شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آشنایی با آلمان کشور توسعه و صنعت

آشنایی با آلمان کشور توسعه و صنعت

آلمان یکی ازکشورهای اروپایی می باشد که دارای جمهوری فدرال بوده و برلین را به عنوان پایتخت خود معرفی کرده است. مردم این کشور اروپایی زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود معرفی کرده اند و یورو پول رسمی این کشور به شمار می رود.

این کشور اروپایی در سازمان ملل متحد، گروه هشت،ناتو ،گروه بیست، شورای اروپا و همچنین سازمان همکاری اقتصادی و توسعه عضویت داشته و در تصمیمات بین المللی که اتخاذ می شود نظر تعیین کننده ای دارد. اکثر مردم این کشور دارای مذهب کاتولیک و پروتستانی هستند.

موقعیت جغرافیایی آلمان

آلمان در خود دارای شانزده ایالت است که ایالت بایرن به عنوان بزرگترین آن ها به شمار می رود و در بخش جنوبی این کشور قرار دارد و کوچکترین ایالت آن در بخش شمال غربی این کشور با نام برمن قرار گرفته است. در آلمان شما شاهد ترکیب فوق العاده دشت و جنگل و ساحل و کوه و حتی جزایری خواهید بود که موجب زیبایی این کشور صنعتی شده اند.

آلمان در بخش های شمالی سواحل زمین های پست خود را به صورت سدبندی شده درآورده است. دشت های راین بالا و وستفالن و همچنین دشت های منطقه لایپزیگ به عنوان بزرگترین دشت های آلمان شناخته می شوند. در قسمت مرکزی آلمان رشته کوه های مرکزی قرار داده شده است که موجب جدایی بخش شمالی و جنوبی این کشور از یکدیگر می شوند.

کوه های ارتس، هونسروک، هارتس و همچنین جنگل های باواریا از بخش شمالی تا جنوبی آلمان کشیده شده اند و از مناطق دیدنی این کشور اروپایی به شمار می روند.

آلمان از لحاظ مختصات جغرافیایی

کشور آلمان از لحاظ موقعیت قرار گیری در بخش مرکزی اروپا قرار گرفته و وسعت آن در حدود ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع می باشد. این کشور اروپایی پیشرفته دارای ۳۷۵۷ کیلومتر مرز زمینی می باشد که در قسمت شمال با کشور دانمارک همسایه بوده و از سمت غرب با کشورهای بلژیک و هلند دارای مرز مشترک می باشد. همسایگان جنوبی آلمان کشورهای اتریش، لوگزامبورگ، فرانسه، سوئیس می باشند و در قسمت شرقی با جمهوری چک و لهستان دارای مرز زمینی مشترک است.

آلمان برای راه یابی به آب های آزاد به دریای بالتیک و دریای شمال متصل است و با این دو دریا به میزان۲۳۸۹ کیلومتر ساحل دارد. این کشور اروپایی درای چند رود طولانی به نام های راین با۸۵۶ کیلومتر و الب یا اندازه۷۰۰ کیلومتر و رود دانوب با ۶۴۷ کیلومتر می باشد که وجود این رودها موجب شده آب و هوای آلمان معتدل اقیانوس اطلس و قاره ای باشد و بادهایی که غالبا در این کشور شروع به وزیدن می کنند از سمت غرب هستند.

سیاست غالب در کشور آلمان

جمهوری فدرال آلمان با توجه به قانون اساسی که در این کشور حاکم است اقدام به تصمیم گیری ها می نماید که موجب می شود دموکراتیک بودن آلمان بیشتر به چشم بیاید. رئیس جمهور نخستین شخص دولت به شمار می رود که البته نقش آن بیشتر نمادین است و صدراعظم به عنوان رئیس حکومت می تواند تصمیمات را در این کشور اروپایی اتخاذ نماید.

آلمان

آلمان از لحاظ اقتصادی

کشور آلمان از لحاظ تولید ناخالص داخلی توانسته رتبه سوم را به خود اختصاص دهد و از نظر صادرات یکی از بزرگترین صادرکنندگان کالا به شمار می رود. البته این کشور اروپایی از نظر واردات نیز توانسته نام دومین کشور وارد کننده کالا در جهان را به خود اختصاص دهد و طبق آماری که در سال۲۰۰۶ میلادی از سوی سازمان جهانی تجارت منتشر شد آلمان توانسته بود در این سال۱۳۳/۱ تریلیون دلار صادرات به دیگر کشورهای جهان را داشته باشد.

کیفیت زندگی مردم در بخش های مختلف این کشور با توجه به درآمد بالایی که دارد متفاوت است و افرادی که در نیمه غربی زندگی می کنند کیفیت بالایی در زندگی آن ها دیده می شود اما در بخش شرقی این کشور کیفیت زندگی افراد پائین تر است.

یکی از مشکلات پیش روی دولت مردان آلمان مساله بیکاری است که نرخ بیکاری در این کشور به میزان۱/۷ درصد می باشد و موجب شده سیاستمداران این کشور در باره این مساله با جدیت تمرکز کرده و به دنبال راه حل هایی برای کاهش این نرخ باشند. آلمان دارای جاذبه های گردشگری فراوان می باشد که به طور خلاصه در خصوص هرکدام از آن ها سخن خواهیم گفت.

جاذبه های گردشگری آلمان

برلین

این شهر آلمانی به شهر چند چهره شهرت دارد و در طراحی آن معماری نوینی به کار رفته که موجب خیره گی هر بیننده ای می شود. قصرهای باروک یکی از دیدنی های این شهر زیبا به شمار می روند و شما می توانید یک روز زیبا و خاطره انگیز را در بهترین باغ وحش های این شهر سپری کنید. در این شهر اروپایی کنسرت های جذابی پخش می شود که هر غروب برای حضار پخش می گردد. در این شهر نمایشگاه های توپوگرافی ترور نیز برپا می شود که می توانید از این نمایشگاه نیز دیدن نمائید.

مونیخ

یکی از شهرهای آلمان مونیخ می باشد که طی جنگ جهانی دوم به شکل کامل از بین رفته بود. این خرابی به اندازه ای زیاد بود که هنوز هم مردم و دولت مردان در حال بازسازی فرهنگ باواریایی آن می باشند. یکی از جاذبه های دیدنی مونیخ پارک المپیک آن می باشد که بازی های المپیک سال۱۹۷۲ میلادی در آن برگزار شده است. علاقه مندان و گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند می توانند از اسکیت روی یخ و شنا داخل استخر این پارک زیبا لذت ببرند.

هامبورگ آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ و پرجمعیت آلمان است که پس از برلین شناخته می شود و یکی از بزرگ ترین اسکله های اروپا در این شهر آلمانی قرار دارد. زمانی که در سواحل موجود دراین کشور قدم بزنید و یا در کنار کانال های آبی این شهر راه بروید طبق گفته دیگر کشورها در ونیز شمال قدم گذاشته اید. در شهر هامبورگ منطقه ای برای داد و ستد وجود دارد که ساختمان های آن با آجرهای قرمز رنگ دیده می شوند و شما می توانید به عنوان یک توریست و گردشگر در این مکان به صرف غذا بپردازید. این منطقه به دلیل نور قرمز رنگی که دارد در کل جهان معروف بوده و دارای شهرت بسیاری است.

این کشور اروپایی دارای شهرهای دیگری همچون کلن و فرانکفورت و دوسلدورف است که هر کدام از آن ها زیبایی و جاذبه های گردشگری جذابی برای خود دارند که هر ساله موجب می شود افراد بسیاری برای گردش به این شهرها سفر کنند.

5/5 ( 1 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *