است ابتدا برایتان مشکلاتی را به همراه داشته باشد چرا که تسلط به زبان فرانسوی به اندازه ای که در فعالیت های روزانه اتان به هیچ مشکلی بر نخورید کمی زمانبر است.

یکی دیگر از معایب این روش زندگی در استانی از کانادا می باشد که به نسبت سایر استان ها شرایط آب و هوایی مناسبی ندارد و بصورت معمول کمتر نور آفتاب را تجربه خواهید نمود و این موضوع گاها برای بسیاری از مهاجران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کبک بزرگترین ایالت کانادا از نظر مساحت می باشد، منطقه ای با فرهنگ فرانسوی زبان که سالانه بیش از ۲۰۰۰۰ نفر برای گذراندن دوره های مختلف تحصیلی وارد این استان می گردند و پس از تحصیل اقدام به اخذ اقامت کانادا از طریق این استان می نمایند.

 • فارغ التحصیلان کبک
 • قصد اقامت و کار در کبک را داشته باشند
 • به عنوان دانشجو در طول مدت تحصیل در کبک اقامت داشته باشند و از قوانین تخطی نکرده باشند
 • حداقل نیمی از مدت تحصیل را در کبک اقامت داشته باشند
 • دارای مدرک تحصیلی واجد شرایط کبک باشند
 • مدرک زبان فرانسه در حد B2 داشته باشند
 • ارائه تمکن مالی برای خود و خانواده (همسر و فرزندان) حداقل به مدت ۳ ماه
 • دارا بودن حداقل ۱۸ سال و پاسپورت معتبر در زمان اپلای

برنامه مهاجرت آتلانتیک

این برنامه مهاجرتی به کارفرمایانی که در منطقه آتلانتیک کانادا قرار دارند اجازه ی درخواست جذب نیروی خارجی می دهد. منطقه آتلانتیک از سه استان نیوبرانزویک، نوااسکوشیا و جزیره پرنسس ادوارد تشکیل شده است.

در این برنامه مهاجرتی در صورتی که فرد متقاضی اخذ اقامت کانادا بتواند از کارفرمایانی در یکی از ۳ استان نام برده دعوت نامه شغلی دریافت نماید، قادر خواهد بود تا برای اقامت دائم کانادا اقدام نماید. گفتنی است در این روش، کارفرمای کانادایی باید ثابت کند نیروی کاری با شرایط مورد نظر وی به صورت منطقه ای یافت نگشته است و وی برای تامین نیاز های خود ناچار به استخدام یک نیروی کار خارجی است.

برنامه مخصوص پرستاران و نیروهای مراقبتی

از ماه ژوئن ۲۰۱۹، دولت کانادا به افرادی که در حوزه های مراقبتی و پرستاری پیشنهاد شغلی مشخصی از یک کارفرما کانادایی داشته باشند، تحت شرایط خاصی اقامت دائم کانادا را اعطا می نماید.

ویزایی برای کارآفرینان، استارت آپ ویزا

دولت کانادا برای افرادی که صاحب ایده های نو و خلاق هستند، نوعی از ویزا را با نام ویزای استارت آپ ایجاد کرده است. گروه هدف اصلی این برنامه افرادی هستند که:

  • خلاقند و ابداع کننده

  • توانایی ایجاد شغل برای کانادایی ها را دارند

  • دارای توان رقابتی در سطح جهانی هستند

در این روش، فرد متقاضی باید از یکی از سازمان های مشخص شده توسط دولت کانادا، گواهی جهت تاییده ایده نو آورانه خود را دریافت نماید. بسیاری از کارآفرینان ایرانی نیز قادر خواهند بود تا با اقدام جهت اخذ این نوع ویزا، نه تنها موفق به اخذ اقامت کانادا شوند بلکه بتوانند با جذب یک شرکت اسپانسر کانادایی، طرح ها و ایده های خویش را سریعتر به مرحله عمل برسانند.

کم هزینه ولی زمانبر مثل ویزای خود اشتغالی

دولت کانادا برای مهاجرینی که سابقه فعالیت های مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر و سوابق ورزشی خاصی دارند، برنامه مهاجرتی خاصی تحت عنوان مهاجرت از طریق خود اشتغالی را ایجاد نموده است. در این روش می بایست برای دولت کانادا اثبات گردد که شما قادر خواهید بود تا تاثیر چشمگیری در بخش فرهنگ و یا بخش ورزش کانادا داشته باشید.

برنامه مهاجرتی مناطق شمالی

در این روش متقاضی می بایست از یکی از ۱۰ منطقه معرفی شده توسط اداره مهاجرت کانادا دعوت نامه کاری دریافت نماید. این مناطق از میان شهر ها و بخش های کوچک تر  و کم توان تر کشور کانادا انتخاب شده است. هدف از این برنامه مهاجرت، افزایش توان اقتصادی و کمک به رشد این مناطق می باشد.

روش های اخذ پناهندگی کانادا

برای ارائه درخواست پناهندگی کانادا به اداره مهاجرت این کشور ۲ روش وجود دارد. روش اول مربوط به افرادی است که معمولاً به صورت غیر قانونی وارد خاک کانادا می شوند و خود را به عنوان پناهجو به ماموران مرزبانی کانادا معرفی می نمایند و روش دوم افرادی هستند که معمولاً به صورت قانونی وارد کشور کانادا می شوند و پس از مستقر شدن در این کشور درخواست پناهندگی خود را به دفاتر پلیس مهاجرت کانادا ارائه می دهند.

رسیدگی به پرونده های پناهجویان وظیفه افسران اداره مهاجرت کانادا می باشد و مهم ترین نکته برای دریافت موافقت با درخواست شما در ارتباط با پناهندگی کانادا ارائه دلایل و مدارک معتبر و قابل استناد (کیس پناهندگی) است.

لازم به ذکر است مهاجرت از طریق پناهندگی امری خطرناک و غیرقابل پیش بینی به شمار می آید، از این رو مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی در ارتباط با مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

معایب پناهندگی کانادا

متاسفانه در طی سال های اخیر این باور غلط بین افراد بسیاری رواج یافته که مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی گزینه مناسبی جهت دریافت اقامت دائم این کشور می باشد، درحالی که روش های قانونی و مناسب تری نظیر ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کار کانادا نسبت به پناهندگی وجود دارد. معمولاً بررسی پرونده های مربوط به پناهندگی کانادا بین ۶ ماه تا ۱ سال زمان می برد، هزینه های زندگی در کشور کانادا خصوصاً هزینه های مربوط به مسکن به هیچ وجه ارزان نیست. با توجه به این موضوع که قبل از اعلام رای اداره مهاجرت در ارتباط با درخواست پناهندگی کانادا فرد متقاضی به هیچ عنوان اجازه کار نخواهد داشت و دولت این کشور در این مدت حقوق بسیار کمی به پناهجو پرداخت می نماید که باعث می شود پناهجو از ابتدا با شرایطی سخت، دست و پنجه نرم کند.

از دیگر دلایل سختی زندگی در کانادا برای پناهجویان شرایط آب و هوایی و بارش های سنگین برف در این کشور می باشد به طوری که بسیاری از مناطق کانادا خالی از سکنه است، همچنین سازگاری با سیستم پیچیده مالیاتی کانادا برای بسیاری از افراد دشوار است.

برنامه‌های نامزد استانی (PNPs)

اینها برنامه ‌هایی هستند که به مناطق در کانادا اجازه می‌ دهند نامزد هایی را معرفی کنند که نیازهای خاص بازار کار خود را برآورده می‌کنند.  PNP ها معیارها و فرآیندهای درخواست خود را دارند و نامزدها برای واجد شرایط بودن باید هم شرایط فدرال و هم استانی را برآورده کنند.

حمایت مالی

شهروندان کانادایی و مقیم دائم می توانند از اعضای نزدیک خانواده خود مانند همسر، والدین و فرزندان تحت تکفل برای مهاجرت به کانادا حمایت مالی کنند. حامیان مالی باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشند و متعهد به حمایت مالی و عاطفی از اعضای خانواده تحت حمایت خود باشند.

مجوزهای تحصیلی

دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا مجوز تحصیل دریافت کنند.  پس از اتمام تحصیلات خود، آنها ممکن است واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشند، که می تواند منجر به اقامت دائم شود.

مهاجرت تجاری

کارآفرینان، سرمایه گذاران و افراد خوداشتغال ممکن است واجد شرایط برنامه های مهاجرت تجاری باشند که آنها را ملزم به سرمایه گذاری قابل توجه در یک تجارت کانادایی یا ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی می کند.

برنامه های پناهندگی و بشردوستانه

کانادا تعهدی قوی برای محافظت از پناهندگان و سایر جمعیت های آسیب پذیر دارد.  برنامه های متعددی وجود دارد که به پناهندگان و کسانی که در کشور خود با آزار و اذیت یا خطر مواجه هستند، اجازه می دهد تا در کانادا پناهندگی و اسکان مجدد داشته باشند.

هر روش مهاجرت الزامات، فرآیندهای درخواست و زمان پردازش خاص خود را دارد. بسیار مهم است که معیارهای واجد شرایط بودن برای هر برنامه را به دقت تحقیق و درک کنید و در صورت نیاز از یک وکیل یا مشاور مهاجرت راهنمایی بگیرید.

موانع مهاجرت به کانادا

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

اولین دلیل این است که درخواست شما نتوانسته است مسئول سفارت و یا آفیسر را قانع کند، در صورتی که آفیسر شک کند که احتمال دارد شما پس از پایان دوره ویزا  کانادا را ترک نمی کنید، درخواست ویزای شما را رد می کند. پایبند بودن شما به ترک کانادا و اقامت موقت در دوران تحصیل در کانادا از اهمیت به سزایی برای این کشور برخوردار است تا جایی که در بند ۲۱۶ قانون مهاجرت کانادا آمده است: همواره وظیفه متقاضی است که نشان دهد قصد اقامت موقت در کانادا را داشته و در پایان تحصیل خود کانادا را ترک خواهد کرد.

از دیگر دلایل ریجکتی ویزای کانادا، تقاضای بالا برای دریافت ویزا و ظرفیت کم این کشور به نسبت تعداد متقاضیان است، بنابراین به طور طبیعی باید بعضی از پرونده ها را ریجکت کنند.

مسئله بعدی زمان محدودی است که آفیسرها برای هر پرونده در نظر می گیرند، در واقع چون تعداد پرونده ها به نسبت تعداد آفیسرها بسیار زیاد است، آنها برای سرعت عمل بخشیدن به کار خود برای هر پرونده زمان محدودی را صرف می کنند که در این شرایط احتمال خطا و یا بررسی ناقص مدارک وجود دارد.

اما بیشترین دلیل در ریجکت ویزای کانادا، نقص در پرونده، وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک مورد نیاز است. بنابراین به هنگام ارسال مدارک به گونه ای برنامه ریزی کنید که بتوانید آفیسر را قانع کنید.

دلایل ریجکتی ویزای های مختلف کانادا

دلایلا مختلفی برای ریجکت شدن هریک از انواع ویزاهای کانادا وجود دارد که در ادامه به ذکر هریک از موارد خواهیم پرداخت.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

پرونده ارسالی شما برای درخواست ویزای توریستی کانادا باید به گونه ای باشد که آفیسر را قانع کند که شرایط لازم برای ویزای توریستی را دارید و پس از پایان مدت ویزا به کشور خود بر می گردید.

دلایل اصلی رد شدن ویزای توریستی به شرح زیر است:

 • نداشتن تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های سفر .
 • ضعیف بودن اوضاع مالی دعوت کننده شما .
 • هدف سفر شما برای آفیسر قانع کننده نباشد و او به این نتیجه برسد که شما قصد اقامت طولانی مدت را دارید و پس از پایان مدت ویزا خاک کانادا را ترک نمی کنید.
 • سابقه سفرهای قبلی شما.
 • نداشتن برنامه درست و دقیق برای سفر.
 • ناقص بودن مدارک و فرم های درخواستی یا عدم ارسال درست آنها.
 • پیوند های شما با کشور مبدا.

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

در هنگام رد ویزای تحصیلی کانادا طی یک نامه ای به متقاضی توضیح داده می شود که او باید چه مواردی را در پرونده درخواستی خود اثبات کند، اما نتوانسته است که آفیسر را در این موارد قانع کند.

لیست دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا:

 • عدم اثبات تمکن مالی برای هزینه های زندگی و تحصیلدر کانادا.
 • عدم اثبات بازگشت به کشور خود پس از پایان تحصیل.
 • عدم اثبات برای ترک کانادا پس از اتمام دوره ویزای خود.
 • ناقص بودن مدارک .
 • عدم ارسال درست مدارک و فرم ها و یا پر کردن ناقص فرم های درخواستی.
 • گنگ و نامشخص بودن برنامه تحصیلی.
 • پیوند ضعیف نسبت به کشور مبدا در مقایسه با کشور مقصد.

فعالیت سفارت کانادا 

متاسفانه در حال حاضر سفارت کانادا در ایران تعطیل می باشد و هیچ گونه فعالیتی در زمینه صدور ویزا انجام نمی دهد. برای ارائه مدارک و انجام بیومتریک و کلیه امور مربوط به صدور ویزای کانادا هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به سفارتخانه کانادا مستقر در کشورهای همسایه اقدام نمایند.

ساعات کار سفارتخانه کانادا در ترکیه از دوشنبه تا شنبه از ۸٫۳۰ صبح الی ۱۴٫۳۰ بعدازظهر می باشد.

آدرس سفارت کانادا در استانبول:

Consulate General of Canada – ۲۰۹ Buyukdere Caddesi – Tekfen Tower – Levent 4, Istanbul – ۳۴۳۹۴ Turkey

آدرس سفارت کانادا در آنکارا:

Cinnah Caddesi No: 58 – ۰۶۶۹۰, Cankaya – Ankara, Turkey

نحوه اخذ وقت سفارت 

اخذ ویزای کانادا متقاضیان زیادی در سرتاسر دنیا دارد که با توجه به هدف سفر افراد نوع ویزا متفاوت می‌باشد. با توجه به این موضوع که در حال حاضر تمامی فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران به حالت تعلیق درآمده است، شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا باید از طریق نمایندگان قانونی در کشورهای همسایه همانند ترکیه اقدام نمایند و همچنین متقاضیان می‌توانند از طریق آنلاین نیز مراحل اخذ ویزای کانادا را انجام دهند.

جهت اخذ وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین می توانید به سایت رسمی سفارت این کشور مراجعه نمایید و با تکمیل نمودن فرم های مربوطه و پرداخت هزینه سفارت به صورت آنلاین وقت سفارت را دریافت نمایید. توجه داشته باشید با توجه به نوع ویزای درخواستی از سوی شما فرم ها مربوطه را با دقت تکمیل نمایید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت

برای دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین می توانید اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت کانادا عبارتند از:

 • ارائه فرم درخواست ویزا تکمیل شده از سوی متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه سفارت
 • ارائه پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه مدارک شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)
 • نشانی و آدرس متقاضی

تنها در صورت صحیح بودن اطلاعات به صورت کامل و بدون نقص، وقت سفارت برای فرد تعیین خواهد شد و در صورت وجود هر گونه اشکالی در پروسه رزرو ناموفق خواهد بود. وقت سفارت قابل کنسل شدن و یا زمان بندی مجدد نخواهد بود و در صورتی که در موعد مقرر در سفارت حاضر نشوید می بایست مجددا وقت سفارت بگیرید.

هزینه های سفارت کانادا

قدم نخست جهت اخذ ویزای کانادا دریافت وقت سفارت این کشور می باشد، جهت انجام این امر متقاضیان می توانند شخصاً یا توسط دفاتر مربوطه اقدام نمایند. توجه داشته باشید اگر قصد دارید شخصاً اقدام به اخذ وقت سفارت کانادا نمایید، با دقت کامل فرم های مربوطه را تکمیل نمایید. دریافت وقت سفارت به نظر کار ساده ای است ولی هرگونه اشتباه و نقص در مدارک ارائه شده از سوی شما باعث پرداخت هزینه های بیشتر خواهد شد.

در حال حاضر هزینه انگشت نگاری (بیومتریک) ۸۵ دلار و هزینه صدور ویزا ۱۰۰ دلار می باشد که جمعاً ۱۸۵ دلار برای اخذ وقت سفارت کانادا از سوی متقاضی پرداخت خواهد شد. این مبلغ به هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد.

روش های مهاجرت از آلمان به کانادا

کانادا جز کشور هایی است که برای بحث مهاجرت خود دارای برنامه های دقیق می باشد ، تا به امروز بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی مختلف از سوی دولت کانادا برای افراد خارجی ارائه شده است که با استفاده از آن می توانند که اقامت کشور کانادا را دریافت کنند.

خوب است بدانید که شرایط برای دریافت ویزا کانادا برای تمام افراد یک ملیت یکسان است به عنوان مثال تفاوتی بین یک فردی که اژ ایران اقدام به دریافت ویزای کانادا می کند با فردی که ساکن آلمان است و قصد درسافت ویزای کانادا را دارد یکسان می باشد.

به طور کلی برای مهاجرت از آلمان به کانادا روش های مختلفی وجود دارد که برخی از شایع ترین آنها عبارت است از : * از طریق تحصیلی * کاری * سرمایه گذاری * اسپانسرشیپ 

هر یک از این روش ها نیازمند دارای بودن مدارک و شرایط خاص می باشد که در صورتی که این مدارک موجود نباشد نمی توانید کار را به سرانجام برسانید.

مشاغل مناسب برای مهاجرت از آلمان به کانادا

در بخش قبلی در رابطه با مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق تخصص شغلی به صورت خلاصه صحبت کردیم ، در این بخش به بررسی مشاغل مناسب برای مهاجرت از آلمان به کانادا می پردازیم. کشور کانادا از دسته کشور هایی است که افراد را بر اساس قابلیت و توانایی آنها ترتیب بندی می کند نه بر اساس ملیتی که دارند.

به عبارت دیگر شرایط مهاجرت برای تمام افراد یک ملیت کاملا یکسان است و ان چیزی که افراد را از هم متمایز می کند میزان شایستکی و تخصص آنها در زمینه های مختلف می باشد. همچنین از نظر موفعیت های شغلی کانادا کشوری است که نسبت به میزان جمعیتی که دارد موقیعت های شغلی بیشتری دارد.

پس در صورتی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید نگران نباشید زیرا برای هر تخصصی در این کشور شغل مناسب را می توانید پیدا کنید. برای مهاجرت از آلمان به کانادا از طریق تخصص کاری یا شغلی نیز برای تمام تخصص ها کار وجود دارد اما برخی از موارد همانند مهندس ، شغل های زمینه کامپیتر و ای تی ، پزشک و .. سریع تر می توان که شغل مناسب را یافت.

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۳

شرایط مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۳ دستخوش تغییراتی قرار گرفته است. خبر خوش برای علاقه مندان به کشور کانادا در همین راستا می باشد. بدین صورت که در ۳ سال آینده میزان قبولی پرونده های کشور کانادا ارتقا پیدا کرده است و افراد بیشتری مجوز حضور در این کشور را دریافت می نمایند. این میزان در سال های مهاجرت به کانادا بی سابقه بوده است. در این برنامه سه ساله، در حدود ۱ میلیون ۲۰۰ هزار مهاجر مچوز حضور در کشور کانادا را دریافت می نمایند.

تاثیرات کرونا و عدم حضور افراد در این کشور، میزان پایین زاد و ولد و جمعیت پیر این کشور همگی مسبب این اتفاق شده اند. از همین رو افراد در صورت ارائه سوابق و مدارک مورد نیاز با شانس بالاتری نسبت به سال های گذشته قادر خواهند بود برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. از همین رو از این فرصت و زمان می توان به عنوان بهترین بازه زمانی برای اقدام برای مهاجرت به کانادا قلمداد کرد.

قوانین مهاجرت به کانادا

قوانین مهاجرت کانادا بر افرادی که می توانند وارد کانادا شوند و در آن بمانند و همچنین حقوق و تعهدات مهاجران و پناهندگان را تعیین می کند. قوانین اصلی حاکم بر مهاجرت به کانادا، قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان (IRPA) و مقررات مربوط به آن است.

IRPA  معیارهای اعطای ویزا، مجوز کار و اقامت دائم و همچنین دلایل عدم پذیرش و حذف را تعیین می کند. همچنین چارچوب قانونی برای حمایت از پناهندگان و اسکان مجدد بشردوستانه را ایجاد می کند.

تحت IRPA، همه مهاجران به کانادا باید تحت بررسی های پزشکی و امنیتی قرار بگیرند و نشان دهند که معیارهای واجد شرایط بودن ویزا یا برنامه مورد نظر را دارند.

برخی از متقاضیان نیز ممکن است ملزم به شرکت در مصاحبه یا ارائه مدارک اضافی باشند. هدف قوانین مهاجرت کانادا محافظت از سلامت، ایمنی و امنیت کانادایی ها و در عین حال ترویج رشد اقتصادی و ادغام اجتماعی است. آنها اتحاد مجدد خانواده، کارگران ماهر و با استعداد، و کسانی که می توانند به اقتصاد و جامعه کانادا کمک کنند، اولویت دارند.

در سال‌های اخیر، قوانین مهاجرتی کانادا انعطاف ‌پذیرتر شده و نسبت به واقعیت‌های اجتماعی و اقتصادی در حال تغییر واکنش نشان می‌ دهد. دولت برنامه ها و سیاست های جدیدی را برای جذب دانشجویان بین المللی، کارآفرینان و پناهندگان بیشتر و تسهیل ادغام تازه واردان در جامعه کانادا ارائه کرده است.

در حالی که قوانین مهاجرت کانادا می تواند پیچیده و چالش برانگیز باشد، آنها طیف وسیعی از فرصت ها را برای افراد و خانواده هایی که به دنبال زندگی بهتر در کانادا هستند ارائه می دهد.

سریعترین روش مهاجرت به کانادا

یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا که در بالا ذکر نشده است، برنامه Global Talent Stream است. این برنامه برای جذب کارگران خارجی بسیار ماهر در بخش فناوری و فناوری اطلاعات برای کمک به پر کردن کمبود نیروی کار در کانادا طراحی شده است.

تحت «جریان استعدادهای جهانی»، کارفرمایان واجد شرایط می ‌توانند طی دو هفته یک ارزیابی تأثیر بر بازار کار (LMIA) دریافت کنند که به آنها امکان می‌ دهد کارگران خارجی را بسیار سریع‌تر از فرآیند استاندارد LMIA استخدام کنند.

کارگران خارجی واجد شرایط نیز می ‌توانند در عرض دو هفته مجوز کار دریافت کنند، به شرطی که پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشند که از طریق جریان استعدادهای جهانی تأیید شده باشد.

این برنامه برای کارگران بسیار ماهر با تخصص در زمینه هایی مانند مهندسی نرم افزار، هوش مصنوعی و امنیت سایبری در نظر گرفته شده است.

برای واجد شرایط بودن، داوطلبان باید شرایط تحصیل و تجربه کاری خاصی را داشته باشند و باید بتوانند نشان دهند که مهارت ها و تجربه منحصر به فردی دارند که در کانادا مورد تقاضا است.

جریان استعدادهای جهانی یک راه محبوب و موثر برای شرکت های فناوری و کارگران بسیار ماهر است تا سریع و آسان به کانادا مهاجرت کنند.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

تعیین “بهترین” روش مهاجرت به کانادا بستگی به شرایط و اهداف شخصی افراد دارد. با این حال، یکی از برنامه هایی که ارزش بررسی دارد، کلاس تجربه کانادایی (CEC) است.

CEC  یک برنامه مهاجرتی فدرال است که به افرادی که تجربه کاری در کانادا را به دست آورده اند اجازه می دهد برای اقامت دائم درخواست دهند.

این برنامه برای افرادی طراحی شده است که حداقل یک سال در کانادا زندگی و کار کرده اند و مهارت ها و تجربیات ارزشمندی را به دست آورده اند که می تواند به اقتصاد کانادا کمک کند. یکی از مزایای CEC این است که به افراد اجازه می دهد بدون نیاز به ترک کانادا برای اقامت دائم درخواست دهند.

این می تواند یک مزیت قابل توجه برای کسانی باشد که قبلاً خود را در کشور تثبیت کرده اند و مایل به ماندن طولانی مدت هستند. برای واجد شرایط بودن برای CEC، نامزدها باید شرایط خاص زبان، تحصیلات و تجربه کاری را داشته باشند.

آنها همچنین باید تجربه کاری خود را از طریق راه های قانونی مانند مجوز کار یا برنامه همکاری / کارآموزی به دست آورده باشند. به طور کلی، CEC می تواند یک گزینه عالی برای افرادی باشد که قبلاً خود را در کانادا مستقر کرده اند و مایل به اقامت دائم هستند.

آمار مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران در سراسر جهان است. این کشور سابقه ای طولانی در استقبال از تازه واردان دارد و یکی از بالاترین نرخ های سرانه مهاجرت را در میان کشورهای توسعه یافته دارد.

در اینجا برخی از آمارهای مهاجرت به کانادا آورده شده است:

در سال ۲۰۲۰، کانادا با وجود همه گیری کووید-۱۹، در مجموع از ۱۸۴۳۷۰ مهاجر پذیرایی کرد. این کاهش قابل توجهی نسبت به ۳۴۱۱۷۵ مهاجری بود که در سال ۲۰۱۹ وارد کانادا شدند، اما همچنان نشان دهنده تعهد این کشور به حفظ سطوح بالای مهاجرت است.

برترین کشورهای مبدأ مهاجران کانادایی در سال ۲۰۲۰ هند (۴۰۱۴۰)، چین (۳۰۲۶۰)، فیلیپین (۲۷۸۱۵)، نیجریه (۱۲۵۹۵) و پاکستان (۱۰۷۹۰) بودند.

کارگران ماهر بزرگترین دسته از مهاجران به کانادا هستند که بیش از نیمی از کل مهاجران را تشکیل می دهند. در سال ۲۰۲۰، ۱۰۸۳۹۰ مهاجر تحت رده کارگران ماهر به کانادا آمدند و پس از آن حمایت مالی خانواده (۵۶۹۷۵) و پناهندگان (۱۳۹۱۵) قرار گرفتند.

اکثریت مهاجران به کانادا در انتاریو (۵۰%) و پس از آن کبک (۱۸%)، بریتیش کلمبیا (۱۶%) و آلبرتا (۱۰%) ساکن می شوند. تعداد کمتری در استان ها و مناطق دیگر ساکن می شوند.

سیستم اکسپرس انتری کانادا یکی از محبوب ترین راه ها برای مهاجرت کارگران ماهر به کانادا است. در سال ۲۰۲۰، ۱۰۷۳۵۰ دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر شد که اکثریت آنها به نامزدهای دارای پیشنهاد شغلی در کانادا بود.

در سال های اخیر، کانادا نیز به یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. در سال ۲۰۲۰، علی‌رغم همه‌گیری، کانادا پذیرای ۵۸۶۴۰ دانشجوی بین‌المللی جدید بود که نسبت به سال قبل کاهش یافته است اما همچنان تعداد قابل توجهی است.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد. سالانه افراد زیادی از همه جای دنیا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام می نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از راه های آسان برای دریافت اقامت دائم در این کشور می باشد. 

مراحل مهاجرت به کانادا از روش ازدواج

در صورتی که شرایط نام برده شده برای اسپانسر شدن و مورد حمایت قرار گرفتن از این طریق برای هر دو طرف محیا باشد، اسپانسر و همسر وی می بایست تمامی فرم های مربوطه را پر کنند و آن را به دفتری به نام میسی ساگا بفرستند. اگر میسی ساگا قبول پرونده نماید فایل نامبر برای شخص مورد نظر صادر خواهد شد و از اسپانسر و همسر وی تقاضا می گردد که یک پرونده آنلاین تهیه نمایند.

میسی ساگا نام دفاتری می باشد که در خارج از کانادا امور مربوط به اسپانسرشیپی اعضای خانواده را پذیرفته و کارهای مربوط به آنها را انجام می دهد. با مراجعه به وبسایت میسی ساگا با این مرکز آشنا شوید.

پس از ایجاد پرونده آنلاین به مرور مدارک بیشتری از متقاضیان درخواست خواهد شد و پس از آن آزمایشات پزشکی انجام خواهد گرفت و ویزای شخص متقاضی صادر خواهد شد و همسر به عنوان مقیم دائم کانادا وارد خاک این کشور می گردد.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

انجام پروسه دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج هزینه هایی را در بردارد. در این بخش از مقاله هزینه های مربوط به دریافت اقامت از طریق ازدواج را به اختصار بیان می کنیم. پس از پر کردن فرم های مربوطه سایت اداره مهاجرت کانادا مبالغی را که برای سابمیت کردن فرم ها نیاز دارد اعلام خواهد نمود که با پرداخت این مبالغ کار ادامه خواهد یافت. هزینه های دقیق را علاوه بر این قسمت می توانید در وبسایت اداره مهاجرت کانادا، CIC مطالعه نمائید.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا

کانادا و استرالیا به عنوان مهاجرپذیر ترین کشورهای دنیا شناخته می شوند. از همین رو مقایسه شرایط مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا به آن دسته از مهاجران که بین دو راهی انتخاب کشور هستند، کمک شایانی می کند. 

کانادا و استرالیا به دلیل پیر شدن جمعیت و نرخ زاد و ولد پایین از مهاجران استقبال می کنند. سن متوسط ​​در کانادا ۴۱ سال و در استرالیا ۳۸ سال است. نرخ زاد و ولد کانادا ۱٫۵ و در استرالیا ۱٫۷ است. در هر دو مورد، میزان زاد و ولد کمتر از حد مورد نیاز برای جایگزینی جمعیت است (۲٫۱ نوزاد به ازای هر زن). جمعیت کانادا نسبت به سال های گذشته ۱٫۴ درصد رشد کرده است که ۸۲ درصد آن مختص به ورود مهاجران به این کشور می باشد. در خصوص استرالیا رشد جمعیت ۱٫۵ درصد است که ۶۲٫۵ درصد این رشد از طریق اعطا اقامت دائم به مهاجران می باشد.

ثابت شده است که مهاجرت برای توانایی های هر دو کشور در حمایت از رشد نیروی کار حیاتی است که یکی از دو راه رشد اقتصاد است. راه دیگر استفاده موثر تر از کارگران است. علاوه بر این، مهاجران به منظور کاهش فشارهای مالی هر دو کشور به دلیل پیر شدن جمعیت کمک می کنند، زیرا فعالیت اقتصادی تولید شده توسط مهاجران به حمایت از درآمد دولت کمک می کند که برای تأمین اعتبار خدمات اجتماعی حیاتی مانند مراقبت های بهداشتی ضروری است.

وظایف وکیل مهاجرتی

یکی از مهم ترین شاخصه های وکیل مهاجرت کانادا داشتن اطلاعات کامل و دقیق در ارتباط با کلیه امور مهاجرتی و راهکارهای قانونی می باشد، طی سال های اخیر همواره مهاجرت به کشورهای مطرح جهان بسیار رایج است. از این رو در حال حاضر قوانین مربوط به امور مهاجرتی بسیار پیچیده و متعدد است. طبیعتاً عدم آگاهی از این قوانین که هر ساله دستخوش تغیرات فراوانی می شوند می توانند برای مهاجران عواقب جبران ناپذیر در پی داشته باشد.

استخدام وکیل مهاجرتی برای موفقیت در اخذ اقامت دائم و تابعیت هر کشوری می تواند شانس افراد را برای دست یابی به نتیجه دلخواه تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. رسالت اصلی وکلای مهاجرتی پیشبرد اهداف مهاجران در راستای امور مهاجرتی می باشد، برای انجام این امر دانش و تجربه وکلای مهاجرتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادمه با وظایف وکلای مهاجرتی بیشتر آشنا خواهیم شد.

تعهدات وکیل مهاجرتی کانادا

بدون شک امضای هر قراردادی تعهداتی را برای طرفین ایجاد می نماید، قرارداد مهاجرتی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. به طور کلی وکلای مهاجرتی در زمینه های گوناگون نظیر مشاوره و اخذ ویزا، اخذ شهروندی و تابعیت، قبول پرونده های مربوط به پناهندگان، اخذ ویزای افراد خانواده و … فعالیت دارند.

از این رو با توجه به نوع قرارداد تعهدات اصلی اجرای کار بر دوش وکیل مهاجرت کانادا خواهد بود، معمولاً تنها تعهد طرف دوم قرارداد (فرد متقاضی مهاجرت) مربوط به پرداخت مبلغ مورد توافق در قرارداد در زمان مشخص شده است. در واقع تعهد اصلی وکلای مهاجرت برآورده ساختن انتظارات منطقی موکل می باشد، برای انجام این امر دانش و تجربه وکلای مهاجرتی نقش اصلی را ایفا می نماید.

مهاجرین موفق در کانادا

در سال های گذشته تعداد زیادی از هم وطنان عزیزمان با مقاصد مختلف نظیر توریستی، تحصیلی کاری و سرمایه گذاری وارد کشور کانادا شده اند. عده زیادی از این افراد نیز به روش های مختلف موفق به اخذ اقامت دائم کانادا و یا پاسپورت کانادایی شده اند.

موسسه آریاناپارس هریک از هموطنان والا قدرمان را که به مقاصد مختلف به کشور کانادا سفر می کنند، یک سفیر از فرهنگ و تمدن کشور عزیزمان ایران تلقی می نماید. در این راستا وظیفه ارائه راهکار های در شأن و شخصیت ایشان را برای سرفراز کردن فرهنگ و تمدن ایرانی در جهان بر دوش خود می بیند.

لازم به ذکر است که به علت جلوگیری از هر برداشت سیاسی، در ادامه ۳ مهاجر موفقی که با مهاجرت به این کشور مسیر زندگی خویش را تغییر داده اند، معرفی می نماییم.

با کلاس مثل بلک بری!

مایک لازاریدیس، که در سن ۵ سالگی به همراه خانواده اش به کانادا مهاجرت کرده بود، اصالتاً خانواده ای ترک تبار داشت. او بنیانگذار برند بلک بری(blackberry) است که تولید کننده گوشی های تلفن همراهی است که بیش از ۸۵ میلیون استفاده کننده دارد. سرمایه خالص وی مبلغی در حدود ۱٫۳ میلیارد دلار می باشد.

سوپر استار NBA

شاید او را در مسابقات بسکتبال NBA در تلویزیون دیده باشید. استیو نش در ۲ سالگی به همراه خانواده اش از آفریقای جنوبی به کانادا مهاجرت کرد و سال ها جزء برترین بازیکن های بسکتبال در آمریکای شمالی بود.

کفاشی برای دنیا

توماس باتا که موسس شرکت تولید کفش باتا است، در سن ۲۵ سالگی از پراگ جمهوری چک به کانادا مهاجرت کرد. این کمپانی بیش از ۵۲۰۰ شعبه در ۷۰ کشور جهان افتتاح کرده است.

همانطور که می بینید، کشور کانادا بستر موفقیت را در اختیار هر فردی در این کشور قرار می دهد، موفقیتی که بر پایه شایستگی به وجود آمده، شایستگی تجاری، تحصیلی، کاری، ورزشی و هنری، چه از ترکیه آمده باشید چه از اروپا و چه از ایران!

pr چیست؟

اجازه دهید ابتدا ببینیم pr مخفف چیست؛ در واقع pr در مهاجرت چیست؛ چون حوزه‌های دیگر هم چنین مخففی را دارند.

pr مخفف Permanent Resident و به معنای مقیم دائم است. مقیم دائم هم به شخصی گفته می‌شود که با مهاجرت به کانادا به وی اقامت دائم داده شده، اما شهروند کانادا نیست. چنین فردی مقیم دائم کانادا، اما شهروند کشوری دیگر است. این فرد به طور موقت در کاناداست، مانند یک دانشجو یا نیروی کار خارجی که اقامت دائمی ندارند.

به طور مشابه، پناهندگانی که از خارج از کشور اسکان داده می‌شوند از طریق برنامه پناهندگان با کمک دولت (Government-Assisted Refugee Program) یا برنامه حمایت خصوصی از پناهندگان (Private Sponsorship of Refugees Program) به مقیمان دائم تبدیل می‌شوند.

کسی که درخواست پناهندگی در کانادا می‌کند، در آن زمان پی آر کانادا محسوب نمی‌شود. برای تبدیل شدن به مقیم دائم، اداره مهاجرت و پناهندگی ابتدا باید ادعای آنها را تایید کند. سپس، آنها باید برای وضعیت اقامت دائم درخواست دهند و کارت خود را دریافت کنند.

چگونه در سال ۲۰۲۳ مقیم دائم یا پی آر کانادا شویم؟

امیدواریم حالا دقیق‌تر بدانید pr مخفف چیست و چه معنایی در بحث مهاجرت با کانادا دارد. همان‌طور که دیدید، الزامات و مراحل دریافت این کارت بسته به مسیری که انتخاب می‌شود متفاوت است، و می‌تواند بسیار پیچیده، زمان‌بر و دشوار باشد. بنابراین مهم است که بیشتر بدانید و اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشید. 

بسیاری از ساکنان موقت وضعیت خود را به اقامت دائم تغییر می‌دهند، بنابراین اگر قصد اپلای برای این موقعیت را دارید، باید دقیق و سریع عمل کنید تا یکی از مهاجرانی باشید که آن سال موفق به دریافت کارت پی آر کانادا می‌شود. مطمئنا آخرین چیزی که می‌خواهید این است که پس از ماه‌ها (یا گاهی اوقات سال‌ها) انتظار درخواست‌تان رد شده.

شرایط ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا یا همان Visitor Visa زیرگروه ویزای TRV (اقامت موقت کانادا) است. از این رو شما می‌توانید با دریافت این نوع از ویزا در هر بار ورود برای حداکثر ۶ماه در خاک این کشور اقامت داشته و به هر یک از اهداف مجاز نظیر گردشگری، دیدار اقوام و خانواده، شرکت در کنفرانس و همایش علمی و یا حتی دوره آموزشی کوتاه ‌مدت رسیدگی کنید.

به بیانی دیگر شما می‌توانید با در دست داشتن ویزای مولتی کانادا بدون نیاز به دریافت مجوز تحصیل یا همان study permit در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت کمتر از ۶ ماه ثبت ‌نام کنید. لازم به ذکر است ویزای مالتیپل کانادا تنها به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت محدود و موقت در خاک این کشور اقامت داشته باشید و به هیچ وجه مجاز به استفاده از درخواست حق شهروندی، مدارک دولتی کانادا و یا استفاده از مزایای شهروندی نظیر پوشش رایگان خدمات درمانی کانادا نخواهید بود.

هزینه ویزای مولتیپل کانادا

طبق قوانین جدید مهاجرت به کانادا در حال حاضر برای اغلب افراد متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا ویزای مولتیپل صادر می گردد و تنها در موارد خاص و به ندرت ویزای سینگل یا ۲ بار ورود صادر می شود.

در صورتی که افراد به طور شخصی برای دریافت ویزای مالتیپل کانادا اقدام نمایند، هزینه درخواست ویزا ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه انگشت ‌نگاری ۸۵ دلار است. یعنی به طور کلی هر متقاضی ملزم به پرداخت ۱۸۵ دلار کانادا به صورت آنلاین و از طریق کردیت کارت معتبر بین‌المللی به سفارت این کشور خواهد بود.

از طرفی با توجه به این موضوع که عموم متقاضیان ایرانی دسترسی به حساب حقیقی و معتبر ویزا کارت و مستر کارت نداشته و به جزئیات پروسه درخواست ویزای مالتیپل کانادا از قبیل (پرکردن صحیح و کامل فرم درخواست، ترجمه رسمی مدارک، آماده ‌سازی و آپلود اینترنتی مدارک، واریز هزینه‌های ویزا و انگشت‌نگاری و دریافت وقت سفارت) اشراف کامل ندارند، توصیه می‌شود به جهت اجتناب از اتلاف وقت و کم کردن احتمال ریجکتی ویزا از سوی سفارت، پروسه کامل وقت سفارت، ویزای کانادا و پیکاپ ویزا را به کارشناسان مجرب بسپارند.

شرایط مهاجرت به کبک

سالیانه افراد زیادی از روش های مختلف برای مهاجرت به کبک اقدام می نمایند. از مهم ترین دلایل انتخاب کبک به عنوان مقصدی ایده آل می توان به کیفیت بالای زندگی، هزینه های پایین زندگی و شرایط ساده اخذ اقامت و تحصیل در کانادا اشاره کرد.

زبان رسمی مردم در ایالت کبک فرانسوی می باشد و امور در بخش های اداری فقط از این زبان قابل پیگیری می باشد. در همین راستا به کبک، پایتخت فرانسوی ها در خارج از فرانسه اشاره می شود. علاقه مندان برای مهاجرت به کبک باید این نکته را خاطر نشان داشته باشند که دانش زبان فرانسوی کمک شایانی به موفقیت آنان در این ایالت می کند.

قوانین جدید مهاجرت به کبک کانادا

در سال های گذشته قوانین مهاجرت به کبک دستخوش تغییراتی زیادی شده است. از مهم ترین تغیرات در روش های کبک می توان به امتیاز بندی نیروی متخصص اشاره کرد.این برنامه مبتنی بر رشته و کاغذی بود که سیستم ARIMA جایگزین آن شد.

در حال حاضر سیستم سرمایه گذاری در کبک متوقف شده است و این روش قابل اجرا نمی باشد. از همین رو متقاضیان برای مهاجرت به کبک باید از برنامه های جایگزین همانند PEQ و نیروی متخصص کبک وارد این ایالت شوند.

توصیه مشاورین آریاناپارس در راستا با توجه به تغییرات قوانین احتمالی برنامه های ورود به کبک، بدین صورت است که برای برنامه های زود بازه اقدام نمایند.

مدارک لازم برای مهاجرت به کبک

در تمامی برنامه های مهاجرت به کبک کانادا، فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، مدرک زبان و سوابق کاری حائز اهمیت می باشد. فلذا متقاضیان باید متناسب با برنامه انتخابی، بیشتری امتیاز ممکن را دریافت نمایند. از دیگر مدارک حائز اهمیت برای مهاجرت به کبک می توان به تمکن مالی اشاره کرد.

متقاضیان برای ورود به کبک ملزم به ارائه تمکن مالی برای یک سال زندگی در ایالت کبک می باشند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کبک می توان به پاسپورت، مدارک تحصیلی، رزومه، نامه کار، فیش حقوقی و مدارک بیمه اشاره کرد.

روش های مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا

در حال حاضر از دو روش نیروی متخصص و برنامه فارغ التحصیلان می توان برای مهاجرت به ایالت های کم جمعیت اقدام نمود. در هر یک از روش های عنوان شده، افراد با دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما قادر خواهند بود برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. فلذا، حضور کارفرما و دریافت پیشنهاد شغلی به عنوان مهم ترین فاکتور برای ورود به مناطق کم جمعیت محسوب می گردد. از دیگر موارد حائز اهمیت در برنامه مهاجرت به ایالت های کم جمعیت می توان به مدرک تحصیلی، سوابق کاری و مدرک زبان اشاره کرد.

برنامه نیروی کار متخصص کانادا

همه افراد در صورت دریافت پیشنهاد شغلی، شانس ورود به ایالت های کم جمعیت کانادا را دارا می باشند. این دسته از افراد بدون هیچ محدودیتی سنی قادر خواهند بود برای این برنامه اقدام نمایند. این موضوع به عنوان یکی از برترین مزایای اقدام از روش نیروی متخصص در ایالت های کم جمعیت به شمار می رود. در ادامه به فاکتورهای تاثیرگذار برای ورود به کشور کانادا اشاره می شود.

 1. مدرک تحصیلی: مدرک دیپلم به عنوان حداقل مدرک تحصیلی برای اقدام از روش برنامه نیروی متخصص به حساب می آید. از همین رو تمامی افراد مجوز اقدام از این روش مهاجرتی را دارا می باشند.
 2. مدرک زبان: سطح مورد نیاز برای این برنامه مهاجرتی در مقایسه با سایر روش های ورود به کشور کانادا بسیار مبتدی و پایین می باشد. ارائه CLB4 یا معادل نمره ۴ در آزمون آیلتس برای برنامه نیروی متخصص کفایت می کند.
 3. سوابق کاری: افراد باید در سه سال گذشته به مدت ۱۵۶۰ ساعت، سابقه کاری مرتبط با تحصیلات خود را برای این برنامه مهاجرتی ارائه دهند. این بدان معنی است که شما حداقل ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار بوده اید. این شغل باید در چهارچوب دسته بندی ملی مشاغل کانادا باشد (NOC) جزو سطح های ۰,A و یا B باشد.
 4. تمکن مالی: همانند سایر روش های مهاجرتی، برای ورود به کشور کانادا ارائه تمکن مالی در دستور کار قرار می گیرد. شما باید ثابت کنید که از سرمایه لازم برای حمایت از خود و خانوادیتان را بعد از ورود به کانادا دارا می باشید. میزان تمکن مالی برای مهاجرت به ایالت های کم جمعیت به ازای یک نفر معادل ۳٫۱۶۷ دلار کاناداست.

فارغ التحصیلان

برنامه فارغ التحصیلان کانادا

این برنامه مهاجرتی مختص به دانشجویان در حال تحصیل در ایالت های نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوااسکوشیا و پرنس ادوارد می باشد. این دسته از دانشجویان پس از اتمام تحصیل در دانشگاه های این ایالت ها قادر خواهند بود برای اقامت در کشور کانادا اقدام نمایند. این دسته از افراد بدون ارائه سوابق کاری و فقط با دریافت پیشنهاد شغلی می توانند برای کسب اقامت اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که دوره طی شده در ایالت ها نام برده می بایست به صورت تمام وقت و حداقل ۲ سال تحصیلی به طول بینجامد. این دوره های تحصیلی شامل حضور و شرکت در کالج های موجود در کشور کانادا نمی شود و مختص به دوره های دانشگاهی است.

مراحل اقدام برای مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا

مراحل اقدام برای مهاجرت به مناطق کم جمعیت از آماده سازی مدارک شروع می شود. افراد با توجه به نوع برنامه انتخابی، مدارک مورد نیاز را فراهم می آورند. در آیین برنامه مهاجرتی نیازی به ارائه مدارک به خصوصی نمی باشد و تایید کارفرما به عنوان مهم ترین فاکتور در این مسیر به شمار می رود. در ذیل به مراحل اقدام برای مهاجرت به مناطق کم جمعیت اشاره می شود.

 1. آماده سازی مدارک: داوطلبان در این مرحله باید مدارک مورد نیاز که در بخش قبل به آنها اشاره شد، از جمله مدارک تحصیلی، سوابق کاری و مدرک زبان را آماده نمایند. این مدارک به همراه مدارک هویتی می بایست ترجمه و مهرهای لازمه را دریافت نماید.
 2. دریافت پیشنهاد شغلی: مهم ترین مرحله اقدام برای مهاجرت به مناطق کم جمعیت، دریافت پیشنهاد شغلی می باشد. بسیاری از موسسات با رایزنی در میان کارفرماهای کانادا، در سدد پیدا کردن پیشنهاد شغلی برای متقاضیان می باشند. کارفرمایان با ارسال فرم IMM5650 قادر خواهند بود تا درخواست شغلی مورد نظر را برای شما ارسال نمایند. شما باید نیازمندی های آن شغل را برای کارفرما برآورده کنید که شرح این نیازمندی ها باید در چهارچوب لیست ملی مشاغل کانادا (NOC) باشد.
 3. ارسال درخواست: پس از آماده سازی مدارک و دریافت پیشنهاد شغلی می توان برای این برنامه مهاجرتی اقدام کرد. بازه های زمانی بررسی پرونده به صورت میانگین ۶ ماه به طول می انجامد. می توان برای ورود سریعتر به کانادا ابتدا از طریق ویزای کار موقت یکساله به کانادا ورود و بعد برای PR اقدام نمود.

شرایط کسب اقامت کانادا

افراد پس از دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما قادر خواهند بود برای ورود به کشور کانادا اقدام نمایند. این پیشنهاد کاری می بایست در NOC های A,B,0 باشد. در دیگر شرایط مورد نیاز برای اقدام از روش مهاجرت به مناطق کم جمعیت، پیشنهاد کار تمام وقت و ثابت می باشد. طبق قوانین موجود در کشور کانادا، افراد در صورت ۲ سال کار و پرداخت مالیات، امکان اقدام برای کسب اقامت را دارند. این روش بدون هیچ هزینه ای به اقامت کشور کانادا منتهی می شود.

افراد پس از حضور در یکی از استان های نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد می بایست تایید استان مورد نظر را اخذ نمایند.اگر شما توسط استان مورد تایید قرار گرفتید گواهی آن برایتان ارسال میشود تا آن را با سایر مدارک برای درخواست اقامت دائم ثبت کنید. همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال متقاضیان شامل این پرونده مهاجرتی می شوند. همسران مجوز کار در کشور کانادا را دارا می باشند و در صورت پیدا کردن کار قادر خواهند بود مشغول به کار شوند.

شرایط مهاجرت ورزشکاران به کانادا

با توجه به تاثیرات مثبتی که ورزش در سلامتی فردی و اجتماعی دارد، دولت کانادا علاوه بر حمایت های همه جانبه از کلیه رشته های ورزشی در سطوح مختلف، تمایل فراوانی به جذب ورزشکاران حرفه ای، مربیان و داوران بین المللی دارد.

همانگونه که ذکر گردید یکی از مهم ترین عوامل اخذ ویزای کار برای ورزشکاران اثبات خود اشتغالی (کسب درآمد مستقل) فرد می باشد. طبق بند ۱ ماده ۸۸ قوانین مهاجرت و پناهندگی کانادا ورزشکاران، مربیان و داوران تحت شرایط ذیل به عنوان یک فرد خود اشتغال محسوب می شوند.

 • سابقه و رزومه ورزشی مرتبط با فعالیت مورد نظر در کانادا
 • اثبات اراده و توانایی خود اشتغالی و کسب درآمد به صورت مستقل
 • ایجاد بار اقتصادی مثبت برای کانادا به واسطه خود اشتغالی فرد

طبق قوانین مهاجرتی کانادا ورزشکاران، مربیان و داورانی که قصد مهاجرت به کانادا از این روش را دارند، در ناک های مختلفی دسته بندی می شوند. منظور از ناک (NOC) یا (National Occupational Classifications) رده بندی مشاغل در کانادا می باشد، کلیه مشاغل مورد نیاز کانادا در ناک های گوناگون از یک کد ۴ رقمی برخوردار می باشند. در حال حاضر کد ناک مربوط به عناوین ورزشی کانادا به شرح ذیل می باشد.

 • ورزشکاران، کد ۵۲۵۱
 • مربیان ورزشی، کد ۵۲۵۲
 • داوران و مسئولان ورزشی، کد ۵۲۵۳
 • مدیران برنامه و مدرسان فعالیت‌های تفریحی، ورزشی و تندرسی، کد ۵۲۵۴

اساساً افرادی واجد شرایط مهاجرت به کانادا از این طریق می باشند، که در ۵ سال گذشته دارای حداقل ۲ سال سابقه مرتبط با حوزه فعالیت خود باشند. برای اثبات این موضوع ۳ حالت وجود دارد که به شرح ذیل می باشد.

 • می بایست حداقل ۲ سال از ۵ سال اخیر دارای سابقه خود اشتغالی در حوزه فعالیت ورزشی مربوطه داخل کشور محل اقامت باشند.
 • حداقل ۲ سال سابقه فعالیت ورزشی در سطح بین المللی
 • حالت سوم در واقع ترکیبی از شرایط فوق می باشد، حداقل ۱ سال سابقه فعالیت در داخل کشور و ۱ سال سابقه فعالیت در خارج از کشور به صورت حرفه ای.

لازم به ذکر است با توجه به متقاضیان فراوانی که این روش مهاجرتی دارد، قطعاً افرادی که دارای رزومه بهتری هستند و در عرصه های بین المللی موفق به کسب جوایز و مدال های معتبر گردیده اند و از اعتبار قابل توجهی برخوردار می باشند، برای مهاجرت به کانادا نسبت به سایر متقاضیان شانس به مراتب بیشتری خواهند داشت.

هزینه مهاجرت ورزشکاران به کانادا

مهاجرت ورزشکاران به کانادا از جمله کم هزینه ترین روش های مهاجرتی این کشور می باشد که از مزایای فراوانی برخوردار است. با این وجود متقاضیان مهاجرت به کانادا از این طریق می بایست با ارائه مدارک مالی مختلف اثبات نمایند، توانایی پرداخت هزینه های زندگی در کانادا را دارند. به طور کلی هزینه های مربوط به اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا به شرح ذیل می باشد.

 • هزینه بررسی مدارک و صدور ویزا ۱۵۵ دلار
 • هزینه انگشت نگاری (بیومتریک) ۸۵ دلار

مراحل مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران

همانگونه که که ذکر گردید ورزشکارانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می بایست اثبات نمایند توانایی کسب درآمد در حوزه فعالیت های خود را به طور مستقل دارند. برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا نوعی سیستم امتیازبندی وجود دارد، که بر مبنای مواردی نظیر سابقه کار، سن، تحصیلات، تطبیق پذیری با محیط و تسلط بر زبان انگلیسی تعریف شده است.

از این رو متقاضیان می بایست در اولین قدم حداقل ۳۵ امتیاز از آیتم های مربوطه را کسب نمایند. لازم به ذکر است ورزشکارانی که در تمام مدت ۵ سال قبل از درخواست ویزای کانادا دارای سابقه کار می باشند ۳۵ امتیاز کسب خواهند کرد، و عملاً نیازی به کسب امتیاز از آیتم های دیگر را نخواهند داشت. پس از کسب امتیازات لازم در مرحله اول متقاضیان اخذ ویزای ورزشکاران می بایست با ارائه مدارک مالی و شغلی اثبات نمایند شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا را دارند.

ویزای ورزشکاران و هنرمندان زیر مجموعه ویزای خوداشتغالی کانادا می باشند، تفاوت سیستم امتیاز بندی ویزای ورزشکاران با هنرمندان اضافه شدن آیتم سن به ویزای ورزشکاران می باشد. به طور کلی امتیازات مربوط به آیتم های تعریف شده در سیستم امتیازبندی ویزای ورزشکاران به شرح ذیل می باشد.

آیتم امتیاز
سابقه کار حداکثر تا ۳۵ امتیاز
میزان تحصیلات حداکثر تا ۲۵ امتیاز
تسلط به زبان (انگلیسی یا فرانسوی) حداکثر تا ۲۴ امتیاز
شرایط سنی حداکثر تا ۱۰ امتیاز
تطبیق پذیری با محیط حداکثر تا ۶ امتیاز

مدارک لازم برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا

به طور کلی برای دریافت هر نوع ویزایی ارائه مدارک مربوطه از سوی متقاضی الزامی خواهد بود، ویزای ورزشکاران کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا متقاضیان می بایست با ارائه مدارکی نظیر سابقه کار حرفه ای، مدارک تحصیلی، مدرک زبان و مدارک مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی در بدو ورود به کانادا برای اخذ ویزای ورزشکاران کانادا اقدام نمایند.

از سوی دیگر یکی از مهم ترین عوامل در اخذ ویزای ورزشکاران کانادا اثبات فعالیت های متقاضی به صورت خوداشتغالی خواهد بود. به طور کلی مدارک اصلی اخذ ویزای ورزشکاران کانادا به شرح ذیل می باشد.

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ورزشکاران

 • سابقه کار حرفه ای مرتبط با رشته ورزشی فرد متقاضی
 • تمکن مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی
 • اثبات خود اشتغالی
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • عدم سوء پیشینه
 • تست پزشکی

معرفی مشاغل ورزشی در کانادا

به طور کلی کلیه ورزشکارن و دست اندرکاران ورزشی نظیر مربیان، داوران، مسئولین برگزاری مسابقات و فعالان حوزه رسانه در کلیه رشته های ورزشی که از رزومه شغلی مناسبی برخوردار می باشند، می توانند جهت اخذ ویزای ورزشکاران و مهاجرت به کانادا از این روش اقدام نمایند.

مهاجرت ورزش کاران به کانادا

کانادا از طبیعت و اقلیم بسیار بکری برخوردار است، با توجه شرایط آب و هوایی کانادا و موقعیت جغرافیایی این کشور ورزش های زمستانی نظیر اسکی، هاکی و … از طرفداران فراوانی برخوردار می باشند. البته از آنجا که طیف گسترده ای از اقشار مختلف جامعه در کانادا علاقه شدیدی به فعالیت های ورزشی مختلف دارند، علاوه بر ورزش های زمستانی کلیه رشته های ورزشی طرفداران مختص به خود را خواهند داشت. به طور کلی رشته های ورزشی پرطرفدارا در کانادا به شرح ذیل می باشند.

 • هاکی
 • اسکی
 • لارکس
 • بیسبال
 • فوتبال آمریکایی
 • کریکت
 • فوتبال
 • شنا
 • دومیدانی
 • سوارکاری
 • مشت زنی (بوکس)
 • بسکتبال

مزایای مهاجرت ورزشکاران به کانادا

کشور کانادا علاوه بر طبیعت و اقلیم بکر از اقتصادی بسیار قدرتمند و امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجهی برخوردار می باشد، از این رو کانادا همواره به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان به شمار می آید. در بین کلیه روش های مهاجرتی کانادا، مهاجرت ورزشکاران به کانادا به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی کانادا محسوب می شود، که از مزایای فراوانی برخوردار است.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا

متقاضیان ویزای ورزشکاران پس از ورود به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، می توانند از برنامه حمایت ورزشکاران (APP) بهره مند گردند. فعالیت های برنامه (APP) که تحت مدیریت سازمان Sport Canada قرار دارد، در راستای تامین هزینه های مالی و تهیه بهترین امکانات ورزشی جهت تمرین ورزشکارانی است، که تبعه کانادا می باشند و برای این کشور در عرصه های بین المللی و داخلی مشغول به فعالیت هستند. این برنامه حمایتی حتی در برخی از موارد هزینه های زندگی ورزشکاران حرفه ای را نیز پوشش می دهد.

علاوه بر سایر مزایای مهاجرت ورزشکاران به کانادا این روش مهاجرت از ۲ حسن و مزیت بسیار مهم نیز برخوردار است، این ۲ مزیت را می توان به اینگونه توصیف نمود که اولاً متقاضیان مهاجرت به کانادا از این طریق بر خلاف اغلب روش های مهاجرتی کانادا نیازی به تسلط کامل با زبان انگلیسی و ارائه مدرک ایلتس با نمرات بالا را نخواهند داشت، و می توانند با ارائه مدرک ایلتس با نمرات پایین نیز برای اخذ این ویزا اقدام نمایند. ثانیاً مهاجرت ورزشکاران به کانادا از جمله سریعترین روش های اخذ اقامت دائم این کشور به شمار می آید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد. سالانه افراد زیادی از همه جای دنیا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام می نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از راه های آسان برای دریافت اقامت دائم در این کشور می باشد. در مقاله پیش رو قصد داریم شما را با قوانین و مراحل انجام این کار بیشتر آشنا کنیم.

قوانین مهاجرتی کانادا برای ازدواج

برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج که با نام اسپانسر کردن همسر شناخته می شود، شخصی که قصد معرفی همسر خود را برای مهاجرت به کانادا دارد باید یک سری از قوانین را رعایت نماید.

در قوانین کشورهای مختلف دریافت ویزا جهت الحاق به همسر هرگز تغییر نکرده است. اهمیت بنیان خانواده در قوانین کانادا به اندازه ای می باشد که از سالیان دور تا به حال، ازدواج با یک کانادایی منجر به دریافت ویزا برای همسر خواهد شد.

تعریف همسر چیست؟

در جامعه سنتی ایران کسی که به عقد شما در آمده و قباله ازدواج هم در دست دارد همسر قانونی طرف مقابل به حساب می آید در حالی که در کانادا تعریف همسر کمی متفاوت است. در کانادا همسر می تواند از جنس مخالف شما و یا هم جنس شما باشد و می تواند در یکی از دو دسته زیر قرار گیرد

 • همسر عقدی Legally married
 • شریک زندگی Conjugal Partner یا common-law partner

تعریف همسر عقدی در کانادا شبیه به ایران است. نامزدی یا Engagement برای دریافت اقامت دائم کانادا اکتفا نمی کند و شخص باید حتما همسر عقدی و یا شریک زندگی فرد باشد.

قوانین لازم برای مهاجرت به کانادا

کسی که مقیم دائم کشور کانادا باشد یا اصطلاحا تابعیت این کشور را داشته باشد می تواند برای مهاجرت همسر خود به کانادا اقدام نماید. فرد اقدام کننده حامی یا Sponsor خوانده می شود. لازم است اسپانسر هنگام اقدام ساکن کشور کانادا باشد مگر در مورد شهروندان کانادا که در شرایط خاصی می توانند از این شرط معاف گردند.

اقامت از طریق ازدواج

شرط ۱ سال زندگی قانونی با یکدیگر شامل حال افرادی که همسر عقدی یا قانونی یکدیگر هستند نمی شود. این افراد از این شرایط معاف می باشند ولی باید نشان دهند که ازدواج آنها واقعی بوده و به دلیل مهاجرت به کانادا صورت نگرفته است.

همانطور که پیش از این اشاره شد کسانی که به عنوان شریک زندگی با هم نامزد کرده اند نمی توانند ازطریق این برنامه مهاجرتی اقدام نمایند. بنابراین قادرنیستند نامزد خود را به عنوان همراه و برای اقامت دائم به کانادا برده و یا اسپانسر وی برای مهاجرت شوند.

چه کسی می تواند اسپانسر همسرش شود؟

کسی می تواند اسپانسر همسر خود در کانادا شود و اقامت دائم از طریق او دریافت گردد که شرایط زیر را داشته باشد

 • مقیم یا شهروند کانادا باشد
 • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
 • ساکن کانادا باشد
 • فرم های تقاضانامه برای مهاجرت همسر را کاملا تکمیل کرده باشد
 • درآمد کافی برای ورود همسر را داشته و آن را اثبات نماید
 • به دولت کانادا بدهی نداشته باشد
 • هنگام ازدواج با همسر خود شریک زندگی دیگری نداشته باشد
 • طی ۵ سال گذشته خود از طریق این روش به کانادا مهاجرت نکرده باشد
 • در زندان نباشد
 • برای گذران زندگی خود از حمایت دولت و یا Social Assistant استفاده نکند.

اگر فرد اسپانسر شهروند کانادا باشد ولی در حال زندگی در خارج از کانادا باشد می تواند اسپانسر همسرش شود به شرط آنکه بعد از صدور ویزا به همراه همسرش وارد کانادا شود و در آنجا مشغول کار و زندگی گردد. تمامی مدارک نامبرده باید به صورت محکمی به افسر مهاجرت تحویل داده شود.

قوانین حین ازدواج و پس از آن

زمانی که شخصی اسپانسر همسر خود می شود به مدت ۳ سال تعهد دارد که هزینه های زندگی همسر خود را تقبل نماید. در این مدت اگر دو طرف از یکدیگر جدا شوند نیز این تعهد باطل نخواهد شد و اسپانسر موظف است هزینه های طرف مقابل را تامین نماید.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

چنانچه فرد زیر ۳ سال از اسپانسر جدا گردد و به دلیل تامین نشدن از سمت اسپانسر خود از دولت درخواست کمک هزینه نماید، اسپانسر دچار مشکل خواهد شد و موظف است تمامی هزینه هایی را که دولت به عنوان کمک هزینه مالی در اختیار همسر وی قرار داده است را به دولت بازگرداند.

چه کسی می تواند توسط همسر کانادایی ساپورت شود؟

همسر اسپانسر را اصطلاحا Applicant گویند. برای این فرد نیز طبق آیین نامه مهاجرتی کانادا شرایطی وجود دارد که آن ها را به ترتیب عنوان می کنیم

 • در هنگام ازدواج با همسر کانادایی اش شریک زندگی دیگری نداشته باشد
 • هنگام اقدام به ازدواج کمتر از ۱۸ سال سن نداشته باشد
 • ممنوع الورود به کانادا نباشد
 • فرم های مربوطه را به صورت کامل پر کرده باشد
 • ازدواج او واقعی بوده و به دلیل دریافت اقامت کانادا ازدواج نکرده باشد

مراحل مهاجرت به کانادا از روش ازدواج

در صورتی که شرایط نام برده شده برای اسپانسر شدن و مورد حمایت قرار گرفتن از این طریق برای هر دو طرف محیا باشد، اسپانسر و همسر وی می بایست تمامی فرم های مربوطه را پر کنند و آن را به دفتری به نام میسی ساگا بفرستند. اگر میسی ساگا قبول پرونده نماید فایل نامبر برای شخص مورد نظر صادر خواهد شد و از اسپانسر و همسر وی تقاضا می گردد که یک پرونده آنلاین تهیه نمایند.

میسی ساگا نام دفاتری می باشد که در خارج از کانادا امور مربوط به اسپانسرشیپی اعضای خانواده را پذیرفته و کارهای مربوط به آنها را انجام می دهد. با مراجعه به وبسایت میسی ساگا با این مرکز آشنا شوید.

پس از ایجاد پرونده آنلاین به مرور مدارک بیشتری از متقاضیان درخواست خواهد شد و پس از آن آزمایشات پزشکی انجام خواهد گرفت و ویزای شخص متقاضی صادر خواهد شد و همسر به عنوان مقیم دائم کانادا وارد خاک این کشور می گردد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت به کانادا

جهت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید مدارکی تهیه گردد تا به واسطه آن روند اجرایی کار انجام شود مدارک شامل این موارد می گردند

 • داشتن گذرنامه معتبر از کشور مبدا
 • در دست داشتن شناسنامه معتبر
 • سابقه اقامت در کشور کانادا (در صورتی که فرد اسپانسر یا همسر وی سابقه اقامت در کاناا را داشته باشند)
 • کارت تابعیت از هر کشور مبدا
 • گواهینامه معتبر رانندگی از کشور مبدا
 • جواز ازدواج کانادا که به مدت ۹۰ روز از صدور آن اعتبار خواهد داشت

چنانچه تقاضای اسپانسرشیپی رد بشود می توان از طریق دادگاه های مهاجرتی کانادا تقاضای تجدید نظر داد. برای این کار به صورت معمول ۳۰ روز به شما فرصت داده می شود. چنانچه با این شرایط مواجه گشتید با وکیل مهاجرت مشورت نمائید.

اقامت کانادا

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت هم زمان دارای دو مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم و اعزام نیروی کار از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد به شما دوستان عزیز توصیه می کند جهت انجام امور مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و پر کردن فرم های مربوطه با وکیل مهاجرت مشورت نمائید. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به ازدواج در کانادا نیز می توانید به وبسایت Ontario.ca مراجعه نمائید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

انجام پروسه دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج هزینه هایی را در بردارد. در این بخش از مقاله هزینه های مربوط به دریافت اقامت از طریق ازدواج را به اختصار بیان می کنیم. پس از پر کردن فرم های مربوطه سایت اداره مهاجرت کانادا مبالغی را که برای سابمیت کردن فرم ها نیاز دارد اعلام خواهد نمود که با پرداخت این مبالغ کار ادامه خواهد یافت. هزینه های دقیق را علاوه بر این قسمت می توانید در وبسایت اداره مهاجرت کانادا، CIC مطالعه نمائید.

هزینه اسپانسرشیپی همسر:

 • هزینه فرم مربوط به اسپانسرشیپی ۷۵ دلار
 • هزینه مربوط به پروسه انجام کار برای شخص اصلی ۴۷۵ دلار
 • هزینه مربوط به پروسه انجام کار همراه با دریافت حق اقامت دائم ۴۹۰ دلار
 • هزینه اسپانسرشیپی همسر بدون دریافت حق اقامت دائم برای اسپانسر ۷۵ دلار و برای شخص اصلی ۴۷۵ دلار می باشد.
 • هزینه اسپانسر شدن فرزندان وابسته ۷۵ دلار و هزینه پروسه انجام کار نیز ۷۵ دلار می باشد.
 • هزینه انجام پروسه فرزندان وابسته به همسر ۱۵ دلار می باشد.

مدت زمان صدور ویزای ازدواج کانادا

برای به نتیجه رسیدن پروسه انجام کار نیاز به یک مدت زمان مشخص می باشد که با توجه به اعلام اداره مهاجرت کانادا ممکن است به انگشت نگاری احتیاج باشد. مدت زمان انجام کار ۱۲ ماه می باشد که شامل موارد زیر می گردد

 • مدت زمان انجام بیومتریک
 • ارزیابی مدارک اسپانسر کننده و اسپانسر شونده
 • زمان بررسی پرونده برای واجد شرایط بودن طرفین

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج صوری

برخی از افراد صرفا به دلیل دریافت اقامت دائم کانادا تصمیم به ازدواج صوری در کانادا می گیرند. این ازدواج ها معمولا به نتیجه مطلوب نمی رسند و اسپانسر و خود شخص به صورت معمول دچار مشکل می گردند.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

ازدواج صوری در کانادا به عبارت Bad Faith خوانده می شود. طبق ماده چهارم آئین نامه مهاجرت در کانادا ازدواج هایی که صرفا به منظور مهاجرت در کانادا صورت می پذیرد مورد قبول دولت فدال نخواهد بود. ازدواج صوری به دو شکل می باشد:

 • فرد علاقه مند به دریافت اقامت دائم کانادا با پرداخت هزینه ها به شهروند کانادایی وی را متقاعد به ازدواج می نماید.
 • فرد علاقه مند به مهاجرت به کانادا تنها به دلیل اخذ اقامت کانادا به خواستگار کانادایی اش جواب مثبت می دهد.

اداره مهاجرت باید هر دو این موارد را تشخیص دهد و برای تشخیص نیز از تکنیک های خاص استفاده می کند. برخی از این موارد را نام می بریم

 • اختلاف سن بسیار زیاد زوجین
 • مدت زمان کوتاه رابطه و ازدواج ناگهانی
 • ازدواج از دو فرهنگ کاملا متفاوت
 • ازدواج در کشور سوم و بدون آشنایی قبلی صورت گرفته است
 • ازدواج بدون اذن پدر
 • عدم وجود مدارکی دال بر روابط زناشوئی زوجین
 • عدم ارتباط با یکدیگر پس از ازدواج

موارد بالا لزوما نمی تواند باعث عدم واقعی بودن ازدواج گردد ولی هر کدام به تنهایی می تواند شک آفیسر را بر انگیزد که ازدواج صورت گرفته صوری می باشد. در صورتی که آفیسر نپذیرد که ازدواج فرد واقعی می باشد، پرونده برای مهاجرت به کانادا پذیرفته نخواهد شد. گفتنی است مجموعه آریاناپارس این روش را به هیچ عنوان توصیه نکرده و در این زمینه فعالیتی ندارد.

ازدواج صوری موفق

چنانچه ازدواج صوری اتفاق بیفتد و اداره مهاجرت متوجه آن نگردد ویزا صادر خواهد شد ولی چند حالت ممکن را باید در نظر گرفت.

ازدواج صوری

 • اگر هرگز مساله لو نرود قانون با خاطیان کاری نخواهد داشت
 • اگر شخص از طریق ازدواج صوری اقامت دائم کانادا را بدست آورده باشد ولی ازدواج او لو برود از کانادا اخراج خواهد شد و هر دو طرف ممکن است به دادگاه کشیده شوند
 • اگر ازدواج صوری لو برود و شخص شهروندی کانادا را بدست آورده باشد، شهروندی اش باطل و از کانادا اخراج خواهد شد و هر دو طرف به دادگاه احضار خواهند شد.

در هر صورت باید در نظر داشت که احتمال به شکست انجامیدن پروسه ازدواج وجود دارد چرا که اسپانسر موظف است تا ۳ سال همسر خود را تامین مالی نماید حتی اگر ازدواج به طلاق بینجامد شخص باید توسط اسپانسر خود تا ۳ سال تامین گردد و چنانچه مشکلی در زمینه مالی پیش آید و شخص از نهادهای دولتی مانند Social Welfare درخواست کمک نماید، اسپانسر وی باید به دولت پاسخگو باشد و هم چنین شک مبنی بر صوری بودن ازدواج بیشتر خواهد شد.

طبق قوانین جدید کانادا محدودیت هایی برای طرفین وجود دارد که به دو مورد از آنها اشاره می کنیم

 • افرادی که به تازگی ازدواج می کنند، ازدواجشان تا ۲ سال مشروط خواهد بود و چنانچه در این مدت از یکدیگر جدا شوند اقامت کانادایی همسر باطل خواهد شد.
 • کسانی که قصد دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج را دارند و توسط یک اسپانسر به کانادا مهاجرت می نمایند تا ۵ سال نمی توانند اسپانسر شخص دیگری شوند که به عنوان همسر ایشان به کانادا سفر کند.

چه روش هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

کانادا کشور مهاجرپذیری است که شما با استفاده از روش هایی مثل تحصیلی، سرمایه گذاری یا راه اندازی بیزینس، کاری و همینطور سیستم های امتیازبندی می توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید که البته هر کدام از این روش ها جزئیات و مدل های متنوعی در کشور کانادا دارند.

در سیستم مهاجرتی express entry کانادا چه امتیازی مورد نیاز است؟

در این سیستم امتیازبندی که در چند مرحله امتیازات را محاسبه می کنند هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید و از رقیبان شرایط بهتری داشته باشید شانس بالاتری برای پذیرفته شدن دارید ولی برای ورود به این سیستم باید در مرحله اول ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را داشته باشید.

آیا از طریق ویزای توریستی هم می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

خیر- ویزای توریستی برای سفر کردن به کانادا جهت امور مشخصی مثل بازدید اقوام، تفریح و … هست که قابلیت تبدیل شدن به ویزاهای مختلف دیگر از جمله کاری یا اقامتی را ندارد لذا به دوستانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند توصیه می کنیم از روش های مطمئن و قانونی برای این منظور اقدام کنند.

چطور می تونم بدونم که امتیازم در سیستم express entry کانادا چقدر است؟

با وارد کردن اطلاعات صحیح خود در این صفحه می توانید امتیاز دقیق خود را در هر لحظه با توجه به معیارهایی که دولت کانادا تعیین کرده محاسبه کنید.

مهاجرت از طریق استانی برای کانادا به چه صورت می باشد؟

این نوع مهاجرت در کشور کانادا به روش paper based و express entry اجرا می شود که در روش paper based با خود استان به صورت مستقیم در ارتباط هستید و هرکدام از استان ها بسته به نیاز خود به رشته های مختلف کاری یا تحصیلی امتیاز بیشتری اختصاص می دهند اما در سیستم express entry می توانید با دریافت دعوتنامه از استان مربوطه این امکان را برای افزایش امتیاز و دریافت اقامت کانادا فراهم آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر