شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای بازدید کننده

ویزای بازدید کننده کشور آمریکا

ویزای بازدید کننده ویزای غیر مهاجر برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار (دسته ویزا B-1)، برای گردشگری (ویزا B-2)، یا برای ترکیبی از هر دو هدف (B-1 / B-2 ) در آمریکا حضور داشته باشند. وکلای با تجربه موسسه مهاجرتی آریانا پارس می توانند شما را در راستای اخذ ویزای بازدید کننده آمریکا یاری رسانند.

اخذ ویزای بازدید کننده کشور آمریکا، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.

کسب و کار (B-1)

 • با همکاران کسب و کار مشورت کنید
 • شرکت در یک کنفرانس یا کنفرانس علمی، آموزشی، حرفه ای یا کسب و کار
 • املاک را تنظیم کنید
 • مذاکره با یک قرارداد

گردشگری (B-2)

 • گردشگری
 • (تعطیلات)
 • با دوستان یا بستگان دیدار کنید
 • درمان پزشکی
 • مشارکت در رویدادهای اجتماعی میزبانی شده توسط سازمان های بریتانیایی، اجتماعی یا خدماتی
 • مشارکت آماتورها در مسابقات موسیقی، ورزش، یا رویدادهای مشابه یا مسابقات، اگر برای شرکت در آن هزینه نمی شود
 • ثبت نام در یک دوره تفریحی کوتاه مدت مطالعه، نه برای اعتبار به درجه ای (به عنوان مثال، یک کلاس آشپزی دو روز در حالی که در تعطیلات)

اهداف سفر در ویزای بازدید کننده مجاز نیست

اینها نمونه هایی از فعالیت هایی هستند که نیازمند دسته های مختلف ویزا هستند و نمی توانند در زمان بازدید از ویزای بازدید کننده انجام شوند.

 • مطالعه
 • استخدام
 • اجرای پرداخت و یا هر گونه عملکرد حرفه ای قبل از مخاطب پرداخت
 • ورود به یک خدمه در کشتی یا هواپیما
 • به عنوان مطبوعات خارجی، در رادیو، فیلم، روزنامه نگاری چاپی یا سایر رسانه های اطلاعاتی کار کنید
 • اقامت دائم در ایالات متحده

نحوه درخواست

چندین مرحله برای درخواست ویزا وجود دارد. منظور از این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده متفاوت باشد. لطفا دستورالعمل های مربوط به  وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده را بخوانید.

افراد متقاضی باید برای ویزای توریستی آمرکا اقدام نمایند. فرم DS160 بعنوان رکن اساسی درخواست ویزای بازدید کننده می باشد که متقاضیان باید برای حضور در آمریکا این فرم را پر کنند.

برنامه مصاحبه ویزای بازدید کننده

مصاحبه ها معمولا برای متقاضیان ویزا با موارد استثنایی محدود است. مامورین کنسول ممکن است مصاحبه ای از هر متقاضی ویزا داشته باشند.

اگر سن دارید:سپس یک مصاحبه است:
۱۳ و جوانتربه طور کلی مورد نیاز نیست
۱۴-۷۹مورد نیاز (برخی از استثناء برای تمدید)
۸۰ ساله و بالاتربه طور کلی مورد نیاز نیست

 

شما باید مصاحبه ای را برای مصاحبه ویزا خود در  سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشوری که در آن زندگی می کنید، شرکت کنید. شما ممکن است مصاحبه خود را در یک سفارت یا کنسولگری دیگر در ایالات متحده برنامه ریزی کنید، اما باید دانست که ممکن است برای گرفتن ویزا در خارج از کشور که در آن زندگی می کنید، شرایط سخت تر باشد.

جمع آوری مستندات مورد نیاز ویزای بازدید کننده

قبل از مصاحبه ویزا، مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کنید که شامل موارد زیر می باشد.

 • گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده: گذرنامه شما باید حداقل شش ماه پس از مدت اقامت خود در ایالات متحده معتبر باشد (مگر اینکه با موافقت نامه های خاص کشور معاف شوند) هر فردی که نیاز به یک ویزا دارد، باید یک درخواست جداگانه از جمله اعضای خانواده ای که در پاسپورت شما ذکر شده است، ارسال کنید.
 • فرم تایید DS-160
 • دریافت درخواست پرداخت هزینه: اگر شما قبل از مصاحبه شما پرداخت می شود.
 • عکس: هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 عکس خود را بارگذاری می کنید. اگر آپلود عکس نتواند انجام شود، باید یک عکس چاپ شده را در فرمت توضیح داده شده در شرایط عکس مشاهده کنید.

مستندات اضافی ویزای بازدید کننده

دستورالعمل هایی را برای نحوه درخواست ویزا در وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست می کنید، مرور کنید. مدارک اضافی ممکن است برای تعیین اینکه آیا واجد شرایط هستید درخواست می شود. برای مثال، اسناد درخواستی اضافی ممکن است شامل شواهد از:

 • هدف سفر شما،
 • قصد شما برای ترک ایالات متحده پس از سفر خود
 • توانایی شما برای پرداخت تمام هزینه های سفر

مدارک اشتغال و یا روابط خانوادگی شما ممکن است برای نشان دادن هدف سفر و قصد شما برای بازگشت به کشور خودتان باشد. اگر شما نمی توانید همه هزینه های سفر خود را پوشش دهید، ممکن است شواهدی را نشان دهید که فرد دیگری هزینه های زیادی را برای سفر خود پوشش می دهد.

تبصره:

متقاضیان ویزا باید بر اساس اقامت و روابط متقاضی در خارج از کشور، به جای اطمینان از خانواده و دوستان آمریکا، واجد شرایط باشند. یک دعوتنامه یا تأییدیه پشتیبانی برای درخواست ویزای بازدیدکننده لازم نیست. اگر تصمیم می گیرید نامه ای از دعوت نامه یا مدرک حمایت از مصاحبه خود را ارائه دهید، لطفا به یاد داشته باشید که یکی از عواملی است که در تعیین اینکه آیا برای صدور یا رد شدن ویزا مورد استفاده قرار گیرد نیست.

شرکت در مصاحبه ویزای بازدید کننده

یک مامور کنسول با شما مصاحبه می کند تا تعیین کنید که آیا شما واجد شرایط دریافت ویزای بازدید کننده هستید. شما باید تأیید کنید که برای دریافت ویزا، شرایط مورد نیاز تحت قانون ایالات متحده را برآورده می کنید.

اسکن های انگشت نگاری دیجیتال، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، گرفته می شود. آنها معمولا در طول مصاحبه شما گرفته می شوند، اما این بر اساس مکان متفاوت است.

پس از مصاحبه ویزای خود، مامور کنسولی ممکن است تعیین کند که درخواست شما نیاز به پردازش اداری بیشتری دارد. افسر کنسول به شما اطلاع خواهد داد که این مورد نیاز است.

پس از تصویب ویزا، ممکن است مجبور شوید هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید (اگر در مورد ملت تان مورد استفاده قرار می گیرد) و ترتیبات برای بازگشت گذرنامه و ویزا به شما را فراهم کنید.  برای کسب اطلاعات بیشتر، زمان پردازش ویزا را مرور کنید.

ورود به ایالات متحده

ویزا اجازه می دهد یک شهروند خارجی به یک ورودی ایالات متحده (به طور کلی یک فرودگاه) به ایالات متحده سفر کند و اجازه ورود به ایالات متحده را درخواست کند. ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. مقامات وزارت امنیت داخلی (DHS)، پاسداران گمرک و مرزهای ایالات متحده (CBP) در ورودی بندر مجوز اجازه یا رد پذیرش در ایالات متحده را دارند.

اگر شما مجاز به ورود به ایالات متحده هستید، مقام رسمی CBP یک مهر تایید یا یک فرم مقاله I-94، گزارش ورود / خروج را ارائه می دهد.

تغییر وضعیت

اگر برنامه های خود را در حالی که در ایالات متحده تغییر می کنند (مثلا شما با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید یا پیشنهاد اشتغال دریافت کنید)، ممکن است بتوانید از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS). مشاهده تغییر وضعیت غیر غیرمجاز خود را ببینید در وب سایت USCIS برای کسب اطلاعات بیشتر.

در حالی که شما در ایالات متحده هستید، دریافت تغییر وضعیت از USCIS، شما نیازی به درخواست ویزای جدید ندارید. با این حال، هنگامی که شما ایالات متحده را ترک کنید، باید برای سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در ویزای جدید برای سفر خود درخواست دهید.

اطلاعات اضافی

 • یک فرد در ویزای بازدید کننده (B1 / B2) مجاز به پذیرش اشتغال یا کار در ایالات متحده نیست.
 • هیچ تضمینی وجود ندارد که ویزا صادر شود. برنامه سفر نهایی را ندهید و یا بلیط های خود را خریداری کنید تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکنید.
 • یک ویزای معتبر ایالات متحده در گذرنامه منقضی هنوز معتبر است. تا زمانی که تاریخ انقضای آن تا زمانی که لغو یا لغو نشده باشد، ویزا معتبر است. اگر یک ویزای معتبر در پاسپورت منقضی شده خود دارید، آن را از پاسپورت منقضی شده خود حذف نکنید. شما می توانید ویزای معتبر خود را در پاسپورت منقضی شده خود همراه با گذرنامه معتبر جدید برای سفر و پذیرش به ایالات متحده استفاده کنید.

سفر برای درمان پزشکی

اگر شما در ایالات متحده به دنبال درمان پزشکی هستید، افسر کنسول ممکن است در مصاحبه ویزا خود درخواست اسناد بیشتر کند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تشخیص پزشکی از یک پزشک محلی، توضیح ماهیت بیماری و دلیل اینکه شما نیاز به درمان در ایالات متحده دارید.
 • نامه ای از یک پزشک یا مرکز پزشکی در ایالات متحده، نشان می دهد که آنها مایل به درمان بیماری خاص خود هستند و جزئیات طول و هزینه های پیش بینی شده را شامل می شود (از جمله هزینه های پزشکان، هزینه های بستری و هزینه های مربوط به پزشکی).
 • اثبات اینکه هزینه حمل و نقل، پزشکی و زندگی شما در ایالات متحده پرداخت می شود. این ممکن است به شکل بانک یا سایر اظهارات درآمد پس انداز یا نسخه های تایید شده از مالیات بر درآمد

ویزای بازدید کننده برای کارمندان شخصی یا داخلی (B-1)

شما می توانید یک ویزای بازدید کننده B-1 برای کار در ایالات متحده به عنوان یک کارمند شخصی یا داخلی برای کارفرمای خود در شرایط محدود درخواست کنید. اگر کارفرمای شما در یک ویزای مسافرتی در ایالات متحده کار کند:

 • یک شهروند آمریکایی که دارای خانه دائمی است و یا در یک کشور خارجی مستقر است، اما به طور موقت به ایالات متحده می آید و یا به آن تعلق دارد؛ یا
 • یک شهروند خارجی که در ایالات متحده در یکی از موارد ویزای غیر مهاجرتی زیر است: B، E، F، H، I، J، L، M، O، P، Q.

درباره حقوق شما در ایالات متحده و حفاظت در دسترس شما برای خواندن حقوق جزا حقوق و حمایت های حقوقی بیشتر بدانید.

تمدید ویزا بازدید کننده

این که آیا برای اولین بار درخواست یا تجدید ویزای خود را اعمال می کنید، از فرایند درخواست همان استفاده می کنید. برخی از متقاضیانی که مایل به تمدید ویزای خود در کلاس های خاص ویزا می باشند، ممکن است واجد شرایط برنامه انحلال مصاحبه باشند (IWP) که به اشخاص واجد شرایط می تواند برای تمدید ویزا درخواست کند.

ویزای غیرقانونی

بررسی ویزا برای اطلاعات دقیق در مورد عدم امکان پذیر بودن ویزا، عدم انصراف و بی اعتبار بودن، رد می شود.

سوالات متداول ویزای بازدید کننده

من یک ویزا دارم آیا باید یک ABTC داشته باشم؟

بله، شما هنوز به ویزا نیاز دارید تا به ایالات متحده سفر کنید، مگر اینکه شما واجد شرایط برای برنامه لغو ویزا هستید. داشتن کارت اعتباری مسافرتی کسب و کار آسیایی-اقیانوس آرام (APEC)، درخواست ویزا، وضعیت ویزا و یا پروسه ویزا را برای سفر به ایالات متحده تغییر نمی دهد.

سوالات متداول  برای شرکت کنندگان در جلسات APEC در ایالات متحده را مرور کنید.

چگونه می توانم از ABTC خود استفاده کنم وقتی که برای ویزا درخواست می دهم؟

اگر شما یک کارت مسافرتی کسب و کار آسیایی: اقیانوس آرام (APEC) دارید، ممکن است بتوانید یک مصاحبه سریع را برنامه ریزی کنید. دستورالعمل هایی را برای برنامه ریزی قرار ملاقات های سریع در وب سایت سفارت یا کنسولگری که در آن درخواست می کنید، مرور کنید.

سوالات متداول برای شرکت کنندگان در جلسات APEC در ایالات متحده را مرور کنید.

من ویزا را طبق بخش ۲۱۴ (b) رد کردم. ممکن است مجددا درخواست کنم؟

بله، اگر احساس می کنید شرایط در مورد درخواست شما تغییر کرده است.

اشتباه یا تقلب

در صورت تقلب ممکن است که دیگر اجازه ورود به آمریکا برای شما صادر نشود. مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس به شما توصیه می کنند که ابتدا از هدف سفر خود مطمئن شوید، زیرا شاید راه های بهتری برای ورود به آمریکا وجود داشته باشد.

شهروندان کانادا

شهروندان کانادا که به ایالات متحده سفر می کنند نیازی به ویزای غیر مهاجرتی ندارند، مگر به منظور اهداف سفر که در زیر شرح داده شده است.شهروندان کانادایی که دارای اختیارات هستند، همچنین می توانند درخواست پناهندگی و اخطار در نزدیکی سفارت یا کنسولگری ایالات متحده را داشته باشند، اگر برای آنها راحت تر باشد.

کانادایی ها برای ویزای غیر مهاجر برای سفر موقت به ایالات متحده به این اهداف نیاز دارند:

 • مقامات دولتی خارجی (A)؛ مقامات و کارکنان سازمان های بین المللی (G)؛ و مقامات، نمایندگان و کارمندان ناتو در ایالات متحده (ناتو)
 • معامله گران قرارداد (E-1)
 • سرمایه گذاران قرارداد (E-2)
 • همسر یک شهروند آمریکایی که برای رسیدن به پروسه مهاجرت به ایالات متحده سفر می کند (K-3)
 • فرزندان یک همسر شهروند خارجی (K-4) در بالا توضیح داده شده است
 • اطلاع رسانی کننده اطلاعات مهم مربوط به یک سازمان جنایی (S-5)
 • اطلاع رسانی کننده اطلاعات مهم مربوط به تروریسم (S-6)
 • عضو خانواده صلاحیت‌دار (S-7) یک صاحب ویزا S-5 یا S-6 که در بالا توضیح داده شده است

ساکنان دائم کانادا باید ویزای غیر مهاجرتی داشته باشند مگر اینکه مهاجرت دائم ملی مهاجرتی باشد که در برنامه VWP شرکت می کند، مطابق با الزامات VWP است و می خواهد برای مدت ۹۰ روز وارد ایالات متحده شود.

شرایط اقامت آمریکا پس از ورود با ویزای بازدید کننده

مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای بازدید کننده کشور آمریکا اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد، پس از ورود به کشور آمریکا، می توانند در کشور آمریکا اقامت دائم را اخذ نمایند؟

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با سال ها تجربه درخشان خود در امور مربوط به اقامت اروپا و اخذ انواع ویزا در بسیاری از کشورهای دنیا، سوال فوق را این گونه پاسخ خواهد داد. افراد می توانند با ورود به کشور آمریکا در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت آمریکا را پس از ورود به کشور آمریکا فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در آمریکا، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کار آفرینی را جهت اخذ اقامت آمریکا فراهم آورد تا پس از بازگشت از آمریکا بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت آمریکا پس از ورود به کشور آمریکا اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد که البته وکلای موسسه آریانا پارس در این زمینه هیچ فعالیتی را صورت نمی دهند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *