شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

معرفی رشته دامپزشکی در انگلستان

رشته دامپزشکی در انگلستان به عنوان فرصتی است برای دانشجویان تا مهارت‌های لازم و کافی را در زمینه‌های درمان، جراحی، بهداشت و مراقبت از حیوانات و همچنین یادگیری در زمینه داروسازی و ایمنی مواد غذایی کسب کنند.

با تحصیل در رشته دامپزشکی، دانشجویان قادر هستند دانش و مهارت نگهداری و مراقبت از حیوانات را کسب کنند. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه ایمنی مواد غذایی، تحقیق و داروسازی ظرفیت‌های رشته دامپزشکی به طور مرکزی کنترل شده و میزان محدودی است.

معمولاً ورود به این رشته مشروط به داشتن نمرات بالا در دروس شیمی و زیست‌شناسی و در برخی از کشورها فیزیک و ریاضی است. برخی از دانشگاه‌ها مانند کمبریج از متقاضیان آزمون استعداد یابی تحصیلی می‌گیرند.

طول دوره دامپزشکی

دوره دامپزشکی در انگلستان پنج سال است. در دو سال آغاز تحصیل موضوعات آناتومی، فیزیولوژی دامپروری، آسیب‌شناسی، میکروب شناسی آموزش داده شده و در سه سال پایانی بیشتر موارد و حرفه‌های بالینی را آموزش می‌دهند.

البته طول دوره دامپزشکی در دانشگاه‌های مختلف با هم تفاوت دارند. دانشگاه‌های بریستول Bristol و ناتینگهام Nottingham سال پیش دامپزشکی دارند. این رشته در دانشگاه‌های ادینبورو و کالج سلطنتی دامپزشکی چهار ساله است. گذراندن این دوره تحصیلی در دانشگاه کمبریج شش سال طول می‌کشد.

دانشگاه‌های برتر انگلستان در رشته دامپزشکی

کالج دامپزشکی سلطنتی مرکز تحقیقاتی پیشروی در زمینه دامپزشکی است. در انگلستان دانشگاه‌های متفاوتی وجود دارد که بهترین دوره‌های دامپزشکی در آنها برگزار می‌شود.

دانشگاه‌های برتر انگلستان عبارتند از:

 1. دانشگاه ادینبرو
 2. دانشگاه گلاسکو
 3. دانشگاه لیورپول
 4. دانشگاه ناتینگهام
 5. دانشگاه کمبریج
 6. دانشگاه بریستول
 7. کالج دامپزشکی سلطنتی
 8. دانشگاه سوری
 9. دانشگاه مرکزی لانکاشیایر
۱-دانشگاه ادینبرو

این دانشگاه که یک مرکز مشهور تدریس و تحقیق در اسکاتلند است و در سال ۱۵۸۳ تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انگلستان به شمار می‌رود. این دانشگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان است و در حال حاضر جزء ۲۵ رتبه برتر دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

دانشکده دامپزشکی سلطنتی (دیک) که در سال ۲۰۱۸ در رتبه اول علوم دامپزشکی در انگلستان قرار دارد. این دانشکده دارای برنامه آموزشی بسیار معتبری است. اداره بین‌المللی برنامه‌ها و شاخه‌های متعددی برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی است.

در چهارچوب تحقیقات سال ۲۰۱۴، ۸۳ درصد از تحقیقات ارائه شده دانشگاه ادینبورگ به عنوان «جهانی پیشرو» یا «بین‌المللی عالی» طبقه‌بندی شده‌اند. زمینه‌های موضوعی کشاورزی، دامپزشکی، علوم غذایی بسیار سطح بالایی دارد. از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به چارلز داروین، سرآرتور کانن دویل، دیوید هیوم، الکساندر گراهام بل، کریس هوی نام برد.

۲-دانشگاه گلاسکو

دانشگاه گلاسکو جزء چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیس به شمار می‌رود که در سال ۱۴۵۱ تاسیس شد. دانشگاه گلاسکو یکی از ۱۰۰دانشگاه برتر جهان است. گلاسکو در طول تاریخ فعالیت خود دارای شش جایزه نوبل است. از فارغ تحصیلان این دانشگاه می‌توان به استفان موفات، آدام اسمیت، لرد کلوین، جیمز وات و آندرو نیل اشاره کرد.

۳-دانشگاه لیورپول

این دانشگاه که پذیرا هزاران دانشجوی بین‌المللی است که در زمینه‌های ورزشی، موسیقی، معماری و فرهنگ تجربیاتی ارزنده در اختیار آنها قرار می‌دهد. این دانشگاه یکی از شش دانشگاه تأسیس شده در شهرهای بزرگ صنعتی انگلستان در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ است.

دانشگاه لیورپول در ۱ درصد از موسسات آموزش عالی جهان رتبه‌بندی شده و در مجموع ۲۲ هزار دانشجو دارد. ۸۵ درصد از فارغ‌التحصیلان بین‌المللی در مدت ۶ ماه پس از تحصیل مشغول به کار می‌شوند. لیورپول تنها دانشگاه انگلیس است که به صورت تکمیلی آموزش علوم زیست‌شناسی، پزشکی بالینی، علوم بهداشت، دندانپزشکی و علوم دامپزشکی دارد.

لیورپول دوره‌های زبان انگلیسی قبل از تحصیل را تا۴۰ هفته ارائه می‌دهد. از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به کارول ان ای دافی، سانجی جا، سرداود جوانا و آمر سلاسی اشاره کرد.

۴-دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام یک دانشگاه پژوهش محور است که جزء پنجمین دانشگاه بزرگ انگلستان به شمار می‌رود. پذیرش این دانشگاه بسیار رقابتی است و بیشترین تعداد درخواست‌ها را در هر دوره کارشناسی در کشور دریافت می‌کند. این دانشگاه بیش از ۳۰ هزار دانشجو دارد که ۹ هزار نفر از آنها بین‌المللی هستند.

اداره بین‌المللی دانشگاه ناتینگهام سرویس‌ها و خدمات متعددی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است تا بهترین پشتیبانی آمادگی را برای آنها ارائه دهد. از فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌توان اچ. دی. لورنس، سرپیتر منسفیلد، سرجان سوارز و دنگ یینگ را نام برد.

۵-دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج دومین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان است و به عنوان یکی از پنج دانشگاه برتر دنیا شناخته می‌شود. کمبریج تا کنون ۸۹ جایزه نوبل برنده شده است. دانشگاه کمبریج بعد از ملکه و کلیسای انگلستان سومین زمین‌دار این کشور محسوب می‌شود.

اداره بین‌المللی دانشجویان در ابتدای هر سال تحصیلی یک برنامه جهت‌گیری برای ارائه اطلاعات در مورد دانشگاه و همچنین فرصتی برای دیدار با دیگر دانشجویان بین‌المللی اجرا می‌کند. از فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌توان از سرآیزاک نیوتن، چارلز داروین، جان میدون، استفان هاوکینگ و برتراند راسل نام برد.

۶-دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول که در سال ۱۸۷۶ در قلب بریستول تأسیس شد، یکی از ۲۴ عضو راسل گروه پژوهشی است. بریستول یکی از ۵۰ دانشگاه برتر دنیاست. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند یک معلم شخصی داشته باشند که مسائل علمی و شخصی و مشاوره‌ای خود را از آنها بپرسند و با آنها در میان بگذارند.

معلمان خصوصی به طور منظم، جداگانه و یا در گروه‌ها با افراد ملاقات خواهند داشت. از فارغ‌التحصیلان معروف این دانشگاه میتوان از سیمون پگ، پل دیراک، هانا میلز، دیوید والانیس، دیوید نیکولز و امیلی واتسون نام برد.

۷-دانشکده دامپزشکی سلطنتی

این دانشکده در سال ۱۷۹۱ تأسیس شد و قدیمی‌ترین مدرسه دامپزشکی انگلستان به شمار می‌رود. پس از بررسی دانشجویان ملی، دانشکده دامپزشکی سلطنتی در لندن رتبه دوم و در انگلستان در رتبه دوم قرار گرفت.

زمینه رضایت دانشجویان

دوره‌های مورد علاقه و محبوب عبارتند از علوم بیو الکترونیک و پرستاری دامپزشکی، در حالی که تعداد زیادی از دوره‌های تحصیلات تکمیلی در زمینه کنترل بیماری در حیوانات، بهداشت دام و تولید، اپیدمیولوژی دامپزشکی و بهداشت عمومی، زیست‌شناسی حیوانات وحشی و دامپزشکی نیز برگزار می‌شود.

کالج دامپزشکی سلطنتی در رتبه‌بندی دانشگاه‌های QS برای مطالعات دامپزشکی در انگلستان و اروپا در رتبه سوم جهان قرار گرفته است.

۸-دانشگاه سوری

دانشگاه سوری که واقع در جنوب غربی لندن است و در سال ۲۰۱۶ به عنوان دانشگاه سال معرفی شده است. بر اساس نظرسنجی از رضایت دانشجویان می‌توان از افزایش استانداردهای ورودی و میزان اشتغال بالا نام برد. دانشگاه سوری نیز یکی از برترین دانشگاهها در زمینه دامپزشکی در انگلستان می باشد.

اداره بین‌المللی این دانشگاه دارای گروهی است که دانشجویان بین‌المللی را راهنمایی و حمایت می‌کند. این دانشگاه به همراه برگزاری کلاس‌های زبان برای دانشجویان، مهارت‌های مطالعه مثل یادداشت‌برداری و تحقیق را تقویت می‌کند. از فارغ‌التحصیلان برگزیده و نامی این دانشگاه می‌توان از جرمی کایل، جیم ابیسیس نام برد.

۹-دانشگاه مرکزی لانکاشیایر

اولین دانشگاه مدرنی که در سال ۲۰۱۰ در رتبه‌بندی جهانی QS نامگذاری شد. این دانشگاه دارای شهرت بسیاری در زمینه پژوهش‌های علمی است. دانشگاه مرکزی لانکاشیایر طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی را برای دانشجویان ارائه می‌کند تا دوره تحصیلی آسان‌تری داشته باشند.

دانشگاه مرکزی لانکاشیایر یکی از برترین دانشگاهها در زمینه دامپزشکی در انگلستان می باشد. این دانشگاه دارای برنامه‌های جهت‌گیری و دوره‌های پشتیبانی زبان انگلیسی رایگان برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند.

مسائل فارغ‌التحصیلی دامپزشکی

فارغ‌التحصیلان دامپزشکی می‌توانند در مراکز خصوصی خدمات رفاهی حیوانات، همچنین کار در مؤسسات خیریه، آزمایشگاه‌ها، کشتارگاه‌ها و در بخش سلامت عمومی فعالیت کنند. اگر شخصی قصد ادامه تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی را داشته باشد می‌تواند به صورت تخصصی تر در این زمینه فعالیت حرفه‌ای داشته باشد.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “دوره دامپزشکی در انگلستان”

 1. دانیال گفت:

  پس از تحصیل میشه تو انگلستان اقامت دائم گرفت ؟
  اگه میشه چقدر سخته؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما تا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی اجازه دارید تو اون کشور باشید کار پیدا کنید تا بتونید اقامت دائم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *