شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در کشور سنگاپور

تحصیل در کشور سنگاپور

کشور سنگاپور ممکن است که جای کوچکی باشد، اما در زمینه تحصیلات عالی و تحقق یک کار بزرگ است. از همین رو به تحصیل در کشور سنگاپور پرداخته می شود تا علاقه مندان به تحصیل در صورت منطبق بودن شرایط می توانند برای ادامه تحصیل وارد کشور سنگاپور شوند. کشور سنگاپور در طول چند دهه گذشته به عنوان رهبر جهانی در تحقیقات و نو آوری شناخته شده است.

آشنایی با کشور سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از ثروتمندترین و مدرن ترین کشورهای جنوب شرقی آسیاست که به عنوان کوچک ترین کشور این منطقه جغرافیایی محسوب می شود.

به صورت کلی در کشور سنگاپور چهار زبان انگلیسی، چینی، مالایی و تامیل به عنوان زبان های رسمی شناخته می شود که در سایت رسمی آموزشی این کشور دانش آموزان هم زمان زبان انگلیسی و زبان مادری خود را آموزش می بینند.

دانشگاه های کشور سنگاپور

در حال حاضر ۳ تا از دانشگاه های کشور سنگاپور در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند که دانشجویان علاقه مند می توانند برای ادامه تحصیل در کشور سنگاپور اقدام نمایند.

لازم به ذکر است دو دانشگاه NUS و NTU در رتبه های جهانی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد در جایگاه های یازدهم و پانزدهم دنیا قرار گرفتند.

۱-دانشگاهNUS

دانشگاه NUS به عنوان برترین دانشگاه سنگاپور در رتبه بندی جهانی در جایگه پانزدهم و دومین دانشگاه برتر آسیاست.
در حال حاضر حدود ۳۳ هزار دانشجو در National University of Singapore مشغول به تحصیل می باشند که ۸۲ درصد آن ها در مقطع کارشناسی و ۱۸ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

در حدودیک سوم دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند که درصد دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای بالاتری را نسبت به میانگین دانشگاه دارند.

دانشگاه NUS دارای ۱۷ دانشکده می باشد که برخی ازدانشکده های مطرح آن به شرح زیر است:

دانشکده هنر، دانشکده مدیریت، دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی، دانشکده های دندان پزشکی و پزشکی، دانشکده موسیقی و دانشکده طراحی محیط زیست

از همین رو دانشجویان در اغلب رشته ها می توانند برای دانشگاه NUS اقدام نمایند. رشته عمران به عنوان برترین رشته دانشگاه NUS شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه ششم قرار دارد. از دیگر رشته های برتر دانشگاه مورد نظر می توان به رشته شیمی، مهندسی تکنولوژی، علوم اجتماعی و مدیریت، علوم مواد، داروسازی، معماری، علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، پرستاری و جغرافیا اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه خوبی برخوردار می باشند.

۲-دانشگاهNTU

دانشگاه NTU به عنوان اولین دانشگاه برتر آسیا درشهر سنگاپور مشغول به فعالیت است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه یازدهم قرار دارد. لازم به ذکر است که قدمت دانشگاه NTU به کمتر از ۵۰ سال می رسد و این نکته نشان دهنده برنامه ریزی مناسب و با هدف دولت سنگاپور برای شناخته شدن این دانشگاه در میان دانشجویان بین المللی است.

در حال حاضر در حدود ۲۶ هزار دانشجو در Nanyang Technological University, Singapore مشغول به تحصیل می باشند که ۸۲ درصد در مقطع کارشناسی و ۱۸ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است به صورتی که از حدود ۷ هزار دانشجوی بین المللی ۴۶ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشجویان بین المللی به صورت معمول باید بین ۱۲ تا ۱۴ هزار دلار سالیانه برای تحصیل در دانشگاه NTU پرداخت کنند. رشته علوم مواد به عنوان برترین رشته دانشگاه NTU شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه سوم قرار دارد، از دیگر رشته های برتر این دانشگاه می توان به مهندسی فناوری، علم شیمی، ارتباطات و مطالعات رسانه، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک، آموزش و پرورش، مطالعات محیطی و علوم طبیعی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی ازجایگاه مناسبی برخوردار هستند.

۳-دانشگاه Singapore Management University

سومین دانشگاه برتر کشورسنگاپور، دانشگاه SMU می باشد که در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و نسبت به دو دانشگاه برتر این کشور، تعداد دانشجویان کمتری را در خود جای داده است. در حال حاضر حدود ۸۶۰۰ دانشجو در دانشگاه SMU مشغول به تحصیل می باشند که ۸۷ درصد آن ها در مقطع کارشناسی و ۱۳ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

دروس دانشگاه SMU به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان می توانند با اخذ مدرک آیلتس برای پذیرش اقدام نمایند. موسسه زبان آریانا پارس با ارائه دوره های کوتاه مدت آموزش زبان و آیلتس، در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین نتایج را تضمین می کند.

رشته هایی همچون حسابداری و امور مالی، اقتصاد، علوم اجتماعی و مدیریت، حقوق، علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی، روان شناسی، جامعه شناسی، مهندسی و… از جمله رشته های برتر دانشگاه SMU می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره  افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

زندگی در سنگاپور

سنگاپور به همراه کره جنوبی، هنگ کنگ و تایوان به عنوان گروه ببر شاخته می شوند که از رشد سریع اقتصادی لذت می برند.
به صورت کلی سنگاپور می تواند درس صداقت و درستی را به جهانیان آموزش بدهد. ای شهر در میان کشورهای آسیایی کمترین آمار فساد را دارد و رتبه بندی جهانی در جایگاه پنجم قرار دارد.

شهر سنگاپور در میان گرانترین شهرهای جهان قرار دارد، از همین رو هزینه های زندگی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این شهر را دارند، بالاست و باید با اطلاع از شرایط موجود اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل و زندگی

اقتصاد قوی سنگاپور و کیفیت زندگی با هزینه های مرتبط با زندگی در این شهر بالاست و در برخی مواقع بالاترین هزینه های تحصیل در آسیا را به خود اختصاص داده است ولی در مقایسه با کشورهای اروپایی و سایر کشورهای دیگر، پایین می باشد.

به صورت میانگین هزینه های تحصیل در کشور سنگاپور بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار می باشد که برخی دانشگاه ها متناسب با رشته های موجود هزینه های بیشتری را از دانشجویان بین المللی طلب می کنند.

ولی لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی می توانند از تخفیفات دانشگاهی بهره مند شوند. دانشجویان مدارک و شرایط خود را برای قسمت ادیشن دانشگاه ارسال می کنند و با بررسی های صورت گرفته، مقدار بورسیه مشخص می شود.

هزینه های زندگی به صورت معمول در سنگاپور بین ۶ تا ۹ هزار دلار می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل است.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیاردرخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای مقاضیان مهاجرت به خارج کشور فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

4 پاسخ به “تحصیل در کشور سنگاپور”

 1. سینا گفت:

  با سلام
  در چه سنی بهتر میتونم به کشور سنگاپور بورسیه شوم ؟ قبل از کنکور بهتره یا قبلش؟
  درحال حاضر ۱۶سال دارم، و تا ۲سال دیگه تافل و ایلسم رو میگیرم، رشته مکانیک رو هم میخوام بخونم.
  از الآن مقاله نوشتن رو شروع کنم چطوره؟ایا تاثیر داره در بورسیه شدن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام داشتن رزومه ی قوی در گرفتن بورسیه در مقاطع مختلف بی تاثیر نمی باشد ولی باید در نظر داشته باشید بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری تعلق می گیرد.

 2. محمد گفت:

  با سلام.و خسته نباشد،آیا امکان گرفتن فاند از دانشگاه nusوجود دارد ؟برای رشته پزشکی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ فاند از دانشگاه های خارجی برای دانشجویان بین المللی در مقطع قبل از دکتری شانس بسیار پایینی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *