شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آلمان یا سوئد به همراه شرایط

علاقه مندان به تحصیل در کشورهای اروپایی بدنبال برترین گزینه برای ادامه تحصیل می باشند و با آگاهی از شرایط موجود ، کشور منتخب را بدرستی برگزینند . شرایط تحصیل در آلمان یا سوئد را مورد بررسی قرار می دهیم . کشور سوئد جزء کشورهایی است که همواره مورد توجه متقاضیان ایرانی اخذ کشورهای اروپا بوده است .

حتی با توجه به بازنگری های صورت گرفته در قوانین نظام آموزشی و مخارج تحصیلی در این کشور کماکان تحصیلات در کشور سوئد مورد استقبال دانشجویان خارجی و به خصوص دانشجویان ایرانی علاقه مند به اخذ اقامت سوئد قرار دارد .

کشور آلمان قوی ترین اقتصاد در میان کشورهای اتحادیه اروپا را دارا می باشد و تحصیل راهی مطمئن برای ورود به این کشور می باشد .

دانشگاه های بسیار ممتاز کشور آلمان از یک سو و آینده ی روشن پیش روی دانشجویان دانشگاه های این کشور و مهمتر از همه رایگان بودن تحصیلات در این کشور باعث شده است تا آلمان به عنوان یکی از کشورهای سرآمد دنیا از لحاظ پذیرش مطرح می گردد .

_ دوره کارشناسی :

دوره کارشناسی در کشور آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود و علاقمندان به شروع تحصیلات عالیه نیازمند ارائه مدرک زبان آلمانی می باشند . بصورت معمول بازه زمانی تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 4 سال بطول می انجامد .

در حال حاضر علاقه مندان برای اخذ مدرک زبان آلمانی در موسسه گوته ، آزمون را داده و پس از کسب مدرک می توانند برای دانشگاه های برتر این کشور اقدام نمایند .

تحصیلات در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور آلمان بصورت رایگان ارائه می شود و دانشجویان فقط با پرداخت هزینه های زندگی خود می توانند در آلمان مشغول به تحصیل باشند .

در کشور سوئد برخی از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود که توجیح اقتصادی ندارد ، زیرا در صورت انتخاب کورس انگلیسی ، دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه می باشند . طول دوره تحصیلات در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور سوئد همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بین 3 تا 4 سال می باشد .

دانشجویان در صورت سپری کردن دوره کارشناسی به زبان سوئدی ، هزینه ای بابت تحصیلات پرداخت نمی کنند و فقط هزینه های جاری زندگی را باید پرداخت کنند .

باتوجه به شرایط اتحادیه اروپا ، میزان حق کار دانشجویی برای هر دو کشور سوئد و آلمان یکسان است و دانشجویان در حین تحصیل 20 ساعت حق کار در هفته را دارند که بصورت معمول به ازای هر ساعت 8 یورو دریافت می کنند .

فلذا برای انتخاب کشور برتر برای ادامه تحصیل می توان به علاقه و شرایط زبان اتحصیل تمرکز کرد و انتخاب درستی را داشت .

_ مقطع کارشناسی ارشد :

دوره تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان دو سال بطول می انجامد و دانشجویان با ارائه سوابق تحصیلی خود می توانند برای این مقطع تحصیلی اقدام کنند .

دروس در دانشگاه های کشور آلمان به زبان های انگلیسی و آلمانی ارائه می شود که متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه زبان تحصیل مشخص می شود .

تحصیلات در دانشگاه های آلمان بصورت معمول رایگان می باشد و دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه های شهریه نمی باشند . لازم بذکر است در کشور آلمان ، دانشجویان می توانند در business school با هزینه های شخصی تحصیل کنند .

بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور سوئد به زبان انگلیسی ارائه می شود و کشور سوئد یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که اکثر رشته ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهد . طول دوره تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد در همه رشته ها بین 12 تا 24 ماه می باشد .

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد ملزم به پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر حدود 4 تا 10 هزار یورو تخمین زده می شود .

طبق قوانین اتحادیه اروپا دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند . همچنین دانشجویان این مقطع می توانند از حق کار 20 ساعت در هفته خود بهره مند شوند تا بخشی از هزینه های جاری خود را پوشش دهند .

بواسطه هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سوئد که حدوداً سالی 15 تا 20 هزار یورو می باشد . افرادی که قصد ادامه تحصیل با هزینه های کمتری را دارند کشور آلمان گزینه بهتری است .

_ مقطع دکترا :

کشور آلمان همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانش جویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه بیشتری دارد و جهت هزینه های ممکن شرایطی را اعطا می کند.

دانشجویان با ارائه پرونده قوی می توانند از بورسیه های موجود در کشور آلمان بهره مند شوند و در حین تحصیل حقوق دریافت کنند . در غیر اینصورت تحصیلات در مقطع دکترا بصورت رایگان ارائه می شود .

بصورت معمول تحصیلات در مقطع دکترا 3 تا 4 سال بطول می انجامد و دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی ارائه می شود . افرادی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک آیلتس با نمره 5/6 را به دانشگاه ارائه دهند .

علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک ندارند نگران نباشند زیرا موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند .

مقطع دکترا در کشور سوئد شغل محسوب می شود و در صورتی که دانشجویان موفق به اخذ پذیرش از استاد راهنما و دانشگاه مورد نظر شوند از شرایط ویژه ای برخوردار می شوند . بصورت معمول دانشجویان از ابتدای راه حقوقی معادل 2000 یورو در ماه دریافت می کنند که متناسب با هزینه های جاری زندگی ، می توانند شرایط مناسبی را برای خود رقم می زنند .

از نکات مثبت دکترا خواندن می توان به این نکته اشاره کرد ، تحصیلات در مقطع دکترا در کشور سوئد جزء سوابق مهاجرتی فرد قرار می گیرد و شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل هموارتر می شود .

در صورت امکان برای پذیرش از دانشگاههای کشور سوئد در مقطع دکترا ، این کشور شرایط بهتری را برای دانشجویان نسبت به کشور آلمان فراهم می کند .

_ هزینه های زندگی :

سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا می باشد . هزینه های زندگی در کشور سوئد برای دانشجویان بصورت میانگین بین 900 تا 1000 یورو در ماه می باشد .

با توجه به این نکته که تحصیلات در کشور آلمان بصورت رایگان است ، فرد دانشجو فقط باید هزینه های ماهیانه زندگی خود را منقبل شود . بصورت میانگین هزینه های زندگی در کشور آلمان بین 600 تا 700 یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن دربرمی گیرد .

باتوجه به قوانین اتحادیه اروپا فردی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای آلمان یا سوئد را داشته باشد قبل از حضور در سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ مورد نظر شامل هزینه های تحصیل و زندگی می باشد .

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان از جمله کشورهای آلمان و سوئد ، ارائه صدها پرونده موفق ، چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی این موسسه خواهد بود .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *