شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مکان های دیدنی انگلیس

آشنایی با مکان های دیدنی انگلیس

انگلیس یکی از پرطرفدارترین و پربازدید ترین کشورهای جهان است از همین رو در این مقاله اقدام به معرفی برخی از مکان های دیدنی انگلیس می کنیم. این کشور با جذب سالانه حدود ۲۷ میلیون گردشگر جزء پرطرفدارترین مقاصد و مکان های دیدنی به شمار می رود. یکی از مهم ترین دلایل جذب گردشگران به مکان های دیدنی انگلیس، داشتن محل های بی نظیر و برجسته می باشد.

اگر بخواهیم از دیگر دلایل آن یاد کنیم این است که زبان رسمی این کشور انگلیسی است و موانع زبان وجود ندارد.
انگلستان کشوری است که افراد با توجه با علایق خود می توانند براحتی مکانی را برای گردش انتخاب کنند. آنها می توانند به بازدید از مکان های برجسته روند و یا ممکن است تمایل داشته باشند در صحرا و روستاهای زیبا پیاده روی کنند و یا به کاوش میراث فرهنگی این کشور بپردازند.

از میان شهرهای بسیار معروف انگلیس جای تعجب ندارد که لندن جزء محبوب ترین مقاصد گردشگری به شمار می رود. لندن با داشتن تاریخی غنی و فرهنگی بی نظیر جزء متنوع ترین و پر جنب و جوش ترین مقاصد برای افراد محسوب می شود.

  • در این مقاله تصمیم داریم ده مورد مکان های دیدنی انگلیس را معرفی کنیم:

۱۰-برایتون

یکی از مکان های دیدنی انگلیس که سالانه گردش گران فراوانی را به خود جذب می نماید برایتون می باشد. برایتون که در ساحل ساکس قرار گرفته است از قرن ۱۹ مورد توجه بسیار قرار گرفت و تبدیل به تفریحگاه ساحلی محبوب شد. یکی از دلایل محبوبیت آن نزدیکی به پایتخت انگلستان، لندن، است که روزانه گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

مکان های دیدنی انگلیس

در بخش ساحلی، گردشگران می توانند در خانه های قدیمی ویکتوریایی را که امروزه دارای امکانات بسیار زیاد توریستی است، اقامت داشته باشند. عموما بازدید کنندگان تمایل بسیار زیادی به پیاده روی بر روی کاخ اسکله معروف دارند. این مکان دارای باغ سنتی انگلیسی است و خانه های بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران در آنجا واقع است.

۹-لیک دیستریکت

لیک دیستریک که در کامبرا و در شمال غربی انگلستان واقع شده است. این محل از بزرگترین پارک های محلی این کشور است. لیک دیتریکت یک منطقه کوهستانی است که برای پیاده روی و کوه نوردی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مکان های دیدنی انگلیس

این مکان از مقاصد توریستی بسیار محبوب است که سالانه بیش از ۱۵ میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. مرتفع ترین کوه انگلیس بنام scafell peak و همچنین طولانی ترین دریاچه به نامwinder mere در این پارک واقع شده است.

بازدیدکنندگان می توانند در دره ای که در این مکان واقع است به پیاده روی بپردازند و از آثار ویلیام وردزورث شاعر قرن ۱۹ لذت ببرند و یا حتی اگر از پیاده روی لذت نمی برند، سوار بر قطار شده و از مناظر دیدن نمایند. این امر سبب گردید تا لیک دیستریکت در میان مکان های دیدنی انگلیس قرار گیرد.

۸-سنت ایوس

سنت ایوس یک شهر ساحلی است که در گذشته نیز به عنوان ساحلی جهت ماهیگیری مورد توجه بود و هنوز هم به عنوان تنها بندر در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد.

مکان های دیدنی انگلیس

این شهر ساحلی در سال های ۲۰۱۰و ۲۰۱۱ به عنوان بهترین شهر ساحلی انگلستان شناخته شده است. این شهر جزء تفریحگاه های محبوب مردم بوده و افراد جهت تماشای خیابان های سنگ فرش شده و ساختمان های عجیب و جالب و گالری های هنری از این مکان بازدید می کنند.

۷-باث

یکی دیگر از مکان های دیدنی انگلیس باث می باشد. در سال ۶۰ میلادی رومیان به دلیل داشتن آبگرم در این منطقه حمام هایی ساختند که نام باث برگرفته از این چشمه هاست. اوج محبوبیت این شهر زمانی صورت گرفت که ثروتمندان برای بازدید از این چشمه های معدنی به این منطقه آمدند.

مکان های دیدنی انگلیس

این شهر علاوه بر چشمه های معدنی خود دارای ساختمان هایی با معماری بسیار عالی است. باث شهری است که در جنوب غربی انگلیس واقع شده و مکانی است که استون هنج در آن واقع است و امروزه تبدیل به یک عرصه فرهنگی فعال شده است.

۶-کمبریج

کمبریج شهری تاریخی است که در شمال لندن واقع شده است از مهمترین اماکن این شهر می توان به دانشگاه کمبریج که جزء دانشگاه های برتر جهان است اشاره کرد. این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تاسیس شد و دانشجویانش حدود ۲۰ درصد جمعیت شهر را تشکیل می دهند.

مکان های دیدنی انگلیس

گردشگران در این منطقه می توانند برای قایق سواری به Rivercam بروند و یا از آثار باستانی موزه فیتز ویلیام بازدید کنند. اغلب توریستان معتقد اند که پیاده روی بر روی پل ریاضی بسیار لذت بخش است و این پل بسیار ارزنده تر از پل ونیز است.

۵-ساحل ژوراسیک

مکان های دیدنی انگلیس

این ساحل پوشیده از صخره هایی است که قدمت آن به ۱۸۵میلیون سال پیش باز می گردد. این مکان به دلیل حجم بالای فسیل مورد توجه شکارچیان فسیل قرار دارد. اغلب گردشگران جذب ساحل فسیلی و صخره ای این منطقه می شوند که منظره ای بسیار دیدنی است.

۴-آکسفورد

آکسفورد شهری بسیار قدیمی است که قدمت آن به ساکسون انگلیس مرتبط می شود. این مکان به عنوان oxenaforda یعنی مکانی که گاوها از رودخانه عبور می کنند، شناخته شده است. امروزه آکسفورد در میان مردم به عنوان قدیمی ترین دانشگاهی شناخته شده است که قدمت آن به قرن ۱۲ می رسد. این شهر دارای تنوع قومی و فرهنگی بسیار زیادی است.

مکان های دیدنی انگلیس

بقایای قلعه نورمن و کلیسای جامع مسیح که از آثار باستانی بسیار با قدمت است در این شهر واقع شده است.

۳-یورک

یورک شهری مملو از آثار باستانی غنی در محل تلاقی رودخانه های اوس و فاس قرار گرفته است و یکی از مهم ترین آثار تاریخی این شهر یورک مینسیتر است. این محل که مقر فرماندهی کلیسای جامع است دارای آثار هنری قابل توجهی است.

مکان های دیدنی انگلیس

از دیگر آثار تاریخی این شهر می توان برج قرون وسطی کلیفورد را که توسط ویلیام فاتح ساخته شده را نام برد. این برج توسط هنری سوم در قرن ۱۳ بازسازی شد. برج کلیفورد دارای منظره ای از نمای پانوراما در اطراف شهر است. یکی از جذابیت های این شهر برای گردشگران، قدم زدن در خیابان های سنگ فرش شده شهر است.

۲-استون هنج

استون هنج یکی از محبوب ترین مکان های در انگلستان است. این منطقه یک بنای تاریخی است که مربوط به دوران ما قبل تاریخ در ویلتشایر است. در حدود ۲۵۰۰ سال قبل، مردم این منطقه شروع به آوردن سنگ های غول پیکر از ولز، مارلبروردوان کردند.

مکان های دیدنی انگلیس

استون هنج تا سال ۱۶۰۰ قبل از میلاد تکمیل شد. سفر به این منطقه تجربه ای هیجان انگیز برای گردشگران محسوب می شود. این سنگ های غول پیکر متعلق به عصر برنز هستند و هنوز هم دلیل و هدف پیدایش آن مشخص نشده است. اما برخی معتقدند این مکان به عنوان محلی برای عبادت مردم باستان است.

۱-لندن

لندن یکی از بهترین شهرهای انگلیس همچنین پایتخت انگلیس و بریتانیا است. این شهر پر جمعیت تاریخی، دارای قدمتی از کلیسای وستمینسترتا کاخ بایکینگهام است. تنوع مکان های دیدنی در این شهر بسیار زیاد بوده و گردشگران از هر نوع امکانات رفاهی و توریستی می توانند بهره ببرند.

مکان های دیدنی انگلیس

یکی از جذابیت های منحصر به فرد موجود در این شهر کاخ بایکینگهام است که از زیباترین کاخ های سلطنتی دنیاست. در حال حاضر محل زندگی ملکه انگلستان است. ازدیگر عجایب این شهر بیگ بن، معروفترین ساعت دنیاست که به عنوان سمبل شهر لندن از آن یاد می شود.

در لندن بر روی رودخانه ی تیمز، پلی بسیار مرتفع قرار گرفته که از جاذبه های معروف انگلستان به شمار می رود. این پل متحرک در سال ۱۸۸۶ ساخته شد و حدود ۸ سال به طول انجامید.

انگلیس کشوری است که نمی توان در غالب واژه توصیف کرد. اگر شخصی به دنبال بازدید از شاهکارهای معماری مدرن به همراه آثار باستانی است، اگر خواهان کسب اطلاعات ودیدن مکان های هنری و تمدن جهانی است می تواند به این کشور سر بزند. گردشگرانی که خواستار ملاقات از سواحل و مناظر بکر و طبیعی هستند کشور انگلیس یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مکان های دیدنی انگلیس می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط بوده و تمامی نکات و شرایط را پیش از سفر به این کشور بدست آورید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *