شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مصاحبه شغلی

متقاضیانی که قصد اخذ ویزای کار در کشورهای دیگر را دارند و یا دانشجویانی که پس از تحصیل به دنبال فرصت های شغلی می باشند باید اطلاعات مناسبی در ارتباط با مصاحبه شغلی داشته باشند. مسلما افرادی برای ورود به بازار کار در صورت تائید اولیه، باید در یک مصاحبه شغلی که توسط کارفرما طراحی می شود، موفق شوند.

احتمالا از اهمییت cv یا رزومه مناسب مطلع شده اید ولی باید این نکته را درنظر بگیرید که برای هر بخش یا موسسه ای رزومه ای جداگانه تهیه و تنظیم کنید.

این نکته به این معناست که به طور مثال شما در زمینه ی مدیریت توانایی دارید. برای یک شرکت از توانایی راه اندازی شعبات دیگر سخن بگویید و برای شرکتی دیگر مهارت شما در زمینه ارتقا کیفیت صحبت کنید.

لازم به ذکر است که هیچ گونه اغراق و یا بزرگنمایی نباید صورت بگیرد، فقط باید به ویژگی خاص خود و مورد نیاز شرکت انتخابی نکات بیشتری را در رزومه خودتان اشاره کنید.

در بازار کار رقابتی در حال حاضر، اکثر کارفرمایان از آزمون های پیش استخدامی برای گلچین کردن افراد استفاده می کنند که در این مطلب به صورت کامل راهکارهای عملی برای موفقیت در این آزمون ها که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آریاناپارس گردآوری شده می پردازیم.

برخی از شرکت های مطرح پس از قبولی در آزمون های استخدامی، شرایط مصاحبه شغلی را هم مدنظر قرار می دهند. از همین رو کتاب های مناسبی برای ارتباط با افراد نوشته شده است که می توان به کتاب زبان بدن از برایان تریسی و کتاب چطور با هر آدمی ارتباط برقرار کنیم. از لیل لوندز اشاره کرد که کمک شایانی به شما عزیزان می کند.

در این مطلب نگاهی دقیق تر به دو نوع اصلی آزمون که می توانید انتظار داشته باشید می پردازیم:

۱-تست ها و یا آزمون های توانمندی در مصاحبه شغلی

آزمون های توانمندی، مهارت های مربوطه خود را ارزیابی می کند و تعیین می کند که آیا شما می توانید وظایفی را که برای موقعیت مورد نظر شما مورد نیاز است انجام دهید. از آنجایی که بسیاری از نامزدها دارای همان مدارک و زمینه تحصیلی هستند، تست های توانمندی یک راه عالی برای شرکت ها برای انتخاب بین نامزدها می باشد.

رایج ترین آزمون های تشخیص، ظرفیت شناختی عمومی را با استفاده مهارت های استدلال عددی، کلامی یا منطقی اساسی ارزیابی می کند.

۲-تست شخصیت در مصاحبه شغلی

در حالی که تست های تشخیص توانایی شما برای انجام یک کار خاص را ارزیابی می کنند، تست های شخصیتی توسط کارفرمایان برای تعیین اینکه آیا شما دارای مشخصات شخصیت مناسب برای کار است، استفاده می شود.

آن ها به روش خاصی طراحی شده اند تا کارفرمایان ایده ای را در مورد نحوه برخورد با همکاران خود به شما ارائه دهند و اگر شما یک شرکت فرهنگی خوب باشید. در هنگام تست شخصیتی ممکن است از شما خواسته شود که صفت هایی را که شما را توصیف می کند انتخاب کنید یا با احکام ارائه کنید و تصمیم بگیرید که آیا با اظهارت موافق یا مخالف هستید.

با توجه به این نکته که شما باید به سوالات جواب صحیح بدهید ولی مهم است که بدانید چگونه تست های شخصیت طراحی می شود و قبل از پاسخگویی با نحوه ی سوالات آشنا شوید.

بیشتر تست های شخصیتی بسیار طولانی و تکراری طراحی شده اند، سوالات همچنین می تواند احساس خستگی و گیج کننده داشته باشد. زیرا سوالات چندین جواب درست دارند. اطمینان حاصل کنید که در حین انجام آزمایش خسته نباشید و سعی کنید به طور صحیح به تمام سوالات پاسخ دهید. کارفرمایان به دنبال کارکنان قاطع و سازگار هستند.

مصاحبه شغلی

نکات مهم در مصاحبه شغلی

دستور العمل هارا بخوانید: قبل از تلاش برای تکمیل، همیشه باید بدانید که هر بخش از آزمون از شما چه درخواستی می کند. به این دلیل که هر شرکت امتحانات مربوط به خود را دارد و یک سری شبیه هم نیست.

پیش آزمون خود را آماده کنید

قبل از اینکه آزمون اصلی را بدهید، سعی کنید با شرایط آزمون آماده شوید و نمونه سوالات و خواسته های کارفرمایان را مورد بررسی قرار دهید که با دیدن سوالات شوکه نشوید.

مهارت و مدیریت زمان

بسیاری از آزمون های ارزیابی بسیار طولانی است و گاهی اوقات این به شما القا می شود که نباید به صورت کامل پاسخگو باشید. محدودیت زمانی در این آزمون ها وجود دارد پس با مدیریت زمان خود می توانید به تمامی سوالات پاسخ دهید. بهتر است که سوالات را به صورت صحیح پاسخ دهید تا سوالات بیشتری را جواب دهید.

استراحت کافی

حتما درشب گذشته به صورت کامل استراحت کنید و خواب مفید را در شب گذشته داشته باشید. توصیه می شود که در روز گذشته، فعالیت های آرامش بخش را انجام دهید و سعی کنید از فضای آزمون خارج شوید.

کمیت یا کیفیت

در مصاحبه شغلی این استراتژی به صورت کلی وجود دارد. یا به سوالات بیشتری باید پاسخ دهید یا به سوالات کم با دقت بالاتر، هنگامی که در آزمون های توانایی شرکت می کنید بهتر است به سوالات کمتری پاسخ دهید اما درصد صحیح شما بیشتر باشد.

به صورت کلی ساده ترین سوالات هم زمانی که در شرایط آزمون و یا رقابت قرار می گیرد می تواند مشکلاتی و یا استرسی را به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که اولین نکته برای ورود به بازار کار، انتخاب کشور هدف است، و لذا به شما متقاضیان کار در کشور های دیگر توصیه می شود برای انتخاب هدف خود با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید و از تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *