شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

پزشکان در آلمان و اتریش

پزشکان در آلمان و اتریش و شرایط آن

شرایط پزشکان در آلمان و اتریش با سایر رشته های دیگر تفاوت دارد و به سادگی افراد برای ادامه تحصیل و یا اخذ ویزای کار مجوز های لازمه را دریافت نمی کنند.
رشته های پزشکی و زیر شاخه های مرتبط با این رشته یکی از بهترین و پرطرفدار ترین رشته های حاصل حاضر در دنیا می باشد از همین رو اهمیت بسیار بالایی در تمامی کشورهای از جمله کشورهای آلمان و اتریش دارد.
رشته ی پزشکی پر در آمد ترین رشته ی دنیاست که علاقه مندان فراوانی را دارد. از همین رو افراد برای شروع دوره های خود در کشورهای اتریش و آلمان و یا پس از اخذ مدرک خود باید شرایطی را لحاظ کرده تا این کشورها فرصت شکوفایی را به این دسته از عزیزان دهد.

– تحصیل در رشته های پزشکی :

1- اتریش :

علاقه مندان به تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور اتریش باید در ابتدا در رشته ی پزشکی در دانشگاه های ایران قبول شوند و پس از حضور در دانشگاه و اخذ نامه گواهی اشتغال به تحصیل برای کسب پذیرش از دانشگاه های برتر کشور اتریش اقدام نمایند.
نکته حائز اهمیت، دانشگاه مورد تایید اتریش در ایران، دانشگاه های سراسری می باشد که این نکته بدین معناست افرادی ورود به دانشگاه های کشور اتریش نیازمند قبولی در دانشگاه سراسری می باشند.
دوره های تحصیلی در کشور اتریش به زبان آلمانی می باشد. نکته قابل توجه برای ورود به دانشگاه های کشور اتریش نیازمند مدرک زبان آلمانی نمی باشند و علاقه مندان می توانند دوره های زبان آلمانی را در خاک کشور اتریش سپری کنند.

2- آلمان :

دانشگاه های ممتاز آلمان و رایگان بودن تحصیلات در این کشور باعث شده است تا آلمان به عنوان یکی از کشورهای سرآمد دنیا از لحاظ پذیرش دانشجو مطرح گردد. برای ورود به رشته های پزشکی در کشور آلمان نیازمند قبولی در کنکور ایران می باشید، این نکته بدین معناست که در صورت قبولی در دانشگاه های ایران و کسب گواهی اشتغال به تحصیل می توانند شانس خود را برای ورود به دانشگاه های کشور آلمان امتحان کنند.
نکته حائز اهمیت، دروس رشته پزشکی در کشور آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود و علاقه مندان به همراه سوابق آموزشی، مدرک زبان آلمانی حداقل B1 را باید در هنگام اخذ پذیرش ارائه دهند.

– فارغ التحصیلان رشته پزشکی :

بصورت معمول پزشکان پس از اتمام تحصیل خود در کشور ایران بدنبال مهاجرت در کشورهای دیگر از جمله اتریش و آلمان می باشند که راه های متداول با عنوان ویزای کار و یا سپری کردن تخصص که از شاخه های ویزای تحصیلی می باشد همراه است. در کشور های انگلیسی زبان پزشکان برای انجام هرگونه اقدامی نیاز به اثبات مدرک تحصصیلی خود می باشند که تمام این کشورها آزمون هایی را برای قبولی مدرک پزشکان در نظر گرفته است.
پزشکان برای تایید مدرک تحصیلی خود در کشورهای آلمان و اتریش نیاز به قبولی در آزمونی نمی باشند. این نکته تاثیر مثبتی را در افکار پزشکان برای ادامه تحصیل و یا کسب ویزای کار می گذارد.
شرایط در کشورهای آلمان و اتریش تقریبا بصورت یکسان می باشد. فقط با یک تفاوت که پزشکان برای هرگونه اقدامی در کشور آلمان نیازمند ارائه مدرک زبان آلمانی در حد B2 بوده که این قانون در ارتباط با کشور اتریش صادق نمی باشد و پزشکان در صورت احراز شرایطی می توانند دوره های زبان خود را در خاک کشور اتریش سپری کنند.
وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس، می توانند شما را در راستای یافتن آموزشگاه های تدریش زبان آلمانی ممتاز یاری رسانند.
پزشکان با ارائه مدرک خود می توانند از قانون تطبیق واحد استفاده کرده و دانشگاه های کشور آلمان و اتریش اقدام نمایند. دانشگاه های این کشور ها با توجه به قوانین و سلابس درسی خود برخی از واحد های سپری شده پزشکان را مورد تایید قرار می دهد. از همین رو پزشکان با سپری کردن برخی از واحد های مورد ارزیابی شده می توانند مدرک پزشکی خود را به تایید دولت های آلمان و اتریش قرار دهند.
مدت زمان در نظر گرفته شده برای سپری کردن دوران معمولا 1 سال می باشد که احتمال کاهش و افزایش این بازه زمانی برای شرایط مختلف می باشد.
پزشکان پس از سپری کردن دوران تعیین شده می توانند یا برای تخحص در رشته ی انتخابی خود اقدام نمایند و به همراه سپری کردن این دوره تخصص از شرایط ویژه ای که کشورهای آلمان و اتریش برای پزشکان در نظر می گیرد بهره مند شوند.
شرایط در نظر گرفته معمولا پرداخت ماهیانه حقوق به دانشجویان دوره های تخصص می باشد که این نکته مثبت برای آلمان و اتریش است.
راه حل دوم برای پزشکان در صورت نیاز شهر انتخابی، پزشکان می توانند برای مجوز های لازمه برای احداث مطلب اقدام نمایند و به عنوان پزشک مشغول به کار شوند. این شرایط ذکر شده به مسائل گوناگونی بستگی دارد که در زمان خود مورد بررسی قرار می گیرد.
از دیگر نکات حائز اهمیت می توان به داشتن همراه در کشور آلمان برای دوره ی تطبیق واحد اشاره کرد که در حال حاضر با توجه به قوانین کشور اتریش این اتفاق در اتریش میسر نمی باشد و پزشکان در دوران ذکر شده به تنهایی باید در خاک اتریش دوره ی خود را سپری کنند. همراهان در زمان تخصص و یا کسب ویزای کار در هر دو کشور آلمان و اتریش می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند.
اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان از جمله کشورهای آلمان و اتریش، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

15 پاسخ به “پزشکان در آلمان و اتریش”

 1. مژگان گفت:

  سلام.من متخصص داخلی هستم ۵۰ ساله و متاهل و یک فرزند ۱۵ ساله چطور برای کار و تحصیل در اطریش میتوانم اقدام کنم و با خانواده میتوانم مهاجرت کنم. برای اطریش هم نیاز هست از ابتدا مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟لطفا راهنمایی بفرمایید

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه بخواهید برای ویزای کارو یا تخصص برای اتریش اقدام نمایید در ابتدا باید مدرک شما ریجیستر شود و بعد از اینکه مورد تایید واقع شد می توانید برای این دو پروسه اقدام نمایید.داشتن مدرک زبان آلمانی برای شما به عنوان یک پزشک الزامی می باشد.البته راه های دیگری مثل تمکن مالی نیز وجود دارد در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.
   https://arianaabroad.com/%D8%AA%D9%85%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4/

 2. Dr.Golestani گفت:

  Dr:
  سلام خسته نباشید. بنده ۳۴ سالمه . مدرک مهندسی مواد وو ازمتالورژی ازنشگاه شهیدباهنر کرمان رو دارا میباشم. اما هیچ سابقه کاری ندارم در این زمینه ب دلیل اینکه زمانی ک ۲۵ سالم بود مجددا کنکور دادم و الان دندانپزشک عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران با یک سال سابقه کار هستم. نمره ایتلس زبان انگلیسیم ۷.۵ هست .خواستم ببینم میتوانم برای اقامت ادر المان‌کنم یا خیر و در صورت جواب مثبت مرا راهنمایی بفرمایید. متشکرم.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید. ولی حتما مدارک شما باید مورد تایید واقع شود.داشتن دانش زبان آلمانی الزامی می باشد.

 3. فرین گفت:

  سلام و خسته نباشید.شما در این مقاله نوشتید که کشور اتریش احتیاج به مدرک زبان آلمانی نداره ولی در جواب همکاران گفتید اول باید مدرک زبان آلمانی بگیرید بعد مدارکتون ارزیابی میشه! الان دقیقا کدوم درسته؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما باید c1 آلمانی رو داشته باشید تا بتونید برای ارزیابی مدارکتون آزمون بدید.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   بستگی به دانشگاه ورشته ی هر فرد دارد. برای اشخاصی هم که دوره ی زبان خود را در کشور اتریش قرار است بگذرانند بهتر است برای سفارت A1 را داشته باشند.

 4. محمد رفیع جلالی گفت:

  سلام

  آیا محدودیت سنی برای پزشکان برای کار و یا ادامه تحصیل در اطریش وجود دارد؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای تخصص خوندن و کار کردن در رشته پزشکی ابتدا باید مدارک شما مورد ارزیابی قرار بگیره و این مستلزم این هستش که شما ازمون بدین براساس سیلابس درسی اون کشور و به زبان اون کشور.از نظر سنی هم محدودیت ندارد.

 5. پیام گفت:

  سلام وخسته نباشید بنده ۳۷ ساله و پزشک متخصص اطفال هستم. چطور می توانم وارد اتریش شده و انجا زبان المانی بخوانم و مدرکم رو معادل سازی کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما باید مدرک C1 زبان المانی رو داشته باشین و بعد مدارکتون رو بفرستین برای معادل سازی و دادن ازمون.

 6. خشایار گفت:

  سلام خسته نباشید من الان کلاس یازدهم تجربی هستم با معدل ۱۹.۴۹ اتگلیسی بلدم اما المانی نه میخواستم بدونم که میتونم برای دوازدهم به اتریش بروم و از انجا وارد رشته دندانپزشکی شوم ؟ یعنی بدون زبان برم ؟ اگه میشه شرایط رو کامل بگویید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط اتریش به این صورت میباشد که ابتدا باید در مقطع و رشته ای که میخواهید در اتریش پذیرش بگیرید ، درهمان رشته و مقطع قبولی در کنکور سراسری را در کشور خود داشته باشید. گزینه مناسب برای شرایط شما کشور چک میباشد.

 7. علی گرگانی گفت:

  سلام ایا برای کار پزشکی در المان واطریش محدودیت سنی وجود دارد 57 سال دارم متخصص هستم ایا میتوان اقدام کرد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام .
   برای کار در کشور المان یا اتریش باید مدرک زبان المانی تا سطح B2داشته باشید و درخواست کاری از المان یا اتریش توسط کارفرمایی برای شما ارسال گردد یا از طریق اسکیلد ورکل اقدام کرده درخواست کار از طریق صفارت برای شما فرستاده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *